Hlášení závad a nedostatků

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení hlaste společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s., prostřednictvím online formuláře, bezplatné linky 800 40 40 60, nebo e-mailu poruchyvo@thmp.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Sečtěte čísla osm a jedna
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Podnět: nepořádek, Mazurská - Krynická (Zuzana Dudáčková 02.06.2020 14:58) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, již několik let je v křoví u zadní strany domu Krynická ulice nepořádek, který tam nanosili bezdomovci. Průchod u Casina z Mazurské do Krynické se NIKDY neuklízí, a to ani při blokovém čištění. Prosím o odklizení nepořádku a pravidelný úklid v průchodu. Děkuji Dudáčková
  • Odpověď: (04.06.2020 15:44)

   Vážená paní Dudáčková,

   majetková a správcovská práva k jednotlivým pozemkům v této lokalitě jsou poněkud složitější. Objekt OC Nisa vlastní soukromá firma, průchod mezi Mazurskou a Krynickou je ve vlastnictví České republiky a správu vykonává Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), přilehlý travnatý pruh je hl.m. Prahy a správu vykonává MČ Praha 8 a konečně cesta k trafostanici a přilehlá zeleň („křoví“) je také v majetku hl.m. Prahy a ve správě Magistrátu hl.m. Prahy.  Příslušné instituce proto budou obeslány se žádostí o zajištění úklidu.

   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ondrej.hohl@praha8.cz

 • Podnět: Parkování vozů na zákazech zastavení, Tanvaldská (Jaroslav Šlégr 24.05.2020 19:27) – Hlášení závad
  Sdílet
  Chtěl bych požádat zda by nebylo možné v ul.Tanvaldská u dvou přechodů pro chodce které se v této ulici nacházejí,umístit před přechody pro chodce na žlutě vymezených místech jako zákaz zastavení pevné plastové kužely které by zabránily neustálému parkování vozů na těchto místech.Ulice je jednosměrná a po obou stranách tam parkují vozy při chodnících a je tam velmi špatný výhled přes právě zaparkovaná auta na zákazech zastavení které ovšem MP Praha 8 i přes opakoavná oznámení ignoruje.Prý je odtáhnout nemůže a tak jen čekáme kdy tam dojde k poražení chodce.V době školy tam je velmi vysoký výskyt dětí jak směrem do Chabařovické tak směrem ke Střelničné ulici.
  • Odpověď: (03.06.2020 14:43)

   Vážený pane Šlégre,

   Váš podnět bude projednán s Policií ČR, odbor služby dopravní policie.
   Pokud bude shledána nutnost nějaké úpravy, bude realizována.

   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: marek.cerny@praha8.cz

 • Podnět: Oprava pumpy na dětském hřišti , Thomayerovy sady (Tomáš Pavlů 31.05.2020 16:51) – Hlášení závad
  Sdílet
  Na hřišti chybí pumpa, asi je v opravě. Kdy bude pumpa instalována zpět. Neteče také pitko. Kdy bude pitko zprovozneno. Děkuji.
  • Odpověď: (01.06.2020 16:10)

   Vážený pane Pavlů,

   spuštění všech vodních prvků včetně WC bylo odloženo, protože nebylo v našich silách vše dostatečně často desinfikovat vzhledem k situaci s koronavirem. Voda by měla být spuštěna do 15. června. Pumpa je ale bohužel po zimě poškozená a musíme ji nejdříve opravit. Děkuji za pochopení.

   S přáním hezkého dne

   Bc. Ondřej Maleček
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ondrej.malecek@praha8.cz

 • Podnět: Nepořádek , Kotlaska (Tomáš Pavlů 31.05.2020 16:41) – Hlášení závad
  Sdílet
  Rozbitý odpadkový koš. Neposekaná tráva v oblasti před tenisový klubem Meteor.
  • Odpověď: (01.06.2020 16:07)

   Vážený pane Pavlů,

   děkujeme za Váš podnět. Svozová společnost byla upozorněna na závadný stav koše č. 238 a zajistí co nejdříve nápravu. S žádostí o posekání trávy se obrátíme na vlastníka pozemku, kterým je Magistrát hl.m. Prahy.

   S pozdravem

   Tomáš Veselý
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: tomas.vesely@praha8.cz

 • Podnět: Odhozené pneumatiky a vrak, Spádná (Oldřich Jeník 21.05.2020 16:18) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, na parkovišti před psím cvičištěm u Čimického háje (na konci ul. Maškova odbočující do ul. Spádné) někdo vytvořil černou skládku starých pneumatik. Také zde odstavil vrak vozidla Škoda Octavia (barva černá, bez RZ).

  Jménem místních obyvatel, kteří marně hledají místa na parkování, vás prosím o úklid a zajištění odtahu vraku. Děkuji vám.
  • Odpověď: (29.05.2020 13:30)

   Vážený pane Jeníku,

   místo dnes zkontroloval pracovník našeho úřadu a žádné pneumatiky nenalezl. Pravděpodobně již byly odstraněny. Co se týče vraku vozidla, doporučuji jej nahlásit přímo Správě služeb hl.m. Prahy prostřednictvím k tomu určeného formuláře na adrese https://www.sshmp.cz/sluzby/nahlaseni-vraku/.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ondrej.hohl@praha8.cz

 • Podnět: suché větve, Vánková 802/20 (T. Petrásek 23.05.2020 13:47) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, na stromě před naším vchodem je několik poměrně velkých suchých větví, v případě odlomení hrozí pád na chodce či zaparkovaná auta.
  • Odpověď: (27.05.2020 14:22)

   Vážený pane Petrásku,

   Váš podnět předáváme příspěvkové organizaci Armádní Servisní (https://www.as-po.cz/), která je správcem příslušného pozemku.

   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ondrej.hohl@praha8.cz

   Dobrý den,

   k Vašemu požadavku na vyřízení oznámení o nebezpečném stavu stromu před domem Vánková 802/20 na parcela č. 836/52 v k.ú. Čimice sděluji následující:
   V březnu letošního roku jsem byla upozorněna na výskyt suchého stromu v ulici Vánková, který se nachází na výše uvedeném pozemku. V souladu s § 8, odst. 1 a § 79, odst. 3, písm. v) zákona 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny jsme požádali o povolení k jeho odstranění. Nevím ovšem, jestli se jedná o stejný strom, na který je poukazováno v oznámení.
   Dne 27.5.2020 jsme obdrželi rozhodnutí k povolení kácení dřevin rostoucích mimo les od MŽP. Kácení stromu bude provedeno v nejbližším možném termínu.
   Současně s kácením bude provedena prohlídka okolních dřevin, nacházejících se na pozemcích v majetku Armádní Servisní, p.o., dendrologem a v případě jeho doporučení bude proveden prořez větví i na ostatních dřevinách.

   S pozdravem
      
   Petra ČESNEKOVÁ
   referent nákupu a hospodářské správy  

   Armádní Servisní, příspěvková organizace

 • Podnět: nedostatecne casto vyvazene kontejnery na plast, Na Bendovce 43 (Michal Fadljevic 15.05.2020 13:54) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  s železnou pravidelností, pokud ne každý týden tak rozhodně obtýden je kontejner na plast úplně zacpaný a plasty jsou poházené v okolí. Vstup do kontejneru je často úplně zablokovaný. Myslím že by bylo velmi vhodné vyvážet plasty častěji.Viz foto ze dneška 15.5. Mimochodem tento stav je tu už tři dny. Děkuji
  • Odpověď: (26.05.2020 15:28)

   Vážený pane Fadljeviči,

   děkujeme za Váš podnět. Aktuálně by měla být nádoba na plast na stanovišti č. 044 – Na Bendovce vyvážena 2x týdně. V případě dlouhodobého přeplňování lze zažádat ještě o přidání jednoho svozu navíc. V nádobách jsou aktuálně nainstalovány senzory, které nám ukážou, zda jsou skutečně nádoby plné, nebo dochází k ucpání otvoru pro vhoz.

   S pozdravem

   Tomáš Veselý
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: tomas.vesely@praha8.cz

 • Podnět: Zarůstající chodník, nepořádek, Primátorská 49,51 (Franc 18.05.2020 7:05) – Hlášení závad
  Sdílet
  Pěkně Vás prosím o pravidelnou likvidaci trávy a psích exkrementů okolo sloupu a betonové ohrádky před přechodem na výše uvedené adrese. O místo se stará občas naše paní uklízečka, ale již odmítá.Děkuji Vám.
  • Odpověď: (21.05.2020 14:41)

   Vážený pane Franci,

   Váš požadavek byl předán Technické správě komunikací hl.m. Prahy, která úklid veřejných komunikací provádí.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ondrej.hohl@praha8.cz

 • Podnět: Vysypané sklo okolo popelnic! Velké nebezpečí!, Šimůnkova 1604/9 (Tereza Remková 13.05.2020 0:35) – Hlášení závad
  Sdílet
  Prosíme o promptní odklizení rozsypaného skla pod a v okolí popelnic Šimůnkova 1604/9, které je rozsypané až do silnice. Mohlo by se tam stát neštěstí. Popelnice jsou značně nevyvezené a okolo nich je nepořádek a odpadky. Prosím o co nejrychlejší vyřešení, sklo již bude všude!!! Hrozí i pořezání dětí i psů v trávě u popelnic!
  • Odpověď: (18.05.2020 15:26)

   Vážená paní Remková,

   při provedeném místním šetření bylo zjištěno, že odpadky se okolo popelnic na směsný odpad již nenachází. Ohledně rozsypaného skla pod a v okolí popelnic před objektem Šimůnkova 1604/9 jsme požádali o úklid správce komunikace TSK hl. m. Prahy, která má úklid komunikací na základě smlouvy s vlastníkem komunikací Magistrátem hl. m. Prahy ve své kompetenci.

   S pozdravem

   Bc. Dana Balcárková
   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: dana.balcarkova@praha8.cz

 • Podnět: Časté nehody, Přemyšlenska X Vršní (Martin Řežábek 05.05.2020 22:05) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, na ulicích Přemyšlenska X Vršní je velmi častý výskyt nehod(min jednou za měsíc), i když je zde přednost z prava, tak spousty lidí si myslí že jsou na hlavní ulici a přednost nedají. Nebylo by možné zde alespoň značkami upozornit na to že zde platí přednost zprava a tím snad alespoň trochu snížit počet nehod. Předem děkuji za odpověď
  • Odpověď: (13.05.2020 15:37)

   Vážený pane Řežábku,

   Váš podnět bude projednán s dotčeným orgánem Policií ČR, odbor služby dopravní policie.
   Pokud bude shledána nutnost nějaké úpravy dopravního značení, bude provedena.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: marek.cerny@praha8.czVytisknout