Hlášení závad a nedostatků

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení hlaste společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s., prostřednictvím online formuláře, bezplatné linky 800 40 40 60, nebo e-mailu poruchyvo@thmp.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Sečtěte čísla dva a jedna
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Podnět: Nepořádek okolo popelnic na tříděný odpad, Za Poříčskou branou 6 (Jan Fischer 21.09.2022 7:56) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o zajištění úklidu okolo popelnic na tříděný odpad, viz přiložené foto, je to u vstupu do metra florenc. Děkuji, Jan Fischer
  • Odpověď: (23.09.2022 11:54)
   Vážený pane Fischere,

   děkujeme za Váš zájem o udržování čistoty a pořádku v Praze 8. Na základě Vašeho podnětu byla svozová společnost požádána o provedení úklidu a odstranění nepořádku na stanovišti tříděného odpadu v ulici Za Poříčskou branou. 

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: přetékající střížkovský rybník, Střížkovská (Ing. Milan Zeliska 21.09.2022 9:12) – Hlášení závad
  Sdílet
  zjistili jsme, že střížkovský rybník přetéká a voda odtéká na komunikaci a do uliční vpusti. Zřejmě je ucpaný přepad rybníka. Prosíme o rychlé vyřešení situace, protože voda teče na ÚČOV a zbytečně zatěžuje čistírnu.
  • Odpověď: (22.09.2022 14:26)
   Dobrý den, 

   děkujeme Vám za zaslaný podnět. Střížkovský rybník, na pozemku parc.č. 1841/16 k.ú. Libeň, je v podílovém spoluvlastnictví právnické osoby a hl. m. Prahy, kterému byl Váš podnět postoupen k řešení.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Nahlášení černé skládky, Javorová 1855 (Pavla Krummackerová 17.09.2022 16:25) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, na konci ulice Javorová č.p. 1855 (vedle popelnic se tříděním odpadem) někdo vyhodil starý nábytek a vytvořil tak černou skládku. Prosíme o odstranění odpadků.
  • Odpověď: (22.09.2022 10:26)
   Dobrý den paní Krummackerová, 

   černá skládka u stanoviště na separovaný odpad v ulici Javorová byla odklizena. Děkujeme za upozornění a Váš zájem o udržování pořádku v naší městské části.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Více košů a laviček, Na pěšinách x u školské zahrady (Karel 17.09.2022 13:45) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, bylo by možné instalovat více košů, přpadně i laviček v okolí Okrouhlíku. Je tam často nepořádek. Před cca 2 lety zde alespoň dřevěné koše byly, ale zmizeli. Na rozcestí je instalován pouze jeden nový koš. Často se tam válejí pytlíky s exkrementy od psů, protože pejkaři i když chtějí, nemají je kam vyhodit.
  Je to jedna z posledních nezastavěných míst v okolí Kobylis a bylo by fajn, kdyby se vylepšilo. Děkuji
  • Odpověď: (21.09.2022 14:08)
   Dobrý den, 

   v lokalitě lesoparku Okrouhlík Městský úřad Prahy 8 žádné dřevěné odpadkové koše neumisťoval ani s nimi nemanipuloval, protože pozemky v dané lokalitě nejsou ve správě Městské části Prahy 8. Tyto pozemky jsou téměř všechny ve vlastnictví právnických osob a Magistrátu hl. m. Prahy. 
   V současné době nebude na území Městské části Praha 8 docházet k navyšování stavu počtu nových odpadkových košů a košů na psí exkrementy.
   Ve věci žádosti o umístění odpočinkových laviček doporučujeme se obrátit přímo na vlastníky dotčených pozemků.     

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Uhynula nutrie u Rokytky, U Českých loděnic (Spiesová 18.09.2022 11:17) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, dnes jsme si všimli čerstvé uhynulé nutrie na pravém břehu Rokytky těsně před povodňovými vraty v Libni. Děkuji za zajištění likvidace. S pozdravem R.S.
  • Odpověď: (21.09.2022 14:01)
   Vážená paní Spiesová,

   děkujeme za nahlášení závady týkající se uhynulé nutrie na břehu Rokytky před protipovodňovými vraty v Praze 8 Libni. Zajištění kadáveru bylo předáno kompetentnímu orgánu, tj. Městská policie hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Hlasovací lístky, Mazurská polovina bloku (Šípek 18.09.2022 17:11) – Hlášení závad
  Sdílet
  Před dvojí urgenci minulý týden, stále nemáme hlasovací lístky v polovine vchodů bloku Mazurská 516- 526.
  • Odpověď: (19.09.2022 15:02)
   Dobrý den,

   hlasovací lístky pro volby do ZMČ Praha 8 a ZHMP jsou voličům v souladu se zákonem roznášeny do úterý 20. září 2022 včetně, nicméně ve vašem volebním okrsku byly již voličům rozneseny. Pokud některý z voličů hlasovací lístek neobdržel, je nutno, aby se na ÚMČ Praha 8 obrátil osobně, např. na tel. č. 222 805 532.

   S pozdravem

   pověřena vedením odboru občansko-správního (OOS)
 • Podnět: stromy uprostřed chodníku, mezi ulicemi U Sluncové a Nekvasilova 625 (Trnková Taťána 19.08.2022 9:42) – Hlášení závad
  Sdílet
  Ráda bych upozornila na zničené chodníky již několik let zde na tom to místě- díky náletovým dřevinám mezi ulicí U Sluncové a ulicí Nekvasilova - sídlící zde Austis, divadlo Kámen a zdravotní středisko. Nedá se z jedné strany vůbec projít . Vzrostlá zeleň, která už je stromem je uprostřed chodníku, nikdo to tu evidentně neřeší a dlažba je zde zcela poničena. Zbytečné náklady , žádná údržba. Děkuji, Trnková
  • Odpověď: (19.09.2022 14:56)
   Dobrý den,

   Děkujeme za podnět. Bude poptána firma na odstranění náletů a opravu zámkové dlažby v chodníku.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně 
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Rozjezdena zelen, Taussigova (Martin Tuma 12.09.2022 17:24) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobry den, muzete, prosim, dohodnout s firmou svazejici obsah odpadkovych kosu, aby prestala po chodnicich jezdit rallye a tim poskozovat a znecistovat jejich okoli, viz prilozene fotografie? Je pravdepodobne, ze takova domluva vyjde levneji nez dalsi rozmistivani ruzne velkych kamennych bloku do vsech moznych rohu cest a travniku. Na druhou stranu ocenuji, pokud vencim psa, v posledni chvili pribrzdi. Dekuji a s pozdravem, Martin Tuma
  • Odpověď: (16.09.2022 12:41)
   Vážený pane Tůmo,

   děkujeme za Vaše upozornění a zájem o udržování čistoty a pořádku v Praze 8. Záležitost nevhodné jízdy svozové společnosti přes chodník a zeleň budeme řešit se svozovou společností tak, aby se toto již neopakovalo.   

   S přáním pěkného dne

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Nepořádek na dětském hřišti , hřiště u Rokytky (Kateřina 10.09.2022 13:29) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, dnes jsem zaznamenala neuvěřitelný nepořádek v prostoru dětského hřiště u Rokytky (https://m.praha8.cz/Detske-hriste-Rokytka-II.html), zejména v přidružené zeleni. Vzhledem k tomu, že se jedná o prostředí, kde se pohybují zejména malé děti, je podle mě potřeba to řešit důsledně. Děkuji předem za nápravu.
  • Odpověď: (14.09.2022 13:10)
   Dobrý den, 

   děkujeme za zaslaný podnět. Nepořádek bude uklizen a lokalitě věnována zvýšená pozornost. 

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Nepořádek u Karlínského přístavu, Karlínský přístav ze strany Rohanského ostrovu (Hana Novotná 05.09.2022 20:41) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  znovu bych ráda upozornila na nepořádek u Karlínského přístavu ze strany Rohanského ostrovu (nástupní místo na přívoz). Není zde žádný koš, takže je jasné, že odpadky není kam dát. Navíc se odpadky čím dál více objevují po celé délce stezky kolem Vltavy.

  Je možné toto nějak vyřešit?

  Děuji za odpověď, Hana Novotná
  • Odpověď: (08.09.2022 14:17)
   Dobrý den paní Novotná,

   na odstranění nepořádku v prostoru před přívozem jsme již zaslali výzvu k provedení údržby vlastníkovi pozemku, kterou jsme ještě včera zaurgovali. Doufáme, že dojde co nejdříve k nápravě, aby daná lokalita byla opět v pořádku. Děkujeme za upozornění a Váš zájem o udržování čistoty a pořádku na Praze 8.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)