Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla devět a pět
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Nudista vs. deti vo Vila Vlachovka (velkoformátové okna) (Katarína 03.05.2021 12:48) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den,

  nově postavený nájemný bytový dům Vila Vlachovka na ul. U Vlachovky v těsné blízkosti usedlosti Vlachovka koncem roku 2020 postupně začali obsazovat první nájemníci. Nehledě na to, že architektura bytového nijak vizuálně nekoresponduje se svým okolím a svou hmotou i vzhledem doslovně dusí vedlejší památkově chráněný historický objekt, je přímo nepochopitelné, že tvůrce projektu zvolil namísto klasických oken velkoformátové okna orientované na obytné domy na Kubišové ulici od č. 13 cca až po 19. Máme díky tomu nežádoucí výhled do útrob bytů Vily Vlachovky. Za tmy si mnozí nestahují venkovní žaluzie, vidno celé zařízení bytů, život jejich obyvatel, v jednom případě vidět kompletně celou ložnici až od nožiček manželské postele včetně nájemníků ležících na posteli. Rušivým elementem jsou i věčně blikající displeje televizorů.

  Jeden z bytů obývá muž s partnerkou, který se ukázal a postál nahý před velkoformátovým oknem v neděli 2. května o cca 15.30. Byl ho vidět od dolní části končetin v celé jeho úplnosti. Vzápětí zůstal nahý věšet prádlo na sušák umístěn u okna. Daný byt se nachází naproti oknům dětského pokoje dítěte v školkařských věku, na ten byt s dotyčným mužem má rovnocenný výhled i sousední dům, v němž bývají menší děti. Na koho se můžeme v dané věci obrátit, abychom zarazili tento nehorázný exhibicionismus?
  Víme, že zprostředkovatelem pronájmů byla realitní kancelář Svoboda & Williams. Soudě podle fotogalerie k nabízeným bytem, místnosti nejsou vybaveny tyčkami na pověšení záclon jako je starndard u tohoto typu řešení nemovitostí s velkoformátovými okny.

  Děkujeme předem za Vaši reakci a doporučení, jak v dané choulostivé věci pokračovat dál.
  • Odpověď: (05.05.2021 12:52)
   Dobrý den,

   můžeme Vám doporučit obrátit se přímo na zmiňované sousedy a pokusit se s nimi domluvit. V krajním případě je asi možné obrátit se též na policii ve věci narušení veřejného pořádku.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: změna trvalého bydliště (Zuzana Krejčová 26.04.2021 17:02) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den,
  potřebovala bych se dostavit na úřad kvůli změně trvalého bydliště. Vím že z důvodu Covidu jsou úřední dny pouze pondělí a středa, ale musím nebo mohu se nějak objednat? Děkuji a přeji hezký den
  • Odpověď: (27.04.2021 14:47)
   Vážená paní Krejčová,

   na změnu trvalého bydliště není třeba registrace. Dostavte se kdykoliv během úředních hodin bez předchozího objednání.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Byt (Roman 11.03.2021 20:02) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den. Chci se zeptat.Bydlim v pronájmu již 5 let a mám zde i trvale bydliště . Mám nárok nebo mohu požádat o městský byt na Praze 8 . Jsem tedy sám ,ale raději bych bydlel v městském bytě než v pronájmu. nejsem sociálně slabý.
  • Odpověď: (13.04.2021 14:42)
   Dobrý den,

   k Vašemu dotazu týkajícímu se možnosti získání nájmu bytu sdělujeme následující. Naše městská část v současné době disponuje omezeným počtem bytů. Tyto byty jsou malometrážní (1+kk, 1+1) a po svém uvolnění a následné opravě jsou přidělovány formou několika Radou městské části Praha 8 schválených programů. Tyto programy jsou koncipovány pro seniory a sociálně slabé. 
   Řešením pro Vás by mohl být některý z programů Magistrátu hlavního města Prahy. Bližší informace najdete na www.mhmp.eu nebo nás kontaktujte na telefonním čísle 222 805 147, 353 a my Vám rádi vše podrobně vysvětlíme.

   S pozdravem

   Oddělení bytů
   Odbor správy majetku (OSM)
 • Otázka: Nedobrovolné odhlášení trvalého pobytu (Křivská 01.03.2021 20:13) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak mám jako vlastník postupovat v případě odhlášení trvalého pobytu u bývalého nájemce - nájemní smlouva skončila uplynutím doby, ale nájemce si neodhlásil trvalý pobyt z bytu a ani to nehodlá učinit? Je nutné nějaké svědectví sousedů, že již v bytě nebydlí? Jedná se o velký panelový dům, kde zajistit svědectví je problém s ohledem na anonymitu obyvatel. Co vše je nutné doložit? Nájemce nespolupracuje. Děkuji. Křivská
  • Odpověď: (05.03.2021 10:37)
   Vážená paní Křivská,

   o zrušení údaje o místu trvalého pobytu bude rozhodnuto ve správním řízení, které je zahájeno na žádost vlastníka nebo nájemce bytu (domu). Navrhovatel musí v takovém případě podat žádost o zrušení údaje o místu trvalého pobytu, za kterou je vybrán správní poplatek ve výši 100 Kč/osoba. Dále musí prokázat užívací nebo vlastnické právo (v případě vlastnictví si tuto skutečnost může úřad v katastru ověřit sám), prokázat zánik užívacího práva (např. smlouvou, dle které uplynula doba nájmu, příp. dohodou o ukončení nájmu apod.) a rovněž musí  prokázat, že osoba, které se ruší pobyt v předmětném objektu nebydlí. Pokud neužívání není zřejmé např. z protokolu o předání bytu nebo podobného dokladu, je nutné prokázat tuto skutečnost např. svědeckou výpovědí nebo jiným věrohodným způsobem.
   Vzhledem k tomu, že každou takovou žádost je nutné řešit individuálně s ohledem na různé možnosti prokázání splnění všech uvedených podmínek, doporučuji Vám, abyste nás kontaktovala tel. č. 222 805 579, 222 805 585, 222 805 587, kde s Vámi dohodneme všechny možnosti.

   Podrobné informace ke zrušení údaje o místu trvalého pobytu naleznete na odkazu: Úřad MČ Praha 8: Občanství, pobyt - Zrušení údaje o místu trvalého pobytu

   S pozdravem

   vedoucí oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů
   odbor občansko-správní (OSO)
 • Otázka: Bydlení od státu (Stanislav 01.03.2021 20:29) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den.
  Chci se zeptat, zda mám nárok na to, abych dostal pronájem bytu od státu.
  Jsme mladá rodina, manželce je 23 a mě je 22,mame 8 mesicniho syna. Naše první bydlení bylo celkem výborné, bohužel jsme se museli přestěhovat, tak jak majitel neměl rád děti ani psi. Tak jsme si našli další bydlení, tam majitel neměl problém s dítětem ani se psem.
  No prožili jsme tam ani ne půl měsíce, jelikož majitel nám zatajil důležitou informací o tom, že tam bydleli už škůdci. No tak jsem se s tím majitelem odhadoval, aby mi vrátil půlku měsíční a zálohu. Vyřešilo se to tak, že vratil jen zálohu.
  Teď žijeme u manželky rodičů a prostě to nejde.
  Hledáme vlastní bydlení a pronájem od státu nám doporučil jeden známý co už to má 16 let.
  Jsme mladý, momentálně jsem jediný pracující v rodině, jsem jak na HPP tak i na SVC jako VPP.
 • Otázka: Přihlášení k pobytu na úřad (Kristýna Kocová 25.02.2021 19:34) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, mám domluvený pronájem bytu asi na 2 roky, ale jde o byt v DV a nejde se tam přihlásit k trvalému pobytu. Je možné se na tento přechodný čas přihlásit k trvalému pobytu na úřadu? Smlouvu o pronájmu bych předložila. Děkuji. Celý život bydlím v Praze 8.
  • Odpověď: (02.03.2021 13:15)
   Vážená paní Kocová,

   zaevidovat si údaj o místu trvalého pobytu na ohlašovně úřadu (ze soukromých nebo jiných důvodů) zákon o evidenci obyvatel neumožňuje. Trvalé bydliště na adrese ohlašovny (tedy na adrese obecního úřadu, městského úřadu…) má nejčastěji občan, pokud je mu ve správním řízení zrušen trvalý pobyt (na žádost vlastníka objektu v případě, kdy občanovi zaniklo užívací právo k objektu a v tomto objektu již nebydlí) a nemůže se přihlásit k trvalému pobytu na jiném místě; dále občan, který nabyl státní občanství České republiky nebo občan, který se navrátil z ciziny po té co ukončil trvalý pobyt na území ČR a nemůže se přihlásit k trvalému pobytu na jiné adrese apod. V těchto případech, které vymezuje zák. č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel, by měl občan evidován trvalý pobyt na adrese ohlašovny podle svého posledního známého trvalého pobytu. 

   Trvalý pobyt lze zaevidovat na základě prokázání užívacího práva k objektu, do kterého se přihlašujete. Pokud tedy máte uzavřenou smlouvu o pronájmu, příp. podnájmu, se kterým souhlasilo BD a jste v této smlouvě uvedena jako uživatel bytu, zaeviduje ohlašovna údaj o trvalém pobytu na základě předložení této smlouvy.

   Podrobné informace k evidování trvalého pobytu naleznete na odkaze: Úřad MČ Praha 8: Občanství, pobyt - Změna místa trvalého pobytu

   S pozdravem

   vedoucí oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů
   odbor občansko-správní (OSO)
 • Otázka: Změna bydliště (Nicole Meyers 15.02.2021 11:25) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, právě se stějhuji na Praha 8 a ráda bych si změnila trvalý pobyt. Musím se rezervovat? Co vše je potřeba při změně trvalého pobytu? Předem moc děkuji Nicole Meyers
  • Odpověď: (17.02.2021 15:10)
   Vážená paní Meyers,

   k ohlášení změny místa trvalého pobytu není třeba rezervovat termín návštěvy. Změnu trvalého pobytu zaevidujeme v úředních hodinách, které jsou v současné době v pondělí a středu od 8.00-12 a 13.00-17.00 hod.
   Při ohlášení změny místa trvalého pobytu je nutné předložit doklad, ze kterého je zřejmé, že přihlašovaná osoba je oprávněna užívat objekt, do kterého se přihlašuje. Takovým dokladem je zpravidla nájemní smlouva, podnájemní smlouva, dohoda o užívání bytu apod. V případě, že se jedná o nemovitost v osobním vlastnictví, ověří náhledem do katastru nemovitostí údaj o vlastníkovi sám zaměstnanec ohlašovny. Jestliže přihlašovaná osoba není sama uživatelem objektu, musí doložit souhlas tohoto uživatele. Tento souhlas udělí uživatel bytu osobně při ohlášení změny místa trvalého pobytu, příp. lze souhlas předložit písemně (souhlas musí obsahovat úředně ověřený podpis).
   Při zaevidování změny trvalého pobytu občan dále předkládá občanský průkaz, vyplněný přihlašovací lístek k trvalému pobytu (je nutné vyplnit originál tiskopisu zde na úřadě) a hradí správní poplatek ve výši 50 Kč (nehradí občan do 15 let věku).

   S pozdravem

   vedoucí oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů
   odbor občansko-správní (OSO)
 • Otázka: Zmena trvaleho bydliste pres darovaci smlouvu (Nikola Martínková 03.02.2021 19:10) – Bydlení
  Sdílet
  Dobry den, potrebuji se zeptat, zda-li je mozne si zmenit trvale bydliste na zaklade darovaci smlouvy (nemovitost)i pres to, ze mi jeste neprislo zaverecne vyrozumeni z katastru nemovitosti? Nebo musim pockat a az pak zmenu provezt?Dekuji
  • Odpověď: (08.02.2021 15:55)
   Vážená paní Martínková,

   ohlášení změny údaje o místu trvalého pobytu ohlašovna zaeviduje na základě předložení darovací smlouvy v případě, že z náhledu do katastru nemovitostí bude zřejmé, že řízení o vkladu již bylo zahájeno a Vy jste uvedena jako nabyvatel. Pokud byla žádost o vklad do katastru nemovitostí podána, měla by tam tato informace o nabyvateli být uvedena.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů
   odbor občansko-správní (OSO)
 • Otázka: Pronájem městského bytu (Petr Petros 30.01.2021 12:07) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den

  Chci se zeptat jestli mám nárok na městský (obecní) být k pronájmu od městské části Praha 8, když mám trvalý pobyt na obecním úřadě v Praze 8? Děkuji za odpověď s pozdravem Petr Petros
  • Odpověď: (04.02.2021 12:18)
   Vážený pane,

   k Vašemu dotazu, který se týká přidělení obecního bytu sdělujeme následující. Naše městská část má několik Radou městské části Praha 8 schválených programů na přidělení uvolněného bytu. Každý takový program má svá kritéria, která je nutno splnit, aby mohl být žadatel zařazen do příslušného programu. Z Vašeho dotazu není zřejmé v jaké situaci se v současné době nacházíte a ani důvod žádosti o přidělení nájmu obecního bytu. Proto Vám doporučujeme, abyste se telefonicky spojil s Odborem správy majetku ÚMČ Praha 8 - oddělením bytů a správy pohledávek, tel. 222 805 147 nebo 353, kde Vám podrobněji vysvětlíme Vaše možnosti.

   S pozdravem

   Oddělení bytů
   Odbor správy majetku (OSM)
 • Otázka: chybějící supermarket v části Horní Libeň (Veronika Č. 08.01.2021 9:21) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den, mám na Vás prosím dotaz ohledně nějaké vyhlídky výstavby supermarketu v okolí tramvajové trasy mezi Palmovkou a Kobylisy? V této lokalitě jsou pouze vietnamský prodejci a nějaký supermarket by se vzhledem ke stále se rozšiřující výstavbě novostaveb hodil. Je prosím nějaká informace, zda nebude v nově vznikajícím developerském projektu Koti Libeň (zastávka U Kříže) případně na zbývajících prostorách? Velice děkuji.
  • Odpověď: (12.01.2021 15:40)
   Dobrý den,

   bohužel SÚ nemá k dispozici informaci, zda v uvedeném projektu bude nějaký supermarket. Můžeme potvrdit, že v parteru budov jsou nebytové prostory, jejichž využití je v pravomoci vlastníka prostor. Většinou u podobných projektů bývají podobné prostory využity pro poskytovatele služeb veřejnosti, včetně obchodů. 

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)


Vytisknout