Hlášení závad

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení lze nahlásit přímo společnosti Technologie Hlavního města Prahy, a. s., na lince 800 404 060 (bezplatná), 224 915 151, nebo prostřednictvím online formuláře.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Sečtěte čísla dva a jedna
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Jan Fischer (Jan Fischer 16.06.2018 13:15) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o odstranění nepořádku okolo kontejnerů na tříděný odpad u cstupu do metra Florenc viz foto. Děkuji a zdravím Jan Fischer
  • Odpověď: (18.06.2018 7:46)
   Vážený pane Fischere,

   dnes na místo vyráží (jako každý den) úklidová četa a nejpozději do 10.00 hodin bude na místě uklizeno. Děkujeme za zaslané fotografie.

   S pozdravem

   Jiří Jansa
   oddělení rozvoje
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: nedostatečná kapacita kontejnerů (Alena Duspěvová 15.06.2018 12:22) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den,
  během jara byly z Lyčkova nám. a ze zastávky Urxova odvezeny kontejnery na tříděný odpad. V oblasti zbyly kontejnery v ulici Kubova a na rohu Křižíkovy a Hybešovy ulice - tyto kontejnery nestačí poptávce, prakticky stále jsou přeplněné a to hned po jejich vysypání. Navíc se k nim v noci sjíždějí auta a vysypávají množství skla - dělá to strašný rámus. O nepořádku hned vedle parku ani nemluvě. Můžete prosím zajistit opětovné umístění odvezených kontejnerů, neboť stávající počet je nedostatečný. Přikládám fotografie z posledního týdne. Pondělní stav při odvozu, úterní stav dopoledne (den předtím odpad odvezen, pátek ráno (den předtím odpad odvezen) Děkuji Duspěvová
  • Odpověď: (15.06.2018 12:34)
   Vážená paní Duspěvová,

   informace o rušení separačních kontejnerových stání najdete na našem webu zde, kde najdete i seznam zachovaných míst v pdf, kam je možné nadále tříděný odpad odkládat.

   Vlastníci bytových domů v dané lokalitě byli informováni o možnosti zajistit si zdarma separační nádoby na papír, plast a sklo do domovního vybavení – výhradně pro své rezidenty, což již nyní učinilo 120 subjektů. Zapojení do programu je i nadále možné po vyplnění přihlášky (v odkazu výše).

   Problém zachovaných přeplněných kontejnerů na tříděný odpad – separaci, intenzivně řešíme s poskytovatelem služby a tj. Magistrátem hlavního města Prahy.

   S pozdravem

   Jiří Jansa
   oddělení rozvoje
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: zrezivělá konstrukce (Tomáš Krupka 04.06.2018 17:05) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěl bych Vás poprosit jestli by bylo možné nějak zkulturnit konstrukci, která se nachází na D8 na úrovni čerp.stanic MOL
  Je to hrozná vizitka, kterou musí všichni kdo jedou do Prahy projed.Jestli by bylo možné alespoň natřít, když to tam musí stát. Evidentně to slouží jen jako konstrukce na reklamy.
  Předem děkuji za odpověď případně vyřešení mé prosby.
  S přáním hezkého dne
  Tomáš Krupka
 • Otázka: sekání trávy (Zajíčková 04.06.2018 18:00) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, zajímalo by mne, dle jakého klíče je sekána tráva. Za domem čp. 1131 a násl. ve Famfulíkově ul., se z nějakého, pro mne neznámého důvodu, tráva neseče. Všude jinde je posekáno. Rovněž se zde nikdy neuklízí příjezdní komunikace k zadní části domu.
  • Odpověď: (13.06.2018 7:49)
   Vážená paní Zajíčková,

   firma byla na tuto lokalitu již upozorněna. Opětovně kontaktujeme firmu, aby byla seč provedená v co nejkratším termínu. 

   S pozdravem
    
   oddělení plošné správy území 
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: krysy na dětském hřišti Karlínské náměstí (Kateřina Bartůňková 05.06.2018 12:57) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, na dětském hřišti na Karlínském náměstí běhají krysy. Bylo by možné zajistit jejich deratizaci? Je tam prorostlý břečtaň, který je vysázený za plotem a v tom se prohánějí. Děkuji
  • Odpověď: (13.06.2018 7:46)
   Vážená paní Bartůňková,

   na Karlínském náměstí deratizace probíhá. Bohužel, v břečťanu je obtížné lokalizovat ohniska, nicméně jedno jsme našli. Návnady jsou zde aplikovány. 

   S pozdravem
    
   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: neudržovaná zeleň (Petr Absolon 31.05.2018 11:39) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, již delší dobu se snažím jako předseda SVJ Zelenohorská zajistit úpravu zeleně v okolín našeho domu. V loňském roce jsme dokončili revitalizaci našeho domu za 80 milionů korum a byli bychom rádi, aby i okolí bylo upravené. Z přiložených fotografií je vidět, že zeleň jeneudržovaná, křoví již dosahuje do výše prvního patra, otírá se o novou omítku a zužuje možnost vstupu do domu. Zdvořile žádám, aby majitel pozemku zjednal nápravu a upravil zeleň do přijatelného stavu. Možná by stálo za zvážení vykácení keřů a jejich nahrazení pouze trávníkem. Děkuji
  • Odpověď: (12.06.2018 8:06)
   Vážený pane Absolone,

   na dotazy týkající se údržby zeleně jsme již odpovídali. Správa zeleně náleží do kompetence TSK hl. m. Prahy, které jsme podněty a stížnosti přeposlali. Odpovědí nám bylo ujištění, že údržba proběhne v letních měsících.

   Doporučujeme obrátit se s Vašimi dalšími případnými dotazy přímo na Technickou správu komunikací, paní Ivetu Merzovou:  Iveta.Merzova@tsk-praha.cz. Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem 

   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Květinářská prosekat prosim (karel 21.05.2018 0:05) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobry den,
  muzete prosim prosekat komunikaci Květinářská zejmena v jeji vrchni casti, je to tady dost tesne a blbe se po ni prechazi.
  Dekuji
  Karel
  • Odpověď: (11.06.2018 15:51)
   Vážený pane Karle,

   Květinářská ulice byla prosekána minulý týden. Omlouváme se za opožděnou odpověď.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: odpady,sklo,kartony (petr jelinek 22.05.2018 7:45) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Prosim okontrolu restaurace IN Loco jelikož nemaji popelnice a odpady/sklo,kartony/vynaší do městských kontajneruktere jsou potom totalne plne a lidi už nemaji šanci si tam odnest svůj odpad.Nekolikrat jsem je videl jak tam personal s tim dochazí. Bydlim naproti a servírka řekla, že to je na povel šefa,takže musí.Děkuji za napravupořadku u nas v Karlině
  • Odpověď: (11.06.2018 15:46)
   Vážený pane Jelínku,

   děkujeme za zaslaný podnět. Vámi zmíněné bistro IN LOCO v Karlíně máme v plánu kontrol OH. Kontrola je oznámena na 3. července 2018.

   S pozdravem

   Ing. David Voženílek
   pověřen vedením oddělení výkonu státní správy, kontroly a přestupků
   odbor životního prostředí
 • Otázka: Tříděný odpad (Kateřina Blahova 05.06.2018 6:29) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, z křižovatky ulic Vítkova a Sokolovská zmizely kontejnery na tříděný odpad - definitivně ? Nebo jsou pouze přemístěny ? Kam ? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (11.06.2018 15:42)
   Vážená paní Blahova,

   informace o rušení separačních kontejnerových stání v Karlíně najdete na našem webu zde, kde najdete i seznam zachovaných míst v pdf, kam je možné nadále tříděný odpad odkládat.

   vlastníci bytových domů v Karlíně byli informováni o možnosti zajistit si zdarma separační nádoby na papír, plast a sklo do domovního vybavení – výhradně pro své rezidenty, což již nyní učinilo 120 subjektů. Zapojení do programu je i nadále možné po vyplnění přihlášky (v odkazu výše).

   Problém zachovaných přeplněných kontejnerů na tříděný odpad – separaci, intenzivně řešíme s poskytovatelem služby a tj. Magistrátem hlavního města Prahy.

   S pozdravem

   Jiří Jansa
   oddělení rozvoje
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: kontejnery na tříděný odpad (Vendula Honzlová 28.05.2018 8:45) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den,
  před pár týdny byla upravena zatáčka v Molákově ulici (byl zde vybudován malý nepoužitelný čtverec zeleně) a v následku toho byly přesunuty kontejnery na tříděný odpad a ubrán jeden kontejner na plasty a jeden kontejner na papír. Aktuální kapacita tříděných kontejnerů je naprosto nedostačující, jak nasvědčují i přiložené fotky z 22., 24. a 27. května.
  Výsledkem úprav tedy není zlepšení života občanů, ale jen kousek trávy, na který nikdo nevkročí a pravidelný nepořádek u kontejnerů, jejichž kapacita je pro poměrně mnoho domů, které jsou v okolí, nedostatečná.
  Uvažuje se o opětovném navýšení počtu kontejnerů?
  Neuvažujete také o přidání kontejneru na tetrapacky ke kontejnerům na tříděný odpad v uulici Za Invalidovnou?
  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  Vendula Honzlová
  • Odpověď: (11.06.2018 15:33)
   Vážená paní Honzlová,

   vlastníci bytových domů v Karlíně byli informováni o možnosti zajistit si zdarma separační nádoby na papír, plast a sklo do domovního vybavení – výhradně pro své rezidenty, což již nyní učinilo 120 subjektů. Zapojení do programu je i nadále možné po vyplnění přihlášky (v odkazu ke článku níže).

   Problém zachovaných přeplněných kontejnerů na tříděný odpad – separaci, intenzivně řešíme s poskytovatelem služby a tj. Magistrátem hlavního města Prahy.

   Další informace o rušení separačních kontejnerových stání v Karlíně najdete na našem webu zde, kde najdete i seznam zachovaných míst v pdf, kam je možné nadále tříděný odpad odkládat.

   S pozdravem

   Jiří Jansa
   oddělení rozvoje
   odbor životního prostředí (OŽP)


Vytisknout