Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla devět a jedna
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: SZ MCP8 167587/2019 - opakovaný dotaz - původní dotaz je 14 dní bez odpovědi (Jiří Bouček 12.06.2019 8:30) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  standardní délka prodlevy odpovědí na zaslaný dotaz je cca 3-4 dny. Bohužel ani po 14 dnech jsem odpověď na mnou zaslaný dotaz neobdržel.
  Dotaz viz. níže.
  Děkuji

  Původní dotaz:
  Od: comment@praha8.cz [mailto:comment@praha8.cz]
  Odesláno: 29. května 2019 9:55
  Předmět: Potvrzení přijetí otázky: Webové stránky MČ Praha 8 - Zeptejte se - SZ MCP8 167587/2019 - Jiří Bouček

  Potvrzujeme přijetí Vašeho příspěvku.

  Zaslaný příspěvek:
  Dobrý den.

  Chci se zeptat proč v dnešní době "elektronické" kdy i velký výkres ve formátu pdf zabírá velikost pár MB je u Opatření obecné povahy
  Stanovení přechodné úpravy provozu SZ MCP8 167587/2019, příloha tedy situace umístění dopravního značení, která je dle slov tohoto dokumentu: "nedílnou součástí tohoto stanovení" pouze k nahlédnutí na Odboru dopravy ÚMČ Praha 8, U Meteoru 6 (tzv. Bílý
  dům), 3. patro, kancelář č. 322 v úředních dnech.

  Je mi jasné, že tímto je splněna litera zákona o zveřejnění, nicméně fakticky znemožňujete běžnému pracujícímu občanu se s tímto opatřením seznámit (tedy jeho nejdůležitější částí). Chci věřit, že pouze neúmyslně.

  Ptám se tedy, proč není příloha zveřejněna také elektronicky? V jiných případech byly situace dopravního značení ve velkém formátu bez problému zveřejněny.

  Děkuji za věcnou odpověď na můj dotaz.


  V nejbližším možném termínu bude Váš příspěvek postoupen kompetentní osobě.
  Po zpracování bude zveřejněn spolu s odpovědí na stránkách MČ Praha 8 dle podmínek uvedených v oblasti Zeptejte se / Hlášení závad. Odpověď Vám zašleme také na e-mail.

  Tento e-mail byl vygenerován automaticky systémem a slouží pouze jako potvrzení přijetí Vašeho příspěvku.
  Pokud si přejte na tuto zprávu reagovat, využijte znovu službu Zeptejte se nebo Hlášení závad.

  Hezký den Vám přeje Vaše městská část Praha 8.
 • Otázka: schválený program jednání zastupitelstva (Jiří Strachota 12.06.2019 19:52) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, vysoce oceňuji jakost vysílání zasedání zastupitelstva městské části. Děkuji.

  Prosím, mohli byste zpřístupnit schválený program zasedání bez prodlení, aby posloužil nám všem, kteří nejsme v sále?

  Např. dnešní program, ke kterému máme přístup (https://www.praha8.cz/file/34V/Program-zastupitelstva-12-06-2019.pdf) neobsahuje bod 2a a rovněž pevné časy určené pro interpelace občanů resp. zastupitelů.

  Děkuji, JS
  • Odpověď: (13.06.2019 15:06)
   Dobrý den,

   těší nás Vaše pozitivní reakce na kvalitu technického zajištění přenosu Zastupitelstva Městské části Praha 8 široké veřejnosti.
   Program zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 8  je na webových stránkách městské části v tom znění, které je předkládáno zastupitelstvu pouze jako návrh ke schválení. Konečný a závazný program jednání je schvalován zastupitelstvem až na jednání zastupitelstva v souladu s platným jednacím řádem zastupitelstva, po zapracování a schválení návrhů dalších bodů navržených jednotlivými zastupiteli. Případné návrhy zastupitelů se proto v předstižném návrhu programu jednání nemohou promítnout. Tak tomu bylo i na zasedání zastupitelstva dne 12. června 2019, kdy byl program jednání doplněn o Vámi citovaný bod 2A na návrh zastupitele – radního Městské části Praha 8 p. Slabihoudka.
   Pokud jde o interpelace občanů a nově, po schválení nového jednacího řádu, i interpelace zastupitelů, tak  zde jde o jednacím řádem zastupitelstva pevně stanovený bod programu jednání (od 16:15 respektive 17:00 hod). V této době se automaticky přerušuje projednávaný bod schváleného programu, který pokračuje až po skončení interpelací. Interpelace se v programu jednání jako jednotlivé body neuvádějí, neboť je jejich doba pevně stanovena jednacím řádem a dále z toho důvodu, že není možné určit, mezi kterými body schváleného programu jednání nastane doba vyhrazená pro interpelace.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Mutl
   vedoucí oddělení organizačního a zastupitelstva MČ
   e-mail: ondrej.mutl@praha8.cz
 • Otázka: Hřbitov v Bohnicích (Bohumila Linhová 11.06.2019 8:02) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, někde jsem se dočetla, že MČ Praha 8 převzala do své správy tzv. Hřbitov bláznů v Bohnicích a že se tam budou konat komentované prohlídky. Prosím, můžete mi sdělit, zda ty prohlídky jsou již realizovány a jestliže ano, kam bych se mohla obrátit, abych se mohla prohlídky zúčastnit? Děkuji. Linhová
  • Odpověď: (12.06.2019 10:40)
   Dobrý den,

   MČ Praha 8 žádala hlavní město o správu, bohužel magistrát této žádosti nevyhověl a my se dostáváme opět na začátek. V současné době se komentované prohlídky neprovádí, ale mohu je individuálně po dohodě na termínu provést sám, ozvěte se mi po 20. červnu na tel. 724 028 501. Za komentované prohlídky se nic neplatí a doba prohlídky je cca jednu hodinu.

   Krásný den.

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Odvzdani prosleho pasu/potvrzeni (Gabriela Jandova 29.05.2019 17:35) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den, v CR se ze zakona odevzdava prosly pas. Momentalne ziji v Kanade a potrebuji dolozit uradum ze prosly pas jiz nemam jelikoz jsem ho odevzdala. Zkousela jsem psat na urad pisemne i email ale nedotava se mi odpovedi. Prosim poradte. Dekuji
  • Odpověď: (30.05.2019 13:36)
   Vážená paní Jandová,

   údaje o cestovních dokladech jsou vedeny v agendovém informačním systému cestovních dokladů. Občanovi jsou poskytnuty tyto údaje na základě žádosti, která splňuje podmínky stanovené v zák. č. 329/1999 Sb., o cestovních dokladech.
   Potvrzení o cestovním dokladu, jehož jste byla držitelem, poskytneme na základě žádosti, kterou můžete úřad podat osobně, příp. písemně s úředně ověřeným podpisem. Žádost v elektronické podobě naleznete, včetně všech podrobných informací, na následujícím odkazu : https://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady-642319.aspx?q=Y2hudW09MTA%3d .
   V případě doplnění dalších informací mě neváhejte kontaktovat.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů
   odbor občansko-správní (OSO)
 • Otázka: Občerstvení (Gebauerová 28.05.2019 17:34) – Ostatní
  Sdílet
  dobrý den, na kdy se plánuje otevření již dávno postaveného občerstvení na náměstí KD Krakov, těšíme se na pěkné posezení venku, děkuji
  • Odpověď: (29.05.2019 14:07)
   Vážená paní Gebauerová,

   v polovině června proběhne kolaudace zmíněného prostoru, zároveň bude vyhlášeno výběrové řízení na provozovatele budoucí kavárny.

   V horizontu několika týdnů bude tedy kavárna znovuotevřena.

   S pozdravem

   Ing. Renáta Mařincová
   vedoucí oddělení sekretariát starosty
   odbor kancelář starosty
 • Otázka: Pohnertova (Eliška 20.05.2019 9:02) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  Ráda bych se Vás zeptala, co se chystá za úpravy na parkovišti v ulici Pohnertova a jak dlouho tyto práce budou trvat? Děkuji za odpověď. S pozdravem
  • Odpověď: (20.05.2019 12:37)
   Vážená paní Eliško, 

   v ul. Pohnertova je od 20. 5. 2019 do 28. 6. 2019 povolena oprava teplovodu. Zhotovitelem je společnost TERMONTA Praha a. s.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: odpovednost uradu za vydavana rozhodnuti (ing.kvasnicova 13.05.2019 8:44) – Ostatní
  Sdílet
  Vazeny pane starosto,

  na zaklade interpelaci jsem upozornila na nezakonne rozhodnuti, v mem pripade to bylo 15 let soudniho sporu, kdy 3x musel nezakonne rozhodnuti Obvodniho soudu Prahy 8 a Mestskeho soudu v Praze zrusit nejvyssi soud nez rozhodl, ze jsem jedinym opravnenym uzivatelem bytu v Praze 8, chotovicka 1748. V navaznosti na toto rozhodnuti jsem se obratila na Urad MC Prahy 8, ze doslo take k nezakonnemu prevodu bytu v ramci privatizace na jineho nez opravneneho uzivatele, tedy odpurce s tim, ze privatizovane byty byly prevedeny pod druzstvo dle zakona jen pro opravnene uzivatele s pravem tyto byty posleze odkoupit. Prestoze jsem zadala urad o odkoupeni bytu, tento mi nevyhovel, a byt prevedl pod druzstvo, resp. odpurce, coz jak uvedl na verejnem zastupitestvu urovnal slovy - sorry jako...

  Z tohoto duvodu odkazuji na vyjadreni ministra prace a socialnich veci/CSSD, ktery uvedl v novinach, ze ministerstvo spravedlnosti nekona a nezakonne rozhodnuti o exekucich soud nezrusil, proto narovna spory vznikle nezakonnymi exekucemi jako neplatne a nebude dale penize CSSZ prevadet exekutorum. Doufam, ze to poslouzi nejen pri rozhodovani pri volbach, ale i pro podporu hnuti proti korupci/pro dodrzovani zakonu.

  PS. pro Vasi informaci, spory probihaji tak, ze rozhodne soud I. stupne, na odvolani rozhodne soud II.stupne, nasledne je podavane dovolani k nejvyssimu soudu, ktere zrusi nezakonne rozhodnuti I. s II. stupne, a soudy rozhoduji dale tak, ze rozhodnuti soud I. stupne, na odvolani soud II. stupne a nasledne se podava dovolani, kdy soud nejvyssi zrusi nezakonne rozhodnuti soudu I. a II. stupne, atd, atp. pro Vasi informaci, v mem pripade to trvalo 15 let,nez soud rozhodl, ze uzivaci pravo u sluzebniho bytu nevznika, ze vznika manzelce u bytu prevedeneho pod urad ze zakona, ze uzivaci pravo nelze vydrzet, a ze nelze podvod legalizovat pro nasledujici podvod, tj. prodej privatizovaneho bytu jinemu nez opravnenemu uzivateli, a nastupuje absolutni ci relativni neplatnost kupni smlouvy z duvodu nepodani navrhu na zakaz prevodu bytu od advokata...
  • Odpověď: (15.05.2019 15:34)
   Vážená paní Kvasnicová,

   úvodem mé odpovědi bych rád uvedl, že s touto záležitostí jsem zevrubně seznámen a osobně mě velice mrzí a překvapuje délka soudního sporu. Nicméně bych také rád uvedl a zejména zdůraznil, že naše městská část není a nebyla žádnou ze stran sporu, který je Vámi popisován, a nebyly, resp. nemohly jí být tudíž uloženy jakékoliv sankce či „trest“ z něj plynoucí. Máte-li ovšem pocit, že Vás MČ Praha 8 jakýmkoliv způsobem poškodila, tak se prosím obraťte na soud, který o tomto rozhodne.

   S pozdravem

   vedoucí odboru správy majetku (OSM)
 • Otázka: devastovaná vozovka v Zenklově, Světově ul. (Ivan Koruna 15.05.2019 8:41) – Ostatní
  Sdílet
  Vozovka kolem divadla Pod Palmovkou a v ústí Světovy ulice je více než dva a půl roku (!) v katastrofálním stavu. Jaká je pravděpodobnost, že se vrátí do původního (sjízdného) stavu?
  • Odpověď: (15.05.2019 13:13)
   Vážený pane Koruno,

   na komunikaci Zenklova, v úseku od nám. dr. V. Holého po Palmovku, probíhá obnova vodovodního řadu. Akce je rozdělena na několik, po sobě následujících, etap. Finální povrch bude zhotoven až po skončení celé akce, což je dle nám dostupných informací na podzim tohoto roku. Bližší informace Vám může poskytnout správce této komunikace, jímž je TSK hl. m. Prahy, který si bude od zhotovitele po skončení prací přebírat komunikaci zpět do své správy a současně si stanovuje podmínky převzetí.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Stav viteznych projektu z Particioativniho rozpoctu 2018 (Madle Hana 01.05.2019 11:14) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den,

  S odvolanim na clanek ohl.prubezneho dotahovani viteznych projektu z Participativniho rozpoctu, prosim o aktualni stav. Resp. v jake fazi je dokonceni kazdy vitezny projekt.
  Dale, prosim o zjisteni informace. Pred rozpustenim skupiny koordinujici vyse uvedenou akci, byl koordinatorkou posilan podnet na TSK ohl. spatneho stavu velke zdi v ul. Frantiska Kadle (taktez v ramci projektu). Bohuzel zpetna vazba nedorazila. V pripade potreby e-mail najdu. Prosim o soucinnost.
  Dekuji
  Madle
  • Odpověď: (15.05.2019 9:06)
   Vážená paní Madle,
    
   děkujeme za váš dotaz. V současné době platí stav projektů, který je uveřejněn na webu MČ Praha 8. Vítězné projekty z roku 2018 prozatím nejsou realizovány. V letošním roce nebude participativní rozpočet Moje Osmička vyhlašován, a to právě z důvodu nutnosti čerpání finančních prostředků na vítězné projekty z let 2017 a 2018.

   S dotazem na stav a opravu zdi v ul. Františka Kadlece se připomeneme na TSK a.s., o dalším postupu Vás budeme dále informovat.

   S pozdravem

   Ing. Lenka Černínová
   oddělení architekta městské části a strategického rozvoje
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Rekonstrukce teplovodu Křivenická (Milan 10.05.2019 9:05) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  v ulici Křivenický právě probíhá rekonstrukcce horkovodu, která má být cca 2-3 měsíce. Tento týden v průběhu celého týdne docházelo k dlouhodobým výpadkům teplé vody ve vchodě Křivenická 411 a když už teplá voda tekla, tak byla rezavá.
  Jde prosím zjistit, kdy a jak dlouho bude k těmto výpadkům docházet? Není to moc příjemné, když člověk nemá tušení jak dlouho a kdy ty výpadky budou.

  Děkuji
  Milan


Vytisknout