Hlášení závad a nedostatků

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení hlaste společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s., prostřednictvím online formuláře, bezplatné linky 800 40 40 60, nebo e-mailu poruchyvo@thmp.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Sečtěte čísla devět a sedm
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Podnět: Nepořádek garáže Famfulikova , Famfulikova prostor pod nájezdem do garáží (Vendula wachsmannova 04.10.2019 8:25) – Hlášení závad
  Sdílet
  Neuklizeny prostor po bezdomovcich pod nájezdovou rampou do garáží
  • Odpověď: (14.10.2019 14:09)
   Dobrý den.

   Dne 10. 10. 2019 proběhl úklid prostoru pod nájezdovou rampou garáží v ulici Famfulíkova. 

   S pozdravem

   pověřen vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP) 
 • Podnět: nesvítící el.hodiny, Okolí Metra Kobylisy u Katastrálního úřadu (ing.arch.Lenka Houbová 09.10.2019 17:50) – Hlášení závad
  Sdílet
  hodiny neukazují čas již delší dobu /asi přes měsíc/ -děkuji za prověření důvodu a znovu zprovoznění
 • Podnět: Odstranění porostu , Katovická/Lodžská ulice (František L. 07.10.2019 14:14) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den. Prosíme o odstranění křoví na rozhraní hlídaného parkoviště a chodníku za autobusovou zastávkou "Katovická", směrem k hřišti. Je zde přerostlé křoví, které značným způsobem zasahuje do chodníku (viz foto). Pozemky jsou ve vlastnictví hl. m. Prahy. Předem moc děkujeme.
  • Odpověď: (09.10.2019 13:51)
   Vážený pane Františku,

   děkujeme za Vaše upozornění, náletové dřeviny u chodníku budou odstraněny v nejbližším možném termínu.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Nepořezaný živý plot, Molákova 592-601 (Linda Němcová 04.10.2019 10:13) – Hlášení závad
  Sdílet
  Živý plot nezkracován, neprořezáván a nijak neudržován, sahá místy do 1. patra (2.nadz. podlaží) a během léta se v něm tvořila vosí hnízda. Prosím o okamžitou nápravu a informaci, zda práce nebyla nikomu zadána nebo z jakého důvodu nebyla provedena.
  • Odpověď: (09.10.2019 13:44)
   Vážená paní Němcová,

   řezy keřů na sídlišti Invalidovna proběhnou do konce října.

   S pozdravem

   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: feťáci - park Na Korábě, park Na Korábě (Marek Kouřil 06.09.2019 21:58) – Hlášení závad
  Sdílet
  V parku Na Koráě vysdávací celé dny veliké skupiny pankáčů a feťáků, kteří se tam stahují z metadovoného centra na Bulovce. Je to skupina 10-20 lidí se psy, teří tam celé dny chlastají. Prosím, aby byli vykázíni z veřjných prostranství.
  • Odpověď: (09.10.2019 13:35)
   Vážený pane Kouřile,

   velice děkujeme za Váš podnět, který jsme předali na Obvodní ředitelství Městské policie Praha 8. MP Praha 8 provádí v uvedené lokalitě zvýšenou hlídkovou činnost. Tato lokalita je monitorována i pracovníky prevence kriminality.
   Pokud se však uvedené osoby nedopouštějí trestné činnosti není možné je z místa vykázat.
   V případě, že máte podezření na porušování zákona, je nutné bezodkladně kontaktovat přímo Městskou policii hl. m. Prahy na lince 156 nebo Policii ČR na lince 158.

   S pozdravem

   Odbor bezpečnosti a krizového řízení (OBKŘ)
 • Podnět: zeleň, Akátová 1174/1 (Tomáš Vejvančický 30.09.2019 9:11) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  bylo by možné provést kultivační zmenšovací řez keře a stomokeře před BD Akátová 1 - viz. foto. Jejich velikost již značně omezuje osvětlení přízemního bytu.
  • Odpověď: (08.10.2019 15:59)
   Vážený pane Vejvančický,

   na  základě Vaší žádosti provedeme kontrolu stavu zeleně před bytovým domem a zvážíme možnosti její redukce. 

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Zlomený strom, Park mezi parkovištěm Zhořelecká a domem Zelenohorská 507 (Bohuslava Marková 02.10.2019 14:47) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, předevčírem se při velkém větru zlomila vejpůl velká vrba a spadla do parku. Prosím o její odstranění.
  • Odpověď: (08.10.2019 10:34)
   Vážená paní Marková,

   dne 4. 10. 2019 byl požadavek na odstranění zlomeného stromu předán zahradnické firmě spravující předmětné území.

   Děkuji za podnět a přeji hezký den

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Mrtvý potkan, Ludmilina (Kestlová 30.09.2019 18:50) – Hlášení závad
  Sdílet
  V ulici Ludmilina leží již několik dní (od 25.9.) chcíplý potkan. Zoologicky jsme ho s dcerou už dvakrát určily, jako názorná pomůcka již pro děti z okolí není potřeba. Vůbec situace v okolí Palmovky je co se týče úklidu velmi tristní. Je možné to konečně nějak zlepšit?
  • Odpověď: (02.10.2019 15:21)
   Vážená paní Kestlová,

   děkujeme za upozornění. Tělo mrtvého hlodavce v ulici Ludmilina bude obratem odstraněno. Ohledně úklidu okolí Palmovky budou upozorněni pracovníci provádějící úklid v rámci programu Čistá osmička na jeho důsledné provádění. 

   S pozdravem

   Bc. Dana Balcárková
   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Permanentní nepořádek na ul. Klapkova, Klapkova 1848/17, roh ulice KIlapkova a V Brance (Mgr. Ivo Slávka 30.09.2019 8:44) – Hlášení závad
  Sdílet
  Na ul. Klapkova od metra C až po křižovatku (Klapkova a Ke Stírce) je permanentní denní nepořádek, i když vidím některé majitele obchůdků každé ráno uklízet chodník před jejich obchody. Nejhorší je část ulice mezi rohy ulic V Brance a Ke Stírce zejména straně kde je ČSOB banka. Někdy je i vidět v okolí jak probíhá v průběhu dne úklid okolitých ulic, ale na uvedené kritické místo nikdy nikdo nepřišel. Žádám o nápravu, ale prosím ne jenom jednou. Ulice by měla být uklízená pravidelně. Zejména kvůli velkému výskytu sociálně slabších a nepřizpůsobivých obyvatelů v tomto okolí a taky lidí bez domova. V příloze zasílám obrázek vozíku na kufry z letiště, který tam již leží přes týden, nikdo ho neuklidil a jenom se na něm hromadí odpadky. Žádám o Vaše vyjádření.
  • Odpověď: (01.10.2019 15:26)
   Vážený pane Slávko,

   vozík a odpadky budou uklizeny naším oddělením okamžitého úklidu, ovšem pravidelný úklid ulice je záležitostí Technické správy komunikací hl.m. Prahy, které Váš podnět předáváme.

   S pozdravem

   pověřen vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP) 
   e-mail: libor.hoffmann@praha8.cz


   Vyjádření TSK:

   Věci uvedené ve stížnosti nejsou zrovna pravdivé. Tento úsek ulice Klapkova je přiřazen ke každodennímu úklidu stanice metra, provádím tam pravidelné kontroly a v rámci možností je to v pořádku. Pracovníci tam uklízí každý všední den, ale mají směnu od 7 do 14 hodin, takže odpoledne tam již může být nepořádek díky místnímu osazenstvu (bezdomovcům, alkoholikům, …). Není v silách TSK zajištění větší intenzity úklidu, možná by MP zase mohla trochu zvýšit dohled v této lokalitě. 
   Tento problém jsme již několikrát řešili, MP tam díky tomu téměř nepřetržitě hlídkovala a situace se výrazně zlepšila. Stížnosti na čas ustaly. Nevím, jaká je situace nyní, protože se tam mimo pracovní dobu nepohybuji, v pracovní době tam však strážníky většinou vídám, možná se tedy jedná jen o ojedinělou stížnost.

   Přeji Vám hezký den.

   S pozdravem

   Bc. Martin Špaček
   správní technik
   Technická správa komunikací hlavního města Prahy, a.s.
 • Podnět: Nebezpečný suchý strom, křižovatka ulic Povltavská x Bulovka (Vladimír Dobrovodský 28.09.2019 19:33) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  na rohu křižovatky Povltavská x Bulovka stojí mohutný topol, který je však uschlý. Domnívám se, že by pádem větví nebo celého stromu mohl ohrozit projíždějící auta nebo chodce, v místě je mj. přechod pro chodce. Na loňském snímku Google Earth má ještě listí, letos vypadá již uschlý.
  • Odpověď: (01.10.2019 11:42)
   Vážený pane Dobrovský,

   Vaše upozornění s žádostí o odstranění suchého stromu předáváme vlastníkovi příslušného pozemku, kterým jsou České dráhy, a.s.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)

   Vyjádření Českých drah:
   Dobrý den, 
   byl mi předán váš podnět na suchý strom na pozemku č. parc. 4105 v kat. ú. Libeň v majetku ČD, a.s. Pokácení předmětného stromu je již zadáno, čekáme na realizaci. Pravděpodobně se čeká na zařízení záboru komunikace Povltavská, pokud je ze strany zhotovitele požadován. 
   S pozdravem


   Ing. Petr Štěch 
   referent správy majetku

   České dráhy, a. s., RSM Praha


Vytisknout