Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla sedm a dva
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Obchodní centrum Odra (Jaroslava K. 10.04.2018 13:54) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,chtěla bych se zeptat, zda se plánuje něco dělat se stávajícím stavem obchodního střediska Odra a jeho okolím. Všude nepořádek, jít po schodech vedoucích k čínské restauraci - to chce silný žaludek. Zrovna předevčírem - pod schody výkaly /nejspíš lidské/, schody pozvracené, pod ventilátorem klimatizace hromada holubích výkalů a peří. O holubech už jsem tady psala před více než rokem, bohužel situace je stále stejná. Včera byla na nějaký čas dokonce uzavřena část lávky nad ulicí Lodžská, kvůli prasklině. Dle statika prý je vše v pořádku, dnes jsem vše ale viděla - no, nevím... Trojská lávka také prý byla kontrolována.
  Většina obchodů je zde uzavřena a celé centrum chátrá. I když se možná jedná o soukromý majetek, to se opravdu s tím nedá nic dělat?
  • Odpověď: (11.04.2018 9:44)
   Vážená paní Jaroslavo,

   dovolujeme si reagovat na část dotazu/podnětu týkajícího se lávky.

   Lávka přes ulici Lodžská byla včera (10. dubna 2018) znovu podrobena prohlídce statikem, tentokráte z pokynu Stavebního úřadu Prahy 8. 

   Stavební úřad dal z preventivních důvodů podnět silničnímu správnímu úřadu k uzavření pohybu osob na lávce i pod lávkou do doby zajištění nezbytných preventivních opatření.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
  • Odpověď: (19.04.2018 10:59)
   Vážená paní Jaroslavo,

   dovolujeme si uvést za OPS: dle zápisu ve veřejném rejstříku pro evidenci nemovitostí (katastr nemovitostí) je vlastníkem Obchodního centra Odra (včetně lávky a schodiště) obchodní korporace Transakta a.s., se sídlem Lodžská 399, Praha 8 – Bohnice, IČ: 00675261. Tento subjekt je vlastníkem pozemku, jehož součástí je budova obchodního centra a jako každý jiný vlastník odpovídá za plnění všech povinností s vlastnictvím spojených. 

   S pozdravem

   vedoucí odboru právních služeb (OPS)
 • Otázka: Stav nákupního centra Odra (Olga Procházková 10.04.2018 20:47) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, prosím vás, dá se něco udělat s tristním stavem obchodního centra Odra v Bohnicích? Mimo jiné: včera tam zasahoval statik, zda je lávka (nadchod) v pořádku. Vím, že majitelem není městská část, ale nedá se nějakým tlakem na majitele donutit ho pokud už ne k revitalizaci, tak alespoň k pravidelnému úklidu? Žít v blízkosti je opravdu peklo, Odra je pokálená holuby, což prakticky hrozí infekčními chorobami, je posprejovaná, špinavá, v zákoutích zapáchá, válí se tam odpadky. Část u ulice Katovická je málo vyžívaná. Do jaké míry je možné majitele sankcionovat za to, že je objekt zanedbaný? Evidentně se o svůj majetek nestará a nepečuje o něj jako správný hospodář. Minimálně nám otravuje každý den, kdy tam chodíme. Nakonec, čí majetek jsou lávka a schodiště? Pokud jsou města, pak prosím o jejich úklid a rekonstrukci odpovídající roku 2018. Děkuji za odpověď, Olga Procházková
  • Odpověď: (11.04.2018 9:45)
   Vážená paní Procházková,

   dovolujeme si reagovat na část týkající se lávky.

   Lávka přes ulici Lodžská byla včera (10. dubna 2018) znovu podrobena prohlídce statikem, tentokráte z pokynu Stavebního úřadu Prahy 8. 

   Stavební úřad dal z preventivních důvodů podnět silničnímu správnímu úřadu k uzavření pohybu osob na lávce i pod lávkou do doby zajištění nezbytných preventivních opatření.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
  • Odpověď: (19.04.2018 10:56)
   Vážená paní Procházková,

   dovolujeme si uvést za OPS: dle zápisu ve veřejném rejstříku pro evidenci nemovitostí (katastr nemovitostí) je vlastníkem Obchodního centra Odra (včetně lávky a schodiště) obchodní korporace Transakta a.s., se sídlem Lodžská 399, Praha 8 – Bohnice, IČ: 00675261. Tento subjekt je vlastníkem pozemku, jehož součástí je budova obchodního centra a jako každý jiný vlastník odpovídá za plnění všech povinností s vlastnictvím spojených. 

   S pozdravem

   vedoucí odboru právních služeb (OPS)
 • Otázka: Nováková (Jana 18.04.2018 8:13) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, obracím se na Vás jako na zřizovatele ZŠ Na Slovance - na koho je možno se obrátit s dotazem ohledně vybudování stojanů či přístřešku na kola/koloběžky ? V současné době se opět výrazně zhoršily dopravní zácpy v oblasti kolem ZŠ, zejména v ulicích Ďáblická, Střelničká, takže je již téměř nemožné vozit malé děti autem. Proto by bylo elegantní volbou, kterou radnice tak ráda propaguje (viz další a další cyklostezky), kolo či koloběžka. Toto však naráží na možnost zaparkování "dopravních prostředků" v místě školy. Škola odmítá kvůli hmotné zodpovědnosti uložení kol v areálu školy. Prosím o urychlené projednání a řešení tohoto problému, který by spoustě rodičů zjednodušil život.
 • Otázka: Podzemní kontejnery na tříděný odpad (Eva Zelená 10.04.2018 9:09) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, nedávno jste informovali o tom, že budete zavádět nová stanoviště podzemních kontejnerů. Chápu tuto volbu v místech, kde není dostatek prostoru a kde by plastové nádoby překážely - např. náměstí apod. Ale nechápu, proč chcete toto realizovat i v sídlíštích. Lidé budou recyklovat POUZE pokud budou mít recyklační nádoby DOSTUPNÉ, ideálně u každého vchodu nebo do 50m směrem k MHD !!!! Dále pokud ukládání odpadu bude jednoduché - do podzemních kontejnerů je nutné dávat věci po malých dávkách a papírové krabice nakouskovat!! to nikdo moc nedělá a tak se válí okolo popelnic víc odpadu než v nich! a jsou další vícenáklady na dodatečný úklid! Navíc na celém sídlišti zoufale chybí nádoby na kartony a konzervy , o bioodpadu ani nemluvě - po letech urgencí jsme dostali další popelnici pro tisíc lidí!! Prosím odpovědět věcně tyto otázky
  1) proč investice v řádu miliónů neinvestujete do více nádob, více druhů (plech, kartony, bio) a častějších svozů? Jedna samotná nádoba stojí ca 6.500. , roční svoz s týdenním cyklem ca 8.000 kč - i malé dítě si spočítá , že je daleko efektivnější investovat do stávajícího řešení než dělat předražená nová, která navíc STĚŽUJÍ efektivní sběr odpadu - méně nádob + dále od sebe + malé vstupní otvory = lidé jsou líní tam chodit + velký nepořádek. Na svozu se také závratné částky neušetří (zvláště vzhledem k vícenákladům)
  2) Jak Praha 8 podporuje plošné zavádění popelnic na bioodpad? Například v Březiněvsi jsou bio popelnice vidět u hodně rodinných domů.
  3) Jakým způsobem jako občané sídlištní lokality, kam nám chcete nacpat podzemní kontejnery, se můžeme bránit a požadovat investici do klasických kontejnerů? Pokud 1 stání je ca za 1 milion, tak nám ho investujte líp! Pokud 85% nejde z rozpočtu P8, pak stále zbývá 150.000 a to je ca 23 popelnic a to při cenách z webu, za velkoodběr by to vyšlo určitě na 30! Kolik musíme dodat podpisů občanů proti takovýmto realizacím? Řekněme vyjádřeno procentem plnoletých obyvatel z okolních domů?
  Děkuji za věcnou odpověď. Eva Zelená
  • Odpověď: (16.04.2018 16:08)
   Vážená paní Zelená,

   děkujeme za Vaše dotazy a připojujeme naši odpověď:

   1) Podzemní kontejnerová stání jsou vhodná i pro sídliště, jejich přínosem je např. to, že nebudou zabírat parkovací místa, kterých je nedostatek, mají trojnásobnou kapacitu, svoz tříděného odpadu je tedy efektivnější, měl by se zvýšit též objem vytříděného odpadu, dále sledujeme i estetické hledisko, slibujeme si i méně nepořádku kolem těchto stanovišť. Tam, kde nám to prostorové podmínky dovolují, počítáme i s nápojovými kartony a nově i s kovy.

   2) Kompostéry zajišťuje na základě odevzdané žádosti odbor ochrany prostředí MHMP, oddělení odpadů, Ing. Anna Vojtěchová, anna.vojtechova@praha.eu; komunitní kompostér pak Bc. Iva Hájková,  koordinátorka místní Agendy 21, iva.hajkova@praha8.cz; MČ Praha 8 přistavuje v sezóně velkoobjemové kontejnery na bio. Rozpis a harmonogram najdete v Osmičce nebo na webových stránkách MČ Praha 8. Bio lze bezplatně odevzdat ve sběrných dvorech hl. m. Prahy. Bio lze dále odevzdat na čtyřech mobilních sběrných dvorech. První mobilní sběrný dvůr byl k dispozici dne 14.04.2018 od 10.00 do 16.00 hod. na parkovišti Zhořelecká u Alberta na sídlišti v Bohnicích. Více o mobilních sběrných dvorech najdete v květnové Osmičce a následně na stránkách MČ Prahy 8.

   3) Můžete kontaktovat vedení města (příslušného radního, Radu, Zastupitelstvo).  

   S pozdravem

   Ing. Tomáš Beneš
   vedoucí oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
   e-mail: tomas.benes@praha8.cz
 • Otázka: Posunuti zastavky Stejskalova (Vera Mala 12.04.2018 8:11) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den,

  mate prosim informaci proc byla posunuta zastávka Stejskalova v ulici Zenklova ve smeru do Kobylis k Libenskemu zamecku? Viz foto. Jak budou odbocovat auta jedoucí z Kobylis do ulice Pivovarnicka/Na Rokytce? Nebo je snad v planu pouze jednosmerny provoz?

  Dekuji

  Mala
  • Odpověď: (16.04.2018 15:44)
   Vážená paní Malá,

   tramvajová zastávka Stejskalova, směr Kobylisy, byla přesunuta zejména z důvodu zajištění její bezbariérovosti a stísněným poměrům komunikace Zenklova, při zajištění bezpečnosti provozu a zlepšení průjezdnosti komunikace Zenklova. Dalším aspektem byl požadavek Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy.

   Co se týká odbočení do ulice Stejskalova ze Zenklovy směrem od Kobylis, nově upravený křižovatkový prostor tento pohyb nedovolí. Pro odbočení bude možné využít ostatních komunikací – nám. Dr. V. Holého a Horovo náměstí.

   Děkujeme za pochopení a jsme s pozdravem.

   Jana Herberová
   pověřená vedením oddělení dopravního rozvoje
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: jana.herberova@praha8.cz
 • Otázka: Odstavena vozidla a parkovani (Vlastimil Srsen 11.04.2018 19:41) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den, chtel bych se zeptat na odstavene vraky v ulicich. Jen na prvnich 100 metrech ulice Vratislavska jich je dlouhodobe 5. V sirsim okoli nasobne vice. Chybi pak parkovaci mista a mestska policie to pak akorad objizdi a dava pokuty za parkovani. Co a do kdy s timto stavem mestska cast neco udela? Moc dekuji za odpoved a preji hezky zbytek dne.
  • Odpověď: (16.04.2018 15:33)
   Vážený pane Sršni,
    
   Vaše upozornění jsem postoupila Správě služeb hl. m. Prahy, která vozidla v ulici Vratislavská a okolí prověří a následně vyhodnotí, zda se jedná o vraky či nikoliv.
    
   S pozdravem

   Daniela Hemidi
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: daniela.hemidi@praha8.cz
 • Otázka: rekonstrukce Albert (Pavel Novák 09.04.2018 16:14) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  nevím, zda mi odpovíte. Albert Ládví má být zavřen na minimálně čtyři měsíce. To způsobí mnoha lidem velké obtíže, protože nosit denní nákupy z velké dálky (Kaufland apod.) je pro starší lidi velmi zatěžující. Současně již dva roky leží ladem bývalé multikino, kde měl být supermarket, ale nic se tam neděje. I když byl Albert Ládví otevřen, byl přeplněn lidmi a kapacitou nestačil.
  Ing. Pavel Novák
  • Odpověď: (13.04.2018 9:45)
   Vážený pane Nováku,

   máte pravdu, že Albert bude zavřen po mnoha letech na čtyři měsíce. Chtěl bych podotknout, že v obchodním centru jsou další prodejny, které část zboží nahradí. Přesto chápu, že to je citelné. Pokud jde o bývalé kino, chtěl bych říci, že městská část Praha 8 byla proti výstavbě další prodejny právě na základě reakcí občanů.

   S pozdravem

   Roman Petrus
   starosta městské části Praha 8
   e-mail: roman.petrus@praha8.cz
 • Otázka: Úklid zámecké rokle a Draháňského údolí (Radka Chaloupková 09.04.2018 18:55) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, byla jsem se o jarním víkendu po dlouhé době projít Draháňským a Zámeckým údolím, kde jsou v těchto měsících nádherné procházky. Bohužel celý dojem narušuje velké množství odpadků, které se válejí úplně všude - ne jen u cest, ale po všech kopcích, sadech, u potoka... prostě všude. Chtěla jsem se zeptat, zda plánujete nějaký velký úklid dané oblasti, třeba i s pomocí obyvatel Prahy. Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (11.04.2018 16:36)
   Vážená paní Chaloupková,
    
   úklid ve spolupráci s občany probíhal o víkendu po levém břehu Bohnického potoka směrem k Podhoří. Další úklid se momentálně neplánuje. Jedná se o pozemky, které nejsou ve vlastnictví městské části Praha 8. Správu má na starosti Magistrát hlavního města Prahy, kterému bude Váš podnět zaslán s žádostí o odklizení.
    
   S pozdravem

   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Odra- nadchod pro pěší (Jana 11.04.2018 9:30) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  9.4.2018 byla zjištěna závada na nadchodu u stanice MHD ODRA, jaké bude řešení, když nadchod je starý ji více jak 45 let a nikdo ho zatím neopravoval.
  Děkuji
  • Odpověď: (11.04.2018 9:37)
   Vážená paní Jano,

   lávka přes ulici Lodžská byla včera (10. dubna 2018) znovu podrobena prohlídce statikem, tentokráte z pokynu Stavebního úřadu Prahy 8. 

   Stavební úřad dal z preventivních důvodů podnět silničnímu správnímu úřadu k uzavření pohybu osob na lávce i pod lávkou do doby zajištění nezbytných preventivních opatření.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Chybějící koše na odpadky v ulici Klapkova (Záveská 22.02.2018 22:55) – Životní prostředí
  Sdílet
  Již minulý rok jsem upozornila na chybějící koše v ulici Klapkova před cukrárnou a na stanici Stírka.Byla jsem ujištěna,že že vše bude napraveno.ale do dnešního dne koše stále chybí.
  • Odpověď: (09.04.2018 15:56)
   Vážená paní Záveská,

   omlouváme se za dlouhou prodlevu v odpovědi. Dnes jsme obdrželi zprávu, že TSK na Vámi zmíněné místo nainstalovala odpadkové koše.

   Děkujeme za podnět a trpělivost.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení rozvoje
   odbor životního prostředí (OŽP)


Vytisknout