Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané,

máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy. Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme Vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla devět a jedna
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Parkování Vratislavská (Soňa M. 23.06.2017 12:47) – Doprava
  Dobrý den,
  navazuji na Vaši odpověď ze dne 19.6.2017 ohledně parkování v ulici Vratislavská. Obrátila jsem se na Technickou správu komunikací a odpověď je následující: "Vážená paní,
  s Vaším podnětem na rozšíření kapacit stávajícího parkoviště nebo vybudování nového parkoviště v okolí ulice Vratislavská se prosím obraťte na Úřad městské části Praha 8, nejlépe na odbor dopravy, který Vám zajistí odbornou pomoc při diskuzi o situaci týkající se parkování v okolí ulice Vratislavská, Praha 8-Bohnice." Proto se tedy obracím na Vás a chtěla bych podat podnět na rozšíření stávajícího parkoviště nebo vybudování nového v okolí ulice Vratislavská. Prosím o informaci o možném vývoji této situace.
  Děkuji.

  S pozdravem

  Soňa M.
  • Odpověď: (27.06.2017 13:59)
   Vážená paní Soňo,
    
   v tuto chvíli se o vybudování parkoviště na úkor zeleně neuvažuje.
   Nyní je zadána studie na možnosti rozšíření parkovacích kapacit na území Bohnic.
   Zda bude v této lokalitě možné nějaké řešení realizovat, bude jasnější až po vyhodnocení zmíněné studie.
    
   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: marek.cerny@praha8.cz
 • Otázka: PARKOVÁNÍ V ULICI KRYNICKA (Petr Šafránek 20.06.2017 19:36) – Doprava
  Proč odpovědné orgány neřeší s neukázněnými řidiči přejíždění dělící čáry při částečném stání na chodníku v Krynické ulici? Zejména matky s kočárky nemohou po chodníku projet.
  • Odpověď: (27.06.2017 13:31)
   Vážený pane Šafránku,
    
   toto je v kompetenci Městské policie hl. m. Prahy.
   V případě tohoto jednání je možné městskou policii kontaktovat na lince 156 nebo na tel. 222 025 556, 557 – operační středisko.
    
   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: marek.cerny@praha8.cz
 • Otázka: Vietnamci (Romana Šulcová 20.06.2017 18:38) – Ostatní
  Dobrý den,zhruba před rokem jsem měla dotaz ohledně podle mě vietnamské "tržnice-večerky" spojené s celodenním a nočním provozem, nepořádkem a hlukem včetně zavážení zboží a parkování aut,která se mi objevila přímo pod okny v ulici na Žertvách 898/10.V příloze jsem posílala i foto dokumentaci.Bylo mi odpovězeno, že se jedná pouze o výstavku zboží a vše je vlastně v pořádku a podle pravidel i když bydlení zde je opravdu srovnatelné s bydlením přímo např.v Pražské tržnici v Holešovicích a s provozem večerky do pozdních nočních hodin někdy až ranních. Od té doby se zázemí Vietnamců včetně jich samotných mohutně rozrostlo a mě osobně tedy tato situace nakonec dohnala ke stěhování, které budu realizovat již v brzké době.Proto mám pouze dotaz, který přijmu pouze jako informaci jak na to, protože opravdu nechápu jako podnikatelka, která musím za každý metr veřejného prostoru platit toto roztažení podnikání v rámci celého chodníku spojeného s příjezdovou cestou, kde se nedá ani chodit ani přijet a to zdarma?Předem děkuji za případnou odpověď a já osobně doufám, že budu mít štěstí po této špatné zkušenosti na lepší čtvrť v Praze, kde Městská část dbá více na spokojené bydlení svých obyvatel než obtěžující hlučné podnikání.
  Určitě je možné,že moje stížnost bude opět odpovězena ve smyslu přísloví "sytý hladovému nevěří", ale možná by nebylo od věci dát vašim povolením určitá pravidla a občas zkontrolovat jejich dodržování.
  • Odpověď: (27.06.2017 11:12)
   Vážená paní Šulcová,

   na základě Vašeho upozornění odbor dopravy provedl na místě kontrolní šetření, při kterém bylo zjištěno porušení vydaného povolení (navýšení rozsahu záboru). Provozovatel byl proto vyzván k nápravě. Odbor dopravy bude i nadále provádět namátkové kontroly a v případě, že bude i nadále docházet k porušování podmínek rozhodnutí, odbor dopravy bude postupovat v souladu s platnými právními předpisy. V souvislosti s rušením nočního klidu byla současně požádána o spolupráci městská policie, která bude monitorovat provoz v pozdních nočních hodinách.

   S pozdravem

   Věra Tomanová
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: vera.tomanova@praha8.cz
 • Otázka: parkovací karta při změně vozidla (Nováková 22.06.2017 13:19) – Doprava
  Dobrý den
  dcera má parkovací kartu k vozidlu, se kterým havarovala a vrak byl odprodán. Co je potřeba k převedení stávající karty na nové vozidlo? Lze to vyřešit elektronicky (zasláním scanu dokladů k novému vozu nájemní smlouva atd.)?
  Děkuji
  • Odpověď: (23.06.2017 12:47)
   Vážená paní Nováková,
    
   v tomto případě se jedná, podle Vašeho popisu situace, o trvalou změnu RZ, o kterou lze požádat pouze na výdejně parkovacích oprávnění (https://www.praha8.cz/Navstevni-hodiny-oddeleni-zon-placeneho-stani.html).
   K trvalé změně RZ se předkládá velký TP vozidla (případně leasingová smlouva a tzv. malý TP vozidla) a občanský průkaz. Manipulační poplatek činí 100 Kč.
    
   S pozdravem

   Michal Komenda
   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: michal.komenda@praha8.cz
 • Otázka: Neustále rozkopaná ulice Stejskalova/ U Rokytky (Eva Slobodníková 22.06.2017 14:04) – Bydlení
  Dobrý den, zajímalo by mě, proč už letos snad potřetí Veliola rozkopala vjezd do ulice Stejskalova ze Zenklovy. Průchod pro pěší je vyřešen opravdu nevhodě, musíme se brodit pískem, hlínou a stavební sutí a to nemluvím o problémech pro maminky s kočárky nebo starší osoby. Kdy bude tato akce dokončena a plánuje se po ní oprava již tak zdemolované vozovky? Díky! Slobodníková
  • Odpověď: (23.06.2017 12:41)
   Vážená paní Slobodníková,
    
   v ul. Stejskalova a U Rokytky probíhá akce „Rekonstrukce kanalizace + obnova vodovodního řadu“. Jedná se o jednu akci, která byla rozdělena na několik etap. V termínu 06.03.–28.05.2017 proběhla rekonstrukce kanalizační stoky, na kterou navazuje v termínu 29.05.–04.07.2017 obnova vodovodního řadu. Zhotovitel je povinen zajistit průchod pro pěší v min. šíři 1,5 m. Akce by měla skončit 10.07.2017, do té doby dojde k obnově povrchů narušených komunikací.
    
   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: lenka.kaplanova@praha8.cz
 • Otázka: Kde legalne zasadit strom? (Kanan Zeynalov 15.06.2017 23:47) – Životní prostředí
  Dorby den,

  mam velky zajem zasadit strom, ale nechci vzdorovat zákon. Proto prosim vas o pomoci, mohli byste ukazat, kde strom muzu zasadit legalne? Zavazuji o něm starat.

  S pozdravem
  Kenan Zeynalov
  • Odpověď: (23.06.2017 8:54)
   Vážený pane Zeynalove,
    
   zasadit strom lze pouze po dohodě s vlastníkem dotčeného pozemku. Zasazením stromu totiž vznikají práva a povinnosti každému majiteli pozemku, proto je vždy zapotřebí se s ním před sázením vždy dopředu domluvit. Pokud byste měl zájem zasadit nějaký strom na pozemcích, které jsou ve správě MČ Praha 8, kontaktujte vedoucího oddělení plošné správy území, pana Ing. Tomáše Beneše (tel. 222 805 779, e-mail tomas.benes@praha8.cz).
    
   S pozdravem

   Mgr. David Zlatý
   pověřený vedením oddělení výkonu státní správy, kontroly a sankčních řízení
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: david.zlaty@praha8.cz
 • Otázka: ZPS (Pavel Šašek 23.06.2017 6:51) – Doprava
  Obracím se na vás s dotazem na koho směřovat podnět ke změně ZPS.Neni možné,aby Karlin o víkendu fungoval jako parkoviště aut pro mimopražské návštěvníky,tim ZPS strací úplně smysl pro který byl vytvořen,což bylo ochrana rezidentů.V téhle souvislosti už vůbec nechápu proč magistrát pořád brečí že na nic nejsou penize,když tady mu leží přímo na ulici.
  • Odpověď: (23.06.2017 8:48)
   Vážený pane Šašku,
    
   předpokládám, že se Vám jedná o změnu provozní doby ZPS o víkendech. Váš požadavek budeme evidovat. Vaší podrobnější představu o změně provozní doby ZPS můžete zaslat na odbor dopravy ÚMČ Praha 8. Váš podnět předáme k projednání a posouzení. Upozorňuji ale, že takovéto změny v ZPS nejsou krátkodobým procesem.
    
   S pozdravem

   Michal Komenda
   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: michal.komenda@praha8.cz
 • Otázka: Díry v Novákových (Daniel Andel 22.06.2017 12:33) – Doprava
  Dobrý den,
  v ulici Novákových před domy č. 5 a 11 se již pár let prohlubují výtluky ve vozovce a stávají se nebezpečnými pro dopravu (hloubka cca 10cm). Nebylo by možné je opravit?
  • Odpověď: (23.06.2017 8:41)
   Vážený pane Anděli,
    
   Váš podnět týkající se výtluků v ulici Novákových před domy č. 5 a 11 předáváme správci této komunikace, jímž je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, která je v této věci kompetentní.
    
   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: lenka.kaplanova@praha8.cz
 • Otázka: farmářské trhy na Ládví u metra (Kateřina Čejková 21.06.2017 17:46) – Ostatní
  Dne 20.1.2017 odpovídala paní
  iveta.zikmundova@praha8.cz
  na stejnou otázku a dostali jsme informaci, že stavební práce na Ládví budou probíhat celý rok 2017. Je konec června 2017 a ještě pořád se tam nic neděje ! PROČ ? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (22.06.2017 12:31)
   Vážená paní Čejková,

   ohledně revitalizace okolí KD Ládví byla na stavební úřad MČ Praha 8 podána žádost na vydání územního rozhodnutí, toto řízení stále probíhá.

   S pozdravem

   Ing. Pavel Kryštof, MBA
   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
   e-mail: pavel.krystof@praha8.cz
 • Otázka: výsadba stromů (Martina Rohlíková 15.06.2017 18:19) – Životní prostředí
  Dobrý den, prosím o zvážení výsadby stromů mezi Čumpelíkovu a Šiškovou ulicí u paneláku, prosím info na koho se obrátit, já bych tam stromy vysázela i sama, ale první sekáč by je posekal a ráda bych aby to zapadalo do koncepce zeleně. Děkuji M. Rohlíková
  • Odpověď: (21.06.2017 17:47)
   Vážená paní Rohlíková,

   dovolujeme si Vás požádat, zda byste po předchozí dohodě navštívila odbor životního prostředí, konkrétně Bc. Pýchovou, Váš zajímavý návrh s Vámi rádi prodiskutujeme a nalezneme vhodné řešení.

   Dekuji.

   S pozdravem

   Ing. Tomáš Beneš
   pověřený vedením oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: tomas.benes@praha8.cz


Vytisknout