Hlášení závad

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení lze nahlásit přímo firmě PREdistribuce, a. s., na lince 224 915 151 nebo na e-mailu poruchyVO@pre.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na kontaktech SSHMP uvedených na www.sshmp.cz/vraky.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím jednoduchých formulářů na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Odečtěte od sebe čísla pět a dva
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: vrak plný odpadků (Kateřina Nová 14.02.2018 9:30) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den,

  ráda bych nahlásila nepojízdné auto - vrak, které stojí na parkovišti před obchodem Billa na Lodžské ulici, Praha 8 - Bohnice. Dle katastru je vlastníkem pozemku Billa reality. Auto je v totálně nepojízdném stavu, s vymlácenými okénky (a takových je tu více). Takto zde stojí již několik měsíců. Navrh do něj milí sousedé naházeli odpadky (viz přiložené foto). Jedná se nejen o problém se zbytečným vozidlem, ale také hygienický.
  Šlo by s touto situací něco udělat? Auto odtáhnout? Kontaktovala jsem městskou policii, Billu, bez reálného výsledku. Nechce se mi věřit, že by situace neměla řešení. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (23.02.2018 10:55)
   Vážená paní Nová,

   odbor dopravy není kompetentní odstraňovat vraky z pozemků, které nejsou ve vlastnictví hlavního města Prahy. Společnost Billa reality s. r. o. nám na základě telefonického rozhovoru sdělila, že má opravdu zájem danou situaci řešit (viz níže e-mail, který Vám byl zaslán 19. ledna 2018).

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)

   Vážená paní Nová,

   děkujeme Vám za upozornění týkající se parkoviště u prodejny BILLA Praha Lodžská. 

   Názory a návrhy našich vážených zákazníků jsou vždy brány s plnou vážností a vždy se jimi zabýváme ve snaze zpříjemnit i prostředí pro nákupy, protože naši zákazníci jsou pro nás tou největší motivací.

   Přilehlé horní parkoviště je v našem vlastnictví, je však veřejné, užívané nejenom našimi zákazníky, obyvateli sídliště, ale i dalšími osobami, a proto nás samozřejmě zajímá vzhled a stav přilehlého okolí u prodejny. 

   Na Vaši stížnost byl upozorněn pracovník našeho technického oddělení, který situaci řeší, ale i jakožto vlastníci pozemku musíme postupovat dle zákonných předpisů, tzn. zmapovat situaci, zjišťujeme počet odstavených vozidel a zejména jejich technický stav a označení, na čemž závisí způsob řešení této záležitosti. Prozatím jsme zajistili úklid odpadků z celého parkoviště, avšak do vozidel zatím zasahovat nemůžeme. 

   Mohu Vás ubezpečit, že se touto situací budeme nadále zabývat a po získání potřebných podkladů a kompetencí provedeme patřičné kroky k nápravě a odtažení vozidel. 

   S úctou

   Naďa Vaňková
   BILLA spol. s r.o. 
 • Otázka: Lavičky (Kobliha 19.02.2018 9:59) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Zničené lavičky.
  • Odpověď: (23.02.2018 10:52)
   Vážený pane Kobliho,

   Vaše upozornění na poničenou lavičku, jsme postoupili společnosti Centrum Palmovka a.s., která je v této věci kompetentní. Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Spousta odpadků (Jiří Nedomysl 04.02.2018 13:43) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Hezký den, prosím o odstranění velkého množství odpadků na krásné vyhlídce Emy Destinové v parku Pekařka (fotky v příloze). Děkuji mockrát Jiří Nedomysl
  • Odpověď: (23.02.2018 7:57)
   Vážený pane Nedomysle,
    
   děkujeme za Váš podnět týkající se čistoty a pořádku na veřejném prostranství.

   Dovolujeme si Vás upozornit, že nepořádek, na který nás upozorňujete, se nachází na pozemku, který  sice jeví známky veřejného prostranství, ale je to neoznačený soukromý pozemek. Jeho vlastníci budou vyzváni k odstranění veškerého nepořádku. Pakliže vlastníci pozemku nebudou na výzvu reagovat, budeme se snažit zajistit uklidit dotčeného pozemku vlastními silami.
    
   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Neudržovaná zeleň (MgA Petr KOCOUREK 20.02.2018 9:27) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Již marně čekám několik let na někoho kdo se bude starat o stromy v ulici, bohužel marně. Větve a stromy již nu rostou skoro do pokoje, až bude vegetační období nebude polární noc pouze na jižní polokouli ale i u mne doma .... Na podzim zase při větrání mohu doma kromě jiného hrabat listí. Je možné tuto závadu neprodleně odstranit dokud je období vegetačního klidu, pak již bude opět pozdě a další rok opět nic. Bohužel nasázet zeleň = taky se o ní pravidelně starat, jestli toto neměl při plánování v kouli, tak se tomuto stavu ani nedivím. O výhledu na zátiší kmen s hovny ani nemluvě, údržba a úklid je v této části ulice opravdu tristní... Což se budu stále opakovat. V nadsázce mohu doporučit přesadit tyto "skvosty" i s těmi hnědými ozdůbkami na nedalekou zastávku MHD, kde se jistě budou lépe vyjímat a ukazovat na to že vyspělá civilizace nás nejen minula ale stále dál míjí a kde nebyl vysazen ani jeden strom byť Praha má již několik let manuál pro veřejné prostory, ale vznikl zde úchvatný APPLE PLATZ. Tak nakonec nezbývá jen rada tyto vegetační prvky zeleně patří i s aromatickými organickými doplňky ne na ulici a do veřejného prostoru, ale rovnou před dveře kanceláře pana starosty, jeho místostarostů a příslušných vedoucích odborů !!!! P.S. Již se těším jak opět za rok budu muset psát "poníženě" do této rubriky o nápravu. Nebo naopak se ukáže že taky někdo na nějakém úřadě samostatně pracuje a myslí? Pak budu rád psát jen samá uznání?
  • Odpověď: (22.02.2018 8:05)
   Vážený pane Kocourku,

   o neutěšené situaci v ulici Urxova víme a situaci se snažíme řešit.

   Správcem této zeleně a také celého chodníku bohužel není ÚMČ Praha 8, ale Technická správa komunikací. Váš podnět tedy předáváme TSK, a to přímo paní Merzové (oddělení OS Sever, telefon: 257 015 614, e-mail: iveta.merzova@tsk-praha.cz), která má na starost péči o zeleň. Její odpověď posíláme níže.
    
   S pozdravem,

   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)

   Vážený pane Kocourku,

   dnes proběhla další prohlídka dřevin, za účasti arboristy, na místech uvedených ve Vaší zprávě. Bylo konstatováno, že v ul. Pernerova 502/52 nebyl shledán žádný nedostatek, větve nezasahují do fasády, dřeviny v okolí jsou prořezány. Na nároží ulic Urxova a Petra Slezáka větve zasahují do fasády a budou cca do konce příštího týdne odstraněny. 
    
   S pozdravem
    
   Iveta Merzová
   řídící správní technik
 • Otázka: nepořádek u kontejnerů (Helena Štefcová 20.02.2018 12:53) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych upozornila na setrvalý problém nepořádku u kontejnerú na tříděný odpad na křižovatce ulic U Slovanky a ul. Batličkova. Přebytek odpadu je sice uklízen, ale ješte než k úklidu dojde je odpad větrem rozfoukán po celé ulici a trávnících. Kontejnerů v okolí je nedostatek a umístění je nevhodné, přebytečný odpad není nijak chráněn proti rozfoukání větrem. Tento problém je dlohodobě neřešen. Tato záležitost velmi snižuje jinak krásné bydlení v této lokalitě a je špatnou vizitkou pro zahraniční návštěvníky blízkých ústavů AV, kteří tudy denně procházejí. Očekávám vaši odpověď. S pozdravem Helena Štefcová
  • Odpověď: (21.02.2018 7:31)
   Vážená paní Štefcová,

   tuto oblast pravidelně monitorujeme a úklidové posádky na místo posíláme i mimo svozové hodiny. Navýšili jsme četnost svozu u plastu i papíru na 4x týdně. To by mělo být opravdu dostačující.

   Budeme moc vděční, když od Vás dostaneme další podněty k neprováděné službě tak, jak je nasmlouvaná.

   Kontejner na nápojové kartóny by měl být již také vyměněn.

   Jakmile to čas dovolí, tak se na místo zajedeme znovu podívat.
    
   S pozdravem

   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Nepořádek u kontejneru na tříděný odpad (Jan Fischer 15.02.2018 11:50) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Prosím o úklid u kontejneru na tříděný odpad ve výše uvedená ulici. Děkuji Jan Fischer
  • Odpověď: (16.02.2018 7:47)
   Vážený pane Fischere,

   toto stanoviště opravdu stále poctivě monitorujeme a také jsme navýšili četnost výsypu kontejnerů na plast i papír.

   Úklidové posádky na místo jezdí každý den a někdy i 2x denně. Bohužel stálý nepořádek vzniká díky neukázněným živnostníkům, kteří separační místo využívají i přesto, že nesmějí. 

   Úklid je již proveden.

   S pozdravem
    
   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Vrak v ulici Bešťákova (Pavel Netoušek 02.02.2018 14:34) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych upozornil na autovrak stojící v ulici Bešťákova již dlouhou dobu. Vrak nemá žádné spz. Má rozbitá okna a uvnitř se nachází odpadky. Prosím o jeho odtažení, protože blokuje zbytečně parkovací místo pro jiná vozidla. Děkuji Netoušek
 • Otázka: Poškodená lavička (Martina Obžerová 09.02.2018 11:09) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý deň, hlásim zničenú lavičku na autobusovej zastávke Odra.
  • Odpověď: (14.02.2018 13:19)
   Vážená paní Obžerová,

   děkujeme za zaslání podnětu, lavičku v nejbližších dnech opravíme. 

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Rozbitý chodník (David Suchánek 11.02.2018 13:01) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Chtěl bych nahlásit díry na chodníku před domem na adrese Černého 4. Děkuji
 • Otázka: Závada mobiliáře parku (David Suchánek 28.01.2018 11:40) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Chci nahlásit rozbitý cvičící stroj a rozbitou lavičku v parku u ulice Černého
  • Odpověď: (12.02.2018 8:47)
   Vážený pane Suchánku,

   oprava fitness prvků je objednána u dodavatele, vzhledem k nutnosti dodání specifických dílů předpokládáme dokončení opravy do poloviny března.

   Opravy laviček jsou objednávány průběžně, zde je předpokládaný termín opravy do konce února.

   S pozdravem
    
   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)


Vytisknout