Týden pro fair trade 2018

Týden pro fair trade 2018, ilustrační obrázekV průběhu května budete mít příležitost zažít a poznat v rámci Týdne pro fair trade zajímavé akce, třeba Férovou snídani nebo Férové trhy.

Férová snídaně je příjemný jarní piknik, který se koná po celém světě druhou květnovou sobotu, letos je to v sobotu 12. května dopoledne, u příležitosti Světového dne pro fair trade. Společným piknikem se tak podporují lokální a fairtradové potraviny. V roce 2017 takto posnídalo v České republice 7 800 lidí na 164 místech. Více informací k Férové snídani a místům, na kterých se v České republice, potažmo v Praze a konkrétně v Praze 8 koná, naleznete na stránce www.ferovasnidane.cz.

Zveme vás tedy například do prodejny Biodomov u metra Ládví, kde se 12. května 2018 dopoledne koná Férová snídaně a od pondělí 14. května 2018 se v prodejně představí dodavatelé fairtradových produktů, jako jsou například férové banány, čokoláda, oříškové pasty a rýže anebo třeba férové oblečení pro děti. Během tohoto týdne bude probíhat i férová anketa o zajímavé ceny.

V rámci Týdne pro fair trade probíhá řada dalších akcí. Jednou z nich je u nás Férový trh, který se uskuteční 31. května 2018 na Palmovce v rámci akce k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje. V jednotlivých stáncích si tak budete moci zakoupit výrobky sociálních podniků a firem, lokální potraviny a občerstvení.

K nabídce pozvánek na květen připojím ještě jednu. Organizace Tichý svět, která pomáhá neslyšícím, připravila ukázkovou hodinu znakové řeči. Znakování se koná v úterý 29. května 2018 od 18 do 19 hodin v Tiché kavárně v Kobylisích (Burešova 1151/12, Praha 8). Ukázková hodina je zdarma. Zájemci se mohou přihlásit na e-mailu tichyjazyk@tichysvet.cz.

Přijďte, těšíme se na setkání s vámi na některé z akcí.


Jana Martínková
oddělení strategického rozvoje a MA21Mohlo by vás také zajímat