Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla dva a jedna
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: ůhrada parkování v Praze 8 (Vladi mír Sobotka 08.04.2021 12:13) – Doprava
  Sdílet
  Lze uhradit roční parkování , které mmi tento měsíc končí on line ?
  • Odpověď: (13.04.2021 14:45)
   Vážený pane Sobotko,

   parkovací oprávnění je možné prodloužit buď osobně na výdejně parkovacích oprávnění, nebo prostřednictvím Osobních stránek uživatele, ke kterým Vám byly zaslány přihlašovací údaje za předpokladu, že jste při registraci parkovacího oprávnění poskytl svoji e-mailovou adresu. 
   Pokud jste si přihlašovací údaje neuložil, kontaktujte přímo referenty výdejny parkovacích oprávnění e-mailem nebo telefonicky.

   S pozdravem

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Otázka: Skládka odpadu (Jiri Novotny 29.03.2021 16:06) – Doprava
  Sdílet
  Obracím se na Vás s dotazem a řešením dopravní situace v křižovatce Vratislavska,Lodzska. Křižovatka je nepřehledna a nebezpečná! Do křižovatky není náležitý rozhled, řidičům odbočujícími od OC Odra brání v náležitém rozhledu zaparkována vozidla zejména na pravém jízdním pásu. Už v minulosti tam došlo k několika nehodám! Před touto úpravou tam byl zákaz zastavení na obou stranách. Toto dopravní značení zřejmě zaniklo z důvodu požadavků místních na parkovací místa? Domnívám se, že to nemůže být na úkor bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Ještě mi dovolte jeden dotaz, řeší se nějakým způsobem vraky vozidel? Opakovaně jsem nahlasoval vraky v Bohnicích a od zprávy služeb, žádná nebo nulová reakce!!! Děkuji za vyřízení dotazů. J. Novotný.
  • Odpověď: (13.04.2021 14:36)
   Vážený pane Novotný,

   Odbor dopravy společně s dotčeným orgánem Policií ČR, odbor služby dopravní policie, situaci v uvedené křižovatce prověří.
   Nicméně i za současného stavu zde platí obecná úprava provozu, dle které je možné ze strany MP hl. m. Prahy resp. PČR konat a řešit případné přestupky.

   Podněty na případné vraky je možné zaslat na odbor dopravy, konkrétně paní Simoně Ďurkovičové, simona.durkovicova@praha8.cz.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkoviště ve Famfulíkově ulici (Adolf Keller 01.04.2021 9:14) – Doprava
  Sdílet
  Vážení, již potřetí se ptám a stále mi nebylo odpovězeno.
  Doufali jsme, že se starým vedením radnice skončí téma parkoviště ve Famfulíkově ulici. Zase se šušká,že se bude budovat parkoviště. Co je na tom pravdy. Myslím si, že by tím klesla cenu bytů a na místo stromů koukat na asfalt by určitě nebylo příjemné.
  • Odpověď: (08.04.2021 13:16)
   Dobrý den,

   ve Famfulíkově ulici jsme před časem pro žadatele tj. městskou část P8 pravomocně povolili a nedávno prodlužovali lhůtu k dokončení stavby. Předmětem byla úprava prostoru části komunikace a parkoviště k docílení navýšení kapacity. Společné řízení bylo vedeno veřejnou vyhláškou a přihlásili se do něj aktivně někteří účastníci (SVJ) s námitkami, vesměs se týkaly vyvolaného kácení dřevin. Na můj výslovný dotaz zástupci městské části potvrdili, že na navrženém řešení trvají a změny, které by snížily rozsah kácení nebyly akceptovány. Následně byl u nás vznesen dotaz ke změně stavby, kde by se prováděla dílčí část stavby, o nic však nebylo v tomto směru požádáno. 

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: protiepidemické opatření (Iva Sirová 12.03.2021 17:06) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mohu odjet na svůj rekreační objekt, který mám v okrese Nymburk.Bylo by to na celou sezonu/jsem v důchodu/.Nemohla jsem odjet před uzávěrou ze zdravotních důvodů. Děkuji za odpověď Iva Sirová
  • Odpověď: (08.04.2021 13:12)
   Dobrý den,

   Pokud chcete jet na svou chatu / chalupu / jiný rekreační objekt mimo okres trvalého pobytu nebo bydliště, musíte tam být nejpozději v den účinnosti nového omezení. Na cesty na chatu mimo okres se nevztahuje žádná z výjimek krizového opatření.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Frézování ulice Soví vršek (Karel Horák 25.03.2021 21:18) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, v současné době probíhá výměna kanalizace v ulicích Pod Bání a U Pekařky, přičemž vjezd do ulice Pod Bání z ulice U Pekařky je zakázán (kvůli výkopu je i znemožněn). Objízdná trasa a jediná přístupová cesta do ulice Pod Bání vede skrz ulici Soví Vršek, ve které však byl před cca 3 týdny sfrézován asfaltový povrch, který nebyl doposud nahrazen, a v této ulici je nyní rozježděná nezpevněná cesta (ještě před 3 týdny to byla sice úzká, ale normální asfaltová komunikace).

  Jak je možné, že práce nejsou koordinovány a současně jsou z jedné strany ulice prováděny výkopové práce, které znemožňují příjezd do ulice Pod Bání z jedné strany a na jediná alternativní přístupová cesta se frézuje? V ulici Pod Bání jsou dva bytové domy s cca 150 - 200 bydlícími !!!
  • Otázka: Oprava silnice s přechodem (Jan kulhavý 01.04.2021 20:46) – Doprava
   Sdílet
   Dobrý den,chci se zeptat zda by bylo možné opravit veřejnou komunikaci ulice lodžská odbočka ke garáži u jezevčíka a k parkovišti bývalé billy viz. Obrazky
   Děkuji za odpověď...
   • Odpověď: (08.04.2021 11:07)
    Dobrý den,

    Dle fotek i po místním šetření zadám opravu naší dodavatelské firmě.

    S pozdravem 

    Zdeněk Kolařík
    Správní technik
    Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.
  • Otázka: Výtluky v ulici Na Dlážděnce (Ilona 01.04.2021 12:26) – Doprava
   Sdílet
   Dobrý den, ulice Na Dlážděnce (zejména část od křižovatky Hercovka ke křížení s ulicí Květinářská) je samý výtluk, již delší dobu vypadá spíše jako tankodrom. Prosím, kdy bude silnice opravena? Děkuji
   • Odpověď: (08.04.2021 11:01)
    Vážená paní Ilono,

    Váš podnět na opravu výtluků v ul. Na Dlážděnce předáváme správci komunikace TSK, který je v této věci kompetentní.

    S pozdravem 

    vedoucí oddělení silničního správního úřadu
    odbor dopravy (OD)


    Dobrý den,

    Tato ulice je zařazena a již se připravuje její celková rekonstrukce. Před 14 dny zde proběhly provizorní opravy a vozovka byla uvedena do sjízdného stavu.
    Pokud se stav zhorší, určitě zadáme další provizorní opravy.

    S pozdravem

    Zdeněk Kolařík
    Správní technik
    Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.
  • Otázka: Oprava vozovky (Michal Krejčí 31.03.2021 21:59) – Doprava
   Sdílet
   Dobrý den,
   chtěl jsem se zeptat, zda je v nejbližší době plánovaná oprava vozovky v oblasti Střížkova zejména ulic Bešťákova a Černého? Některé výmoly mají průměr i půl metru a jsou hluboké více než 15 cm. Nebezpečná je též prohlubeň u kanálu v křížení Bešťákova a tramvajové trati. Dekuji
   • Odpověď: (07.04.2021 13:50)
    Vážený pane Krejčí,

    Váš dotaz předáváme správci komunikace TSK, který je v této věci kompetentní, k vyjádření.

    S pozdravem

    vedoucí oddělení silničního správního řádu
    odbor dopravy (OD)
  • Otázka: Výtluky-Ve Vrchu (Karel Poslední 27.03.2021 10:51) – Doprava
   Sdílet
   Kdy budou odstraněny výtluky v ulici Ve Vrchu ?
   • Odpověď: (31.03.2021 15:19)
    Dobrý den,

    Reaguji na dotaz ohledně stavu ul. Ve Vrchu. Minulý týden jsem zde měl místní šetření s naším dodavatelem.
    Rozhodli jsme se zde udělat opravu celého jízdného profilu vozovky. Opravy proběhnou doufám co nejdříve.

    S pozdravem

    Zdeněk Kolařík
    Správní technik
    Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.
  • Otázka: úprava a rozšíření parkovacích zón (Jana Vaníková 19.03.2021 14:18) – Doprava
   Sdílet
   Dobrý den, prosím o informaci, zda se uvažuje o úpravě či rozšíření parkovacích zón v okolí Třeboradické, Paláskově, ev. Horňátecké ul. Po příjezdu s vozidlem, nemají majitelé parkovacích povolení možnost zaparkovat v blízkosti svého bydliště, neboť míst je málo. V Bohnicích parkují vozidla (u Odry) na hlavní silnici, kde jezdí BUSY MHD v jízdním pruhu, bylo by možné toto povolit i na Horňátecké, event. upravit z části stání na chodníku, nikoliv za sebou vedle chodníku, aby se vešlo víc vozidel vedle sebe. Bohužel jsou takoví řidiči, kteří neumí parkovat a zabírají dvě místa, proto prosím alespoň v uvedených ulicích o označení parkovacích míst tak, aby řidiči alespoň dodržovali toto značení. I přesto, že platím parkovací zónu, hradila jsem pokutu za špatné zaparkování vozidla, neboť místo v blízkosti bydliště jsem nenalezla a potřebovala jsem vynést věci z auta domů. Bydlím v 11.p., tzn., nejlépe zaparkovat u domu, odnést věci k vstupním dveřím domu, posléze k výtahu atd. Není tato možnost a ve svém vysokém věku (75) po mnoha operacích, bez nároku na ZTP mám tyto parkovací problémy nejen já, ale i ostatní, bydlící ve stejném domě. Např v Liberci mají čísla míst, na která mají oprávnění a nelze tam zaparkovat jiné vozidlo, mohlo by se něco podobného uskutečnit i na Praze 8. Děkuji, že jste mému dotazu věnovali svůj čas a současně prosím o zvážení mého některého návrhu. Přeji příjemný den a plno zdraví.
   • Odpověď: (31.03.2021 15:02)
    Vážená paní Vaníková,

    V tuto chvíli se o úpravě nebo rozšíření parkovacích stání v ulici Třeboradická neuvažuje.
    Zde jsou kapacity bohužel vyčerpány.
    V ulici Paláskova byl správci komunikace TSK hl. m. Prahy již v roce 2020 podán podnět na možnost navýšení o několik parkovacích stání. Jsou zde ale nutné stavební úpravy.
    V ulici Horňátecká zřízení parkovacího pruhu není reálné. Jedná se o významnou místní komunikaci I. třídy.
    Na místní komunikaci jako je ulice Třeboradická, Paláskova, Horňátecká atd. nelze Vámi zmiňovaným způsobem vyhradit jednotlivá parkovací stání. V uváděného příkladu z Liberce se  pravděpodobně jedná o účelovou komunikaci ve vlastnictví právnické nebo fyzické osoby.
    Děkuji za podnět.

    S pozdravem

    oddělení silničního správního úřadu
    odbor dopravy (OD)


  Vytisknout