Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla osm a dva
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Provoz školky v létě (Zuzana Hekrdlová 08.05.2020 8:52) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, budou školky v provozu i v létě, tak jak bylo naplánováno?
  Děkuji Hekrdlová
  • Odpověď: (11.05.2020 15:00)

   Vážená paní Hekrdlová,

   plánovaný letní provoz zůstává v platnosti.

   Děkuji, klidný den.

   Mgr. Petr Svoboda
   vedoucí odboru školství (OŠ)
   e-mail: petr.svoboda@praha8.cz

 • Otázka: Petice (Severová 04.05.2020 9:35) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, můžu se zeptat na nějakou petici abych ji mohla podepsat. Nesouhlasím s tím, že když se otevře školka zaniká nárok na osetrovne, je to nejvíce riziková skupina děti akort když nebudou mít roušky.
  • Odpověď: (06.05.2020 13:27)

   Vážená paní Severová,

   MČ Praha 8 žádnou podobnou petici neorganizuje.

   S pozdravem

   Ing. Jan Macke
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
   e-mail: jan.macke@praha8.cz

 • Otázka: (Veronika Vrbová 28.04.2020 16:21) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,
  vláda uvolnila některá opatření, proto bych se ráda zeptala za jako zřizovatel MŠ máte v plánu 25.5. otevřít MŠ zároveň se ZŠ? A za jakých podmínek? (myslím tím třeba jen menší školky, s dělenou šatnou a zahradou pro jednotlivé třídy, atd.) Předem děkuji za odpověď
  • Odpověď: (04.05.2020 15:56)
   Vážená paní Vrbová, 

   o víkendu dorazil z MŠMT ČR do mateřských škol manuál s bližšími informacemi - tedy např. ochranné pomůcky, hygienická opatření apod.
   V tuto chvíli probíhá jeho implementace na prostředí Městské části Praha 8. S ohledem na výše uvedené by u nás mohly školky začít fungovat v pondělí 25. května 2020 – podobně jako v jiných městských částech hlavního města Praha. Až budou známy bližší podmínky, budete jako zákonní zástupci samozřejmě osloveni. 

   Děkuji, klidný den.

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: Přihlášky do MŠ (Vladimíra Vlčková 21.04.2020 8:57) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné podat přihlášku do více MŠ nebo pouze do jedné?
  Velmi děkuji za odpověď.
  Vlaďka Vlčková
  • Odpověď: (27.04.2020 11:27)

   Vážená paní Vlčková,

   počet přihlášek do mateřské školy není limitován. Každá mateřská škola jako správní orgán vede samostatné správní řízení. Pouze v případě, že by vaše dítě bylo přijato do více mateřských škol, bych Vás požádal o vybrání jedné školky, kam bude chodit, a sdělení této informace ostatní školkám, kam jste se hlásili.

   Děkuji, klidný den.

   Mgr. Petr Svoboda
   vedoucí odboru školství (OŠ)
   e-mail: petr.svoboda@praha8.cz

 • Otázka: Znovuotevreni ms (Svobodova 15.04.2020 10:29) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,chtěla bych se informovat jak plánujete znovuotevreni MS?V jaké době,za jakých podmínek? Dekuji
  • Odpověď: (22.04.2020 11:08)

   Vážená paní Svobodová,

   do konce dubna by měli epidemiologové (Ministerstvo zdravotnictví ČR) vydat manuál s bližšími informacemi  - tedy např. počty dětí, ochranné pomůcky, hygienická opatření apod.
   S ohledem na výše uvedené (a přísnost, či splnitelnost opatření) by u nás mohly školky začít fungovat nejdříve v pondělí 25. května 2020 – podobně jako v jiných městských částech hlavního města Praha.

   Děkuji, klidný den.

   Mgr. Petr Svoboda
   vedoucí odboru školství (OŠ)
   e-mail: petr.svoboda@praha8.cz

 • Otázka: Sportoviště ZŠ Petra Strozziho (Gabriela 19.04.2020 23:04) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je otevřené pro veřejnost sportoviště ZŠ Petra Strozziho, když je zavřená škola? Jde mi konkrétně o ovál. Případně v jakých hodinách. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (20.04.2020 11:47)

   Dobrý den,

   dle informace od vedení ZŠ je sportoviště aktuálně v rekonstrukci, čili pro veřejnost zavřené.

   S pozdravem

   Ing. Jan Macke
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
   e-mail: jan.macke@praha8.cz

 • Otázka: Potvrzení uzavření MŠ na Praze 8 pro účely práce z domova (Jana Riedlová Jurková 16.03.2020 10:22) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,
  kde mohu získat potvrzení o uzavření MŠ Ústavní v souvislosti s pandemii koronaviru. Potřebuji pro schválení práce z domova.
  S pozdravem
  J. Riedlová Jurková
 • Otázka: zavřená školka (Karel Prokeš 16.03.2020 11:12) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,kde získám potvrzení o ošetřovném,když jsou školky zavřené? Děkuji Prokeš
 • Otázka: V. (Martina 09.03.2020 17:02) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,
  mám také dotaz k prázdninovému provozu. Syna jsem přihlasila dle instrukci. Situace v zaměstnání se vyvinula jinak a bude mi nakonec umožněno čerpat dovolenou i v termínu, kdy mi to bylo nejprve bylo zamítnuto. Z toho důvodu již nyní vím, že jeden týden docházky nebudeme muset využít. Je možné toto ještě řešit? Instrukce k platbě jsem zatím neobdržela a zatím ani nevím se kterou školkou to mám případně řešit či to řeší kmenová školka. Předem děkuji za odpověď.
  S pozdravem M.V.
  • Odpověď: (12.03.2020 14:49)
   Vážená paní, 

   instrukce ohledně platby za letní provoz 2020 jste měla obdržet prostřednictvím kmenové mateřské školy (pravděpodobně přes třídní paní učitelku). Pokud se tak nestalo, kontaktujte přímo paní učitelku, resp. přímo paní ředitelku. Děkuji za pochopení. 
   Pokud jste se  přihlásila v termínu na 2 týdny a nyní již víte, že stačí 1 týden, tak podle instrukcí zaplatíte pouze tento týden, jen bych požádal o sdělení této informace do zprávy pro příjemce, aby mohly být platby správně spárovány. 

   Děkuji, klidný den. 

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: Cena za prázdninový provoz MŠ (Lenka Řeháková 24.02.2020 17:34) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,
  ráda bych se připojila k nesouhlasu a rozhořčením nad novým systémem prázdninového provozu na Praze 8. A co slyším a povídám s ostatními maminkami, také nejsou nadšené. Nicméně - s tím bohužel nic nesvedeme a musíme se s mířit s tím, že pravidla pro prázdninový provoz určuje ten, který asi nikdy nemusel řešit prázdniny dětí bez babiček a možností jiného hlídání v dnešní době.
  Pojďme ale k dotazu - u tak úchvatného systému prázdninových mateřinek jsem bohužel nenašla výši úplatku za prázdninový provoz, ačkoli všude je vyzdvihováno to, že pokud zapomeneme identifikovat platbu (což se může každému z nás stát úplně lehce-jsme jen lidé) nebude dítě přijato. Nicméně - jak vysoká je platba za jeden týden v MŠ o prázdninovém provozu jsem nikde nevyčetla - ani náznak kolik cca se může v jaké lokalitě pohybovat? Od toho se také dost odvíjí celá situace s plánováním prázdnin - přeci nebudu dávat dítě do prázdninového provozu, pokud částka bude přesahovat např. částku za tábor nebo individuální hlídání - které bude pro dítě mnohem méně traumatizující, pokud nemá rádo změnu prostředí každých 14 dnů?!
  Děkuji za odpověď!
  S pozdravem


Vytisknout