Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla sedm a tři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: kluziště a vánoční strom (Červenková 22.11.2023 16:49) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, proč nebude letos na dopravním hřišti u ZŠ Glowackého rozsvěcení vánočního stromu a kluziště? Prostředí dopravního hřiště je příjemnější a pro děti vhodnější než prostranství před OC Krakov.
  Děkuji Červenková
  • Odpověď: (23.11.2023 14:08)
   Dobrý den,

   na provozování všech tří kluzišť v majetku MČ Praha 8 bylo vypsáno výběrové řízení. Dosavadní provozovatel kluziště v areálu ZŠ Glowackého se do něj přihlásil, ale nesplnil všechny požadované podmínky. Proto byl vybrán jiný provozovatel na jiném místě. Co se vánočního stromu týče, tak v sídlišti Bohnice byly dva nazdobené stromy relativně blízko sebe (Glowackého a Krakov), proto jsme rozhodli letos ozdobit a rozsvítit strom nově v Čimicích místo Glowackého.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Hřiště mezi Mazurskou a Pomoranskou (Samuel Beckwith 23.10.2023 17:11) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, je plánována rekonstrukce hřiště mezi Mazurskou a Pomoranskou ulicí? https://maps.app.goo.gl/rYrhTuTRjGunhhU59
  • Odpověď: (31.10.2023 9:41)
   Vážený pane Beckwithe, 

   k Vašemu dotazu ohledně rekonstrukce betonové plochy (hřiště) na rohu ulice Pomořanská si Vám dovolujeme sdělit, že v současné době MČ Praha 8 spravuje cca 56 dětských hřišť a dalších 32 sportovních a fitness hřišť, výstavbu nových hřišť (ani rekonstrukci tohoto betonového hřiště) tedy prozatím neplánuje. V okolí této betonové plochy je otevřené sportovní hřiště v ulici Krynická nebo dětské hřiště v ulici Mazovská. 

   Podávám Vám tuto zprávu a jsem s pozdravem,

   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Bruslení (Nováková 10.10.2023 13:01) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, bude prosím i letos veřejné kluziště u ZŠ Glowackého v Praze Bohnicích?
  • Odpověď: (11.10.2023 13:07)
   Dobrý den, paní Nováková,

   V letošním roce kluziště v areálu ZŠ Glowackého nebude. V Bohnicích bude kluziště na prostranství před KD Krakov. Další veřejná kluziště budou v Kobylisích v areálu koupaliště Ládví a v Libni před Velkým (Löwitovým) mlýnem.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Pytlíky na psí exkrementy (Olga Nováková 09.10.2023 21:41) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, proč už nejsou k dispozici pytlíky na psí exkrementy? Konkrétně v části Bohnice.
  • Odpověď: (11.10.2023 12:43)
   Dobrý den paní Nováková,

   Váš podnět jsme předali svozové společnosti s žádostí o zajištění pravidelného doplňování sáčků na psí exkrementy v dotčené lokalitě. Jen podotýkáme, že koše na psí exkrementy byly osazeny stojany na sáčky k tomu účelu, aby zodpovědný majitel psa mohl uklidit, pokud vlastní sáček zapomene, či z jiného důvodu momentálně nemá k dispozici. Tedy nikoli k účelu mu tuto možnost beze zbytku zajistit výhradně ze strany Městské části.

   S přáním pěkného dne

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Vydání OP,pasu (Hauserová Hana 11.10.2023 8:35) – Ostatní
  Sdílet
  V únoru mi končí platnost OP i pasu.Prosim,kdy mám požádat o vydání nových dokladu.Dekuji Hauserová
  • Odpověď: (11.10.2023 12:40)
   Vážená paní Hauserová,

   o občanský průkaz  lze bezplatně požádat již 6 měsíců před skončením jeho platnosti. Standardní lhůta pro vydání  je 30 dnů od podání žádosti.
   Žádost o vydání cestovního pasu lze podat kdykoliv. Ve standardní době vydání cestovního pasu, což je rovněž 30 dnů, se za vydání cestovního pasu hradí správní poplatek ve výši 600 Kč.
   Podání žádostí o vydání cestovního pasu i občanského průkazu lze vyřídit při jedné návštěvě úřadu, nejlépe minimálně 30 dnů před koncem platnosti dokladů.

   Pro rezervaci termínu lze využít rezervační systém : Úřad MČ Praha 8: Rezervační systém - Online rezervační systém

   S pozdravem

   vedoucí oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů
   odbor občansko-správní (OSO)
 • Otázka: kontejner na bioodpad (Ivan Neckář 02.10.2023 8:33) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, bude v listopadu přistaven kontejner na bioodpad v ulici Na Přesypu, Pod Přesypem, Vzestupná ? Děkuji. Přeji hezký den. Ivan Neckář
  • Odpověď: (04.10.2023 9:51)
   Dobrý den pane Neckáři,

   kontejner na bioodpad v ulici Na Přesypu x Vzestupná jsme na listopad naplánovali. Až návrh harmonogramu přistavení VOK/BIOVOK bude odsouhlasen svozovou společností, bude harmonogram uveřejněn na stránkách úřadu a v časopise Osmička.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Nedodavani casopisu Osmicka (Randy Johnsonova 08.09.2023 17:01) – Ostatní
  Sdílet
  Prosim, prestalo nam dorucovani casopisu Osmicka do Radomske ulice. 469 -473 Mohlo by se dorucovani obnovit? Vzdycky nam ho davali pod schranky v kazdem vchode. (mame jich 6). Mnohokrat dekujeme.
  • Odpověď: (13.09.2023 15:02)
   Dobrý den, paní Johnsonová,

   reklamovali jsme nedoručení časopisu Osmička u distributora a byla nám slíbena náprava. Předpokládám proto, že zános říjnového čísla Osmičky bude již v pořádku.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: znečištění vozidel při sekání trávy (Jiří Fiřt 11.09.2023 22:24) – Ostatní
  Sdílet
  Vážení, po každém sekání trávy-zelený pruh mezi parkovištěm a ul. Cafourkova, sídl. Bohnice, dochází k velkému znečištění stojících automobilů v první řadě parkoviště, ve které parkují především invalidé. Toto se opakuje rok co rok. Naposledy v pátek 8.9.2023, den předtím jsem projel auto myčkou a druhý den bych mohl jet znova. Jistě by bylo možné tento problém odstranit tím, že by se dalo včasné oznámení o sekání trávy a auta by si lidé rádi přeparkovali. Nebo stačí před každý vůz opřít papírový karton tak, aby tráva neznečistila přední masku včetně kapoty a někdy i okna vozidla. A to se jedná i o drobné kamínky a písek. Takto to údajně dělají na Jižním Městě, na vesnici, kam jezdím by si takové znečištění aut nedovolili. Děkuji předem za vaši odpověď, jak to bude dále řešeno. Fiřt.
  • Odpověď: (13.09.2023 14:59)
   Dobrý den,

   zelený pruh mezi parkovištěm v ulici Cafourkova nespadá do správy Městské části Prahy 8, nýbrž Magistrátu hl. města Prahy, kterým jsem tento podnět předala k vyřízení.

   Děkuji a přeji hezký den.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Chybí kontejner na Tetrapak (Kramešová 08.09.2023 10:38) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,v ulici Akátová/Kubíkova byl kontejner na tetrapak, už pár týdnů chybí. Proč a bude zas přistaven. Děkuji

  Děkuji
  • Odpověď: (11.09.2023 12:12)
   Vážená paní Kramešová,

   děkujeme za oznámení chybějící nádoby na kartony na veřejném stanovišti separovaného odpadu č. 0008/ 138 v ulici Akátová 1175/3. Z důvodu brzkého přechodu na multikomoditní systém (kartony se budou vhazovat do stejné nádoby jako plasty) již nebudeme na toto stanoviště novou nádobou na kartony umisťovat.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí
 • Otázka: Poškození lavičky Frýdlantská/Chabařovická (Smutná 06.09.2023 16:47) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o nápravu. Frýdlantská 1350/1.