Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla sedm a šest
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Nehospodárné využívání našich peněz (Alena Nová 22.02.2024 19:37) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, jako občanka Prahy 8 velmi chválím rozhodnutí ukončit provoz veřejných kluzišť již 25.2., protože za situace, kdy je již skoro celý měsíc přes den teplota nad 10 C, se jeho provoz jeví nejen jako nesmyslný, ale především značně nehospodárný. Ptám se tedy, proč se na Ládví bude provozovat o týden déle a dokonce se zvažuje déle? Kdo platí toto nehorázné plýtvání našimi penězi. Těch pár bruslařů, co tam přijde, to totiž zcela zjevně nezaplatí.
  • Odpověď: (23.02.2024 12:30)
   Dobrý den,

   provoz kluziště (včetně energií) hradí plně provozovatel, nikoli městská část. MČ Praha 8 provozovatelům kompenzovala ušlý zisk, aby školy, zřizované naší městskou částí, mohly mít tělocvik na ledě po dobu tří měsíců zdarma. 

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Zřízení odpoadkového koše (Kateřina Rousová 15.02.2024 18:51) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné zřídit odpadkový koš v ulici Batličkova (Praha 8)? V současnosti je koš pouze v ulici U Slovanky a pak tady jsou jenom popelnice. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (21.02.2024 15:29)
   Vážená paní Rousová,

   děkujeme za Váš podnět ohledně umístění odpadkového koše v ulici Batličkova.
   Tuto oblast prověříme, provedeme kontrolu a případně přidáme do této oblasti odpadkový koš.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: ul.Na Sypkém (Smetanová 07.02.2024 14:15) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,kdy budou odstraněny přenosné dopravní značky v ulici Na Sypkém? Podle poslední informace mělo dojít k jejich odstranění k 31.12.2023! Jsou tam stále. Děkuji
  • Odpověď: (12.02.2024 10:13)
   Vážená paní Smetanová,

   Vámi uváděné dopravní opatření v ul. Na Sypkém povoloval odbor pozemních komunikací a drah Magistrátu hl. m. Prahy (PKD MHMP) v souvislosti s žádostí Dopravního podniku hl. m. Prahy, a. s. ve věci zlepšení průjezdnosti tramvají po ul. Zenklova, v úseku U Kříže – Vosmíkových. Zjednosměrnění ul. Na Sypkém a vyparkování části ul. Zenklova bylo původně povoleno do 31. 12. 2023, poté však došlo k vyhodnocení vlivu těchto opatření na zpoždění tramvají a porovnání se srovnatelným obdobím v roce 2022.
   Je registrován zásadní pokles průměru jízdních dob v úseku zastávek U Kříže – Vosmíkových v odpolední špičce pracovního dne, který nepřevyšuje 1:34 min, zatímco v předchozím období dosahoval až dvojnásobku (3:04 min). Na základě těchto skutečností požádal Dopravní podnik hl. m. Prahy, a. s. odbor PKD MHMP o prodloužení tohoto opatření do 31. 12. 2024.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkování (Štěpán Psutka 04.02.2024 12:49) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, v ulici Pohnertova na úrovni domu č.p. 1723/2 je svislá dopravní značka vymezující 2 parkovací místa pro občany s průkazem ZTP. Je značka stále v platnosti nebo je jen na okrasu a můžou zde (většinou přes noc) parkovat lidé bez výše uvedeného průkazu ? Městská Policie to přehlíží záměrně ?
  • Odpověď: (07.02.2024 12:49)
   Vážený pane Psutko,

   Z Vašeho podnětu není zřejmé, zda je např. závada na dopravním značení.
   Dopravní značení je určitě v platnosti.
   Pokud jste svědkem protiprávního jednání, je nejlépe se obrátit na MP hl. m. Prahy na linku 156 nebo na tel operačního střediska OŘ MP Praha 8, tel. 222 025 556-7

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Odstavení vozu (Petr Kohout 01.02.2024 22:00) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal na odstavení vozidla bez RZ.
  V ulici Okořská Praha 8,
  je již od října 2023 odstaveno vozidlo škoda Fabia. V prosinci někdo odcizil RZ a toto jsem nahlásil na MP Praha kde mi bylo oznámeno že tam pošlou hlídku. Zda hlídka přijela jsem nezaznamenal a stále se nic neděje a vozidlo je na stejném místě. Jak máme dále postupovat? Může být vozidlo na komunikaci?
  Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (06.02.2024 13:30)
   Vážený pane Kohoute, 

   Váš podnět ohledně vozidla Škoda Fabia odstaveného na komunikaci Okořská, jsme předali Správě služeb hl. m. Prahy k prověření.

   S pozdravem

   Oddělení silničního a správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)
 • Otázka: zelená plocha Libeň (Mojmír Bittner 24.01.2024 18:58) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  rád bych tímto poukázal na malou zelenou plochu v přilehlé ulici U Libeňského pivovaru, viz. přiložené foto. Součástí tohoto místa je i dětské hřiště. Bohužel často dochází ke znečišťování zelených ploch psími exkrementy, kdy je majitelé po sobě nesbírají. My sami máme psa a problém s tím nemáme. Přijde mi, že by mohla městská část toto řešit častějším úklidem nebo dát nějakou upozorňující ceduli a přenechat toho řešení městským strážníkům, situace je docela neúnosná měla by být řešena. Děkuji dopředu za zprávu.
  • Odpověď: (05.02.2024 12:38)
   Vážený pane Bittnere,

   pracovníci OŽP provedli v dané lokalitě místní šetření, při kterém bylo zjištěno, že zde nebyly aktuálně žádné závady. Přesto jsme Váš podnět předali svozové společnosti IPODEC - Čisté město, a.s. se žádostí o provádění pravidelného uklízení psích exkrementů na komunikaci (pěší cesty). Dále bylo provedeným šetřením zjištěno, že se zde nachází dostatečný počet odpadkových košů, z tohoto dva psí koše byly řádně doplněny o sáčky na psí exkrementy. Zároveň upozorňujeme, že koše na psí exkrementy a koše na směsný odpad jsou sváženy společně jedním vozem, a poté společně odvezeny svozovou společností do spalovny.  To znamená, že sáčky se psími exkrementy je možno házet i do odpadkových košů na směsný odpad.
   Ve věci žádosti na ceduli umístěnou na zelené ploše se prosím obraťte na oddělení městské zeleně, konkrétně na kolegyni Ing. Lucii Zemanovou (lucie.zemanova@praha8.cz), která má tento pozemek ve správě.
   Závěrem bychom rádi doplnili, že jde především o ukázněnost občanů uklidit exkrementy po svém pejskovi, aby nedocházelo ke znečištění veřejného prostranství.

   S pozdravem

   pověřena vedením oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: servisní poplatek u parkovacích aplikací (Havlová 30.01.2024 8:49) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, zda je k dispozici nějaká aplikace, kde mohu platit za parkování po Praze bez servisního poplatku, který je u aplikace EasyPark, která nahradila MPLA, celkem vysoký. Když bych platila přes Lítačku, bude mi také strháván nějaký servisní poplatek? Nebo mi případně doporučíte ještě jinou aplikaci? Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (01.02.2024 10:10)
   Vážená paní Havlová, 

   městská část není zřizovatelem ani správcem zón placeného stání ani parkovací aplikace.
   Se svým dotazem se, prosím, obraťte přímo na správce zón placeného stání, kterým je Technická správa komunikací hl. m. Prahy. 
   Veškeré informace, včetně kontaktů, najdete na webu správce ZPS: https://parking.praha.eu/

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Otázka: Parkoviště u OC Draháň (Vladislav Kopal 16.01.2024 9:47) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, nejenom mně vadí situace na parkovišti u OC Drahaň. Kdosi si z něj udělal bezplatné parkoviště pro dodávková auta, jichž tam parkuje leckdy 15 a víc. Lze upravit dopravní režim této plochy tak, aby se situace zlepšila ? Děkuji .
  • Odpověď: (26.01.2024 9:51)
   Vážený pane Kopale,

   Žádné omezení parkování na tomto parkovišti se neplánuje. Jedná se o veřejné parkoviště.
   V současné době je místní úpravou provozu pouze zakázáno stání v nočních hodinách nákladním automobilům na 3,5t a to na celém území hl. m. Prahy (mimo soukromá, hlídaná a podobná parkoviště).
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Letní příměstský tábor 2023 (Daniela Gregorová 20.01.2024 21:39) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den,
  kdy budete prosím vypisovat termíny pro rok 2024 na Letní příměstský tábor? Od kolika let je možné, aby se ho dítě zúčastnilo?
  Děkuji.
  S pozdravem
  Daniela Gregorová
  • Odpověď: (24.01.2024 10:26)
   Dobrý den,

   termíny příměstských táborů budou plynule navazovat na prázdninový provoz mateřských škol a budou 3 týdenní turnusy. 
   Je možné přihlásit děti, které ještě nezahájily školní docházku a mají za sebou minimálně jeden rok v mateřské škole zřízené městskou částí Praha 8. 
   Přihlašování proběhne od 1.3. na stránkách příspěvkové organizace Osmička pro rodinu, www.8prorodinu.cz

   Kateřina Hrazánková
   ředitelka
   Osmička pro rodinu
 • Otázka: Retrospektiva filmů podle B.Hrabala (Miroslav Kruml 19.01.2024 16:58) – Kultura
  Sdílet
  Dobrý den,
  jaké je vstupné na festival filmů?
  Děkuji, MK.
  • Odpověď: (22.01.2024 9:41)
   Dobrý den, pane Krumle,

   vstupy na akce v rámci vzpomínkových pořadů Inspirováno Hrabalem, včetně promítání filmů, jsou zdarma.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)