Hlášení závad a nedostatků

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení lze nahlásit přímo společnosti Technologie Hlavního města Prahy, a. s., na bezplatné lince 800 40 40 60, nebo prostřednictvím online formuláře.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Sečtěte čísla pět a devět
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Podnět: Nebezpečný poklop, V Holešovičkách (Ondřej M. 04.02.2019 16:42) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  na autobusové zastávce Vychovatelna, směr Holešovice, je prorezlý podlouhlý poklop. Okolo otvorů se již začíná propadat.
  Přikládám fotografii, GPS souřadnice jsou: 50.1178356N, 14.4648989E

  S pozdravem,
  Musil
  • Odpověď: (13.02.2019 12:13)
   Vážený pane Musile, 

   Váš podnět týkající se opravy zrezivělého poklopu na chodníku u autobusové zastávky „Vychovatelna“, směr Holešovice, předáváme správci komunikace, jímž je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s., která je v této věci kompetentní.

   Děkujeme za upozornění.
   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: Hodiny, Mirovická (Eliška 28.01.2019 14:44) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,

  Na rohu ulic Havlínova x Mirovická již delší dobu nejdou hodiny. Děkuji za brzké opravení. S pozdravem
 • Podnět: Úklid ulice, Nekvasilova (Lukáš Hron 04.02.2019 10:41) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, chtěl bych se informovat, jak je to a úklidem ulic a veřejné zeleně od spadaného listí? Máme únor a od loňského roku jsem v Nekvasilově ulici neviděl jakoukoli snahu spadané listí uklidit. Jsem tu sice chvíli, ale i z toho důvodu tento nedostatek, co se úklidu veřejných komunikací týče, vnímám. Konkrétně na Proseku bylo listí vždy poté, co opadalo, uklizeno. Tady se válí tři měsíce a nikdo se o to nestará.
  S pozdravem

  Hron
  • Odpověď: (12.02.2019 15:17)
   Vážený pane Hrone,

   děkujeme za Váš podnět a projevený zájem o čistotu a pořádek v naší městské části. Během příštího týdne (tj. od 18. do 22. února 2019) vyšleme do Vámi zmíněné lokality naše pracovníky, kteří spadané listí uklidí a odvezou.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Trčící železne roxfory po odstraneni lavicek za ulici Notečská, Notečská 566/6 (Jan Samek 04.02.2019 10:52) – Hlášení závad
  Sdílet
  Trčící železne roxfory po odstraneni lavicek za ulici Notečská 566/6. Ze zeme trci zelezne zbytky po odstraneni lavicek a trci hrotama nahoru. Nevim jak to tam nekdo mohl takhle ponechat!!!!
  • Odpověď: (12.02.2019 14:25)
   Vážený pane Samku,

   v současné době probíhá komunikace s vlastníky pozemku, jelikož se jedná o pozemky ve vlastnictví fyzických osob. Komunikace je náročnější vzhledem ke skutečnosti, že majitelé pozemků, na kterých je Vámi popisovaná závada, trvale žijí v zahraničí.

   Věříme, že v brzké době dojde k nápravě.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí 
 • Podnět: uklid chodniku , Hornatecka, stan.bus Metro Kobylisy (Nová 31.01.2019 13:47) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobry den, prosim o zajisteni uklidu u zastavky busu Metro Kobylisy rozhrani Hornatecka/Kobyl. nam. Denne tam od busu k metru projdou stovky lidi a chodnik neni od podzimu, kdy padalo listi, zrejme uklizeny. Je to tak kazdorocne, akorat letos mame stesti, ze neni mokro, listi neklouze a nenosime si ho do kancelare pres celou Phu. Dekuji.
  • Odpověď: (12.02.2019 13:47)
   Vážená paní Nová,

   v úvodu bychom Vám rádi poděkovali za to, že Vám není lhostejné prostředí, ve kterém žijeme.

   Na základě Vašeho podnětu bylo pracovníky OŽP provedeno místní šetření, v současné doby je již závadový stav odstraněn. Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem
    
   vedoucí oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností 
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Nepořádek - popelnice, Na Truhlářce X Stupňová (Cyril Mores 11.02.2019 16:58) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, popelnice na papír či plasty bývají pravidelně přeplněné. Aktuální stav viz foto. Vítr nyní vš rozfoukává po ul. Na Truhlářce.Zjednáte nápravu obratem, prosím? Díky CM
  • Odpověď: (12.02.2019 8:00)
   Vážený pane Moresi,

   děkujeme za Váš podnět, na základě kterého jsme požádali Magistrát hl. m. Prahy o navýšení četnosti svozu plastu i papíru z 2x za týden na 3x za týden.

   Věříme, že tato změna napomůže k udržení čistoty ve Vaší ulici. Pokud se vše podaří schválit, tak změna proběhne od 1. března 2019.

   Nepořádek bude uklizen ještě dnes (tj. úterý 12. února 2019).

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: absence přechodu u zastávky Vosmíkových, Zenklova ulice, zastávka tram Vosmíkových (Pavla Šotová 11.02.2019 12:52) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  bydlím na Kašparově náměstí a denně jezdím do práce tramvají a vystupuji na zastávce Vosmíkových. Když probíhala rekonstrukce této ulice předpokládala jsem, že přibude přechod před tramvají směrem na Kobylisy. Nestalo se tak a popravdě to nechápu. Spousta lidí potřebuje přejít na druhou stranu tímto směrem a v praxi to vypadá tak, že se lidé rozprostřou po celé délce a kličkují mezi jedoucími auty, včetně mě a musím říct, že je to velice nepříjemné a nebezpečné. Přitom stačí tak málo. A to že se nachází přechod na druhé straně tramvaje problém neřeší, protože ten využívají jen lidé, kteří jdou opačným směrem. Děkuji.
 • Podnět: Zlomené větve, Kurkova 1209/8-1210/10 (Maříková Jindřiška 06.02.2019 9:29) – Hlášení závad
  Sdílet
  Na vzdálenějším parkovišti od objektu se zlomily větve stromu zřejmě vzhledem množství sněhu. Větve spadly hned za zaparkované auto, které pokud odjede větev uvolní do vozovky. Děkujeme za odklizení. Maříková
  • Odpověď: (06.02.2019 13:30)
   Vážená paní Maříková,

   děkujeme za Vámi zaslaný podnět. Větve budou v nejbližší době odstraněny. 

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí 
 • Podnět: Polámaný keř, Mirovická 50-52 (Markéta Hobzíková 04.02.2019 15:52) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,včerejší nápor sněhu nevydržel "stromokeř" v Mirovické ulici mezi vchody 50-52,na jižní straně.Na trávníku naproti domu jsou popadané větvě.Děkuji.
  • Odpověď: (05.02.2019 11:46)
   Vážená paní Hobzíková,

   děkujeme za Váš podnět, nehodu odstraníme v nejbližší době. Z důvodu současných klimatických podmínek řešíme více podobných podnětů.

   S přáním hezkého dne
    
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: nebezpečný poklop kanálu, u křižovatky Žernosecká x Šimůnkova, západní strana (v trávníku mezi cyklostezkou a restaurací) (Tereza Šmejkalová 24.01.2019 19:14) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  v trávníku kousek od chodníku na západní straně ústí Šimůnkovy ulice se nachází zchátralý poklop nějaké šachty (pravděpodobně kanalizace), který působí značně nebezpečným dojmem a bylo by dobré jej co nejdříve vyměnit, než zcela zkoroduje a dolů třeba spadne nějaké dítě. Přikládám fotografii. Děkuji!
  • Odpověď: (04.02.2019 10:35)
   Vážená paní Šmejkalová,

   děkujeme za Vaše upozornění. Požadavek na zajištění šachty byl předán společnosti PVK, a.s..

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)


Vytisknout