Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla šest a šest
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Park u OC Krakov (Rudolf Zgabaj 14.10.2018 14:49) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den.
  Chtěl bych se zeptat, proč i po otevření parku , nesvítí všechny světla , nefunguje vodní prvek , není otevřena kavárna a proč tam nejsou žádné trhy. Park je pořád nedodělaný a společensky mrtvo. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (22.10.2018 8:07)
   Vážený pane Zgabaji,

   Krakov stále přes veškeré urgence není Pražskou energetikou připojen k síti. Na celý středočeský kraj dle jejich vyjádření připadají pouze tři technici.

   S tím souvisí konání trhů a možnost připojení stánků a také vodního prvku i kavárny.

   Na základě jednání s PRE dne 19. října 2018 nám Pražská energetika potvrdila termín do 26. října 2018.

   Osvětlení v horní části u ul. Olštýnská bylo projednáno se zhotovitelem revitalizace dne 18. října 2018 a do 23. října 2018 bude rovněž funkční.

   S pozdravem

   Jaromír Grygera
   projektový manažer
   telefon: 602 204 660
 • Otázka: Tramvajova doprava Okrouhlicka (Sona Trnikova 13.09.2018 11:00) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den. Po zruseni nahradni tramvaje c. 30 mezi Bulovkou a Kobylisy, ktera byla vzdy nizkopodlazna, je dnesni situace v tomhle ohledu tristni - spoje c. 3, 10, 24 maji nizkopodlaznych jenom 10-30% souprav. Kdo konkretne muze tuto situaci zmenit? Proc tahle trasa neni nizkopodlazna na 95%, jako napr. tramvaj c. 17? Prosim o napravu situace. Dekuji.
  • Odpověď: (17.09.2018 11:00)
   Vážená paní Trníková,

   děkujeme za podnět, který jsme předali ROPIDu.

   S pozdravem

   vedoucí odboru dopravy (OD)
  • Odpověď: (18.10.2018 13:38)
   Vážená paní Trníková, 

   dovolujeme si Vám přeposlat reakci ROPIDu.

   S pozdravem

   pracovník vztahů k veřejnosti
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář tajemníka (OKT)


   Vážená paní Trníková, 
    
   děkujeme za Váš podnět. V průběhu výluky v Zenklově ulici bylo třeba na výlukovou linku č. 30 z důvodu absence smyčky v zastávce Bulovka nasadit obousměrná vozidla. Jediná obousměrná vozidla v pražské tramvajové dopravě jsou současně i nízkopodlažní. Z toho důvodu byly v době výluky všechny spoje na této trase zajišťovány nízkopodlažním vozidlem. V pravidelném provozu bohužel ale 100% nízkopodlažnost není možné zajistit. Zastoupení nízkopodlažních vozidel je v současné době v tramvajovém vozovém parku přibližně 45 %.

   Naším cílem je rozmístit tato vozidla rovnoměrně po celé tramvajové síti tak, aby byl v každé oblasti poměr spojů zajištěných nízkopodlažním vozidlem srovnatelný a proto nelze jednu oblast zvýhodnit na úkor jiné. Výjimku částečně tvoří páteřní tramvajové linky č. 9, 17 a 22, kde se počítá s větším vytížením a tedy i větším výskytem nemobilních či méně mobilních osob a je zde poměr nasazení nízkopodlažních vozidel vyšší.

   Tramvajový vozový park je ale neustále obnovován, počet nízkopodlažních tramvají se tak v budoucnu bude zvyšovat.
    
   S pozdravem a přáním příjemného dne,
      
   Ing. Filip Drápal
   vedoucí odboru, tiskový mluvčí
   odbor marketingu
   ROPID
 • Otázka: Omezení rychlosti na 30 Km/hod (Petr Veselý 12.10.2018 8:51) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  zajímal by mě důvod omezení rychlosti na 30 km/hod v ulici Davídkova a to směrem dolů (do centra). V stejné ulici směrem do k Ládví rychlost není omezena a platí 50 km/hod (rychlost v obci).
  V ulici se nenachází žádná škola a provoz chodců je zde minimální a celý úsek je přehledný.

  Předem děkuji za vysvětlení.
  S pozdravem
  Petr Veselý
  • Odpověď: (18.10.2018 13:27)
   Vážený pane Veselý,
    
   omezení rychlosti zde bylo stanoveno z důvodu zvýšení bezpečnosti provozu s přihlédnutím k značnému připojení nemovitostí na místní komunikaci včetně povoleného podélného stání vozidel a tím zlepšení rozhledových poměrů na této komunikaci.

   Policie ČR odsouhlasila pouze dopravní opatření ve směru do centra.
                          
   S pozdravem
    
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Porucha kanalizace (Jakub Schwarz 14.10.2018 21:37) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den... Již týden je nesnesitelný zápach kanalizace v ulici Nad Rokoskou zhruba mezi domy č.or 18 až 37.Nelze mít otevřená okna a větrat.dekuji
  • Odpověď: (17.10.2018 16:38)
   Vážený pane Schwarzi, 

   Váš podnět týkající se zápachu kanalizace v ul. Nad Rokoskou předáváme společnosti PVK a. s. (info@pvk.cz), která je v této věci kompetentní.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: stav povrchu vozovky ulice Nad Rokoskou, P-8 (Ing. Milan Šrámek 12.10.2018 14:45) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se optal zda je plánována a jestliže ano,tak kdy oprava asfaltového povrchu vozovky v ulici Nad Rokoskou. Jízda touto ulicí připomíná spíše jízdu na tankodromu ve vojenském újezdu než jízdu obytnou čtvrtí.
  Děkuji za smysluplnou odpověď.
 • Otázka: Parkovací zóna "modrá" (Milan Reichelt 17.10.2018 10:37) – Doprava
  Sdílet
  Bydlím v oblasti, kde bude od 3.12.2018 modrá zóna a mám několik dotazů.
  1. syn, který zde má trvalé bydliště pracuje u firmy v zahraničí. Ta mu poskytuje podniková vozidla k dojíždění do místa výkonu pracovní činnosti, ale většinou jsou to různá vozidla. Jak má postupovat při návštěvě svého byliště?
  2. zóny platí i v sobotu a neděli?
  3. naše rodina má, ostatně jako mnoho jiných rodin, příbuzné a známé po celé republice. Jak můžeme pro ně zajistit parkování v této zóně na víkend, nebo i delší dobu?
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (17.10.2018 11:29)
   Vážený pane Reichelte, 

   k Vašim dotazům sdělujeme: 
   1. Pokud má Váš syn vozidlo zaměstnavatelem svěřené i k soukromému užívání, doloží k registraci potvrzený formulář „Potvrzení o příjmu ze závislé činnosti dle zákona o daních z příjmů č.586/1992 Sb.“, který je ke stažení na www.parkujvklidu.cz. Zde jsou také uvedeny kompletní informace o zónách placeného stání v hl. m. Praze. Využívá-li více vozů, musel by vždy žádat o trvalou změnu a dokládat potvrzený formulář pro každé vozidlo. Nemá-li vozidlo svěřené i soukromým účelům, může si parkovací oprávnění registrovat firma, a to za předpokladu, že má v Praze 8 sídlo nebo provozovnu. Jiná možnost není. 
   2. O víkendech nejsou ZPS v provozu, návštěvníci tedy mohou parkovat zdarma a bez omezení. Přijede-li návštěva na delší dobu, může využít záchytných a komerčních parkovišť, jejichž přehled je také uveden na www.parkujvklidu.cz. V zónách placeného stání je možné i návštěvnické parkování, které se hradí prostřednictvím virtuálních parkovacích hodin nebo parkovacích automatů. Informace o možnostech návštěvnického parkování v ZPS – cena, maximální možná délka parkovaní – najdete na webu Parkuj v klidu zde

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: rozšíření zóny placeného stání Severozápad (Jan Hejno 15.10.2018 18:12) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, od kdy je možné zakoupit povolení ke stání v této zóně, která bude platné od 3. prosince?
  • Odpověď: (17.10.2018 9:33)
   Vážený pane Hejno, 

   parkovací oprávnění si již můžete registrovat. Počátek platnosti parkovacího oprávnění záleží na Vás. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Studium na STÚ v Praze 8, Karlín (Alena Konupková 16.10.2018 9:34) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, v roce 1977 - 1979
  jsem studovala na Státním těsnopisném ústavu, prosím o sdělení, kde mohu požádat o opis vysvědčení a státní zkoušky ze Psaní strojem všemi deseti. Potřebuji to k důchodu a tyto vysvědčení se mi ztratila během stěhování.
  Byla na jméno Alena Kulhavá, r.n. 1962.
  Děkuji
  Alena Konupková
  • Odpověď: (16.10.2018 13:15)
   Vážená paní Konupková, 

   v návaznosti na reorganizaci je nyní Státní těsnopisný ústav součástí Národního ústavu pro vzdělávání. Kontaktní informace najdete zde (webové stránky NÚV).

   S pozdravem

   vedoucí odboru školství (OŠ)
 • Otázka: Veřejné osvětlení (Alexandr 15.10.2018 17:36) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobry den! Na namésti mezi OC Krakov a KD Krakov nesvětí lampy... Díky!
  • Odpověď: (16.10.2018 8:34)
   Vážený pane Alexandre,

   dle nám dostupných informací nesvítí na prostranství mezi OC Krakov a KD Krakov 3 ks lamp. V současné době již probíhá reklamační řízení s dodavatelem.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Nekultivovavé území na Střížkově (Aleš Michna 20.09.2018 8:44) (Jiří Jeník 03.10.2018 19:54) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den pane Beneši, pan Michna nebude určitě jediný, koho zajímá osud tohoto dlouhodobě zanedbaného kusu země. Můžete zveřejnit pro ostatní lidi, co se bude konkrétně budovat a kdy? Což také zapojit do budovatelského úsilí i úklid mezi touto lokalitou (podle Liberecké ulice) až ke škole Na Slovance? Tam je to také dlouhodobě strašné, děti nám tam ze sídliště chodí do školy, kličkují tam nejen mezi koňskými koblížky..... Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (15.10.2018 11:57)
   Vážený pane Jeníku,

   kdy se bude konkrétně budovat, bohužel, nyní nelze říci, projekt je ve fázi studie, ze které teprve vzejdou konkrétní projektové dokumentace. O zadání dokumentací, realizaci a přidělených financích bude rozhodovat již nové zastupitelstvo MČ Praha 8. Samotná studie předpokládám zveřejněna bude nebo bude projednána s občany.

   Co se týče úklidu, zde bojujeme s tím, že většina pozemků je soukromých nebo nejsou ve správě MČ Praha 8. Již jsme zde v letošním roce několik úklidů zrealizovali, bohužel, pořádek tam nikdy dlouho nevydrží. Nadále budeme tento problém řešit výzvami majitelům pozemků a organizováním dobrovolnických úklidových akcí.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)


Vytisknout