Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla šest a dva
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: DS Bohnice (Zdeňka Košťálová 26.02.2020 12:47) – Sociální problematika
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o informaci, kde je možné se přihlásit do DS Bohnice, který se staví v Řešovské ulici v Bohnicích? Děkuji.
  • Odpověď: (28.02.2020 13:27)
   Vážená paní Košťálová,

   dle informací, které máme, je zřizovatelem zařízení a realizátorem výstavby soukromý subjekt. Domov seniorů Bohnice na ulici Řešovská by měl představovat projekt seniorského bydlení, kdy by se jednalo o velkokapacitní zařízení rozdělené na 2 části (kapacita 102 pokojů se sociálním zařízením a 66 bytů). 

   Pro bližší informace kontaktujte: 
   Investor: DS Bohnice s.r.o 
   Zhotovitel: SYNER, s.r.o , www.syner.cz 

   S pozdravem a přáním hezkého dne

   pověřená vedením odboru zdravotnictví a sociálních služeb
 • Otázka: Cena za prázdninový provoz MŠ (Lenka Řeháková 24.02.2020 17:34) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,
  ráda bych se připojila k nesouhlasu a rozhořčením nad novým systémem prázdninového provozu na Praze 8. A co slyším a povídám s ostatními maminkami, také nejsou nadšené. Nicméně - s tím bohužel nic nesvedeme a musíme se s mířit s tím, že pravidla pro prázdninový provoz určuje ten, který asi nikdy nemusel řešit prázdniny dětí bez babiček a možností jiného hlídání v dnešní době.
  Pojďme ale k dotazu - u tak úchvatného systému prázdninových mateřinek jsem bohužel nenašla výši úplatku za prázdninový provoz, ačkoli všude je vyzdvihováno to, že pokud zapomeneme identifikovat platbu (což se může každému z nás stát úplně lehce-jsme jen lidé) nebude dítě přijato. Nicméně - jak vysoká je platba za jeden týden v MŠ o prázdninovém provozu jsem nikde nevyčetla - ani náznak kolik cca se může v jaké lokalitě pohybovat? Od toho se také dost odvíjí celá situace s plánováním prázdnin - přeci nebudu dávat dítě do prázdninového provozu, pokud částka bude přesahovat např. částku za tábor nebo individuální hlídání - které bude pro dítě mnohem méně traumatizující, pokud nemá rádo změnu prostředí každých 14 dnů?!
  Děkuji za odpověď!
  S pozdravem
 • Otázka: Dopravní situace ulice Ke Stírce a Na Pěšinách (Radim Boháč 11.02.2020 22:44) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěl bych Vás požádat o řešení dopravní situace v oblasti vymezené ulicemi Zenklova, Nad Šutkou, Pod Sídlištěm a Na Pěšinách. Už před uzavřením ulice Na Stírce byla doprava v této oblasti problematická a nyní se situace ještě zhoršila.
  Podstatou problému je skutečnost, že v případě tvorby kolony v ulici Nad Šutkou od křižovatky s ulicí Trojská a Klapkova (vždy ráno) a v ulici Zenklova od stejné křižovatky (vždy odpoledne), řada řidičů objíždí kolonu ráno ulicemi Vršní, V Brance, Klapkova, Ke Stírce, Na Stírce (nyní při uzavření ulice Na Stírce pokračují auta z ulice V Brance ulicí Ke Koupališti, Na Pěšinách do ulice Na Stírce). Tyto ulice nejsou na takovou intenzitu dopravy uzpůsobené, část je obytnou oblastí vymezenou příslušnými značkami, kde je omezena rychlost (většina řidičů tuto rychlost nedodržuje), stojí v nich řada stojících vozidel a co je hlavní v ulici Ke Stírce je mateřská škola a ulicí Na Pěšinách chodí řada dětí do školy U školské zahrady.
  Myslím, že nejlepším řešením by bylo zneprůjezdnění celé oblasti tak, jak se tomu před časem stalo s oblastí mezi ulicemi Zenklova a V Holešovičkách a povolení vjezdu jen těm vozidlům, která do dané oblasti míří, nikoliv tranzitní dopravě. Doprava, která je přes danou oblast tranzitní, by měla zůstat na ulici Zenklova, která je tomu přizpůsobena.
  Děkuji za to, že se budete mým podnětem zabývat.
  S pozdravem
  Radim Boháč
  • Odpověď: (26.02.2020 16:22)
   Vážený pane Boháči,

   Váš podnět bude projednán s dotčeným orgánem policií ČR, odbor služby dopravní policie.
   Pokud budou nějaká dopravní opatření reálná, budou provedena.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Název: Povolení přechodné úpravy silničního provozu pro KÚK Značka: MCP8 035467/2020 OD/DU (Jiří Bouček 19.02.2020 13:40) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,

  opětovně se setkávám s tím, že u vyvěšovaných dokumentů na úřední desce si odbor dopravy zjednodušuje práci. A to tím, že u dokumentů nepřikládá relevantní přílohy, bez kterých je ve většině případů nemožné se seznámit s rozsahem případných opatření. S oblibou je používána formulace:
  "Související dokumentace přechodné úpravy dopravního značení není s ohledem na její rozsah součástí zveřejněného návrh u opatření a je k dispozici k nahlédnutí na pracovišti Odboru dopravy, U Meteoru 6, 180 48 Praha 8 (tzv. Bílý dům) 3. patro, č. dv. 319 (po + st; 8.00 – 17.00 hod., nebo dle domluvy)."
  To v době digitalizace budí oprávněný dojem úmyslu omezit široké veřejnosti přístup k informacím, případně si ušetřit práci.

  S pozdravem
  Bouček
  • Odpověď: (26.02.2020 15:37)
   Vážený pane Boučku,

   vzhledem k velikosti přílohy je Oznámení o návrhu opatření obecné povahy pro stanovení místní úpravy provozu na pozemních komunikacích a výzva k uplatnění připomínek nebo námitek pod č.p. MCP8 035467/2019, pouze k nahlédnutí na odboru dopravy.

   S pozdravem

   Oddělení silničního a správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)
 • Otázka: žížková (renáta 19.02.2020 8:34) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  bydlím v Zenklově ulici hned vedle obvodního úřadu Praha 8. Již nyní je nemožné někde zaparkovat auto (návštěvníci OÚ, Sokola a fotbalisti). A tento týden není možno používat ani jediné malé parkoviště u OÚ.Je tam psáno - vjezd pouze na povolení OÚ !!! Co to znamená ? To bude již na stálo ? Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (26.02.2020 15:33)
   Vážená paní Žížková, 

   jako rezident Prahy 8 máte možnost zaregistrovat si, při splnění podmínek daných zřizovatelem zón placeného stání, rezidentní parkovací oprávnění pro Prahu 8. 
   Změna režimu provozu na Vámi zmiňovaném parkovišti, které je účelovou, nikoliv místní komunikací, je stanovena Opatřením obecné povahy a byla zveřejněna na úřední desce. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Kácení stromů na ul. Sokolovská (Ervína 21.02.2020 15:07) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, na ul. Sokolovská v okolí tramvajové zastávky Urxova byla pokácená veškerá zeleň. Proč k tomu prosím došlo a co se plánuje s pozemkem dělat?
 • Otázka: Místo v mateřské škole Bohnice/Čimice (Ivana Zahradníková 21.02.2020 9:32) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych vědět,zda není možné skrze vás zjistit a zajistit místo ve školce pro mého syna.V březnu mu budou tři roky, od září chodí do hlídací služby při školce Mirovicka a volné místo ve školce stále,dle paní vedoucí, není. Chápu, že jim víc vidělá hlídací služba, ale pro mě je tato situace už neúnosná. Loni mi zemřel partner,otec syna a já potřebuji chodit do práce. Za hlídací službu dám 8tis měsíčně,což, v poměru s částečným úvazkem, nedává smysl... Sháním školku v Bohnicich nebo Čimicich. Trvale bydlíme v Čimicích. Dekuji za radu, Zahradníková
  • Odpověď: (21.02.2020 13:03)
   Vážená paní Zahradníková, 

   pokud má Váš syn trvalé bydliště na území Městské části Praha 8, tak prosím kontaktujte e-mailem přímo mě. Pokusím se Vám pomoci. Děkuji.

   S pozdravem

   Mgr. Petr Svoboda
   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: Spádové MŠ (Ludmila Škopková 20.02.2020 18:34) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, prosím o informaci do jaké spádové MŠ spadá ulice Roudnická a ulice Černého. Děkuji.
 • Otázka: Nepořádek, tůrújící auta, výjezd z lokality Střelničná,Ďáblická,Praha 8 (Josef Šipík 11.02.2020 14:51) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  už jsem se jednou ptal,kdy bude proveden úklid listí na ulici Černého při firmě Ipodec. Takhle to vypadá po provedeném úklidu - viď foto. Veškeré okolní plochy a ulice byly vzorně uklizené, jenom na Černého ulici je každý rok nepořádek s listím, které navíc v zimním období navlhne a při náledí hrozí dopravní nehody na nebezpečném povrchu. Z firmy Ipodec každé ráno v 6 hod. vyjíždí množství aut, které neberou ohled na zde bydlící občany, auta ráno tůrůjí motory, proč nemají výjezd směrem ke konečné tramvají ale jezdí pod okny občany, zkuste bydlet v přízemí, tak z toho zblbnete, den co den to samé, neskutečné, jak to je možné v dnešní době. Z této lokality je jenom jeden výjezd, přes koleje tramvají , když se stane nehoda na přejezdu a jediném výjezdu, nedostane se jsem ani záchranáři, ani hasiči s policii. Je to možné nějak řešit.
  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  J.Š.


  Odpověď:
  Vážený pane Šipíku,

  Váš podnět jsme zaslali na Technickou správu komunikací hl. m. Prahy, která zajišťuje úklid ulic. O případné odpovědi Vás budeme informovat.
  Děkujeme za upozornění.

  S pozdravem

  Mgr. Ondřej Hohl
  oddělení správy městské zeleně
  odbor životního prostředí (OŽP)
  e-mail: ondrej.hohl@praha8.cz  Tento e-mail byl zaslán z adresy, která není určena pro příjem zpráv.
  Vaši případnou reakci na tento e-mail směřujte na kontakt uvedený pod poskytnutou odpovědí, případně znovu využijte službu Zeptejte se nebo Hlášení závad.

  Hezký den Vám přeje Vaše městská část Praha 8.
  • Odpověď: (20.02.2020 10:43)
   Vážený pane Šipíku,

   dle sdělení Technické správy komunikací je pravděpodobné, že listí bylo během uplynulých větrných dní naváto do ulice z okolních pozemků. Úklid je již objednán.
   Co se areálu firmy IPODEC týče, bohužel nyní není možné provést žádné úpravy dopravního uspořádání, ani omezení provozu pracovních strojů a mechanismů. V budoucnu uvažujeme o přesunutí provozovny na jiné, méně exponované místo, pokud se takový vhodný pozemek najde.
   Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: poničený chodník-dlažba (Ing. Dagmar Adamová 15.02.2020 15:53) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli v souvislosti s dokončováním stavby Rustonka 2 opraví stavební firma i dlažbu na chodníku před stavbou, kterou během stavby poničila. Jedná se o poškozená místa poblíž zastávkového sloupku na tramvajové zastávce Invalidovna směrem na Florenc.
  Chodím tamtudy denně a je mi líto, když vidím, jak je v souvislosti se stavbou ničena dlažba - parta dlaždičů ji před 3 či 4 roky krásně zhotovila, bylo to drahé a pracné.
  S pozdravem
  D. Adamová
  • Odpověď: (20.02.2020 10:35)
   Vážená paní Adamová,

   po dokončení stavby dojde k předání pronajímaných pozemků správci komunikace TSK. Zhotovitel je povinen uvést povrchy komunikací poškozených stavbou do původního stavu.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)


Vytisknout