1 2 3 4 5  další
  • Rekordní čerpání dotací a pokračování investic – to je letošní rozpočet Prahy 8

23.02.2018
    Rada MČ Praha 8 schválila návrh rozpočtu pro rok 2018. Letos by měla osmá městská část hospodařit s 1 876 541 tis. Kč. Rozpočet, který bude projednávat Zastupitelstvo na zasedání ve středu 28. února 2018, počítá s rekordní výší dotací.
  • Praha 8 žádá Magistrát o zvýšení dopravní bezpečnosti u ZŠ a MŠ U Školské zahrady

20.02.2018
    MČ Praha 8 zadala na základě žádosti ředitelky ZŠ a MŠ U Školské zahrady zpracování dopravní studie kvůli zvýšení bezpečnosti na cestách. Žádá MHMP o zařazení realizace problematických míst v okolí školy do celopražského seznamu stavebních úpravy BESIP.
  • Okolí pražské říčky Rokytky bude místem k relaxaci

19.02.2018
    MČ Praha 8 zadala zpracování studie, která zmapuje možnosti revitalizace toku Rokytky.
  • Jak vidí Palmovku Libeňáci?

29.01.2018
    Sousedské setkání Palmovka TEĎ, které proběhlo ve čtvrtek 25. ledna 2018 v kavárně Divadla pod Palmovkou pod záštitou místostarosty Prahy 8 Petra Vilguse a s podporou náměstkyně pražské primátorky Petry Kolínské.
  • Starosta Petrus pokračuje v jednáních o Libeňském mostě. Pondělní schůzky starostů MČ Praha 7 a Troja se však nezúčastní

29.01.2018
    Na dnešní pondělí, 29. ledna 2018, svolali mí kolegové, starostové MČ Praha 7 a MČ Praha Troja, schůzku, na které budou jednat o Trojské lávce, Hlávkově a Libeňském mostu. Po pečlivé úvaze a konzultaci s panem náměstkem Dolínkem, který se setkání zúčastní, jsem se rozhodl nepřijít, a to ze dvou důvodů.
  • Osmičku čeká rekultivace veřejného prostoru

29.01.2018
    Osmá městská část pokračuje v rekultivaci veřejného prostoru i v roce 2018. Pro první polovinu roku si připravila několik projektů, také díky podnětům občanů.
  • Uzavření Libeňského mostu

19.01.2018
    19. ledna 2018, v ranních hodinách se sešel krizový dopravní štáb svolaný starostou MČ Praha 8 Romanem Petrusem k tématu uzavření Libeňského mostu z důvodu havarijního stavu.
  • Spolu8bio – projekt komunitního kompostování v Praze 8

16.01.2018
    Osmá městská část zahajuje ve spolupráci se spolkem Ekodomov projekt komunitního kompostování s názvem Spolu8bio. Jeho cílem je během jara tohoto roku umístit pět komunitních kompostérů pro potřeby obyvatel Osmičky.
  • Zrušené jednání o Paláci Svět

15.01.2018
    S lítostní Vás informujeme, že pan Crispino jménem své zástupkyně v Česku, paní Miroslavy Nečasové, zrušil dnešní jednání k tématu rekonstrukce Paláce Svět. Usilujeme o náhradní termín jednání.
  • Ekologická stopa Prahy 8

12.01.2018
    MČ Praha 8 vytváří z hlediska spotřeby zdrojů a produkce odpadů menší ekologickou stopu na obyvatele jako na národní úrovni celá Česká republika, ale také jako celá Praha. Další kroky ke zlepšení již probíhají.
  • Jednání o osudu „Hrabalova“ Paláce Svět

09.01.2018
    Další jednání s italským vlastníkem Paláce Svět o rekonstrukci povede za MČ Praha 8 v pondělí 15. ledna místostarosta Petr Vilgus. Cílem je zahájení skutečné rekonstrukce zchátralé budovy a obnovení obchodního parteru, případně prodej vlastníkovi, který se o rekonstrukci zaslouží.
  • Podpora sportování na Osmičce v roce 2018

04.01.2018
    Vedení Prahy 8 naplánovalo vybudování přístřešku na kola v blízkosti ZŠ Burešova a úpravu bezmotorové komunikace na Rohanském ostrově.
  • Městské byty na Osmičce se dočkaly rekonstrukce

02.01.2018
    Radnice osmé městské části ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy vyčlenila cca 25 milionů korun na rekonstrukci bytového fondu Prahy 8.
  • Objektivní informace o „kauze“ fast food Střelničná

18.12.2017
    Úřad městské části Praha 8 uvádí na pravou míru zkreslené informace o přezkumném řízení v „kauze“ fast foodu na Střelničné, které se v posledních dnech objevily na sociálních sítích.
  • Park Dlážděnka se dočká obnovy

18.12.2017
    Park Dlážděnka v Kobylisích se dočká revitalizace. Memorandum o společném postupu podepsali správci pozemků městská část Praha 8 a Česká správa sociálního zabezpečení. Revitalizace započne již v roce 2018.
  • Libeňské Elsnicovo náměstí se v roce 2018 promění v klidný parčík u říčky Rokytky

06.12.2017
    Dlouho očekávaná revitalizace libeňského Elsnicova náměstí proběhne v roce 2018 spolu s rekonstrukcí přilehlé Zenklovy ulice. Díky revitalizaci se stane klidným parčíkem u říčky Rokytky.
  • Praha 8 oceňuje zapojení občanů do voleb – členům volebních komisí přidá 300 korun

29.11.2017
    Praha 8 se rozhodla motivovat občany k členství ve volebních komisích. Nad rámec odměn stanovených zákonem vyčlenila ze svého rozpočtu cca 200 000 Kč a každému členu přidá 300 Kč.
  • Zenklova ulice v Praze 8 bude zelenější

28.11.2017
    Jedna z hlavních dopravních tras v Libni v Praze 8, Zenklova ulice se dočká komplexní revitalizace. Kromě rekonstrukce technické a dopravní infrastruktury, která právě probíhá pod vedením Technické správy komunikací a Pražské vodohospodářské společnosti, naplánovalo vedení městské části Praha 8 také revitalizaci ostrůvků zeleně.
  • Palmovka opět o krok blíž k tomu být centrem Prahy 8

27.11.2017
    Vedení městské části Praha 8 pokračuje v řešení revitalizace Palmovky. Dalším krokem, kterým se místo přibližuje důstojnému vzhledu jakožto centra osmé městské části, je projektová příprava veřejného prostranství křižovatky Palmovka.
  • Skauti na Osmičce budou mít novou klubovnu

21.11.2017
    Bývalá sauna v areálu MŠ Dolákova bude přestavěna na klubovnu pro skauty. Záměr získal také podporu občanů v participativním rozpočtu Prahy 8.