Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla jedna a čtyři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: doba příjmu inzerce (Luboš Kubík 31.10.2018 13:29) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, proč se o době příjmu inzerce do měsíčníku Osmička musím dozvědět až na dveřích kanceláře paní Teichmannové a stejná informace není uvedena na formuláři pro vyplnění textu inzerce? Proč úřední hodiny uvedené na webových stránkách úřadu nesouhlasí s dobou příjmu inzerce? Děkuji
  • Odpověď: (10.12.2018 14:13)
   Vážený pane Kubíku,

   děkujeme za podnět na doplnění informace o časech příjmu inzerce.

   Čas pro příjem inzerce je závislý na možnostech úředníka zodpovědného za inzerci, který má navíc na starosti i jinou agendu. Proto termíny nemusí odpovídat úředním hodinám ÚMČ Praha 8.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář tajemníka (OKT)
 • Otázka: sbírka pro útulky (Radka Spiesová 28.11.2018 16:20) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, Praha 2 organizuje zajímavou sbírku pro útulky, napadlo mě, že by bylo užitečné podobný kontejner umístit i v okolí nebo přímo v prostoru psí louky v Libni.
  http://www.praha2.cz/Praha-2-pomaha-psim-utulkum-vlozeno-video.html
  Děkuji za zvážení a za odpověď Spiesová
  • Odpověď: (07.12.2018 7:58)
   Vážená paní Spiesová,
    
   děkujeme Vám za Váš nápad a zaslaný odkaz na charitativní aktivitu v MČ Praha 2. Odbor životního prostředí Úřadu MČ Praha 8  již třetím rokem iniciuje v čase adventním předání pokrývek od Diakonie Broumov do psího útulku v Troji (více v článku na našem webu zde). Kromě dek obdrží pejsci ještě piškoty a další pochoutky.

   V letošním roce se toto slavnostní předání materiálu a pochoutek pro pejsky z útulku v Troji uskuteční dne 18. prosince 2018. Nezapomínáme ani na tvrdé pečivo pro koně Městské policie hl. m. Prahy, kteří na akcích realizovaných oddělením rozvoje OŽP ÚMČ P8  pravidelně prezentují své dovednosti. 

   Každý obyvatel má možnost podle svých finančních možností a zájmem o čtyřnohé mazlíčky přispívat různými způsoby společnostem, které se starají o zvířátka v nouzi.

   Ještě jednou Vám děkujeme za Váš  podnět. S pozdravem

   vedoucí oddělení rozvoje
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Kluziště na sídl. Ďáblice (Martin Novák 29.11.2018 17:33) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, vidíme, že se opět začíná stavět stejně jako minulý rok kluziště v areálu koupaliště na sídlišti Ďáblice.

  Doufáme, že se nově zvolené zastupitelstvo (na rozdíl od toho předchozího) zasadí o to, aby se již neopakovalo obtěžování obyvatel okolního domu a) hlukem, z elektrických transformátorů, který je (jak je řečeno v příslušném zákoně) vysoko nad úrovní obvyklou místním poměrům. Jedná se totiž o lokalitu zcela tichého parku, kde nejbližší hlavní silnice je půl kilometru vzdálená (nejedná se ani o industriální zónu či např. prostor těsně u magistrály). Lidé v okolních domech si oprávněně stěžovali, že se v tom hluku nedá spát, neboť je slyšen dokonce přes zavřená okna! A za b) obtěžování silným světlem svítícím z reflektorů namířených nahoru do oken, a to většinou do 22-23 hod (protože tam někdo po 22 hod. jezdil po ledě s udržovacím strojem).

  Řešení je přitom jednoduché (vzhledem k uvolněným milionům na tuto záležitost):

  Ad a) Transformátory musí být uzavřeny v přístřešku, který účinně ztlumí zvuk na minimum.

  Ad b) Reflektory musí být namířeny dolů, tedy na areál koupaliště, ne do oken okolních domů.

  "PR" si zastupitelé na kluzišti dělají, ale aby dělali něco s obtěžováním obyvatel okolních domů hlukem a nadměrným světlem do noci, na to už čas nemají. Tyto věci jsou souditelné, nenechte to zajít do takové ostudy.
  • Odpověď: (06.12.2018 11:48)
   Vážený pane Nováku,

   děkujeme za Váš podnět a připomínky k provozu mobilního kluziště v lokalitě Ďáblice. Váš podnět jsme předali provozovateli daného kluziště a budeme nadále kontrolovat dodržování smluveného provozu.

   Ohledně hlučnosti jsem přijali opatření již na konci loňské sezóny provozu, a to i díky podnětům občanů. Jsme přesvědčení, že jsou a budou dostatečná. V opačném případě budeme rádi za další zaslaný podnět, abychom situaci mohli dále řešit.

   S pozdravem

   vedoucí odboru správy majetku (OSM)
 • Otázka: Revitalizace náměstí u metra Ládví (Pavel Fiala 25.11.2018 16:50) – Ostatní
  Sdílet
  Revitalizace náměstí u metra Ládví bude - nebude- výhledově
  zaškrtněte správnou odpovědˇ.
  Děkuji.
  • Odpověď: (05.12.2018 15:54)
   Vážený pane Fialo,

   k níže uvedenému sdělujeme, že zadávací řízení na veřejnou zakázku „Revitalizace veřejného prostoru u KD Ládví“ zrušila Rada městské částí Praha 8 svým usnesením č. Usn RMC 0612/2018 ze dne 28. listopadu 2018, a to v souladu s ustanovením § 127 odst. 2 písm. d) zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů, z ekonomických důvodů.

   vedoucí odboru právních služeb (OPS)
 • Otázka: oprava ploch u metra Ládví (Ing. Zora Dvořáková 05.12.2018 13:33) – Ostatní
  Sdílet
  dobrý den,
  prý jste zrušili tendr na úpravu ploch u metra Ládví.Ráda bych věděla proč a zda bude vyhlášen tendr nový.
  Děkuji Dvořáková
  • Odpověď: (05.12.2018 15:41)
   Vážená paní Dvořáková,

   k níže uvedenému sdělujeme, že zadávací řízení na veřejnou zakázku „Revitalizace veřejného prostoru u KD Ládví“ zrušila Rada městské částí Praha 8 svým usnesením č. Usn RMC 0612/2018 ze dne 28. listopadu 2018, a to v souladu s ustanovením § 127 odst. 2 písm. d) zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů, z ekonomických důvodů.

   vedoucí odboru právních služeb (OPS)
 • Otázka: Neukáznění pejskaři (Roman Pupik 14.11.2018 14:15) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, bydlím na ulici Olštýnská (v blízkosti OC Krakov). Mám pocit, že situace ohledně neukázněných pejskařů se zhoršuje víc a víc.Hodně psů je navolno, bez jakéhokoliv kontroly majitele. Hromádky (spíše hromady) jsou všude, předpokládám, že foto není nutné. Když jsem dneska upozornil jednu mladou slečnu, že neuklidila po svých 2 zlatých retrívrech (po obou), dostalo se mi odpovědi: "S*ru na to. Vy se asi nudite když kontrolujete kdo uklízí a kdo ne". Jako další příklad: Pes na volno pokousal mýho psa na vodítku. Na můj dotaz jestli paní četla vyhlášku jsem dostal odpověď "S*ru na vyhlášku. Odstěhuj se když se ti tady nelíbí." Chtěl bych se zeptat jak takové situace řešit? (Když jsem chtěl volat MP jednoduše šli pryč). Každý den když jdu se psem na procházku (kteroukoliv dobu) potkáme tak 10 volně pobíhajících psů (všech velikostí a ras). Bizarní je, že výběh pro psi je nedaleko. Jak mám prosím postupovat při střetu s nuekázněným "pejskařem"? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (04.12.2018 12:16)
   Dobrý den,Vážený pane Pupiku,
    
   děkujeme Vám za Váš příspěvek. Zmíněnou problematiku řeší obecně závazná vyhláška č. 8/2008 Sb. hl.m Prahy, O udržování čistoty na ulicích a jiných veřejných prostranstvích (vyhláška o čistotě) v ustanovení § 2  řeší znečištění ulic a jiných veřejných prostranství.
    
   Znečišťováním ulic a jiných veřejných prostranství se rozumí činnost, v jejímž důsledku se na ulice a jiná veřejná prostranství dostávají pevné nebo kapalné látky nebo jiné věci, které jsou v rozporu s účelem užívání ulic a jiných veřejných prostranství. Znečištěním ulic nebo jiných veřejných prostranství se pro účely této vyhlášky rozumí zejména:
   d) krmení pro zvířata,
   g) výkaly, výměšky a odpadní vody (psí exkrementy)
    
   Kontrola dodržování této vyhlášky je zajišťována městskou policií.
    
   Volný pohyb psů trápí nejenom pejskaře, ale také rodiny s malými dětmi a seniory. Již v letních měsících roku 2015 MHMP v rámci vnějšího připomínkového řízení návrhu obecně závazné vyhlášky „O stanovení pravidel pro volný pohyb psů“, kdy se měla možnost k návrhu vyhlášky vyjádřit i veřejnost, návrh vyhlášky nebyl u veřejnosti úspěšný. Na návrh vyhlášky reagovali pouze aktivní pejskaři, kteří by nechtěli svého pejska omezovat ve volném pohybu.
    
   Již mnoho obcí vydalo obecně závaznou vyhlášku, kterou stanovují pravidla pro volný pohyb psů, ale i plochy s úplným zákazem vstupu psů. Takovéto území je určeno pouze pro relaxaci obyvatel, aby mohli bez problémů posedět v trávě a například piknikovat. Hlavnímu městu Praze, bohužel, tato právní úprava stále chybí.
    
   Je nám líto, že jsme Vám nemohli podat příznivější informace.
    
   S pozdravem
    
   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Přerušení dodávky elektřiny (Honza 03.12.2018 22:02) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  Dnes 3.12. bylo ohlášeno-vyvěšeno v domě ulice Řepínská oznámení o přerušení dodávky elektřiny na den 5.12. Dům je určený pro seniory a mnozí jsou ve špatném zdravotním stavu, takže během těchto dvou dnů, se ani třeba nedozvědí, co je na Mikuláše čeká.
  Takže babička na opiátech, dýchající pomocí kyslíkového koncentrátoru (přístroj je na elektřinu) se probudí přidušená, díky alarmu na přístroji a nevěda co se děje možná zavolá, když nebude mít vybitý telefon o pomoc?

  Moje otázka zní " je toto vůbec možné?"
  • Odpověď: (04.12.2018 8:31)
   Vážený pane Honzo,

   velice nás nastalá situace mrzí, nicméně ÚMČ Praha 8 není v dané věci kompetentní. V daném případě je nutné se obrátit přímo na příslušného dodavatele energie.

   Děkujeme za pochopení. S pozdravem

   pracovník vztahů k veřejnosti
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář tajemníka (OKT)
 • Otázka: Záštita (Gabriela Baranyaiová 28.11.2018 11:20) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, na Vašich stránkách jsem nenalezla informace, jak se žádá o záštitu městské části Prahy 8. Mohli byste mi prosím napsat, jak se žádá o záštitu? Předem děkuji.
  • Odpověď: (29.11.2018 8:16)
   Vážená paní Baranyaiová,

   o záštitu se zpravidla žádá někdo ze členů Rady městské části Praha 8.
   Jejich seznam a příslušné gesce najdete na našem webu zde.

   Ideální je pak kontaktoval příslušného radního e-mailem.
    
   S pozdravem

   pověřený vedoucí odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Nově značená turistická cesta (Milan Šebesta 18.11.2018 10:05) – Ostatní
  Sdílet
  Směrem od Bulovky je v ulici Na Stráži značená modře nová turistická cesta.Za domem č.o. 44 zahýbá doprava a pokračuje v zeleni směrem k Proseckým skalám. Nikde není zatím umístěna žádná doprovodná cedulka.Na koho je možné se obrátit o další informace ?
  Jedná se o aktivitu, která souvisí s revitalizací tohoto území,kterou organizuje MČ Praha 8.
  Děkuji za odpověď. Zdraví Vás M.Š.
  • Odpověď: (28.11.2018 14:37)
   Vážený pane Šebesto,

   jedná se teprve o počátek značení značkování nové trasy. Klub Českých turistů, který má celou věc na starost, značení dle svých možností dokončí.

   Pokud máte nějaké další dotazy ohledně turistických cest, jistě vám je rádi zodpoví přímo oni.

   S pozdravem

   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: radnice Prahy 8 (Anna Hermannová 26.11.2018 18:25) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  v současné době se zabývám územím Libně ve své diplomové práci na Fakultě architektury ČVUT. Zajímalo by mě, jak to nyní vypadá s radnicí MČ P8. Bude se stěhovat do nové budovy? V případě že ano, jaké má P8 záměry s budovami, kde úřad sídlí v této chvíli?

  Děkuji.
  Anna Hermannová
  • Odpověď: (28.11.2018 8:47)
   Vážená paní Hermannová,

   děkujeme za Váš zájem o Libeň. V tuto chvíli se usilovně pracuje na znovuzahájení výstavby objektu Nová Palmovka, kde by po jejím dokončení měl, mimo jiné, sídlit Úřad MČ Praha 8. O budoucnosti stávajících objektů doposud nebylo rozhodnuto.

   Přejeme Vám mnoho zdaru s dokončením Vaší diplomové práce.

   S pozdravem

   vedoucí odboru správy majetku (OSM)


Vytisknout