Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla tři a pět
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Kontejnery na napojove kartony (Kaňková 23.09.2023 18:59) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den, v ulici Dolakova na stanovistich trideneho odpadu v blizkosti skoly a skolky chybi kontejnery na napojove kartony. Je mozne je tam opet pristavit? Dekuji.
  • Odpověď: (26.09.2023 9:22)
   Dobrý den paní Kaňková,

   v reakci na Váš dotaz sdělujeme, že aktuálně dochází ze strany Hlavního města Prahy ve spolupráci se svozovou společností IPODEC Čisté město a.s. ke změně a úpravě systému odpadového hospodářství. Změny se týkají zavedení multikomoditního sběru na území hl. m. Prahy a na Praze 8 mají u veřejných stanovišť probíhat změny v měsíci září až listopadu. Aktuálně dochází k postupnému stahování nádob na nápojové kartony. Všechny informace lze nalézt na stránkách úřadu MČ Praha 8: Aktuality ze životního prostředí - Změny v možnostech odkládání odpadů v Praze.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Lesopark Okrouhlík (Jana 24.09.2023 15:40) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den. Kdy bodou nahrazeny odpadkové pytle v lesoparku Okrouhlík klasickými odpadkovými koši?
  Děkujeme.
  • Odpověď: (25.09.2023 14:08)
   Dobrý den,

   pozemky lesoparku Okrouhlík nejsou ve vlastnictví ani ve správě městské části Praha 8, ale především ve vlastnictví Hlavního města Prahy (Lesy hl.m. Prahy) a také dalších právnických či soukromých osob. Městská část v této lokalitě neumisťuje odpadkové pytle ani nezajišťuje jejich svoz a z tohoto důvodu nebude ani umisťovat žádné odpadkové koše.
   S dotazem doporučujeme se obrátit na vlastníka případně správce pozemků.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Zóna ve Štíbrově ulici (Lucie Stříbrná 21.09.2023 19:23) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda nezvažujete zavedení platnosti modrých zón v ulici Štíbrova i přes víkend.
  Vzhledem k tomu, že přes léto zde běží koupaliště a přes zimu kluziště, nemají rezidenti šanci přes víkend vzhledem k neplatnosti zóny od pátku do neděle zaparkovat, protože je zaplněné návštěvníky koupaliště nebo kluziště.
  Jako rezidenti pak musíme parkovat na jiných parkovištích a s malým dítětem musíme přecházet v kočárku půl sídliště. Stejně tak např. s těžkým nákupem, což nám velmi komplikuje situaci a je velký rozdíl, jestli zaparkujete před domem, nebo přes půl sídliště.
  Za odpověď děkuji.
  Stříbrná Lucie
  • Odpověď: (22.09.2023 10:11)
   Vážená paní Stříbrná, 

   v současnosti není změna provozní doby zón placeného stání plánována. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Otázka: cyklostezka (Monika Urbánková 20.09.2023 14:11) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na lávku, která vede od ulice Menclova přes Vltavu k ulici U Českých loděnic k cyklostezce, která byla opravovaná v loňském roce (tedy uzavřená), proč je uzavřená a kdy se otevře? Nemohu se tedy ze své kanceláře v Tokovu dostat po žádné cyklostezce do Tróji a musím jezdit po silnici, což mi opravdu nevyhovuje. Proto mě zajímá, jak dlouho bude lávka v Libni zavřená?
  Děkuji Monika Urbánková
 • Otázka: Parkování v Čumpelíkově ulici bez zón (Blanka Skakunová 15.09.2023 8:36) – Doprava
  Sdílet
  V posledních dnech dostávají auta parkující v horní části ul. Čumpelíkova směrem k Žernosecké za stěrače pokuty. Proč se tam nesmí parkovat? Zóny tam nejsou. Děkuji za odpověď. S pozdravem B. Skakunová
  • Odpověď: (19.09.2023 13:09)
   Vážená paní Skakunová,

   dopravu v klidu a neoprávněné stání motorových vozidel v ulici Čumpelíkova řeší naši strážníci na základě četných stížností, především pro stání vozidel v rozporu se zákonem. Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy (§ 25, odst. 3, zákona č. 361/2000 Sb. Zákon o provozu na pozemních komunikacích).
   Dále zde stojící vozidla porušují vodorovné dopravní značení V12c, žlutá čára souvislá u okraje vozovky, která vyznačuje úsek, kde je zakázáno zastavení a stání.
   Bylo zde provedeno místní šetření a měřena šíře vozovky mezi stojícími vozidly a okrajem komunikace. Následkem stojících vozidel vznikají situace, které ohrožují plynulost a bezpečnost silničního provozu, především průjezdnost křižovatky ulice Žernosecká a Čumpelíkova. Požadavek na kontrolu ulice Čumpelíkova byl zadán dne 3.4.2023 do denních úkolů pro výkon služby okrskových strážníků i autohlídek. Hlídky strážníků OŘ MP Praha 8 provádějí kontroly této lokality v rámci běžného výkonu služby s ohledem na provozní a personální možnosti.  Vzhledem k tomu, že se již delší dobu přestupkové jednání oznamuje taktéž elektronicky příslušnému správnímu orgánu, nejsou za stěrači vozidel vidět tzv. parkovací lístky, tudíž občané mohou nabýt dojmu, že strážníci MP situaci na místě neřeší.
   V každém případě kdykoliv budete svědkem protiprávního jednání, lze nám toto oznámit prostřednictvím L156 (Centrální operační středisko pro celou Prahu), odkud je věc předána na příslušné Obvodní ředitelství, nebo zavolat přímo na operační středisko OŘ MP Praha 8, tel: 222 025 556-7. Naše hlídky se na místo dostaví vždy během několika minut a oznámení budou řešit dle zákona a svých pravomocí a zejména je budou řešit v reálném čase, kdy k přestupkovému jednání fakticky dochází. Také lze oznámit protiprávní jednání Policii ČR na L158.

   S pozdravem

   Pavel Novák
   odborný referent kontroly
   Městská policie Hl. m. Prahy
   Obvodní ředitelství MP Praha 8
 • Otázka: Nedodavani casopisu Osmicka (Randy Johnsonova 08.09.2023 17:01) – Ostatní
  Sdílet
  Prosim, prestalo nam dorucovani casopisu Osmicka do Radomske ulice. 469 -473 Mohlo by se dorucovani obnovit? Vzdycky nam ho davali pod schranky v kazdem vchode. (mame jich 6). Mnohokrat dekujeme.
  • Odpověď: (13.09.2023 15:02)
   Dobrý den, paní Johnsonová,

   reklamovali jsme nedoručení časopisu Osmička u distributora a byla nám slíbena náprava. Předpokládám proto, že zános říjnového čísla Osmičky bude již v pořádku.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: znečištění vozidel při sekání trávy (Jiří Fiřt 11.09.2023 22:24) – Ostatní
  Sdílet
  Vážení, po každém sekání trávy-zelený pruh mezi parkovištěm a ul. Cafourkova, sídl. Bohnice, dochází k velkému znečištění stojících automobilů v první řadě parkoviště, ve které parkují především invalidé. Toto se opakuje rok co rok. Naposledy v pátek 8.9.2023, den předtím jsem projel auto myčkou a druhý den bych mohl jet znova. Jistě by bylo možné tento problém odstranit tím, že by se dalo včasné oznámení o sekání trávy a auta by si lidé rádi přeparkovali. Nebo stačí před každý vůz opřít papírový karton tak, aby tráva neznečistila přední masku včetně kapoty a někdy i okna vozidla. A to se jedná i o drobné kamínky a písek. Takto to údajně dělají na Jižním Městě, na vesnici, kam jezdím by si takové znečištění aut nedovolili. Děkuji předem za vaši odpověď, jak to bude dále řešeno. Fiřt.
  • Odpověď: (13.09.2023 14:59)
   Dobrý den,

   zelený pruh mezi parkovištěm v ulici Cafourkova nespadá do správy Městské části Prahy 8, nýbrž Magistrátu hl. města Prahy, kterým jsem tento podnět předala k vyřízení.

   Děkuji a přeji hezký den.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Nové ZPS (Petr 11.09.2023 10:43) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se plánujou zřídit zóny placeného stání v ulicích U Mlýnského kanálu, Breitfeldova, Boudníkova nebo Menclova. Děkuji.
  • Odpověď: (11.09.2023 15:32)
   Vážený pane Petře, 

   na Vámi uvedených komunikacích nelze zřídit zóny placeného stání, protože se nejedná o místní komunikace, ale o komunikace účelové. 
   Pokud budou v budoucnu tyto komunikace zařazeny do sítě místních komunikací ve správě Technické správy komunikací hl. m. Prahy, bude možné zřídit zde zóny placeného stání. Do té doby to není možné. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Otázka: Chybí kontejner na Tetrapak (Kramešová 08.09.2023 10:38) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,v ulici Akátová/Kubíkova byl kontejner na tetrapak, už pár týdnů chybí. Proč a bude zas přistaven. Děkuji

  Děkuji
  • Odpověď: (11.09.2023 12:12)
   Vážená paní Kramešová,

   děkujeme za oznámení chybějící nádoby na kartony na veřejném stanovišti separovaného odpadu č. 0008/ 138 v ulici Akátová 1175/3. Z důvodu brzkého přechodu na multikomoditní systém (kartony se budou vhazovat do stejné nádoby jako plasty) již nebudeme na toto stanoviště novou nádobou na kartony umisťovat.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí
 • Otázka: Oprava ulice U Pekařky (M. Šlechta 07.09.2023 18:44) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  Chtěl bych se znovu zeptat zda a na kdy je naplánována oprava ulice U Pekařky, která je dlouhodobě v žalostném stavu. Posledně jsem se přes příslib odpovědi nedočkal a na stránkách TSK nic nenašel. S pozdravem, M. Šlechta
  • Odpověď: (08.09.2023 12:40)
   Vážený pane Šlechto, 

   Váš dotaz předáváme správci komunikace, kterým je Technická správa komunikací hl. m. Prahy. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)