Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla devět a šest
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Počet pokut za parkování (Martin 21.08.2017 8:17) – Doprava
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde bych zjistil informace o počtu udělených pokut a odtažených vozidlech v oblasti P8-A (Karlín, Libeň) za posledních 6-8 měsíců.
  Předem děkuji za odpověď.

  S pozdravem
  Martin
 • Otázka: blokové čištění komunikací (E. Kozová 20.08.2017 22:03) – Životní prostředí
  Vážená paní, vážený pane,

  v následujícím týdnu bude v naší ulici probíhat blokové čištění komunikací. Vzhledem k tomu, že poslední čištění se konalo před 4 měsíci (21. 4. 2017), není to poněkud brzy? Ne že by úklid nebyl potřeba, ten je po celé Praze 8 žalostný, ale vhodnější by byla doba po spadu listí. Takto se 8 měsíců (srpen až cca duben 2018) uklízet nebude. Prosím neodkazujte mne na TSK, jistě můžete nějak koordinovat, resp. se vyjadřovat k jejich činnosti a termínům. Děkuji za vyjádření. E. Kozová
 • Otázka: stav chodníku v lokalitě Na sypkém a u stanice Vosmíkových (Eva Králíčková 15.08.2017 14:24) – Bydlení
  Dobrý den,chtěla bych se zeptat,kdy se počítá s opravami chodníků v ulici Na sypkém,V zahradách a hlavně u stanice tramvaje Vosmíkových směr Kobylisy?Stav chodníků neodpovídá lokalitě s novou moderní zástavbou a velkou frekvencí nových obyvatel.Dále bych se chtěla zeptat v jakých dnech a kde probíhá úklid veřejných prostranstvích v této lokalitě/zametání chodníků,odstraňování exkrementů a pleveků u chodníků/.Děkuji za odpověď.Králíčková
 • Otázka: Kamery v oblasti Bulovky (Tomáš Kohoutek 16.08.2017 17:04) – Ostatní
  Dobrý den,
  kam mohu napsat žádost/prosbu nebo se jinak zasadit o rozšíření kamerového systému pro Bulovku? Už nás nebaví si hlídat auta proti krádežím, rozbitým okénkům a ulámaným stěračům, hlídat rozkopané otevřené lampy veřejného osvětlení (hrozba vysokého napětí), atd. atd.

  Děkuji
 • Otázka: modré zóny - poděkování (Petr Horalík 11.08.2017 15:20) – Doprava
  Dobrý den, nevím, jaký zázrak se to stal, ale chtěl bych poděkovat za konečně logické doplnění vyznačení modré zóny v ulici Zdibská, a to v úseku Líbeznická-Mašínova, byť tam ještě zhruba před týdnem bylo, pak bylo smazáno a včera opět zakresleno. Poněkud zvláštní postup, ale nakonec je vše, jak má být. Vysvětlení se zřejmě ale nedočkám, no, nevadí. K tomu zázraku by bylo naprosto dokonalé (ale v to si už ani netroufám doufat) ještě to, kdyby se někomu podařilo nechat odstranit ten vrak, stojící na ráfcích před domem Zdibská 41, který tam bez přestání zbytečně asi sedm let zabírá místo, hyzdí okolí a navíc teď již nově stojí, pravděpodobně bezplatně, v parkovací zóně pro rezidenty. Jak jsem již psal dříve, oslovil jsem kdekoho, a to několikrát, městskou policii, vás, ale nic platno, takže ten velmi pravděpodobně již nepojízdný vůz (stříbrný Ford Escort), dokud se úplně nerozpadne, budeme mít zřejmě stále každý den na očích.
  • Odpověď: (21.08.2017 10:23)
   Vážený pane Horalíku,

   Váš podnět ohledně odstaveného vozidla na komunikaci Zdibská před č. p. 547/41, jsme předali Správě služeb hl. m. Prahy, která provede kontrolu a vyhodnotí, zda vozidlo splňuje zákonné podmínky vraku.

   S pozdravem

   Simona Ďurkovičová
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: simona.durkovicova@praha8.cz
 • Otázka: Třídění plechovek (David Suchánek 13.08.2017 10:08) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  Chtěl bych se zeptat zda městská část Praha 8 uvažuje o zavedení kontejnerů na tříděný odpad, na plechovky. V některých jiných částech Prahy jsou tyto kontejnery běžné. My bychom ve své ulice takovýto kontejner ocenily.
  • Odpověď: (21.08.2017 10:06)
   Vážený pane Suchánku,

   děkujeme za Váš podnět.

   Realizace sítě separací na kovové obaly na území městské části Prahy 8 je v přípravě. Na konkrétních řešeních umístění kontejnerů již pracujeme. Odbor životního prostředí Úřadu městské části Prahy 8 toto rozšíření služeb občanům připravuje ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a dále s dodavatelem služby a dotčenými orgány státní správy.

   S pozdravem a přáním pěkného dne

   Mgr. Jindřiška Ziaťková
   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)
   e-mail: jindriska.ziatkova@praha8.cz
 • Otázka: Začátek školního roku MŠ (Martina 15.08.2017 14:34) – Školství
  Dobrý den,

  kde prosím vyčtu začátek školního roku MŠ? Dívala jsem se na stránky MŠ, ale nikde to nemohu dohledat.

  Děkuji
 • Otázka: bankomat ČS v nákupním centru Draháň (Zdeňka Tučková 11.08.2017 18:58) – Ostatní
  Dobrý den. Chtěla bych znát důvod proč MČ Praha 8 ukončila nájemní smlouvu s Českou spořitelnou na umístění bankomatu v prostorách nákupního centra Draháň - Čimická 780. Pro moji 80.letou maminku, která bydlí v Čimicích je to opravdu veliký problém a myslím, že není sama. Předem děkuji za vysvětlení a zároveň prosím o zamyšlení nad opravdu tristním stavem celého centra Draháň. Zdeňka Tučková
  • Odpověď: (15.08.2017 12:38)
   Vážená paní Tučková,

   děkujeme za Váš dotaz. Městská část smlouvu s Českou spořitelnou, a. s., na umístění bankomatu v objektu neměla. Tu měl uzavřenou nájemce prostoru. Podle toho, co nám náš nájemce na stejný dotaz, jako pokládáte Vy, sdělil, tak se Česká spořitelna, a. s., rozhodla ukončit provoz bankomatu z ekonomických důvodů, tzn., že pravděpodobně nebyl bankomat využíván do té míry, aby se České spořitelně, a. s., jeho provoz vyplatil. Nicméně jsme požádali nájemce, aby oslovil i jiné banky a umístění bankomatu opět zajistil. Podle našich informací by v brzké době měl být na stejném místě umístěn bankomat nový.

   S pozdravem

   Ing. Bc. Jiří Eliáš
   vedoucí odboru správy majetku (OSM)
   e-mail: jiri.elias@praha8.cz
 • Otázka: oprava ulice U Sluncové (Jitka Třísková 03.08.2017 8:20) – Doprava
  Dobrý den, byla opravena část ulice U Sluncové (část u kasáren). Kdy se plánuje oprava druhé části (u obytných domů)? Děkuji
  • Odpověď: (15.08.2017 11:15)
   Vážená paní Třísková,

   rekonstrukce komunikace U Sluncové probíhá po etapách, kdy část byla opravena v roce 2013 a část v letošním roce. Dle nám dostupných informací již v tomto roce další etapa neproběhne. Investorem akce je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s., která je v této věci kompetentní. Pro bližší informace se můžete obrátit na Ing. Hronovou na zuzana.hronova@tsk-praha.cz nebo na tel.: 257 015 733.

   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: lenka.kaplanova@praha8.cz
 • Otázka: Parková zeleň (František Bloudek 03.08.2017 2:49) – Životní prostředí
  Proč se na sídlišti Ládví likvidují bloky stále zelených keřových porostů? Co se na uvolněných plochách nového vysázíé?
  • Odpověď: (04.08.2017 11:38)
   Vážený pane Bloudku,

   frézovaly se keřové porosty, které nejde ošetřit řezem či je zmladit. Tento zásah byl proveden, protože se v keřích hromadily odpadky, byly přerostlé a prosychaly. Kolem koupaliště Ládví probíhalo frézování 4 ks keřů a pařezů, další radikální zásahy do zeleně již prováděny nebudou na celém sídlišti Ďáblice. Nyní máme v plánu plochy zatravnit a vysadit zde nové keře. Budeme se snažit, aby byla zeleň co nejdříve obnovena.
    
   S přáním hezkého dne

   Bc. Petra Pýchová
   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: petra.pychova@praha8.cz


Vytisknout