Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla dva a jedna
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: dřevostavba Krakov (Jana Pelénová 12.02.2019 15:01) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  prosím o informaci, co bude s dřevostavbou na náměstí vedle nákupního centra Krakov. Slyšela jsem, že kavárna a informační centrum. Stavba je nevyužitá od cca podzimu 2018. Děkuji Pelénová
  • Odpověď: (14.02.2019 7:43)
   Vážená paní Pelénová,

   na této stavbě probíhá řízení s cílem povolit její užívání. Kolaudaci očekáváme v řádu týdnů (po splnění některých nedostatků).

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Přestavby OC Krakov (Věra Marvanová 28.01.2019 13:06) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jestli stavební úřad nějak eviduje přestavby, které v poslední době probíhají v OC Krakov. Budova byla nějak vyprojektována a tento projekt dostal stavební povolení. Teď ale dochází ke změnám, které zasahují jednak do nosné konstrukce, ale také mění únikové cesty. Takové změny by měly projít schválením ze strany úřadu. Například výstavba střešní terasy a nástavby na střeše. OC také postupně uzavírá východy – na východní stranu je východ blokován vybavením prodejny DATART, na severní stranu je východ často uzavřen a podle nejnovějších informací se chystá úplné uzavření jižního východu. Zbyde tedy pouze východ západní a obávám se, že v případě evakuace nebude stačit a lidé se zde ušlapou. Navíc, v nejvyšším poschodí bude brzy otevřena pošta. Značně se tím zvýší počet návštěvníků, včetně osob se zhoršenou pohyblivostí a kočárků. Zajímalo by mě, jak bude probíhat evakuace těchto osob, které nejsou schopny použít schody a výtah je v objektu jen jeden.
  Děkuji za odpověď
  Věra Marvanová
  • Odpověď: (13.02.2019 16:45)
   Vážená paní Marvanová,
    
   Váš podnět byl projednán ve spolupráci se zástupci OC Krakov, kteří zaslali přílohou celkovou koncepci požárně bezpečnostního řešení (PBŘ), která byla předložena a projednána s Hasičským záchranným sborem hl. m. Prahy.
    
   Celkovou koncepci i jakékoli změny požárně bezpečnostního řešení zajišťuje pro OC Krakov pouze jeden projektant, a to pan Jan Drahoš ČKAIT 0009528.

   Všechny změny i celá koncepce OC Krakov jsou konzultovány s Hasičským záchranným sborem hl. m. Prahy, který na základě PBŘ vydává stanoviska, která až doposud byla kladná.
    
   OC Krakov konzultuje se stavebním úřadem stavební úpravy zamýšlené na stavbě a postupuje v souladu se stavebním zákonem. V případě, že stavební úpravy vyžadují rozhodnutí či jiné opatření stavebního úřadu, učiní vlastník vůči úřadům příslušná podání.

   Stavební úřad povolil úpravy některých vstupů, nicméně vstupy, které byly uzavřeny pro veřejnost, jsou řešeny jako evakuační i v rámci koncepce PBŘ.
    
   Veškeré navržené stavební úpravy jsou posuzovány Hasičským záchranným sborem hl. m. Prahy v rámci stavebního řízení či ohlášení a následně i v rámci kolaudace. Bez souhlasného stanoviska HZS hl.  m. Prahy nelze vydat rozhodnutí či jiné opatření stavebního úřadu, tudíž by nebylo možné ani stavbu či její část užívat. HZS posuzují stavbu i technické řešení stavby i z hlediska úniků, zejména označení únikových cest, panického kování, protipožárních dveří, provádějí pravidelné kontrolní prohlídky.
    
   Střešní nástavba byla povolena v rámci  stavebního povolení ze dne 2. března 2017 sp. zn. MCP8 134078/2017/OV.Fe, č.j MCP8 054511/2018, s nabytím právní moci dne 10. dubna 2018 „Stavební úpravy v souvislosti se změnou v užívání z kavárny na pizzerii (302 - 24) a dětský koutek (302 - 01) ve 3.NP a střeše nákupního centra Krakov, Praha 8, Troja, Lodžská č.p. 850“.
    
   S pozdravem
    
   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Posypání chodníků (Martina Nováková 08.02.2019 12:48) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  celý týden byly chodníky jeden velký led a když sníh dnes roztaje, tak vy to velmi hojně posypete, aby se po chodnících lépe chodilo? Co to je za úvahu? Proč jste to sypali, když už nebylo na co? Pak se nedivte, že se lidi smějí úředníkům.
  • Odpověď: (13.02.2019 16:37)
   Vážená paní Nováková,

   děkujeme Vám za zaslaný dotaz. Pokud byl někde použit posyp v nadměrném množství, stav chodníku byl během ranních hodin vyhodnocen jako nebezpečný. Během dne došlo ke změně stavu chodníku.

   Bohužel, MČ Praha 8 nemá všechny chodníky svěřeny do správy na údržbu. 

   S pozdravem

   vedoucí oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí 
 • Otázka: Cestovni pas (Jana Carrera Hanusova 13.02.2019 10:07) – Ostatní
  Sdílet
  Dobry den, chtela jsem se zeptat, zda si mohu pozadat o novy cestovni pas v dubnu a vyzvednout si ho v srpnu (budu v zahranici). Dekuji. S pozdravem Jana Carrera
  • Odpověď: (13.02.2019 11:12)
   Vážená paní Carrera Hanušová,

   vyhotovený cestovní pas, o který požádáte v dubnu, je možné vyzvednout i v srpnu. Připraven k vyzvednutí bude do té doby, než budete mít možnost si jej po návratu ze zahraničí vyzvednout.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů
   odbor občansko-správní (OSO)
 • Otázka: chodník (PAVEL jELÍNEK 03.02.2019 5:26) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den.Před domem v ulici Sopotská 40 který je v rekonstrukci je od podzimu zabraný chodník na kterém je hromada hlíny označená cedulí zákaz zastavení takže se musí vstupovat na vozovku.Zajímalo by mně jak dlouho se této hromadě budeme vyhýbat.Dříve se muselo žádat o tak zvaný zábor,který byl časově omezen ale dnes to asi není problém zabrat kus chodníku na neomezenou dobu.Dále je tam rozkopaný chodník který podle papíru přilepeném na kontejneru měl být hotov do 31 12 2018.Ačkoliv byl prosinec a začátek ledna celkem teplý nikdo na tomto chodníku nepracoval.Díky za odpověď.Zdravím.Jelínek.
  • Odpověď: (13.02.2019 9:06)
   Vážený pane Jelínku, 

   rekonstrukce chodníku v ul. Sopotská byla povolena odborem dopravy do 31. prosince 2018. Opatření obecné povahy č. j. MCP8 287251/2018 bylo po dobu 15 dní vyvěšeno na úřední desce ÚMČ Praha 8.

   Investor, kterým je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s. (správce komunikace), však práce zastavil z důvodu nepříznivých klimatických podmínek. Zhotovitel podal dne 30. ledna 2019 další žádost, kdy v termínu od 1. března do 25. dubna 2019 bude pokračovat rekonstrukce chodníku. Současně dojde v termínu od 25. března do 10. dubna 2019  k opravě povrchu vozovky.

   Chodníky jsou v současné době pouze v provizorním stavu. Harmonogram prací  včetně zhotovení povrchů je plně v kompetenci investora, tedy TSK.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: padlý strom (Votavová Markéta 05.02.2019 7:42) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den,
  u podchodu pod Libereckou (nove zrekonstruovany jako "galerie Liberecka") lezi na schodech uz od nedele padly strom. Nejsem si uplne jista, zda tato oblast patri pod prahu 8, nebo pod prahu 9 takze tuto informaci pisu na oba portaly. Bylo by zahodno ten strom odstranit, a kdyz uz budete v tom, bylo by mozne odsekat i led primo ze schodu? Momentalne se cela trasa z ulice na stepnici az ke skole na Slovance neda pouzivat, protoze je pokryta ledem. A to neni oznacena jako cesta ktera se v zime neudrzuje.
  Predem dekuji
  • Odpověď: (12.02.2019 9:16)
   Vážená paní Votavová,

   děkujeme za zaslaný podnět. Odstranění dřeviny a náledí na schodišti bylo zajištěno.

   Následky sněhové kalamity byly a jsou řešeny průběžně, abychom zajistili bezpečnost občanů.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí 
 • Otázka: Kolaudace vytahu (Tomas Port 02.02.2019 23:20) – Bydlení
  Sdílet
  Dobry den,

  Chtel bych se zeptat jak dlouho trva vyrizeni kolaudace vytahu postaveno v bytovem dome.
  Vytah byl soucasti projektu, nyni bychom ale chteli zazadat zvlast o kolaudaci vytahu.


  Dekuji
  • Odpověď: (12.02.2019 8:28)
   Vážený pane Porte,

   vzhledem k dosti nepřesné otázce prosíme o zadání přesné informace o jakou stavbu/dům se jedná. Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: hlášení úrazu z důvodu neoznačeného výmolu na chodníku (Lenka Lanková 08.02.2019 13:23) – Ostatní
  Sdílet
  Kde bych mohla žádat odškodné za zapříčinění zranění a následné neschopnosti v důsledku úrazu z neoznačeného výmolu na chodníku v Praze 8
  • Odpověď: (11.02.2019 7:16)
   Vážená paní Lanková,

   úraz je nutné nahlásit majiteli/správci komunikace (bohužel neuvádíte, kde se Vám úraz stal, ve ve většině případů je správcem komunikací na území MČ Praha 8 TSK) a Vaší pojišťovně.

   S pozdravem

   pracovník vztahů k veřejnosti
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Modrá zóna o svátcích (Ladislav Hršel 07.02.2019 18:44) – Doprava
  Sdílet
  Jaký je důvod toho, že pravidla pro parkování v modré zóně o svátcích, které připadají na pracovní den, jsou jiná než pro parkování o víkendech? Např. 25. 12. si přijedou vnoučata pro druhého Ježíška k prarodičům. Pokud přijedou s rodiči autem, nesmí se zdržet déle než 3 hodiny, jinak pokuta. Navíc zaplatí za parkování stejně jako ve všední den – proč? Vánoční pohoda tady dostane zabrat. Parkovné v návštěvnické zóně to neřeší – ani to není bezplatné a s taškami v rukách a dítětem na ruce je špatně dosažitelné.
  Skutečně naši zástupci jednají v zájmu svých voličů?
  Co je důvodem toho, že víkendová pravidla v modrých zónách neplatí logicky také pro jakýkoli den pracovního klidu? Opravte mne, pokud mé informace nejsou správné. Tuto připomínku již podávám třetím rokem, viz příloha – 2017 také telefonicky, 2018 písemným dotazem na TSK. Je snad v dnešní digitální úprava programu nepřekonatelný problém? V tom případě by stačilo třeba jen změnu pravidel vyhlásit a parkování v zóně v daných dnech jednoduše nekontrolovat nebo výsledky kontrol v těchto dnech nebrat do úvahy.
  Jestliže nejste správným adresátem, předejte tuto zprávu příslušné kompetentní osobě. Děkuji.
  • Odpověď: (08.02.2019 13:19)
   Vážený pane Hršeli,
    
   v období všech svátků během roku platí ve smíšených a návštěvnických zónách placeného stání  tzv. sváteční tarif, a to v souladu s usnesením Rady hl. města č. 1709  ze dne 18. července 2017, kterým byl schválen Ceník parkovacích oprávnění, a dle něj je maximální cena stání v Zóně placeného stání (ZPS) v období státní svátků stanovena.
    
   Kompletní informace o zónách placeného stání v hlavním městě Praze jsou na www.parkujvklidu.cz.
    
   S pozdravem
    
   pověřený vedoucí oddělení ZPS
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Neschůdnost většimy chodníků v Bohnicích (Gebauerová 06.02.2019 19:34) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, teď jsem se vrátila z večerní procházky se psem, to bohužel nebyla procházka, ale cesta hrůz, ploužení, zachytávání větví, laviček, aut, domů. Většina chodníků v Bohnicích je v absolutně neschůdném stavu a je to jen díky špatné péči. Předevčírem jezdil vůz po chodnících, který sníh jen udusal, což je daleko horší. Přes den okraj roztaje a večer je z toho souvislá ledovka. Chodníky je třeba posypat. Potkávala jsem spoustu mladých, kterým to klouzalo. Myslíte taky na nás - na staré občany, pro které je každý úraz daleko nebezpečnější než pro mladé, úraz, pro nás to někdy můůže znamenat konec.
  • Odpověď: (08.02.2019 10:55)
   Vážená paní Gebauerová,
    
   dnes (tj. 8. února 2019) v dopoledních hodinách byl osloven zástupce firmy, která zajišťuje následný posyp chodníků po provedené zimní službě. Rozsah prací byl navýšen i o pěší cesty, které nemá MČ Praha 8 ve správě. Firmě bylo zadáno provést posyp na většině zledovatělých chodníků.

   Posyp z důvodu tvorby ledovky je zajištěn inertním materiálem smíchaným s posypovou solí, abychom zajistili schůdnost na většině chodnících.
    
   Ve čtvrtek 7. února 2019 starosta MČ Prahy 8, pan Ondřej Gros, na základě stížností občanů Prahy 8 jednal na  schůzce s náměstkem ředitele Technické správy komunikací hl. m Prahy pro správu a údržbu komunikací, panem Ing. Tumpachem, na téma zimní údržby. TSK má ve správě vozovky a většinu chodníků, které k nim přiléhají.

   Zatímco úklid vozovek se po nedělním sněžení relativně zvládl, horší situace nastala  s chodníky. Na chodnících, které se udržují až jako poslední, mezitím roztál sníh a znovu zamrzl a dnes je pokrývá ledovka.

   Za Prahu 8 jsme velmi důrazně apelovali na jejich urychlené ošetření včetně solení.
    
   S pozdravem

   vedoucí oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí


Vytisknout