Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla devět a dva
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: podnět na nové lavičky (Josef M. 23.04.2019 9:22) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  bylo by možné osadit pár laviček podél jižního okraje pěší ulice Lehnická sousedící s areálem ZŠ Glowackého? Jedná se o klidné a zastíněné místo, kam by se lavičky hodily.
  • Odpověď: (25.04.2019 9:12)
   Vážený pane Maune,

   Vaším podmětem na nové lavičky do ulice Lehnická se budu v co nejkratší době zabývat a vytipuji vhodná místa pro jejich instalaci.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Parkování Lodžská (Vilém Stárek 23.04.2019 8:58) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, dnešním dnem má být ukončeno volné parkování v Lodžské ulici (za domem Poznaňská, bývalá Billa) a parkoviště má údajně přejít na soukromníka. CCa 150 aut nebude mít kde parkovat a zaplní okolní ulice. Již nyní je situace s parkováním v Bohnicích špatná. Počítá MČ s nějakým řešením (nová parkovací místa, zrušení zákazu stání v ulici Lodžská apod..) Děkuji za odpověď Stárek
  • Odpověď: (23.04.2019 11:11)
   Vážený pane Stárku,

   zítra má na našem úřadě proběhnout jednání, v rámci kterého budeme celou situaci projednávat a zabývat se možnostmi dalšího řešení.

   S pozdravem

   pověřená vedením oddělení dopravního rozvoje 
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: údržba zeleně (Zuzana Dudáčková 09.04.2019 11:06) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  Ráda bych Vás upozornila na stav trávníků před domem v Krynické ulici. Po celé roky se tu neděje žádná údržba kromě 2 nedbalých posečení během léta. Na „trávnících“ roste většinou plevel a rozrůstají se jakési velké listy. Po opravách balkonů jsou trávníky ještě více zničené, protože stavebníci nedávali plachty pod sypký materiál, který k opravám používali, takže se dostal do hlíny a zabetonoval ji. Vloni na podzim nastoupila oprava obrubníků kolem trávníků a následné dosypání hlíny podél obrub. Letos na tu hlínu nasypali travní semeno, které nezahrabali hrabičkami, takže co nesezobali holubi zaschlo a tráva z toho stejně nevzejde. Prosím přijďte se podívat na to dílo. Ze strany Mazurské ulice byl vloni vybudován nový chodník napříč trávníkem. Podél chodníku byla rozhrnuta hlína, která je teď zadupaná a dosetí trávy prakticky nemožné. Pokud by se vůbec někdo snažil tam tu trávu naset. Další polovičatá práce, kterou je běžně vidět na našem sídlišti. Zajímá mě, kterou firmu za takovou práci úřad městské části Praha 8 platí.
  • Odpověď: (23.04.2019 10:22)
   Vážená paní Dudáčková,

   na objektu bytového domu v ulici Krynická probíhala rekonstrukce, konkrétně stavební úpravy vstupů, přičemž celkovou rekonstrukcí prošly i předzahrádky. Zástupce zhotovitele, pan Blecha, byl informován o nespokojenosti obyvatel bytového domu se stavem předzahrádek a byl požádán o vyjádření k situaci, neboť dle předávacího protokolu má zhotovitel povinnost předzahrádky osít travou. Dále byla s panem Blechou domluvena schůzka na místě, která proběhne během třetího týdne měsíce dubna 2019. 
   Přímou kontrolou nového chodníku do ulice Mazurská bylo zjištěno, že navážka postupně zarůstá trávníkem a žádné zásadní nedostatky zde nebyly zjištěny.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Parkoviště Olštýnská (Libuše Hamplová 17.04.2019 21:04) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý večer, dnes jsem chtěla zaparkovat na Parkovišti Olštýnská. Před vjezdem je dopravní značka-zákaz zastavení.Dotaz:proč je parkoviště uzavřené. V Bohnicích je zoufalství zaparkovat ve večerních hodinách a ještě se uzavře parkoviště. Parkoviště i přes zákaz je plně obsazeno. Nikde neví vysvětleno, proč tam je zákaz stání.Děkuji za odpověď. Hamplová
  • Odpověď: (18.04.2019 9:56)
   Vážená paní Hamplová, 

   dopravní značení na komunikaci Olštýnská bylo osazeno bez povolení silničního správního úřadu a bohužel nebyl zjištěn důvod tohoto osazení, ani subjekt, který značení na komunikaci umístil. Z tohoto důvodu jsme značení nechali z komunikace neprodleně odstranit.
   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Zóna zákazu zastavení, parkoviště Olštýnská (Jan Dvořák 17.04.2019 12:52) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,

  na parkovišti na ulici Olštýnská se nám objevilo mobilní dopravní značení, konkrétně zóna zákazu zastavení. Není zde žádný termín platnosti ani žádné vysvětlení a tak by mě zajímalo zda o tom něco víte. Uzavření toho parkoviště v dané oblasti pravděpodobně způsobí katastrofu.
  • Odpověď: (18.04.2019 9:52)
   Vážený pane Dvořáku, 

   dopravní značení na komunikaci Olštýnská bylo osazeno bez povolení silničního správního úřadu a bohužel nebyl zjištěn důvod tohoto osazení, ani subjekt, který značení na komunikaci umístil. Z tohoto důvodu jsme značení nechali z komunikace neprodleně odstranit.
   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Spádová MŠ a ZŠ (J. Šubrt 15.04.2019 23:10) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se zeptal, pod jakou spádovou MŠ a ZŠ spadá adresa Střížkovská 434/31? Děkuji
 • Otázka: Kontejner na odpad Praha 8 (Jana Sedláčková 16.04.2019 17:00) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, zda je možné aby městská část Praha 8 poskytla velkoobjemový kontejner na přírodní odpad (větve, listí, tráva atd)?
  Spolu s obyvateli v okolí ulice Luhovská bychom rádi uklidili okolí, kde žijeme. Jelikož keře a stromy podél domů v této ulici jsou dlouhodobě neudržované a my bychom si rádi chtěli upravit toto okolí, abychom se zde nebáli večer procházet a dívat se z oken do houští s nepořádkem.
  Lokalita se nachází mezi domy v ulici Luhovská a lesem čimický háj.

  Díky za odpověď.

  Jana Sedláčková
  • Odpověď: (17.04.2019 10:04)
   Vážená paní Sedláčková,

   děkuji za Váš dotaz ohledně přistavení VOK.
   MČ Praha 8 se ráda bude podílet na úklidu určité části Prahy 8. Je však potřeba napsat oficiální žádost o spolupráci na plánované akci.
   Důležité je napsat, kdy se akce bude pořádat, kolik občanů se jí účastní, které lokalita se bude uklízet (ulice, parky atd.). Přidat pár fotografií znečistěného místa nebo přerostlé zeleně a odhad množství odpadu, který bude potřeba odstranit.
   Žádost můžete poslat e-mailem na mou níže uvedenou adresu.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Cestovní pas (Klára 16.04.2019 19:11) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné preposlat cestovní pas k vyzvednutí i do jiného města na úřad. Požádala jsem o pas a než byl hotov jsem se přestěhovala mimo Prahu. Zatím jsem se nedokázala na Prahu 8 dostat, bylo by možné přeposlat pas do našeho města? Děkuji moc za odpověď
  • Odpověď: (17.04.2019 9:26)
   Vážená paní Kláro,

   cestovní pas, o jehož vydání jste požádala u našeho úřadu, je nutné rovněž u našeho úřadu, tedy u ÚMČ Praha 8, převzít. Občan má možnost při podání žádosti uvést, že vyhotovený cestovní pas převezme u jiného úřadu. Vyhotovený doklad je v takovém případě Ministerstvem vnitra dodán k vyzvednutí přímo na vybraný úřad. Dodatečně, bohužel, na jiný úřad doklad zaslat k vyzvednutí nelze, neboť by jej nebylo možné technicky předat v systému evidence cestovních pasů.

   S pozdravem

   Bc. Jana Martincová
   vedoucí oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů
   odbor občansko-správní (OSO)
 • Otázka: granty, dotaze sport - dospělí 2019 (Vladimír Vonásek 14.04.2019 14:37) – Ostatní
  Sdílet
  Kdy budou zveřejněny podmínky grantu na sport dorostu a dospělých na rok 2019?
  • Odpověď: (15.04.2019 12:27)
   Vážený pane Vonásku,

   MČ Praha 8 dotační řízení na sport dospělých pro rok 2019 nevypisuje, proto podmínky nebudou zveřejněny.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Stavba domu seniorů v Bohnicích (Gebauerová 28.03.2019 9:20) – Bydlení
  Sdílet
  dobrý den, v Bohnicích se staví dům pro seniory,kdo ho bude spravovat a kdo se tam bude moci přihlásit, děkuji
  • Odpověď: (15.04.2019 8:53)
   Vážená paní Gebauerová,

   Domov seniorů Bohnice představuje projekt seniorského bydlení, kdy se jedná se o velkokapacitní zařízení rozdělené na 2 části (kapacita 102 pokojů se sociálním zařízením a 66 bytů). Zřizovatelem zařízení a realizátorem výstavby je soukromý subjekt.

   S pozdravem

   pověřená vedeníím odboru zdravotnictví a sociálních služeb


Vytisknout