Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla osm a osm
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: dřevostavba Krakov (Jana Pelénová 12.02.2019 15:01) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  prosím o informaci, co bude s dřevostavbou na náměstí vedle nákupního centra Krakov. Slyšela jsem, že kavárna a informační centrum. Stavba je nevyužitá od cca podzimu 2018. Děkuji Pelénová
  • Odpověď: (14.02.2019 7:43)
   Vážená paní Pelénová,

   na této stavbě probíhá řízení s cílem povolit její užívání. Kolaudaci očekáváme v řádu týdnů (po splnění některých nedostatků).

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Přestavby OC Krakov (Věra Marvanová 28.01.2019 13:06) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jestli stavební úřad nějak eviduje přestavby, které v poslední době probíhají v OC Krakov. Budova byla nějak vyprojektována a tento projekt dostal stavební povolení. Teď ale dochází ke změnám, které zasahují jednak do nosné konstrukce, ale také mění únikové cesty. Takové změny by měly projít schválením ze strany úřadu. Například výstavba střešní terasy a nástavby na střeše. OC také postupně uzavírá východy – na východní stranu je východ blokován vybavením prodejny DATART, na severní stranu je východ často uzavřen a podle nejnovějších informací se chystá úplné uzavření jižního východu. Zbyde tedy pouze východ západní a obávám se, že v případě evakuace nebude stačit a lidé se zde ušlapou. Navíc, v nejvyšším poschodí bude brzy otevřena pošta. Značně se tím zvýší počet návštěvníků, včetně osob se zhoršenou pohyblivostí a kočárků. Zajímalo by mě, jak bude probíhat evakuace těchto osob, které nejsou schopny použít schody a výtah je v objektu jen jeden.
  Děkuji za odpověď
  Věra Marvanová
  • Odpověď: (13.02.2019 16:45)
   Vážená paní Marvanová,
    
   Váš podnět byl projednán ve spolupráci se zástupci OC Krakov, kteří zaslali přílohou celkovou koncepci požárně bezpečnostního řešení (PBŘ), která byla předložena a projednána s Hasičským záchranným sborem hl. m. Prahy.
    
   Celkovou koncepci i jakékoli změny požárně bezpečnostního řešení zajišťuje pro OC Krakov pouze jeden projektant, a to pan Jan Drahoš ČKAIT 0009528.

   Všechny změny i celá koncepce OC Krakov jsou konzultovány s Hasičským záchranným sborem hl. m. Prahy, který na základě PBŘ vydává stanoviska, která až doposud byla kladná.
    
   OC Krakov konzultuje se stavebním úřadem stavební úpravy zamýšlené na stavbě a postupuje v souladu se stavebním zákonem. V případě, že stavební úpravy vyžadují rozhodnutí či jiné opatření stavebního úřadu, učiní vlastník vůči úřadům příslušná podání.

   Stavební úřad povolil úpravy některých vstupů, nicméně vstupy, které byly uzavřeny pro veřejnost, jsou řešeny jako evakuační i v rámci koncepce PBŘ.
    
   Veškeré navržené stavební úpravy jsou posuzovány Hasičským záchranným sborem hl. m. Prahy v rámci stavebního řízení či ohlášení a následně i v rámci kolaudace. Bez souhlasného stanoviska HZS hl.  m. Prahy nelze vydat rozhodnutí či jiné opatření stavebního úřadu, tudíž by nebylo možné ani stavbu či její část užívat. HZS posuzují stavbu i technické řešení stavby i z hlediska úniků, zejména označení únikových cest, panického kování, protipožárních dveří, provádějí pravidelné kontrolní prohlídky.
    
   Střešní nástavba byla povolena v rámci  stavebního povolení ze dne 2. března 2017 sp. zn. MCP8 134078/2017/OV.Fe, č.j MCP8 054511/2018, s nabytím právní moci dne 10. dubna 2018 „Stavební úpravy v souvislosti se změnou v užívání z kavárny na pizzerii (302 - 24) a dětský koutek (302 - 01) ve 3.NP a střeše nákupního centra Krakov, Praha 8, Troja, Lodžská č.p. 850“.
    
   S pozdravem
    
   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Cestovni pas (Jana Carrera Hanusova 13.02.2019 10:07) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den, chtela jsem se zeptat, zda si mohu pozadat o novy cestovni pas v dubnu a vyzvednout si ho v srpnu (budu v zahranici). Dekuji. S pozdravem Jana Carrera
  • Odpověď: (13.02.2019 11:12)
   Vážená paní Carrera Hanušová,

   vyhotovený cestovní pas, o který požádáte v dubnu, je možné vyzvednout i v srpnu. Připraven k vyzvednutí bude do té doby, než budete mít možnost si jej po návratu ze zahraničí vyzvednout.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů
   odbor občansko-správní (OSO)
 • Otázka: chodník (PAVEL jELÍNEK 03.02.2019 5:26) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den.Před domem v ulici Sopotská 40 který je v rekonstrukci je od podzimu zabraný chodník na kterém je hromada hlíny označená cedulí zákaz zastavení takže se musí vstupovat na vozovku.Zajímalo by mně jak dlouho se této hromadě budeme vyhýbat.Dříve se muselo žádat o tak zvaný zábor,který byl časově omezen ale dnes to asi není problém zabrat kus chodníku na neomezenou dobu.Dále je tam rozkopaný chodník který podle papíru přilepeném na kontejneru měl být hotov do 31 12 2018.Ačkoliv byl prosinec a začátek ledna celkem teplý nikdo na tomto chodníku nepracoval.Díky za odpověď.Zdravím.Jelínek.
  • Odpověď: (13.02.2019 9:06)
   Vážený pane Jelínku, 

   rekonstrukce chodníku v ul. Sopotská byla povolena odborem dopravy do 31. prosince 2018. Opatření obecné povahy č. j. MCP8 287251/2018 bylo po dobu 15 dní vyvěšeno na úřední desce ÚMČ Praha 8.

   Investor, kterým je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s. (správce komunikace), však práce zastavil z důvodu nepříznivých klimatických podmínek. Zhotovitel podal dne 30. ledna 2019 další žádost, kdy v termínu od 1. března do 25. dubna 2019 bude pokračovat rekonstrukce chodníku. Současně dojde v termínu od 25. března do 10. dubna 2019  k opravě povrchu vozovky.

   Chodníky jsou v současné době pouze v provizorním stavu. Harmonogram prací  včetně zhotovení povrchů je plně v kompetenci investora, tedy TSK.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: hlášení úrazu z důvodu neoznačeného výmolu na chodníku (Lenka Lanková 08.02.2019 13:23) – Ostatní
  Sdílet
  Kde bych mohla žádat odškodné za zapříčinění zranění a následné neschopnosti v důsledku úrazu z neoznačeného výmolu na chodníku v Praze 8
  • Odpověď: (11.02.2019 7:16)
   Vážená paní Lanková,

   úraz je nutné nahlásit majiteli/správci komunikace (bohužel neuvádíte, kde se Vám úraz stal, ve ve většině případů je správcem komunikací na území MČ Praha 8 TSK) a Vaší pojišťovně.

   S pozdravem

   pracovník vztahů k veřejnosti
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: úklid a náledí (JUDr. Ilja Stařík 06.02.2019 16:39) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, tak nějak jsme se všichni podivili, že v zimě sněží a mrzne. Musím konstatovat, že u nás v Bohnicích, konkrétně kolem domu Hnězdenská 584, ale i jinde, je neošetřené náledí na pozemcích obce. Počítá se se ztrátami na kostech a hlavách s tím, že obec je pojištěna a jde do rizika jako další MČ, že následky z pojistky uhradí a ještě ušetří? Současný terén je naprosto neschůdný, padají i děti.
  Děkuji za smysluplnou odpověď. Ilja Stařík p.s. opisováním početního úkolu sledujete co, prosím? is
 • Otázka: Kouření před objektem Úřadu MČ (Ing. Barbora Růžičková 04.02.2019 17:07) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  dnes jsem po poledni (cca ve 13:20hod) navštívila Váš úřad v záležitosti, kterou zde nechci veřejně uvádět. Ztrávila jsem zde v přízemí skoro dvě hodiny svého času, jelikož mi následně bylo řečeno, že je málo zaměstnanců, proto jsou čekací lhůty delší. Mezitím jsem si však všimla, jak jiní zaměstnanci (celkem snad 16 různých lidí s kartičkami) chodí pravidelně co 40 min na cigaretu před úřad, kde strávili možná i 10min. Některé zaměstnance jsem zde za 2 hodiny strávené na úřadu viděla i 3 krát. Jak je možné, že někteří pracovníci si stěžují na podstavy a jiní dokážou ze 2 hodin strávit cca 30min v pracivní době na cigaretě? Za ty 2 hodiny se nestalo, že by tam nestál nikdo. Člověk jde na úřad a prodírá se akorát davy kouřících lidí s kartičkami a pak pozoruje veselé úředníky, jak si užívají cigaretu, zatím co občan čeká na přijetí v čekárně.
  Děkuji za veřejnou odpověd a také žádám o zaslání na email.
  Růžičková
  • Odpověď: (06.02.2019 10:41)
   Vážená paní Růžičková,

   děkujeme za zaslaný podnět a upozornění. Souhlasíme s Vámi, že takové chování není zcela namístě. Proto jsme přijali příslušná opatření, aby se situace neopakovala.

   S pozdravem

   pracovník vztahů k veřejnosti
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Konzumace alkoholu a obtěžování hlukem (Martina Šmídová 25.01.2019 13:26) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, bydlím v ulici Františka Kadlece. Před večerkou, která je v domě č.p. 2 začíná vyvýšený travnatý pás, na který se dá posadit. Toho využívají povětšinou lidé bez doma a na místě konzumují alkohol. Jsou u toho velmi hluční, obtěžují kolemjdoucí a také obyvatele domu, protože jejich pokřikování a hlasitý hovor se nese do bytů. V Praze jsou místa, kde je zákaz požívání alkoholu, jedno z těchto míst je o kousek dál v ulici Na Dědince 13. Bylo by možné podat nějaký návrh na rozšíření míst, kde je alkohol zakázáno konzumovat, např. právě na toto místo (Františka Kadlece 2 a bezprostřední okolí) a případně i na další podobně exponovaná místa na P8?
  • Odpověď: (06.02.2019 9:47)
   Vážená paní Šmídová,

   konzumaci alkoholických nápojů na území Prahy 8 upravuje obecně závazná vyhláška č. 12/2008 Sb. hl. m. Prahy, kterou se zakazuje požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích, ve znění obecně závazné vyhlášky č. 7/2010 a 11/2013 Sb. hl. m. Prahy.

   Městská část Praha 8 v roce 2018 připomínkovala aktualizaci této vyhlášky. Nyní je na Magistrátu hl. m. Prahy, zda tyto připomínky do připravované aktualizace zapracuje a schválí. Vámi uvedená lokality byla v navrženém seznamu lokalit.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení bezpečnosti a krizového řízení
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Úklid sněhu - okolí Mirovické (Jana 05.02.2019 14:18) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  bylo by možné provést zimní údržbu na chodnících v okolí Mirovická x Balabánova? Je tam velká vrstva ledu a tato cesta je "spádová" pro spoustu panelových domů v okolí zastávky. Bylo by možné chodníky posypat štěrkem? Případně dát na roh ulice plastový box se štěrkem, aby si obyvatelé domů mohli chodníky sami posypat? Věřím, že zimní údržba se vrátí do "původního" režimu, kdy obyvatelé nemuseli prosit o úklid městských chodníků. Doufám, že časem přehodnotíte mapu zimní údržby ke prospěchu obyvatelů MČ P8. Děkuji za bytové domy v okolí Mirovické.
 • Otázka: objekty v Odře a České poště (Gebauerová 01.02.2019 18:09) – Ostatní
  Sdílet
  dobrý den, víte něco o budoucnosti těchto objektů, z obou se stěhují obchody, budou se bourat nebo opravovat, děkuji
  • Odpověď: (04.02.2019 8:34)
   Vážená paní Gebauerová,

   co se týká Odry z té strany, které říkáme hanlivě „Holubí dům“, tam již probíhají diskuze s majitelem objektu o kompletní přestavbě a jednání s BD/SVJ o dohodě ve věci najíždění z ulice Lodžská (ne jak bylo plánováno z ulice Katovická).

   Ohledně Krakova žádné informace v současné době nemáme.

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8


Vytisknout