Praha 8 pomáhá i magistrátním domovům pro seniory

Dnes ráno rozhodl krizový štáb Prahy 8 o pomoci pro domov pro seniory Nová slunečnice v Bohnicích a domov pro seniory Ďáblice. Obě zařízení jsou příspěvkovými organizacemi zřízenými Magistrátem hl. m. Prahy. O pomoci rozhodl krizový štáb Prahy 8 dnes ráno na základě naléhavé noční prosby právě z domova seniorů Nová slunečnice.
 
Tento domov se v pozdních nočních hodinách obrátil na několik městských částí i pražský magistrát, který je zřizovatelem domova, s naléhavou žádostí o ochranné prostředky a pomůcky, kterých má nedostatek. Podle hesla „kdo rychle, dvakrát dává“ připravil krizový štáb Prahy 8 okamžitou pomoc v podobě 1000 ks ústenek, 200 ks roušek, gumových rukavic a 10 l dezinfekce. Stejná pomoc putuje i do domova pro seniory Ďáblice.

Zároveň Praha 8 zajistila dezinfikování 6x v týdnu u tří nájemních bytových domů – Taussigova, Bušova a Bínova. Tyto domy patří městské části a malometrážní byty v těchto domech slouží k bydlení seniorů a občanů se zdravotním postižením, kteří potřebují pomoc pečovatelské služby nebo jsou využívány v rámci programu bydlení pro seniory nebo pro azylového bydlení. Dezinfekce v těchto domech bude probíhat 6x týdně.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

 Domov pro seniory Nová slunečnice


Mohlo by vás také zajímat 

Zveřejněno: 30.03.2020
Vytisknout