Hlášení závad

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení lze nahlásit přímo firmě PREdistribuce, a. s., na lince 224 915 151 nebo na e-mailu poruchyVO@pre.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na kontaktech SSHMP uvedených na www.sshmp.cz/vraky.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím jednoduchých formulářů na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Sečtěte čísla pět a sedm
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Kabel visící z výlezu metra Florenc (Tereza Korbelová 20.11.2017 16:58) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, ve výlezu z metra Florenc, vedle herny, směrem k ulici Za Poříčskou branou visí již minimálně dva týdny kabel a částečně brání průchodu.
  • Odpověď: (13.12.2017 13:07)
   Vážená paní Korbelová,

   děkujeme za podnět. Bohužel uvedené není v kompetenci ÚMČ Praha 8. prosíme proto, abyste se obrátila na dopravní podnik, který sjedná nápravu.

   Děkujeme za pochopení.
   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: tříděný odpad (Martina Buršíková 23.11.2017 9:18) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Kontejnery na tříděný odpad jsou stále přeplněné. Odpadky létají kolem. Prosím o častější svoz nebo více kontejnerů.
  Děkuji
  • Odpověď: (13.12.2017 10:50)
   Vážená paní Buršíková,

   děkujeme za podnět k situaci, o které, bohužel, víme. Problém řešíme se svozovou společností, aby zjednala nápravu. Doúklidy musíme v narůstajících případech zajišťovat sami, prostřednictvím naší úklidové čety.

   S pozdravem

   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Přetékající odpad (Veronika Ferencová 01.12.2017 14:44) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den,
  mám pocit,že Vás rozsvícení vánočních stromečků zaměstnalo v takové míře,že se přestalo myslet na úklid a my občané se budeme za chvíli prodit v bordelu.
  Viz.foto.
  Rádi bychom Vánoce také prožili v čistém prostředí.
  Děkuji Ferencová
  • Odpověď: (13.12.2017 8:46)
   Vážená paní Ferencová,

   separace v ulici Podlipného jsou uklizeny IPODECem, situaci kolem stání trochu komplikuje probíhající stavba.

   Děkujeme za pochopení, s pozdravem

   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Chybějící odpadkové koše (Maryová 12.12.2017 19:42) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Ptám se proč na straně ve směru od Balabenky až k Lidlu nejsou odpadkové koše. Na opačné straně od křižovatky, kde je na rohu sportovní obchod ve směru k O2 aréně jsou koše až u bytovky č. 21. Všude jsou chodníky kde se pohybují lidé tak by tam snad odpadkové koše být měly. Chceme snad Libeň čistou.
  S pozdravem
  M.Maryová
 • Otázka: Úklid stezky (Jakub Čížek 27.11.2017 16:57) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den,

  prosím tímto o úklid zablácené části stezky u mostu přes Rokytku (vedle nově zbudovaného billboardu v ulici Čuprova). Vzhledem ke stavu stezky není možné most přejít, a tím je zhoršena využitelnost stezky.

  Předem děkuji za nápravu.
 • Otázka: znečištění silnice (Ivana Albrechtová 11.12.2017 14:44) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  V listopadu jsem upozorňovala na silně znečištěnou vozovku a to hlavně roh Pernerova 533059 a Šaldova 533/2. Do dnešního dne jsem od vás nedostala odpověď a silnice sice na prostředku čistá, ale kamínky a písek stále jsou.Při suchém počasí máme plno prachu nejen v bytech, ale dýcháme ho všichni a to nemluvím o znečištěné fasádě domu. Doufám, že tuto stížnost neodložíte a něco s těmi znečišťovateli uděláte. Stavby jak vpravo tak vlevo po sobě neuklízejí. Děkuji Ivana Albrechtová, Praha 8, Pernerova 533/59
  • Odpověď: (12.12.2017 10:32)
   Vážená paní Albrechtová,

   děkujeme za opakovaný podnět, který jsme prověřili a řešili. Došlo ke kontrolní prohlídce v rámci kolaudace na místě, kde jsme znečištění již nezjistili.

   Zdrojem je stavba budovy AFI Karlín, kde se dokončovaly okolní komunikace, zejména Pernerova, Korybutova apod. Ty jsou již dokončeny.

   Přesto budou stavebník a zhotovitel stavby IMOS Brno, a.s., upozorněni na úklid, protože dokončovací práce dalších areálových komunikací budou ještě nějakou dobu probíhat.

   S pozdravem 

   pověřen vedením oddělení
   oddělení dopravních staveb
 • Otázka: kontejnery na tříděný odpad (HanaLidmilová 27.11.2017 17:30) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, během rekonstrukce vstupu do metra B v Zenklově ul. byly odstraněny nedaleko umístěné kontejnery na tříděný odpad a už sem nebyly vráceny. Další nejblíže umístěné kontejnery v ulici Na Žertvách u vstupu do metra a na rohu Sokolovské a Palmovky jsou stále přeplněné, logicky je kolem nich stále nepořádek. Neškodilo by, kdyby kontejnery byly častěji vyváženy. Kdy budou kontejnery vráceny k metru v Zenklově ulici? Zdravím, HL
  • Odpověď: (12.12.2017 10:23)
   Vážená paní Lidmilová,

   separace je na Palmovku vrácena od 1. prosince 2017. Nyní je v ulici Zenklova.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení rozvoje
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Ulomená větev v koruně stromu (nad chodníčkem) (Anna Černá 23.11.2017 22:47) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den,z koruny stromu (stojícího těsně u chodníčku pro pěší)visí několikametrová silnější větev, která míří kolmo dolů, přímo na hlavy procházejících. Zatím se tváří, že je v ostatních větvích zaklíněná, ale...
  zdraví A. Černá
  • Odpověď: (11.12.2017 16:25)
   Vážená paní Černá,

   velice Vám děkujeme za upozornění na nebezpečnou situaci, která zde vznikla. Již jsme kontaktovali oddělení okamžitého úklidu, aby k odstranění větve došlo v co nejkratším možném čase. Pokud vše dobře půjde, mělo by snad ještě během dnešního dne dojít k odstranění větve.
    
   Ještě jednou Vám děkujeme za upozornění a přejeme Vám hezký den.
    
   S pozdravem

   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Znečištěná komunikace - veřejná (Michaela Miričová 26.11.2017 14:09) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, znovu se na vás obracím se žádostí o nápravu ohledně znečišťování veřejných komunikací v důsledku stavebních prací na výměně a opravách vodovodního řadu ve Starých Bohnicích ... situace se nadále horší a silnice (komunikace) začínají být neschůdné a troufnu si řící, že pro starší občany, nebo občany se sníženou pohyblivostí, dokonce nebezpečné ... zvažuji nahlášení na Městskou policii z důvodu znečišťování veřejných komunikací podnikatelským subjektem ... a jak jste již napsali, firma má ve smlouvě, že bude komunikace čistit, respektive nebude znečišťovat ... takže je asi čas na nějakou pokutu nebo řešení z moci úřední.
  • Odpověď: (04.12.2017 11:03)
   Vážená paní Miričová,

   děkujeme za podnět, který jsme předali TSK se žádostí o razantnější zásah vůči zhotoviteli. Pokud se stav nezlepší, přistoupíme k dalšímu kroku, kterým je úřední postup. 

   S pozdravem

   pověřen vedením oddělení dopravních staveb
   odbor územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: chybějící odp.koše v parku Hercovka, nepořádek pod Mostem Barikádníků, kdy bude otevřen park (dřívější dopravní hřiště pod parkem Hercovka (Lukáš Dudek 02.09.2017 20:02) – Hlášení závad a nedostatků
  Sdílet
  Dobrý den, v parku Hercovka chybí všechny odp.koše (jsou pouze držáky - tím se hromadí nepořádek (po mladých, kteří zde popíjí a vykuřují) + dále v parku Hercovka nejsou vypleveleny záhony se zasázenými drobnými keři; dále jsem chtěl požádat o úklid pod Mostem Barikádníků v místě od Kuchyňky k VŠ Mat-fyz.-jedná se o pokácené keře, trávu, pneu; dále jsem se chtěl optat, kdy bude otevřen park pod Hercovkou (dříve dopravní), děkuji
  • Odpověď: (04.12.2017 10:42)
   Vážený pane Dudku,
    
   co se týká košů v parčíku pod Hercovkou, tak se v dohledné době plánuje výměna a doplnění odpadkových košů po celé Praze 8. Tím pádem budou odpadkové koše doplněny i zde.

   S pozdravem

   oddělení plošné správy uzemí 
   odbor životního prostředí (OŽP)


Vytisknout