Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla osm a tři
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: povrch komunikace Lehnická (Tereza Kašparová 30.01.2023 9:36) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, již 3.1.2023 jsem psala dotaz, bohužel je zatím bez odpovědi, tak ho nyní zopakuji:
  nedávno probíhaly výkopové práce na komunikaci Lehnická (cyklostezka A28) na úrovni OD Odra. Tento výkop byl již zasypán a povrch cyklostezky byl vyřešen kostkami (viz přiložená fotografie). Tento nerovný povrch je téměř přes celou stezku. Ráda bych se zeptala, proč byl zvolen tento povrch na úpravu komunikace, když po stezce jezdí lidi na kolečkových bruslích, koloběžkách, děti na odrážedlech a kostky by pro ně mohly být při jízdě nebezpečné? Předem Vám děkuji za odpověď, s pozdravem TK
  • Odpověď: (03.02.2023 10:26)
   Vážená paní Kašparová,

   zásah do asfaltového povrchu cyklostezky (oficiálně vedeno jako chodník pro pěší) v komunikaci Lehnická byl proveden v rámci opravy havarijního stavu na kanalizaci. Havárie vedená pod číslem 398 byla na TSK i na MČ Praha 8 nahlášena firmou PVK a. s. dne 23. 12. 2022. 

   Oprava je provizorní, neboť v termínu od 1. 11. do 15. 3. je tzv. „zimní období“, kdy se standardně  nepovoluje provádění výkopových prací. V tuto zimní výkopovou mimosezonu jsou obalovny mimo provoz. Proto je běžným postupem, že se výkopy po haváriích zapraví dlážděným krytem a v řádné výkopové sezóně se na místo vrátí daná firma, která tam provizorní povrch udělala a opraví ho dle řádných technických podmínek.
   PVK se tedy od 16. 3. 2023 (pokud budou vhodné klimatické podmínky) vrátí na místo a povrch řádně zaasfaltuje.

   Děkujeme za Váš dotaz.

   S pozdravem 

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Výsadba stromú (Zdeněk Souček 30.01.2023 10:39) – Životní prostředí
  Sdílet
  Před více,jak rokem jsem Vám dával podnět na dovýsadbu 2-3stromú do trávníku u zastávky autobusu mhd 201,Kuchyňka.
  Do dnes jsem nedostal ani odpověď a ani k potřebné výsadbě nedošlo ! Dle místního šetření v předmětné trávníku nevedou žádné inženýrské sítě a tudíž není jasné Vaše otálení s odpovědí či výsadbou.
  Stromy by zde v budoucnu zastínily i předmětnou zastávku autobusu,která se v létě mění v pec. Jistě by ten stín všichni uvítali a do oken přilehlých obytných domú by se méně šířily exhalace i hluk z přilehlé magistrály.
  V minulých dnech zde byly vykáceny 2 vzrostlé stromy a část křovin ,, omlazeny " na výšku 30cm ! Ty které zůstaly,jsou 2-3m a tedy svou funkci plní i jsou hnízdištěm zpětného ptactva z okolí. Osobně mně mrzí Váš laxní přístup k odpovědím a doufám,že se letos dočkám jakékoli reakce či odpovědi. Souček
  • Odpověď: (01.02.2023 8:36)
   Dobrý den, 

   děkujeme za zaslaný podnět. Městská část Praha 8 není vlastníkem předmětných pozemků, ani na nich nevykonává svěřenou správu. Váš podnět jsme předali k vyřízení na Magistrát hlavního města Prahy na emailovou adresu: hana.vejvodova@praha.eu. 

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: právní poradenství (Pavel Sehnal 30.01.2023 12:30) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  investovali jsme do investiční společnosti a nedaří se nám dostat své peníze. Je na Praze 8 nějaké právní poradenské oddělení, na které se můžeme obrátit?
  Děkuji
 • Otázka: Občanství (Daniela Krakova 30.01.2023 11:09) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  mám slovenské občanství a ráda bych zažádala o české - tedy abych měla dvojí občanství. Trvalý pobyt mám na Praze 8, lze žádat na úřadě tam? Děkuji, Kraková
  • Odpověď: (30.01.2023 16:04)
   Vážená paní Kraková,

   pokud plánujete požádat o udělení státního občanství České republiky a máte trvalý pobyt ve správním obvodu ÚMČ Praha 8, pak budete žádat prostřednictvím našeho úřadu. Prosím, objednejte se ke konzultaci na telefonních číslech 222 805 560  nebo 222 805 561.

   S pozdravem a přáním pěkného dne

   vedoucí oddělení matriky
   občansko-správní odbor (OSO)
 • Otázka: vyzvednutí řidičského průkazu (jaroslav keller 27.01.2023 10:06) – Ostatní
  Sdílet
  prosím, z portálu občana mi přišla tato zpráva:
  Váš řidičský průkaz je vyrobený a máte ho připravený k vyzvednutí na obecním úřadě obce s rozšířenou působností Praha.
  Bohužel není uvedeno, na jaké adrese si jej mohu vyzvednout. Lze to na vašem úřadě?
  pozn. jsem občan se ZTP
  děkuji předem za odpověď
 • Otázka: Potravinová pomoc pro seniory (Jana 12.01.2023 10:57) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den, mám otázku, nabízí MČ Prahy8 potravinovou pomoc pro seniory? Je na Praze 8 organizace, která nabízí potravinovou pomoc pro seniory? Děkuji
 • Otázka: Provoz MŠ o letních prázdninách (Jana Šťastná 24.01.2023 10:16) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, prosím Vás, již znáte termíny provozu MŠ - Bohnice o letních prázdninách 2023?
  Děkuji za odpověď, Šťastná
  • Odpověď: (25.01.2023 9:14)
   Vážená paní Šťastná,

   provoz mateřských škol MČ Praha 8 bude uveřejněn na přelomu ledna a února 2023.

   Děkuji, klidný den.

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: odvoz tříděného odpadu - papír (V.Sedláková 24.01.2023 10:25) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, mohli byste prosím zaurgovat firmu na odvoz tříděného papíru v Čumpelíkově ulici - viz foto? Děkuji, V. Sedláková
  • Odpověď: (25.01.2023 9:12)
   Vážená paní Sedláková,

   Děkujeme za Váš e-mail, ke kterému sdělujeme, že na stanovišti je nastaven svoz papíru 4x týdně, tedy na maximální možnou četnost. Svoz papíru by měl proběhnout v dnešním dni.

   S pozdravem

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: svoz tříděného odpadu (Martina 23.01.2023 12:47) – Životní prostředí
  Sdílet
  Vyvážení kontejnerů na tříděný odpad v okolí Palmovky je zcela nepostačující. Jednotlivé výpadky svozu nebo nárazové přeplnění kontejnerů je možné pochopit, ale v období posledních několika měsíců se prostor vyhrazený kontejnerům dá přirovnat ke skládce. Po odvozu odpadu se kontejner zaplní během pár hodin a obcházení ostatních stanovišť s odpadky v ruce je také zbytečné. Všude je plno. Už mě nebaví hlídat termín, kdy je odpad odvezen, takže vše končí v popelnici u domu. Je to škoda, když už se to většina lidí naučila. Navíc se Palmovka, která už tak není přívětivým a malebným místem k životu, začíná podobat vyloučeným lokalitám.
  • Odpověď: (25.01.2023 9:09)
   Vážená Martino,

   Děkujeme za Váš postřeh a sdělujeme, že problematice tříděného odpadu se věnujeme velmi intenzivně. Některé stanoviště mají nastavenou jinou četnost svozu něž ostatní a může se zdát, že odpad není vyvážen. Dále jsou stanoviště tříděného odpadu, které mají nastavenu frekvenci svozu na maximální možnou a nelze je rozšířit o další nádoby. V takovýchto případech doporučujeme zažádat o zřízení domovního stanoviště tříděného odpadu. 

   S pozdravem

   Oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Voličský průkaz (Dana Zábalová 22.01.2023 20:01) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den. Je možné se objednat na vydání voličského průkazu? Maminku mám na kolečkovém křesle, ale dlouho to nevydrží je jí 93. Starám se o ní mimo Váš obvod.Nebo jestli je možné přijet k volebnímu místu a přišli by členové komise ven s přenosnou urnou? Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (23.01.2023 16:02)
   Dobrý den,

   členové komise samozřejmě mohou z volební místnosti přijít za maminkou před budovu s přenosnou volební schránkou, postačí, když je v době voleb o to požádáte.
   Nicméně pokud by maminka chtěla volit v jiném volebním okrsku, než je ten, který je určen dle místa jejího trvalého pobytu, bude potřebovat voličský průkaz, o který musí požádat osobně. Objednat se nelze, ale lze se telefonicky domluvit na tel: 222 805 530.

   S pozdravem

   pověřena vedením odboru občansko-správního (OOS)