Hlášení závad a nedostatků

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení hlaste společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s., prostřednictvím online formuláře, bezplatné linky 800 40 40 60, nebo e-mailu poruchyvo@thmp.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Sečtěte čísla osm a jedna
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Podnět: Zaplnena nadoba plast + neporadek okolo kontejneru na recyklaci Na Bendovce 43, Praha 8 - Bohnice, Na Bendovce 43 (Michal Fadljevic 02.12.2019 13:43) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobry den,

  sberny kontejner na plast v Praze 8 - Bohnice, Na Bendovce 43 je preplneny a v okoli se hromadi papiry a plasty viz obrazek. Muzete prosim pozadat o odvoz?

  Nebylo by mozne umistit tam jeste dodatecnou cedulku s instrukcemi, aby lide vkladali plasty po jednom a ne v saccich a taskach, ktere se tam opakovane zasekavaji na vstupu a potom to cidlo odvozu nikdy nesepne.

  U papiru lide bohuzel nechavaji vetsi kusy okolo. Cedule s vystrahou pokuty 50000Kc asi bohuzel nefunguje, musel by tam nekdy projit straznik a nekomu ji udelit, coz bych si dovolil odhadnout se zatim nikdy nestalo. Straznika tady v ulici vidime opravdu minimalne, zhruba tak 1x do roka.

  Mnohokrat dekuji a preji pekny den
  • Odpověď: (09.12.2019 14:43)
   Vážený pane Fadljeviči,

   děkujeme za Váš podnět. Svozová společnost zajistila úklid okolo stanoviště. Podzemní stanoviště odpadu č. 044 Na Bendovce je aktuálně vyváženo 2x týdně v případě papíru a plastu a úklid okolo stanoviště je nastaven na četnost 7x týdně. Prověřím, zda četnost svozu skutečně nedostačuje a případně zažádám o zvýšení četnosti svozu na 3x týdně. Bohužel nejen u tohoto podzemního stanoviště je problém s tím, že občané nejsou ochotni přizpůsobit vyhazovaný odpad otvoru podzemního kontejneru a buď nadzemní část kontejneru ucpou, nebo rovnou poházejí odpad okolo. Umístění dodatečné informační tabulky zvážíme. V případě, že nebude okolo stanoviště pravidelně uklízeno, mě neváhejte kontaktovat.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Nepořádek v ulici Na Hrázi, Na hrázi, vchod do metra (Ivona Vavříková 28.11.2019 9:49) – Hlášení závad
  Sdílet
  Už 4 dny je u vchodu do metra neuklizený nepořádek. Kdo má úklid na starosti a proč tato základní služba v Libni nefunguje?
  • Odpověď: (09.12.2019 14:40)
   Vážená paní Vavříková,

   pořádek v blízkém okolí košů mají zajistit pracovníci, kteří koš vysypávají. Nevím, kdy to přesně bylo uklizeno, ale dnes (5.12.) už je kolem koše čisto.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Ze stánku vytéká vytéká odpad, Sokolovska, zastávka tramvaje Florenc (Petr Mlynárčik 02.12.2019 15:11) – Hlášení závad
  Sdílet
  Prosím o vyjádření, že je pravda že Praha 8 i přes stížnosti obyvatel opakovaně prodlužuje dosavadní stánek
  A hlavně o sjednání nápravy jelikož ze stánku nejspíše vytéká odpad a to od jeho vzniku. Dále prosím o informaci zda čištění kanalizace v dané lokalitě souvisí se stánkem.
 • Podnět: past na cyklisty, Čimická nad zastávkou Písečná (Jindřich Herejk 27.11.2019 22:29) – Hlášení závad
  Sdílet
  nebezpečný výtluk
  • Odpověď: (04.12.2019 9:49)
   Vážený pane Herejku, 

   Váš podnět na opravu výtluku na komunikaci Čimická předáváme správci komunikace TSK, který je v této věci kompetentní.
   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: Žádost o zprovoznění parkoviště Křivenická, Křivenická 450 (Bohuslav Tesař 05.11.2019 14:40) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dle projektu Čimic bylo postaveno velké záchytné parkoviště (někdo předešel dobu), které před 30 lety sloužilo spíše k hrám našich dětí. Auta se tu vyskytovala jen při jejich údržbě. Dnes je tu placené slabě využívané parkoviště. Osobních aut pomálu, nákladní auta, přívěsy, obytné vozy a jedna autoškola se svým vozovým parkem. Rozumní řidiči, kteří nejezdí svými auty do středu, si našli nové malé parkoviště u nákupního střediska Draháň (viz foto). Mají pár kroků na autobus. zastávku. Nemělo by se parkoviště vrátit k původnímu účelu? Bojujete s dopravou v centru a tu je příležitost jak usnadnit autům od severu zaparkovat. ZAPARKOVAT ZDARMA. Konečná 152, 145, 202 a 196 by to ani nepoznala. Vezměte prosím rozum do hrsti.
  • Odpověď: (26.11.2019 10:55)
   Vážený pane Tesaři,

   Zmíněné parkoviště včetně komunikace Křivenická je ve vlastnictví hl. m. Prahy a ve správě TSK hl. m. Prahy. 
   Není ve správě MČ Praha 8. Odbor dopravy podnět předá kompetentním osobám.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Podnět: propadlina na travnaté ploše před domem , Praha 8, Šiškova č.p.1229 (Červená I., SBD Praha 8, TPÚ 19.11.2019 15:19) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  znovu se na Vás obracím s žádostí o zajištění propadliny před domem Šiškova 1229. Propadlina je již přibližně tři týdny na volně přístupné travnaté ploše před domem. V tomto ročním období je poměrně brzy tma, ale ani za denního světla není propadlina z chodníku téměř viditelná a hrozí nebezpečí úrazu. Situaci jsme již hlásili, rovněž jsme řešili i přes PVK, protože je v blízkosti propadliny poklop od nějakého kanálu, ale také dosud bez odpovědi. Prosím, můžete nám dát informaci, jakým způsobem bude postupováno?
  Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (26.11.2019 10:50)
   Dobrý den,

   díra by měla být během pátečního dopoledne zasypána, děkujeme za informaci a zaslané fotografie.
    
   S pozdravem a přáním hezkého dne

   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Dagmar, Úřad městské části Praha 8 Zenklova 1/35 Praha 8 – Libeň (Jurajdová 11.11.2019 18:09) – Hlášení závad
  Sdílet
  Budova ÚMČ Praha 8, interiér,
  čekárna pro OP a cestovní pasy - příšerně ŠPINAVÁ ZEĎ pro vývěsky a letáky. To opravdu už nevidíte, jak strašná to je vaše vizitka? Štítila jsem si sednout, abych se o zeď neopřela. To není patina, to je opravdu špína. A něčí představa, jak se tam hezky prezentují akce, je zvrácená. Je to ostuda celého úřadu Prahy 8, jen nevím kudy chodí úřednice a úředníci, ale asi ignorovat věci ve svém okolí jim problém dělat nebude. Prosím něco s tím udělejte, věřím, že náklady budou minimální. Pokud budete mít zájem, zašlu více fotografií. ...a předem děkuji za vyřešení...
  • Odpověď: (20.11.2019 15:38)
   Vážená paní Jurajdová,

   jsme si vědomi neutěšeného stavu ve foyer "bílého domu" a připravujeme jeho úpravu.

   Děkujeme za upozornění.

   pověřená vedením oddělení hospodářské správy
   Odbor kancelář starosty (OKS)
 • Podnět: Neupravenÿ a neosvêtlenÿ chodník-vozovka (náhradní obcházka za rekonstruovanÿ chodník) , Mezi ulicí Zahradnická-Pod Kuchyñkou-Na Kindlovce. (Zdenêk Souček 12.11.2019 8:57) – Hlášení závad
  Sdílet
  Proč není schúdnê upraven a osvêtlen obcházkovÿ chodník mezi ul. Na Kindlovce-Kvêtinářská
  • Odpověď: (20.11.2019 15:29)
   Dobrý den,

   Navržená náhradní trasa pro pěší je trasou nejkratší a tudíž nejvhodnější. Pokud lidé po této trase nechtějí chodit za tmy mohou využít několik jiných variant po jiných chodnících, které jsou stálé a osvětlené, ale přirozeně tyto trasy budou delší. Navržená trasa pouze doporučuje kudy mohou lidé jít. 

   Děkuji.

   S pozdravem

   Ing. Jiří Krejča
   Dopravní inženýring Praha s.r.o.
 • Podnět: Nepořádek u kontejnerů, Na Žertvách, U Balabenky (Martin Fafilek 13.11.2019 8:48) – Hlášení závad
  Sdílet
  Prosím o úklid u stanoviště směsného odpadu. Díky
  • Odpověď: (15.11.2019 13:29)
   Vážený pane Fafilku,

   děkujeme za Váš podnět. Žádné stanoviště kontejneru na směsný komunální odpad městská část nezřizuje. Jakékoli popelnice či kontejnery na směsný komunální odpad jsou v nájmu soukromých fyzických nebo právnických osob. Úklid okolo těchto kontejnerů musí zajistit nájemce, nebo svozová společnost. Záleží na tom, co spolu mají ujednáno ve smlouvě. Jako úřad městské části budeme zjišťovat, kdo je nájemce kontejnerů a jestli je tam vůbec může mít takto umístěny. Pokud bychom měli zjištěnou konkrétní osobu, která takto vyhodila pytle s odpadky, respektive televizi, tak bychom s ní mohli zahájit přestupkové řízení.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Nesvítí některé lampy v ulici K sadu, K sadu 215/4, Praha 8 (Kleveta 07.11.2019 16:51) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, lampy číslo 811801, 811803, 811804, 811806, 811807 v ulici K sadu nesvítí, ostatní lampy u stejné cesty svítí. První nesvítící lampa je u domu číslo 215/4. Hlásil jsem to na dispečink THMP a dle jejich vyjádření tyto lampy nemají ve své správě.
  Prosím o prověření
  • Odpověď: (15.11.2019 13:11)
   Vážený pane Kleveto,

   po dohodě s THMP bylo odborem dopravy požádáno o zprovoznění nesvítících lamp veřejného osvětlení číslo 811801, 811803, 811804, 811806, 811807 v ulici K sadu 215/4, Praha 8. 

   S pozdravem

   Oddělení silničního správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)


Vytisknout