Hlášení závad a nedostatků

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, velmi nám záleží na udržování čistoty a veřejného pořádku města. Pokud chcete přispět k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města a urychlit odstraňování nedostatků ve městě a jeho okolí, můžete nás informovat fotografií a stručným popisem problému či závady (nahlásit můžete např. rozbitý chodník, komunikaci, neposekanou trávu apod.).

Po odeslání příspěvku bude vámi nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti ÚMČ Praha 8, které se postará o její řešení, nebo doporučí další postup, případně hlášení o závadě přepošle dále kompetentnímu úřadu/organizaci.

Příspěvky jsou spolu s informacemi o způsobu řešení závady zveřejňovány na této stránce.
Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho zveřejnění či reprodukování.
Děkujeme vám za spolupráci při údržbě vzhledu města.


Veřejné osvětleníPoruchy veřejného osvětlení hlaste společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s., prostřednictvím online formuláře, bezplatné linky 800 40 40 60, nebo e-mailu poruchyvo@thmp.cz.
Vraky Odstraňování vraků zajišťuje Správa služeb hl. m. Prahy, proto doporučujeme nahlásit vrak přímo na stránkách SSHMP prostřednictvím online formuláře.
Komunikace
Závady na komunikacích, dopravním značení, světelné dopravní signalizaci, mostních objektech apod. můžete nahlásit prostřednictvím online formuláře na stránkách TSK hl. m. Prahy.
Voda Informace o výlukách a haváriích vody a informace související jsou uvedeny na stránkách PVK. Jejich prostřednictvím lze nahlásit i nové havárie.

 

Řadit podle data
Vyhledávání:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
 
 
*
Sečtěte čísla čtyři a čtyři
 
 

Vyřešené podněty


1 2 3 4 5  další 
 • Podnět: Odpadky u metra Palmovka , Výlez z metra Palmovka směr Krejcárek, Invalidovna (Taťána Trnková 04.08.2022 18:24) – Hlášení závad
  Sdílet
  Již několikátý den je opět v keřích u metra Palmovka neskutečný nepořádek po bezdomovcích. Vytáhne peřiny, hadry, krabice, láhve, přímo otevřené záchodky, zbytky jídla ...je to hanba a urážející pro občany kteří tu chtějí žít a bydlet. Kdy už tomu bude konec? Toto občané se válejí na lavičkách a obtěžují kolemjdoucí. To je spíše na polici, ale zůstává po nich nepořádek. Děkujeme za řešení
  • Odpověď: (15.08.2022 11:59)
   Dobrý den paní Trnková, 

   nepořádek po nepřizpůsobivých osobách, který se nachází okolo tramvajové zastávky Palmovka, je na pozemcích Dopravního podniku hl. m. Prahy.
   Vlastník pozemků již byl vyzván ke zjednání nápravy, tj. odstranění odpadu v zeleni. Dle jejich vyjádření by mělo dojít k úklidu těchto míst co nejdříve.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: neudržovaná zeleň, Vehlovická (placek mezi č.o 54,56) (Karin Štefková 23.07.2022 15:42) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den.
  Chtěli bychom požádat zda by bylo možné posekat a zastřihnout keře ve Vehlovické ulici. Jedná se o plácek mezi o.č. 54 a 56. je to vstup do zdejšího údolí. Vysoká tráva a přerostlé keře nám přerůstají do zahrad !!! Dříve bylo vše udržované a od loňského roku se o tuto část ještě nikdo nepostaral. Velmi to znepříjemňuje údržbu zahrad okolních rodinných domků v této lokalitě ( původně byly na plácku ponechány jen vzrostlé stromy.( Nyní vše zarostlo akáty, které jsou úplně všude) a také jsou značně zarostlé schody, které vedou do zdejšího údolí. Moc děkuji za odpověď
 • Podnět: Poškozené sportovní zařízení, Veřejné sportoviště Taussigova-Hlaváčova (Roman Maléř 19.07.2022 21:11) – Hlášení závad
  Sdílet
  Zařízení na posilování nohou je poškozené - vandalismus. Část zařízení chybí.
  • Odpověď: (28.07.2022 12:21)
   Dobrý den, 

   děkuji Vám za podnět, který jste zaslal na ÚMČ Praha 8. Posilovač nohou na fitness hřiště Taussigova je v tuto chvíli v opravě. Rameno posilovače bylo odmontováno odbornou firmou a nyní se již delší dobu čeká na náhradní díly, aby mohlo být vše uvedeno do funkčního stavu. Doufám, že se vše co nejdříve vyřeší, bohužel však tento proces nemohu uspíšit. Chtěla bych Vás proto moc poprosit o trpělivost.

   Předem mnohokrát děkuji a přeji hezký den!

   S pozdravem 

   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Hluk ze stavby Pernerova , Stavba Pernerova, pozemek naproti Forum Karlín (Pavla Kucerova 24.07.2022 16:34) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  na východním konci ulice Pernerova, naproti Forum Karlín, probíhá již několik dní stavba. Práce jsou velmi hlučné a probíhají každý den, včetně neděle.
  Dále není stavba nijak označena a na vašich stránkách není vyvěšeno žádné oznámení o co se jedna a jak dlouho bude trvat?
  Dekuji za vyřízení
  • Odpověď: (26.07.2022 10:20)
   Dobrý den,

   vlastník pozemku v souladu se zákonem oznámil vynucené archeologické práce a doplnil statickým posudkem nutnost pozemek zabezpečit proti sesuvu, neboť průzkum bude nutné provádět ve větší hloubce.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Podnět: údržba zeleně, Klapkova / Petra Bezruče (Julie Hilmarová 20.06.2022 18:07) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  prosím o zajištění údržby zeleně na rohu ulic Klapkova a Petra Bezruče (konečná tramvaje - prostor u výstupní zastávky). Není zde dlouhodobě zajištěno sekání trávy a prořez keřů . Předem děkuji za zajištění nápravy .
  J.Hilmarová
  • Odpověď: (25.07.2022 15:17)
   Dobrý den, 

   jedná se o pozemek parc.č. 2024/1 v k.ú. Kobylisy, který je ve vlastnictví HMP, podnět byl předán MHMP.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení architekta městské části
   odbor územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Podnět: spadlý strom, Okrouhlík (Bibiana Stibitz 23.06.2022 12:57) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, v Okrouhlíku je spadlý strom přes modře značenou turistickou cestu vedoucí z ulice Ryzlinková dolů směrem k zahrádkářské kolonii. Strom jsme včera přesunuli na stranu, ale přesto je to poměrně nebezpečné – jezdí tudy cyklisti z kopce… místo viz přiložená mapka.
  • Odpověď: (18.07.2022 16:56)
   Dobrý den,

   tuto parcelu v parku Okrouhlík nespravuje Městská část Prahy 8, nýbrž soukromý vlastník společnost Metrostav.

   Děkuji a přeji hezký den.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Houpačka - povolené šrouby, Dětské hřiště Slovanka (Pavel Křížek 15.06.2022 21:46) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, mohli byste prosím poslat technika, aby dotáhl šrouby na řetězové houpačcce na dětském hřišti Slovanka. Celá se docela dost kynkle. Předejde se tak zranění a prodlouží se i životnost houpačky. Předem děkuji. S pozdravem Pavel Křížek
  • Odpověď: (18.07.2022 16:53)
   Dobrý den,

   děkujeme za zaslaný podnět. 
   Technika jsme již kontaktovali a požádali o dotažení šroubů na řetězové houpačce na DH Slovanka.

   Děkuji a přeji hezký den.

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Na dětském hřišti Poznaňská je rozbitý plot, Poznaňská (Alžběta Hánová 10.06.2022 20:51) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den,
  Na dětském hřišti Poznaňská chybí v plotě jedna plaňka (v pravé zadní části, za prolézacím hradem, směrem na ul. Poznaňská). Vzniklá díra je dost velká, aby se jí děti bez problémů dostaly ven.
  • Odpověď: (18.07.2022 11:56)
   Dobrý den,

   děkujeme za zaslání podnětu. Chybějící plaňka je již v řešení a v nejbližším možném termínu bude plot na DH Poznaňská opraven.

   Přeji hezký den.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Kompletně zarostlá lampa veřejného osvětlení, Kubíkova 1698 (Pavel Berger 13.06.2022 14:49) – Hlášení závad
  Sdílet
  Na parkovišti před Domovem pro seniory je lampa veřejného osvětlení (č.805681), u které je jedno jestli svítí nebo nesvítí, protože je úplně zarostlá vegetací. Prosím o její odstranění.
  • Odpověď: (18.07.2022 11:53)
   Dobrý den, 

   děkujeme za Váš podnět, věc je v řešení s vlastníkem parcely, kterým je hlavní město Praha. 

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Podnět: Rozpadlé zpomalovací prahy, K Haltýři 12, Nad Vavrouškou 8 (Marie Dvořáková 29.06.2022 12:59) – Hlášení závad
  Sdílet
  Dobrý den, v ulicích K Haltýři a Nad Vavrouškou jsou již delší dobu rozpadlé a víceméně chybějící původní zpomalovací prahy směrem k přírodní památce Velká Skála. Přibližně jde o místo K Haltýři 12 a Nad Vavrouškou 8. Je možné oba prahy obnovit/nainstalovat nové? Vozidla projíždějící touto oblastí bohužel nerespektují rychlostní omezení obytné zóny, zpomalovací prahy by pomohly. Děkuji.
  • Odpověď: (01.07.2022 13:17)
   Vážená paní Dvořáková,

   Podnět na opravu zpomalovacích prahů předáváme vlastníkovi těchto komunikací – hl. m. Praha.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)