Praha 8 spouští mobilní verzi webových stránek

Městská část Praha 8 připravila novou verzi webových stránek, která je uzpůsobena mobilním zařízením, tedy především chytrým telefonům a tabletům. Mobilní verze, která je dostupná na adrese http://m.praha8.cz, nabídne veškerý obsah stávajících stránek v upravené a přehledné podobě a návštěvníkům webu tak zjednoduší a zpříjemní prohlížení jeho obsahu.

Spuštěním mobilní verze reagujeme na čísla statistik, ze kterých je patrný pozvolný a trvalý růst počtu návštěvníků z mobilních zařízení,“ říká radní Tomáš Slabihoudek. „Uživatelé mobilních zařízení se nyní k informacím na našich stránkách dostanou mnohem rychleji a pohodlněji,“ dodává.

Web byl testován na různých dotykových zařízeních a telefonech. Stránky by měly být dostupné i majitelům starších zařízení, primárně jsou však laděny na nové technologie. Díky odkazu „Mobilní verze“ umístěnému v záhlaví stránek, se z klasické verze stránek budou moci přepnout i uživatelé stolních počítačů a notebooků.

Vývoj mobilní verze jejím spuštěním nekončí. Nadále se budeme snažit rozšiřovat její funkčnost na různá zařízení, včetně těch, která už pomalu ztrácejí krok s dobou. Uvítáme jakýkoliv podnět týkající se funkčnosti stránek, jejich ovladatelnosti, vzhledu apod. – vaše podněty a ohlasy prosím zasílejte na webmaster2@praha8.cz.


Ukázky zobrazení na mobilním telefonu

Mobilní verze – úvodní stránka se zobrazením aktualit a akcí městské části. Znak šipky zobrazuje aktuálně vybranou oblast. Mobilní verze – stěžejním ovládacím prvkem je tlačítko Navigace. Po jeho rozklinutí se zobrazí nabídka dvou hlavních oblastí (MČ Praha 8 a Úřad) a nejčastěji využívaných odkazů.  Mobilní verze – ve spodní oblasti naleznete volbu rychlých odkazů a tlačítka pro přepnutí se do anglické nebo standardní verze stránek
Mobilní verze – Úřední deska Mobilní verze – navigace vám pro přehlednost rozbalí pouze menu oblasti, ve které se nacházíte. Celé menu zobrazíte kliknutím na aktivní tlačítko hlavní oblasti (v tomto případě MČ Praha 8) – viz následující obrázek. Mobilní verze – po kliknutí na aktivní tlačítko hlavní oblasti (MČ Praha 8) došlo k rozbalení celého menu. Opětovným kliknutím na hlavní oblast se menu zabalí a znovu se ukáže pouze menu oblasti, ve které se nacházíte (viz předchozí obrázek).
Mobilní verze – Kalendář akcí Mobilní verze – na seznam nejen telefonních kontaktů se dostanete kdykoli kliknutím na tlačítko Kontakty umístěné v pravém horním rohu stránek Mobilní verze – rozbalená nabídka rychlých odkazů umístěných v zápatí stránek
Zveřejněno: 19.07.2013 – Tomáš Vlk
Vytisknout