Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla dva a šest
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: bioodpad (Kateřina Vlčková 04.06.2024 13:25) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěla jsem se, prosím, zeptat, jak mohu zjistit, kde najdu popelnice na bioodpad? Konkrétně Střížkov? Děkuji
 • Otázka: přemístění stanoviště kontejnerů na tříděný odpad (Klára Ptáčková 31.05.2024 22:37) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, z jakého důvodu bylo prosím přesunuto stanoviště tříděného odpadu z ulice U Balabenky na ulici Sokolovská? Předem děkuji. Na nové místo je obtížné se dostat přes rušnou komunikaci a na původním místě chybí.
  • Odpověď: (03.06.2024 9:26)
   Vážená paní Ptáčková,

   stanoviště č. 165 tříděného odpadu v ulici U Balabenky 2169/2 bylo na základě požadavku od svozové společnosti IPODEC – Čisté město a.s. přesunuto na křižovatku, a to ze dvou důvodu, zdržování hromadné dopravy a z důvodu bezpečné nakládky zvonové nádoby na sklo, kterému bránila tramvajová trolej, z těchto důvodů prosím využijte nejbližší možný přechod.
   Požadavek byl konzultován a povolen odborem dopravy a následně schválen Magistrátem hl. m. Prahy. 

   Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Co se deje na ul Vojenova? Stale se vali odpad (Vilma Vaitieke 16.05.2024 11:01) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den
  Chodniky na ul. Vojenova - neuklizi se to tam, stale se vali lahve, plechovky, nedopalky samozr, papiry, jidlo, atd, a to primo na chodniku. Dale, vecerka na rohu - kdo se stara o zanedbany pozemek? Mraky odpadu, OSTUDA. Dekuji
  • Odpověď: (23.05.2024 10:27)
   Vážená paní Vaitieke, 

   děkujeme za Váš podnět. Pěší komunikace při ulici Vojenova nejsou svěřeny do péče Městské části Praha 8. Valná většina pozemků je ve vlastnictví fyzických osob, kterým na základě provedeného místního šetření zašleme písemnou výzvu ke zjednání nápravy spolu s důrazem na pravidelnou údržbu.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Křídlatka japonská (Tomlinson 24.04.2024 13:32) – Životní prostředí
  Sdílet
  V prázdném prostoru vedle kanceláří Docku roste a kácí obrovský keř křídlatky japonské, je tam přes rok a nyní se šíří do okolí. Je to extrémně invazivní rostlina, dělá se něco pro zamezení šíření?
  • Odpověď: (14.05.2024 9:19)
   Dobrý den,

   Váš dotaz byl konzultován s Odborem ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy. V tuto chvíli není vydáno opatření, které by upravovalo plošnou regulaci křídlatky japonské. Zavedení takových opatření je momentálně plánováno pro vybrané invazní nepůvodní druhy z unijního seznamu. V předmětné záležitosti lze využít zákon o rostlinolékařské péči a vyzvat vlastníka či uživatele pozemku k pravidelné údržbě pozemku, tj. odstraňování problematické křídlatky, a doporučit metodický postup k likvidaci tohoto druhu. Žádáme proto o upřesnění, na kterých pozemcích se rostlina vyskytuje, abychom mohli zjistit vlastníka pozemku a kontaktovat ho.

   S pozdravem

   oddělení ochrany přírody
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Uklid ulice po zvozu smeti (Veronika Demčíková 02.05.2024 9:48) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý deň,
  V osmičke písali článok o tom že vývoz a úklid okolo košov by sa mal od nového roku zlepšiť. Bohužiaľ na Vojenovej po vývoze ostáva na celej ulici strašný bordel a nikto to nepríde nikdy uklidit. Uklid si zabezpečujeme sami keďže nechceme žiť na skládke. Prosíme teda o zabezpečenie uklidu celej ulice po zvoze, keďže sú smeti po vývoze úplne všade nie len okolo popelnic. Ďakujem za pomoc. Demčíková
  • Odpověď: (13.05.2024 11:38)
   Vážená paní Demčíková,

   děkujeme za zaslání Vašeho podnětu ohledně nepořádku v ulici Vojenova. Úklid košů a nepořádku okolo nich by měl probíhat dle harmonogramu každý den. Úklid okolo separace zajišťuje svozová společnost v souladu s jejich provozním řádem. Součástí tohoto úklidu je i nakládka a odvoz odpadů umístěných mimo sběrné nádoby a zajištění jejich odstranění. Děkujeme Vám za upozornění, situaci v této lokalitě budeme dále monitorovat. 

   S přáním hezkého dne

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Hrobeček na Velké skále (Eva Michalcová 30.04.2024 9:30) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda může kdokoliv v chráněném území Velká skála" pohřbívat své "miláčky". Jeden takový hrobeček s kytičkami se objevil na okraji u zahrádek, kudy prochází desítky lidí. Bylo by vhodné ho odstranit. Děkuji.
  • Odpověď: (03.05.2024 8:35)
   Vážená paní Michalcová,

   ve výše uvedené záležitosti se, prosím, obraťte na Městskou veterinární správu v Praze SVS, Na Kozačce 870/3, Praha 2, 120 00, epodatelna@svscr.cz. OŽP ÚMČ Praha 8 není kompetentní k dané problematice. Ukládání kadáverů zvířat v zájmovém chovu je upraveno ve vyhlášce č. 210/2023 Sb., o kadáverech koňovitých a zvířat v zájmovém chovu, jež je prováděcím právním předpisem zákona č. 166/1999 Sb., o veterinární péči a o změně některých souvisejících zákonů (veterinární zákon).

   S pozdravem

   oddělení ochrany přírody
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Úklid ulic (Jana Davidová 29.04.2024 8:38) – Životní prostředí
  Sdílet
  Ptala jsem se na úklid ulic Gdaňská a okolí. Chápu to dobře, že to tady už nikdo nikdy neuklidí? Maximálně silnici, ale chodníky a trávníky ne? Proč dnes uklízeli jen jednu stranu ulice???
  • Odpověď: (29.04.2024 15:20)
   Dobrý den, paní Davidová

   děkuji Vám za podnět. Prosím o upřesnění úklidu, dle přiložené fotodokumentace není nikde viditelný nepořádek. V případě dotazu se prosím obraťte přímo na email: nikola.stratilova@praha8.cz nebo na tel. 222 805 787.

   S pozdravem 

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: káceni kaštanů (Jana Horníková 21.03.2024 10:28) – Životní prostředí
  Sdílet
  Prosim, proc byly vykaceny kastany u metra stanice Kobylisy.Byly nebezpecne napr. pro pad?

  Dekuji za odpoved.J.Hornikova.
  • Odpověď: (18.04.2024 11:49)
   Vážená paní Horníková,

   kácení Vámi zmiňovaných jírovců bylo povoleno rozhodnutím odboru životního prostředí ÚMČ Praha 8 v souvislosti se stavebním záměrem. Rozhodnutím byla současně uložena náhradní výsadba ke kompenzaci ekologické újmy vzniklé pokácením dřevin.

   S pozdravem

   oddělení ochrany přírody
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Davidová (Jana 01.04.2024 14:39) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den,
  Kdy bude na v Bohnicich uklizeno listi ze zelenych ploch? Ulice Cimicka, Torunska, Gdanska?
  • Odpověď: (05.04.2024 9:43)
   Dobrý den,

   byla jsem se podívat na listí, a bohužel toto místo nemůžeme uklidit. Z důvodu bezpečnosti byla vyhodnocena frekventovaná místa, která se musela uklidit a bohužel tato plocha nebyla zahrnuta.

   S pozdravem 

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: úklid nepořádku v ulici Na Kopečku + kapacita popelnic na tříděný odpad v ulici Pod Plynojemem (Kateřina Michalitschke 25.03.2024 13:05) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, obracím se se dvěma prosbami:
  1) bylo by prosím možné zajistit odklizení rozbitých a použitých kusů nábytku poblíž ulice Na Kopečku? Již před několika měsíci tam někdo vyklidil rozbité postele a jiný nábytek, do kterého ostatní pouze přihazují další a další nepořádek. Z katastru nemovitostí jsem dokonce zjistila, že se jedná o památkově chráněné území. Přesné místo popisu viz přiložený soubor (označeno červeně).
  2) Druhá prosba směřuje na přidání 1 ks žluté a 1 ks modré popelnice na tříděný odpad do ulice Pod Plynojemem, poblíž výjezdu z ulice Na Kopečku. Prakticky po celý týden jsou obě dvě zmíněné popelnice plně naplněny a člověk tak musí "vychytat" čas odvozu a vyprázdnění, jinak nemá možnost tříděný odpad vyhodit, což je značně demotivující a věřím, že poté mají obyvatelé sklony buď pokládat odpadky vedle popelnice (což u rušné silnice není zcela vhodné) nebo dokonce do směsného odpadu.
  Děkuji, K. Michalitschke
  • Odpověď: (04.04.2024 9:25)
   Dobrý den,

   na základě Vašeho podnětu byl zajištěn úklid nábytku v ulici Na Kopečku. Co se týče podnětu ohledně separovaného odpadu na stanovišti Pod Plynojemem 71/4, tak je již zahrnuto do průběžného monitorování. Po pořízení dostatečné fotodokumentace pro MHMP (jakožto zřizovatele a plátce veřejných stanovišť) bychom podali žádost o navýšení četnosti svozu, který je tam v tuto chvíli pro papír a pro multikomoditu 3x týdně.

   Děkuji.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí (OŽP)