Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla osm a osm
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: kde mohou parkovat svatebčané (Radek Říha 29.06.2020 19:50) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, doporučujete nějaké místo k parkování svatebčanů? Obřad proběhne u Vás 2.7.2020 na MČ Praha 8, ale na webu MČ jsem nenašel žádné doporučení nebo informace kam nejvhodněji vozidla umístit. Při pohledu na leteckou mapu máte na nádvoří místa (relativně) dost, i auta na mapě vidím. Otázka je, zda tam pouštíte vozidla svatebčanů. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (30.06.2020 10:11)
   Vážený pane Řího,

   pro vozy svatebčanů jsou vyhrazena parkovací místa v ulici U Libeňského zámku (jižní okraj ulice při zdi přístaveb zámku).

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
   e-mail: jan.macke@praha8.cz 

   parkování
 • Otázka: Výmoly ve vozovce (Lucie Brousková 19.06.2020 10:01) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych požádala o opravu výmolů v ulici Bojasova,Slancova jejich tam už poměrně dost a čím dál víc se zvětšují, místy je nelze objet, úzký prostor, takže je to o nápravu či kola???!
  Myslím, že platíme dost velké částky za Modré zóny, které by šly na opravy využit!!!
  Děkuji Brousková
  • Odpověď: (23.06.2020 15:25)

   Vážená paní Brousková,

   Váš podnět na opravu výtluků v ul. Bojasova a Slancova předáváme správci komunikace TSK, který je v této věci kompetentní.

   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: lenka.kaplanova@praha8.cz

   Dobrý den,
   Ohledně výtluků v těchto komunikací vím. Mám hlášené neustále od občanů další výtluky apod. Již před týdnem jsem toto zadal našemu dodavateli na opravu ale bohužel nedokážu ovlivnit, kdy se do toho pustí a opraví to. Pokusím se je trochu popohnat ale bohužel mají přednost havarijní závady a až pak teprve se dělají tyto. 
   Pokusím se dodavatele optat, jestli by se do toho mohli co nejdříve pustit.

   Zdeněk Kolařík
   Správní technik
 • Otázka: Znacka zakaz stania,U mlynskeho kanalu (Martin Paluch 12.06.2020 16:17) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den. , bolo by mozne umiesnit na koniec ulice U mlynskeho kanalu tnacku zakaz stania? Po obidvoch stranach je vjazd na obsluzne komunikacie ,ktory je blokovany stojacimi autami ... dakujem
  • Odpověď: (23.06.2020 15:21)

   Vážený pane Paluchu,

   v této části ulice je zřízena obytná zóna.
   Vozidla tudíž mohou stát pouze na vyznačených místech označených jako parkoviště.
   Tato vozidla stojí mimo takto označená místa, dopouští se přestupku. Bylo by vhodné oslovit MP hl. m. Prahy.
   Tato ulice je účelovou komunikací ve vlastnictví právnické osoby a případná úprava DZ je na návrh vlastníka resp. Správce komunikace.
   Pokud bude OD osloven vlastníkem resp. správcem komunikace, bude se případným návrhem zabývat.
   Nicméně všeobecně se dá konstatovat, že v obytné zóně se užívá dopravního značení co nejméně.

   Děkuji za pochopení.

   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: marek.cerny@praha8.cz

 • Otázka: Vodorovného značení cyklostezky v ulici U Českých loděnic (Věra Marvanová 08.06.2020 17:10) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  Chci opakovaně požádat o obnovení vodorovného značení v ulici U Českých loděnic, které je již několik let nečitelné.
  Cyklisté zde nerespektují rozdělení cesty na chodník a cyklostezku a bezohledně jezdí mezi chodci. Vzhledem k absenci značení, ale není možné je na jejich chybu upozornit a dokázat jim, co je cyklostezka.
  S pozdravem
  Marvanová
  • Odpověď: (10.06.2020 14:49)

   Vážená paní Marvanová,

   Dle informací od správce komunikace TSK hl. m. Prahy má v nejbližší době dojít k opravě povrchu ulice U Českých loděnic.
   Poté bude obnoveno i vodorovné DZ.

   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: marek.cerny@praha8.cz

 • Otázka: Značka (Daniela Nová 03.06.2020 8:38) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,

  asi před třemi týdny se na ulici S. K. Neumananna 33 vyskytla dopravní značka (viz foto). Je možné ji odvést? Tato značka se jen opírá o dům.

  Děkuji

  Daniela Nová
  • Odpověď: (03.06.2020 15:43)

   Vážená paní Nová,

   Váš podnět předáváme zástupci zhotovitele k zajištění sjednání nápravy.
   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: lenka.kaplanova@praha8.cz

 • Otázka: Doprava Zenklova, Bulovka (Jiří Frait 28.05.2020 9:14) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  mám spíše připomínku, než otázku, ale nevím kam se případně obrátit, tudíž Vás poprosím o případné nasměrování.

  Včera jsem se poprvé setkal s uzavírkou levého odbočovacího pruhu na křižovatce ulic Zenklova/ Na stráži a nestačil jsem se divit vlastním očím, protože způsob označení je možná v souladu s pravidly značnení, nicméně naprosto v rozporu se zdravým rozumem. Věc se má tak, že pokud se člověk blíží ulicí Zenklova ve směru od Kobylis, je na úrovni podjezdu pod Pražským okruhem sice svislým značením upozorněn na práce na silnici a zúžení vozovky, nicméně pokud se blíží ke křižovatce, již z dálky se orientuje dle cedulí nad jízdními pruhy, které nejsou přeškrtnuté, tudíž předpokládá, že se jedná pouze o nějaké zúžení jízdního pruhu a ne jeho uzavření. Ve chvíli, kdy se přiblíží ke křižovatce vidí uzavření levého odbočovacího pruhu, ale vzhledem k provozu nevidí žádné další značení protože se v pravém pruhu setkávají auta sjíždějící z okruhu a situaci neulehčující řidiči nerespektující zůžení pruhů a vodorovné šrafování, kteří následně mají v plánu odbočení doprava. Díky tomu je v poslední chvíli vidět přenosné svislé značení (nízké a přes automobily v podstatě neviditelné), které upravuje řazení jízdních pruhů tak, že prostřední pruh se mění na odbočovací doleva a pravý na průběžný a odbočovací doprava. V tu chvíli zde nastávají dva problémy. První problém je, že se najednou narychlo řadí vozidla do pravého pruhu, aby mohla pokračovat a druhý problém je ten, že se následně za křižovatkou setkávají s vozidly, jejichž řidiči používají nyní odbočovací pruh doleva jako průběžný (jak byli zvyklí) vzhledem k tomu, že díky "kvalitě" označení neměli v podstatě možnost vidět přenosnou ceduli upravující jízdní pruhy. Tudíž sečteno a podtrženo zde Není přeškrtnuté značení nad jízdními pruhy, není přeškrtnuté vodorovné značení na vozovce a je zde umístěno svislé značení tak že je vidět jen ani ne v polovině případů. Vím že začíná být "dobrým zvykem" vydávat jakákoli, byť sebehloupější nařízení s tím, že si občané poradí a pokud ne, budou persekuováni pokutou, nicméně si myslím, že zrovna doprava, již tak naprosto zoufalá, by měla být řešena s rozumem, přehledně a přesně tak, aby nedocházelo k zmatečným situacím a následných přidruženým problémům.

  Velice Vám děkuji za případné nasměrování, případně předání mé prosby/poznatku/stížnosti na adekvátní oddělení.

  S přáním krásného dne

  Jiří Frait
  • Odpověď: (29.05.2020 13:35)

   Vážený pane Fraite,

   v této věci je kompetentní odbor pozemních komunikací a drah, oddělení silničního správního úřadu, MHMP. Obrátit se můžete na Jiri.Tumpach@praha.eu.

   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: lenka.kaplanova@praha8.cz

 • Otázka: Úprava přednosti v jízdě (Petr Lizner 26.05.2020 9:43) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  protože byl kvůli novostavbám zrušen nájezd na Libeňský most směrem od Palmovky z ulice Voctářova, najíždějí všechna vozidla jedoucí z tohoto směru na Libeňský most z ulice Štorchova (po podjetí mostu vlevo), kde na nájezdu na Libeňský most musejí dávat přednost vozidlům jedoucím po Libeňském mostě směrem od Palmovky (viz obrázek).
  Toto mi připadá naprosto nelogické, protože část Libeňského mostu od této křižovatky směrem k Palmovce slouží pouze jako parkovací zóna s minimálním provozem. V této souvislosti se tedy ptám, zda se neuvažuje o změně přednosti v jízdě tak, že přednost budou muset dávat vozidla přijíždějící na toto křížení z Libeňského mostu od Palmovky. Věřím, že by to významně přispělo k plynulosti provozu.
  S pozdravem, Petr Lizner
  • Odpověď: (29.05.2020 13:28)

   Vážený pane Liznere,

   důvod vašeho návrhu je nám zřejmý, výjezd ze Štorchovy ulice na Libeňský most je skutečně dopravně zatíženější, než směr ze slepého konce Libeňského mostu na straně od Palmovky. Je však nutné mít též na zřeteli, že se na Libeňském mostě nachází tramvajová trať v úrovni vozovky (to znamená, že tramvajová trať není na samostatném výškově odděleném drážním tělese) a pro tramvaje platí téměř stejné dopravní předpisy jako pro automobily. Jinými slovy tramvaj jedoucí směrem od Palmovky by musela dávat přednost v jízdě automobilům přijíždějícím ze Štorchovy ulice, což je v rozporu se zásadou preference MHD. Nelze totiž stoprocentně vyloučit, že některá vozidla, zvláště ta rozměrnější, budou při výjezdu ze Štorchovy ulice více nebo méně zasahovat do profilu tramvajové trati. Proto je stávající úprava z hlediska bezpečnosti dopravy výhodnější. Děkujeme za Váš zájem o zlepšení plynulosti dopravy v hlavním městě Praze.

   S pozdravem

   Ing. Jiří Tumpach, MBA
   specialista silničního správního úřadu

   HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
   MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

 • Otázka: Interval na semaforu (Helena Kejmarová 18.05.2020 23:39) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, zda by bylo možné upravit interval pro přechod na semaforech na křižovatce ulic K Pazderkám x Čimická. Semafory zde byly v minulých dnech vyměněny a nyní jsou intervaly pro přechod na každé straně jinak dlouhé a konkrétně na straně blíže k Pazderkám je interval nyní tak krátký, že i svižnou chůzí se dá dojít sotva do poloviny přechodu, což jelikož se jedná o celkem rušnou komunikaci, není úplně příjemné. Předem mnohokrát děkuji, Kejmarová
  • Odpověď: (28.05.2020 14:23)

   Vážená paní Kejmarová,

   na základě Vašeho podnětu bylo oddělením řízení dopravy TSK provedeno místní šetření na SSZ 8.273 Čimická – K Pazderkám. Konstatujeme, že podnět týkající se nedostatečné délky volna pro plynulé přejití obou částí děleného přechodu přes ulici K Pazderkám je oprávněný. Nastavení světelné signalizace není v souladu se schváleným dopravním řešením. Dále byla při místním šetření zaznamenána nedostatečná délka signálu volno na vjezdu z Čimické ulice ve směru od Čimic.
   Vzhledem k tomu, že je světelná signalizace po obnově technologie ve zkušebním provozu, byl předán požadavek na obě úpravy dodavateli obnovy technologie světelné signalizace. Po úpravě by měla být délka volna pro chodce dostatečná pro přejití obou pásů ulice K Pazderkám.

   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: lenka.kaplanova@praha8.cz

 • Otázka: doprava (Dalibor Nováček 24.05.2020 12:27) – Doprava
  Sdílet
  Potvrzujeme přijetí Vašeho příspěvku.

  Zaslaný příspěvek:
  Dobrý den. Často jezdím z Bohnic k zoologické zahradě. Silnice je poměrně úzká, několik serpentin a dle mě poměrně nebezpečná při míjení vozidel. K bezpečnosti by jistě přispělo, kdyby byla označena střední plná čára, která je, bohužel,až dole před stopkou. Upřímně-nechápu,proč tohle značení chybí. Děkuji za odpověď.


  V nejbližším možném termínu bude Váš příspěvek postoupen kompetentní osobě.
  Po zpracování bude zveřejněn spolu s odpovědí na stránkách MČ Praha 8 dle podmínek uvedených v oblasti Zeptejte se / Hlášení závad. Odpověď Vám zašleme také na e-mail.
  Pozn. Dosud bez odpovědi!
  • Odpověď: (28.05.2020 14:17)

   Vážený pane Nováčku,

   komunikace K Bohnicím, tzv. serpentiny, se nachází na území MČ Praha 7, kde státní správu vykonává odbor dopravy ÚMČ Praha 7, který je v této věci kompetentní.

   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: lenka.kaplanova@praha8.cz

   Dobrý den,
   níže přikládáme vyjádření odboru dopravy ÚMČ Praha 7, které jsme obdrželi na náš dotaz v roce 2019:
   Vyznačení plné bílé čáry není bohužel možné z důvodu nedostatečné šíře vozovky. Několikráte jsme tuto situaci řešili se zástupci PČR a vždy jsme obdrželi negativní reakci. Z důvodu zajištění bezpečnosti je proto v oblasti serpentin svislým dopravním značením omezena maximální rychlost na 30 km/h.

   Martin Jedlička
   předseda komise pro dopravu Rady MČ Praha 8

 • Otázka: Nevyužívání vyhrazeného parkovacího místa pro ZTP (Martin Novák 05.05.2020 12:02) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, existuje nějaký způsob obrany proti lidem, kteří ubírají na parkovišti místo tím, že mají zřízeno vyhrazené parkovací místo pro ZTP, aniž by na něm za poslední rok někdo parkoval? Platí se za toto reservé? Je povinnost jej využívat? Děkuji.
  • Odpověď: (18.05.2020 15:29)

   Vážený pane Nováku,

   vyhrazená parkovací stání pro držitele průkazu ZTP,ZTP/P jsou na základě žádosti zřizována bezplatně. Uživatel je povinen vyhrazené parkovací stání využívat obvyklým způsobem. Pokud se Vám jedná o konkrétní nevyužívané vyhrazené parkovací stání, tak ho uveďte.

   S pozdravem

   Simona Ďurkovičová 
   Oddělení silničního a správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)
   e-mail: simona.durkovicova@praha8.czVytisknout