Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla šest a čtyři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Souček (Zdenêk 03.02.2020 20:34) – Životní prostředí
  Sdílet
  Již před nêjakÿm časem jsem se Vás ptal zda by nebylo možné umístit v parku pod ul. Nad Rokoskou-V Holešovičkách koš se sáčky na sbêr psych exkramentú. Souček
  • Odpověď: (17.02.2020 14:02)
   Vážený pane Součku,

   vzhledem k tomu, že v ulici Nad Rokoskou jsou koše se sáčky na psí exkrementy poměrně rovnoměrně rozloženy (u parku Hercovka, Nad Rokoskou x Na úbočí, Nad Rokoskou x Pomezní), tak při umísťování nových nebo nahrazování odcizených či zničených košů měly prioritu jiné oblasti. Neváhejte mě kontaktovat ohledně upřesnění místa, kde by podle Vás koš na psí exkrementy byl potřeba.

   S pozdravem

   Tomáš Veselý
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Pád stromu v ulici Molákova (Roman Nový 10.02.2020 15:48) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den
  došlo na má slova, když jsem Vás oslovil 19.7.2016, že hrubě narušené kořeny topolů povedou k jejic seschnutí a následnému pádu při poryvu větru. Naštěstí nebyl nikdo zraněn ale byly poničeny č automobily. od roku 16 se nikdo dále o tyto stromy nezajímal ani stavitel bussines centra a ani městský úřad. poškození zvažují žalobu na Městskou část Prahy 8. Měli by ste se zamyslet nad vykácením těchto nebezpečných stromů s narušenýmy kořeny a vysadit zde jiné a mladé stromy
  • Odpověď: (14.02.2020 13:18)
   Dobrý den,

   dřeviny přes silnici nemá ve správě Městská část Praha 8, bohužel nemůžeme jednat za vlastníka pozemku, i když se nachází na území Prahy 8. Původního vlastníka jsme na stav dřevin upozorňovali, bez reakce. V současné době je vlastníkem Magistrát hl.m. Prahy a správcem pozemku je TSK, které už danou situaci řeší.

   S pozdravem a přáním hezkého dne

   Oddělení správy městské zeleně
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Re-use centra (Ivana Bláhová 05.02.2020 8:10) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  neplánuje Praha 8 také zřízení nějakého re-use centra jako je tomu v Jihočeském kraji?
  https://budejovice.rozhlas.cz/nepotrebne-ale-stale-funkcni-veci-mohou-lide-nove-odkladat-v-takzvanych-re-use-8124520
  Děkuji
  Ivana Bláhová
  • Odpověď: (10.02.2020 13:50)
   Vážená paní Bláhová,

   zřízení stálého re-use centra Praha 8 neplánuje. Nepotřebné věci můžete nabídnout třeba na některém prodejním trhu či jarmarku.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Podzemní kontejnery (Petr Barták 29.01.2020 9:09) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den.
  Ohledně častého nepořádku v blízkosti podzemních kontejnerů, např v ul. Na Rokytce, mám dotaz, zda nepořádek vzniká z důvodu naplnění kapacity kontejnerů, nebo z důvodu ucpání vhozové části?
  A jakým způsobem budete tuto situaci řešit?
  Děkuji Barták
  • Odpověď: (10.02.2020 13:26)
   Vážený pane Bartáku,

   od svozové společnosti máme informace, že nepořádek kolem kontejnerů vzniká z obou důvodů, tj. jak naplnění kontejnerů, tak ucpání průchodu. Můžeme navýšit četnost svozu v případě, že je to v možnostech svozové společnosti. Z podstaty věci nelze přidat další kontejner na podzemním stanovišti, ale prověříme možnosti přidání dalšího nadzemního stanoviště na tříděný odpad v blízkém okolí. Dále odbor životního prostředí průběžně provádí kontroly nakládání z odpady u živnostníků, což také může pomoci v případě, že je stanoviště přeplňováno odpadem z živnostenské činnosti.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Odvoz tříděného skla (Ing.Petr Janda 17.01.2020 12:42) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, v oblasti Kobylis v okolí ulice Košťálkova již od Silvestra nejsou vyvezeny kontejnery na sklo a tím pádem se hromadí sklo i kolem kontejnerů...jsou nějak stanoveny termíny svozu ?
  Děkuji, Petr Janda
  • Odpověď: (27.01.2020 15:44)
   Vážený pane Jando,

   děkujeme za Váš podnět. Problém s nevysypaným sklem hned na několika místech řešíme už od druhého týdne letošního roku. Termíny svozu samozřejmě stanoveny jsou, ale kvůli závadě je nebyla svozová společnost schopna dodržet. Sklo i střepy v blízkém okolí kontejnerů musí svozová společnost sama odklízet. Během tohoto týdne by měly být všechny kontejnery na sklo vysypány.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Uhynulé zvíře (Matušková 16.01.2020 12:58) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,včera ráno jsme s dětmi na chodníku našli mrtvou veverku. S pomocí jiné paní jsme ji dali pod strom a smrkovou větev, ale je mi jasné, že takto to určitě nekončí. Poradíte mi prosím, jak v takové situaci jednat? Kam se případně obrátit? Děkuji.
  • Odpověď: (20.01.2020 16:27)
   Vážená paní Matušková,

   v případě nálezu uhynulého zvířete je nutné kontaktovat Městskou policii hlavního města Prahy (tel. 156), která zajistí místo nálezu. Následně sama či prostřednictvím Magistrátu hl.m. Prahy osloví společnost, která provede odvoz zvířete. Výjimkou jsou domácí zvířata, tedy především psi a kočky, jejichž odvoz zajišťuje přímo městská policie.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: kontejnery na bioodpad (Vlasta Vetešníková 12.01.2020 10:10) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  před vánocemi byly v Praze na bilboardech zveřejňovány informace,že od nového roku bude v celeé Praze možnost třídit i bioodpad. Jak to vypadá konkrétně s Prahou 8?
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (15.01.2020 15:43)

   Vážená paní Vetešníková,

   projekt hl.m. Prahy, který byl propagován na billboardech i jinde v médiích, spočívá v tom, že od roku 2020 přechází svoz hnědých popelnic na bioodpad pod hl.m. Prahu. Hnědou popelnici na bioodpad si může k domu objednat vlastník nemovitosti. Režim objednání, placení apod. je velice podobný svozu směsného odpadu. Na portálu životního prostředí hl.m. Prahy (http://portalzp.praha.eu/jnp/cz/odpady/pro_obcany/bioodpa) naleznete ke svozu bioodpadu veškeré informace.d/index.html)
   Další možností pro třídění bioodpadu jsou velkoobjemové kontejnery na bioodpad, které jsou přistavovány sezónně, tj. od března do listopadu. Bioodpad rovněž můžete odevzdat v kterémkoli sběrném dvoře provozovaném hl.m. Prahou. Na území Prahy 8 je to sběrný dvůr Ďáblická 791/89 a sběrný dvůr Voctářova.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: nepořádek u stanice metra Kobylisy (Jana Hejná 11.01.2020 16:22) – Životní prostředí
  Sdílet
  Kdy se konečně začne uklízet parčík u metra Kobylisy nad ulicí Na Pěšinách?Už kdysi jsme dostali odpověď, že pozemek patří více vlastníkům a nikoli Praze 8.To nám však bohužel nestačí. Je přece možné pořádek vynutit, náklady úklidu vyúčtovat odpovědným subjektům. Nepořádek je tu skutečně až příšerný,stydíme se před návštěvami a naše popelnice nestačí, přestože sami sbíráme odpadky jak můžeme.Tu ostudu si Praha 8 opravdu nezaslouží, nikde není tak hrůzný nepořádek, jako na tomto malém prostoru.Děkujeme za pochopení a nápravu.
  • Odpověď: (14.01.2020 15:24)
   Vážená paní Hejná,

   na Váš podnět musím odpověď stejně jako k totožné stížnosti z 6. ledna. Nepořádek v parčíku u metra Kobylisy již řešíme. Vlastníkovi pozemků (fyzické osobě) byla zaslána písemná výzva ke zjednání nápravy, tj. k odstranění drobného odpadu. Děkujeme za Vaše upozornění a doufáme, že po naší výzvě dojde co nejdříve k nápravě. Městská část Praha 8 nemůže provádět na své náklady úklid na cizích pozemcích.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Žádost o kontejner na kovy (Klára Maláčová 05.01.2020 20:52) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěla bych požádat o přidání kontejneru na kovy na stanoviště třídění odpadů na křižovatce Soví vršek x Pod Bání. Děkuji.
  • Odpověď: (13.01.2020 16:02)
   Vážená Maláčová,

   zažádám o přidání kontejneru na kovy na Vámi zmíněné stanoviště. Vzhledem k tomu, že se v blízkém okolí žádný kontejner na kovy nenachází, domnívám se, že by s přidáním neměl být problém.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Specialni nadoby na olej (v Karline) (Igor Gombos 02.01.2020 13:09) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den,
  v lednovem cislu Osmicky je clanek "Tuk - nejvetsi skudce prazske kanalizace", ve kterem se pise "Tuk muzete sbirat do nadob, ktere se posleze odevzdavaji ve sbernych dvorech, ci do specialnich popelnic.". Nutit kazdou prazskou domacnost navstevovat sberny dvur mi prijde krajne neprakticke a proto nerealne. Kde se daji najit vyse uvadene 'specialni popelnice' na uzemi Karlina?

  Dekuji za odpoved
  • Odpověď: (10.01.2020 13:32)
   Vážený pane Gombosi,

   městská část Praha 8 aktuálně o přistavení kontejnerů na jedlé tuky a oleje ke stávajícím stanovištím tříděného odpadu neuvažuje. Vedle možnosti odevzdávání tuků a olejů do sběrného dvora můžete odevzdávat nádoby s použitým tukem a olejem v rámci mobilního svozu odpadu. Bližší informace včetně aktuálního harmonogramu svozů naleznete na portálu životního prostředí hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)


Vytisknout