Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla pět a čtyři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Casopis Osmicka (Randy Johnsonova' 19.06.2020 13:04) – Ostatní
  Sdílet
  Bydlim na sidlisti Bohnice-Radomska'470/3 V unoru prestali dodavat do naseho domu Osmicku. Kde je nejblizsi misto kde bych si ji mohla vyzvednout?
  • Odpověď: (24.06.2020 15:57)

   Dobrý den, paní Johnsonová,

   Mrzí nás, že Osmičku nedostáváte. Kontaktoval jsem již kvůli tomu distribuční společnost a věřím, že se vše napraví. Nejbližším místem, kde je Osmička k vyzvednutí, je pro Vás KD Krakov, případně Psychiatrická nemocnice Bohnice.

   S pozdravem

   Mgr. Vladimír Slabý
   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
   e-mail: vladimir.slaby@praha8.cz

 • Otázka: Zahrádka restaurace Namaste India (A. Homolková 13.06.2020 17:45) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, ve vnitrobloku mezi ulicemi Ronkova, Kotlaska, Pod Kotlaskou a Na Žertvách budují majitelé restaurace Namaste India (Ronkova 12) restaurační zahrádku. Já i ostatní občané bydlící ve jmenovaných ulicích se obáváme hluku při večerním a nočním provozu restaurace. Zajímá mne, zda je stavba zahrádky povolena příslušnými úřady. Děkuji Homolková
  • Odpověď: (22.06.2020 16:35)

   Vážená paní Homolková,

   k vašemu dotazu ohledně umístění restaurační zahrádky ve vnitrobloku ulic Ronkova, Kotlaska, Pod Kotlaskou a Na Žertvách sdělujeme následující. Jelikož se nejedná o umístění zahrádky na komunikaci, silniční správní úřad zde z toho důvodu nevykonává státní správu.  Děkuji za pochopení.

   S pozdravem

   Irena Kratochvílová
   Oddělení silničního správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)
   e-mail: irena.kratochvilova@praha8.cz

 • Otázka: WC u dětského hřiště v Podlipného sadech (Daniela Dvořáková 03.06.2020 15:07) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, jak je to s otevřením uvedeného WC. Za celou dobu jeho existence jsem pouze jednou zažila, že byl v provozu. Důvody uzavření jsou dle oznámení na dveřích různé. V zimě zima, pak technické důvodu, nyní hygienické důvody - virus. Přilehlé hřiště bylo plné rodičů a dětí. Je velmi hygienické potřebu vykonávat v okolí hřiště.
  Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (10.06.2020 14:52)

   Vážená paní Dvořáková,

   WC je v provozu již od 1. 6. 2020. Nyní čekáme na opravu pumpy na dětském hřišti, abychom mohli zprovoznit vodní prvek a pítko. Děkuji za podnět.

   S přáním hezkého dne

   Bc. Ondřej Maleček
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ondrej.malecek@praha8.cz

 • Otázka: Domov pro seniory, Resovska (Veronika Dalekorejova 28.05.2020 15:32) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den, rada bych se zeptala, kde by bylo mozne ziskat seznam volnych pozic pro novy objekt Domov pro seniory, Resovska, Praha 8, pripadne kdo bude zajistovat personalni otazku tohoto objektu, kam je mozne pripadne zaslat zivotopis. Dekuji Dalekorejova
  • Odpověď: (08.06.2020 16:47)

   Vážená paní Dalekorejová,

   Domov pro seniory v Řešovské ulici je stavba soukromého investora. Pro seznámení s novým seniorským domovem můžete využít Dne otevřených dveří, který se  koná v pátek 12. června od 13. do 17. hodiny, a dále pak v sobotu 13. června a neděli 14. června (10 až 17 hodin)
   Níže Vám zasílám odkaz na červnový časopis Osmička, kde na straně 16 naleznete informace týkající se poskytovaných služeb.
   https://www.praha8.cz/file/HTU/Mesicnik-Osmicka-cerven-2020.pdf

   S pozdravem

   Mgr. Zuzana Holíková
   pověřená vedením odboru zdravotnictví a sociálních služeb
   e-mail: zuzana.holikova@praha8.cz

 • Otázka: Vykypělová (Tereza 04.06.2020 16:14) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  Ráda bych se zeptala, jestli je stále možné darovat roušky a pokud ano, tak kde?
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (08.06.2020 15:52)

   Vážená paní Vykypělová,

   sběr roušek již skončil.

   Děkujeme.

   S pozdravem

   Ing. Jan Macke
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
   e-mail: jan.macke@praha8.cz

 • Otázka: Voda v sadech (Tereza Najšelová 03.06.2020 9:19) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,kdy bude puštěna voda a dána pumpa k vodnímu dilu na hřišti v Thomayerových sadech a kdy budou zpřístupněna toaleta,je červen,teplo a děti jsou na suchu.Dekuji za odpověď
  • Odpověď: (03.06.2020 14:50)

   Vážená paní Najšelová,

   ke zprovoznění vodních prvků na hřišti v Thomayerových sadech včetně WC dojde nejpozději 15. června. Pumpa je ale bohužel po zimě poškozená a musíme ji nejdříve opravit. Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ondrej.hohl@praha8.cz

 • Otázka: Bezpečnost na přechodu (Eva Hocine 02.06.2020 9:27) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, nevím kam se obrátit, aby se odstranil keř na přechodu před rybí restaurací Gril bar Rodr na Klapkova 731 a ul. Střelničná, Kobylisy, překáží ve výhledu a jako řidička, při odbočování do prava ze Střelničné ulice na Klapkovou směrem vozovna Kobylisy, musím obzvláště dávat pozor, aby tam nevběhlo malé dítě. Zeleň mám ráda, ale tady opravdu překáží. Děkuji Eva H.
  • Odpověď: (03.06.2020 14:46)

   Vážená paní Hocine,

   Vaše upozornění na keř překážející ve výhledu bylo předáno příslušnému oddělení Technické správy komunikací hl.m. Prahy s žádostí o jeho odstranění nebo úpravu.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ondrej.hohl@praha8.cz

 • Otázka: Světelná signalizace (Jana Vaniková 22.05.2020 15:08) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, již jsem se dotazovala, zda by mohl být zhotoven světelný přechod od zastávky MHD Mirovická přes Horňáteckou směrem ke křižovatce Horňátecká-Mirovická, tak jako je např na Vysočanské ul. na Proseku. Od vozovny Kobylisy mnoho řidičů jezdi větši rychlosti než je povoleno, jedná se tedy o bezpeči obyvatel. Přestože je zde sloupek s označenim přechodu pro chodce, málo kdo toto respektuje, neboť si buď nevšimne modré tabulky, nebo nechce. Dosud jste mi neodpověděli na můj dřívější dotaz očekávám korektni jednání. Děkuji Jana Vaniková
  • Odpověď: (26.05.2020 15:31)

   Vážená paní Vaniková,

   Váš dotaz předáváme PKD MHMP, který je v této věci kompetentní.

   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: lenka.kaplanova@praha8.cz

 • Otázka: Dětské hřiště (Helena Kejmarová 18.05.2020 23:42) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, zda se do budoucna neuvažuje o nějakém zřízení dětského hřiště na sídlišti Velká skála? Bydlí tu mnoho rodin s malými dětmi a máme tu jen jedno malé pískoviště navíc celkem bez písku a všude na hřiště musíme přes celkem rušnou silnici.. Předem mnohokrát děkuji, Kejmarová
  • Odpověď: (25.05.2020 14:41)

   Vážená paní Kejmarová,
    
   vzhledem ke skutečnosti, že na sídlišti Velká skála není žádný pozemek v majetku MČ Praha 8, ani zde žádný pozemek nemá MČ Praha 8 ve své správě, nemůžeme výstavbu žádného nového dětského hřiště plánovat. Stávající pískoviště je rovněž na soukromém pozemku. Svůj dotaz, prosím, přeneste na majitele pozemků.
    
   Děkuji za pochopení a přeji hezký den

   Radek Bukolský
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: radek.bukolsky@praha8.cz

 • Otázka: zvýšení daně z nemovitosti (Dana Šívrová 20.05.2020 17:11) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, zajímalo by mě, proč Praha 8 zvýšila daň z nemovitosti o 100%, když mnohá města, obce nebo městské části Prahy (např. Praha 4) buď daň nezvyšovaly vůbec nebo zdaleka ne v takové výši. Přijde mi, že majitele nemovitosti jsou trestáni za to, že nějakou vlastní. Protože tu nemovitost si lidé kupovali z ušetřených peněz ze svých výplat, tedy z již jednou zdaněných peněz! Stát jim na koupi, renovaci, údržbu atd. nepřispěl a nepřispívá ani korunou, tak proč platit státu tuto, podle mě, nemravnou daň. Hezký den.
  • Odpověď: (22.05.2020 11:53)

   Dobrý den,

   radní Prahy 8 schválili svým usnesením z 26. 6.  ponechání základního koeficientu ve výši 5. Vedla je k tomu rozpočtová situace, která je po minulém volebním období více než napjatá. Zároveň se ministryně financí nechala slyšet, že nepřidá obcím nic na výkon státní správy, kterou tak musí radnice Prahy 8 dotovat desítkami milionů korun.

   S pozdravem

   Ing. Jan Macke
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
   e-mail: jan.macke@praha8.czVytisknout