Hlášení závad a nedostatků

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení hlaste společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s., prostřednictvím online formuláře, bezplatné linky 800 40 40 60, nebo e-mailu poruchyvo@thmp.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Odečtěte od sebe čísla osm a šest
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Podnět: Odpadky od bezdomovců, Vedle parkoviště na ulice Patkova, pod Pražským okruhem, (50.116045, 14.447346) (Maksym H. 31.01.2021 23:44) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,

  Rad bych požádal o úklid odpadu v lokalitě vedle parkoviště na ulice Patkova (viz. přiloženy foto).

  Děkuji
  • Odpověď: (22.02.2021 14:14)
   Dobrý den,

   na základě Vašeho podnětu bylo pracovníky OŽP provedeno místní šetření v dotčené lokalitě. Dle zjištění je pozemek ve vlastnictví Hlavního města Prahy a jako správce úklid tohoto pozemku zajišťuje TSK hl.m. Prahy, který bude naším odborem vyzván k provedení údržby na pozemku. Děkujeme za Váš zájem o životní prostředí. Též chceme, aby prostředí, ve kterém se pohybujeme, bylo hezké a čisté. 

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: parkovací stání před domem, popelnice , Pakoměřická/Střelničná (obyvatelka SVJ Střelničná 16.02.2021 9:55) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  zajímala by mne situace před domy Střelničná 1020/13 a 11. Již několik měsíců, možná už i let jsme jako rezidenti modrých zón nuceni parkovat své vozy, kde se dá díky zastavěné zóně. Dále jsme nuceni snášet permanentní hluk ze stavby, která tu zde probíhá celoročně, už nějaký pátek. V neposlední řadě jsme nuceni naše popalnice mít na očích všech, kdo tudy prochází a tudíž se naše popelnice stávají černými skládkami naprosto všech, kteří mají potřebu se něčeho šikovně zbavovat a tímto stylem tak zamaskovat. Odpadky z popelnic, kolem kterých denodenně chodíme, se válejí naprosto všude a už nám dochází trpělivost. Opakovaně si z nich někdo dělat černou skládku a opakovaně toto bylo nahlášeno na policii. Žádám o nápravu a informaci, dokdy toto znevýhodnění bude trvat, co se s tím bude dělat - je to už minimálně 2 roky. Nikde není žádná cedule, nikde není žádné nahlášení apod. Situace se zdá být nekonečná a placení rezidentních zón, když nelze zaparkovat před domem, mi také nepříjde úplně v pořádku. Díky za odpověď.
  • Odpověď: (19.02.2021 12:54)
   Vážená paní, 

   k části dotazu, který se týká zvláštního užívání pozemní komunikace, Vám za odbor dopravy sděluji, že zábor je povolen do 15. 3. 2021. Stanovení přechodné úpravy provozu bylo zveřejněno na úřední desce. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Podnět: Velké množství odpadků, Ulice Ve Štěpnici a celá cesta u ulice Liberecká až ke Kauflandu Střelničná (Kristýna Kuklová 06.02.2021 22:48) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, velké množství odpadků se nachází v ulici Ve Štěpnici kolem ohrady a za podchodem kolem ulice Liberecká. Vzhledem k tomu, že problém je dlouhodobý, chtěla bych na to upozornit a požádat o urychlenou nápravu. Pro ilustraci posílám 3 fotky, ale jen proto, že jich nejde nahrát více.
  Celkově je tato oblast velmi neudržovaná.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (17.02.2021 16:26)
   Vážená paní Kuklová,

   reaguji na Váš podnět ohledně nepořádku v ulici Ve Štěpnici podél podchodu v Liberecké ulici a cestě vedoucí k obchodnímu domu Kaufland. Pracovníky OŽP bylo provedeno dne 12.2.2021 místní šetření, bohužel vzhledem k souvislé vrstvě sněhu a ledu nám bylo znemožněno zmapování a nafocení konkrétních míst s odpadem. Jakmile to umožní klimatické podmínky, bude provedena nová kontrola, zajistíme úklid pozemků patřících do správy MČ Prahy 8 a vlastníkům ostatních pozemků bude zaslána výzva ke zjednání nápravy.

   S pozdravem 

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Neuklizený chodník - sníh a náledí, Budínova ulice (Ing. Luděk Brož 12.02.2021 11:33) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, byl jsem na očkování Covid v nemocnici na Bulovce a překvapilo mne, že na chodníku v Budínově ulici není odklizen sníh, je tam jenom poměrně úzká prošlapaná cestička ve sněhu a náledí. Protože tam momentálně chodí dost seniorů na zmíněné očkování, nešlo by s tím něco udělat aby se předešlo úrazům?
  • Odpověď: (17.02.2021 16:21)
   Vážený pane Broži,

   podle sdělení Technické správy komunikací hl.m. Prahy, která úklid chodníku v Budínově ulici provádí, bude vzhledem k aktuálním meteorologickým podmínkám použit posypový materiál s obsahem soli. 
   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Chybějící koše v parku Okrouhlík, park Okrouhlík (Jan Hájek 29.01.2021 11:43) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,

  z parku Okrouhlík před zimou zmizely koše na psí exkrementy, bylo by možné je obnovit, případně přidat další?

  Děkuji, Jan Hájek
  • Odpověď: (16.02.2021 13:57)
   Vážený pane Hájku,

   Děkujeme za Váš podnět. Přímo v parku Okrouhlík Odbor životního prostředí Úřadu městské části (dále jen OŽP ÚMČ) koše na psí exkrementy umístěny nemá. Nejblíže má OŽP ÚMČ umístěny a zajišťuje výsyp košů v ulici Nad Okrouhlíkem, které jsou aktuálně funkční. Větší část parku Okrouhlík je ve vlastnictví soukromých osob (pozemky parc. č. 1276/1, 1265, 1266/14). Pokud by se výhledově nový koš na psí exkrementy přidával, tak spíše do ulice Na Okrouhlíku ke vchodu do parku.

   S pozdravem 

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Chybějící koše na psí výkaly, Rajmonova, u koupaliště, v parku u Kobyliské střelnice (Andrea 30.01.2021 22:13) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, již delší dobu chybí koše na psí exkrementy v bloku ulic Kurkova-Hrubého-Rajmonova-Kyselova; dále u koupaliště Ládví; a v parku pod Kobyliskou střelnicí. Koše jsou celé uražené, tak nevím jejich číslo. Už tu chybí delší dobu.
  • Odpověď: (15.02.2021 13:51)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš podnět. Byla provedena inventura odpadkových košů na psí exkrementy. Chybějící koše budou v nejbližší době nahrazeny.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: díra v plotu psího hřiště, U Meteoru (Markéta 04.02.2021 18:53) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, dneska jsme objevili díru v plotě u psího hřiště. Zjistili sjme to tak, že utekl pejsek za psí slečnou, která šla domů dřív ;) Kdyby byla možnost plot opravit, budeme rádi! děkujeme. Díra je v rohu vedle branky (smerem ke kostelu)
  • Odpověď: (11.02.2021 15:04)
   Dobrý den,

   závadu na plotu psí louky prověříme a necháme ji v co nejkratším termínu opravit. Děkujeme za Váš podnět a zájem o prostředí, ve kterém žijeme.

   S přáním hezkého dne

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Nebezpečné parkování a provoz Na Sypkém x Františka Kadlece, Na Sypkém, Františka Kadlece (Kamila Kleinova 03.02.2021 17:37) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěla bych požádat o řešení situace v křižovatce na Sypkém x Františka Kadlece. Ulice Na Sypkém je obousměrná. V této ulici, a také v křižovatce s ulicí Františka Kadlece parkují vozidla na zákazech stání nebo přímo v jízdním pruhu a před přechodem pro chodce, kde není dostatečná vzdálenost, šířka ani viditelnost v případě, že vozidlo odbočuje z Na Sypkém doprava na Františka Kadlece a naopak Z Františka Kadlece do Na Sypkém. Vytváří to poměrně nebezpečnou situaci, kde reálně hrozí riziko střetu vozidel nebo vozidla a chodce. O to víc, kdy některá vozidla odbočují do garáže v byt. domě Na Sypkém 89/9. Řešením by pravděpodobně bylo osazení balisetů, jelikož se zdá, že v Horní Libni městská policie dodržování předpisů jaksi nekontroluje. Zároveň by mě zajímalo, jestli bude v ulici Na Sypkém obnoveno parkování v části, kde se nachází nově postavený bytový dům. Neumím si totiž při současném provozu po "zklidnění" Zenklovy ulice představit, jak se v této části zachová bezpečný obousměrný provoz při parkování po obou stranách, které tady bylo před stavbou.
  Děkuji.
  • Odpověď: (10.02.2021 13:58)
   Vážená paní Kleinová,

   Váš podnět odbor dopravy projedná s dotčeným orgánem Policií ČR, odbor služby dopravní policie.
   Pokud bude shledána nutnost nějaké úpravy dopravního značení, bude provedena.
   Pokud vozidla nyní porušují platný zákon o provozu na pozemních komunikacích, je nutné toto řešit přímo s MP hl. m. Prahy.
   V ulici Na Sypkém k žádné úpravě dopravního režimu nedochází. Bude zachován stav před výstavbou BD.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: chybějící přechod pro chodce, Tramv.zastávka Vychovatelna (Josef Rus 03.02.2021 12:10) – Hlášení závad
  Sdílet
  Velmi nebezpečné místo pro chodce!!! Přístup na dolní část tramvajové zastávky Vychovatelna. Občané léta žádají o vyznačení přechodu!!!
  • Odpověď: (10.02.2021 13:56)
   Vážený pane Rusi,

   Tuto problematiku řeší dlouhodobě Magistrát hl. m. Prahy, kde Odbor pozemních komunikací a drah je místně a věcně příslušný silniční správní úřad.
   Je nutné se obrátit na tento úřad.
   Děkuji.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: Parkování mimo zóny , sídl.ďáblice (Janošák 02.02.2021 8:57) – Hlášení závad
  Sdílet
  Prosím o vyvinutí nátlaku na MP Policii P8 která dlouhodobě ignoruje parkování aut v zónách zaákazu stání mimo parkovací místa.Bylo to opakovaně hlášeno na MP ale ta problém dlouhodobě ignoruje a vozy tak parkují úplně všude včetně zákazu zastavení před kontejnery a popeláři tak nemohou přes zaparkovaná auta odvézt odpad.Jedná se především o parkování aut v tzv.Čtverci ulic Chabařovická-Střekovská-Tanvaldská kde vozy parkují v zákazech vjezdu,na chodnících,na trávě nebo u přechodů pro chodce či zákazech vjezdu mimo zásobování.
  • Odpověď: (10.02.2021 13:51)
   Vážený pane Janošáku,

   Pokud jste někdy oznamoval na Městskou policii, že někde dochází k přestupkovému jednání řidičů, tak na Vaše oznámení bylo vždy reagováno a našimi strážníky na udaném místě vždy řešeno. Takže MP určitě nic neignoruje. A co se týká Vámi zmiňovaných ulic, tak všechny tři ulice jsou v režimu Zóny placeného stání (modré zóny) a prakticky 100% všech parkovacích míst v těchto ulicích je v tomto režimu. Jsou pouze snad dvě místa v této lokalitě, kde řidiči neoprávněně parkují vozidla a to v zákazu vjezdu v Chabařovické ke Klokánku a v zatáčce u tzv. „trojúhelníku“ ve vjezdu do Meridian mezinárodní školy Chabařovická, kde je také zákaz vjezdu a kde jsou umístěny i kontejnery na odpad. V těchto místech a nejenom zde, naši strážníci jen od začátku roku (leden – únor) odhalili při běžné hlídkové činnosti více jak 40 přestupků neoprávněného parkování a všechny přestupky byly řešeny dle příslušného zákona. V každém případě nám můžete nesprávné stání vozidel i nadále oznamovat prostřednictvím naší tel. linky 156, kdy se vždy na místo dostaví během několika minut naši strážníci a Vaše oznámení budou řešit v souladu se zákonem a svými pravomocemi. 
   Za Váš podnět Vám děkujeme.

   S pozdravem

   Josef Skalka
   vrchní komisař
   Odborný referent kontroly
   Městská policie HL. m. Prahy
   Obvodní ředitelství MP Praha 8


Vytisknout