Hlášení závad

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení lze nahlásit přímo společnosti Technologie Hlavního města Prahy, a. s., na bezplatné lince 800 40 40 60, nebo prostřednictvím online formuláře.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Sečtěte čísla dva a šest
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Nepořádek v okoli Horova náměstí (Ema Petrolejová 14.11.2018 10:05) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, stále nikdo nedorazil na odklizení nepořádku na cestě vedoucí z cípu Horova náměstí podél ulice Povltavská nad dětským hřištěm. Co se svahu nad dětským hřištěm týká, tak tam je nepořádek taky. U ohrady firmy Čermák a Hrachovec se válí kočárek a lahve od alkoholu. Prosím vás o úklid těchto míst. Děkuji Ema P.
  • Odpověď: (07.12.2018 8:16)
   Vážená paní Petrolejová,

   děkujeme za Váš podnět a projevený zájem o čistotu a pořádek v naší městské části. Nepořádek v této lokalitě bývá častým zdrojem problémů, který se snažíme průběžně řešit.

   Během dnešního (tj. 7. prosince 2018) dopoledne na místo vyšleme naše pracovníky, kteří veškerý zmíněný nepořádek uklidí a odvezou.

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Trvale přeplněné kontejnery a zdlouhavé čekání na kolaudaci nových (Ervina 05.12.2018 12:34) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den,
  z kontejnerů před budovou Českého rozhlasu Regina se v podstatě stala skládka. Všechny kontejnery (sklo, papír i plasty) jsou neustále přeplněné a nejbližší nově zabudované na křižovatce Křižíkova Urxova čekají na kolaudaci nejméně od komunálních voleb (a je škoda, že se budou recyklovat pouze papír, plasty a sklo). Je opravdu nejvyšší čas situaci řešit a ideálně zvážit smlouvu se společností IPODEC pro Prahu 8, problémy s čistotou jsou ve srovnání s ostatními městskými částmi nejvýraznější.
  • Odpověď: (07.12.2018 7:35)
   Vážená paní Ervino,

   děkujeme za Váš podnět. Všechna separační stanoviště v oblasti Karlína mají nastavenou četnost výsypu plastu i papíru na 4x za týden. Někde jsme přidali i nádoby, aby se odpad nemusel povalovat po ulicích mimo sběrné nádoby. Máme také zajištěný úklid každého stanoviště 7x za týden, a to vždy v dopoledních hodinách.

   Provádíme pravidelné kontroly jednou až dvakrát týdně, a to i se svozovou společností. Poslední kontrola proběhla dne 6. prosince 2018 v 10.30 hodin. Přikládáme fotku z místa, na které upozorňujete, a jak vidíte, tak je na místě uklizeno.
   Stav kontejnerů před budovou Českého rozhlasu Regina (6. prosince 2018)

   Zjistili jsme, že nepořádek nám na místě dělají hlavně nezodpovědní podnikající občané, pro které tato separační místa nejsou vůbec určeny, a odpad zde ukládat podle zákona ani nesmí. Dalším problémem jsou občané bez domova, kteří v nočních hodinách odpad z nádob vyhazují a hledají pro ně něco zajímavého. Je to složité a nemůžeme u každého separačního stanoviště mít 24 hodin hlídku.

   V každém případě vždy do dvanácti hodin každého dne je na místě uklizeno. Nové podzemí stanoviště tříděného odpadu v ulici Urxova čeká na kolaudaci. Věříme, že po zprovoznění tohoto místa se situace v této oblasti zlepší.

   Prosíme o trpělivost. S pozdravem

   Jiří Jansa
   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Černá skládka (Jiří Svoboda 06.12.2018 8:48) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, v proluce naproti domu v ulici Mirovická č.p. 5 je již několik měsíců černá skládka od bezdomovců. Opětovně žádám o její vyklízení. Děkuji.
  • Odpověď: (06.12.2018 10:11)
   Vážený pane Svobodo,

   dnes (tj. 6. prosince 2018) odpoledne vyšleme na místo naše pracovníky a skládku uklidí. Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: odstranění vraku (Magdalena Marešová 30.11.2018 12:18) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den,
  blízko vchodu č.p. 574 v ulici Hackerova je již několikátým rokem "zaparkováno" nepojízdné vozidlo bez SPZ, značky Škoda Felicia červené barvy.
  Je možné tento vrak odstranit?
  Podle komunikace se sousedy vím, že upozornění bylo již mnohokrát zasíláno na všechny možné úřady, ale vozidlo tam stále stojí. Proč?
  Předem děkuji za nikoliv případnou odpověď, ale za vyřízení tohoto problému.
  Děkuji Marešová
 • Otázka: Nepořádek (Souček Zdeněk 14.11.2018 20:40) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Mohli by jste mi zodpovědět,proč taparta ukrajincú,kteří se tu čas od času oběví s košťaty,zametá jen chodníky,ale třeba jen placatku od alkohol.nápoje,nebo petku,echá klidně dál ležet v trávníku,nebo křoví okolo chodníkú ? Nejednou jsem je zahlédl,jak odpatky vymetou na trávník a nechaj je tam.
 • Otázka: Tramvajová zastávka Vychovatelna (Vojtěch Falada 05.12.2018 10:10) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Prosím o sdělení termínu dokončení úpravy tramvajové zastávky Vychovatelna. Na zastávce se v letošním roce prováděla úprava pro lepší přístupnost invalidním občanům, ale dosud nebyla dokončena. Děkuji za informaci.
 • Otázka: Odpad ze skla (Rúžička 03.12.2018 14:39) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Přeplněný kontejner na sklo, (malá kapacita u tak velkého objektu). Spousta skla (i rozbitého) několik dní na zemi v prostoru na severní straně bytového domu Zelenohorská, (poblíž průchodu u č. 510/9 a u výměník. objektu a nového parkoviště směrem ke Zhořelecké ul.).
  • Odpověď: (04.12.2018 8:16)
   Vážený pane Rúžičko,

   děkujeme za Váš podnět na základě, kterého jsme provedli místní šetření.

   Svoz separovaného skla je nastaven s četností jednou týdně. Podle našeho názoru je četnost dostačující, ale problém je v tom, že svozová společnost občas nádoby nevysype, a to způsobí jejich přeplněnost.

   Požádali jsme společnost Ipodec o doložení svozu sklo za poslední měsíc a v případě, že se prokáže, že nejezdí tak, jak je nastaveno ve svozovém plánu zahájíme s nimi správní řízení. V každém případě jsme je upozornili na tento nedostatek.

   Věříme, že si na své pracovníky dohlédnou, aby bylo již vše v pořádku.
   Budeme rádi za každý další podnět. Přikládáme výpis z evidenčního listu.

   Zelenohorská (výpis z evidenčního listu, prosinec 2018)

   S pozdravem
    
   Jiří Jansa
   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: černá skládka (Vladislav Oslej 24.11.2018 14:27) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den,
  někdo "vyhodil" pračku na trávník v naší ulici. Trochu perlička je, že již poté jste (či vámi najatá firma) okolo vzorně posekali trávu.
  s pozdravem V.Oslej
  • Odpověď: (03.12.2018 15:23)
   Vážený pane Osleji,

   děkujeme za Váš podnět a projevený zájem o čistotu a pořádek v naší městské části. Nepořádek v této lokalitě bývá častým zdrojem problémů, který se snažíme průběžně řešit.

   Během zítřejšího (4. prosince 2018) dopoledne na místo vyšleme naše pracovníky, kteří veškerý zmíněný nepořádek uklidí a odvezou.
    
   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: rezidua po volbách (Pavel Foltýn 01.12.2018 14:46) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, před cca dvěma měsíci byly volby, kdy nám byl nabízen pan Vítek od Patriotů. Dobře, ale proč je nám nabízen dodnes,(viz příloha) když již žádné volby nejsou.Patrioti již dříve slíbili, že cedule odstraní,ale skutek utek. Již je po volbách,tak co .... Odstaní to někdo ?
  • Odpověď: (03.12.2018 10:01)
   Vážený pane Foltýne,

   reklamní plocha ani sloup nejsou v majetku politické strany, ta uhradila jak instalaci, tak odstranění, tedy nikdo z Patriotů, bohužel, nemohl slíbit, že odstraní majetek, který mu nepatří. Dle smlouvy dokonce nesmíme odstraňovat majetek firmy.

   Na tento konkrétní případ byla z naší strany již upozorněna společnost Technologie hl. m. Prahy. Dovoluji si vám přeposlat odpověď, kterou jsme obdrželi po zaslání opakované žádosti o odstranění:

   „Dobrý den, pane Vítku, děkujeme za upozornění na odstraněné sololity. Co nejdříve je odstraníme.
   Filip Brückner
   obchodní ředitel
   Technologie hlavního města Prahy, a.s.“

   Budu dále urgovat a přepošlu Váši stížnost.

   S pozdravem
    
   místostarosta městská části Praha 8


   Vážený pane Foltýne, 

   dnes nám přišel od pana Brückner e-mail, že zmíněné nosiče byly odstraněné včera, tj. 3. prosince 2018, ve večerních hodinách.
    
   S pozdravem

   pracovník vztahů k veřejnosti
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář tajemníka (OKT)
 • Otázka: Nepořádek na travnaté ploše (Matouš Fišer 29.11.2018 22:56) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o zajištění úklidu zatravněné plochy v ulici Kanderova. Po rekonstrukci inženýrských sítí je na travnaté ploše poházeno velké množství odpadků, včetně rozbitého skla.
  • Odpověď: (30.11.2018 11:36)
   Vážený pane Fišere,

   děkujeme za Váš podnět a projevený zájem o čistotu a pořádek v naší městské části. Nepořádek si měli po sobě uklidit stavebníci...

   Během příštího týdne (3. prosince 2018) na místo vyšleme naše pracovníky, kteří veškerý zmíněný nepořádek uklidí a odvezou.
    
   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP)


Vytisknout