Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla sedm a devět
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: opravy chodníků (Jiří Urban 06.12.2018 14:25) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,vzhledem k probíhajícím úpravám chodníků v ul.Bednářská,bych prosil o sdělení kdy dojde k dokončení úprav chodníků v Pivovarnické od č.9-15 a 10a12.Dále bych rád věděl,kdy už konečně zmizí jezero v téže ulici u železničního mostu,od mé loňské připomínky se nic nezměnilo,pokud zaprší není možné projít k Rokytce na pěší stezku,při vydatnějších srážkách se vytvoří jezero o hloubce až 25cm.provizorní oprava odtokového kanálu je vymletá a časem dojde k totálnímu zhroucení,takže odtok nebude už vůbec žádný.Děkuji,s pozdravem J.Urban
 • Otázka: sbírka pro útulky (Radka Spiesová 28.11.2018 16:20) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, Praha 2 organizuje zajímavou sbírku pro útulky, napadlo mě, že by bylo užitečné podobný kontejner umístit i v okolí nebo přímo v prostoru psí louky v Libni.
  http://www.praha2.cz/Praha-2-pomaha-psim-utulkum-vlozeno-video.html
  Děkuji za zvážení a za odpověď Spiesová
  • Odpověď: (07.12.2018 7:58)
   Vážená paní Spiesová,
    
   děkujeme Vám za Váš nápad a zaslaný odkaz na charitativní aktivitu v MČ Praha 2. Odbor životního prostředí Úřadu MČ Praha 8  již třetím rokem iniciuje v čase adventním předání pokrývek od Diakonie Broumov do psího útulku v Troji (více v článku na našem webu zde). Kromě dek obdrží pejsci ještě piškoty a další pochoutky.

   V letošním roce se toto slavnostní předání materiálu a pochoutek pro pejsky z útulku v Troji uskuteční dne 18. prosince 2018. Nezapomínáme ani na tvrdé pečivo pro koně Městské policie hl. m. Prahy, kteří na akcích realizovaných oddělením rozvoje OŽP ÚMČ P8  pravidelně prezentují své dovednosti. 

   Každý obyvatel má možnost podle svých finančních možností a zájmem o čtyřnohé mazlíčky přispívat různými způsoby společnostem, které se starají o zvířátka v nouzi.

   Ještě jednou Vám děkujeme za Váš  podnět. S pozdravem

   vedoucí oddělení rozvoje
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Nepořádek Náměstí dr. Holého (Barták 06.12.2018 13:08) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den.
  U komtejnerů na směsný odpad, které jsou umístěny vedle prodejny Albert dochází často k situaci, kdy se odpadky povalují kolem a nikdo se nemá k úklidu.
  V současné chvíli je místo v pořádku, ale přesto mě zajímá, kdo je za tuto situaci případně odpovědný a kdo má zajitit úklid? Kontejnery má údajně ve správě MČ PRAHA 8, pokud tomu tak je, pro koho jsou vlastně určeny? Děkuji předem za odpověď. Barták
  • Odpověď: (07.12.2018 7:07)
   Vážený pane Bartáku,

   děkujeme za Váš podnět, o kterém již samozřejmě víme. Bohužel, nepořádek, který na tomto místě vzniká, je soukromé společnosti (a také je na jejím tedy soukromém pozemku). Již jsme vyzvali majitele (respektive správce), aby zajistil nápravu. 

   Osobně jsem na místě jednal se správcem a ten mi sdělil, že za tento nepořádek mohou občané bez domova, kteří se v nočních hodinách v nádobách přehrabují. Správce má v plánu dát nádoby do uzamykatelné klece, ale čekají na schválení majitelem nemovitosti.

   Obchod Albert s tímto nepořádkem nemá nic společného, ten má nádoby na odpady ve svém dvoře na druhé straně.

   Problém řešíme, prosíme o trpělivost.

   S pozdravem

   Jiří Jansa
   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Kluziště na sídl. Ďáblice (Martin Novák 29.11.2018 17:33) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, vidíme, že se opět začíná stavět stejně jako minulý rok kluziště v areálu koupaliště na sídlišti Ďáblice.

  Doufáme, že se nově zvolené zastupitelstvo (na rozdíl od toho předchozího) zasadí o to, aby se již neopakovalo obtěžování obyvatel okolního domu a) hlukem, z elektrických transformátorů, který je (jak je řečeno v příslušném zákoně) vysoko nad úrovní obvyklou místním poměrům. Jedná se totiž o lokalitu zcela tichého parku, kde nejbližší hlavní silnice je půl kilometru vzdálená (nejedná se ani o industriální zónu či např. prostor těsně u magistrály). Lidé v okolních domech si oprávněně stěžovali, že se v tom hluku nedá spát, neboť je slyšen dokonce přes zavřená okna! A za b) obtěžování silným světlem svítícím z reflektorů namířených nahoru do oken, a to většinou do 22-23 hod (protože tam někdo po 22 hod. jezdil po ledě s udržovacím strojem).

  Řešení je přitom jednoduché (vzhledem k uvolněným milionům na tuto záležitost):

  Ad a) Transformátory musí být uzavřeny v přístřešku, který účinně ztlumí zvuk na minimum.

  Ad b) Reflektory musí být namířeny dolů, tedy na areál koupaliště, ne do oken okolních domů.

  "PR" si zastupitelé na kluzišti dělají, ale aby dělali něco s obtěžováním obyvatel okolních domů hlukem a nadměrným světlem do noci, na to už čas nemají. Tyto věci jsou souditelné, nenechte to zajít do takové ostudy.
  • Odpověď: (06.12.2018 11:48)
   Vážený pane Nováku,

   děkujeme za Váš podnět a připomínky k provozu mobilního kluziště v lokalitě Ďáblice. Váš podnět jsme předali provozovateli daného kluziště a budeme nadále kontrolovat dodržování smluveného provozu.

   Ohledně hlučnosti jsem přijali opatření již na konci loňské sezóny provozu, a to i díky podnětům občanů. Jsme přesvědčení, že jsou a budou dostatečná. V opačném případě budeme rádi za další zaslaný podnět, abychom situaci mohli dále řešit.

   S pozdravem

   vedoucí odboru správy majetku (OSM)
 • Otázka: Revitalizace náměstí u metra Ládví (Pavel Fiala 25.11.2018 16:50) – Ostatní
  Sdílet
  Revitalizace náměstí u metra Ládví bude - nebude- výhledově
  zaškrtněte správnou odpovědˇ.
  Děkuji.
  • Odpověď: (05.12.2018 15:54)
   Vážený pane Fialo,

   k níže uvedenému sdělujeme, že zadávací řízení na veřejnou zakázku „Revitalizace veřejného prostoru u KD Ládví“ zrušila Rada městské částí Praha 8 svým usnesením č. Usn RMC 0612/2018 ze dne 28. listopadu 2018, a to v souladu s ustanovením § 127 odst. 2 písm. d) zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů, z ekonomických důvodů.

   vedoucí odboru právních služeb (OPS)
 • Otázka: Úklid spadaného listí (František B. 05.12.2018 14:17) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den.
  Dnes (5.12.2018) dopoledne jezdil kolem našeho domu malý zametací stroj. I když nebylo celkem co zametat je to dobře. Ale - Od našeho domu (Mirovická 1095/28) dolů podél plotu Gerontologického centra k dětskému hřišti, je chodník totálně zanesený tlejícím
  listím. Listí není uklizeno ani na chodníku podél předmětného hřiště a navazujících chodnících. Po chodníku podél plotu chodí častěji staří lidé na oběd do centra. Neuklizené tlející
  listí je nebezpečnější než například ledovka. Člověk nepředpokládá, že by na tom mohl uklouznout. Chyba, tlející listí je mazlavé. Uklouznete na něm, zraníte se a přinejmenším si pořádně znečistíte oděv.Děkuji, že zjednáte nápravu.
  • Odpověď: (05.12.2018 15:51)
   Vážený pane Františku,

   děkujeme za zaslaný podnět. Zítra (tj. 6. prosince 2018) dopoledne na místo přijede zametací stroj znovu a vše napraví.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení okamžitého úklidu
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: oprava ploch u metra Ládví (Ing. Zora Dvořáková 05.12.2018 13:33) – Ostatní
  Sdílet
  dobrý den,
  prý jste zrušili tendr na úpravu ploch u metra Ládví.Ráda bych věděla proč a zda bude vyhlášen tendr nový.
  Děkuji Dvořáková
  • Odpověď: (05.12.2018 15:41)
   Vážená paní Dvořáková,

   k níže uvedenému sdělujeme, že zadávací řízení na veřejnou zakázku „Revitalizace veřejného prostoru u KD Ládví“ zrušila Rada městské částí Praha 8 svým usnesením č. Usn RMC 0612/2018 ze dne 28. listopadu 2018, a to v souladu s ustanovením § 127 odst. 2 písm. d) zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů, z ekonomických důvodů.

   vedoucí odboru právních služeb (OPS)
 • Otázka: přechod pro chodce (Ludmila Havelková 22.11.2018 7:14) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, bude obnoven přechod pro chodce na křižovatce U Kříže směrem od hodin ke krámku s potravinami?
  Po spuštění automobilové dopravy je přejít z jedné strany na druhou "o život". Nejbližší přechod pro chodce je až před, resp.za tramvajovou zastávkou směrem k ulici Braunerova a Podlipného. Děkuji za odpověď. L.Havelková
  • Odpověď: (03.12.2018 13:26)
   Vážená paní Havelková,

   odboru dopravy není, bohužel, dané známo. Obraťte se, prosím, na kompetentní orgán, kterým je ODA MHMP.

   Děkujeme za pochopení. S pozdravem

   vedoucí odboru dopravy (OD) 
  • Odpověď: (05.12.2018 8:15)
   Vážená paní Havelková,

   dovolujeme si Vám níže zaslat vyjádření ODA MHMP.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
   e-mail: lenka.kaplanova@praha8.cz

   Vážená paní Havelková,

   zajištění pěší vazby přes ul. Zenklova z ul. Kandertova do ul. Prosecká formou přechodu pro chodce není možné s ohledem na podmínku vyplývající z ČSN 73 6110 Projektování místních komunikací, kdy není možné realizovat přechod pro chodce v délce větší než 10 m.

   V tomto místě není tedy možné dle zmíněné normy realizovat přechod pro chodce přes dva jízdní pruhy a tramvajové těleso bez použití dělících ostrůvků, které zde s ohledem na šířkové uspořádání komunikace a směrové vedení vozidel nelze umístit. Z tohoto důvodu je zde navrženo stavebně upravené místo pro překonání komunikace, jelikož dle §54 odst. 1 a 2 zákona č. 361/2000 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, může chodec přecházet vozovku pozemní komunikace ve vzdálenosti větší než 50 m od křižovatky s řízeným provozem, přechodu pro chodce a místa pro přecházení kolmo k její ose.

   Pro bezpečné přecházení komunikace lze využít přechod pro chodce umístěný cca 70 m severovýchodně od tohoto místa u zastávky MHD. K redukci přechodů v oblasti U Kříže bohužel došlo z důvodu nemožnosti dodržet ČSN 73 6110 Navrhování místních komunikací u původních přechodů pro chodce.

   S ohledem na přesun nástupišť zastávek U Kříže nově do vstřícné polohy jsou pěší vazby směrovány ke zmiňovanému přechodu pro chodce.

   S pozdravem

   Ing. Lukáš Vopava
   specialista silničního správního úřadu
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravních agend MHMP
 • Otázka: Neukáznění pejskaři (Roman Pupik 14.11.2018 14:15) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, bydlím na ulici Olštýnská (v blízkosti OC Krakov). Mám pocit, že situace ohledně neukázněných pejskařů se zhoršuje víc a víc.Hodně psů je navolno, bez jakéhokoliv kontroly majitele. Hromádky (spíše hromady) jsou všude, předpokládám, že foto není nutné. Když jsem dneska upozornil jednu mladou slečnu, že neuklidila po svých 2 zlatých retrívrech (po obou), dostalo se mi odpovědi: "S*ru na to. Vy se asi nudite když kontrolujete kdo uklízí a kdo ne". Jako další příklad: Pes na volno pokousal mýho psa na vodítku. Na můj dotaz jestli paní četla vyhlášku jsem dostal odpověď "S*ru na vyhlášku. Odstěhuj se když se ti tady nelíbí." Chtěl bych se zeptat jak takové situace řešit? (Když jsem chtěl volat MP jednoduše šli pryč). Každý den když jdu se psem na procházku (kteroukoliv dobu) potkáme tak 10 volně pobíhajících psů (všech velikostí a ras). Bizarní je, že výběh pro psi je nedaleko. Jak mám prosím postupovat při střetu s nuekázněným "pejskařem"? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (04.12.2018 12:16)
   Dobrý den,Vážený pane Pupiku,
    
   děkujeme Vám za Váš příspěvek. Zmíněnou problematiku řeší obecně závazná vyhláška č. 8/2008 Sb. hl.m Prahy, O udržování čistoty na ulicích a jiných veřejných prostranstvích (vyhláška o čistotě) v ustanovení § 2  řeší znečištění ulic a jiných veřejných prostranství.
    
   Znečišťováním ulic a jiných veřejných prostranství se rozumí činnost, v jejímž důsledku se na ulice a jiná veřejná prostranství dostávají pevné nebo kapalné látky nebo jiné věci, které jsou v rozporu s účelem užívání ulic a jiných veřejných prostranství. Znečištěním ulic nebo jiných veřejných prostranství se pro účely této vyhlášky rozumí zejména:
   d) krmení pro zvířata,
   g) výkaly, výměšky a odpadní vody (psí exkrementy)
    
   Kontrola dodržování této vyhlášky je zajišťována městskou policií.
    
   Volný pohyb psů trápí nejenom pejskaře, ale také rodiny s malými dětmi a seniory. Již v letních měsících roku 2015 MHMP v rámci vnějšího připomínkového řízení návrhu obecně závazné vyhlášky „O stanovení pravidel pro volný pohyb psů“, kdy se měla možnost k návrhu vyhlášky vyjádřit i veřejnost, návrh vyhlášky nebyl u veřejnosti úspěšný. Na návrh vyhlášky reagovali pouze aktivní pejskaři, kteří by nechtěli svého pejska omezovat ve volném pohybu.
    
   Již mnoho obcí vydalo obecně závaznou vyhlášku, kterou stanovují pravidla pro volný pohyb psů, ale i plochy s úplným zákazem vstupu psů. Takovéto území je určeno pouze pro relaxaci obyvatel, aby mohli bez problémů posedět v trávě a například piknikovat. Hlavnímu městu Praze, bohužel, tato právní úprava stále chybí.
    
   Je nám líto, že jsme Vám nemohli podat příznivější informace.
    
   S pozdravem
    
   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: estetika chodníků (Jana Čeřovská 22.11.2018 10:21) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, na stanici tram. U Kříže se dělají chodníky. Jinak jsou pěkné, ale na několika místech vznikly nepochopitelné věci. Jaksi tady U Kříže vznikl takový trojúhelník - viz foto. Vždycky, když kolem jdu, nechápu. Proč nemohl být velký obrubník v podstatě jako odvěsny tohoto téměř pravoúhlého trojúhelníka? Bylo moc peněz na dlaždice a obrubníky? Nebo by bylo moc místa na parkování? Navíc je 6 různých povrchů na 1 metru nájezdu na chodník. Opravdu nehezké.
  Ještě jedna otázka - budou se v této stanici řešit přechody? Přechod nad tramvají směrem na Bulovku neumožňuje jít rovně do ulice Podlipného (ani ten druhý přechod vpravo, tam zase přechody dále chybí)
  Čeřovská
  • Odpověď: (03.12.2018 13:30)
   Vážená paní Čeřovská,

   odboru dopravy není, bohužel, dané známo. Obraťte se, prosím, na kompetentní orgán, kterým je ODA MHMP.

   Děkujeme za pochopení. S pozdravem

   vedoucí odboru dopravy (OD) 
  • Odpověď: (04.12.2018 11:10)
   Vážená paní Čeřovská,

   níže si Vám dovolujeme zaslat vyjádření zhotovitele.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)


   Vážená paní Čeřovská,

   dovolujeme se vyjádřit k Vašim podnětům:

   Jaksi tady U Kříže vznikl takový trojúhelník.
   • v tomto místě bylo nutné doplnit do chodníku sadovou obrubu z důvodu výškového napojení chodníku, vjezdu a snížené obruby u vozovky. V daném místě nešlo jinak vyřešit, tak aby byly dodrženy normové požadavky na chodník. Obrubu parkovacího stání jsme drželi ve stejném duchu jako je na celém náměstí. Skladba materiálů je správně dle normových požadavků a jednotné skladby v celém rekonstruovaném úseku. 
   Přechod nad tramvají směrem na Bulovku neumožňuje jít rovně do ulice Podlipného (ani ten druhý přechod vpravo, tam zase přechody dále chybí):
   • v rámci této stavby je řešeno přechodem ze zastávky do centra podél Zenklovy (chodník v Podlipném ještě není dodlážděný, ale do konce roku 2018 bude hotov). Pokračování chodníku v ostrůvku podél ulice Podlipného by měl být řešen v rámci stavby realizované MČ Praha 8. 

   S pozdravem 

   Ing. Martin Pilát
   vedoucí provozní jednotky
   Strabag, a.s.


Vytisknout