Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla devět a sedm
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Stížnost: stavba pod okny , hluk a špína (Adriana Tomišová 20.09.2020 6:55) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den
  Už měsíc(přes)je stavba na ul.U Slovanky 2440/5b,je tam díra, vyhloubená stavba jestli se to tak dá nazvat.Celý tyden se tam nic neděje až o víkendu tam přijedou dělníci rano!,když pi celotýdenním ranním vstáváním bychom chtěli spát aspoň do 8/9h, začnou pod okny brousit ,řezat cihly, panely
  Když sem se ptala proč to nedělají přes týden, řekli mi,že je to nařízení.Dále nemůžeme mít otevřena okna,větráky protože ten prach vám jede rovnou do bytu.Navíc nedá se ram procházet, chodník je taky rozkopán.
  Nechápu!!!!????? JE TO ROZKOPANÉ MĚSÍC, DĚLAJÍ TAM 1x NEBO 2x DO TÝDNE,PROČ TO NENÍ UŽ DAVNO DOKONČENO??? Občas tam někdo přijde čumí do té jámy věčnost tak hoďku a pak odejde.
  Takže se ptám proč to dělají o víkendu v sobotu ráno když lidé ještě spí, proč to není po měsíci dávno hotovo?????
  Je tam hluk ,špína, nemůžete větrat, nedá se tam procházet!!!
  Děkuji a s přáním hezkého dne
  Adriana Tomišová
  • Odpověď: (23.09.2020 15:04)
   Vážená paní Tomišová,
    
   SÚ P8 upozorní stavebníka na dodržování podmínek SP s důrazem na hluk, prach a pracovní dobu. 
   Stavební povolení je platné 2 roky a SÚ P8 bohužel nemá žádnou zákonnou  možnost nutit stavebníka k urychlení stavby. 

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Kdy skončí ,,Zkapacitnění kanalizace v Prosecké ulici? (Vladimíra Šturmová 10.09.2020 1:21) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, bydlím v Prosecké ulici 190/4, kousek od tramvajové zastávky U kříže. ,,Zkapacitnění kanalizace,, tu mělo být ukončeno v červnu 2020. A už je září. Zdá se mi že se tu nic neděje, pouze na informační ceduli v kolonce ukončení výstavby někdo začernil to datum = červen 2020... viz fotografie - detai infocedule, která zde vysí již přez rok. Stále jsou tu obytné kontajnery, namísto aby se postupně stavba finišovala tak před týdnem další obytný kontajner přibyl - byl navýšen na jeden z kontajnerů stávajících. Prosím, kdy tato oprava skončí? Je daný nějaký nový termín? Myslím si, že zhotovitel stavby by měl občany kteří zde bydlí více informovat...Za odpověď děkuji. V. Šturmová
  • Odpověď: (11.09.2020 10:16)
   Vážená paní Šturmová,

   bohužel je stavba mimo dosah SÚ. 
   Stavba je označena jako údržbové práce a ty v případě PVS se nepovolují Stavebním úřadem.

   SÚ již upozornil zástupce Rady MČ P8 a doporučil jim požadovat po PVS urychlené ukončení práci. Situace je tam skutečně velmi dramatická včetně téměř každodenních dopravních nehod způsobených nepřehledným umístěním stavby v křižovatce významné komunikace. 

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Voličský průkazy rijen 2020 (Ladislav Machuta 10.09.2020 12:08) – Ostatní
  Sdílet
  Kde a kdy si můžeme s manželkou vyzvednout voličský průkazy. Na ADr trv bydliště se nezdrzujeme. Děkuji
  • Odpověď: (11.09.2020 10:12)
   Dobrý den,

   vzhledem k tomu, že na území Městské části Praha 8 se říjnové volby 2020 nekonají, nelze voličům s trvalým pobytem na tomto území voličský průkaz vydat.

   S pozdravem

   pověřena vedením odboru občansko-správního (OOS)
 • Otázka: Dokumentace (Petra Rybářová 10.09.2020 11:58) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den, mam dotaz ohledne zdravotni dokumentace.
  Chodila jsem k pani zubarce Zahorove, ale pani zubarka z nenadani skoncila, linka je nedostupna. Ja jsem si nasla noveho zubare, ktery po me chce dokumentaci, ale ja zadnou nemam. Od noveho zubare jsem dostala informaci, ze by dokumentace mohla byt poslana na urad mestske casti - je tomu tak nebo posilaji dokumentaci na pojistovnu? Dekuji moc predem za odpoved
  • Odpověď: (11.09.2020 9:33)
   Vážená paní Rybářová,

   zdravotnickou dokumentaci od lékařů, kteří již neordinují, i další s tím spojené problémy, řeší MHMP odbor zdravotnictví
   http://zdravotni.praha.eu/jnp/cz/odbor_zdravotnictvi/index.html
   konkrétně Mgr. Olga Matoušková, tel. 236 004 181.
   Obraťte se tedy, prosím, na ni.

   Přeji hezký den

   pověřená vedením odboru zdravotnictví a sociálních služeb
 • Otázka: Zeleň (Marie Šnebergerová 20.08.2020 16:02) – Ostatní
  Sdílet
  Prosím chci se zeptat,kdy bude celková obnova zeleně v okolí ulic Paláskova,Horňátecká?Bylo zde vykáceno více stromů a obnova žádná.Je tu zde rušný provoz po hlavní silnici od Zdib a vzrostlá zeleň hluk utlumí.Zároveň se chci zeptat,kdy bude vybudován Severní okruh aby zde doprava ubyla?Děkuji za odpověď!
  • Odpověď: (31.08.2020 15:01)
   Dobrý den,

   v poslední době na Vámi dotazovaném místě došlo v ulici Paláskova k pokácení dvou suchých stromů, avšak stromy nestály u ul. Horňátecká, ale ve směru do sídliště. V ulici Horňátecká poblíž hlavní silnice ke kácení z naší strany nedošlo. 
   Dostavbu severní části okruhu kolem Prahy lze očekávat v nejdříve v roce 2026, vzhledem k dalším možným změnám projektu spíše ještě později.

   Hezký den

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: KONTEJNER DRAHORÁDOVA DÍKY (JAROSLAV 28.08.2020 10:51) – Ostatní
  Sdílet
  kontejner Drahorádova datum umístění díky
 • Otázka: odstávka vody Praha 8, již druhá, proč? (Radomír Tesař 27.08.2020 11:55) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  můžete mi, prosím, sdělit důvod ke druhé odstávce TUV v Praze 8?
  Pokud vím, jiné "Prahy" toto nemají. Děkuji za Vaši odpověď.
  R.Tesař, 27.8.2020
 • Otázka: Bezohlední majitelé psů (Radoslav Forman 21.08.2020 16:28) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, žijeme v ulici Kaňkovského na sídl. Ďáblice a naše okna jsou do parku pod Kobyliskou střelnicí. Bohužel je zde několik psů, kteří zde neustále neuvěřitelně hlasitě, zle, nepříjemně a agresivně štěkají, a to doslova hodiny denně bez přestání. Přes opakované prosby je jejich majitelé ani jednou neokřiknou, nesnaží se a vůbec je přimět, aby přestali. Paní zde sedí pod našimi okny hodiny denně, povídá si s dalšími majiteli psů a nic svému psovi neřekne. Okno se v tomto vedru zavřít nedá a bohužel agresivní štěkot je slyšet i přes zavřené okno. Kdyby to byla čtvrt hodina, ale toto jsou opravdu hodiny denně. Každý den. Co se dá dělat v této situaci dělat? Jsou na to nějaké obecní vyhlášky? Pokud ne, daly by se v tomto parku osadit cedule tohoto znění? "Děkujeme, že Váš pes neobtěžuje štěkáním zdejší obyvatele."
  • Odpověď: (26.08.2020 13:51)
   Vážený pane Formane,

   problematika štěkotu psů není upravena vyhláškou hlavního města Prahy.

   V případě sousedských sporů je nutno tuto záležitost řešit občanskoprávní cestou ve smyslu §§ 1013 a 1042 občanského zákoníku prostřednictvím příslušného soudu. V případě podezření na rušení nočního klidu (doba mezi 22.00 a 06.00 hodin) je nutno se obrátit s oznámením na Policii ČR či Městskou policii hl. m. Prahy, která může věc vyřídit na místě, popř. předat Oznámení o podezření ze spáchání přestupku k provedení přestupkového řízení Úřadem městské části Praha 8.

   Pokud jde o cedule v parku, přeposlali jsme k vyjádření na odbor životního prostředí.

   S pozdravem

   JUDr. Martina Tikalová
   Pověřena vedením odboru (OSO)
   e-mail: martina.tikalova@praha8.cz

 • Otázka: jazykové kurzy pro seniory (Irena Karlsson 24.08.2020 9:55) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych věděla, zda MČ Praha 8 pořádá jazykové kurzy pro seniory, Zvláště mě zajímá kurz němčiny nebo angličtiny. Děkuji za odpověď. zdraví Irena Karlsson
  • Odpověď: (25.08.2020 21:21)
   Vážená paní Karlsson,

   všichni zájemci o jazykové kurzy němčiny a angličtiny se mohou hlásit v obou centrech na tel. 283 881 848, 283 024 118, v kurzech se určitě pár volných míst najde. Volat nejlépe až v září po dovolených.

   S pozdravem

   Ilona Košťálová
   Pracovník v sociálních službách (SOS Praha 8)
   e-mail: ilona.kostalova@sospraha8.cz
 • Otázka: úprava chodníku (Imrich Gróf 24.07.2020 12:33) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, ptám se sice už podruhé, ale doufám, že už mi někdo kompetentní odpoví. Co se pokládalo do chodníku ul Zlonínská a na rohu ulice Klíčanské. Rozkopáno je druhý týden včetně osazení značek zákazu zastavení a stání na modrých zónách.Bude opraven chodník v dohladné době ? Chodí tam malé děti a možnost parkovacího stání by bylo také dobré obnovit. Děkuji Gróf.
  • Odpověď: (17.08.2020 15:18)
   Dobrý den,

   K Vašemu podnětu ohledně prací na chodníku v ulicích Zlonínská a Klíčanská v Praze 8 Vám za Oddělení správy městské zeleně sděluji, že toto území není v naší správě a je majetkem Magistrátu hl. m. Prahy. Zde prováděné práce proto nejsou prováděny na základě naší objednávky a o jejich účelu, ani délce prováděných prací nám není nic známo.

   Hezký den 

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)


Vytisknout