Hlášení závad a nedostatků

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení hlaste společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s., prostřednictvím online formuláře, bezplatné linky 800 40 40 60, nebo e-mailu poruchyvo@thmp.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Sečtěte čísla jedna a sedm
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Podnět: Kočičí doupě Nekvasilova , Nekvasilova (Jana Nečasová 22.07.2020 22:36) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o odstranění kočičího nepořádku v ulici Nekvasilova ( naproti veřejného osvětlení viz 2.příloha ) v místě pod stromky , je odporný nepořádek, zápach množí se zde hlodavci, hmyz. Okolí je plné exkrementů, odpadků, zbytků jídla. Prosím o odklízení nahromaděného nepořádku, žrádla, odpadků, kartonů. Které jsou na městské půdě. A velmi obtěžují.
  Věc druhá je množství volné probíhajících koček.
  Moc bych ocenila, kdyby byl nepořádek z podstromů pravidelně uklízen.
  Děkuji za odpověď Nečasová
  • Odpověď: (30.07.2020 12:57)
   Vážená paní Nečasová,
    
   děkujeme za podnět ohledně nepořádku pod jalovci v ulici Nekvasilova . Místo, kde někdo krmí kočičky, bude řádně vyčištěno a pravidelně kontrolováno.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Odstranění plevele, Roudnická 452 (Rousová Lenka 22.07.2020 10:09) – Hlášení závad
  Sdílet
  Před vchodem domu prorůstá plevel a je už vyšší než ty keře. Přikládám fotky.
  Předem děkuji za odstranění.
  • Odpověď: (24.07.2020 13:31)
   Vážená paní Rousová,

   žádost o odstranění plevele před domem Roudnická 452 jsme předali Magistrátu hl.m. Prahy, který je vlastníkem a správcem příslušných pozemků.

   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Zeleň - Katovická (Klára Nová 14.07.2020 15:42) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, mohu se zeptat, proč se nikdo nestará o zeleň v Katovické ulici? Křoví, tráva s kopřivami....Stálé téma... O park se krásně stará majitel - sekačky jsem tu viděla již několikrát. Proč tomu není tak i v naší ulici? Děkuji za odpověď a posekání trávy v co nejkratší době.
  • Odpověď: (22.07.2020 16:36)
   Dobrý den,
    
   děkuji Vám za Váš podnět ke stavu zeleně v Katovické ulici a přilehlému okolí. V uvedené lokalitě bohužel je území velmi nestandardně rozloženo a ne všechny pozemky jsou ve správě MČ Prahy 8. Někdy i nelogicky cíp celistvého pozemku nespadá pod naši správu.
   Abychom tedy mohli stav zeleně posoudit a popř. zjednat nápravu, bude provedena detailní prohlídka místa z naší strany a pokud by bylo možné z Vaší strany poprosit o nějaké bližší určení místa či fotografie, usnadnilo by to identifikaci pozemků, kterých se problém týká.
   Předem Vám děkuji za spolupráci.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Znečištění Bohnického rybníka, Bohnická ulice, 100 m pod čp. 23 (Jan Křička 11.07.2020 10:54) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, 13.4. jsem informoval MČ o vypouštění splašků do rybníka v Bohnické
  (Dobrý den. V Bohnickém údolí byl obnoven rybníček, dosud není uspokojivě vyřešen únik vody, ale ta je krásně čistá, loni v létě se tam chodily koupat děti ze sídliště. Rybník je zásoben vodou z Bohnického potoka, do které jsou svedeny děšťové svody z okolních domů. Zdá se však, že při rekonstrukci kanalizace v r. 2006 nedošlo k důslednému oddělení dešťové a splaškové kanalizace, protože podle fotografií se zdá, že kdosi do potoka vypouští pračku (vzhledem k tomu, že voda v rybníce neproudí, jde o potenciální katastrofu). Při procházkách po okolí se mi zdá, že např. v ulici Na pěšině je slyšet tekoucí voda v dešťové kanalizaci i za krásného a bezmračného počasí.
  Prosím o vyvinutí maximálního úsilí při nápravě tohoto problému. Jan Křička, Bohnická 23/1, Praha 8 (777849917),
  dodnes se mi nedostalo žádné reakce a znečištění pokračuje, od nahlášení závady došlo ke kontaminaci vody v rybníce saponáty (?) ještě několikrát, naposledy dnes ráno. Doufám v reakci kompetentního oddělení Vašeho úřadu, o kterém bych byl rád informován.
  S pozdravem Jan Křička
  • Odpověď: (22.07.2020 14:44)
   Dobrý den,

   Z naší strany v současnosti neevidujeme jakékoliv podané hlášení o úniku splašků do rybníka v Bohnicích. Je možné, že nám bude teprve postoupeno. Ve čtvrtek jsme se pokusili rybník zkolaudovat a voda byla silně zarostlá rostlinou, kterou považuji za indikátor čisté vody a žádné skvrny jsme neviděli. Pokud se nám sem věc dostane, budeme osobu kontaktovat  a věc s ní řešit, dále budeme muset provést místní šetření, obcházet domy a zkoušet se doklepat potencionálním účastníkům následného řízení. Z mého pohledu, bude nutné provést kamerový průzkum, který případné porušení prokáže a určí, v kterém místě k němu dochází. 
   Doporučuji Vám podat oficiální podnět přes podatelnu. Ideálně i s fotodokumentací a soupisem případných svědků. Neopomeňte přiložit i svoje vyjádření se zjištěnými informacemi. Vhodné je i přivolat Policii, která  udělá zápis a věc nafotí, tyto podklady se stanou součástí spisu. 

   Děkuji 
   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Podnět: Díra v trávníku, Molákova 577 (Vojtěch Falada 08.07.2020 16:06) – Hlášení závad
  Sdílet
  V severozápadním rohu zelené plochy pozemku 693/163 k.ú. Karlín se neustále zvětšuje díra v zemi. Hrozí riziko zranění kolemjdoucích.
  • Odpověď: (20.07.2020 15:51)
   Vážený pane Falado, 

   velmi Vám děkujeme za upozornění ohledně propadající se zeminy v oblasti Sídliště Invalidovna. Skutečně se jedná o pozemek ve správě MČ Praha 8. Pokusíme se problém vyřešit co nejrychleji, aby nedošlo k poranění osob či zvířat.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: neposekaná přerostlá tráva , Pod Čimickým hájem (Božena Vosyková 16.07.2020 10:33) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,ozývám se již podruhé ohledně neposekané přerostlé trávy v ulici Pod Čimickým hájem.Upozornění na tuto katastrofální situaci jsem Vám již zaslala 2.7. a dosud jsem neobdržela žádnou odpověď.Tentokrát zasílám i fotografie, které Vás snad přesvědčí,že je třeba již situaci řešit.Předem Vám děkuji za odpověď - kdy a zda vůbec bude posekáno. Obyvatelům ulice způsobuje tato situace již dost velké potíže.
  S pozdravem Vosyková
  • Odpověď: (20.07.2020 15:48)
   Vážená paní Vosyková,

   Váš podnět jsem předal příslušnému oddělení Technické správy komunikací hl.m. Prahy, která se má o tyto ostrůvky zeleně starat.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Rozbite sklo, U Balabenky 10 (Michael Kozak 14.07.2020 19:45) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, jak prosím probíhá úklid veřejných prostor? V ulici U Balabenky u domu č. 10 je již několik dni v silnici rozbité sklo a střepy. Prosím o zajištění úklidu. Děkuji Kozák
  • Odpověď: (17.07.2020 12:54)
   Vážený pane Kozáku,

   úklid v ulici U Balabenky zajišťuje Technická správa komunikací hl.m. Prahy, které Váš podět předáme.
   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: neposekaná louka u Čimického háje, Luhovská za domem u lesa (Iveta Trávníčková 10.07.2020 19:00) – Hlášení závad
  Sdílet
  U lesa je neposekaná louka.
  Posílám fotku, kde jedna polovina je posekaná a druhá polovina louky do výše cca 130 cm a samý bodlák. Děkuji za informaci, komu neudržovaný pozemek patří a jaká může být provedena náprava.
  • Odpověď: (14.07.2020 15:09)
   Vážená paní Trávníčková,

   louka za domy podél ulice Luhovská je v soukromém vlastnictví dvou osob a její další část východním směrem od konce Luhovské je ve spoluvlastnictví spolumajitelů domu v ul. Chotovická.  S žádostí o nápravu je nutné obrátit se na příslušné vlastníky.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: kopřivy,vysoká tráva u obchodu Albert, mezi kadeřnictvím a budovou Albert ( Ročňáková Vlasta 24.06.2020 18:10) – Hlášení závad
  Sdílet
  otřesné zázemí u prodejny Albert,kopřivy,vysoká tráva,dříve bazenek není vidět,kdo se na to má dívat když jdeme nakupovat,snad i my obyvatele Molákovy ulice platíme daně,kopřivy no hrůza.
  • Odpověď: (14.07.2020 15:06)
   Vážená paní Ročňáková,

   budova prodejny Albert a přilehlý „bazének“ je v soukromém vlastnictví firmy IMMORENT Orion, s.r.o. Za údržbu nemovitostí zodpovídá jejich vlastník.

   Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: úprava zeleně, Pernerova 533 (Moťka Petr 14.06.2020 11:57) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, od roku 2017, kdy bylo otevřeno centrum AFI, se nekdo nestará o úpravu "zeleně" před domem a naproti u parku (ten posekaný je) po zaparkování se člověk dostane na chodník jen obtížně a vypadá to velmi zanedbale...Mohu požádat o info, kdo má tuto úpravu na starosti?? Děkuji Moťka
  • Odpověď: (13.07.2020 15:33)
   Vážený pane Moťko,

   pokud se jedná o pruh zeleně podél parkovacích míst před domem Pernerova 533, tak ten je spolu s celou ulicí Pernerova ve vlastnictví hl.m. Prahy a ve správě Technické správy komunikací hl.m. Prahy.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)


Vytisknout