Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla šest a jedna
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Sečení trávy (Věra Marvanová 08.06.2020 17:14) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  Myslela jsem, že po tom fiasku se sečením trávy v minulých letech si úřad již dá pozor a bude pověřenou firmu kontrolovat. I letos sečení probíhá zmateně, každý trávník je sečený na jinou délku (často je přerostlá tráva posečena úplně nakrátko, čímž se ze zelené džungle změní rovnou v suchou poušť), posečená tráva je často zanechána na trávníku, některé plochy nebyly dosud vůbec posečeny a působí spíš jako vzrostlé obilné pole místo městského trávníku.
  Přiložené fotografie byly pořízeny dne 7. 6. 2020 v Čimické ulici. Jak lze vidět, vzhledem k její barvě, posečená tráva zde leží již delší dobu a dusí živou trávu pod sebou, která tak nemůže dobře růst. Naopak např. v ulici Na Žertvách nebyl trávník dosud vůbec posečen.
  Chtěla bych proto požádat úřad o častější kontroly stavu trávníků. Pamatuji doby, kdy přijela jedna firma a během několika dnů posekala celé Bohnické sídliště na jednotnou úroveň a nebyl s tím problém. Proč v současné době s moderní technikou toto není možné?
  S pozdravem
  Marvanová
  • Odpověď: (11.06.2020 10:49)

   Vážená paní Marvanová,

   obracíte se na nás s dotazem ohledně provádění seče trávnatých ploch na území MČ Praha 8, konkrétně v ulici Čimická, v těsné blízkosti zastávky Podhajská pole a dále v ulici Na Žertvách. Bohužel, ne všechny pozemky jsou svěřeny do správy MČ Praha 8.
   Dle Vámi pořízené fotodokumentace se jedná o pozemky, které nespravuje MČ Praha 8. Pozemek v ulici Čimická je majetkem Hl. m. Prahy, údržbu zde provádí Technická správa komunikací hl.m. Prahy. Pozemek, kde se nachází pás zeleně v ulici Na Žertvách, je majetkem Dopravního podniku hl. m. Prahy, údržbu pozemku zde zajišťuje Dopravní podnik. Váš podnět bude oběma vlastníkům předán k přímému vyřízení.

   Odbor životního prostředí zajišťuje seč travnatých ploch svěřených do správy na základě smlouvy o dílo se stejným dodavatelem jako v předchozích letech. Seč probíhá pouze na základě výzvy odboru životního prostředí, je pravidelně kontrolována a po ukončení prací je vše zaznamenáno do předávacího protokolu. Provedení seče je u dodavatele požadováno na vyšší pokos 8-10 cm se sběrem, seč probíhá s ohledem na klimatické podmínky.  U mladých výsadeb bez kůlování a vzrostlých solitérních dřevin v okruhu cca 0,5 m je tráva ponechána z důvodu zamezení případného poškození kmene dřevin nebo poškození kořenových náběhů.

   Děkujeme za Váš zvýšený zájem o životní prostředí na území MČ Praha 8.

   Ivana Švancarová
   Odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ivana.svancarova@praha8.cz

 • Otázka: Kovový odpad - ulice Kubišova (Daniela Nová 03.06.2020 8:42) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  už asi tři týdny není vyvezený kovový odpad na ulici Kubišova (mezi ul. Pod Vlachovkou a S. K. Neumanna). Lidé už to dávají i na popelnici, a i z popelnice vše vypadává. Chtěla jsem se zeptat jestli je možné vyvést tuto nádobu.

  Děkuji

  Hezký den

  Daniela Nová
  • Odpověď: (08.06.2020 16:56)

   Vážená paní Nová,

   děkujeme za Váš podnět. Svozová společnost byla vyzvána k zajištění vývozu nádoby na kov. Nádoba na kov je na tomto stanovišti stejně jako na většině ostatních stanovišť vyvážena 1x za měsíc.

   S pozdravem

   Tomáš Veselý
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: tomas.vesely@praha8.cz

 • Otázka: sousedská permanentka do botanické zahrady (Jana Horáková 02.06.2020 16:15) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den
  budou si moci i letos zakoupit sousedskou permanentku obyvatelé ulic v blízkosti zahrady spadající do MČ Praha 8? Pokud ano, změnil se seznam ulic oproti roku 2019?
  • Odpověď: (03.06.2020 12:37)

   Vážená paní Horáková,

   tento projekt s botanickou zahradou již letos nepokračuje.

   S pozdravem

   Ing. Jan Macke
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
   e-mail: jan.macke@praha8.cz

 • Otázka: Zápach kanalizace (Frantl Jan ing. 22.05.2020 12:34) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, již několik měsíců se v horní části ulice Trojská, od FU směrem dolů , line velmi nepříjemný zápach z kanalizace. Zcela určitě to není normální stav, a tak trochu mi to připomíná dobu cca před 15 lety, kdy těsně před tím než došlo k závažné havárii kanalizace v střední části ulice Trojská u zastávky Nad Trojou, byla také kanalizace intenzívně cítit.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (27.05.2020 14:25)

   Vážený pane Frantle,

   Váš podnět byl předán společnosti Pražské vodovody a kanalizace k řešení. O případném vyjádření Vás budeme informovat.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ondrej.hohl@praha8.cz

   Dobrý den,
    
   v minulých dnech jsme na základě vašeho podnětu prověřovali stav veřejných stok v okolí ulice Trojská. Během revize jsme opravdu občas cítili mírný zápach. Zkontrolovali jsme oba kapacitní trojské sběrače i přilehlé stoky v ulici Na Dlážděnce a Nad Hercovkou, které jsem nechal v pátek preventivně propláchnout tlakovou vodou.
   Zdejší stoky jsou díky topografii terénu ve zcela vyhovujících spádech a tudíž nedochází k sedimentaci materiálu a následnému možnému zápachu. Stoky jsou tedy čisté a plně funkční.
   Zdroj zápachu se tedy nepodařilo prokázat, nicméně jsem nechal preventivně osadit na obou sběračích pachové filtry. Možnou příčinou zápachu může být komínový efekt, nebo tlakové poměry, které způsobují, že přirozená ventilace stok ovlivňuje ovzduší v této lokalitě.
    
    
   Ing. Milan Zeliska
   vedoucí střediska provozu sítí (kanal.síť)
   Pražské vodovody a kanalizace, a.s.

 • Otázka: Sekání trávy (M. Němcová 21.05.2020 9:55) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, mohu se zeptat, proč necháváte sekat trávu na tak krátko a tak často, že nestačí ani dorůst a trávníky jsou spíš hnědé (suché) než zelené? Mám na mysli konkrétně trávník před Muzeem Hl. m. Prahy na Florenci a trávník v parčíku "u hodin" na rohu ulic Sokolovská a Ke Štvanici. Jsou to jediná "zelená" místa, která aspoň trochu zpříjemňují pobyt v této velmi hustě zastavěné části města. Nešlo by třeba v parčíku u hodin vysadit nějaké suchomilné rostliny, které by místo oživily a zároveň by se nemusely sekat? Děkuji za odpověď, M. Němcová
  • Odpověď: (27.05.2020 14:18)

   Vážená paní Němcová,

   děkuji Vám za zaslaný podnět. Městská část Praha 8 má z Vámi vyjmenovaných lokalit ve správě na údržbu pouze park Těšnov a pozemky před Muzeem hlavního města na Florenci.
   Bohužel na Vaše ostatní podněty ohledně parčíku u hodin nemůžeme odpovědět, jelikož nemáme pozemky svěřeny do správy a nezajišťujeme zde údržbu. Údržba veřejné zeleně na Florenci probíhá dle harmonogramu objednaných prací, v současné době proběhla první seč. V místech, kde se vyskytují terénní nerovnosti, došlo k posekání trávníku na příliš krátko, neboť sekací traktůrek je konstruován spíše na rovné plochy, a tak při přejetí některých menších nerovností klesnou sekací nože příliš nízko.

   S pozdravem

   Zuzana Kazdová
   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: zuzana.kazdova@praha8.cz

 • Otázka: sekání zeleně (Hana Šorejsová 19.05.2020 10:23) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, prosím dotazujeme se, proč zeleň v ulici Vánková byla posekána jen na určitých místech a z druhé strany ulice Čimická již ne ? Vánková 808/2. Vždy bylo precizně posekáno a nyní ne ? děkuji za odpověď
  • Odpověď: (26.05.2020 15:24)

   Vážená paní Šorejsová,

   děkujeme za Vám za zájem o naše životní prostředí, ve kterém žijeme. Na základě Vámi zaslaného podnětu bylo provedeno šetření přímo v místě, v ulici Vánková a blízkém okolí OC Draháň. Valná většina pozemků v této části (bytový komplex Vánkova) nejsou ve správě MČ Prahy 8. Pozemky, které jsou v naší správě, jsou řádně posekány, pouze na jednu výjimku malého ostrůvku uprostřed silnice ve slepé ulici. Náprava bude zjednána během následujících dní.

   Děkuji a přeji pěkný den.

   Ivana Švancarová
   Odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ivana.svancarova@praha8.cz

 • Otázka: Bílá skála (Pavla Procházková 18.05.2020 22:52) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych věděla, co bude s lesoparkem na Bílé skále. Zjistila jsem, že už v roce 2017 měla být provedena za nemalou částku jeho revitalizace pod vedením pana Víta Cézy. Dokončena však dosud nebyla a od té doby jen chátrá. Také jsem zjistila, že byl dokonce záměr tuto přírodní rezervaci zastavět !
  Můžete se k tomu vyjádřit ?
  Děkuji, Procházková.
  • Odpověď: (21.05.2020 14:35)

   Vážená paní Procházková,

   s politováním se musím opět omezit na konstatování, že projekt revitalizace lesoparku Bílá skála nebyl dosud řádně dokončen a nebyl předán do správy žádnému odboru ÚMČ Praha 8. Nyní probíhají jednání mezi zhotovitelem a MČ. V době trvání nouzového stavu se snažíme alespoň zajistit pravidelný odvoz odpadků vlastními silami.  Bylo zažádáno o opravu střechy altánu, zatím bohužel bez odezvy.
   29. května se na místě bude konat setkání s veřejností, které pořádá spolek Holešovičky pro lidi.

   Děkujeme za pochopení, situace nás velmi mrzí.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ondrej.hohl@praha8.cz

 • Otázka: Kontejner na tetrapack (Hana Zichová 04.05.2020 20:29) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, zda-li by bylo možné umístit kontejner na tetrapack na roh ulice Chabařovická-Střekovská. Jsou zde umístěné kontejnery na tříděný odpad, ale na tetrapack chybí, místa je tu dostatek.

  Děkuji za odpověď
  Zichová
  • Odpověď: (18.05.2020 15:22)

   Vážená paní Zichová,

   jak říkáte, prostor pro umístění nádoby zde je, takže zažádám o přidání nádoby na nápojové kartóny (tetrapak).

   S pozdravem

   Tomáš Veselý
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: tomas.vesely@praha8.cz

 • Otázka: Třídění bioodpadu (Martina Alsterová 06.05.2020 8:23) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, zajímalo by mě, zda Praha 8 plánuje zavést třídění bioodpadu podobně jako je to u například u plastů. Současný stav (kdy platím za popelnici a svoz) je sice pokrok, ale pro lidi v paneláku nepoužitelný, pokud se nezapojí svj.Děkuji za odpověď Martina Alsterová
  • Odpověď: (15.05.2020 12:08)

   Vážená paní Alsterová,

   co se týče odstranění bioodpadu rostlinného původu, tak můžete využít velkoobjemové kontejnery na bioodpad, které jsou přistavovány sezónně, tj. od března do listopadu. Bioodpad můžete odevzdat v kterémkoli sběrném dvoře provozovaném hl.m. Prahou. Na území Prahy 8 je to sběrný dvůr Ďáblická 791/89 a sběrný dvůr Voctářova. Na portálu životního prostředí hl.m. Prahy naleznete ke svozu bioodpadu veškeré informace, viz odkaz http://portalzp.praha.eu/jnp/cz/odpady/pro_obcany/bioodpad/index.html.
   Co se týče kuchyňského bioodpadu včetně živočišné složky a dalších složek nevhodných ke kompostování, tak magistrát hl.m. Prahy na území MČ Praha 5, 6 a 7 testuje od poloviny prosince 2019 v jednoletém pilotním režimu sběr a svoz kuchyňského bioodpadu. Vysbíraný odpad je odvážen na bioplynovou stanici v Přibyšicích u Benešova. V případě pozitivních výsledků projektu uvažuje MHMP o postupném zavedení této služby na celém území hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   Tomáš Veselý
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: tomas.vesely@praha8.cz

 • Otázka: Nesvážení tříděného odpadu (Patrik Hudec 28.04.2020 22:28) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, už více než týden je zcela přeplněný kontejner na sklo Eko-kom č. 020 před domem Písečná 452, lahve lidé nechávají na chodníku. Podle informace na kontejneru ke svozu dochází v úterý 1× každé 4 týdny - naposledy konkrétně v 17. týdnu. Teď máme 18. týden, opět beze svozu. Plné jsou už i další kontejnery (plast, papír...) Prosím o zajištění těchto služeb, když už si s tím lidé dají práci. Děkuji.
  • Odpověď: (15.05.2020 12:05)

   Vážený pane Hudče,

   děkujeme za Váš podnět. Svozová společnost byla na nevyhovující stav upozorněna a zajistila nápravu. V případě, že by se situace opakovala, mě neváhejte kontaktovat a pokud budete mít fotodokumentaci závadného stavu, tak mi ji pošlete na mail tomas.vesely@praha8.cz.

   S pozdravem

   Tomáš Veselý
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: tomas.vesely@praha8.czVytisknout