Radniční Instagramy v Praze: O Stories utekl Praze 8 bronz

Spolek Kvalikom, který hodnotí mimo jiné i kvalitu instagramových účtů veřejných institucí, nedávno zveřejnil výsledky ankety Zlatý lajk. Praha 8 se umístila na páté pozici se stejným bodovým ziskem jako třetí Praha 1. 

Čtyři městské části na 3. až 6. pozici dosáhly stejně bodů. O jejich umístění nakonec rozhodlo využívání Instagram Stories. Tím se Praha 8 (mc_praha8) dostala na 5. místo ze šestnácti hodnocených v celé Praze.
 
„Česká města odvádějí na sociálních sítích skvělou práci. Instagram jim slouží jak k informování vlastních obyvatel, tak k lákání turistů. Hodnocení se ale zaměřilo i na to, zda odpovídají na komentáře, používají takzvané stories či zda dokážou zaujmout uživatele poutavými texty. Největší váhu ale měla samozřejmě kvalita fotografií a videí,“ popsala způsob hodnocení mluvčí soutěže Sofie Bukovská.

Nejvíc bodů porota přisoudila účtu hlavního města Prahy (@cityofprague), celkem 49 bodů z možných 50 bodů. Stříbro získala v soutěži žižkovská radnice (@mcpraha3) se 45 body. Na třetí místo se díky hodnocení odborné poroty dostala Praha 1 (@prahajedna) s výsledkem 41 bodů. Stejného bodového výsledku ale dosáhla i Praha 8, Praha 5 a Praha 11. Mezi těmito čtyřmi městskými částmi nakonec jen těsně o pořadí rozhodlo využívání tzv. Instagram Stories na svých instagramových účtech. „Na Instagram jsme vstoupili v únoru loňského roku. Výsledek naší snahy na jedné z nejpopulárnější sociální síti dneška považuji za velmi dobrý, medailová pozice nám utekla bohužel jen o dvě nepublikované Stories. O důvod víc se však stále zlepšovat,“ konstatoval starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS). 


Celkové pořadí Zlatý lajk (Instagram) 2021 :
https://www.kvalikom.cz/blog/instagram-prahy-okouzluje-uzasnymi-fotkami-dari-se-i-praze-3-a-praze-1
 1. Hlavní město Praha (49 b.)
 2. Praha 3 (45 b.)
 3. Praha 1 (41 b.)
 4. Praha 5 (41 b.)
 5. Praha 8 (41 b.) Následujte nás na www.instagram.com/mc_praha8/ 
 6. Praha 11 (41 b.)
 7. Praha 10 (39 b.)
 8. Praha 2 (39 b.)
 9. Praha 6 (38 b.)
 10. Praha 15 (35 b.)
 11. Praha 13 (33 b.)
 12. Praha 22 (31 b.)
 13. Praha 21 (25 b.)
 14. Praha 12 (24 b.)
 15. Praha – Čakovice (24 b.)
 16. Praha 4 (20 b.)

qr instagram praha8


První ročník soutěže Zlatý lajk se konal vloni, Kvalikom v něm hodnotil města a městské části podle kvality facebookových účtů. V Praze získala Praha 8 třetí místo, za vítěznými Horními Počernicemi a Prahou 5.

„Velmi osobitě spravovaný profil, ve kterém se promítá jinak poměrně vzácná tvůrčí svoboda administrátorů. To lze poznat jak z některých příspěvků, tak především ve znění některých odpovědí na komentáře. Nelze to hodnotit negativně, naopak, vymanění se z upnutého úřednického tónu, zavtipkování či důraznější odpověď jsou brány jako součást kreativity a svobodného vyjadřování. Stránka poskytuje velmi kvalitní informační servis, pojímá širokou škálu témat,“
ohodnotila vloni odborná porota Facebook Prahy 8. Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 01.06.2021
Vytisknout