Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla šest a jedna
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Čimický potok (Tomáš Laus 20.05.2022 2:38) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den
  Plánujete v nejbližší době obnovu Čimického potoka , který vlastně ani už neexistuje ? Pouze je veden na mapách . Před cca čtyřmi lety ještě potok tekl Čimickým Údolím z Čimického rybníka do Zábrdského a dneska je jen zanešené a zarostlé koryto . Stačí jen vyčistit koryto potoka , voda totiž je pod nánosem bahna , zeminy a vegetace . Přitom se jedná o Přírodní park a v dnešní době sucha by bylo dobré kdyby voda opět zase tekla jak má .Děkuji za nápravu
  • Odpověď: (01.07.2022 11:00)
   Dobrý den,

   Čimický potok nespadá pod správu MČ Praha 8 – oddělení správy městské zeleně. Potok vede přes několik parcel ve vlastnictví soukromých osob anebo přes parcelu ve vlastnictví přímo České republiky. MČ Praha 8 prozatím neplánuje jeho obnovu.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Situace přechodu kolem zastávky Kobyliská střelnice (Jaroslav Matucha 13.06.2022 13:57) – Životní prostředí
  Sdílet
  Ještě mám jednu připomínku k situaci v dopravě v Čumpelíkovy ulice.
  Každičký den zejména ráno se opakue situace, že autobus zastaví v zastávce Kobyliská střelnice jižním směrem, která je součásti plochy jízdního pruhu , a auta za ním s vypsychovanými řidiči, ale velmi často i s řidičkami nekompromisně vezoucími své děti do škol a školek hlava nehlava, autobus v plné rychlosti objedou. Těsně před autobusem je však přechod pro chodce, kudy nám proudí děti škol na sídlišti. Takže pokud zrovna přijede autobus do zastávky a vy před stojícím autobusem chcete přejít, začíná jít ozdraví, či v případě vyšší rychlosti i o život... Nestálo by za to zamyslet se nad nějakou výraznější značkou "zákaz předjíždění",či alespoň " Nepředjížděj autobus v zastávce", či plnou čáru- ta se asi tu nevejde, ale určitě velký, za deště neklouzavý drsný nápis na silnici, trojůhelník s dětmi...červenou vozovku, ceduli o přechodu pro chodce viditelnou z protisměru...? Něco. Asi zázrakem se tu zatím nic nestalo, a doufám nestane...
  Moc děkuju.
  Jarda Matucha
  rezident
  Zvuk&doprava Xindl X,Radůza,etc.
  • Odpověď: (21.06.2022 12:19)
   Vážený pane Matucho,

   Váš podnět bude projednán s dotčeným orgánem Policií ČR.
   Pokud bude dopravním inženýrem od PČR shledána nutnost nějaké úpravy DZ, bude provedena.
   Děkuji za podnět 

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Plánovaná výstavba v okolí ulice Cafourkova směrem ke starým Bohnicím (Zdeňka Závůrková 15.06.2022 14:10) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  Doslechla jsem se o záměru nové výstavby v okolí ulice Cafourkova směrem ke starému Bohnickému náměstí. K záměru již existuje podkladová studie ke změně územního plánu, protože stávající územní plán takové zahuštění výstavby a likvidaci zelených ploch nedovoluje.

  Dostala již MČ Praha 8 žádost o změnu územního plánu?

  Kdy bude MČ Praha 8 schvalovat změnu územního plánu?

  Kdy MČ Praha 8 plánuje veřejně projednat s místními obyvateli plánované zahuštění zástavby v okolí ulici Cafourkova, včetně zrušení stávajících placených a neplacených parkovacích ploch?

  Děkuji, Závůrková
  • Odpověď: (17.06.2022 13:04)
   Dobrý den,

   Dostala již MČ Praha 8 žádost o změnu územního plánu?
    
   Městská část je žadatelem této změny ÚP, tudíž žádnou žádost o změnu neobdržela. Podnět na změnu územního plánu městská část podala z důvodu včasné koordinace rozvoje tohoto území. MČ Praha 8 se tímto snaží předejít nevhodnému zahušťování území výstavbou, nadměrnému zatížení stávající infrastruktury a úbytku či zastavění ploch zeleně.
    
   Kdy bude MČ Praha 8 schvalovat změnu ÚP?
    
   Městská část pouze podala žádost o změnu územního plánu. Do procesu pořizování změny již městská část dále nezasahuje a věc je plně v rukou Magistrátu hlavního města Prahy, který bude změnu pořizovat a následně ji schvalovat.
    
   Kdy MČ Praha 8 plánuje veřejně projednat s místními obyvateli plánované zahuštění zástavby v okolí ulice Cafourkova, včetně zrušení stávajících placených a neplacených parkovacích ploch?
    
   Městská část v současné době neplánuje žádný stavební záměr v blízkosti Cafourkovy ulice ani nebyla o žádném soukromém záměru výstavby v její blízkosti informována. 
   Rozsah změny ÚP nezasahuje do území v okolí ulice Cafourkova. Podkladová studie pro změnu ÚP není závazná, ale pouze prověřuje a navrhuje možnosti řešení území. Z tohoto důvodu se zabývá větší plochou území než samotná změna ÚP. Podkladová studie nenavrhuje rušení zelených ploch, ale naopak v několika místech navrhuje možnosti revitalizace v současnosti zanedbaných ploch zeleně. 
   MČ Praha 8 v současnosti neplánuje rušení jakýchkoli parkovacích ploch v tomto území. Pro řešení složité situace s parkováním v oblasti sídliště Bohnice MČ Praha 8 v současnosti prověřuje možnosti navýšení kapacit podzemních parkovacích stání. 

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Koše Nad Okrouhlíkem (Jana 02.06.2022 20:40) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na koše v paku Nad Okrouhlíkem. Je možné instalovat regulérní koše?
  Děkuji!

  • Odpověď: (14.06.2022 15:05)
   Dobrý den,

   v současné době nebude docházet k navyšování stavu počtu nových odpadkových košů a košů na psí exkrementy, které jsou hrazeny a obhospodařovány z prostředků Úřadu městské části. 

   S pozdravem

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: podzemni kontejnery praha 8 plan dalsiho rozvoje (Martin 08.06.2022 12:05) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den, je prosim nekde k dispozici plan pro podzemni kontejnery Prahy 8 - mysleno plan jejich rozsireni. Dekuji MB
  • Odpověď: (14.06.2022 15:03)
   Dobrý den,

   v současné době není k dispozici plán rozšíření podzemních kontejnerů, protože v rámci další plánované etapy vybudování podzemních kontejnerů stále probíhá stavební řízení, a to z důvodů vypořádávání majetkoprávních vztahů.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Hasicí přístroje (Monika Valentová 29.05.2022 0:24) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den,
  chtela bych se zeptat, zda nevite, kam by bylo mozne vyhodit vyslouzile hasici pristroje (nepouzite, ale stare vice nez 30 let).
  Existuje nejake takove misto na Praze 8, nebo alespon jinde v Praze? Ve sbernem dvore je odmitli a informaci, kam s nimi, jsme se nedozvedeli.
  Predem dekuji za odpoved.
  S pozdravem
  Valentova
  • Odpověď: (06.06.2022 16:04)
   Dobrý den paní Valentová,

   vyřazený hasicí přístroj je nebezpečný odpad, a proto ho musí likvidovat pouze oprávněná osoba v souladu se zákonem o odpadech, tedy ten, kdo má pro nakládání s těmito odpady koncesi. Oprávněná firma o likvidaci vystaví vlastníkovi nebo uživateli přístroje doklad s uvedením důvodu vyřazení a následně zajistí jeho ekologickou likvidaci. Firmy zabývající se kontrolou, opravou, údržbou hasicích přístrojů a jejich ekologickou likvidací lze vyhledat na internetových stránkách. Nebo se s dotazem obraťte přímo na výrobce vašeho hasicího přístroje. 

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Nové parky, rybníky, tůňky (Anna 13.05.2022 12:58) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  plánuje se prosím rozšíření lesní/parkové zeleně v okolí Kobylisy, Ďáblice, Chabry, Ládví? Přibývá nových obytných staveb a Ďáblický a Čimický háj poptávku sotva pokryjí.

  Také bych se ráda zeptala, jestli jsou nějaké plány na nové vodní prvky v této lokalitě. Kromě malého rybníčku před ZŠ Burešova, jsou až malé potůčky na okraji Ďáblic a Chaber. Malá tůňka v Čimickém a Ďáblickém háji by šla vzhledem k absenci vláhy pomalu přeskočit.

  Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (24.05.2022 13:36)
   Dobrý den, 

   děkujeme Vám za podnět, který jste zaslala na ÚMČ Praha 8. V okolí Kobylis jsou ve správě MČ Praha 8 pouze některé pozemky. Na těch již výsadba nových stromů proběhla. Co se týče Ďáblic – Ďáblického sídliště a Ládví, tak zde plánujeme vysadit na podzim letošního roku a z jara příštího roku nové dřeviny v poměrně vysokých počtech. Snad půjde vše podle plánu.
   Nové vodní prvky v těchto lokalitách neplánujeme. 
   Plány týkající se Čimického a Ďáblického háje nám bohužel nejsou známé, protože se jedná o území, které má ve správě částečně Magistrát hlavního města Prahy a částečně jiné organizace nebo soukromí vlastníci.

   S pozdravem a přáním hezkého dne

   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: mrtví holubi (Milada Vandlíková 02.05.2022 21:07) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, na adrese Frýdlantská 1304/18 leží dva mrtví holubi. První na zemi pod stromem před vchodem do domu, druhý na podestě pod balkony od bytů mezi přízemím a 1. patrem. Městská policie se tím odmítla zabývat - volala jsem na linku 156. Není v mých silách je vyhodit do popelnice, jak mi bylo sděleno operátorkou, nemluvě o riziku případné nákazy. Prosím tedy Vás, abyste se o likvidaci postarali. Děkuji Vandlíková.
  • Odpověď: (11.05.2022 15:33)
   Vážená paní Vandlíková,

   v případě nálezu uhynulých volně žijících živočichů je třeba kontaktovat Městskou policii hl. m. Prahy. Odvoz je následně  proveden asanační firmou, se kterou má Hlavní město Praha uzavřenou smlouvu.  Váš postup ohledně nahlášení nálezu uhynulých zvířat považujeme za správný.  Vaše upozornění týkající se uhynulých holubů na adrese Frýdlantská 1304/18 v Kobylisích bylo předáno k řešení Městské policii hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Krysy - Karlínské náměstí (Robert 05.05.2022 12:59) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den
  Co prosím dělá / bude dělat MČ Praha 8 s množstvím krys či potkanů na Karlínském náměstí v parku?
  • Odpověď: (10.05.2022 15:50)
   Dobrý den,

   Děkujeme za Vaše upozornění. Lokalita Karlínské náměstí je zařazena na seznam míst, kde je prováděna pravidelná cyklická deratizace. 
   Městská část Praha 8 provádí na svých pozemcích deratizační zásahy průběžně po celý rok viz webové stránky https://www.praha8.cz/Deratizace.html.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Úklid štěrku (Veselá 01.05.2022 16:02) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, po zimě odklidili štěrk na chodnících, ale před naším domem zůstaly 3 hromádky. Při dešti by štěrk zatékal i do kanálu, je potřeba jej smést. Jedná se o roh ulic Klapkova 62 a Přemyšlenská 74. U té velké dopravní značky, co má 2 kovové stojny do země. Pošlete sem úklid? Děkuji Veselá A.