Praha 8 má s virtuální galerií velké plány

České galerie musely zavřít kvůli pandemii koronaviru, přesto se snaží zůstat přístupné alespoň digitálně. A protože i Praha 8 nabízí momentálně dvě výstavy – v Libeňském zámku a v tzv. Bílém domě – kterých si veřejnost v tuto chvíli moc neužije, přichází s verzí Virtuální galerie 8 (VG8) www.vg8.cz.

„Do této virtuální galerie jsme v tuto chvíli „instalovali“ výstavu Rosti Osičky Rub a líc, která je právě na chodbách Libeňského zámku. Nově si jí tak ale lze prohlédnout i z pohodlí domova,“ vysvětluje starosta Prahy 8 Ondřej Gros. Výstava zahrnuje obrazy, básně, zajímavé předměty i fotografie, je doplněna audio-video záznamem i audio komentářem u každého exponátu.

Tato virtuální galerie bude brzy rozšířena o Usedlosti Prahy 8, která je momentálně instalována v budově radnice v tzv. „Bílém domě“, ale také přijdou na řadu neobvyklé expozice, např. nikdy nezrealizovaná výstava Evy Pilarové, poslední dny druhé světové války v Praze 8 podle dobových policejních spisů a další. „Věříme, že si nová virtuální galerie najde významné místo na kulturní mapě Prahy 8, protože velkou část výstav zde uvedených nikdy nespatříte v jiné „kamenné“ galerii, pouze ve VG8,“ říká starosta Gros a dodává: „V tuto chvíli přejeme inspirativní zážitek u výstavy Rub a líc a těšíme se na další setkání. Byť virtuální, ale tím snad nikoliv méně hodnotné.“


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

virtuální galerie qr

Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 22.04.2020
Vytisknout