Dezinfekce pro živnostníky a malé podnikatele

Výdej dezinfekce, Lowitův mlýn v Libni (vedle Elsnicova náměstí)Po dvou vlnách samoobslužného bezplatného výdeje dezinfekce veřejnosti přichází třetí vlna s rozšířením výdeje i pro živnostníky a malé podnikatele. Výdej dezinfekce bude probíhat od čtvrtka 7. května do neděle 10. května 2020 vždy od 9 do 16 hodin, a to včetně svátečního dne 8. května, opět před Löwitovým mlýnem v Libni (vedle Elsnicova náměstí).

Během dvou čtyřdenních termínů veřejnost v Praze 8 odebrala přes 2 000 litrů dezinfekce. Při limitu 0,5 litru na domácnost to znamená, že nabídku využilo 4 000 domácností, tedy necelých 10 procent všech domácností v Praze 8. „Považujeme to za velmi dobrý výsledek a další čtyři dny, po které bude probíhat samoobslužný výdej se k domácnostem budou moci přidat i živnostníci a podnikatelé,“ shrnuje starosta Prahy 8 Ondřej Gros.

Výdej dezinfekce živnostníkům a malým podnikatelům mohou využít ti, kteří mají provozovnu na území MČ Praha 8 s plochou provozovny do 200 m2. Každý, kdo se prokáže přes okénko občanským průkazem a kopií platného živnostenského oprávnění, či jiným dokumentem umožňující dle zákona podnikání či vedení živnosti, si na výdejním místě do vlastní nádoby může natočit 3 litry dezinfekce (doporučují se 2 x PET lahve 1,5 l). Dezinfekce je určena na dezinfekci pokožky a dotykových ploch jako jsou kliky, držadly, židle, stoly. Není určeno na vytírání podlah.
 
V uvedených dnech bude vydávána dezinfekce dále i veřejnosti a to 0,5 l do vlastní nádoby. Stačí se pouze prokázat občanským průkazem. Při odběru je potřeba stále dodržovat omezení stanovená nařízením vlády.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Výdej dezinfekce mapaMohlo by vás také zajímat 

Zveřejněno: 04.05.2020
Vytisknout