Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla osm a jedna
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Cestovní pas (Klára 16.04.2019 19:11) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné preposlat cestovní pas k vyzvednutí i do jiného města na úřad. Požádala jsem o pas a než byl hotov jsem se přestěhovala mimo Prahu. Zatím jsem se nedokázala na Prahu 8 dostat, bylo by možné přeposlat pas do našeho města? Děkuji moc za odpověď
  • Odpověď: (17.04.2019 9:26)
   Vážená paní Kláro,

   cestovní pas, o jehož vydání jste požádala u našeho úřadu, je nutné rovněž u našeho úřadu, tedy u ÚMČ Praha 8, převzít. Občan má možnost při podání žádosti uvést, že vyhotovený cestovní pas převezme u jiného úřadu. Vyhotovený doklad je v takovém případě Ministerstvem vnitra dodán k vyzvednutí přímo na vybraný úřad. Dodatečně, bohužel, na jiný úřad doklad zaslat k vyzvednutí nelze, neboť by jej nebylo možné technicky předat v systému evidence cestovních pasů.

   S pozdravem

   Bc. Jana Martincová
   vedoucí oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů
   odbor občansko-správní (OSO)
 • Otázka: granty, dotaze sport - dospělí 2019 (Vladimír Vonásek 14.04.2019 14:37) – Ostatní
  Sdílet
  Kdy budou zveřejněny podmínky grantu na sport dorostu a dospělých na rok 2019?
  • Odpověď: (15.04.2019 12:27)
   Vážený pane Vonásku,

   MČ Praha 8 dotační řízení na sport dospělých pro rok 2019 nevypisuje, proto podmínky nebudou zveřejněny.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Možnosti na provozování stánku (Dokoupil 10.04.2019 17:27) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den kde najdu seznam míst o která je možné zažádat pro stánkový prodej? Děkuji
  • Odpověď: (11.04.2019 11:47)
   Vážený pane Dokoupile, 

   jedná-li se Vám o nové tržní místo v Praze 8, musíte požádat o zařazení místa do Tržního řádu. Formulář k podání žádosti – viz tento odkaz: http://www.praha.eu/file/2703790/FORMULAR_navrh_na_zmenu_TR_.pdf

   Tržní místa, která jsou již v Tržním řádu hl. m. Prahy zařazena, jsou v současnosti, až na několik málo výjimek, obsazena. 

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: michal.komenda@praha8.cz 
 • Otázka: Výkup knih (Maršálková 03.04.2019 1:05) – Ostatní
  Sdílet
  Jaké jsou možnosti výkupu cca 500 knih od r.38 do 66,které mám jako pozůstalost ?

  Děkuji
  • Odpověď: (10.04.2019 9:48)
   Vážená paní Maršálková,

   Městská část se výkupem starých knih z pozůstalosti nezabývá. Doporučujeme Vám obrátit se s nabídkou na některý z mnoha antikvariátů, široký výběr naleznete i na internetu.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: farmářské trhy (Jiřina Kalinovská 25.03.2019 18:29) – Ostatní
  Sdílet
  který den v týdnu jsou na Ládví farmářské trhy
  • Odpověď: (10.04.2019 7:34)
   Vážená paní Kalinovská,

   trhy na Ládví se konají pravidelně v úterý a ve čtvrtek.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Karlínske trhy (Boris Kršňák 06.04.2019 12:56) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den,
  Karlinske trhy sice boli najslabsie v Prahe, ale aspon nejake boli. Clovek tam mohol nakupit aspon zeleninu a ovocie. Teraz nie su ziadne. Zato ste nam zabrali polovicu parku pri Invalidovni, aby ste tam za vstupne urobili predrazeny food festival.
  To fakt nie ste schopni vytvorit take podmienky, aby mohli byt aj v Karline aspon raz do tyzdna trhy? Vinohrady, ci Zizkov ich maju 4x do tyzdna. Dakujem. Boris Krsnak
 • Otázka: Nová výstavba ? (Jiří Jeník 20.03.2019 10:01) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, mohu se zeptat, zda nějaký odbor MČ Praha 8 ví, co se plánuje za výstavbu v okolí ul. Roudnická, případně Bešťákova a Černého? Existuje již nějaká studie, nebo již dokonce konkrétní projekt? Jediné, co jsem dohledal, že byl velký pozemek u ul. Roudnické v roce 2015 prodán f. Central Group. Před několika lety a volbami nám byl v této bohem a developerem zapomenuté zeleni slibován park.... Děkuji za info
  • Odpověď: (08.04.2019 11:32)
   Vážený pane Jeníku,

   děkuji za zaslaný dotaz. Pozemek parc.č. 527/142, k.ú. Střížkov severně od ulice Bešťákova skutečně vlastní Central Group. Pozemek je zastavitelný, leží v ploše SV – všeobecně smíšené.

   Konkrétní záměr zástavby, bohužel, zatím není znám.

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Parkování (Štěpánka Čermáková 04.04.2019 21:02) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, jak je to s residenční kartou, když mám auto v servisu na opravu,zaplacené parkování na residenční kartu na rok a dostanu náhradní vůz po dobu opravy, dá se parkovat a nahlásit jinou SPZ po tuto dobu?Děkuji za informaci Čermáková
  • Odpověď: (05.04.2019 12:36)
   Vážená paní Čermáková,

   na dobu maximálně 14 dní (pouze 1x v době platnosti POP) si můžete zadat dočasnou změnu RZ prostřednictvím Osobních stránek uživatele, za předpokladu, že jste u registrace POP poskytla svoji e-mailovou adresu.
   Na delší dobu lze o dočasnou změnu RZ požádat pouze osobně  na výdejně parkovacích oprávnění. Předkládá se přejímací protokol ze servisu a doklady k náhradnímu vozidlu. 

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Žádost o stavbu rekreační chatky bez stavebního povolení do 25 metrů čtv. (Maršálková 03.04.2019 1:02) – Ostatní
  Sdílet
  Prosím,jak má vypadat žádost o povolení stavby dřevěné rekreační chatky do 25 metrů čtv. v zahr. kolonii na Praze 8 na zahrádce,kterou mám v podnájmu? Děkuji
  • Odpověď: (03.04.2019 9:57)
   Vážená paní Maršálková,
    
   Stavba o jednom nadzemním podlaží do 25 m2 a do 5 m výšky, nepodsklepená, jenž neobsahuje obytné a pobytové místnosti, hygienická zařízení ani vytápění, nevyžaduje žádné stavební povolení.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
   e-mail: pavel.krystof@praha8.cz
 • Otázka: kontejnery na tříděný odpad (Ludmila Seidlová 02.04.2019 12:48) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, zajímalo by mě, zda kontejnery na tříděný obsah jsou určeny jen pro domácnosti nebo také pro podnikatele. V naší ulici je večerka a její provozovotel si prakticky zprivatizoval přilehlé kontejnery na tříděný papír. Obchod pochopitelně vyprodukuje mnohem více odpadu než domácnost a kontejnery jsou takřka stále plné kartonů a obalů ze zboží, které prodává. Je to v pořádku? Předem děkuji za opdověď
  Lída Seidlová
  • Odpověď: (03.04.2019 9:43)
   Vážená paní Seidlová,

   podnikatelé nesmí odkládat jednotlivé složky papír, sklo, plast atd. do barevných kontejnerů na tříděný odpad umístěných na veřejných prostranství města. Kontejnery na separovaný odpad umístěné v ulicích jsou určeny na odstraňování tříděného odpadu pouze pro fyzické osoby – občany Prahy 8. Odbor životního prostředí provádí pravidelné kontroly odpadového hospodářství u živnostníků. Ve Vašem dotazu ale není uvedena adresa objektu, kde je večerka provozována, aby mohla být kontrola v provozovně provedena. 

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)


Vytisknout