Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla šest a čtyři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Posledni sekani bude/nebude? (Lukas Sedlacek 09.10.2019 22:32) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den. Bylo by, prosim, mozne letos jeste jednou posekat travu na sidlistich Bohnice, Cimice? Vyska k seceni je vice nez dostatecna a vysoke teploty snad jiste nikdo z Vas odborniku na udrzbu zelene jiz neocekava. Jinak diky za letosni opetne "bezproblemove a pro obyvatele priznive" starani se o zelen a tesime se na zimni sezonu s vrstvou snehu ponechane na chodnicich + 2x za zimu posypanych s posypem ponechanym jiste opet do dubna-kvetna.
  • Odpověď: (15.10.2019 15:39)
   Vážený pane Sedláčku,

   dnem 14. 10. 2019 začíná další fáze seče, která bude prováděna plošně na území, které je majetkem či ve správě ÚMČ Praha 8, tedy i na Vámi dotazovaných sídlištích Bohnice a Čimice. 

   Přeji hezký den

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Tříděný odpad, který se nevejde do kontejnerů (Jana Malá 25.09.2019 10:52) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  zajímalo by mě, jak je nakládáno s tříděným odpadem, který se nevejde do kontejnerů a občané ho odkládají vedle třídících popelnic. Vidím, že je odpad sbírán na 1 auto úklidové služby, je tedy posléze dán do tříděného nebo směsného odpadu?
  Uvažujete o změně vhazovacích otvorů u třídících stanovišť? je přece logické, že každý si doma sbírá tento odpad do nějakých pytlů/ tašek a ty pak chce CElÉ vhodit do kontejneru, což při současném stavu opravdu není možné. Děkuji.
  • Odpověď: (30.09.2019 14:49)
   Vážená paní Malá,

   svozová společnost má vlastní dotříďovací linku, kde se odpady ještě dotřídí. Pokud jde o otvory pro vhoz u kontejnerů na tříděný odpad, tak tento faktor zohledňujeme u kontejnerů na papírové a plastové obaly. Kontejnery na sklo a kov mají jednotný otvor. Připomínám, že všechen odpad by měl být do kontejnerů vhazován tak, aby zabíral, co nejméně místa a aby neblokoval možnost vhození dalšího odpadu, tedy PET lahve a plechovky sešlápnuté, kartonové krabice složené apod. 

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: údržba zeleně ulice U Pazderek (Lucie 19.09.2019 9:22) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  8.8. jsem se ptala na údržbu zeleně v ulici U Pazderek, protože jsem nedostala odpověď, píši znova.:)
  V loňském roce došlo k prořezání náletových dřevin a vyčištění celého zeleného pásu. Bylo to hodně práce a vypadalo to dobře. Bohužel od té doby nebyla ani jednou tráva posekána. Tráva i ostatní rostliny v zeleném pásu mezi ulicí U Pazderek a Zhořelecká dosahují výšky přes 2 metry.
  Na kdy plánujete údržbu této části zeleně?

  Děkuji za odpověď. Lucie G.
  • Odpověď: (24.09.2019 14:53)
   Dobrý den,
    
   bohužel prořez Vámi dotazovaného místa se nesetkal s pozitivní reakcí obyvatel v ul. U Pazderek. V současné době se jedná o dovysazení dřevin a rostlin na tomto pásu. Seč trávy zde probíhá dle plánu, tedy letos proběhla již popáté. Tímto místem se zabýváme a hledáme ideální kompromis.
    
   Děkuji za podnět a přeji hezký den

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Poražený. smrk (Zdeněk Souček 09.09.2019 9:28) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dnes 9.9.v raných hodinách byl Poláček 100let starý stříbrný smrk v zahradě rekonstruovaného domu v ul. Nad Rokoskou 1. CHtěl bych jen vědět či to bylo opět svévolné,nebo bylo pokácení povoleno ?
  • Odpověď: (13.09.2019 10:46)
   Vážený pane Součku,

   k vašemu dotazu „kácení smrku na pozemku p. č. 627 v k. ú. Libeň, v ul. Nad Rokoskou 1, Praha 8“ uvádíme následující. Dle zjištěných skutečností se jednalo o kácení podměrečné dřeviny (obvod kmene ve výšce 130 cm nad zemí nepřesahoval 80 cm). Dle ustanovení § 3 vyhlášky č. 189/2013 Sb., o ochraně dřevin a povolování jejich kácení, se povolení ke kácení dřevin, za předpokladu, že tyto nejsou součástí významného krajinného prvku (§ 3 odst. 1 písm. b) zákona č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny – dále jen zákon), náhradní výsadby (§ 9 odst. 1 zákona) nebo stromořadí, podle § 8 odst. 3 zákona nevyžaduje pro dřeviny o obvodu kmene do 80 cm měřeného ve výšce 130 cm nad zemí (průměr kmene cca 25,5 cm).

   S pozdravem

   oddělení ochrany přírody
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Kam s pneumatikou (Ludmila Seidlová 10.09.2019 14:42) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den
  nějaký dobrák u našeho domu odložil k poplenici pneumatiku. Ovezla bych ji, ale nevím kam. Zjistila jsem, že do kontejneru na velkoobjemový odpad nepatří, ani do tzv. nebezpečného odpadu, v tom, co je možné dát do sběrného dvora také pneumatiky nejsou uvedené. Můžete tedy poradit, kam s ní?
  Předem děkuji
  Lída Seidlová
  • Odpověď: (11.09.2019 16:13)
   Vážená paní Seidlová,

   použité pneumatiky by mělo být rozhodně možné odevzdat zdarma nebo za malý poplatek v jakémkoliv autoservisu, pneuservisu nebo prodejně pneumatik.  Seznam sběrných míst je např. na adrese https://docs.wixstatic.com/ugd/98a2de_f6be391fd34e4f2a893126921021d568.pdf.

   Děkujeme, že uklízíte za druhé.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: nepořádek odpadky a zápach (Martin Vaníček 05.09.2019 12:50) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli by šlo něco udělat s nepořádkem odpadkami pod mostem pod magistrálou kde se zbíha ulice Křižikova a Na Florenci gps souřadnice 50.0897772N, 14.4378889E vedle Muzea H.M.Prahy viz obrázek stálo by to tam pořádně uklidit a projet to tam s čisticím vozem všude se válej odpadky ruzně a zároven to tam zapácha. akorát se tam hromadí odpad hlodavci (potkani) tam v nočních hodinách běhají! neuklízelo se tam tak aspon přes rok řek bych že je to docela špatná vizitka Prahy že muže být takový nepořadek blízkosti Autobusového stanovište Florenc kde chodí cizinci a turisti co přijeli do Prahy a jdou se ubytova do hotelu na Praze 1, tak choděj kolem toho a zároveň to i cítěj zápach.
  Chodím kolem toho každý den do prace a pořád se nic nezměnilo nic prostě to asi nikdo nevidi že muže být takový nepořádek v centru Prahy!!!! Děkuji předem za odpověď a zjednanou nápravu S pozdravem Martin Vaníček
  • Odpověď: (09.09.2019 16:01)
   Vážený pane Vaníčku,

   předávám vyjádření TSK. Část prostoru pod magistrálou je ve vlastnictví Dopravního podniku hl. m. Prahy, část ve vlastnictví Magistrátu hl. m. Prahy, kde úklid provádí TSK.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: ondrej.hohl@praha8.cz


   Vážený pane Hohle,

   toto konkrétní místo je v naší správě (DP mají to za McDonald´s) a pravidelně ho uklízíme, díky tamnímu osazenstvu jsou však ta místa velice rychle opět znečišťována. Nicméně provedu kontrolu, jestli dodavatel nepolevil v kvalitě úklidu.

   Přeji Vám hezký den.

   S pozdravem

   Bc. Martin Špaček
   Technická správa komunikací hlavního města Prahy, a.s.
 • Otázka: Kopec mezi Hnězdenskou, Sosnoveckou a Lešenskou (Gebauerová 02.09.2019 20:10) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, vím, že tuto část nesekáte, protože není ve Vašem majetku. Ale ten kopec je opravdu příšerný, vysoká tráva plná všelijaké havěti. Tento stav trvá již řadu let. To nelze pozemek nějak vyvlastnit nebo pokutovat majitele, kteří neošetřují pozemky uprostřed hezké zeleně? Jak je možné, že nemůžete majitele pozemku pokutovat. Kdysi jsem jezdívala do jedné vsi, která každému, kdo alespoň jednou ročně neposekal pozemek napsala majiteli, že ho poseká na jeho útraty. A měli na to obecní vyhlášku.
  • Odpověď: (04.09.2019 16:16)
   Dobrý den paní Gebauerová,

   OŽP nemá zákonnou možnost, jak donutit vlastníky pozemků k provedení seče. V případě nepořádku na pozemku tomu tak není a je možno vlastníka pozemku vyzvat k nápravě, například k odklizení černé skládky, nebo drobného polétavého odpadu.
   V případě jakéhokoliv dotazu mě neváhejte kontaktovat tel.724 596 622

   S pozdravem 

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: vzrostle stromy (Dasa Grundova 16.08.2019 14:18) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den, bydlime v ulici Bednarska s okny do ulice Na Rokytce. Rada bych pozadala o prorez stromu (mimo vegetacni dobu samozrejme) predevsim na chodniku podel domu a take okolo brehu Rokytky. Nektere vetve jsou suche, pri vetru ci bource ohrozuji chodce a padaji na zaparkovana auta a u stromu blize domum zasahuji temer do oken. Dekuji
  • Odpověď: (30.08.2019 9:38)
   Vážená paní Grundová,

   MČ Praha 8 není vlastníkem ani správcem pozemků v ul. Na Rokytce v Libni. Váš požadavek na řez stromů v ulici předáváme na TSK Praha a požadavek, který se týká dřevin podél toku Rokytka, předáváme na Magistrát hl. m. Prahy. V případě dalších dotazů se obraťte přímo na vlastníka (správce) pozemku.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Re: Kam mizí posekaná tráva (Petr Pelech 07.08.2019 0:22) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  velmi děkuji za podrobnou odpověď, podle které se posekaná tráva odváží do kompostárny. Chtěl bych se tedy zeptat na některé věci týkající se kompostování na Praze 8:

  1) Jaká kompostárna bio-odpad zpracovává?
  2) Kolik kompostu je využito na hnojení městské zeleně?
  3) Jak často je hnojena vegetace na Praze 8, včetně travnatých prostranství?

  Děkuji.
  • Odpověď: (26.08.2019 16:36)
   Vážený pane Pelechu,
    
   MČ Praha 8 má na seč trávníkových ploch uzavřenou smlouvu s dodavatelem. Seč je dle smluvních podmínek prováděna včetně sběru a likvidace posekané trávy. K následnému nakládání s bioodpadem je kompetentní firma, která práce provádí a má povinnost s ním nakládat dle zákona. Ke zpětnému využití bioodpadu již nedochází. Plošné hnojení trávníkových ploch se provádí v parcích a to na jaře a na podzim.
    
   S pozdravem

   Ing. Simona Ďoubalová
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: simona.doubalova@praha8.cz

 • Otázka: rozbitý přístřešek na zastávce MHD a zobitá popelnice (Monika Štěpánková 15.08.2019 7:42) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  nevím zda níže uvedené patří do působnosti MÚ, ale pokud ne, prosím vás o předání podnětu na příslušnou organizaci. Děkuji.

  1/ V ulici Štětínská 352 je rozbitá popelnice - utržené odklápěcí víko, je možné ji vyměnit za novou nebo opravit.

  2/ Na autobusové zastávce Podhajská pole směr do centra někdo rozbil přístřešek. Nutno zamést alespoň střepy, když né opravit.

  Předem děkuji za vyřízení a přeji pěkný den
  M.Štěpánková
  • Odpověď: (21.08.2019 16:26)
   Vážená paní Štěpánková,

   Děkujeme za podnět. Rozbité sklo bude uklizeno našimi provozními pracovníky. Opravu přístřešku musí zajistit provozovatel, kterému vaši informaci předáváme.

   S pozdravem

   pověřen vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP) 


Vytisknout