Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla osm a tři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Odpad ul Na Rokytce (Petr Barták 15.03.2021 14:31) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, v ulici Na Rokytce je pravidelný nepořádek kolem stanovišť na tříděný odpad. Jak často a které dny jsou tyto stanoviště odváženy? především po víkendech je tam pravidelně nepořádek, co s tím budete dělat?
  • Odpověď: (01.04.2021 13:48)
   Vážený pane Bartáku,

   děkujeme za Váš podnět. Víme o tomto problému, každé pondělí je zajišťován úklid stanoviště. Na tomto stanovišti je aktuálně nastaven svoz tříděného odpadu na četnost 3x týdně (svozové dny pondělí, středa, pátek), což je u podzemního stanoviště tříděného odpadu z kapacitních důvodů svozové společnosti maximální četnost svozu. Umístit nadzemní kontejnery poblíž tohoto stanoviště nelze. Určitě by pomohlo zažádat si o zřízení tzv. domovního stanoviště tříděného odpadu, což doporučujeme všem bytovým domům nejenom v okolí tohoto stanoviště. Veškeré informace zde: https://www.praha8.cz/Domovni-stanoviste-trideneho-odpadu

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Prace na chraněném území (Dmitrij Zalesskij 25.03.2021 21:02) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  rad bych dozvěděl kdo a z jakého důvodu se provádí práce po kácení lesního porostu a keřů na chráněném území na parcelách 633/1 a 634/1 v Bohnicích. Jsou k tomu nějaké rozhodnutí MČ? Navíc na denním pořádku probíhá pálení větví.
  Děkuji za odpověď. Zalesskij.
  • Odpověď: (31.03.2021 15:13)
   Vážený pane Zalesskij,

   odstraňování dřevin na pozemku č. parc. 633/1 k. ú. Bohnice probíhá na základě podané žádosti o údržbu pozemku a vydaného rozhodnutí OŽP ÚMČ Praha 8 o povolení kácení.  V lokalitě  probíhá postupné a dílčí kácení dřevin v severní části pozemku.  V ostatních částech byly již v minulosti dřeviny odstraněny a na pozemku byly provedeny terénní úpravy k otevření původních teras. V místě zůstalo ponecháno několik solitérních vzrostlých dřevin.
   Záměr údržby plochy zasahuje na území Evropsky významné lokality Kaňon Vltavy u Sedlce. Tato oblast byla vymezena pro ochranu stanovišť, která jsou ohrožena šířením nepůvodních druhů a zarůstáním dřevinami. Podklad pro rozhodnutí o kácení s kladným výrokem tvořilo posouzení příslušného orgánu odboru ochrany prostředí MHMP (OCP MHMP) v souladu s ustavením § 45 odst. zákona o ochraně přírody se závěrem: ,, výše uvedený záměr odstranění vegetačního krytu nebude mít vliv na EVL CZJ 1 O154-Kaňon Vltavy u Sedlce". Dle ustanovení § 2 odst. 2 vyhlášky č. 189/2013 Sb., o ochraně dřevin a povolování jejich kácení, se nejedná o nedovolené zásahy do dřevin, pokud jsou realizovány v rámci péče o evropsky významnou lokalitu prováděné v souladu se souhrnem doporučených opatření.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení ochrany přírody
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: umístění koše na psí výkaly (Kateřina Kautská 05.03.2021 22:36) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  dotaz píši jako předseda oddílu AC Praha 1890. Náš stadion je umístěn v ulici U Pekařky, na jejím samotném konci. Nad námi je už jen zeleň, kam lidé chodí venčit psy. Výkaly po nich sbírají, avšak plní jimi naši popelnici (a není toho zrovna málo). Bylo by možné umístit do této ulice koš na psí výkaly a zajistit jeho pravidelný odvoz? Děkuji
  • Odpověď: (16.03.2021 12:26)
   Vážená paní Kautská,

   děkujeme za Váš podnět. Poblíž stadionu AC Praha 1890 je umístěn odpadkový koš na psí exkrementy na rozhraní ulic U Pekařky a Nad Bání. V nejbližší době zde další koš na psí exkrementy umístěn nebude. Cesta podél stadionu by mohla být problematická z hlediska obsluhy koše.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Nový Kaufland (Dianová Jar. 03.03.2021 16:20) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, v březnovém čísle Osmičky na str. 8 je oznámení společnosti JTH Trend s.r.o. o prezentaci parku K Pazderkám a nového obchodního centra v Bohnicích. Je s touto výstavbou opravdu počítáno? Děkuji za odpověď. Dianová
  • Odpověď: (08.03.2021 14:30)
   Dobrý den,

   na SÚ P8 dosud nebyla podána žádost o umístění nebo stavební povolení uvedeného záměru.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Koše a čistota okolo nich (Mirela Derková 03.03.2021 15:54) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den. Přikládám foto z dnešního dne v ulici Pod Kotlaskou. Nechci se ptát kdo to má na starosti a na firmy a kdo to dělá a nedělá. Prosím Vás přijďte a úkliďte tuto bez prominutí hromadu hoven a vysypte ten koš nebo budu mít za chvíli tyto hovna před dveřmi baráku, bytu a následně asi i na talíři!!Je to opravdu odtuda a na zvracení. Děkuji
  • Odpověď: (08.03.2021 14:01)
   Vážená paní Derková,

   koš je již vynesen a okolí uklizeno. Děkujeme na upozornění.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Skládka odpadu (Jiří Novotný 27.02.2021 16:17) – Životní prostředí
  Sdílet
  Obracím se na Vás s dotazem na několik velkých skládek v lesoparku Velká skála. Je tam několik velkých hromad různého odpadu!!! Je mi jasné, že je to práce bezdomovců, kteří tam přespávají a hromadí odpad. Dá se říci, že za toto jednání jsou nepostizitelni!? Pokuty vymáhání nebo jiné sekce se míjejí účinnosti! Pokud se nezmění legislativa a nebude zákon nutit tyto lidi k tomu, aby to po sobě museli uklidit! Nebo jim nebude hrozit trest odnětí svobody! Nic se bohužel nezmění? Děkuji za odpověď, jak s tímto nepořádkem naložíte? J. Novotný.
  • Odpověď: (05.03.2021 10:34)
   Dobrý den pane Novotný,

   nepořádek v oblasti Velké skály již řešíme. Na území lesoparku je více vlastníků/správců pozemků a to jak fyzických tak právnických osob, které písemně vyzýváme ke zjednání nápravy. Skládky odpadu tam vznikají opakovaně a zajištění údržby na těchto veřejných pozemcích je pro ně velmi komplikované. K tomu dodáváme, že nezákonný pobyt nežádoucích osob je kompetentní řešit Městská policie hl. m. Prahy nebo Policie ČR.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: KOŠE NA PSÍ EXKREMENTY SÍDLIŠTĚ ĎÁBLICE (KUBÍČKOVÁ 15.02.2021 10:17) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, už jsem několikrát urgovala chybějící 3 koše na psí exkrementy v parku mezi ulicemi Bojasova a Šiškova, které od Silvestra někdo utrhal a zničil, opakovaně jsem žádala o nápravu Ipodec i MČ Praha 8 telefonicky. Nově chybí tento koš i u MŠ Bojasova a ve vnitrobloku Hrubého, Kurkova, Rajmonova. Park je pejskaři velmi využíván, prosím o urychlenou nápravu, děkuji. Kubíčková Praha 8
  • Odpověď: (05.03.2021 10:28)
   Vážená paní Kubíčková,

   děkujeme za Váš podnět. Nové náhradní koše byly dodány a nainstalovány do Vámi zmíněné lokality. Pokud by byl ohledně košů v dané lokalitě problém, neváhejte mě kontaktovat.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: úklid chodníků (Andrea Kročáková 23.02.2021 13:09) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, kdy se v okolí Palmovky uklízí chodníky. Dočetla jsem se v otazkách a odpovědích, že TSK uklízí 2x ročně!
  To je, prosím Vás, nějaký vtip? Chodníky se tedy na Praze 8 uklízí opravdu POUZE 2x ročně? Jak je možné, že např. Praha 7 má chodníky uklizené a metaři tam jsou vidět cca 1x týdně.
  Praha 8 je opravdu celá špinavá, plná odpadků. Bylo by více než vhodné, začít už to konečně nějak řešit a ne se pořád oháněť tím, že chodníky uklízí TSK. Když jiná část Prahy může chodíky čistit častěji, tak opravdu nechápu důvod, proč to nejde i u nás na Praze 8.
  Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (26.02.2021 12:36)
   Vážená paní Kročáková,

   chodníky v okolí Palmovky uklízí MČ Praha 8 prostřednictvím společnosti IPODEC – Čisté město v rámci projektu Čistá osmička. Jedná se o nadstandardní čištění v denním režimu ve vybraných ulicích (další lokality najdete zde: https://www.praha8.cz/Cista-osmicka-1.html), které hradí radnice Prahy 8 ze svých prostředků, tzn. nad rámec úklidu, který zajišťuje hl. m. Praha prostřednictvím správce komunikací. Ostatní chodníky na území Prahy 8 tedy uklízí Technická správa komunikací hl.m. Prahy, zpravidla v rámci blokového čištění několikrát ročně. Dále se MČ Praha 8 stará o pozemky ve své správě, přičemž se jedná převážně o parky, hřiště, sídlištní zeleň atd., včetně příslušných pěších cest. 

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Kácení zeleně (Krejčí 22.02.2021 16:48) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal proč je kácena zeleň mezi ulicí Bešťákova a Ďáblickym hřbitovem, vedle IPODCe? Chystá se zde snad nějaká výstavba? Dekuji
  • Odpověď: (26.02.2021 12:33)
   Vážený pane Krejčí,

   v dané oblasti probíhá odstraňování dřevin ze dvou důvodů ¬– kácení dřevin v ochranném pásmu nadzemního elektrického vedení a příprava území pro plánovanou výstavbu bytového souboru.

   V prvním případě se jedná o oprávnění provozovatele dle „energetického zákona“ č. 458/2000 Sb. a kácení je realizováno v oznamovacím režimu na základě ustanovení § 8 odst. 2 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve kterém je uvedeno, že „povolení není třeba k odstraňování dřevin v ochranném pásmu zařízení elektrizační a plynárenské soustavy prováděném při provozování těchto soustav“. V souladu s tímto ustanovením bylo dne 2. 11. 2020 Odboru životního prostředí ÚMČ Praha 8 doručeno oznámení o záměru kácení dřevin rostoucích v ochranném pásmu zařízení elektrizační soustavy, prováděném při provozování těchto soustav. Náležitosti oznámení o kácení dřevin byly doloženy v souladu s ustanovením § 4 odst. 2 vyhlášky č. 189/2019 Sb., o ochraně dřevin a povolování jejich kácení, ve znění pozdějších předpisů, dne 7. 1. 2021.

   Ve druhém případě Odbor životního prostředí Úřadu městské části Praha 8, jako příslušný správní orgán, vydal závazné stanovisko ke kácení dřevin v souvislosti se stavebním záměrem umístění stavby bytového domu v katastrálním území Střížkov, a to s podmínkou provedení adekvátní náhradní výsadby. Zahájení odstranění těchto dřevin bylo zástupcem investora nahlášeno ke dni 4. 2. 2021.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Úprava pozemku 628/1kobylisy (Pavel Nešvara 19.02.2021 16:56) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, kdy bude upraven terén pozemku 628/1 po opravě vodovodu. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (24.02.2021 12:19)
   Dobrý den,

   Oprava vodovodu byla prováděna v rámci údržby správcem sítě. SÚ Praha 8 nemá k dispozici požadovanou informaci. 
   Doporučujeme se obrátit na PVS a.s.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)


Vytisknout