Zastupitelstvo MČ Praha 8 schválilo záměr zavedení parkovacích zón v Praze 8

Na čtvrtečním jednání Zastupitelstva byl schválen záměr zavedení systému parkovacích zón v Karlíně, Invalidovně a dolní Libni – ten si poté, co byli seznámeni  s plánem zpoplatněného parkování na několika veřejných debatách, v časopise Osmička a na webu MČ, schválili obyvatelé zmíněných čtvrtí i v anketě.

Výsledky ankety vyhodnotili v rámci tzv. „kulatého stolu" spolu s politiky i odborníci a zástupci policie a občanských sdružení. Návrh následně schválila Rada MČ a ve čtvrtek 5. prosince potvrdila i většina přítomných zastupitelů městské části. Pouze dva zastupitelé se zdrželi.

"Jsme rádi, že se náš návrh setkal s jednoznačnou podporou, jak obyvatel, tak politiků i odborníků. Mrzí nás, že se jakékoliv formy dialogu o nutnosti a formě zavedení zón i přes opakované výzvy neúčastnili zástupci ČSSD a strany Zelených. Vrcholem byl jejich demonstrativní odchod ze schůze Zastupitelstva, během které byl tento zásadní materiál předložen k posouzení a schválení,“ uvedl předkladatel návrhu, místostarosta Michal Švarc.

Zveřejněno: 07.12.2012
Vytisknout