Hlášení závad a nedostatků

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení hlaste společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s., prostřednictvím online formuláře, bezplatné linky 800 40 40 60, nebo e-mailu poruchyvo@thmp.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Odečtěte od sebe čísla pět a tři
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Podnět: neuklizené spadané listí, Sídliště Ďáblice (Jana Navrátilová 30.01.2023 11:42) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, je konec Ledna a při včerejší procházce po sídlišti Ďáblice mě dost štve a zaráží, že všude lítá spadané listí. Neuklizeno skoro nikde - vnitroblok ulic Chabařovická - Střekovská- Tanvaldská, Střekovská - Taussigova, parčík okolí jezírka, školy Burešova, zatravněné plochy okolí ulice Hrubého směr koupaliště, před nákupním centrem v Ládví - no vlastně mám pocit, že všechny zatravněné plochy na sídlišti kde jsou stromy. Uklizené jen chodníky a to jen někde. Je to smutný pohled. Zapadne sněhem a na jaře tu budeme mít smradlavé sídliště z tlejícího listí. Děkuji za odpověd a hlavně za nápravu.
  • Odpověď: (03.02.2023 10:29)
   Dobrý den,

   úklid spadaného listí na pěších komunikacích průběžně probíhá. Úklid travnatých ploch je zařazen v plánu později, až budou vhodné klimatické podmínky.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: odvoz vánočních stromků, Střekovská (Jana Navrátilová 28.01.2023 9:34) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych upozornit, že asi 14 dní nebyly odvezeny vánoční stromky, které leží vedle kontejnerů na směsný odpad. Přitom svoz kontejnerů probíhá bezproblémově. Děkuji za nápravu.
  • Odpověď: (30.01.2023 16:07)
   Vážená paní Navrátilová,

   Váš podnět byl předán svozové společnosti k provedení opatření.

   S pozdravem

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Přeplněné kontejnery na tříděný odpad, Braunerova (Veronika F. 24.01.2023 16:08) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych upozornit na neustále přeplněné kontejnery na tříděný odpad v ulici Braunerova. Bylo by dobré vyvážet v kratším intervalu. Odpad se valí všude okolo spolu s ostatním bordelem, který zde někteří občané zanechávají - viz.foto. Současně by bylo také dobré odvést vánoční stromky, které spolu s odpadem zabírají celý chodník. Je to skutecně nechutná část této ulice.Děkuji
  • Odpověď: (27.01.2023 10:45)
   Vážená Veroniko,

   Děkujeme za Váš zájem o udržování čistoty a pořádku na území Městské části Prahy 8. K Vašemu podnětu bude provedeno opakované místní šetření k zjištění, zda opakovaně dochází k přeplněnosti odpadních nádob a bude-li zjištěno, že četnost svozu je nedostačující, bude navýšena. 

   S pozdravem

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: dětské pískoviště, prostor před OC Krakov (Marcela Ujhelyiová 21.01.2023 7:46) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  u zelené zakrývací plachty na dětském pískovišti chybí gumy pro upevnění plachty
 • Podnět: cesta ke Kauflandu (Pavel K 16.01.2023 7:56) – Hlášení závad
  Sdílet
  rád bych upozornil na velký nepořádek cestou od podchodu ulice Liberecké ke Kauflandu, Střelničná. Bylo by dobré vykácet náletové dřeviny a také zpevnit cestu. Děkujeme.
  • Odpověď: (20.01.2023 11:19)
   Dobrý den,

   děkujeme za Vaše upozornění. Dotčené místo je bohužel znečišťováno opakovaně a je velmi problematické.  Předmětné pozemky nejsou ve správě městské části, vlastníkem pozemků jsou soukromé a právnické osoby. Pracovníky OŽP bude provedeno místní šetření a pořízena fotodokumentace a následně bude zaslána písemná výzva ke zjednání nápravy, tj. k odklizení odpadu a provedení celkové údržby. Také vlastníkům pozemků v dané výzvě doporučíme zpevnění pěší stezky.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Odpadkové koše Kuchyňka , V Holešovičkách (Barbora Jagerska 11.01.2023 11:12) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, na zastávkách Kuchyňka v obou směrech chybí odpadkové koše. Okolí již podle toho bohužel vypadá.
  • Odpověď: (16.01.2023 13:13)
   Vážená paní Jagerská, 

   Městská část Praha 8 nebude navyšovat početní stav nových odpadkových košů, které jsou hrazeny a obhospodařovány z prostředků Městské části Prahy 8. Pozemky v dané lokalitě nejsou ve vlastnictví ani ve správě Městské části Prahy 8. Vzhledem k tomu, že zastávka MHD a mobiliář přísluší do správy Dopravních podniků hl. m. Prahy a pozemky jsou ve vlastnictví Magistrátu hl. m. Prahy, doporučuji se obrátit na vlastníka pozemku či Dopravní podnik hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Odpad - nábytek a spotřebiče v ulici Na Kopečku 2b, Na Kopečku 2b, pozemek spadající pod kat. uzemí Libeň parcelní číslo 3584 (Petr Novák 05.01.2023 10:54) – Hlášení závad
  Sdílet
  Prosíme o odklizení - skládka odpadu v ulici Na Kopečku 2b, jedná se o městský pozemek spadající pod kat. uzemí Libeň parcelní číslo 3584. Je zde pohozen nábytek a spotřebiče (pračka) viz foto.
  • Odpověď: (10.01.2023 11:53)
   Dobrý den,

   odklizení černé skládky v ulici Na Kopečku jsme zajistili. Dne 10.1.2023 byl odložený odpad odklizen.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Rozježděné cesty, Park s altánem nad ulicí Františka Kadlece (Tomáš 31.12.2022 9:12) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,

  v parku s altánem nad ulicí Františka Kadlece poslední dobou pravidelně dochází k tomu, že úklidová četa při vysypávání košů rozjezdí nezpevněné cesty v parku. Vzhledem k tomu, že park není rozlohou příliš velký, bylo by možné požádat úklidovou četu, aby nezajížděla ke košům autem napřímo, ale aby ho nechala pouze na zpevněné cestě a ke koši došla, aby předcházela k ničím travnaté plochy?

  Děkuji předem,

  Tomáš
  • Podnět: Pohozený chladící box na chodníku, Pod Vodárenskou věží a roh Davídkové (Hauptmannová 16.12.2022 16:41) – Hlášení závad
   Sdílet
   Dobrý den,
   tento chladící box je zde pohozen již druhý týden.
   Děkuji za nápravu.
   • Odpověď: (21.12.2022 10:30)
    Vážená paní Hauptmannová,

    děkujeme Vám za nahlášení závady na pozemku na rohu ulic Davídkova a Pod Vodárenskou věží. Váš podnět byl předán správci pozemku TSK hl.m. Prahy s výzvou k odstranění odloženého odpadu. Věříme, že náprava bude vzhledem ke klimatickým podmínkám zjednána v co nejkratším možném termínu. 
    Přejeme klidné svátky.

    S pozdravem

    pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
    odbor životního prostředí (OŽP)
  • Podnět: Neuklizene xmchodniky, Písečná (Nada Zahálková 20.12.2022 10:19) – Hlášení závad
   Sdílet
   Dobrý den.
   Máme problém v ulici PisečnÁ, nikdo tam neuklizi veřejné chodníky a nesype. Je to problem, protože naše ulice je v kopci,v případě námrazy sejít od autobusu dolů je orobkem.dekuji
   • Odpověď: (21.12.2022 8:33)
    Dobrý den,

    děkujeme za podnět. Firma nás již informovala, že během dne v ul. Písečná posyp proběhne, prosím tedy ještě o strpení. 

    Děkuji a přeji hezký den.

    S pozdravem

    Odbor životního prostředí (OŽP)