Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla devět a šest
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Hřiště (šimeek 19.07.2018 9:37) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,prosím o sdělení,proč pro komerční účely je využíváno nějakou soukromou společností několik let veřejné dětské hřiště po pravé straně od jezírka Praha 8 Kobylisy na Ládví směr ulice Chabařovická. Jsou zde organizované kurzy in-line bruslí,přes léto asi příměstské tábory in-line.Tato společnost nikoho jiného z dětí na hřiště nepouští,jen ty,kteří mají zaplacené kurzy. Městská část PRahy 8 pronajímá této společnosti veřejné hřiště?Máme jako daňoví poplatníci z této in-line brusle společnosti nějaké peníze? Denním používáním in-line bruslí se ničí i beton na tomto hřišti. Kdo a z jakých peněz bude opravován?
  • Odpověď: (20.07.2018 11:28)
   Vážený pane Šimku,

   veřejné sportoviště č. 5 – Taussigova x Chabařovická (u jezírka), jehož vlastníkem je MHMP a provozovatelem MČ Praha 8, je bez omezení přístupné veřejnosti. 

   Do současné doby nás jako provozovatele nikdo oficiálně neoslovil se záměrem pořádat na tomto veřejně přístupném sportovišti jakoukoli komerční akci. Všechny dosud pořádané akce tak proběhly bez vědomí, souhlasu a uzavřené smlouvy s MČ Praha 8. S užíváním hřiště pro soukromé účely a zároveň znemožněním vstupu na veřejně přístupné hřiště dalším osobám MČ Praha 8 nesouhlasí, celou záležitost prověří a učiní patřičná opatření, aby k podobným situacím již nedocházelo.

   Tímto Vám děkujeme za upozornění na danou situaci.

   S pozdravem 

   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)
  • Odpověď: (15.08.2018 17:16)
   Vážený pane Šimku,

   děkujeme Vám za Váš podnět týkající se využívání veřejného sportoviště Taussigova-Chabařovická. Na základě Vašeho podnětu jsme provedli místní šetření, na jehož základě jsme kontaktovali organizátora kurzu in-line bruslařské školy. Došlo k osobnímu jednání mezi zástupci in-line školy a pracovníky našeho odboru životního prostředí. Byla objasněna celková situace a celá záležitost bude dořešena ve spolupráci s naším právním oddělením. Ještě jednou Vám děkujeme za Váš zájem o dění ve Vašem okolí.

   S pozdravem

   Libor Hoffmann
   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí
   e-mail: libor.hoffmann@praha8.cz
 • Otázka: oprava chodníku ulice K Ládví (Helena Kálalová 09.07.2018 17:07) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  denně chodím z ulice Korycanská na autobusovou zastávku Přívorská směr Kobylisy. Asfalt na chodníku je propadlý na několika místech. Po dešti se musí obcházet kaluže tak, že občan musí jít po obrubníku. V zimě vzniknou zamrzlé plochy, které se mění v kluziště. Letos v březnu, kdy voda zamrzla a čerstvě napadlý sníh plochy zakryl, jsem ráno cestou na autobus (linka 145) uklouzla a upadla na záda a těžce si poškodila kostrč. Tento úraz mi způsobil velké bolesti, které přetrvávají doposud. Naléhavě žádám, abyste tomuto velmi frekventovanému místu věnovali pozornost. Jsem invalidní důchodce, ale i kdyby tomu tak nebylo, nechci se ze svého domova muset stěhovat z obavy, že by se mně (nebo někomu z mých spoluobčanů) stalo něco podobného či horšího (např. zlomenina atd.) Prosím, pokuste se tento chodník nechat spravit, než přijde mráz.
  Děkuji za pozornost.
  S pozdravem
  H. Kálalová, Korycanská 368/3, Praha 8 - Čimice

  • Odpověď: (27.07.2018 9:46)
   Vážená paní Kálalová,

   děkujeme za upozornění na problematický chodník. Váš podnět jsme předali k řešení správci komunikace, Technické správě komunikací (TSK).

   S pozdravem

   vedoucí odboru dopravy (OD)
  • Odpověď: (15.08.2018 17:02)
   Vážená paní Kálalová,

   zasíláme Vám vyjádření TSK.

   S přáním příjemného dne

   Mgr. Tomáš Vlk
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář tajemníka (OKT)


   Vyjádření TSK

   Dobrý den,
    
   propady v chodníku na zastávce Přívorská necháme vyspravit nejpozději do zimy, tak aby se netvořily ledové plochy. Zdokumentovali jsme i přilehlé chodníky a pokusíme se je zařadit do plánu velkých oprav pro příští rok.
    
   S pozdravem
    
   Ing. Štěpánka Romanová
   řídící správní technik OS Sever
   Technická správa komunikací hlavního města Prahy, a.s.
   e-mail: stepanka.romanova@tsk-praha.cz
 • Otázka: parkování v ulici Primátorská (Alena Bezděková 13.08.2018 16:37) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, kdy bude odstraněna značka zákaz zastavení z ulice Primátorská u rozestavěného domu. U značky byla doplňková cedulka s datem do 9. 8. 2018. Ta zmizela, ale značka zůstala. Myslím, že nás stavba v parkování omezovala již dost dlouho.
  Dále bych se chtěla zeptat, zda se plánuje zavedení modrých zón do ulice Primátorská a přilehlých, jelikož parkování se zde stává noční můrou.
  Děkuji, A.B.
  • Odpověď: (15.08.2018 16:47)
   Vážená paní Bezděková,

   umístění přenosného dopravního značení B 28 – zákaz zastavení v ul. Primátorská bylo povoleno do 09.08.2018. Zhotovitel byl vyzván k jeho odstranění, ke kterému mělo dojít dne 14.08.2018. Zavedení zón parkovacích stání v této lokalitě se v současné době neplánuje.

   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: lenka.kaplanova@praha8.cz
 • Otázka: zákaz zastavení - Primátorská (Hana Nová 13.08.2018 7:51) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, dokdy bude v Primátorské ulici umístěno dopravního značení - zákaz zastavení u stavby bytového domu. Neustále se papírové cedulky na značce mění a datum platnosti se prodlužuje. Značka měla být odstraněna 9.8.2018. Zmizela pouze cedulka s tímto termínem a značka zůstává. Bude to již téměř rok, co tato stavba zabraňuje parkování na neplacených parkovacích místech (nesmyslně tu není vyznačena modrá zóna, ale toto není předmětem mého dotazu. Děkuji, že odpovíte a neodkážete mě na Policii nebo TSK.
  Hana Nová
  • Odpověď: (15.08.2018 16:41)
   Vážená paní Nová,

   umístění přenosného dopravního značení B 28 – zákaz zastavení v ul. Primátorská bylo povoleno do 09.08.2018. Zhotovitel byl vyzván k jeho odstranění, ke kterému došlo dne 14.09.2018.

   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: lenka.kaplanova@praha8.cz
 • Otázka: Doba otevření školek (Svetozar Galik 03.08.2018 6:34) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,
  Rád bych se zeptal co brání mít otevřené školky (alespoň jednu třídu) do 19:00? Děkuji Sveto Galik
  • Odpověď: (14.08.2018 10:44)
   Vážený pane Galiku,

   většina mateřských škol zřízených městskou částí Praha 8 (i obecně obecních školek v celé Praze) má provozní dobu od 6.30 nebo od 7.00 hodin podle potřeb zákonných zástupců a otevřené jsou do 17.00 hodin. Pokud by byly mateřské školy (byť i jedna třída) otevřené i později, např. až do 19 hodin, musely by děti v 18 hodin dostat večeři, a to by znamenalo prodlouženou pracovní dobu nejen učitelek, ale personálu v kuchyni a uklízeček. Tím by výrazně vzrostly náklady na provoz mateřských škol, které by nebyly hrazeny ze státního rozpočtu, ale přímo organizacemi, resp. jejím zřizovatelem.

   Zároveň bych chtěl ještě zdůraznit, že mateřská škola je součást vzdělávacího systému. V souladu se školským zákonem je mateřská škola primárně vzdělávací institucí, tudíž prodlužování provozu až do večerních hodin nepovažuji za vhodné.

   Děkuji, přeji klidný den.

   Mgr. Petr Svoboda
   vedoucí odboru školství (OŠ)
   e-mail: petr.svoboda@praha8.cz
 • Otázka: Koš na psí exkrementy (Monika Štěpánková 11.08.2018 17:15) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, mohli by jste laskavě vrátit na své místo koš na psí exkrementy za ulicí Štětínská (na rozcestí). Zůstal tam jen stojan a na něm jsou zavěšeny pytlíky s exkrementy, které nikdo neuklizí. V blízkém okolí žádný koš na exkrementy není. Tento neutěšený stav trvá již několik měsíců ne-li rok. Děkuji. M.Štěpánková
  • Odpověď: (14.08.2018 10:01)
   Vážená paní Štěpánková,

   děkujeme za Váš podnět, skutečnost chybějícího koše již byla při kontrole území zjištěna. Úklidová firma byla požádána o urgentní uvedení stavu do pořádku.

   S pozdravem

   Mgr. Jindřiška Ziaťková
   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)
   e-mail: jindriska.ziatkova@praha8.cz
 • Otázka: Dobrovolnicke prace (Randy Johnsonova' 10.08.2018 17:36) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den! Pristehovala jsem se po 50ti letech v USA zpet na penzi. Mate nejaky seznam--jestli to zde vubec existuje--kde bych mohla dobrovolnicit tak 1-2 dny v tydnu? (Dum duchodcu, knihovna, atd? (Jsem zdrava, 70 let, ziji sama s pudlickou). Dekuji Randy Johnsonova'
  • Odpověď: (14.08.2018 9:43)
   Vážená paní Johnsonová,

   MČ Praha 8 je zapojena do projektu Dobrovolnictví ve veřejné správě. V rámci úvodního workshopu byly zaměstnancům úřadu představeny velmi zajímavé čtyři organizace – Pestrá (práce s asistenčními psi), Právě Teď, o.p.s (práce se seniory); Klokánek (zařízení pro děti vyhledávající okamžitou pomoc) a Centrum Rubikon – Komunitní zahrada Kotlaska.

   Více informací naleznete na výše uvedeném odkazu. Zkuste je kontaktovat, myslím, že budou rádi za každou pomocnou ruku.
   Zároveň můžete využít stránky www.dobrovolnik.cz.

   S pozdravem a přáním hezkého dne

   Lenka Černínová
   oddělení strategického rozvoje a místní Agendy 21
   odbor územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
   e-mail: lenka.cerninova@praha8.cz
 • Otázka: Opravy Zenkl. ulice (František Nový 01.08.2018 11:58) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  ve smlouvě o dílu Zenklova - hluk, 3 etapa je popsaná rekonstrukce v úseku Stejskalova - Vosmíkových. Jakým způsobem se budou rekonstruovat vozovky a chodníky ve zbývající části stavby Vosmíkových - Bulovka? Rovněž dojde ke kompletní rekonstrukci ulice vč. např. pokládky kamenné dlažby na chodníky? Je někde nějaký dokument popisující záměr stavby k dispozici?

  Děkuji
  • Odpověď: (10.08.2018 12:58)
   Vážený pane Nový,

   nutno konstatovat, že komunikace Vosmíkových a navazující úsek Zenklovy od Vosmíkových k Bulovce jsou komunikacemi I. třídy, kde státní správu vykonává MHMP odbor dopravních agend. 

   Stavební akce Zenklova podle našich znalostí nezahrnuje úpravu vozovky a chodníků těchto částí komunikací. V případě Zenklovy je zde rozsah zásahu rekonstrukce tramvajové trati a navazujících sítí (vodovod kanalizace) tak velký, že dojde  k obnově podstatné části vozovky a podstatné části chodníků, nikoliv ovšem dlažbou, ale obnovou asfaltového povrchu.

   Je nutné mít na zřeteli, že se jedná v této lokalitě o dočasnou úpravu do doby zahájení veřejně prospěšné velké dopravní stavby Libeňské spojky (zahájení snad 2025), kde dojde k dalším podstatným zásahům do uličního prostoru Zenklovy i Vosmíkových, a to odstraněním vozovek, chodníků a přeložek podzemních sítí, včetně části tramvajové trati. 

   S pozdravem

   pověřen vedením oddělení dopravních staveb
   odbor územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Kasárna Karlín - hluk (Karel Šimek 15.07.2018 20:56) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  bydlím v bezprostřední blízkosti Kasáren Karlín a i přesto, že jsem se snažil několikrát řešit s organizátory ustavičný hluk, bohužel, po roce jsme stále na mrtvém bodě. Dle jejich názoru nic slyšet není a nikdo jiný so ještě nestěžoval.

  Jak je tedy možné, že organizátoři, pod záštitou MČ Pha 8, mohou neustále rušit noční klid? Je fajn, že kasárna nezejí prázdnotou, je fajn tak jednou za čas zajít na pivo, ale už není fajn každý den, do půlnoci, poslouchat letní kino, uřvané návštěvníky a reprpdukovanou hudbu, nehledě na kouř z ohně/grilu, který nám každý večer leze do oken. Žít se s kasárnami opravdu přes léto nedá.

  Dovoluji si Vás tímto zdvořile požádat, zda by mohl být s organizátory konečne vyřešen problém s hlukem? Podle mého názoru reprodukovaná hudba a letní kino mezi pavlače nepatří.

  Všiml jsem si zde, že nejsem jediný, kterému situace ohledme hluku KK vadí.

  Karlín by měl být pro všechny, tzn. i pro jeho obyvatele.

  Velice Vám děkuji za vyřešení celé situace a přeji pěkné dny.

  Karel Šimek,
  Jirsíkova 6, Praha 8
  • Odpověď: (10.08.2018 10:04)
   Vážený pane Šimku,

   otázku soužití Kasáren Karlín s okolím řešíme. Jednotlivcům, kteří nás s touto otázkou kontaktují, jsem nabídl schůzku s cílem říct si základní požadavky obou stran.

   Osobně jsem v kasárnách několikrát týdně na „inspekci” a jevy, které kritizujete, zde většinou nenacházím. Nicméně rád se s Vámi sejdu a vyslechnu si Vaše zkušenosti.

   S pozdravem

   místostarosta městská části Praha 8
 • Otázka: Třídění odpadu (J. Staněk 09.08.2018 14:53) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal, zda radnice hodlá někdy do Karlína vrátit kontejnery pro tříděný odpad, konkrétně kamkoliv do okolí metra Křižíkova. Ve chvíli, kdy např. bytové družstvo odmítá vlastní nádoby a ty veřejné jsou zaprvé stovky metrů daleko (Regina/Karlinske náměstí) a zadruhé přeplněné, přestává být třídění v domácnosti možné, což mi v 21. století přijde absurdní a absolutně zbytečné. Proč mají být obyvatelé čtvrti takto šikanování kvůli pochybnému boji s živnostníky?
  S pozdravem,
  J. Staněk
  • Odpověď: (10.08.2018 9:32)
   Vážený pane Staňku,

   Karlín, jedna z nejhezčích čtvrtí metropole, se zapojila do projektu „Nádoby na tříděný odpad pro obyvatele Karlína až do domu“ (více např. článek na našem webu), jehož cílem je snižování zátěže veřejného prostoru snížením počtu venkovních stanovišť na tříděný odpad a jejich nahrazováním sběrnými nádobami umístěnými v domovních vybavení, jako je tomu na území Pražské památkové rezervace, tj. především v MČ Praha 1, MČ Praha 2, MČ Praha 3 a dalších.

   Odbor ochrany prostředí, oddělení odpadů, Magistrátu hl. m. Prahy vybral Karlín do projektu právě díky jeho jedinečnosti, kráse a charakteru. 

   Zřízením domovních separačních stání (služba je poskytována vlastníkům nemovitostí zdarma) se lepší nejen vzhled a čistota pražských, resp. karlínských ulic, ale také se zvyšuje komfort třídění pro obyvatele, kteří mohou třídit odpad přímo v domovním vybavení, tedy v bezprostřední blízkosti svého bydliště. Zrušením některých separačních stanovišť se zároveň navyšuje počet parkovacích míst.

   Obyvatelé Karlína byli informováni o možnosti zajistit si separační nádoby na papír, plast a sklo do domovního vybavení. Hned vedle sebe budou mít obyvatelé těchto objektů nádoby na směsný komunální odpad, plast, papír a sklo, což může zvýšit zájem obyvatel o třídění odpadů, a tím i snížit objem nebo frekvenci svozu nádob na směsný komunální odpad. V konečném důsledku může vlastník i korigovat náklady za odvoz směsného komunálního odpadu snížením objemu svých sběrných nádob.

   Vytipovaná venkovní stanoviště tříděného odpadu byla zrušena po pečlivém výběru zaměstnanců odboru životního prostředí MČ Praha 8, zaměstnanců oddělení odpadu odboru ochrany prostředí MHMP a zástupce svozové společnosti IPODEC s ohledem na dostupnost a umístění nově zřízených domovních separačních stání.

   Koncem července 2018 má nádoby na separovaný odpad v domovním vybavení 141 bytových domů. Pozitivním faktem je, že nové žádosti stále přibývají a jakmile je MHMP vybaví nádobami na tříděný odpad, tak budeme moci daný počet aktualizovat. Celkový počet objektů – bytových domů – v Karlíně je 417. 

   Celkem bylo zrušeno 10 venkovních separací.

   Od 1. července 2018 bula u stávajících separačních stanovišť navýšena četnost svozu na 4x za týden a zajištěn úklid celého stanoviště na 7x za týden. To vše proto, aby se udržel pořádek v ulicích než si i ostatní vlastníci nemovitostí nasmlouvají separaci do svého vybavení.

   Největší problémy máme na Karlínském náměstí, které řešíme a zvažujeme i monitoring tohoto separačního stání kamerovým systémem.

   Jen pro zajímavost – nechali jsme vrátit separační místo do ulice Březinova a hned po jeho osazení jsme obdrželi řadu e-mailů od obyvatel Karlína, abychom ho zase natrvalo odstranili. Zatím jsme ho tam ponechali, ale bude určitě jedno z prvních, které v další vlně zrušíme.

   Věříme, že chápete, že myšlenka je to velmi dobrá, a zároveň musíme konstatovat, že i v MČ Praha 1 byly se zaváděním určité problémy, ale dnes je vše v naprostém pořádku a v ulicích Prahy 1 je čisto.

   S pozdravem

   Jiří Jansa
   oddělení rozvoje
   odbor životního prostředí (OŽP)


Vytisknout