Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla jedna a šest
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Náměstí Bohnice (Ondřej Obluk 05.12.2019 20:23) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, více než rok je nákladem 30 mil. CZK opraven prostor náměstí u OC Krakov, postavené prostory pro kavárnu atd. jsou však stále prázdné. Proč tyto investované peníze leží ladem?
  • Odpověď: (09.12.2019 16:18)
   Vážený pane Obluku,

   Vzhledem k nedokončené kolaudaci, nezapojení budovy na elektrickou energii ze solárních panelů a mnoha nedodělků, trval celý proces více jak půl roku. Ještě nemáme například dořešenou dopravní značku se zákazem vjezdu apod. V současné době však máme již vybraného provozovatele v transparentním výběrovém řízení a věříme, že brzy začne místo fungovat ke spokojenosti občanů.

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: autobusove nadrazi Palmovka (Vilma 21.10.2019 12:40) – Obecní majetek
  Sdílet
  Zdravim. Velmi nas zajima kdy se zacne menit okoli kolem autob.nadrazi Palmovka, take samotne nadrazi, - je to hrozne spinave misto, schazeji se tam bezdomovci apod. Dekuji
  • Odpověď: (18.11.2019 14:02)
   Hezký den, 

   děkujeme za váš dotaz. Současné autobusové nádraží již neplní funkci, kterou naplňovalo v minulosti. Místo by se mělo během následujících let proměnit. Na části autobusového nádraží bude postaven bytový dům s aktivním parterem (obchody, kavárny, restaurace), zbylé území bude tvořit park. K danému řešení veřejného prostranství proběhne setkání s veřejností. Se soukromým investorem jsme v pravidelném jednání, klademe důraz na veřejný prostor i kvalitu výstavby. V současné době má projekt platné územní rozhodnutí. Časový horizont výstavby ale nejme v současné době schopni říci. 

   MČ Praha 8 ve spolupráci s MHMP a IPR Praha pracuje také na projektu Palmovka 2030 a realizuje dílčí intervence v podobě předláždění tramvajové zastávky v ulici Na Žertvách a specifického posezení. V přípravě je například bezbariérové řešení tramvajového křížení. Vzniknout by měla také územní studie,která určí dlouhodobou vizi rozvoje dolní Libně. Dění kolem Palmovky sledujte na www.palmovkated.cz

   S pozdravem 

   Oddělení plánování a rozvoje
   Odbor územního rozvoje a výstavby
 • Otázka: Most přes zastavku Krakov (Alexandr 02.11.2019 17:10) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se zeptal, komu patři most přes cestu na zastávce Krakov? Je cely počmáraný od graffiti... díky!
  • Odpověď: (05.11.2019 15:24)
   Dobrý den,

   Spojovací lávka mezi Obchodním centrem KRAKOV a objektem ve vlastnictví DDK Real s.r.o. IČO: 27108732 (dříve ve vlastnictví České republiky, s právem hospodaření s majetkem státu pro Českou poštu, s.p., Politických vězňů 909/4, 11000 Praha - Nové Město) je podle mých informací  ve vlastnictví obou subjektů (vlastníka OC Krakov i DDK Real s.r.o.). Vzhledem k tomu, že se Česká pošta, s.p., v době rekonstrukce obchodního centra nemohla finančně podílet na opravě této lávky, hradil její opravu vlastník OC Krakov.

   S pozdravem

   Pověřená vedením Obchodního oddělení
   odbor správy majetku (OSM)
 • Otázka: Oplocení prostranství před Lowitovým mlýnem (Irena Zemánková 24.10.2019 8:31) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  počátkem října bylo opět oploceno prostranství před Lowitovým mlýnem. Není dávno doba, kdy s nemalými náklady byla provedena revitalizace této části parku a následně s velkou publicitou - i na stránkách Osmičky - bylo uváděno co vše na tomto prostranství obyvatelé Libně mohou očekávat. Jaký je důvod tohoto opatření? Proč se staví opět ploty ve veřejném prostoru? Děkuji. Irena Zemánková
  • Odpověď: (29.10.2019 15:14)
   Vážená paní Zemánková,

   nejedná se o plot, ale o dočasné ohraničení prostoru zábranami v rámci povoleného záboru veřejného prostranství. Zábor mají povolen filmaři a ukončen bude zhruba do 10. 11. 2019. Vzhledem k tomu, že se jedná o dlouhodobou akci, která je rozplánována do 6 etap s ukončením v únoru 2020 a výše uvedený zábor je pouze jednou z etap, dojde v období prosince 2019 až února 2020 k záboru prostranství ještě několikrát. 

   S pozdravem

   pověřená vedením oddělení hospodářské správy
   Odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Ukazatele času na Kobylisich (Karel 07.10.2019 22:07) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  Proč již minimálně měsíc nefungují uakzatele času a teploty u autobusové zastávky Kobylisy? Je jich tu minimálně 5 a žádná z nich nefunguje přinejmenším měsíc v kuse.
 • Otázka: Katovická - průjezd po chodníku (Markéta 23.09.2019 7:59) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,na chodník v Katovické ulici (navazující na přechod pro chodce na jejím začátku) najíždějí vozidla, což by nebyl takový problém a chápu, že může nastat situace, kdy je člověk rád, že může zajet ke vchodu (např. za účelem naložení a vyložení nakladu). Ráda bych se ovšem zeptala, zda by bylo možné dát na roh patník či posunout odpadkový koš tak, aby vozidla opravdu jela po tom chodníku. Aktuálně při zahybaní od přechodu na chodník vyjíždějí díru na travnaté ploše (viz foto), což by právě posun koše na roh travnaté plochy vyřešil. Děkuji.
  • Odpověď: (30.09.2019 11:01)
   Vážená paní Markéto,

   Jízda po chodníku je ze zákona o provozu na pozemních komunikacích zakázána.
   O umístění sloupků se neuvažuje.
   Podnět na případné přemístění odpadkového koše z uvedených důvodů předáváme Odboru životního prostředí ke zvážení.

   Děkuji za podnět.

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)


   Vážená paní Markéto,

   Děkujeme za Váš podnět. O přesunutí dotčeného odpadkového koše neuvažujeme. Koš je pevně zapuštěn v zemi a zároveň není účelem odpadkového koše jakýmkoli způsobem ovlivňovat chování účastníků silničního provozu.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Lavičky a odpadkové koše (Regina 14.09.2019 19:18) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, mám 2 dotazy. Jeden dotaz se týká 4 laviček u pískoviště za barákem Vřesová 2, Praha 8. Lavičky jsou v dezolátním stavu, kdo opraví či vymění lavičky za nové? Druhý dotaz se týká odpadkových košů na exkrementy- tyto koše chybí v ulici K Haktýři a Nad Vavrouškou u vilek- u louky. Prostě všeobecně košů je zde málo a psů je hodně. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (20.09.2019 9:00)
   Vážená paní Regino,

   lavičky u pískoviště nejsou veřejným majetkem ve správě města, ale jsou na soukromých pozemcích s více vlastníky, spolumajiteli přilehlých domů. S žádostí o opravu je nutné obrátit se na ně.  Co se odpadkových košů týče, počítáme s tím, že zde alespoň jeden nový koš umístíme.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: nový park Bohnice (u OC Krakov) (Jiří Vojáček 09.09.2019 15:36) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den. Nový park již je delší dobu v provozu, ale stále čekáme na některé slíbené věci. Na příklad: víceúčelová budova uprostřed parku, kde měla být kavárna, czechpoint a možná i něco jiného. Určitě finančně nákladná stavba a stále nic. Také měli být na části parku farmářské trhy. Zatím nebyly. Fontána běží jen málokdy a to vždy jen na chvíli. A chodník mezi parkem a Lodžskou ulicí absolutně nevhodný pro kočárky a invalidní vozíky. Kdy bude slíbená oprava? Také by se dalo hovořit o úklidu prostoru, ale nepořádek si dělají sami občané. Děkuji za odpověď. Vojáček Jiří
  • Odpověď: (10.09.2019 13:24)
   Dobrý den,

   v současné době proběhne výběrové řízení na provozovatele budovy, vypisuje jí odbor majetku, pod který tento prostor spadá. Praha 8 nebude organizovat žádné farmářské trhy, tedy v případě zájmu nějakého provozovatele může požádat o pronájem plochy a trhy zde organizovat. Fontána běží pouze při optimálních klimatických podmínkách, většinou šest hodin. Nespustí se za větru a při teplotách nižších než je 20 C. Jestli myslíte chodník přímo u silnice, žádáme již delší dobu správce komunikace TSK o opravu, ohledně chodníčků přímo v parku, byl tak navržen v projektu v minulých letech a žádná změna se neplánuje.

   Děkuji za dotaz

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Opravy teplovodu Čimická (Ludvík Černý 23.08.2019 9:47) – Obecní majetek
  Sdílet
  Prosím o informaci, do kdy bude probíhat oprava teplovodu na Čimické. Podle původního plánu to mělo být do konce srpna. Ten už je ale za dveřmi a stále nic není hotové - v zemi je obrovská díra, všude jsou stroje, nepořádek a např. ulice Třeboradická, která měla být opravena během června, je pořád uzavřena!
  • Odpověď: (23.08.2019 13:40)
   Dobrý den,

   tato stavba je údržba teplovodu a nepodléhá kompetenci SU P8 a je třeba se obrátit na invenstora a vlastníka PT a.s.

   S pozdravem

   Ing. Pavel Kryštof, MBA
   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Rekonstrukce Ládví (Jonáš Němec 23.08.2019 9:44) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, zajímalo by mě, jak probíhá plánovaná rekonstrukce Ládví. Plán minulé radnice jste stopli a slíbili úspornější řešení, což chápu. Uplynulo ale tři čtvrtě roku a nejenže rekonstrukce nezačala, ale nepředstavili jste ani plán, návrh nebo harmonogram.

  Je škoda, že se radnice lépe nestará o nejlépe navržené a architektonicky nejcennější sídliště v České republice! Vstup skrze metro Ládví a zanedbaná údržba obecních objektů ho vyloženě hyzdí a kazí jeho pověst. Samotní majitelé domů a bytů jsou přitom aktivní, stačí se podívat na jejich stav - většina z nich je revitalizovaná, rekonstruovaná a skvěle udržovaná.

  Děkuji za odpověď a za informace k rekonstrukci Ládví.
  • Odpověď: (23.08.2019 13:32)
   Dobrý den,

   v současné době nemáme finanční prostředky na revitalizaci náměstí Ládví, probíhá jednání s hlavním městem o možné spolupráci a finanční podpoře. Co se týká budovy bývalého kina a jeho blízkého okolí, není v majetku MČ Praha 8, ale společnosti A+R s.r.o. Jediný objekt v tomto prostoru v majetku MČ je KD Ládví. Původní revitalizace venkovních prostor za 90 milionů korun byla z říše snů, ta částka je pro porovnání asi 15% celého rozpočtu MČ Praha 8. O hodnotě sídliště Ládví vím velice dobře, proto v posledních měsících napínám sil k vyřešení problému s CPI a zastavení výstavby výškových budov na sídlišti a také již díky novému vedení radnice došlo ke zrušení projektu hlavního města s koncepcí zastavění celé ulice Střelničné podél silnice. Věřím, že se po dvaceti letech podaří vyřešit i CPI a v neposlední řadě i důstojná a krásná revitalizace náměstí o kterém píšete. Děkuji za Váš dotaz

   Krásný den,

   místostarosta městské části Praha 8


Vytisknout