Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla pět a sedm
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: stavební práce naparcele 297 (Ing.Miloš Pražák 07.10.2021 10:39) – Ostatní
  Sdílet
  Bydlíme v dome U Třešňovky 1, na sousedníparcele č.katastru 297 začaly stavební práce. Sleduji úřední desku a nenašel jsem tam stavební povolení. Už jednou byl na uvedené parcele navržen projekt, který byl zamítnut.
  • Odpověď: (15.10.2021 13:22)
   Dobrý den, 

   na uvedeném pozemku neeviduje Stavební úřad Praha 8 vydané žádné správní opatření. 
   Vzhledem k tomu, že neznáme rozsah prací, nelze odhadnout zda jsou to činnosti spadající pod stavební zákon. 

   S pozdravem 

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Cyklostezka (Kateřina Čunková 03.10.2021 17:23) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  kde se dá prosím najít PŘEDEM informace o zúžení,příp. uzavření části cyklostezky?
  V Troji jsem již poněkolikáté řešila neočekávanou situaci s objížďkou v okolí vodáckého kanálu a časovým stresem. Raději bych někde na internetu průběžně sledovala, co se kde chystá.
  Děkuji.
  • Odpověď: (05.10.2021 10:35)
   Vážená paní Čunková,

   Váš dotaz se týká území MČ Praha 7. Obraťte se, prosím, na příslušný silniční správní úřad – odbor dopravy ÚMČ Praha 7.
   Děkuji za pochopení.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Volby 2021 (Marie Mojžíšová 27.09.2021 16:47) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala na možnost hlasování do mobilní urny. Jsem vozíčkář a vzhledem k tomu, že dům ve kterém bydlím není bezbariérový, bez pomoci se ze svého bytu nedostanu. Zároveň bych ale velmi ráda využila možnosti účastnit se voleb. Prosím Vás o informaci, jestli je to možné a na koho se případně obrátit.
  Předem Vám velice děkuji za jakékoli informace.
  S pozdravem
  Mojžíšová
  • Odpověď: (30.09.2021 15:08)
   Vážená paní Mojžíšová,

   s Vaším požadavkem o přenosnou hlasovací schránku se obraťte na níže uvedené referenty občansko-správního odboru:

   Jitka Dvořáková - telefon 222 805 543

   Markéta Suchá - telefon 222 805 547

   S pozdravem

   pověřena vedením odboru občansko-správního (OOS)
 • Otázka: sportoviště - Venkovní posilovna sportovní park Rokoska (Zuzana Zahradníková 15.09.2021 13:23) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den. Krátký dotaz ohledně venkovní posilovny sportovního parku Rokoska.Do nedávna byl v parku k využití basketbalový koš. V pondělí jsem park navštívila za tímto účelem a měla jsem smůlu - po koši ani památky. Byl někam přemístěn, dočasně odstraněn a bude zase nainstalován nebo už se s takovou variantou nepočítá? Je to škoda, protože takových možností v této lokalitě opravdu moc není, tedy pokud nechcete jet do Ďáblic apod. Předem děkuji za odpověď. Hezký den.
  • Odpověď: (20.09.2021 13:21)
   Vážená paní Zahradníková,

   basketbalový koš byl odstraněn, neboť hluk způsobovaný údery basketbalového míče trvale a nepřijatelně obtěžoval obyvatele přilehlého rodinného domu.

   Děkujeme za pochopení.

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: ohrada v ulici Klapkova (Beata Šulcová 26.08.2021 15:41) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, zajímalo by mě, kdy zmizí ohrada před pobočkou ČSOB. Již je zde 2 roky. Nikdo zde nic nedělá a jen zabírá chodník a hyzdí okolí. Děkuji. Šulcová
  • Odpověď: (10.09.2021 12:15)
   Vážená paní Šulcová,

   zábor u ČSOB by měl být dokončen do 30. 11. 2021. V místě se vyskytly problémy spočívající v polohové kolizi s kabelem T-Mobile a investor PVS a. s., přes veškerou snahu a letité zkušenosti, nebyl do dnešního dne schopen uzavřít jakoukoli dohodu – cestu k přeložce optického kabelu s majitelem T-Mobile, aby zhotovitel mohl během max. 14 dní dokončit tento usek – revizní šachtu vč. povrchů. Dnešního dne nám byl termín dokončení do 30. 11. 2021 opětovně potvrzen.

   Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: zábor chodníku u ZUŠ Klapkova (Gabrielová 26.08.2021 8:29) – Ostatní
  Sdílet
  Na chodníku před ZUŠ Klapkova 25 je už dost dlouho oplechovaná "stavba", cesta kolem ZUŠ je velmi zúžená, protože z druhé strany přerůstá zeleň z pozemku bůhvíkoho (vím, že je tam nějaký problém s vlastníkem, ZUŠ to nemůže odkoupit). Ale jde mi o tu plechovou stavbu - celé prázdniny tudy chodím a nikdo z dělníků se tam neukázal, nikdo tam nepracuje - dírou je vidět jen nějaké harampádí, v chodníku žádné rozpracované díry. Nedělá si z vás a z lidí firma legraci?? Za chvíli začne škola, takže by bylo vhodné, aby si to již někdo uklidil a nechal lidi a děti normálně chodit. S deštníkem tam projde jeden člověk max. Ráda bych připomněla, že se v dané "uličce" vykáleli i nějací pobudové a pak jsme tam všichni skákali jak zajíci. Doufám, že s tím něco uděláte, vstup do silnice a na tramvajové koleje nepřipadá v úvahu (obzvlášť pro děti ne - a že jich bude). Děkuji.
  • Odpověď: (10.09.2021 12:10)
   Vážená paní Gabrielová,

   vyžádali jsme si vyjádření zástupce zhotovitele, kdy bude stavba dokončena a z jakého důvodu se práce protahují. Objektivní důvody, neviditelné pro nezúčastněné účastníky stavby, jsou dva. 

   1) Přeložky kabelů.

   – u ČSOB, se jedná o polohovou kolizi s kabelem T-Mobile a investor PVS a. s. přes veškerou snahu a letité zkušenosti není do dnešního dne schopen vymámit jakoukoli dohodu – cestu k přeložce optického kabelu na majiteli T-Mobile, aby zhotovitel mohl během max. 14 dní dokončit tento usek – revizní šachtu vč. povrchů. 

   – u ZUŠ se jedná o  kolizi s mrtvými kabely, kde všichni pravděpodobní majitelé a správci těchto nefunkčních kabelů odmítají odpovědnost za jejich odstranění – písemné povolení je odstranit. Jelikož se nacházíme v blízkosti Metra, je odstranění těchto kabelů v případě, že jsou funkční, nebo záložní, při neplánovaném přerušení provozu Metra veřejné ohrožení a pro stavbyvedoucího hrozba trestního stíhání, problematické.

   U obou případů svolává investor doporučenými dopisy všechny dotčené sítaře ze stavebního povolení na místní šetření k vyřešení těchto dvou kolizí, které blokují dokončení stavby v úseku Klapkovy ulice.
   Další krok v případě neúspěchu by asi následoval ve spolupráci se stavebním úřadem.

   2) Tržnice.
   - majitel tržnice si vynutil případnou blokací stavebního povolení změnu realizace výstavby daného úseku otevřeným výkopem a uzavřením tržnice, změnu RDS na práce prováděné hornickým způsobem a stavbou nepřerušený provoz tržnice. Při realizaci opět odlišnou polohou IS a prostorovým zmenšováním stavebních výkopů tak, aby bylo umožněno zásobování tržnice do technických potíží proveditelnosti a tím prodloužení termínu dokončení i jen vyhloubení a vyzdění revizní šachty na již vyraženém tunelu položené nové kanalizace.

   Stavba, nebýt těchto překážek, mohla být v plánovaném původním termínu již dokončena. 

   K dnešnímu dni nám byl ještě upřesněn termín dokončení prací, který je stanoven u vjezdu do tržnice do 31. 10. 2021, u ČSOB a ZUŠ do 30. 11. 2021 a tím by měl být celý úsek v okolí tramvajové zastávky dokončen.

   Následně do konce roku 2021 dojde ještě k výkopům v ul. Ke koupališti.

   S pozdravem 

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: voličský průkaz (Julius Lovás 05.09.2021 12:47) – Ostatní
  Sdílet
  Je možné zaslat voličský průkaz na e-mail, jsem dlouhodobě mimi své trvalébydliště v Praze 8
  • Odpověď: (06.09.2021 16:11)
   Dobrý den,

   na e-mail nelze voličský průkaz zaslat.
   Voličský průkaz si lze vyzvednout osobně, popř. lze zaslat poštou na adresu, kterou uvedete ve své písemné žádosti ( Váš podpis na žádosti musí být úředně ověřen ).
   Více na https://www.praha8.cz/Volby-do-Poslanecke-snemovny-Parlamentu-Ceske-republiky-2021.html.

   S pozdravem

   pověřena vedením odboru občansko-správního (OOS)
 • Otázka: Oddací list (Lucie 31.08.2021 14:53) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den. S manželem jsme stěhovali.. vytratil se mám oddací list. Jsem těhotná a budu ho potřebovat. Mohu se zeptat, co vše potřebuju k vyřízení nového (kopie) a jak postupovat? Díky.
  Lucie
  • Odpověď: (02.09.2021 14:45)
   Dobrý den,

   pro vyřízení opisu oddacího listu se prosím objednejte na tel.: 222 805 562 - matrika manželství. Žádost není nutné předem vyplňovat. Dále budete potřebovat doklad totožnosti a 100 korun v hotovosti.

   S pozdravem

   pověřena vedením odboru občansko-správního (OOS)
 • Otázka: Novakova (Jana 01.09.2021 0:36) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den,
  Pozadam o volicsky prukaz datovou schrankou. Poslete mi ho do zahranici? Dekuji Novakova
  • Odpověď: (02.09.2021 14:42)
   Dobrý den,

   žádost o voličský průkaz je nutno datovou schránkou podat nejpozději 1. 10. 2021 v 16:00 hodin a na základě této žádosti bude zaslán na Vámi uvedenou adresu (i do zahraničí). Vzhledem k tomu, že voličský průkaz může být  dle zákona předán voliči nejdříve 23. 9. 2021, bude tedy k poštovní přepravě předán nejdříve v tento den. 

   S pozdravem 

   pověřena vedením odboru občansko-správního (OOS)
 • Otázka: přesah stavebního jeřábu (Dana Z. 26.08.2021 10:50) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den ,
  Na stavbě Villy pod Menhirem - Dolní Chabry rameno stavebního jeřábu přesahuje nad okolní stavby, je toto v souladu s bezpečnostními předpisy ? děkuji Dana Z.
  • Odpověď: (01.09.2021 13:35)
   Vážená paní Dano,
    
   konkrétní bezpečnostní předpisy pro zásah ramene jeřábu nad sousední pozemky nebo stavby zákon ani vyhlášky nestanovují. S ohledem na BOZP a občanský zákoník je však nepřijatelné, aby pomocí jeřábu byl např. transportován, nebo bylo jinak manipulováno, se stavebním materiálem, či jinými předměty, přes sousední pozemky nebo stavby, a to bez souhlasu jejich vlastníka.
    
   S pozdravem

   pověřen vedením oddělení společných povolení/řízení
   Odbor územního rozvoje a výstavby (OÚRV)


Vytisknout