Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla tři a jedna
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Parkovani na modrych zonach pro vsechny (Jana Nemcova 21.10.2020 13:48) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den, kdy bude-stejne jako na jare-umozneno z duvodu omezeni rizikovych kontaktu moznost parkovani aut v modrych zonach po Praze i nerezidentum (tedy vsem). Dekují za odpoved. Nemcova
  • Odpověď: (21.10.2020 13:53)
   Dobrý den,

   toto je v kompetenci Magistrátu hlavního města Prahy.
   Dle posledních informací se o pozastavení platnosti zón neuvažuje, nicméně může se to v budoucnu změnit dle vývoje epidemiologické situace.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Doprava v ulici Na Slovance (Jana Lamačová 12.10.2020 13:02) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  už několik let se v ulici Na Slovance významně zvyšuje zejména v ranních hodinách automobilový provoz směrem od ZŠ Na Slovance směrem k ulici Davídkova. Jede jedno auto za druhým bez dodržení stanovené rychlosti 30 km/h., dokonce i autobusy a náklaďáky. Je to rezidenční čtvrt s rodinnými domy. Uvedenà situace vznikla v souvislosti s otevřením tunelu Blanka v Troji, do kterého se řadí najiždějící auta už směrem od silnice Střelničná, napojujici se na Davídkovu a dále na ulici V Holešovičkách. Řidiči nechtějí čekat u semaforu na Střelničné a chtějí si zkrátit cestu, a proto zcela neomaleně projíźději vilkovou čtvrti ulice Na Slovance dokonce v takovém množství, že ji ucpávají. Chodí tam děti do ZŠ a rodiče s dětmi do mateřské školy a přecházení ulice, je velmi nebezpečné. Výjezd z garáží domů je často nemožný. Jen za poslední měsíc jsem byla 2 x svědkem situace, kdy maminka s holčičkou a také děti, jdoucí do školy na poslední chvíli uskočily před auty, řítící se ulicí. A nejsem sama, kdo podobné situace zažil. Se sousedy v ulici jsme tuto neúnosnou situaci vícekrát prodiskutovávali a jsme zajedno v tom, že řešením by bylo zavedení jednosměrného provozu v ulici Na Slovance, a to od Davídkovy ulice směrem k ZŠ Na Slovance.
  Nikdo přece nechce, aby došlo k tragédii. Žádám jménem svým i dalších obyvatel této ulice, aby se situací vážně zabývaly odpovědné instituce a vyšly vstříc tomuto návrhu ke změně dopravního značení. Děkuji za odpověď.
  Jana Lamačová
  • Odpověď: (21.10.2020 13:50)
   Vážená paní Lamačová,

   V uvedené lokalitě byla v poslední době provedeno několik dopravních opatření ke zvýšení bezpečnosti zejména dětí navštěvující ZŠ Na Slovance (resp. MŠ).
   Jedná se o zklidnění prostoru přímo před ZŠ a před několika dny bylo osazeno svislé DZ B32 „průjezd zakázán“, který zakazuje průjezd vozidel touto oblastí.
   Tato opatření by měla být dostatečná k omezení průjezdu tranzitní dopravy touto oblastí. Žádná další dopravní opatření se nepřipravují.
   Váš podnět na nedodržování místní úpravy provozu předáváme příslušnému oddělení MP hl. m. Prahy a Policie ČR.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Doprava v ulici Na pěšinách (Jan Olbrich 11.09.2020 8:59) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,

  Obracím se na Vás s žádostí o pomoc s řešením dopravní situace v ulici Na Pěšinách a přilehlém okolí. Každé ráno v pracovní dny mezi 7h a 9h ranní dochází ke zvýšení počtu projíždějících automobilů z důvodu zkrácení průjezdového času lokalitou ze strany řidičů - neochota stát v koloně na ulici Zenklova, případně na semaforech. Ve stejném čase však chodí ulicí děti do nedaleké školky (Na Pěšinách 13) a školy (U Školské zahrady 4). V ulici je instalována dopravní značka s omezením rychlosti na 30km/hod, která není ze strany řidičů dodržována.
  Jsou nějaké možnosti jak dopravu v uvedené lokalitě řešit?

  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (19.10.2020 16:10)
   Vážený pane Olbrichu,

   Problematika zvýšeného provozu v této lokalitě bude řešena s dotčeným orgánem Policií ČR.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: parkování (Zelenka 11.10.2020 10:09) – Doprava
  Sdílet
  Prosím vás parkujeme v ulici Bergerova, kde jsou modré zóny.
  Jenže tam parkují uprostřed auta
  a my nemůžeme někdy vyjet. Nedá se s tím něco udělat ? Děkuji.
  • Odpověď: (12.10.2020 15:22)
   Vážený pane Zelenko, 

   pokud řidiči parkují v rozporu se stanovenou místní úpravou provozu, je nejlepší kontaktovat přímo Městskou polici hl. m. Prahy, která je v tomto kompetentní. Kontakty MP Praha 8 - operační středisko: 222 02 5556; 222 02 5557.

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Placené parkování (Petr 11.10.2020 10:37) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,skončila mě 30.9.2020 platnost zaplaceného parkování v Praze 8.Bydlím na Praze 8. Mám 2 dotazy: Zda vthledem k jarnímu nouzovému stavu byla prodloužena platnost parkování a zda lze vzhledem k omezení návštěvních hodin u vás lze zaplatit parkování jinak,než osobní návštěvou?.
  Děkuji za odpověď.
  Petr
  • Odpověď: (12.10.2020 15:20)
   Vážený pane,

   všechna parkovací oprávnění, platná v době jarního nouzového stavu, byla automaticky prodloužena o dobu jarního nouzového stavu. 
   Parkovací oprávnění je možné uhradit buď osobně na výdejně parkovacích oprávnění, nebo prostřednictvím Osobních stránek uživatele, ke kterým Vám byly zaslány přihlašovací údaje za předpokladu, že jste při registraci parkovacího oprávnění poskytl svoji e-mailovou adresu. 
   Pokud jste si přihlašovací údaje neuložil, kontaktujte přímo referenty výdejny parkovacích oprávnění e-mailem nebo telefonicky.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Hluk ze stavebních prací i o víkendu (Ondřej Mádle 04.10.2020 9:33) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na stavbu v Thámově ulici, projekt Block B. Začínají každý den ráno s nejtěžšími pracemi, ty probudí cele okolí a po hodině přestanou a nasledně je celý den vcelku klid. Chápu, že s tím nic neuděláte, ze je stavební firma sobecká a práci má naplánovanou zrovna takto. Bohužel však kopou/sekají/bourají i o víkendech a to jak v sobotu, tak neděli a není absolutně možné se vyspat a to ŽÁDNÝ den v týdnu. Zároveň zvuk proniká do vnitrobloku Křižíkova 52/48 a zvuk se v něm soustředí a násobí a je neskutečně hlasitý. Mohou v obytné oblasti kopat i od rána i o víkendech? Můžete zkontrolovat, že i ve zmíněném vnitrobloku splňují hlukový limit? Děkuji Mádle
  • Odpověď: (06.10.2020 12:38)
   Vážený pane Mádle,

   Děkujeme za upozornění. 
   Stavebníka upozorníme na dodržování podmínek stavebního povolení, především míru hluku a prachu a pracovní dobu. 
   Vzhledem k tomu, že se stížnosti opakují, budeme na této stavbě provádět další kontroly. Pokud by se opakovala hlučná stavební činnost nadále především v neděli nebo nočních hodinách, prosím zavolejte hlídku MP, která zaznamená čas a bude identifikovat osoby na stavbě a Stavební úřad tak bude moci správní úkony vůči stavebníkovi. 

   S pozdravem 

   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: desinfekce (Jitka 03.10.2020 21:59) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, prosím, bude ještě možnost vyzvednout si někde desinfekci? (Na farmářských trzích jsme nestihli.) Děkuji...
  • Odpověď: (06.10.2020 12:35)
   Vážená paní Jitko,

   výdej dezinfekce veřejnosti byl již oficiálně ukončen. Kontaktujte mě proto prosím přímo na email david.straka@praha8.cz a domluvíme možnost individuálního předání.

   S pozdravem

   Bc. David Straka
   pověřený vedením odboru bezpečnosti a krizového řízení
 • Otázka: Autobusová doprava na zastávce K Letňanům (Kristýna 02.10.2020 22:05) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné nějak řešit každodenní zpoždění autobusů ( 10-20 minut) na zastávce K Letňanům? Mockrát děkuji za odpověď
  • Odpověď: (05.10.2020 14:58)
   Vážená paní Kristýno,

   Váš podnět předáváme Dopravnímu podniku HMP.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Mesicnik Osmicka (M.Vavrova 30.09.2020 21:05) – Kultura
  Sdílet
  Dobry den, proc nemame uz pres 2 roky mesicnik ve schrance? Kdo ma tuto agendu na starosti? Proc jsou finance nasi MC rozhazovany zbytecne, firme, ktera neplni to, za co placena? Proc uz 2 roky se toto snazim s nekym resit a bud nikdo nereaguje nebo to zahraje do autu?
  Dekuji za odpoved.
  • Odpověď: (02.10.2020 10:44)
   Vážená paní Vávrová,

   velice nás mrzí, že Osmičku nedostáváte. Abychom mohli situaci s jejím nedoručováním řešit, musíme znát Vaši adresu. 

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Volby (Daniel 01.10.2020 18:05) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  Chci se zeptat proč Praha 8 nemůže volit a kdo o tom rozhoduje?
  • Odpověď: (02.10.2020 10:39)
   Vážený pane Danieli,

   krajské volby, které se konají tento víkend se netýkají Prahy. Volby do zastupitelstva hlavního města se konají v jiném termínu.
   Letos v Praze 8 nejsou ani senátní volby. Praha 8 nepatří mezi třetinu senátních obvodů, kde letos volby probíhají.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)


Vytisknout