Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla osm a osm
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Nepořádek a voda na parkovišti. (A.Ptáček 05.01.2021 10:48) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  otázka ze dne 20.11.2020, nepořádek a voda na parkovacích místech, do dnes nebylo nic uděláno, 3x jsem psal, kdy bude vykonán pořádek na ulici Červenkova a Černého, napadané listí, jehličí, možnost uklouznutí starších lidí, vznik úrazu, nikdo neodpověděl a vše ignorujete a ani jednou jste dotaz nezveřejnili, posílám kopie dotazů nadřízeným k vyjádření, skutek utek.
  Hlavně, že poplatky za modré zóny a kontroly fungují stoprocentně, jenom lidem usnadnit život a parkování nejde.
  AP

  Děkujeme Vám za zaslaný podnět. Vaše závada byla zaregistrována do systému TSK pod identifikačním číslem WZUFIAZ4 a nyní bude zadána ke zpracování konkrétním správcem.
  datum nahlášení: 04.11.2020
  ulice: ČERVENKOVA 523/10
  druh: Závady na komunikacích - Vozovka - Propadlina
  popis závady: 3 roky neustále jsou pod vodou po dešti parkovací místa - počet 6, není možný přístup suchou nohou k autu, výstupu z auta, dostat se k zavazadlovému prostoru - je zapotřebí zakoupit si člun, nebo nafukovací matraci. Trvá to už 3 roky, nefunguje kanalizační vpust, vždy je všechno pod vodou.
  Vámi nahlášenou závadu nyní ověříme na místě a bude posouzena její závažnost. V případě rozhodnutí o opravě zahájíme okamžitě příslušné kroky k výběru zhotovitele a případných dopravních opatřeních podle její závažnosti. Tento nezbytný administrativní proces vyžaduje určitý čas. U drobných závad zhotovitele z ekonomických důvodů vybíráme ve chvíli, kdy je jich zadáno větší množství.

  Prosím Vás tedy o trpělivost, naši technici se závadám plně věnují. O řešení Vámi nahlášené závady Vás budeme dále informovat.

  S úctou tým TSK
  • Odpověď: (06.01.2021 16:04)
   Vážený pane Ptáčku, 

   Váš podnět předáváme správci komunikace (TSK), který je v této věci kompetentní a od kterého jste odpověď již také obdržel.

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Otázka: Neuklizene listi (Jiří Novotný 17.12.2020 18:09) – Životní prostředí
  Sdílet
  Obracím se na Vás s dotazem,proč se neuklízí spadané listí ze stromů? Jedná se zejména o ulice, chodníky a parky v Bohnicích např.ul. Toruňská,Ústavní, Katovická a nejenom v těchto ulicích. Není na pořadu dne se zamyslet nad systémem úklidu a práce firem , kteří se o tyto pozemky starají. Kontroluje to vůbec někdo a řeší někdo případně nedostatky po těchto firmách? Děkuji za odpověď. J.Novotny.
  • Odpověď: (06.01.2021 16:01)
   Dobrý den pane Novotný,

   Děkujeme za váš podnět. V prosinci 2020 byl realizován úklid listí na všech pozemcích MČ Praha 8 a následně byly práce i odkontrolovány.
   V ulicích Toruňská, Ústavní, Katovická a v dalších ulicích nejsou všechny pozemky ve správě MČ Praha 8 a proto jejich úklid nezajišťujeme.

   S pozdravem

   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Nepořádek, neuklizené listí, riziko úrazu - odpověď (A.Ptáček 21.12.2020 12:21) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, psal jsem už před týdnem, ale žádná odpověď, listí stále není uklizené na ulici Červenkova, Černého, kudy chodí denně spousta starších lidí, dětí, hrozí riziko pádu, uklouznutí. To není dobře. Děkuji za brzkou nápravu a odpověď, ostatní ulice jsou uklizené, proč ?
  • Odpověď: (05.01.2021 12:50)
   Dobrý den,

   na základě Vašeho podnětu byla provedena kontrola v dané lokalitě. Bohužel Vámi popisované pozemky nejsou svěřeny na údržbu do správy MČ Praha 8. Váš podnět jsme předali na TSK hl. m. Prahy k přímému vyřízení. V případě, že nebude zjednána náprava doporučujeme se opětovně obrátit na správce pozemků email tsk@tsk-praha.cz.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí 
 • Otázka: úklid odpadků (Sokol 17.12.2020 15:10) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, kdo má na starost úklid odpadků, které se ve větší míře nacházejí u prodejny Norma pod keři podél celé prodejny v ulici Tanvaldská? Pokud je to záležitost prodejny, mohl by je někdo vyzvat ke sjednání úklidu? Pokud to má na starost paní, co tu jezdí s kleštěma a vozíkem a sbírá odpadky, tak ji, prosím, nasměrujte. Děkuji.
  • Odpověď: (04.01.2021 15:33)
   Vážený pane Sokole, 

   na základě Vašeho e-mailu bylo provedeno místní šetření, během kterého bylo zjištěno, že se na chodníku a v porostu oddělující chodník od vozovky (parc. č. 2637/5 a 2638/5) v ulici Tanvaldská nachází rozházené odpadky. Odborem životního prostředí byl správce pozemků TSK hl. m. Prahy vyzván ke zjednání nápravy. Děkujeme za Váš zájem o udržování pořádku na Praze 8 a doufáme, že náprava bude zjednána co nejdříve. 

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Vyčištění naléhavých dřevin a odpadků po bezdomovcich (Jiří Novotný 08.12.2020 20:13) – Životní prostředí
  Sdílet
  Proč se pravidelně nečisti svah vedle pivovaru šedivák směrem k ulici Lodzska.(smer jižní strana) strana domu Katovická k centru Odra. Je to tam značně zarostlé a v této džungli to láká přespavat bezdomovce,kteří tu hromadí odpad. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (22.12.2020 13:33)
   Vážený pane Novotný,

   děkujeme Vám za Váš podnět ohledně neudržovaného pozemku při ulici Lodžská, vedle pivovaru U Šediváka.
   Na daném místě jsme provedli místní šetření, na základě kterého vyzýváme vlastníka pozemku ke zjednání nápravy a to k celkové údržbě pozemku vč. odstranění veškerého nahromaděného odpadu.
   Děkujeme Vám, že se zajímáte o vzhled naší městské části a doufáme, že náprava bude zjednána co možná nejdříve.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Kontejnery na olej v ulicích (Jiri Lopatka 19.12.2020 8:49) – Životní prostředí
  Sdílet
  Nemohu na webu najít kde jsou kontejnery na olej v ulicích. Našel jsem jen rozpis na rok 2019 a ted je prosinec 2020. Děkuji Lopatka
 • Otázka: Svoz biodpadu (Bohuslav Dušek 09.12.2020 9:53) – Životní prostředí
  Sdílet
  Budou ještě v prosinci přistaveny VOK na biodpad?
  • Odpověď: (11.12.2020 12:49)
   Vážený pane Dušku,

   V prosinci už velkoobjemové kontejnery na bioodpad přistaveny nebudou. Velkoobjemové kontejnery na bioodpad jsou přistavovány sezónně tj. od března do listopadu.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: úklid listí (Sokol 03.12.2020 9:26) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, dnes napadl první sníh, ale listí stále není uklizené. Např. v Třebenické ulici přímo u školky je tlející listí podél plotu kudy chodí denně děti a dýchají z toho všechny alergeny. To není dobře. Děkuji za brzkou nápravu.
  • Odpověď: (10.12.2020 15:18)
   Dobrý den

   Na základě podnětu na spadané listí v ulici Třebenická.
   Byla provedena kontrola a listí uklizeno.

   S pozdravem

   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Proč se neuklízí spadaná listí? (František B, 13.11.2020 18:00) – Životní prostředí
  Sdílet
  Proč nikdo neuklízí spadané sistí, konkrétně na sídlišti Sokolniky? Je to nebezpečné, zvláště pro staré občany. Mohou na něm uklouznout a zlámat si nohy. Mně se podařilo na něm uklouznout, když zrovna pršelo, celkem třikrát, na štěstí jsem to ustál.
  • Odpověď: (02.12.2020 12:39)
   Vážený pane Bloudku,

   Děkuji za Váš zájem o stav zeleně na území MČ Praha 8. Na Váš dotaz ohledně úklidu spadaného listí Vám mohu uvést, že v současné době probíhá na území spravovaném MČ Praha 8 plošný úklid spadaného listí a to v několika fázích. Jako první se provádí úklid z prostor dětských hřišť a sportovišť, dále z chodníků, cest a zelených ploch dostupných mechanizací a následně z ploch nedostupných mechanizací. Dnešního dne, tedy 1. 12. 2020 jsem byl na kontrole území a pracovníky, kteří úklid provádějí jsem na Vašem sídlišti zastihl při práci. Věřím, že provedená práce povede ke spokojenosti Vaší, i všech občanů na Vašem sídlišti.

   Hezký den

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: parkování vraků v ulici Srbova (jarmila váchová 20.11.2020 14:40) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,chtěla bych se zeptat ,proč se stále neřeší parkování vraků v ulici Srbova a na okolních pozemcích,jak je vidět na tomto případě asi není snaha tento stav řešit,stačilo by namalovat modré čáry a problém by byl vyřešen.
  • Odpověď: (02.12.2020 12:33)
   Vážená paní Váchová, 

   v současné době se Zóny placeného stání v dané lokalitě neplánují.

   S pozdravem

   Oddělení silničního a správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)


Vytisknout