Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla sedm a jedna
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: dodržování rychlosti v ulici K Pazderkám (Aleš Rothbarth 29.04.2019 15:51) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, chtěl bych navrhnout umístění úsekových radarů v obou směrech po celé délce ulice "K Pazderkám" v Praze 8. Přechod této silnice je často velmi nebezpečný a to i na přechodech. Dlouhá dvouproudová rovná silnice přímo vybízí k výrazně rychlejší jízdě než je povoleno a také k tomu zcela běžně dochází. Tuto silnici je třeba přejít cestou z obydlené části sídliště do lesa / Botanické zahrady / na zastávku MHD "Na Pazderce". Jedná se o frekventovanou cestu pěších a radar by měl své opodstatnění. Zvažte prosím tento návrh. Děkuji, s pozdravem A. Rothbarth
  • Odpověď: (23.05.2019 10:37)
   Vážený pane Rothbarthe,

   Děkujeme za Váš podnět.
   Projednáme s dotčeným orgánem, tj. Policií ČR, odbor služby dopravní policie.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkoviště u polikliniky Mazurská (Jan 16.05.2019 20:06) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat na kdy je aktuálně plánované dokončení parkoviště a příjezdové komunikace u polikliniky Mazurská?
  V tištěném periodiku Osmička jste v minulosti slibovali, že stavební práce budou hotové do konce dubna a v květnu se již můžeme těšit na nové parkoviště. Polovina května je ale již za námi a stále není hotovo...
  Ptám se i proto, že jsem byl nejméně dvakrát svědkem toho, že ve všední den dopoledne na staveništi neprobíhala vůbec žádná činnost a nebyl tam k vidění jediný pracovník (o čemž jsem vám mimochodem před časem psal i sem, do této sekce, ale nikdo mi na můj příspěvek nereagoval...), tak bych rád věděl, zda stavba opravdu pokračuje dle původního harmonogramu a co případně způsobilo její skluz.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (22.05.2019 15:34)
   Vážený pane Jane,

   je pravdou, že došlo k posunu termínu dokončení stavby, a to zejména z toho důvodu, že při provádění odstraňování stávajícího povrchu parkovací plochy bylo zjištěno, že pod částí asfaltové plochy se nachází betonový podklad o mocnosti 0,25 m až 0,45 m, na místo běžné podložní skladby. Na základě následných zjištění a vyhodnocení bylo konstatováno, že nelze ponechat betonovou vrstvu na místě a musí dojít k jejímu odstranění, a to s odkazem na mocnost podkladní vrstvy pro zámkovou dlažbu. Toto odstraňování a likvidace bylo časově mnohem náročnější a došlo tedy k posunu termínu dokončení, který je nově stanoven na konec května. Následně bude zahájeno kolaudační řízení.

   S pozdravem

   vedoucí odboru správy majetku (OSM)
 • Otázka: parkování u hřbitova (Jaroslav Novotný 21.05.2019 14:04) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, zajímalo by mne, zda mohu zaparkovat bez poplatku u hřbitova Praha 8 - Libeň, ulice Na Korábě/Krejčího? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (22.05.2019 14:19)
   Vážený pane Novotný, 

   v ulicích Krejčího a Na Korábě nejsou zavedeny zóny placeného stání. 

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Blokové čištění komunikací (Rostislav Jurka 20.05.2019 8:20) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  na pátek 17.5. bylo v rozpisu blokového čištění komunikací naplánováno blokové čištění v ulici Vánková. Byly zde v tom smyslu rozmístěny i dopravní značky zákazu zastavení s dodatkovou tabulkou s tímto datem. Ulice však evidentně vyčištěna nebyla - stav je stejný, jako byl před ohlášeným datem čištění, tedy 17.5. Jedná se hlavně o spad listí z okolních stromů, které podél obrubníků tleje a zahnívá. Proč blokové čištění neproběhlo?
  Předem děkuji za odpověď. R.Jurka
  • Odpověď: (20.05.2019 12:05)
   Vážený pane Jurko, 

   blokové čištění komunikací v Praze zajišťuje správce komunikace, jímž je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s., nikoliv MČ Praha 8. Ověříme u TSK, zda čištění proběhlo.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Navýšení počtu parkovacích míst na sídlišti Bohnice (Kadeřábek 16.05.2019 23:21) – Doprava
  Sdílet
  Zdravím, plánuje se v dohledné době rozšíření počtu parkovacích míst na sídlišti Bohnice, konkrétně v oblasti ulic Feřtekova a Řešovská?
  Již někdy předloni se o tom psalo v radnicí vydávaném časopisu a zatím se stále nic neděje. Naopak díky neustálým omezením například z důvodu stavby domu pro seniory či rekonstrukce teplovodu se v této oblasti parkuje stále hůře a naše "hrdinná" městská policie pak v noci rozdává pokuty chudákům, kteří již nemají jak zaparkovat...
  • Odpověď: (17.05.2019 12:54)
   Vážený pane Kadeřábku,

   Na akci „Vybudování parkovacích stání v ulicích Eledrova, Hanouškova a Řešovská, Bohnice“ – Praha 8 Bohnice, bylo požádáno o vydání územního rozhodnutí. Řízení bylo přerušeno z důvodu požadavku Odboru územního rozvoje a výstavby o doplnění projektové dokumentace. V tuto chvíli Vám bohužel nemůžeme podat bližší informace. 

   S pozdravem

   Oddělení silničního správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Vozidla čsticí ulice a Zákaz vjezdu (jednosměrka) (Landa 15.05.2019 22:33) – Doprava
  Sdílet
  Proč prosím vozidla čistící ulice nedodržují jednosměrky a vjíždí opakovaně do ulic z protisměru, konkrétně ulice Peckova?
  • Odpověď: (16.05.2019 12:45)
   Vážený pane Lando,

   naše úklidová vozidla uklízí pouze chodníky, nicméně naši pracovníci byli poučeni o nutnosti dodržovat pravidla silničního provozu. Pokud jde o vozidla uklízející vozovku, pravděpodobně se jedná o úklidovou činnost Technické správy komunikací hl.m. Prahy.

   S pozdravem

   pověřen vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP) 
 • Otázka: Parkování na Praze 8 (Jaroslav Jendomě 14.05.2019 13:03) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  na tomto místě bych chtěl nezvykle poděkovat městské části za způsob řešení parkování ve městě a odbavování dotazů zde na internetu. Mnozí naši spoluobčané si neuvědomují, že vlastnictví vozidla je jejich právo, nikoli povinnost. Pokud si pořídí vozidlo, aniž by domysleli, kam ho umístí, je to větší míry jejich problém. Je to věc, a podobně, jako když si koupíte pohovku, není problém města, že se Vám do obýváku nevejde. Veřejný prostor je nás všech a je právem města část z něj vyčlenit pro parkování vašeho vozidla, nikoli povinností. (Jarda, vozidlo mám, parkuji ho v garáži, za kterou platím peníze a přijde mi to normální)
  • Odpověď: (14.05.2019 14:37)
   Dobrý den,

   velmi Vám děkujeme.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Chodník podruhé (Nová 03.05.2019 12:16) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o odpověď na můj dotaz ze dne 2.5.2019. Je uveřejněn pouze dotaz bez odpovědi.
  Současně položím druhý dotaz týkající se nově umístěného dopravního značení. V době, kdy se stále řeší nedostatek parkovacích míst, mi přijde jako výsměch ze strany MČ, že nechá/dovolí umístit zákaz zastavení ve velmi frekventované ulici, shodou okolností právě naproti bytovému domu v Primátorské ulici, kterého se týkal můj první dotaz. Stále věřím, že se jedná o omyl nebo skrytou kameru, abyste zjistili, co občené, které zastupujete a jistě hájíte jejich zájmy, vydrží. Prosím, neodkazujte na TSK apod., vy jste naši zástupci, chceme řešení od vás. Jako jedné z mála se mi chce věřit, že umístění značek projednáte.
  Nová
  • Odpověď: (14.05.2019 12:32)
   Vážená paní Nová,

   nové dopravní značení v ulici Primátorská bylo vyznačeno z důvodu dopravního připojení podzemního parkingu novostavby bytového domu, schváleného dle řádně předložené projektové dokumentace naším odborem dopravy na základě souhlasného vyjádření příslušného orgánu Policie ČR a správce komunikace TSK hl. m. Prahy a.s..
   Vzhledem k tomu, že objekt z jiné strany nepřiléhá ke komunikaci, nebylo možné připojení novostavby řešit jiným způsobem.

   S pozdravem

   Martina Klimentová
   oddělení dopravního rozvoje
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: martina.klimentova@praha8.cz
 • Otázka: dopravní značení Primátorská (Veronika Vážná 10.05.2019 9:12) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, reaguji na Vaši odpověď na dotaz paní Suchomelové ohledně zákazu zastavení v ulici Primátorská. Opravdu si stojíte za tím, že připojení novostavby nebylo možné řešit jiným způsobem? Stačilo o pár centimetrů snížit obrubník, který se stejně dělal kvůli nájezdu nový, a auta by z garáží pohodlně vyjela. Nehledě na to, že dle mého názoru jeden pruh na vytočení a vyjetí z garáže úplně stačí. Při dnešní dost tragické situaci s parkováním snad nemyslíte vážně argumentaci, že to bylo schválené odborem dopravy. Kdyby kdokoliv z odboru dopravy zkusil přemýšlet, třeba by se možnost parkování alespoň nezhoršovala, když už se ji žádným způsobem nesnažíte zlepšit. V.V.
  • Odpověď: (14.05.2019 11:08)
   Vážená paní Vážná,

   připojení novostavby v ulici Primátorská nebylo možné řešit jiným způsobem, dostatečný prostor pro vjezd a výjezd do/z podzemních
   hromadných garáží byl realizován na základě prověření rozhledových poměrů a vlečných křivek, souhlasného vyjádření příslušného orgánu 
   Policie ČR a v souladu s platnou legislativou. 

   S pozdravem

   oddělení dopravního rozvoje
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Lanovka - Troja - Dejvice (Tereza Lukáčová 13.05.2019 14:16) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  prosím o informaci v jaké fázi projednávání či přípravy je projekt lanové dráhy spojující Troju a Dejvice.
  Děkuji.
  • Odpověď: (14.05.2019 10:53)

   Dobrý den,

   jde o projekt hlavního města, tedy byla nám představena pouze studie, více informací do dnešního dne nemám. Doporučuji se obrátit na dopravní komisi hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8


Vytisknout