Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla osm a šest
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: SZ MCP8 167587/2019 - opakovaný dotaz - původní dotaz je 14 dní bez odpovědi (Jiří Bouček 12.06.2019 8:30) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  standardní délka prodlevy odpovědí na zaslaný dotaz je cca 3-4 dny. Bohužel ani po 14 dnech jsem odpověď na mnou zaslaný dotaz neobdržel.
  Dotaz viz. níže.
  Děkuji

  Původní dotaz:
  Od: comment@praha8.cz [mailto:comment@praha8.cz]
  Odesláno: 29. května 2019 9:55
  Předmět: Potvrzení přijetí otázky: Webové stránky MČ Praha 8 - Zeptejte se - SZ MCP8 167587/2019 - Jiří Bouček

  Potvrzujeme přijetí Vašeho příspěvku.

  Zaslaný příspěvek:
  Dobrý den.

  Chci se zeptat proč v dnešní době "elektronické" kdy i velký výkres ve formátu pdf zabírá velikost pár MB je u Opatření obecné povahy
  Stanovení přechodné úpravy provozu SZ MCP8 167587/2019, příloha tedy situace umístění dopravního značení, která je dle slov tohoto dokumentu: "nedílnou součástí tohoto stanovení" pouze k nahlédnutí na Odboru dopravy ÚMČ Praha 8, U Meteoru 6 (tzv. Bílý
  dům), 3. patro, kancelář č. 322 v úředních dnech.

  Je mi jasné, že tímto je splněna litera zákona o zveřejnění, nicméně fakticky znemožňujete běžnému pracujícímu občanu se s tímto opatřením seznámit (tedy jeho nejdůležitější částí). Chci věřit, že pouze neúmyslně.

  Ptám se tedy, proč není příloha zveřejněna také elektronicky? V jiných případech byly situace dopravního značení ve velkém formátu bez problému zveřejněny.

  Děkuji za věcnou odpověď na můj dotaz.


  V nejbližším možném termínu bude Váš příspěvek postoupen kompetentní osobě.
  Po zpracování bude zveřejněn spolu s odpovědí na stránkách MČ Praha 8 dle podmínek uvedených v oblasti Zeptejte se / Hlášení závad. Odpověď Vám zašleme také na e-mail.

  Tento e-mail byl vygenerován automaticky systémem a slouží pouze jako potvrzení přijetí Vašeho příspěvku.
  Pokud si přejte na tuto zprávu reagovat, využijte znovu službu Zeptejte se nebo Hlášení závad.

  Hezký den Vám přeje Vaše městská část Praha 8.
 • Otázka: Kinobus 2019, 2020 na Praze 8 (Vladimír Svoboda 12.06.2019 9:25) – Kultura
  Sdílet
  Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, proč letos na Praze 8 nebude probíhat akce Kinobus DP, jak bylo v minulých letech? Jedná se o pouze o letošní výpadek této akce. Nebo se již Kinobus na Prahu 8 Ládví a Bohnice z úsporných důvodů nevydá?
  • Odpověď: (13.06.2019 15:14)
   Vážený pane Svobodo,

   Kinobus se letos na území Prahy 8 nekoná z úsporných důvodů. Věříme, že v budoucnu dokážeme oblíbené letní promítání filmů pod širým nebem na území naší městské části obnovit.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: schválený program jednání zastupitelstva (Jiří Strachota 12.06.2019 19:52) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, vysoce oceňuji jakost vysílání zasedání zastupitelstva městské části. Děkuji.

  Prosím, mohli byste zpřístupnit schválený program zasedání bez prodlení, aby posloužil nám všem, kteří nejsme v sále?

  Např. dnešní program, ke kterému máme přístup (https://www.praha8.cz/file/34V/Program-zastupitelstva-12-06-2019.pdf) neobsahuje bod 2a a rovněž pevné časy určené pro interpelace občanů resp. zastupitelů.

  Děkuji, JS
  • Odpověď: (13.06.2019 15:06)
   Dobrý den,

   těší nás Vaše pozitivní reakce na kvalitu technického zajištění přenosu Zastupitelstva Městské části Praha 8 široké veřejnosti.
   Program zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 8  je na webových stránkách městské části v tom znění, které je předkládáno zastupitelstvu pouze jako návrh ke schválení. Konečný a závazný program jednání je schvalován zastupitelstvem až na jednání zastupitelstva v souladu s platným jednacím řádem zastupitelstva, po zapracování a schválení návrhů dalších bodů navržených jednotlivými zastupiteli. Případné návrhy zastupitelů se proto v předstižném návrhu programu jednání nemohou promítnout. Tak tomu bylo i na zasedání zastupitelstva dne 12. června 2019, kdy byl program jednání doplněn o Vámi citovaný bod 2A na návrh zastupitele – radního Městské části Praha 8 p. Slabihoudka.
   Pokud jde o interpelace občanů a nově, po schválení nového jednacího řádu, i interpelace zastupitelů, tak  zde jde o jednacím řádem zastupitelstva pevně stanovený bod programu jednání (od 16:15 respektive 17:00 hod). V této době se automaticky přerušuje projednávaný bod schváleného programu, který pokračuje až po skončení interpelací. Interpelace se v programu jednání jako jednotlivé body neuvádějí, neboť je jejich doba pevně stanovena jednacím řádem a dále z toho důvodu, že není možné určit, mezi kterými body schváleného programu jednání nastane doba vyhrazená pro interpelace.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Mutl
   vedoucí oddělení organizačního a zastupitelstva MČ
   e-mail: ondrej.mutl@praha8.cz
 • Otázka: sečení (Štarmanová 11.06.2019 10:26) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, zajímalo by mě, jaká firma se stará o seč trávy, jestli má smlouvu na celý rok a kdo se stará o to, jak trávníky na Praze 8 vypadají. Přikládám obrázky z rozmezí 31.5 - 7.6.2019 a myslím, že by nikdo nechtěl, aby to na jeho zahradě takhle vypadalo. Posekaná vysoká tráva zůstane ležet na trávníku, který dusí a po dešti je z ní hnůj. Proč ji firma neodveze, jako v jiných městských částech? Letos je to na Praze 8 nejhorší za poslední léta. Proč? V jiných městských částích to jde, proč ne na Praze 8?
  Děkuji
  • Odpověď: (12.06.2019 13:03)
   Vážená paní Štarmanová,

   poskytovatel služeb byl upozorněn na velké nedostatky při provádění seče, po urgencích a kontrolách budou nedostatky v nejbližších dnech odstraněny. Provádíme pravidelný dohled, který nyní bude ještě zvýšen, abychom docílili nápravy a seč byla provedena v požadované kvalitě.
   Smlouva poskytovatele zavazuje k provádění seče se sběrem bioodpadu a také k úklidu ploch, na které se odpad dostane v rámci provádění prací.
   Věříme, že se podaří travnaté plochy, kde zůstala posekaná tráva v ploše vyhrabat a ze zpevněných ploch trávu zamést.
   Poskytovatel se zavázal vše provést v co nejkratší době, práce již nyní probíhají.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí 
 • Otázka: Hřbitov v Bohnicích (Bohumila Linhová 11.06.2019 8:02) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, někde jsem se dočetla, že MČ Praha 8 převzala do své správy tzv. Hřbitov bláznů v Bohnicích a že se tam budou konat komentované prohlídky. Prosím, můžete mi sdělit, zda ty prohlídky jsou již realizovány a jestliže ano, kam bych se mohla obrátit, abych se mohla prohlídky zúčastnit? Děkuji. Linhová
  • Odpověď: (12.06.2019 10:40)
   Dobrý den,

   MČ Praha 8 žádala hlavní město o správu, bohužel magistrát této žádosti nevyhověl a my se dostáváme opět na začátek. V současné době se komentované prohlídky neprovádí, ale mohu je individuálně po dohodě na termínu provést sám, ozvěte se mi po 20. červnu na tel. 724 028 501. Za komentované prohlídky se nic neplatí a doba prohlídky je cca jednu hodinu.

   Krásný den.

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: revitalizace Elsnicova náměstí (Mojmír 06.06.2019 11:52) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  po zastavení předchozího plánu revitalizace Elsnicova náměstí se od té doby neděje nic, kdy se začne pracovat na novém projektu a možném zrušení jedné části vozovky vedoucí kolem zámečku a vytvoření tak zelené plochy k veřejnému využití?
  Díky.
  Bittner
  • Odpověď: (11.06.2019 15:22)
   Vážený pane Bittnere,

   dle aktuálního sdělení TSK (11.6.) se na TSK zpracovávají podklady pro dopravní studii a současně probíhá zasmluvnění projektanta, který zpracuje dopravní studii křižovatky Elsnicovo náměstí.

   S pozdravem

   Bc. Martin Jedlička
   zastupitel městské části Praha 8
   e-mail: martin.jedlicka@praha8.cz
 • Otázka: Sečení travy Frýdlantská - Ďáblická (Brumová 10.06.2019 9:26) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, kdy bude ukončen v areálu Frýdlantská - Ďáblická hluk, spojený se sečením travy? Ten hluk je hrozný, každý den včetně víkendů. Děkuji.
  • Odpověď: (11.06.2019 14:04)
   Vážená paní Brumová,

   hluk spojený se sečením trávy bude ukončen ve chvíli, kdy bude všechna tráva posečena. Rozumím tomu, že Vás hluk obtěžuje, ale prosím o trpělivost během tohoto přechodného období.

   Děkuji za pochopení.

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Krátký (Radoslav 07.06.2019 15:26) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, mohu vědět kdy bude, a zda-li vůbec, posekaná tráva na břehu Vltavy pod Trojským útulkem? Dost lidí tam vždy chodilo na procházky a letos je to prakticky neprůchozí. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (10.06.2019 15:23)
   Vážený pane Krátký,

   břeh Vltavy spravuje státní podnik Povodí Vltavy a louku u útulku zase hlavní město Praha, nikoliv městská část. Upozornění na přerostlou trávu těmto institucím předáme.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Úprava chodníků a vozovky u BÍLÉHO DOMU Praha 8 (RENÁTA Žížková 09.06.2019 18:01) – Doprava
  Sdílet
  Od 7.6.19 jsou zbytečnĕ blokovány parkovací místa v ulici U METEORU z ďůvodu stavebních úprav u Bílého domu. Parkovacích míst je nedostatek !!! Žádné úpravy nebyly do dnešního dne započaty !!! Tři dny jsou parkovací místa zbytečnĕ blokována.Práce mají být ukončeny koncem července. S takovým tempem to dle mého nebude splnĕno.Dĕkuji za odpověď ŽÍŽKOVÁ
 • Otázka: Stav klimaticke nouze (Magdalena Hudacova 09.06.2019 19:14) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den jeste jednou,
  udelalo mi radost, kdyz jsem si vsimla, ze v Thomayerovych sadech jsou rozmanite druhy rostlin, ul a dole u hriste pas neposekane louky. Vic takovych! Narazila jsem na toto https://www.obnovitelne.cz/cz/clanek/824/zmena-klimatu-hrozi-i-ceskym-mestum-praha-7-si-to-priznala-jako-prvni/. Slo by to prosim i na Praze 8? Bohuzel, klimaticke zmeny se vyvijeji tak, ze za chvili, tak budou nespise muset cinit vsichni. Cim drive tim lepe. A myslim, ze kazdy chceme, aby se tu dobre zilo nam a hlavne nasem detem.
  Pokud by to bylo v mych silach, rada s necim vypomohu.
  Krasny vecer
  M.H.
  • Odpověď: (10.06.2019 10:49)
   Vážená paní Hudačová,

   Seče trávníků přizpůsobujeme podle vývoje počasí, zvláště srážek.

   Praha 8 vyhlašovat stav klimatické nouze nebude, jelikož se jedná pouze o politickou proklamaci, která nemá oporu v žádném předpisu. Starejme se o životní prostředí, sázejme stromy, budujme zelené střechy – to vše městskému klimatu prospěje. Vyhlášení nouze však nezlepší klima ani o píď.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)


Vytisknout