Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla šest a jedna
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: vánoční strom (Zuzana Matonohová 10.12.2019 8:38) – Ostatní
  Sdílet
  Proč se vánoční strom na Karlínském náměstí ráno zhasíná již před sedmou hodinou když tma je ještě v půl osmé.
  • Odpověď: (13.12.2019 11:22)
   Dobrý den,

   z důvodu nefunkční zásuvky pro napájení světel na vánočním stromě, byla provedena oprava a následně bylo rozsvěcení a zhasínání nastaveno firmou, která prováděla opravu. Přenastavení bude provedeno ve čtvrtek 19.12.2019 během dopoledne.

   Omlouváme se za způsobené problémy

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Potíže s bezdomovci (Novotný 01.11.2019 10:20) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den.Obracime se na vás s prosbou,zda je možné vykázat skupinu stále stejných ozralych bezdomovců z oblasti ulice Ve vrchu ,schody u vietnam. obchodu a restaurace cp..10,schody domu a obchodu Braunerova 512/28?.Tyto osoby se tu denně asi okolo 9h. ale i jindy,zdržují,zebraji na zastavce tramvaje ,pijí alkohol a znečišťují schody a chodník. Dále rozhazují odpadky z popelnic a v průjezdu domu cp 24.Moči a kálejí přímo na ulici,nebo v tom prujezdu.My co tu bydlíme,někdy ani nemůžeme projít po chodniku domů,o odpadcích co po nich zůstávají ani nemluvě.Dale by jsme chtěli vědět,jestli je možné takovéto lidi vykázat z MČ Praha 8.Dekujem za odpověď.
  • Odpověď: (12.12.2019 10:52)
   Vážený pane Novotný, 

   Váš podnět byl předán k řešení na Obvodní ředitelství městské policie Prahy 8. S uvedeným problémem se potýkáme opakovaně, bohužel bez možného řešení. Pokud se uvedené osoby (často bez domova) nedopouští přestupkového jednání, nemůžou být z místa vykázáni. Finanční sankce jsou ve většině případů u těchto osob nevymahatelné a osoby se i v případě vykázání na místo často vracejí. Dle vyjádření ředitele OŘ MP Praha 8 „strážník MP, není oprávněn dle současné legislativy někoho pravomocně vykázat jinam mimo Městskou část Prahu 8“. 

   V případě, že máte podezření, že osoby v místě porušují zákon, je nutné bezodkladně kontaktovat přímo Městskou policii hl. m. Prahy na lince 156 nebo Policii ČR na lince 158.

   S pozdravem

   Bc. David Straka
   pověřený vedením odboru bezpečnosti a krizového řízení
 • Otázka: Vánoční výzdoba veřejného osvětlení (Jarmila Jirásková 29.11.2019 15:32) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, zda bude letos provedena vánoční výzdoba veřejného osvětlení v městské části Bohnice a Trója?
  Děkuji. J.Jirásková
  • Odpověď: (05.12.2019 10:25)
   Vážená paní Jirásková,

   z důvodu špatné finanční situace MČ Praha 8 bylo rozhodnuto letos vánoční osvětlení neinstalovat.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Novák (Michal 21.11.2019 8:11) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěl bych se informovat, kdy končí funkční období ředitelů škol ZŠ U školské zahrady, ZŠ Žernosecká, ZŠ B. Hrabala a ZŠ BUrešova. Na webových stránkách škol nebo MČ tato informace není uvedena. Jakým způsobem probíhá konkurz na tyto pozice? Děkuji. Michal Novák
  • Odpověď: (25.11.2019 14:51)
   Vážený pane Nováku, 

   funkční období Mgr. Staňkové, ředitelky ZŠ a MŠ U Školské zahrady, končí k 31. 7. 2024, funkční období RNDr. Čerňanské, ředitelky ZŠ Žernosecká, končí k 31. 7. 2020, funkční období Mgr. Trojanové, Ph.D., ředitelky ZŠ Bohumila Hrabala, končí k 31. 7. 2024 a funkční období Mgr. et. Bc. Mlejneckého, ředitele ZŠ Burešova, končí k 31. 7. 2024. 

   Konkursní řízení na funkci ředitele probíhá v souladu se školským zákonem a příslušnou vyhláškou – v tomto případě vyhláškou č.  54/2005 Sb., ve znění pozdějších předpisů. 

   S pozdravem

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: výlety a dovolená pro seniory (Hana Mandová 16.11.2019 11:15) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, kde je možné si nechat zasílat program výletů a dovolených pro seniory?
  • Odpověď: (20.11.2019 15:44)
   Vážená paní Mandová,

   dovolené ani výlety pro seniory MČ Praha 8 nepořádá. Přehled všech akcí pro veřejnost, tedy nejen pro seniory, které pořádá MČ Praha 8, najdete v časopise Osmička a na webových stránkách www.praha8.cz.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Sběrný dvůr (Mlejnková 24.10.2019 13:59) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den. Mám dotaz k otevírací době sběrný dvůr v Ďáblicích. Především jsem ráda, že tuto možnost máme a čas od času jí využíváme. Na vašich stránkách viz. příloha je uvedeno, že je otevřeno do 18h. Včera když jsme tam přijeli v 17,50h a měli pouze 3 pytle s trávou nás už nevpustil pán na vrátnici dovnitř. Což nás rozhodně nepotěšilo. Nikde ani na stránkách Ipodecu jsem nenašla toto omezení. Škoda. Ušetřili bychom si cestu. Je možné toto doplnit, aby i další kdo tam jede nejel zbytečně. Moje pracovní doba bohužel neumožňuje vydat se tam dříve.Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (12.11.2019 13:36)
   Vážená paní Mlejnková,

   omlouváme se za vzniklé obtíže a děkujeme za upozornění. Zajistíme doplnění potřebných informací na web ÚMČ Praha 8. Sběrný dvůr Ďáblická provozuje společnost FCC Česká republika s.r.o. a ta má na rozdíl od společnosti IPODEC - ČISTÉ MĚSTO a.s. u provozní doby sběrného dvora nově uvedeno, že odpad lze odevzdat nejpozději 15 minut před jejím koncem z důvodu vykládky odpadu a administrativy s tím spojené.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: školení první pomoci (Jarka K. 01.11.2019 4:58) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, v minulosti byly Měskou částí Praha 8 organizovány velmi zajímavé a přínosné kurzy první pomoci pro veřejnost, které zajišťovala firma Zdravotníci.cz. Chtěla bych se zeptat, zda se v příštím roce připravuje jejich pokračování, příp. zda bude kdysi avizovaný kurz resuscitace s AED.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (11.11.2019 15:05)
   Vážená paní Jarko,

   souhlasím s Vámi, že kurzy první pomoci jsou velice zajímavé a přínosné. Na to zda kurzy budou pokračovat také v příštím roce, Vám vzhledem k finanční situaci městské části momentálně odpovědět neumím, každopádně je naší snahou zajistit financování z jiných dostupných zdrojů (granty, dotace) a v jejich realizaci pokračovat. Pokud se podaří, budeme včas informovat prostřednictvím časopisu Osmička, webových stránek a Facebooku.

   Aktuálně se můžete zúčastnit zdravotnických seminářů- Novinky při poskytování první pomoci, které opět vede profesionální záchranář (Zdravotníci s.r.o)
   25. listopadu v 10:30 CAP Mazurská, je nutné se telefonicky objednat na tel. 283 024 118
   25.listopadu ve 13:30 CAP Burešova, v přednáškovém sále CAP, tel. 283 881 848
   Jak už bylo výše napsáno, maximálně se snažíme vykrýt současný nedostatek finančních prostředků z externích zdrojů, příkladem jsou právě uvedené dva semináře, které se konají díky získané dotaci Obec přátelská seniorům.

   S pozdravem

   pověřená vedením odboru zdravotnictví a sociálních služeb
 • Otázka: Zpřístupnění Negrelliho viaduktu před uvedením železniční dopravy do provozu (Jan Rýdl 03.11.2019 9:56) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  bude Negrelliho viadukt po dokončení rekonstrukce před zahájením železniční dopravy zpřístupněn na nějakou dobu veřejnosti?
  Děkuji za odpověď a zdravím
  Jan Rýdl
  • Odpověď: (05.11.2019 15:20)
   Vážený pane Rýdle,

   dokončené části Negrelliho viaduktu byly veřejnosti zpřístupněny dne 29. září letošního roku investorem stavby, SŽDC, před navezením štěrkového lože a pokládkou kolejových roštů. Vzhledem k tomu, že v rámci těchto dokončujících prací na železničním svršku již nelze zajistit bezpečnost laické veřejnosti při vstupu do stavby, nepočítá zhotovitel díla s žádným jiným zpřístupněním do zahájení vlakového provozu v červnu 2020. Bohužel, bezpečnostní a technologické procesy toto již neumožňují.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Kamiony v ulici Vosmíkových (Nováková J. 31.10.2019 17:44) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala jak je to s provozem kamionů v ulici Vosmíkových. Za poslední 3 měsíce se jejich průjezd touto ulicí velmi zvýšil a to nejen přes den, ale i v noci a o víkendu. Vozy TIR se řítí úzkou ulicí zcela bezohledně (určitě nedodržují povolenou rychlost). Velmi razantně se také zvýšila hlučnost, při každém projezdu se otřese dům, začíná nám také praskat omítka okolo oken. Mohou touto ulicí vůbec vozy TIR projíždět? A pokud ano, nemají nějaká omezení? Jak se mohu bránit?
  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  Nováková J.
  • Odpověď: (05.11.2019 10:27)
   Dobrý den,

   ulice Vosmíkových je jednou z významnějších komunikací na území městské části Praha 8. Ulice Vosmíkových též nezasahuje do vymezené zóny se zákazem vjezdu nákladních automobilů nad 6 tun. Z těchto důvodů se o omezení individuální  i nákladní automobilové dopravy na této komunikaci neuvažuje.

   S pozdravem

   Ing. Lukáš Vopava
   specialista silničního správního úřadu
   HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
   MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
 • Otázka: Zábor (Daniela 23.10.2019 13:16) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  zajímalo by mě, jestli na ulici S.K.Neumanna 35 (Enjoy bar) má majitel zábor na popelnici. Okolo popelnice je neustále velký nepořádek, odpadky se dostávají až před baráky pod ním. Nikdo to neuklízí.

  Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (30.10.2019 16:27)
   Dobrý den,

   na základě Vašeho podnětu bylo dne 24.10.2019 pracovníky odboru životního prostředí provedeno místní šetření v ulici S. K. Neumanna před provozovnou Enjoy bar. Aktuálně nebyl v okolí  kontejneru zjištěn žádný nepořádek a nádoba na směsný kom. odpad byla řádně vyvezena. Z hlediska nakládání s odpady bude v následujícím měsíci v dotčené provozovně provedena kontrola odpadového hospodářství s upozorněním na dodržování vyhlášky hl. m. Prahy č. 5/2007 Sb. o odpadech.
                                                                                          
   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)


Vytisknout