Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla dva a čtyři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: sběrný dvůr (Vladimír Gut 06.06.2024 11:24) – Ostatní
  Sdílet
  Kde se teď nachází sběrný dvůr pro Prahu 8?
 • Otázka: Bezplatné právní poradenství (Soňa Pokorná 30.05.2024 18:19) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  Jsem seniorka a potřebovala bych poradit s řešením spoluvlastnického podílu domku. Mám dotaz, zda i letos funguje při MČ bezplatná právní poradna, případně kam se obrátit.
  Děkuji a přeji příjemný den
  S.P.
  • Odpověď: (31.05.2024 11:29)
   Dobrý den,

   ano, bezplatný právní servis stále funguje:
   JUDr. Kocianová Jitka, tel.: 723 761 089, e-mail: kociankajitka@seznam.cz.
   Po domluvě je možné sjednat schůzku na Libeňském zámku.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: odstávka TV (Libuše Vlasáková 31.05.2024 8:25) – Ostatní
  Sdílet
  D.d!Prosím o sdělení dat odstávek teplé vody pro letošní léto,děkuji.
 • Otázka: Vyzvednutí OP (Kateřina Wojasová 30.05.2024 12:20) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  tatínek (81 let) si zažádal o nový občanský průkaz, dostal echo, že jej již může vyzvednout. Ale je v současné době hospitalizován a nechodící. Může doklad vyzvednout dcera?
  • Odpověď: (31.05.2024 9:49)
   Dobrý den,

   vyzvednout vyhotovený občanský průkaz může, kromě jeho držitele, pouze zmocněnec na základě zvláštní plné moci udělené k tomuto úkonu. Tato plná moc musí obsahovat úředně ověřený podpis zmocnitele.
   Jestliže si občan nemůže ze závažných zdravotních důvodů vyzvednout vyhotovený občanský průkaz na úřadě osobně, doručí jej pracovníci úřadu do zdravotnického zařízení, ve kterém je hospitalizován. Toto doručení zajišťuje vždy ten úřad, v jehož správním obvodu se nachází zdravotnické zařízení. Pokud se jedná o zdravotnické zařízení v Praze 8, kontaktujte nás, prosím, na tel. č. 222805583 (p. Říhová) pro poskytnutí upřesňujících informací.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů
   odbor občansko-správní (OSO)
 • Otázka: Přesunutí kontejnerů na tříděný odpad (Čápek 29.05.2024 14:59) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  cca před měsícem byly přesunuty kontejnery na tříděný odpad z ulice U Balabenky na ulici Sokolovská. Kontejnery byly přesunuty sice cca o 80 metrů, ale v blízkosti není žádný přechod. Jedná se o trvalé přesunutí nebo pouze dočasné? A jaký byl případně důvod změny.
  Děkuji
  • Odpověď: (30.05.2024 13:15)
   Vážený pane Čápku,

   stanoviště č. 165 tříděného odpadu v ulici U Balabenky 2169/2 bylo na základě požadavku od svozové společnosti IPODEC – Čisté město a.s. přesunuto na křižovatku, a to ze dvou důvodu, zdržování hromadné dopravy a z důvodu bezpečné nakládky zvonové nádoby na sklo, kterému bránila tramvajová trolej, z těchto důvodů prosím využijte nejbližší možný přechod.
   Požadavek byl konzultován a povolen odborem dopravy a následně schválen Magistrátem hl. m. Prahy. 

   Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Zvířecí hřbitov (Panochová 13.05.2024 12:17) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, je na území Prahy 8 (případně v rámci celé Prahy) hřbitov pro zvířátka, kde by se dala legálně pohřbít-např. pes/kočka?
  Děkuji.S Pozdravem Panochová
  • Odpověď: (13.05.2024 12:28)
   Vážená paní Panochová,

   ano, zvířecí hřbitov na Praze 8 existuje, konkrétně v ulici U Drahaně, přímo naproti bráně "Hřbitova bláznů".

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: farmářské trhy na Ládví (Kateřina Čejková 30.04.2024 16:41) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych se znovu zeptala na prostranství v Ládví.
  Cituji: Místo, kde trhy probíhaly nově není vedené jako tržní místo. Jak je tedy možné,
  že jsou na tomto místě každý den různé stánky ? O co se tady jedná ? A prosím pravdivou odpověď /pozemek je pronajat nějaké firmě !?/ Zajímá to většinu obyvatel tohoto sídliště. Prosím odpověď na tyto stránky.
  • Odpověď: (02.05.2024 14:22)
   Dobrý den,
    
   konkrétní stánek „ovoce – zelenina“, který zmiňujete, je tržním místem a má povolení. Místo určené pro trhy je aktuálně dlouhodobě zasmluvněné. 

   S pozdravem 

   Tiskový mluvčí – vedoucí odd. komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: chybějící chodník (Alena Andělová 27.04.2024 1:52) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, před více než rokem jsem se zde dotazovala, proč nebyl zřízen chodník ze zastávky U Kříže směrem do ulice Podlipného. Lidé, kteří bydlí na levé straně ulice Podlipného vychodily velmi širokou pěšinu v ostrůvku zeleně u zastávky U Kříže, protože je opravdu nelogické po nich chtít, aby přešli přes přechod na pravou stranu ulice Podlipného a pak jí opět někde přecházeli zpátky na levou stranu do svého bydliště. Navíc to vypadá, že se s chodníkem plánovalo, protože obrubník je tam na konci pěšiny snížen. A v poslední řadě jde i o bezpečnost přecházení, neboť za deště se jim v rozbláceném terénu samozřejmě chodit nechce, tak se proplétají vedle zaparkovaných aut po silnici. Děkuji za odpověď i zveřejnění.
  • Odpověď: (29.04.2024 15:10)
   Dobrý den, paní Andělová,

   děkujeme Vám za podnět. Pozemky, na nichž se nachází zastávka U Kříže a pozemky vedoucí do ulice Podlipného nejsou ve správě MČ Praha 8, Váš požadavek jsme proto předali k řešení vlastníkovi pozemku, kterým je HMP.

   S přáním pěkného dne.

   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: lenka.trncova@praha8.cz

   Dobrý den,

   níže uvedený chybějící chodník je součástí PD „Podlipného, rekonstrukce komunikace, Praha 8“ , kterou připravuje Investiční úsek TSK HMP a.s. O době realizace není OSK TSK informované.

   S pozdravem

   Jitka Pohludková
   Řídící správní technik
   Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.
   +420 724 166 406, +420 257 015 775
   jitka.pohludkova@tsk-praha.cz
 • Otázka: Nová Palmovka (Trnková Taťána 04.04.2024 15:01) – Ostatní
  Sdílet
  Hezký den
  ráda bych se zeptala na stav rozestavěného betonového monstra Nová Palmovka na Zenklově ulici. Nemohu najít relevantní informace. Dle posledních zpráv ze má sídlit vesmírný program NASA v roce 2025. Je to vůbec reálné ? Máte nějaké podrobné informace ? Bydlíme v těsné blízkosti a tak nám není osud této nyní dost děsivé stavby lhostejný.
  Děkuji, Trnková
  • Odpověď: (09.04.2024 9:13)
   Dobrý den,

   V tuto chvíli podrobnosti nemáme, průběh výběrového řízení prodlužují přísná bezpečnostní opatření, kompletní dokumentace k zakázce je totiž v utajovaném režimu. K dispozici jsou akorát různé mediální výstupy, ten nejaktuálnější přikládáme
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-stehovani-evropske-nasa-na-palmovku-nabira-zpozdeni-kvuli-tajnym-dokumentum-244821

   S pozdravem

   Tiskový mluvčí – vedoucí odd. komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Prodloužení provozu kluziště Ládví (Karel Novák 04.03.2024 17:41) – Ostatní
  Sdílet
  Vážení, v době, kdy všichni šetří kvůli válce na Ukrajině a globálnímu oteplování se zde děje toto? Loni v listopadu při otvírání kluzišť na Praze 8 bylo uvedeno, že pojedou do konce února, tedy celkem čtvrt roku (což je délka jednoho ročního období). Kromě Ládví už se všechna také správně zavřela. Jak je možné, že nyní na facebooku kluziště Ládví čteme "Vzhledem k příznivému počasí prodlouženo do 10.3."? Dnes bylo na slunci cca 20 stupňů nad nulou, v noci má být 5 nad nulou a tato předpověď je dále na další dva dny. Čemu se zde říká příznivé počasí? Kdo platí tento provoz, ty slovy dva (ano 2) bruslaři, kteří dnes na kluzišti jsou v 17:15? Hlučný agregát obtěžuje v noci obyvatele tohoto sídliště.
  • Odpověď: (05.03.2024 12:25)
   Vážený pane Nováku,

   provoz kluziště (včetně energií) hradí po celou dobu jeho provozovatel, nikoliv městská část. Je tedy plně na jeho rozhodnutí, kdy provoz kluziště ukončí.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)