Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla pět a tři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: ZŠ Bohumila Hrabala (Andrea K. 30.04.2024 14:10) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,
  prosím, jak ti vypadá s výběrovým řízením na pozici ředitel na škole Bohumila Hrabala?
  Děkuji.
  • Odpověď: (06.05.2024 12:28)
   Dobrý den,

   usnesením Rady městské části Praha 8 ze dne 30. dubna 2024 byl s účinností od 1. srpna 2024 jmenován ředitelem Základní školy Bohumila Hrabala, Praha 8, Zenklova 52 pan Mgr. Bc. Matěj Rašovský, MBA. 

   Děkuji, klidný den. 

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: koupě elektrických rolet do skoly (martin 26.03.2024 20:21) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,

  mám dotaz ohledně rozpočtu na elektronické rolety, které byly namontovány před pár lety na budovu ze strany východ, kde svítí slunce pouze ráno. Chtěl bych se zeptat, zda by nebylo možné je instalovat i na jižní stranu budovy, aby se děti mohly lépe soustředit během vyučování a vůbec se tam dalo lépe učit. Škola tam v roce 2022 nainstalovala žaluzie bílé, které sice trochu snižují intenzitu světla, ale ne oteplování, a světlo stále proniká. Bylo by vhodné, kdyby tam byly i elektrické rolety, jako na straně východní. Zároveň se ptám, zda by se s tím nedalo něco udělat, když škola sama tvrdí, že nemá finanční prostředky na jejich pořízení. Tento problém se týká Základní školy Mazurské. Mimochodem, je mi líto slyšet, že škola měla potíže s pořízením televize do třídy, i když to je již v dnešní době běžná výbava.
  • Odpověď: (02.04.2024 9:42)
   Dobrý den,

   Uváděná montáž elektrických žaluzií byla realizována v roce 2019. Přední vstupní část (jižní) byla v plánu již v roce 2023, nebyla však kryta rozpočtem MČ a tak se nerealizovala. V roce 2024 byla zařazena do požadavků SeS, ale zatím není pokryta finančními prostředky a tak je vedena v zásobníku nekrytých akcí. V případě, že se podaří získat finanční zdroje na krytí této akce, přidělením prostředků z MČ nebo některé z dotací, bude se montáž elektrických venkovních rolet realizovat.

   S pozdravem

   Ing. Stanislav Hladiš
   ředitel
   Servisní středisko pro správu svěřeného majetku MČ Praha 8

 • Otázka: Letní provoz mateřské školy (Jana 24.03.2024 10:13) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,

  pravidla pro prázdninový provoz MŠ na Praze 8 si určují samotné MŠ nebo jsou pro všechny MŠ společné?

  "Podařilo" se nám zaplatit úhradu až 3 dny po stanoveném termínu a paní ředitelka bez dalšího dítě z prázdninového provozu (prohlášené bylo včas) vyškrtla a peníze vrátila. Je takový postup v pořádku?

  Děkuji.
  • Odpověď: (26.03.2024 9:43)
   Vážená paní Jano, 

   v souladu s příslušnou školskou legislativou stanovili ředitelé mateřských škol, po dohodě se zřizovatelem, omezení provozu mateřských škol v měsíci červenci a srpnu roku 2024 – viz https://www.praha8.cz/Oznameni-o-preruseni-provozu-materskych-skol-v-letnich-mesicich-skolniho-roku-2023-2024.html

   Tato informace byla zveřejněna již na počátku tohoto školního roku – na webu městské části se objevila v říjnu 2023.

   Ze strany zřizovatele byly mateřským školám doporučeny termíny – a to na podání přihlášek (konec ledna) a platby za letní provoz (konec února). Termíny musí být z toho důvodu, aby ředitelé již na počátku března věděli, s kolika třídami mohou počítat, kolika pedagogům a nepedagogům mohou dát v těchto 3 týdnech dovolenou apod. V této souvislosti je jedno, zda platba přijde po termínu jeden den, tři dny, nebo sedm. Jedinou možností v této situaci je požádat konkrétní školku, aby vaše dítě evidovala jako případného „náhradníka“ za někoho, kdo se v termínu přihlásil, v termínu zaplatil a nakonec si to rozmyslel a svou účast na letním provozu omluvil. 

   Děkuji za pochopení, klidný den. 

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: zápis do mateřských škol (Petr Cajthaml 21.03.2024 18:54) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,
  bude možný v letošním roce zápis dítěte do mateřské školy v Praze 8 elektronickou formou (např. prostřednictvím datové schránky)?
 • Otázka: Letní provoz školních družin (Marcela 19.03.2024 15:49) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,

  Obracím se na vás s dotazem,zda bude o letních prázdninách otevřena školní družina,případně v jakém termínu a jaká škola.

  Děkuji a s pozdravem

  M.L.
  • Odpověď: (22.03.2024 12:14)
   Vážená paní Marcelo, 

   všechny školní družiny základních škol, zřizovaných Městskou částí Praha 8, jsou v měsíci červenci a srpnu 2024, shodně jako v minulých letech, mimo provoz. 

   Děkuji, klidný den.

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: Letní příměstský tábor 2023 (Daniela Gregorová 20.01.2024 21:39) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,
  kdy budete prosím vypisovat termíny pro rok 2024 na Letní příměstský tábor? Od kolika let je možné, aby se ho dítě zúčastnilo?
  Děkuji.
  S pozdravem
  Daniela Gregorová
  • Odpověď: (24.01.2024 10:26)
   Dobrý den,

   termíny příměstských táborů budou plynule navazovat na prázdninový provoz mateřských škol a budou 3 týdenní turnusy. 
   Je možné přihlásit děti, které ještě nezahájily školní docházku a mají za sebou minimálně jeden rok v mateřské škole zřízené městskou částí Praha 8. 
   Přihlašování proběhne od 1.3. na stránkách příspěvkové organizace Osmička pro rodinu, www.8prorodinu.cz

   Kateřina Hrazánková
   ředitelka
   Osmička pro rodinu
 • Otázka: finanční podpora preventivního programu na ZŠ (Kristina Horníková 04.09.2023 21:15) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, jsem rodičem na ZŠ U Školské zahrady. V rámci preventivních programů jsem našla program pro 8. a 9. třídy - práce s duševním zdravím. Jedem seminář (pro jednu třídu) stojí 28 tisíc korun, což je částka, kterou škola nepokryje ani s podporou FRPŠ. Je možné žádat o nějaký příspěvek na tento preventivní program? A pokud ano, kde a jakým způsobem. Děkuji moc Horníková
 • Otázka: Losování spadových žáků ZŠ Lyčkovo n. (Petra Kopecká 21.04.2023 11:26) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, vzhledem k informaci ohledně losování žáků do první třídy v jejich spádové škole bych se ráda zeptala, podle jakého právního rámce či zákonných pravidel bude toto losování organizováno?
 • Otázka: Nepřijetí do spádové ZŠ (Jaroslav Šulc 19.04.2023 23:55) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,
  dnes jsme se na stránkách ZŠ Glowackého dozvěděli, že vzhledem k velkému počtu přihlášek nebudou do 1. třídy přijaty ani všechny děti ze spádové oblasti. O přijetí/nepřijetí bude rozhodnuto losem. Podobná situace je zřejmě i na ostatních ZŠ v okolí. Takže děti, které nebudou mít štěstí při losování ve své spádové oblasti, mají prakticky nulovou šanci, že se vůbec dostanou na nějakou ZŠ. Jak mají rodiče v takové situaci postupovat? Zajistí svým spádovým dětem náhradní ZŠ spádová škola? Nebo Městská část? Existuje nějaký limit na dojezdovou vzdálenost, aby prvňáček nejezdil do školy třeba 2 hodiny, protože blíž se nenašlo místo? Děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  Jaroslav Šulc
  • Odpověď: (24.04.2023 10:20)
   Vážený pane Šulci, 

   v ZŠ Glowackého bylo na zápise 99 spádových žáků, přijmout lze 84, 15 tedy ne. Budou vylosováni všichni, obratem bude škola chtít od rodičů vědět, zda k ní všichni vylosovaní nastoupí, a poté bude přijímat dle pořadí vylosovaných nepřijatých. 
   Zároveň je paní ředitelka ZŠ Glowackého Mgr. Škaloudová domluvena s paní ředitelkou Mgr. Červeňanskou ze ZŠ Mazurská, že nepřijaté děti přijme. Tato skutečnost bude rodičům oznámena po losování.

   Děkuji, klidný den. 

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: Spadová MŠ (Markéta 28.03.2023 20:43) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,

  Trvalý pobyt máme v ulici Vratislavská. Ráda bych se zeptala, jaká mateřská školka je tedy pro nás spádová?

  Děkuji,
  Bučková
  • Odpověď: (29.03.2023 13:32)
   Vážená paní Bučková, 

   v souladu s vyhláškou hlavního města Prahy o školských obvodech mateřských škol – viz zde https://www.praha8.cz/file/WfZ/OZV-o-skolskych-obvodech-MS-2019.pdf  je pro všech 24 mateřských škol, zřízených Městskou částí Praha 8 – viz zde MČ Praha 8: Mateřské školy - Mateřské školy , spádová celá Městská část Praha 8, tudíž si můžete zvolit libovolnou mateřskou školu, zřízenou MČ Praha 8.

   Děkuji, klidný den.

   vedoucí odboru školství (OŠ)