Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla tři a dva
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Oprava tramvajove trate (Zuzana Semesova 26.07.2020 5:14) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den. Chtela jsem se zeptat jestli je bezne ze se zacne opravovat tramvajova trat pred 5. 00rano v nedeli tak jak se tomu deje dnes na sokolovske ulici.
  • Odpověď: (28.07.2020 14:18)
   Dobrý den, 

   jedná se o akci v režii Dopravního podniku, kterou odbor dopravy ÚMČ Praha 8 nepovoluje, ani o ní nerozhoduje. Harmonogram prací je plně v kompetenci Dopravního podniku, na který se doporučujeme s dotazem obrátit.

   S pozdravem 

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Uzavírky u Negrelliho viaduktu (PM 24.07.2020 7:34) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, můžete prosím zveřejnit dopředu přehledně seznam uzavírek a změn (resp. nájezdových tras) v okolí Negrelliho viaduktu? Denně se to mění, evidentně s chybami, když už člověk najde nájezdovou trasu kde jsou značky s platností do druhé půlky srpna tak je během pár dní zavřená. Máme řešit jak sehnat práci, platit daně, zotavit se po lockdownu, a ne zas nová zmatečná opatření jak se dostat k provozovně.
  • Odpověď: (28.07.2020 14:15)
   Dobrý den,
   Váš dotaz jsme postoupili zhotoviteli stavby a zde je jeho vyjádření:


   Dobrý den,

   Dopravní značení na stavbě “Rekonstrukce Negrelliho viaduktu“ probíhá dle schváleného DIA, v souladu s P8 a policii ČR.
   Určitě neměníme denně dopravní značení. 


   S pozdravem

   Marian Durana
   Hochtief, a.s.
 • Otázka: Zákaz zastavení v ul. Jirsíkova (Irena treu 19.07.2020 19:07) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, mohu vědět, proč jsou v ul. Jirsíkova umístěny značky "zákaz zastavení " od 23. 7. do 26. 8.? Je tím myšleno, že v této ulici nebude možné parkovat? Pokud ano, kde mají parkovat rezidenti? Děkuji
  • Odpověď: (22.07.2020 14:39)
   Vážená paní Treu,

   jedná se o obnovu povrchu komunikace v rámci akce „Rekonstrukce Negrelliho viaduktu“. Dopravní značení je umístěno na začátku ul. Jirsíkova (cca 15 m od ul. Pernerova), viz. přiložená situace, ze které je zcela zřejmé, který úsek je vyparkován, včetně toho, že ostatní parkování je zachováno. Taktéž bude rezidentům umožněn i průjezd stavbou.

   Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem 

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: pronájem obchodu (Šárka Hinzová 16.07.2020 12:49) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, hledám pro kamarádku ze zahraničí pronájem nebytového prostoru v Kalríně. Budou tam velice originální bytové doplňky. Budou k dispozici k pronájmu prostory v Negrelliho viaduktu? Nebo není výběrové řízení na jiný prostor v Karlíně s výlohou do ulice? Potřebujeme prostor cca 20-30m. Velmi děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (20.07.2020 15:54)
   Vážená paní Hinzová,

   prostory v obloucích Negrelliho viaduktu nepatří MČ Praha 8. Obraťte se, prosím na Magistrát hlavního města Prahy - Odbor hospodaření s majetkem.

   Ohledně dalších potenciálních prostor, které pronajímá Praha 8, doporučuji sledovat úřední desku:
   https://www.praha8.cz/deska

   S pozdravem

   vedoucí odboru správy majetku (OSM)
 • Otázka: podzimní volby (Suchá O. 15.07.2020 9:41) – Ostatní
  Sdílet
  Budeme na Praze 8 volit do senátu?Bydlím V Praze Bohnicích a ráda bych se přihlásila do v olební komise. Můžete mě zapsat do některého okrsku?
  • Odpověď: (16.07.2020 15:42)
   Vážená paní Suchá,

   letos se na Praze 8 do Senátu nevolí.
   Rádi Vás uvítáme ve volební komisi. Obraťte se, prosím, na Odbor občansko - správní - paní JUDr. Martina Tikalová.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: odstávka vody (Suchá O. 15.07.2020 9:25) – Bydlení
  Sdílet
  Bydlím v Bohnicích Řepínské a ptám se proč když dřív stačilo na odstávku vody 3 dny nyní od 11.7-17.7/v tom sobota+neděle,kdy asi na tom nepracují a 26.8-29.8 na novo,což je dohromady 10 dní a ted´v létě ta dlouhá doba docela vadí
 • Otázka: Rezidence Jasmín (V. Marvanová 14.07.2020 10:29) – Bydlení
  Sdílet
  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat na Rezidenci Jasmín v Řešovské ulici. Stavební povolení pro tuto stavbu bylo uděleno na základě příslibu, že se bude jednat o bydlení pro seniory. Na této parcele by podle územního plánu nebylo možné postavit běžný bytový dům. Je to tak? A mě teď zajímá, jak bude stavební úřad kontrolovat, že je objekt skutečně používán k účelu, ke kterému bylo vydáno povolení.
  Již delší dobu na mě celý projekt působí poněkud zvláštně. Nedávno jsem komunikovala s jejich zástupci a bylo mi řečeno, že pro získání bytu v rezidenci není žádné věkové ani zdravotní omezení. Byt si tedy může pronajmout i mladý zdravý člověk. Také netuším, proč mi odpovídal zástupce společnosti „INVESTIČNÍ KLUB, a.s.“ nebo proč bydlení pro seniory potřebuje tak rozlehlé garáže.
  Obávám se toho, aby nedošlo jen k obcházení zákona, jako v případě jiných zařízení pro seniory. Konkrétně mám na mysli např. Rezidenci Zátiší v Kunraticích, jejíž byty jsem nedávno viděla v nabídce realitek nebo Dům sv. Anna v Brně (viz https://www.idnes.cz/brno/zpravy/stavba-dum-svata-anna-konflikt-povoleni-inspekce-brno-pecovatelsky-dum-prodej-byty.A200710_558458_brno-zpravy_mos1)
  Děkuji
  V. Marvanová
  • Odpověď: (14.07.2020 15:13)
   Dobrý den, 

   stavební úřad vydá souhlas s užíváním jen na stavbu, která byla povolena ve stavebním povolení. Následně muže byt užívání stavby kontrolováno v souladu se stavebním zákonem.

   S pozdravem

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Křižovatka Velká Skála/ K Pazderkám (Ludmila Seidlová 16.06.2020 10:17) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den
  křižovatka byla nedávno zrekonstruována, ale zmizelo zvukové znamení pro nevidomé či slabozraké na přechodu pro chodce přes ulici K Pazderkám. Před rekonstrukcí při zelené na semaforu pro chodce bylo zároveň slyšet i zvukové znamení, které teď chybí. Manžel je téměř nevidomý a absence zvukového znamení mu velmi chybí. Očekávala bych, že tato pomoc slabozrakým se bude v případě rekonstrukcí semaforů spíše rozšiřovat, její odstranění nerozumím. Bylo by možné zvukové znamení na této křižovatce obnovit?
  Děkuji
  Ludmila Seidlová
  • Odpověď: (09.07.2020 15:37)
   Vážená paní Seidlová,

   k Vašemu dotazu týkajícího se funkce akustické signalizace na obnovené světelné signalizaci na křižovatce Čimická – K Pazderkám Vám sděluji následující:
   Instalace akustické signalizace na všech nových nebo rekonstruovaných světelných signalizacích s přechody pro chodce se provádí dle dohody mezi Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých (SONS) a Magistrátem hl. m. Prahy. Akustická signalizace je na základě dohody standardně odpojena a do provozu se spouští nevidomými pomocí dálkového ovládání. To znamená, že v základním stavu je akustická signalizace vypnutá a zapíná se pouze na zadanou časově omezenou dobu (obvykle 4 minuty) při nároku z bezdrátového vysílače pro nevidomé. Tento způsob fungování akustické signalizace se uplatňuje standardně již mnoho let na celém území hl. m. Prahy, a to především z důvodu zbytečného obtěžování lidí hlukem způsobeným akustickou signalizací. Z důvodu ochrany obyvatel před nadměrným hlukem bude ponechána akustická signalizace na předmětné světelné signalizaci v tomto standardním dohodnutém stavu.
   Bezdrátový vysílač VPN 02 (vyrábí firma Apex) je možné kromě aktivace zvukové signalizace na světelných signalizacích využít i pro orientaci ve veřejné dopravě. Doporučujeme tazatelce v této věci kontaktovat SONS.

   S pozdravem   v.z. Tomáš Havlíček

   Ing. Eva Kosteasová
   Ved.odd. řízení dopravy
   Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.
 • Otázka: Žádost o pokácení stromu. (Tomáš Růžička 24.06.2020 7:35) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  s ohledem na nebezpečí pádu suchého stromu, žádám o jeho pokácení. Strom je zcela suchý a hrozí jeho pád na vozidla, nebo může ohrozit i zdraví. Z tohoto důvodu Vás žádám o jeho odstranění. Ulice Štětínská 369/5 Praha 8. Foto přikládám v příloze.
  Děkuji
  T. Růžička
  • Odpověď: (09.07.2020 10:29)
   Vážený pane Růžičko,
    
   velmi Vám děkuji za upozornění na suché stromy v ulici Štětínská.  O těchto dvou zcela suchých stromech víme, již byla provedena i veškerá potřebná šetření a skácet se opravdu musí, vzhledem ke svému umístění mezi zástavbou a u chodníku, který je velmi frekventovaný. Práce bude s ohledem na lokalitu provedena během několika následujících dní.

   Přeji hezký den.

   Odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: práce v ulici U Drahaně (Miloslav Hora 05.07.2020 11:03) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, v ulici U Drahaně ve Starých Bohnicích probíhají nějaké výkopové práce, kolem léčebny a zahrádek až k dozadu k psímu hřbitovu. Nedaří se mi nikde dohledat jakékoli informace. Můžete mi prosím sdělit co se tam děje ? Dost mi to komplikuje cestu (práci) na zahradě, nehledě na množství prachu.

  Díky za odpověď

  Hora
  • Odpověď: (09.07.2020 10:25)
   Dobrý den,

   Uvedené výkopy se týkají pokládky nového vedení vysokého napětí, které bude propojovat stávající trafostanici spol. PREdistribuce a.s., a to od hranice pozemku parc. č. 705/2 (v k.ú. Bohnice) s nově navrženou trafostanicí na pozemku parc. č. 737 (v k.ú. Bohnice), který je situovaný nad „Psím hřbitovem“. Uvedené bylo projednáno a povoleno v rámci společného řízení pod spis. zn.: MCP8 079561/2019/OV.Jb. Po nějaký čas bude tedy průjezdnost v dané ulici omezena, avšak nesmí být znepřístupněna. Také je snahou zhotovitele stavby intenzitu prašnosti minimalizovat, avšak nelze ji bohužel úplně eliminovat.

   S pozdravem

   pověřen vedením oddělení společných povolení/řízení
   Odbor územního rozvoje a výstavby (OÚRV)


Vytisknout