Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla šest a dva
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Zvířecí hřbitov (Panochová 13.05.2024 12:17) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, je na území Prahy 8 (případně v rámci celé Prahy) hřbitov pro zvířátka, kde by se dala legálně pohřbít-např. pes/kočka?
  Děkuji.S Pozdravem Panochová
  • Odpověď: (13.05.2024 12:28)
   Vážená paní Panochová,

   ano, zvířecí hřbitov na Praze 8 existuje, konkrétně v ulici U Drahaně, přímo naproti bráně "Hřbitova bláznů".

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: farmářské trhy na Ládví (Kateřina Čejková 30.04.2024 16:41) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych se znovu zeptala na prostranství v Ládví.
  Cituji: Místo, kde trhy probíhaly nově není vedené jako tržní místo. Jak je tedy možné,
  že jsou na tomto místě každý den různé stánky ? O co se tady jedná ? A prosím pravdivou odpověď /pozemek je pronajat nějaké firmě !?/ Zajímá to většinu obyvatel tohoto sídliště. Prosím odpověď na tyto stránky.
  • Odpověď: (02.05.2024 14:22)
   Dobrý den,
    
   konkrétní stánek „ovoce – zelenina“, který zmiňujete, je tržním místem a má povolení. Místo určené pro trhy je aktuálně dlouhodobě zasmluvněné. 

   S pozdravem 

   Tiskový mluvčí – vedoucí odd. komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: chybějící chodník (Alena Andělová 27.04.2024 1:52) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, před více než rokem jsem se zde dotazovala, proč nebyl zřízen chodník ze zastávky U Kříže směrem do ulice Podlipného. Lidé, kteří bydlí na levé straně ulice Podlipného vychodily velmi širokou pěšinu v ostrůvku zeleně u zastávky U Kříže, protože je opravdu nelogické po nich chtít, aby přešli přes přechod na pravou stranu ulice Podlipného a pak jí opět někde přecházeli zpátky na levou stranu do svého bydliště. Navíc to vypadá, že se s chodníkem plánovalo, protože obrubník je tam na konci pěšiny snížen. A v poslední řadě jde i o bezpečnost přecházení, neboť za deště se jim v rozbláceném terénu samozřejmě chodit nechce, tak se proplétají vedle zaparkovaných aut po silnici. Děkuji za odpověď i zveřejnění.
  • Odpověď: (29.04.2024 15:10)
   Dobrý den, paní Andělová,

   děkujeme Vám za podnět. Pozemky, na nichž se nachází zastávka U Kříže a pozemky vedoucí do ulice Podlipného nejsou ve správě MČ Praha 8, Váš požadavek jsme proto předali k řešení vlastníkovi pozemku, kterým je HMP.

   S přáním pěkného dne.

   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: lenka.trncova@praha8.cz

   Dobrý den,

   níže uvedený chybějící chodník je součástí PD „Podlipného, rekonstrukce komunikace, Praha 8“ , kterou připravuje Investiční úsek TSK HMP a.s. O době realizace není OSK TSK informované.

   S pozdravem

   Jitka Pohludková
   Řídící správní technik
   Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.
   +420 724 166 406, +420 257 015 775
   jitka.pohludkova@tsk-praha.cz
 • Otázka: Nová Palmovka (Trnková Taťána 04.04.2024 15:01) – Ostatní
  Sdílet
  Hezký den
  ráda bych se zeptala na stav rozestavěného betonového monstra Nová Palmovka na Zenklově ulici. Nemohu najít relevantní informace. Dle posledních zpráv ze má sídlit vesmírný program NASA v roce 2025. Je to vůbec reálné ? Máte nějaké podrobné informace ? Bydlíme v těsné blízkosti a tak nám není osud této nyní dost děsivé stavby lhostejný.
  Děkuji, Trnková
  • Odpověď: (09.04.2024 9:13)
   Dobrý den,

   V tuto chvíli podrobnosti nemáme, průběh výběrového řízení prodlužují přísná bezpečnostní opatření, kompletní dokumentace k zakázce je totiž v utajovaném režimu. K dispozici jsou akorát různé mediální výstupy, ten nejaktuálnější přikládáme
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-stehovani-evropske-nasa-na-palmovku-nabira-zpozdeni-kvuli-tajnym-dokumentum-244821

   S pozdravem

   Tiskový mluvčí – vedoucí odd. komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Prodloužení provozu kluziště Ládví (Karel Novák 04.03.2024 17:41) – Ostatní
  Sdílet
  Vážení, v době, kdy všichni šetří kvůli válce na Ukrajině a globálnímu oteplování se zde děje toto? Loni v listopadu při otvírání kluzišť na Praze 8 bylo uvedeno, že pojedou do konce února, tedy celkem čtvrt roku (což je délka jednoho ročního období). Kromě Ládví už se všechna také správně zavřela. Jak je možné, že nyní na facebooku kluziště Ládví čteme "Vzhledem k příznivému počasí prodlouženo do 10.3."? Dnes bylo na slunci cca 20 stupňů nad nulou, v noci má být 5 nad nulou a tato předpověď je dále na další dva dny. Čemu se zde říká příznivé počasí? Kdo platí tento provoz, ty slovy dva (ano 2) bruslaři, kteří dnes na kluzišti jsou v 17:15? Hlučný agregát obtěžuje v noci obyvatele tohoto sídliště.
  • Odpověď: (05.03.2024 12:25)
   Vážený pane Nováku,

   provoz kluziště (včetně energií) hradí po celou dobu jeho provozovatel, nikoliv městská část. Je tedy plně na jeho rozhodnutí, kdy provoz kluziště ukončí.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Umístění kontejnerů na tříděný odpad. (Jiří Synáček 26.02.2024 20:53) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, mám dotaz. Na rohu ulic Střekovská - Tanvaldská v zatáčce těsně před přechodem pro chodce "parkuje" 7 kontejnerů na tříděný odpad. Přes kontejnery nevidí chodci na auta přijíždějící z levé strany, zrovna tak řidiči odbočující vpravo přes kontejnery nevidí na chodce. To je v pořádku? Podle vyhlášky nesmí auta parkovat 5 metrů pŕed přechodem a kontejnery mohou??? Je to velmi nebezpečné.
  • Odpověď: (28.02.2024 14:47)
   Vážený pane Synáčku,

   místo na tříděný odpad na rohu v Tanvaldské ulici byl schválen jak ze strany odborů dopravy a životního prostředí na ÚMČ P8, tak i policií ČR. 
   Vzhledem k uvedeným skutečnostem je toto místo v pořádku a není zde plánován přesun ani zrušení tohoto stanoviště na tříděný odpad.
   Děkujeme za pochopení. 

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Nehospodárné využívání našich peněz (Alena Nová 22.02.2024 19:37) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, jako občanka Prahy 8 velmi chválím rozhodnutí ukončit provoz veřejných kluzišť již 25.2., protože za situace, kdy je již skoro celý měsíc přes den teplota nad 10 C, se jeho provoz jeví nejen jako nesmyslný, ale především značně nehospodárný. Ptám se tedy, proč se na Ládví bude provozovat o týden déle a dokonce se zvažuje déle? Kdo platí toto nehorázné plýtvání našimi penězi. Těch pár bruslařů, co tam přijde, to totiž zcela zjevně nezaplatí.
  • Odpověď: (23.02.2024 12:30)
   Dobrý den,

   provoz kluziště (včetně energií) hradí plně provozovatel, nikoli městská část. MČ Praha 8 provozovatelům kompenzovala ušlý zisk, aby školy, zřizované naší městskou částí, mohly mít tělocvik na ledě po dobu tří měsíců zdarma. 

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Klepáková (Adela 10.01.2024 16:37) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  kdo může pročistit odpad pod chodníkem na ulici Vítkova. Gajger je čistý, voda neodtéká při návalových deštěch a teče po chodníku, mrzne.
  • Odpověď: (16.01.2024 14:24)
   Dobrý den,

   v reakci na Váš dotaz sdělujeme, že Odbor životního prostředí nemá ve své kompetenci řešení odpadních vod. Komunikace (tedy ulice i chodníky), jsou ve většině případů ve vlastnictví Hl. města Prahy, kdy jako správce vykonává údržbu na těchto komunikacích Technická správa komunikací hl. m. Prahy www.tsk-praha.cz. V případě problémů s kanalizací se případně obraťte na společnost Pražské vodovody a kanalizace, a.s. www.pvk.cz.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Námraza (Michaela 04.12.2023 15:02) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den.
  Prosim o soleni/sterk po Palmovce. Neskutecne namrzle a sterk je jen na velmi malo mistech, kudy chodci chodi.
  Take prosim ulice Primatorska u domu c.27 a naproti je naledi a nikdo nesype uz co to zaclo. Je to ulice zkopce, myslim, ze by ulice ve svahu mely byt prioritnejsi nez jine.

  Presne na tom miste jsem si tri roky zpatky pri padu na zadek vyhrezla plotynku v bedrech a ted jsem v 8.mesici tehotenstvi a ten cisty led v kopci nebo na Palmovce je sileny.
  Dekuji moc za reseni a udrzovani
  • Odpověď: (06.12.2023 12:28)
   Dobrý den,

   jedná se o pozemky ve vlastnictví HMP, Váš podnět byl předán k vyřízení na Magistrát hlavního města Prahy. 

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: eObcanka - sprava karty (Sarka Sahulova 04.12.2023 15:27) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den, kde a jak mohu zazadat o nove kody k elektronicke obcance? Hlavne o DOK
  dekuji
  Sahulova