Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané,

máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy. Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme Vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla dva a tři
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Veřejné fórum - zápis - chyby (Markéta K. 25.04.2017 13:24) – Ostatní
  Dobrý den, můžete mi prosím vysvětlit, jak je možné, že v zápisu z veřejného fóra https://www.praha8.cz/file/rQx/zapis-VF-2017.pdf je na straně č. 10 uvedeno v popisu výtězného kritéria i "zavedení ZPS v ulici Mírovická" ? a i zřízení záchytných parkovišť MIMO P8? Vítězný bod obsahoval jen zrušení ZPS a požadavek na veřejnou diskusi, NIKOLIV rozšíření do Mírovické uice, či kamkoliv jinam. Požadavek na zřízení záchytných parkovišť byl v souvislosti se zrušením ZPS požadován, nikoliv však nutně MIMO P8. Tyto formulace a "doplnění" jsou zavádějící, manipuativní a lživé. Viz příloha foto z veřejného fóra. Žádám tímto nejen o opravu zápisu, ale i hlasovacích bodů agendy 21. - v bodu týkajího se parkovišť vynechat "MIMO" P8. I požadavek o rozšíření ZPS do ulice Mírovická by měl být vyřazen, v agendě dopravy bylo více témat s větší podporou!
  • Odpověď: (28.04.2017 10:56)
   Vážená paní Markéto,

   zápis z Veřejného fóra na str. 10 je doslovný přepis bodů, které byly sepsány u stolu Doprava, tj. v předmětné tabulce bod 1 a 4. Jak vidíte v přiložené fotografii (JPG, 325 kB) (body sepsané u stolu Doprava), bylo nad sepsanými náměty v bodu 3 hlasováno najednou, a tak byly zahrnuty do závěrečného hlasování. Při přepisu těchto bodů bylo občanem, který nejdůležitější body představoval, zapisovatelům sděleno to, co je ve Vámi přiložené příloze. Na Veřejném fóru za námi následně přišli někteří občané s tím, že přepis bodů z archu Doprava do hlasovacího archu není doslovný, ať to napravíme. Proto je v zápisu uveden správný přepis z archu Doprava. V současné době se můžete k jednotlivým bodům vyjádřit do 31. května 2017 v Anketě umístěné na tomto odkazu https://vote.d21.me/vote/4knj0OlTG. Tam je již každý podnět rozepsán zvlášť, proto konkrétně k podnětům „zavedení zón placeného stání v ul. Mirovická“ nebo „zřídit záchytná parkoviště – mimo Prahu 8“ se mohou občané v této anketě vyjádřit. Zároveň realizujeme sociologický průzkum, díky kterému budeme v červnu opět vědět, jaké podněty z Veřejného fóra občané preferují.
   Děkuji Vám za zájem o rozvoj MČ Praha 8

   Hezký den

   Bc. Iva Hájková
   vedoucí oddělení strategického rozvoje a místní Agendy 21
   odbor územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: (Ne)Monitoring modrych zon (Martin Sedlacek 26.04.2017 19:33) – Doprava
  Dobry den, dnes po 19h projel monitorovaci vuz Eltodo ulicemi Hlavacova>Taussigova>Tanvaldska, aniz by zajel na parkoviste pred nebo za domem Taussigova 1172, kde je fialova a modra zona. Kdyby tam zajel, objevil by, mimojine dva davno nahlasene vraky, z nichz jeden stoji na invalidech a druhy nedavno vyhorel a postupne se rozpada.

  Takovyto monitoring opravdu nema smysl. Bylo by mozne apelovat na Eltodo aby odvadeli praci tak, jak maji?
  • Odpověď: (27.04.2017 14:22)
   Vážený pane Sedláčku,

   Váš podnět jsme předali k vyjádření společnosti ELTODO, a. s.

   S pozdravem

   Michal Komenda
   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkování v Karlíně (Jakub Mařík 25.04.2017 20:07) – Doprava
  Zravim, chci se zeptat, dnes se v cele nasi ulici (Brezinova) objevily znacky zakaz zastaveni mimo film. Z jakeho duvodu zaberete natacenim filmu celou ulici ve vsedni den (2.5.)? To, ze jsou zakazy zastaveni kvuli nataceni o vikendech jsme si uz zvykli, ale o vsedni den? Kde mame zaparkovat? Proc si platime modre zony, kdyz je pronajimate?Pisi, nejen za sebe, ale za pocetnou skupinu obcanu (jmena a adresy rad dodam). Dekuji za odpoved.
  • Odpověď: (26.04.2017 13:59)
   Vážený pane Maříku,

   odbor dopravy povolil zvláštní užívání komunikace v souladu s ustanovením § 25 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, z důvodu natáčení reklamního spotu „Škoda voices“ na 01.05.2017 a 02.05.2017 s tím, že natáčení proběhne pouze jeden den (dle klimatických podmínek). Přenosné svislé dopravní značení B28 – zákaz zastavení, s uvedením termínu platnosti, bylo osazeno v souladu se zákonem 7 dní před požadovaným termínem natáčení. Opatření obecné povahy je vyvěšeno na úřední desce MČ Praha 8. Dopravní značení je umístěno v souladu se schváleným dopravněinženýrským opatřením (DIO), které bylo odsouhlaseno PČR. Nejedná se o vyparkování celé ulice Březinova, jak uvádíte, ale o vyparkování části ul. Březinova a to konkrétně před domy Březinova 22–26 (úsek Petra Slezáka – Sokolovská), Březinova 25–29  (úsek naproti křižovatce Březinova x Petra Slezáka), Březinova před č. 20 (úsek u křižovatky Březinova x Petra Slezáka). Dále je povolen zábor v ul. Petra Slezáka před domy č. 1 a č. 2. Filmová produkce má v podmínkách Rozhodnutí uvedeno, že přenosné svislé dopravní značení je nutné osadit v souladu se schváleným DIO, což bylo učiněno.

   Zvláštní užívání komunikace, jak definuje § 25 výše uvedeného zákona, nerozlišuje zda je všední den, nebo víkend a nesouvisí ani jinak se neváže na zavedení zón placeného stání (ZPS). Pokud máte zaplaceno parkovací oprávnění, můžete zaparkovat kdekoliv v zaplacené oblasti, kde to není zakázáno dopravním značením. Parkovací oprávnění se vztahuje pro celou Vámi zaplacenou oblast, nikoliv na jednu konkrétní ulici či přímo před konkrétní dům.

   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Uzavirka ul.Sokolovska okolo Palmovky (Jan Fimbinger 25.04.2017 8:46) – Doprava
  Dobry den,
  prosim kdo povolil vykopove prace v ul. Sokolovska v oblasti Palmovky v soucasnych dnech ? A to za stavu, kdy sem DP smeruje nekolikanasobne vice tramvaji a cestujich kvuli opravam koleji v ul. U Balabenky ?
  Planovani techto dvou akci do jednoho casu mi opravdu nedava duvod domnivat se, ze prislusni urednici a vedeni mesta vi co delaji.
  Dekuji Fimbinger
  • Odpověď: (26.04.2017 9:36)
   Vážený pane Fimbingere,

   zřejmě máte na mysli již ukončené výkopové práce, které spočívaly v odstranění havárie vodovodu (PVK) v ul. Sokolovská. Tyto výkopové práce proběhly za křižovatkou Sokolovská x Zenklova ve směru z centra. Havárie je mimořádná událost, kterou nemohou úředníci předvídat, nelze koordinovat s probíhajícími akcemi – tato akce tedy nebyla plánovaná. Jestliže praskne vodovodní řad, je nutné okamžitě zasáhnout, ale současně není možné zastavit již probíhající práce a čekat na odstranění havárie. Tato havárie bude povolována odborem dopravních agend MHMP zpětně, jedná se o tzv. dodatečné zvláštní užívání komunikace dle § 36, odst. 6, zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích. Probíhající havárie jsou uvedeny na stránkách www.pvk.cz.

   Pokud jste neměl na mysli uvedenou havárii vodovodu, tak se zřejmě jedná o stále probíhající výkopové práce v ul. Sokolovská. V současné době probíhá v okolí Palmovky (ul. Sokolovská, U Balabenky, Na Žertvách, Zenklova, Libeňský most) akce RTT Palmovka. Tato rozsáhlá akce je rozdělena do několika etap, které na sebe nejen navazují, ale probíhají také současně na několika úsecích. V současné době probíhá 2. etapa, kterou povoloval odbor dopravy ÚMČ Praha 8. Pracovníci odboru dopravy nejsou kompetentní sestavovat harmonogram prací, ten je plně v kompetenci zhotovitele, jímž je v tomto případě Dopravní podnik hl. m. Prahy. V případě výluky tramvají je nutné zajistit pro cestující vždy náhradní variantu, ať již vést tramvaje po objízdných trasách, nebo zajistit náhradní autobusovou dopravu. O vedení těchto linek rozhoduje Dopravní podnik hl. m. Prahy, stejně jako rozhoduje o intervalech jednotlivých spojů. Z pohledu odboru dopravy tato akce probíhá v naprostém pořádku, dle schváleného harmonogramu. Jakékoliv další dotazy Vám na odboru dopravy rádi zodpovíme.

   S pozdravem

   Mgr. Lenka Kaplanová
   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Reakce na Odpověď na Otázka: uzavření Trojské ulice (Lukáš Chudoba 06.04.) (Nechleba 07.04.2017 13:06) – Doprava
  Vážený pane Černý,
  Vaše reakce je v podstatném rozporu s informacemi, kterými se dříve pochlubil pan Petrus/ČSSD.
  Z Vaší reakce by se dalo usuzovat, že to byla výhradně akce vašeho odboru – kterou nikdo nepožadoval a ani se o ní nezasadil. Pak by bylo ale otázkou proč na ní tak sveřepě trváte když:
  - Zásadním způsobem zhoršuje dopravní situaci v celé oblasti od Bohnic, přes Chabry až po ulici V Holešovičkách
  - Prokazatelně poškozuje životní prostředí ve velké části Prahy 8, a to zvýšenými emisemi díky mnohem větším kolonám a mnohem delší trase kterou automobily musí projet
  - Prokazatelně způsobuje hospodářské škody (díky času zcela zbytečně strávenému v kolonách a vyšší spotřebě PHM)
  - Prokazatelně znemožňuje efektivní využívání komplexu Blanka
  - Nesouhlasí s ním občané P-8 (snad jedině s čestnou výjimkou časti obyvatel ulice Trojská, kteří se o toto opatření zasadili, ale jejichž existenci vlastně de-facto popíráte) a ani sousední městské časti
  - Váš odbor se tímto opatřením zcela dehonestoval v očích rezidentů P8 (snad jedině s čestnou výjimkou časti obyvatel ulice Trojská, kteří se o toto opatření zasadili, ale jejichž existenci vlastně de-facto popíráte)

  Prosím o vysvětlení rozporu mezi Vaším tvrzení a informacemi, které dříve poskytl pan Petrus – včetně úplné odpovědi na dotaz pana Chudoby.
  S pozdravem


  Luděk Nechleba
  • Odpověď: (26.04.2017 8:56)
   Vážený pane Nechlebo,

   o dopravním opatření v ulici Trojská rozhodl odbor dopravy jako místně příslušný silniční správní úřad.
   Důvod opatření již byl několikrát zmíněn. Odboru dopravy nepřísluší komentovat názory pana starosty MČ Praha 8.

   S pozdravem

   Odbor dopravy (OD) ÚMČ Praha 8
 • Otázka: REAKKCE NA Odpověď: (06.04.2017 13:38)Cyklostezka v ulici K Bohnicím (Durovicova 02.04.2017 22:06) (Durovicova 07.04.2017 11:16) – Doprava
  Vážený pane Černý, Vážený pane Moulis,
  Můj podnět se primárně týkal nápravy rozsáhlých dopravních komplikací a úmyslného poškozování životního prostředí na Praze 8, kterých se aktuálně MČP8 zcela úmyslně a zlovolně dopouští - nikoliv instalace stojanů na kola o kterých píšete vy (Vaše argumentace ale na druhou stranu naplno dokládá argumentační bídu MČ P8 v této kauze, a Vaši snahu obhájit neobhajitelné opakovaným zasíláním stejného odstavce (zejména ze strany pana Černého) těm kteří nesouhlasí se stávající situací nelze vnímat jinak něž jako jasný vztyčený prostředníček od MČ P8 vůči všem slušným rezidentům P8, které zajímá v jakém životním prostředí žijeme).
  Je opravdu podivné, že argumentujete tím, že ulice K Bohnicím má sloužit k motorové dopravě. To měla i ulice Trojská a MČ P8 to vůbec nevadilo v její touze znemožnit průjezd ulicí Trojská v obou směrech (a že k tomu nedošlo, za to patří dík zdravému rozumu na MČ P7).
  Kdo dal odboru dopravy na MČ P8 mandate dělit občany na ty kteří mají právo na nadstandardní přístup a ulice bez dopravy a na ty ostatní, kteří toto právo nemají? A podle jakých pravidel toto kádrování probíhá?

  Jinými slovy - Vaši reakci nelze rozhodně považovat za adekvátní odpověď a spolu s dalšími skupinami obyvatel P8, kterých se tento problém týká, očekáváme Vaši novou urychlenou a smysluplnou reakci jak tento vámi vyvolaný problém budete urychleně řešit, aby se minimalizovalo úmyslné poškozování životního prostředí na Praze 8 a MČ P8 tak předešla i případné žalobě.
  • Odpověď: (25.04.2017 15:49)
   Vážená paní Ďurovičová,

   ulice k Bohnicím leží na území MČ Praha 7. Případný podnět na změnu dopravního režimu je tedy nutné směřovat na odbor dopravy ÚMČ Praha 7.
   Dopravní omezení v ulici Trojská bylo realizováno z důvodu omezení tranzitní automobilové dopravy.
   Tranzitní automobilová doprava by měla k průjezdu celou MČ Praha 8 (nejenom ulicí Trojská) používat nadřazenou komunikační síť (místní komunikace I. třídy), ke které patří hlavně ulice Liberecká a V Holešovičkách. Dále sem patří také ulice Ústecká, Horňátecká, Střelničná, Pod Sídlištěm, Nad Šutkou, Zenklova atd. Tyto komunikace jsou k tomu určeny.

   S pozdravem

   Odbor dopravy (OD) ÚMČ Praha 8
 • Otázka: revitalizace památníku barikádníků u MFF (Lukas Dudek 21.04.2017 20:18) – Ostatní
  Dobrý den,
  chtěl jsem moc poděkovat za revitalizaci památníku barikádníků u budovy MFF UK. Nálety byly odstraněny, zasazeny keře a oseta tráva. Nicméně jsem se chtěl optat, zda-li bude i odpleveleny dlaždice a schody přímo u památníku, aby byla revitalizace kompletní. Sousoší si to určitě zaslouží a díky revitalizaci si i mnoho lidí připomene památku obětí. Předem děkuji
  • Odpověď: (24.04.2017 17:38)
   Vážený pane Dudku,

   poslední údržba památníku a jeho okolí se provádí několik dnů před pietním aktem, který je plánován na 5. května 2017.
   Během této údržby dojde k odplevelení dlaždic i schodů.

   S pozdravem

   Libor Kálmán
   pověřený vedoucí odboru kultury, sportu, mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Park pod plynojemem (Jan Kurtej 22.04.2017 14:26) – Obecní majetek
  Dobrý den, je někde uvedeno co se děla v parku pod kouli? Jaky bude finální stav ( vizualizace ) a kdy je termín dokončení? Děkuji za info
 • Otázka: Tříděný odpad - bioopad (Barbora Pešková 22.04.2017 9:47) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  dočetla jsem se, že již od roku 2004 by mělo být v Praze možné třídit i bioodpad. Bohužel se mi nepodařilo nikde dohledat, kde na Praze 8, najdu kontejnery k tomu určené.
  Dále jsem se chtěla zeptat, jestli plánujete zvýšení jejich počtů.
  Předem děkuji!
  S pozdravem,
  Barbora Pešková
  • Odpověď: (24.04.2017 15:23)
   Vážená paní Pešková,

   dle platné legislativy musí obec umožnit svým obyvatelům třídit odpad a s tím souvisí i odkládání bioodpadu.

   Na území městské části Praha 8 je toto řešeno formou přistavování velkoobjemových kontejnerů na bioodpad, popř. možností odložit odpad ve sběrném dvoře v ulici Voctářova.

   Před cca dvěma lety se provozovatel služby tříděného odpadu v hlavním městě Praze snažil zavést systém přistavení nádob na bioodpad ke stávajícím stanovištím tříděného odpadu, bohužel tato varianta selhala z finančních důvodů a přistaveny byly pouze nádoby na kovy.

   S pozdravem

   Mgr. David Zlatý
   pověřený vedením oddělení výkonu státní správy, kontroly a sankčních řízení
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Rozšíření modrých zón (Markéta Hobzíková 20.04.2017 10:58) – Doprava
  Dobrý den,je možné najít někde mapu ulic do kterých se budou rozšiřovat modré zóny? jedná se o oblast 8-3.u usnesení není připojena,ani názvy ulic.děkuji
  • Odpověď: (24.04.2017 11:20)
   Vážená paní Hobzíková,

   přílohy k Nařízení Rady hl. m. Prahy 9/2017, kterým se mění nařízení č. 7/2016 Sb. hl. m. Prahy, kterým se vymezují oblasti hlavního města Prahy, ve kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užít za cenu sjednanou v souladu s cenovými předpisy, jsou zveřejněny na stránkách Magistrátu hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   Michal Komenda
   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)


Vytisknout