Hlášení závad a nedostatků

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení hlaste společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s., prostřednictvím online formuláře, bezplatné linky 800 40 40 60, nebo e-mailu poruchyvo@thmp.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Sečtěte čísla osm a tři
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Podnět: Nepořadek u kontejnerů, Pod Labuťkou 19 (Adam Hlodík 28.04.2021 16:36) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobry den, v ulici Pod Labutkou je jiz nekolik dni rozbity kontejner na trideny odpad. Z nej a kolem nej se zacina tvorit skladka. Je mozne prosim kontejner vymenit a okoli uklidit?
  Dekuji
  • Odpověď: (05.05.2021 16:06)
   Vážený pane Hlodíku,

   od kontejneru na nápojové obaly bylo neznámou osobou utrženo oranžové víko a lidé ho začali používat jako kontejner na směsný komunální odpad, takže se kontejner naplnil výrazně rychleji, než kdyby byl správně používán jen k odhození nápojových obalů. Svozová společnost směsný komunální odpad z poškozeného kontejneru a z jeho okolí odstranila a přistavila nový kontejner na nápojové kartóny s víkem. 

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: 2 poškozená zařízení fitness parku Burešova, ul. Burešova u Domu seniorů (Věra Votrubová 21.04.2021 18:53) – Hlášení závad
  Sdílet
  Po delší době jsem navštívila fitness park v Burešově ulici a narazila jsem na poškozené klouby zařízení Ski Stepper a Mini Ski, hrozí úraz. Přikládám fotodokumentaci. Děkuji za opravu.
  • Odpověď: (29.04.2021 15:28)
   Vážená paní Votrubová,

   velice děkujeme za Váš podnět zaslaný na stránky Úřadu městské části Praha 8. Problém, který zde zmiňujete – poškozené fitness prvky – již řešíme. Firma Hags, která jednotlivé fitness prvky instalovala, nám přislíbila návštěvu technika, který zjistí závady a následně necháme stroje opravit.

   S pozdravem a přáním hezkého dne

   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Nepořádek, černé skládky, Malý trojůhelník Primátorská, prodloužení Nad Košinkou, Zenklova (aristidfranc@hotmail.com 16.04.2021 5:18) – Hlášení závad
  Sdílet
  Na drobném neudržovaném pozemku nad "parkovištěm" nad hospodou neuklizené větvě a spousta navátého nepořádku.Předem děkujeme za ůklid.
  • Odpověď: (28.04.2021 15:28)
   Dobrý den,

   reagujeme na Vaše upozornění ohledně nepořádku na pozemku parc. č. 215, kú. Libeň při ulici Zenklova x Primátorská.
   V uvedeném místě bylo provedeno pracovníky OŽP místní šetření a následně byl vyzván vlastník pozemku k odstranění nařezaných větví a nalétaného odpadu, který se zde zachytává. Děkujeme za Váš zájem o životní prostředí a doufáme, že k nápravě dojde co možná nejdříve.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: vodorovné značení, Lehnická x K Pazderkám (Tomáš Laus 22.04.2021 12:08) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den
  Chtěl bych se zeptat , kdo provádí vodorovné značení na smíšené cyklostezce A2 v celé délce ulice Lehnická x K Pazderkám ,které bylo prováděno tak cca před 2. lety a značení pruhu a piktogramu kola v cyklopruhu už není skoro k vidění a dochází tak někdy k nepříjemnostem s chodci. Podmět jsem psal na TSK ale bylo mi odpovězeno že komunikace není ve správě TSK, ale přímo MČ P8 , tak tedy bylo by možné provést obnovu značení ? Pořád slícháme z úst úřadů, úředníku jak je cyklodoprava ekologická , podporovaná atd ... ale co se obnovy značení týče , jeho údržba už je věc jiná, to je problém celé Prahy a mrzí mě , že opět jako před lety musím hlásit tyto nedostatky , proč obnova není prováděna pravidelně ??Ono už po roce je značení dost zanedbané , tak by to chtělo asi kvalitnější barvu a kvalitní údržbu. Jestli se máme obracet na MČ P8 , TSK ,MHMP opravdu už netuším . Děkuji za nápravu, pěkný den
  • Odpověď: (26.04.2021 16:07)
   Vážený pane Lausi,

   Děkuji za podnět.
   Obnovu provede TSK hl. m. Prahy, která je správcem a které byl požadavek předán.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: Černá skládka, Praha 8, Libčická 10, točna za ZŠ Libčická (Jiří Effenberger 16.04.2021 13:37) – Hlášení závad
  Sdílet
  Na místě je již asi tři měsíce černá skládka, stará sedací souprava a to v porostu za točnou.
  • Odpověď: (22.04.2021 15:00)
   Vážený pane Effenbergere,

   odbor životního prostředí černou skládku u točny v ulici Libčická již s vlastníkem daného pozemku řeší. V nejbližších dnech naši pracovníci provedou opětovnou kontrolu tohoto místa a pokud dle zaslané Výzvy ke zjednání nápravy nedojde k odstranění odpadu, úklid u vlastníka pozemku zaurgujeme.

   Děkujeme Vám za Váš podnět a zájem o vzhled městské části Praha 8.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Vyvrácený stromek u kostela v Karlíně, Peckova - Křižíkova (Jan Fulín 15.04.2021 9:29) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, hlásím poškozený nedávno zasazený stromek v parku u kostela v Karlíně. Poškozená je i dřevěná opora.
  S pozdravem,
  J. Fulín
  • Odpověď: (21.04.2021 15:40)
   Dobrý den, pane Fulíne,

   děkuji Vám za zaslaný podnět ohledně poničené opěrné konstrukce a samotného stromku v parku u kostela v Karlíně. Záležitost již řeší zahradnická firma.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně 
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Chybí kontejner na bioodpad, Ke Stírce (Pavlína Dostálová 23.03.2021 10:29) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, blíží se jaro a proto mi nedá "vykopnout" jedno téma. To se týká kontejnerů na biodpad, které by byly součástí tříděného odpadu na ulici. Momentálně jsou možnosti pouze 2. Dlouho čekat na velkokapacitní kontejner až bude přistaven v blízkosti vašeho bydliště (což bohužel nebývá velmi často) nebo si zaplatit svoz bioodpadu. Bydlím v zastavěné části Prahy 8 kde jsou domky se zahradami (Kobylisy - Ke Stírce), tak tady nutnost pravidelně vyhazovat bioodpad je. Momentálně to většina lidí řeší tak, že bioodpad vyhazuje do klasické popelnice a to je podle mého názoru nešťastné řešení. Proto se ptám, jestli máte na téma bioodpad nějaké plány do budoucna? V malých městech dokonce i v panelákových zástavbách možnost veřejných bio popelnic je. Tak bychom byli velmi potěšeni a uvítali bychom tuto možnost také. Myslím, že by byla spokojenost na obou stranách. Děkuji moc za odpověď. Popř. poprosím o kontaktní email kolegy s kým toto téma řešit. Děkuji s pozdravem Pavlína Dostálová
  • Odpověď: (20.04.2021 15:50)
   Vážená paní Dostálová,

   trvale umístěné veřejně přístupné kontejnery na bioodpad aktuálně v plánech Magistrátu hl.m. Prahy ani MČ Praha 8 v nejbližší době nefigurují. Velkoobjemové kontejnery na BIO se snažíme umisťovat rovnoměrně, ale nedostane se každý měsíc na všechna schválená místa. Ohledně četnosti přistavení BIOVOK ve Vaší oblasti mě můžete kontaktovat na mailu, nebo telefonicky. Jak zmiňujete, tak je zde možnost si k rodinnému i bytovému domu objednat hnědou popelnici, což je stále placená služba, ale jelikož od roku 2020 přešel svoz hnědých popelnic pod správu hl. m. Prahy, tak je přibližně o polovinu levnější než dříve. Veškeré informace ohledně hnědých popelnic naleznete zde: https://portalzp.praha.eu/jnp/cz/odpady/pro_obcany/bioodpad/index.html.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Nezabezpečená šachta/kanál, Pěší cesta z ulice Davídkova směr ulice Na Okrouhlíku (Barbora Mrňousová 06.04.2021 21:16) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,

  v místě označeném na přiložené mapě se v těsné blízkosti pěší cesty vedoucí z ulice Davídkova směr ulice Na Okrouhlíku nachází nezabezpečená celkem hluboká šachta/kanál - viz foto. Místem chodíme na procházky s malými dětmi /stejně tak jiní lidé např. se psy/, pro které to může být velmi nebezpečné. Bylo by prosím možné zajistit v dohledné době zabezpečení této díry uzavřením, aby tam nebylo možné spadnout? Děkuji moc a jsem s pozdravem, BM
  • Odpověď: (20.04.2021 10:26)
   Vážená paní Mrňousová,

   Vaše upozornění na nezakrytou šachtu bylo předáno Magistrátu hl.m. Prahy s žádostí o urychlené zabezpečení. Doufejme, že se tak brzy stane. Děkujeme za ohlášení nebezpečné situace.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Nebezpečný výjezd do křižovatky, Primátorská (Martin Pospisil 09.04.2021 19:26) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  chci se zeptat zda by bylo možné na křižovatku silnic Podlipného/Primátorská umístit zrcadlo. Vjezd do křižovatky (z ulice Podlipského) je velmi nebezpečný, jelikož přes zaparkovaná auta není vůbec vidět, jestli něco jede z pravé strany (navíc auta jezdí celkem rychle vzhledem k tomu, že jsou na hlavní a ulice je z kopce). Navíc hned po levé straně je přechod - řidič nemá šanci vjet do křižovatky tak, aby mohl bezpečně zkontrolovat jak pravou, tak levou stranu.
  Děkuji
  • Odpověď: (16.04.2021 13:25)
   Vážený pane Pospíšile,

   Děkuji za podnět.
   Odbor dopravy přímo na místě ve spolupráci s Policií ČR posoudí rozhledové poměry a případně navrhne dopravní opatření.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: Čnějící šrouby na dětském hřišti, Dětské hřiště Thomayerovy sady (Michaela Melišková 02.04.2021 16:10) – Hlášení závad
  Sdílet
  Cnejici srouby na vodni atrakci.
  • Odpověď: (13.04.2021 14:38)
   Vážená paní Melišková,

   děkujeme za Váš podnět. Závada již byla odstraněna.

   S přáním hezkého dne

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)


Vytisknout