Hlášení závad

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané,

velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude Vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme Vám za spolupráci při údržbě vzhledu města, Vaše městská část Praha 8.

Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení lze nahlásit přímo firmě PREdistribuce, a. s., na lince 224 915 151 nebo na e-mailu poruchyVO@pre.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na kontaktech SSHMP uvedených na www.sshmp.cz/vraky.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím jednoduchých formulářů na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Sečtěte čísla jedna a jedna
 
 

Nahlášené závady


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Nepořádek na vyhlídce Emy Destinnové (Zuzana Volková 19.02.2017 17:52) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den, toto jinak krásné místo s lavičkou je zhyzděno velkým množstvím odpadků, začíná připomínat skládku. Realita je horší než na fotografii. Kazí to dojem a myslím, že je to ostuda Prahy 8. Myslím, že místu by pomohl úklid odpadků a zřízení cedulky s vyzvou k udržování pořádku.
  • Odpověď: (23.02.2017 9:36)
   Vážená paní Volková,

   oblast, kterou zmiňujete, nepravidelně kontrolujeme, ovšem chování některých spoluobčanů, kteří si neumí vážit čistého prostředí, nelze bohužel ovlivnit.
   Vyhlídka bude uklizena a vyčištěna při plánované akci Ukliďme Česko, která se již v minulosti v naší městské části velmi osvědčila.
   Děkujeme za Vaše upozornění.

   S pozdravem

   Mgr. David Zlatý
   pověřený vedením oddělení výkonu státní správy, kontroly a sankčních řízení
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: veřejné osvětlení (Jaroslav Kovář 21.02.2017 8:47) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den ! Již od 5.února nesvítí veřejné osvětlení v Libčické ulici-zadní třetina. Přitom jsou zde dvě školy, školka a 9 rodinných domků.Tuto závadu jsem původně(mylně) ohlásil 5.2 na Eltodo,těm to trvalo 3 dny,než mi odpověděli,že už to nezajišťují.
  8.února jsem proto tuto závadu nahlásil telefonicky na PRE. Po dvou dnech se v ulici vyskytly dva vozy PRE a pracovníci prováděli nějaké měření. Odjeli, ale závada trvala. Proto jsem opakovaně vše oznámil na PRE,byl jsem ale velice překvapen, že jsem po dalších dvou dnech dostal odpověď,že ,cituji, ZÁVADA BYLA ODSTRANĚNA !!!
  Opět jsem ohlásil e mailem na PRE,že jde evidentně o nepravdu. Od té doby ani žádná odpověď,ani odstranění závady. Snad si dovedete představit,jak je asi příjemné ženám vracet se večer z práce neosvětlenou ulicí.
  Můžete mi, prosím, poradit, na koho jiného se s tímto obrátit, když PRE závadu neřeší?
  Děkuji Kovář
  • Odpověď: (22.02.2017 8:17)
   Vážený pane Kováři,

   Od 01.01.2017 provoz a správu veřejného osvětlení na území hl. m. Prahy zajišťuje společnost TRADE CENTRE PRAHA společně se společností PREdistribuce.
   Vaši stížnost předáváme zmíněným subjektům k prověření a vyjádření.

   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
  • Odpověď: (22.02.2017 9:03)
   Vážený pane Kováři,

   k naší předchozí odpovědi připojujeme vyjádření PREdistribuce, a. s.

   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)   Vyjádření PREdistribuce, a. s.

   Dobrý den,
   Tuto poruchu máme již zaevidovanou a pracujeme na jejím odstranění.
   S přáním příjemného dne.

   Nikola Davidová
   Back office
   Poruchová linka distribuce   
   PREdistribuce, a.s.

   telefon: 224 915 051
   fax: +420 267 055 466
   e-mail: poruchy@pre.cz
 • Otázka: holuby a špína u OC ODra (J.Kyslíková 17.02.2017 13:35) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda není v plánu nějaká rekonstrukce obchodního střediska Odra a jejího okolí. Středisko samotné je dost zchátralé, spousta prostor je nevyužívaných, v okolí autobusové zastávky a na nadchodu sídlí velké množství holubů, jejich trusem je okolí hodně znečištěno, čekat na autobus je skoro na vlastní riziko, já sama jsem byla 2x znečištěna trusem letícího ptáka. A to nemluvím o tom, že v okolí se často nachází mrtvá těla ptáků uhynulých, nebo sražených auty. V prostoru schodů k nadchodu je často cítit moč, nachází se zde množství odpadů, holubího trusu a pod. Dávala jsem už podnět na hygienickou stanici, bohužel se nic nestalo. Teď se chystá rekonstrukce parku u Krakova. Není možno něco udělat i s tímto nevzhledným místem?
  • Odpověď: (20.02.2017 13:57)
   Vážená paní Kyslíková,

   k Vašemu dotazu, který se týkal neutěšeného stavu objektu nákupního centra Odra, Vám sděluji následující:

   Současnými vlastníky NC Odra  je  společnost SIMONA spol. s r.o (IČ: 49678485), se sídlem na adrese Lodžská 401/13, 181 00 Praha 8 – Bohnice, a společnost Transakta a.s. (IČ: 00675261), se sídlem na adrese Lodžská 399/26, 181 00 Praha 8 – Bohnice. Městská část Praha 8, zastoupená odborem správy majetku ÚMČ Praha 8, nemůže vlastníkovi nemovitosti nařídit, aby předmětnou nemovitost zrekonstruoval, potažmo se o ni staral s péčí řádného hospodáře, jelikož vykonává funkci samosprávy. Údržbu nemovitosti může vlastníkovi nemovitosti nařídit pouze orgán státní správy, což je v tomto případě odbor územního rozvoje a výstavby ÚMČ Praha 8, ale pouze v omezené míře, tzn. nařízením odstranění havarijního stavu nemovitosti, nikoliv její rekonstrukci.
   Pokud se vlastníci předmětné nemovitosti nerozhodnou k provedení rekonstrukce, nemá městská část Praha 8 bohužel žádnou právní možnost nařídit těmto vlastníkům provést její rekonstrukci (případně údržbu).  
   Lituji, že Vám nemohu podat příznivější zprávu.

   S pozdravem

   Ing. Bc. Jiří Eliáš
   vedoucí odboru správy majetku (OSM)
  • Odpověď: (22.02.2017 8:12)
   Vážená paní Kyslíková,

   objekt je soukromý, ale odbor životního prostředí vyzve vlastníka, zda by bylo možné nainstalovat ochranné sítě proti holubům, aby nedocházelo ke znečištění.

   S pozdravem

   Ing. Roman Březina
   pověřen vedením odboru životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Veřejné osvětlení (Tomáš Hergeth 10.02.2017 12:23) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den,

  už od úterka nesvítí ve výše uvedneých ulicích veřejné osvětlení. Pochopil bych jednodenní, dvoudenní závadu, ale vrácet se každej večer z práce do potemnělejch uliček kde je tma jak v pytli opravdu neni nic příjemnýho, zvlášť pokud se bavíme o celkem dvou Karlínskejch blocích. Dokážete vysvětlit co se děje, kdy to bude v pořádku, nebo si obyvatelé Karlína maj rovnu pořídit čelovky a neřešit to?
  Díky za odpověď.
  • Odpověď: (14.02.2017 9:37)
   Vážený pane Hergethe,

   Váš podnět na nefunkční veřejné osvětlení ve zmíněných ulicích Karlína předáváme jeho správci. Případné závady na VO lze hlásit přímo firmě PREdistribuce, a. s., na lince 224 915 151 nebo na e-mailu poruchyVO@pre.cz.

   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Rozbité chodníky (Bílková 09.02.2017 21:12) – Hlášení závad a nedostatků
  Po povodních byly vybudovány nové chodníky téměř všude v Karlíně, ale Březinova ulice je ostudou této čtvrti.Momentálně tady nesvítí již několik dní veřejné osvětlení,tak jít ulicí večer,je skutečně velmi nebezpečné.Výmol vedle výmolu,vydrolený asfalt po různých"opravách"atd.I ve dne nelze jít jinak, než se dívat, kam šlápnete.Foto je z podzimu, druhý den po úklidu.
  • Odpověď: (14.02.2017 9:30)
   Vážená paní Bílková,

   možná oprava chodníků v ulici Březinova bude projednána se správcem komunikace TSK hl. m. Prahy. MČ Praha 8 disponuje pouze omezenými finančními prostředky na opravy chodníků ve vlastnictví hl. m. Prahy.

   Podnět na nefunkční veřejné osvětlení bude předán jeho správci (případné poruchy na VO je možné posílat přímo na poruchyVO@pre.cz, nebo hlásit na lince 224 915 151).

   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: chyba v informaci na těchto stránkách (Jaroslav Kovář 08.02.2017 6:57) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den, hned na začátku těchto stránek je informace,že poruchy veřejného osvětlení lze nahlásit přímo na e mailovou adresu
  poruchyVO@pre.cz.
  Tato adresa ale nepracuje, opravte to, prosím.
  Děkuji J.Kovář
  • Odpověď: (08.02.2017 10:05)
   Vážený pane Kováři,

   děkujeme Vám za podnět.
   Tato e-mailová adresa je platná, ověřovali jsme pro jistotu dnes u PREdistribuce na lince pro hlášení závad na veřejném osvětlení.

   Přeji Vám příjemný den.

   Mgr. Tomáš Vlk
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář tajemníka (OKT)
 • Otázka: Bohnice, téměř všude eschůdné (Gebauerová 02.02.2017 19:44) – Hlášení závad a nedostatků
  všude souvislá ledovka. A do rána do bude ještě horší.
  Je přece nutno počítat s tím, že když napadl sníh a pak se poledne oteplí, že z toho bude ledovka. Dále se musím zmínit, že sypači už si delší čas zlehčují práci, vysypou hromadu štěrku, opravdu doslova hromadu, pak 10 m nic a znovu hromada a mezi tím se nedá chodit.
  • Odpověď: (07.02.2017 14:20)
   Vážená paní Gebauerová,

   chodníky na pozemcích ve vlastnictví hlavního města Prahy, a to jsou prakticky všechny chodníky v běžných ulicích, kde jsou i silnice pro motorová vozidla, jsou svěřeny do péče Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK).

   Dne 01.12.2014 nabylo účinnosti nařízení č. 18/2014 Sb. hl. m. Prahy, kterým se mění nařízení č. 18/2010 Sb. hl. m. Prahy, o vymezení úseků místních komunikací a chodníků, na kterých se nezajišťuje sjízdnost a schůdnost odstraňování sněhu a náledí ve znění pozdějších předpisů. To prakticky znamená, že TSK na drtivé většině chodníků, mimo hlavní městské ulice, zimní údržbu chodníků neprovádí, tedy včetně ulic Krosenská, Těšínská a severního chodníku v ulice Hnězděnská. Přesvědčit se můžete na mapě zimní údržby TSK (http://zimniudrzba.tsk-praha.cdsw.cz/imapa.aspx)

   V rámci sídliště Bohnice uklízí MČ Praha 8 pouze pěší cesty v oblasti mezi OC Krakov a ulicí Čimická, mezi ul. Feřtekova a Dolákova, kolem polikliniky Mazurská a některé další.

   K vyjádření ohledně chybného způsobu provádění posypu bychom potřebovali vědět, na jakých místech k němu dochází, a mohli tak určit, zda je za něj zodpovědný dodavatel pro MČ Praha 8 nebo TSK.

   Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem

   Ing. Tomáš Beneš
   pověřený vedením oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: led na chodníku v ulici Mirovická (Alena Hronová 02.02.2017 11:21) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den.
  Můžete mi vysvětlit, jak je možné, že chodníky v ulici Mirovická jsou v celé délce pokryté neodklizeným ledem? To že na led nasypete jednou za měsíc hrst kamínků opravdu není dostatečná údržba. Všichni chodí po silnici, protože pravděpodobnost, že je přejede auto je menší, než že si zlámou kosti na ledovatém chodníku.Ulice Třeboradická byla včera v 11.00 v noci uklizená, led rozsekaný? Ulice Mirovická je území nikoho? Alena Hronová
  A když už jsme u ulice Třeboradická vs Mirovická - modré parkovací zony. V Třeboradické je min 15% prázdných parkovacích míst, protože všichni kdo si nejsou ochotni zaplatit parkovací poplatek parkují v okolí. V ulici Mirovická se parkuje ve 2 řadách, protože tam jsou už od podzimu odstavená auta. Buď udělejte modré zony na celé Praze 8 nebo je zrušte.
  • Odpověď: (07.02.2017 14:04)
   Vážená paní Hronová,

   chodníky v ulici Mirovická jsou na pozemcích ve vlastnictví hlavního města Prahy. Podle zákona č. 268/2015 Sb., kterým se mění zákon č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony, odpovědnost za schůdnost komunikace je převedena z vlastníka na jejího správce, což je v případě hl. m. Prahy Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK).

   Dne 01.12.2014 nabylo účinnosti nařízení č. 18/2014 Sb. hl. m. Prahy, kterým se mění nařízení č. 18/2010 Sb. hl. m. Prahy o vymezení úseků místních komunikací a chodníků, na kterých se nezajišťuje sjízdnost a schůdnost odstraňování sněhu a náledí ve znění pozdějších předpisů. To prakticky znamená, že TSK na drtivé většině chodníků mimo hlavní městské ulice zimní údržbu chodníků neprovádí. Do této kategorie patří i ulice Mirovická.

   S pozdravem

   Ing. Tomáš Beneš
   pověřený vedením oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: zimni udrzba chodniku v kompetenci MCP8 (Lukas Sedlacek 01.02.2017 19:53) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobry den.
  Zasilam dnesni fotografie Vami udrzovanych chodniku podel ulice K Ladvi a prikladam mapku Vasi "udrzovane" oblasti na fotkach. Fotografie jsou porizeny 1.2.2017 v 18 hodin, tedy 24 hodin po poslednim snezeni ktere bylo 31.1. v pozdnich odpolednich hodinach. Na fotografiich je videt zhruba 3 - 4 cm vysoka vrstva neuklizeneho snehu po cele delce a sirce chodniku, po nejakem posypu ani stopy. Kdo by ale sypal tak vysokou vrstvu snehu, ze? Stale si stojite za tim, ze zimni udrzbu provadite na Vami oznacenych usecich kvalitne? Stale Vase pracovnice, na kterou se odvolavate, provadi kontrolu "dodavky a provedeni objednanych sluzeb" peclive a poctive? Stale si myslite, ze Vase dodavatelska firma odvadi spolehlivou a peclivou praci za kterou ji patricne platite? Opravdu zde jste, abyste zastupovali obcany Prahy 8? A vysledek? Protoze vysledek je pro nas dulezity, ne pokreslene mapky ktere ukazujete, ne vase prazdne odpovedi jak je vse v poradku.
  Lukas Sedlacek
  • Odpověď: (07.02.2017 13:26)
   Vážený pane Sedláčku,

   chodník podél ulice K Ládví je označen v mapce růžovou barvou, není tedy zahrnut do zimní údržby MČ Praha 8. Bohužel jej neudržuje ani jeho vlastník, resp. správce – Technická správa komunikací hl. m. Prahy. Je mi líto, že Vám nemůžeme podat příznivější informaci.

   S pozdravem

   Ing. Tomáš Beneš
   pověřený vedením oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: neuklizené chodníky v Karlíně (David Konečný 01.02.2017 10:50) – Hlášení závad a nedostatků
  Dobrý den, proč nejsou uklizeny chodníky také v Karlíně (Březinova, Petra Slezáka, Šaldova atd.)? Na co MČ (město) čeká? Až ten sníh roztaje a nebo až si někdo zlomí nohu? Takhle se politici a úředníci starají o prostředí, kde jejich občané žijí a pracují? Chodníky jsou špinavé a plné psí exkrementů přes rok, teď i plné sněhu a marastu! To se nedají využít třeba lidi, co eviduje ÚP, lidi, kteří žádají o práci, dát jim hrabla a košťata a ať uklidí! DK
  • Odpověď: (03.02.2017 16:37)
   Vážený pane Konečný,

   chodníky na pozemcích ve vlastnictví hlavního města Prahy, a to jsou prakticky všechny chodníky v běžných ulicích, kde jsou i silnice pro motorová vozidla, jsou svěřeny do péče Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK).

   Dne 01.12.2014 nabylo účinnosti nařízení č. 18/2014 Sb. hl. m. Prahy, kterým se mění nařízení č. 18/2010 Sb. hl. m. Prahy, o vymezení úseků místních komunikací a chodníků, na kterých se nezajišťuje sjízdnost a schůdnost odstraňování sněhu a náledí ve znění pozdějších předpisů. To prakticky znamená, že TSK na drtivé většině chodníků mimo hlavní městské ulice zimní údržbu chodníků neprovádí. Sem patří i ulice Březinova, Šaldova, Petra Slezáka a další. Naopak uklízeny by měly být ulice Sokolovská, Křižíkova a částečně Thámova. Přesvědčit se můžete na mapě zimní údržby TSK (http://zimniudrzba.tsk-praha.cdsw.cz/imapa.aspx).

   V rámci Karína uklízí městská část Praha 8 pouze pěší cesty na Karlínském náměstí, v Kaizlových a Hakenových sadech a na sídlišti Invalidovna.

   Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem

   Ing. Tomáš Beneš
   pověřený vedením oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)


Vytisknout