Tiskové zprávy

1 2 3 4 5  další 
 • Veřejný úklid na Praze 8

  21.07.2017
  O veřejný úklid na Praze 8 se stará nejen MČ Praha 8, ale z velké části také hl. m. Praha, která má ve své správě většinu pražských komunikací a zajišťuje čištění, úklid, opravy, odklízení sněhu apod. ze silnic a chodníků. Z dlouhodobého hlediska se tento úklid často ukazuje jako nedostatečný, proto MČ hledá novou firmu, která by zajistila kvalitně a spolehlivě pravidelný úklid nad rámec běžného úklidu.
 • Cena Eduarda Štorcha za rok 2017

  29.06.2017
  Městská část Praha 8 udělila i tento roku Cenu Eduarda Štorcha za pedagogický přínos učitelům základních škol zřizovaných městskou částí. Slavnostní předání ocenění třetího ročníku proběhlo 27. června 2017 v Grabově vile z rukou radní městské části a předsedkyně školské komise Jany Solomonové (ANO).
 • Komunitní centrum a zahrada kousek od Palmovky se otevřelo veřejnosti

  27.06.2017
  Bydlíte na Praze 8 a chtěli byste pěstovat rajčata nebo jen příjemně strávit volný čas v zeleni? Na Kotlasce kousek od Palmovky si od června můžete vyhlédnout vlastní záhonek. A nejen to. Komunitní centrum se zahradou v budoucnu nabídne spoustu dalších aktivit pro děti i dospělé.
 • Praha 8 chce dostupné bydlení, ale ne v nesmyslných lokalitách

  23.06.2017
  Rada ÚMČ Praha 8 přijala svým rozhodnutím materiál, jež se týká postoje k plánování bytové výstavby Magistrátem hl. m. Prahy (konkrétně Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy). Rada nesouhlasí s řadou navrhovaných lokalit, a proto pro Magistrát raději v předstihu vytvořila dokument, kde jej informuje, kde není možné výstavbu uskutečnit.
 • Přípravy na United Islands v plném proudu

  23.06.2017
  Praha 8 se zapojila do příprav na United Islands, který letos poprvé proběhne na území Karlína.
 • Senioři z Prahy 8 mají své „Hodinové vnuky“

  23.06.2017
  V Praze 8 je nová aktivita, kterou se zatím žádná jiná část hlavního města pochlubit nemůže. Za seniory, žijícími v domech s pečovatelskou službou, docházejí dvakrát týdně studenti středních škol, aby jim zpříjemnili odpoledne povídáním, zpěvem, společenskými hrami nebo společnou procházkou.
 • Nová aplikace usnadní a zrychlí podávání podnětů a stížností ke stavu veřejného prostoru

  19.06.2017
  Městská část Praha 8 usiluje o to, aby mohli její občané jednoduše nahlásit své stížnosti ke stavu veřejného prostoru a ty byly rychle vyřízeny. Proto bude v září letošního roku spuštěna nová jednotná mobilní a internetová aplikace Dej tip.
 • Praha 8 získala 194 milionů na investice, peníze půjdou na rekonstrukce parků, cyklostezek nebo tři nová kluziště

  19.06.2017
  Praze 8 se podařilo v rámci přerozdělování přebytku hlavního města Prahy získat téměř dvě stě milionů korun, rozhodlo o tom zastupitelstvo hlavního města Prahy na svém červnovém zasedání.
 • Praha 8 si připomene 200 let od založení Karlína

  19.06.2017
  V letošním roce si připomínáme 200 let od vzniku Karlína jako prvního pražského předměstí. Oslavy u příležitosti tohoto významného výročí proběhnou ve dnech 23. a 24. června. Program bude zahájen na Karlínském náměstí v pátek 23.6. v 16.00 hodin vystoupením Ivana Hlase, Jiřího Buriana, skupiny The Tap Tap a mnoha dalších zajímavých účinkujících.
 • Praha 8 otevírá diskusi o budoucnosti Palmovky s podtitulem „Palmovka: kdy, když ne teď.“

  08.06.2017
  MČ Praha 8 uspořádala 5. června 2017 na Palmovce akci s názvem „Udržitelně o Neudržitelné Palmovce“, jejímž tématem byla současnost i budoucnost Palmovky. Součástí akce byly prezentace, veřejná debata a výstava s názvem „Palmovka: kdy, když ne teď?“, která potrvá do 4. července.
 • Kampaň k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje na Praze 8 otevře diskusi o budoucnosti Palmovky

  01.06.2017
  Městská část Praha 8 pořádá v pondělí 5. června 2017 na Palmovce akci pro veřejnost s názvem „Udržitelně o Neudržitelné Palmovce“. Akce je koncipována v několika blocích, jejichž hlavním pojítkem je území Palmovky, její současnost i budoucnost, ale také globální pohled na cíle udržitelného rozvoje. Otevření výstavy a veřejné debatě budou přítomni zástupci vedení hl. m. Prahy a MČ Praha 8.
 • Seč trávy na Praze 8 provádí od soboty náhradní dodavatel

  27.05.2017
  Protože společnost Komwag, která měla do pátku zajistit kompletní seč trávy na Praze 8, nedokázala splnit své závazky vúči městské části a seč nezajistila ve slibovaném termínu ani kvalitě, bude od soboty 27. května provádět seč náhradní dodavatel.
 • Kompletní seč trávy proběhne na Praze 8 do 10 dnů

  15.05.2017
  Sekání trávy probíhá na Praze 8 od začátku roku ve spolupráci se společností Komwag. Podle uzavřené smlouvy má být seč na všech místech dokončena do 10 dnů. Bezprostředně poté bude následovat seč další.
 • Open House Praha 2017 otevře již potřetí zajímavé budovy a přidá několik novinek

  11.05.2017
  Festival Open House Praha se zařazuje na seznam tradičních pražských akcí a v rámci svého třetího ročníku, který se bude konat o víkendu 13.–14. května 2017, pozve veřejnost na prohlídku 43 budov. Lidé budou mít jedinečnou příležitost nahlédnout do budov, jejichž fasády důvěrně znají, ale dovnitř se jen tak nedostanou. Festival nabídne historické paláce, honosné vily, moderní kancelářské komplexy, nádraží, ale i technické a industriální stavby.
 • Nulová tolerance hazardu na Praze 8

  10.05.2017
  O nulovou toleranci hazardu usiluje nové vedení radnice již od svého nástupu do funkce. Zastupitelstvo městské části proto na svém 13. zasedání dne 10. května 2017 znovu potvrdilo své původní stanovisko z roku 2014, kdy schválilo materiál, podle něhož MČ Praha 8 požádala Zastupitelstvo HMP o změnu vyhlášky tak, aby na celém území Prahy 8 bylo zakázáno provozování výherních automatů
 • Podchod u tramvajové zastávky Štěpničná zkrášlí umělecké dílo od mladého umělce

  10.05.2017
  V současné době je dokončováno vymalovaní podchodu u tramvajové zastávky Štěpničná malbou od mladého umělce. Toto umělecké dílo zobrazuje podobnost mezi přírodní džunglí a tzv. sídlištní džunglí.
 • Květnové exkurze pro děti ve sběrném dvoře Voctářova

  05.05.2017
  Praha 8 připravila na tento rok mnoho různých vzdělávacích a ekologicky laděných akcí pro žáky základních a mateřských škol. Po Dni Země v květnu na děti čeká exkurze do sběrného dvora Voctářova.
 • Evropský den recyklace baterií 2017

  05.05.2017
  Oslavte s MČ Praha 8 dne 9. září 2017 již třetí Evropský den recyklace baterií! Baterie je možné odevzdávat do MŠ a ZŠ a některých budovách úřadu.
 • Den země a duben, měsíc bezpečnosti v silničním provozu

  28.04.2017
  Městská část Praha 8 připravila pro MŠ, ZŠ a širokou veřejnost ekologicko-výchovnou akci Den země a duben měsíc bezpečnosti. Dohromady bylo přihlášených více než 1200 žáků základních a mateřských škol.
 • Navýšení prostředků na zimní údržbu chodníků o 2 miliony

  26.04.2017
  Městská část Praha 8 provádí dlouhodobě zimní údržbu chodníků (odklízení sněhu a posyp) nejen na pozemcích, které má ve svém majetku, ale také na pozemcích, které jsou v majetku hl. m. Prahy, a to nad rámec celoměstského systému údržby chodníků hl. m. Prahy. Bohužel ani tato výpomoc Prahy 8, kterou doposud dobrovolně poskytovala, nebyla pro zajištění kvalitního stavu dostačující. Magistrát nechtěl občanům vyjít vstříc a rozšířit službu zimního úklidu.
Vytisknout