Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla devět a tři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Bydlení pro jednho člověka - obecní bydlení (Jan Byrtus 30.01.2020 1:45) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den aktuálně bydlím na Praha 8 (ul.Křižíkova) a to cela sám bez příbuzných. Bohužel se stává, že nájemní bydlení si nemůžu dovolit neboť dochází k jeho navýšená +10% ATD. Rád bych věděl, jako jsou možnosti obecního bydleni. Na koho se obrátit a pod. Děkuji za radu. Můj tel. je 733 110 851.Byrtus Jan (připomínám, že trv.bydliště mám na Praza á).Děkuji
  • Odpověď: (10.02.2020 9:53)
   Dobrý den,

   K Vašemu dotazu sdělujeme, že MČ P8 disponuje omezeným bytovým fondem, a proto se uvolněné byty obsazují v souladu s nastavenými programy. Uchazeč o bydlení musí v daném programu splnit povinná kritéria a poté je záležitost postoupena do příslušné komise, která žádost projedná. 
   Jelikož jste o sobě neuvedl téměř žádné informace, nelze v tuto chvíli doporučit pro Vás nějaké možnosti. Doporučujeme obrátit se přímo na bytové oddělení OSM ÚMČ P8, kde Vám budou buď po telefonu či při osobní návštěvě podrobné informace sděleny. Úřední hodiny jsou vždy v PO a ST od 8-12 a 13-18 hod. V ostatní dny je možno přijít po předchozím zavolání. 

   S pozdravem,

   Oddělení bytů
   Odbor správy majetku (OSM)
 • Otázka: Otázka (Šárka Adámková 02.02.2020 17:55) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych si v městské části Střížkov Praha 8 podala žádost o byt. Jsem matka samoživitelka s 1.dítětem. Příští rok se chci se synem odstěhovat do této lokality zatím do pronájmu, ale do budoucnosti, když to bude možné ráda dostala obecní byt. Můžu prosím obdržet k vypsání žádost o obecní byt na emailovou adresu: jessiadamkova1@seznam.cz vyplnila bych ji a následně poslala zpět. Za případnou odpověď děkuji Adámková
  • Odpověď: (10.02.2020 9:32)
   Vážená paní Adámková,
    
   městská část Praha 8 disponuje omezeným počtem bytů. Uvolněné byty se proto obsazují v souladu s nastavenými programy, jejichž základním kritériem je vždy trvalý pobyt uchazeče na naší městské části. Z Vašeho sdělení však nejsou známy tyto informace, proto se nelze nijak vyjádřit k Vašemu dotazu.

   V případě potřeby se můžete kdykoliv obrátit na bytové odd. OSM ÚMČ P8, kde Vám budou sděleny podrobnější informace v dané záležitosti, a to osobně v úředních hodinách  (PO a ST vždy 8–12 a 13–18 hodin) nebo po telefonu.
    
   S pozdravem

   Gabriela Leignerová
   oddělení bytů
   odbor správy majetku (OSM)
   e-mail: gabriela.leignerova@praha8.cz

 • Otázka: Dotaz (Marcela klimentova 10.01.2020 21:30) – Bydlení
  Sdílet
  Dobry den bydlim v pronajmu u majitele křizikova ulice. Jsem žena 57 let staram se o rodiče ve 3stupni zavislosti. Proto jsem na hmotne nouzi a pobíram prispevek na bydleni. Bohuzel majitel nyni zvedl najem o 50% a pro mne je to uz nad me sily toto hradit. Radeji bych šla do nejakeho socialniho bytu kde bych byla schopna byt platit bez problémů. To co me vyplaci úp na bydleni bych mile rada prenechala nekomu potřebnému. Vlastnite prosim nejake socialni byty 1+1v solidnim stavu? Dekuji
  • Odpověď: (15.01.2020 15:49)
   Vážená paní,

   MČ Praha 8 pronajímá volné byty prostřednictvím radou schválených programů. Základní podmínkou žádající osoby je trvalý pobyt na území naší městské části, což není z Vaší zprávy zřetelné. 
   Doporučujeme Vám navštívit bytové odd. OSM ÚMČ Praha 8 kdykoliv v úředních hodinách (PO a ST 8-12 a 13-18 hod), kde Vám budou podány podrobnější informace. Prozatím se z Vašeho popisu jeví jako alternativní možnost podat si žádost o bydlení pro seniory (pro osoby bydlící fakticky i trvale na území MČ P8, pobírající příspěvek na bydlení, v plném invalidním důchodu). Každá podaná žádost je předložena do příslušné komise, která po projednání buď doporučí či nikoliv přidělení bytu v daném programu. Výsledek jednání nelze předjímat.

   V případě nevyhovění na příslušné obci dle trvalého pobytu může občan hl. m. Prahy podat žádost i na MHMP. Podrobné info je veřejnosti k dispozici na webových stránkách MHMP. 

   V případě dalších dotazů se obraťte na bytové odd. OSM buď telefonicky, případně se v úředních hodinách osobně dostavte do kanceláře.

   S pozdravem

   Pavla Večeřová
   Oddělení bytů
   Odbor správy majetku (OSM)
 • Otázka: Městský byt (Michal Ševčuk 01.01.2020 22:37) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý večer prosím vás mám dotaz ohledně městského bytu.Jsme 4 členná rodina bydlíme na Praze 8 už 10 let v podnájmu, pořád se to bohužel zdražuje.Ja jsem zaměstnán u DPP a žena je na mateřské,je nějaká možnost získat městsky byt.Cetl jsem,že Praha má dosti bytů, které potřebují nějakou menší rekonstrukci i do toho bych rád šel a mohl to zaplatit z vlastních zdrojů.Jen mit nějakou tu možnost, protože hypotéka se nám pořád zdražuje s normální člověk na to jen těžko dosáhne děkuji za odpověď Michal Ševčuk
  • Odpověď: (07.01.2020 15:09)
   Vážený pane,

   k Vašemu dotazu, který se týká možnosti získání nájmu bytu pro 4 člennou rodinu sdělujeme, že Městská část Praha 8 má po rozsáhlé privatizaci, která proběhla v minulých letech, ve své správě jen několik málo domů. Byty v těchto domech jsou malometrážní, z velké části 1+0, 1+1. Po uvolnění a opravě jsou tyto byty pronajímány formou několika Radou městské části Praha 8 schválených programů jako je Bydlení pro seniory, Bydlení v DPS a Azylové bydlení. Vzhledem k tomu, že jste vícečetná rodina, Vám doporučujeme se obrátit na Magistrát hl. m. Praha 8, který disponuje větším bytovým fondem na celém území hl. m. Prahy. Pokud budete potřebovat podrobnější informace k uvedenému, doporučujeme Vám osobní návštěvu u nás na oddělení bytů ÚMČ Praha 8, kde Vám rádi vše vysvětlíme.

   S pozdravem

   Oddělení bytů
   Odbor správy majetku (OSM)
 • Otázka: Zchátralý dům Třeboradická (Jiřina Černá 19.12.2019 16:20) – Bydlení
  Sdílet
  Vážená radnice,

  před jistou dobou se tu řešil katastrofální stav domu v Třeboradické, který už několik let slouží bezdomovcům a narkomanům jako útočiště, skládka a veřejný záchodek.

  Pan radní Vítek psal, že se plánuje setkat s majitelem a domluvit se. Podařilo se to? Co podnikne majitel, aby tomu zamezil?

  Pokud nic neudělá, jako nic neudělal za těch X let doteď, proč nedostane za tuto nehoráznost pokutu? Pochybuji, že splňuje třeba požární předpisy, že provádí pravidelnou deratizaci a podobně. Za to všechno mu hrozí vysoké sankce. Plánujete je iniciovat?

  Jsem přesvědčená, že když někdo koupí dům a nechá ho chátrat, je to špatné. Když ho ale nechá úmyslně bez dohledu a promění ho v doupě narkomanů, musí zakročit úřady a policie - ne jen krčit rameny. Až se stane nějaká tragédie, bude pozdě!

  Věřím, že mé rozhořčení chápete. Děkuji vám za odpověď.
  • Odpověď: (27.12.2019 11:30)
   Dobrý den,

   již několikrát proběhla schůzka s majitelem i zástupci občanů , kteří jsou proti výstavbě. Majitel je připraven stavět, má jít o kardiocentrum s patrem pro ubytování lékařů. Občané (petice) v okolí jsou proti z důvodu výšky a parkovacím místům. V současné době se občané pravděpodobně znovu odvolají proti stavbě, my jako obec chceme mít jasno ohledně parkování. Tedy nakonec rozhodne stavební řád hlavního města, jestli investor splní a vypořádá se s námitkou především ze strany okolních obyvatel. Stavební úřad (státní správa) s investorem řeší přestupky a já jsem požádal městskou policii o pravidelnou kontrolu objektu. 

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Bydlení (N 17.11.2019 8:54) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak mám získat být na Praze 8 na úřadě řekli , že byty pro rodiny proste nemají. Jsem sama s 2 dětma a majitel zas zdrazuje nájemné a to už je na mě opravdu hodně. Kam se prosím obrátit. Na Praze 8 žiju celý život. Děkuji N.
  • Odpověď: (21.11.2019 14:08)
   Vážená paní,

   k Vašemu dotazu, který se týká možnosti bydlení v obecním bytě na území Městské části Praha 8 pro rodinu, sdělujeme následující. Je pravda, že Městská část Praha 8 ve svém bytovém fondu opravdu nemá byty pro vícečetné rodiny. Řešením pro Vás by bylo využít možnosti Magistrátu hl. města Prahy, který nabízí možnost podání žádosti o nájem bytu ze sociálních důvodů. Podrobnosti k této žádosti Vám rádi sdělíme buď osobně nebo telefonicky u nás na Odboru správy majetku ÚMČ Praha 8, nebo se můžete obrátit přímo na Magistrát hl. města Prahy.

   S pozdravem

   Oddělení bytů
   Odbor správy majetku (OSM)
 • Otázka: Stavební plán panelového bytu (Petr Žampach 04.11.2019 12:50) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den,

  rád bych získal stavební plán/půdorys s kótami bytu v panelovém bytě v Balabánově ulici 1086/6.
  Děkuji za pomoc a zprávu
  S pozdravem
  Petr Žampach
 • Otázka: Poplatek za popelnice (Majda 12.08.2019 12:17) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, chtela bych se zeptat, kolik se plati za svoz odpadu na osobu?Jelikož bydlim v podnájmu a majitelka bytu mi sdělila, že mi do toho nic není,tak bych chtěla vedet,kolik se plati za jednu osobu,děkuji za odpověď
  • Odpověď: (21.08.2019 10:16)
   Vážená paní Majdo,

   děkuji za Váš dotaz, ale bohužel MČ Praha 8 není správcem poplatku za komunální odpad.

   Váš dotaz prosím směřujte na Magistrát hl. m. Prahy.
    
   S pozdravem

   Jiří Jansa
   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: jiri.jansa@praha8.cz
 • Otázka: Třeboradická - opuštěný dům (Milan Jansa 29.07.2019 14:23) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, dcera mi říkala, že na Facebooku pan místostarosta Vítek řešil otázku opuštěného domu v Třeboradické ulici. Můžete mi prosím napsat, jak to vypadá a jestli už bude v okolí v dohledné době zase bezpečno? Pokud znáte konkrétní termíny a data, prosím podělte se o ně. Děkuji, Jansa.
  • Odpověď: (31.07.2019 10:35)
   Dobrý den,

   v současné době jednáme s vlastníkem budovy, který chtěl provést na objektu rekonstrukci (přestavbu) a vytvořit tam lékařskou kliniku (kardio). Občané z okolních domů (účastníci řízení) dle zákona v termínu podali námitku na výšku budovy v projektu a nedostačující počet parkovacích míst, současně podpořenou peticí občanů. Tak byl projekt a řízení dočasně pozastaveno. V současné době jednám jak se soukromým  majitelem budovy, tak občany, kteří proti výstavbě mají námitky u jednoho stolu a hledáme nějaký kompromis, poslední jednání proběhlo 6. 6. 2019 v 9:00. Bohužel tedy nejsem schopen dát Vám závazné termíny.

   Krásný den

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Smutná (Michaela 25.07.2019 10:29) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je již zkolaudován nový bytový dům Primátorská vedle parku. Každou noc (celou noc) tu svítí několik vždy stejných bytů. Dále bych se chtěla zeptat, jestli nemáte informace, proč je nutné, aby hotový dům non-stop hlídala ochranka se psem a k tomu další securiťák z auta. Děkuji Smutná.
  • Odpověď: (29.07.2019 13:44)
   Dobrý den,

   na stavbě proběhla závěrečná kontrolní prohlídka, ale z důvodu nedostatků dům ještě není zkolaudovaný.  Je to tedy staveniště a stavebník si ho hlídá. Jakým způsobem, SÚ nemůže ovlivňovat.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)


Vytisknout