Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla sedm a tři
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Odpovědnost za projekt veřejných kluzišť (Jan Rechnovský 23.01.2018 8:16) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, podle informací z Osmičky 2/18 byly náklady na 3 kluziště 27+4mil. Kč!! (pozn. Elišky Vejchodské)Tyto peníze jsou utraceny za atrakci, která bude fungovat několik měsíců pro pár stovek bruslařů! To v situaci, kdy MČ nemá peníze. Logicky to tedy vyvolává podezření z korupce. Takže. Kdo ze zastupitelů (jmenovitě)schválil tento nesmyslný projekt?
  • Odpověď: (23.01.2018 14:04)
   Vážený pane Rechnovský,

   MČ Praha 8 zakoupila v loňském roce tři velká, moderní mobilní kluziště, která budou v letošním roce a v letech dalších sloužit ke sportovnímu vyžití široké veřejnosti, ale zejména dětí a žáků škol a školek na území naší městské části v zimním období.

   Zvolená technologie umožňuje jak jejich provoz i v tak mírných zimách, jako je, bohužel, opět ta letošní, tak i jejich relativně jednoduché umístění v „jakékoliv“ lokalitě.

   Velice mile nás překvapil veliký zájem o bruslení ze strany nejen „našich“ škol a školek, ale také školních zařízení jiných městských částí. Tento zájem jen dotvrzují víkendy, kdy jsou kluziště opět zcela využita, a to zejména rodiči s dětmi, a kdy zde probíhá také kulturní program pořádaný naší městskou částí. Předpokládáme, že návštěvnost každého kluziště v letošní zimě bude cca 15 000 – 18 000 návštěvníků.

   Přibližně 85 % nákladů, za kterou naše městská část kluziště pořídila byla hrazena z dotace poskytnuté Magistrátem hlavního města Praha. Zastupitelstvo MČ Praha 8 o tomto projektu nerozhodovalo.

   S pozdravem

   vedoucí odboru správy majetku (OSM)
 • Otázka: červené Punto (Hlavsa 20.01.2018 10:53) – Doprava
  Sdílet
  Navazuji na odpověď.
  To zelené Punto vrak evidentně byl, tohle tam sice "jenom" stojí, ale červený disk levého předního kola je proto, že je to použitá rezerva. Ještě jednou píši, že auto není zabezpečené, stojí tam hodně dlouho a kromě nepořádku v něm a pod ním (na což nejsou zákon, chápu) je dost možné, že neplatí za parkování.
  Ani to nevadí? Mně, který si platí za parkování to tedy vadí!
  • Odpověď: (23.01.2018 11:02)
   Vážený pane Hlavso,

   uvedené vozidlo nesplňuje zákonnou definici vraku. V případě nezaplacení parkovacího oprávnění ho načte pravidelně projíždějící skenovací auto a vlastníkovi respektive provozovateli vozidla hrozí postih v podobě pokut.

   Nepořádek v autě je mimo zákonné normy, nepořádek pod vozidlem lze postihnout dle zákona.

   S pozdravem

   vedoucí odboru dopravy (OD)
 • Otázka: Libeňský most (Petr Zbuzek 19.01.2018 18:27) – Doprava
  Sdílet
  Rád bych se připojil k občanským aktivistům, kteří by chtěli Libeňský most nahradit mostem novým a neprovádět jeho rekonstrukci. Na koho bych se mohl na MČ Praha 8 obrátit?
  • Odpověď: (23.01.2018 10:58)
   Vážený pane Zbuzku,

   v současné době probíhá vyhodnocení zátěžových zkoušek Libeňského mostu v ČVUT. Zároveň se čeká na stanovisko Ministerstva kultury o vyhlášení tohoto objektu kulturní památkou. Případné náměty lze směřovat na TSK jako správce mostů a komunikací.

   Souhrnné informace o Libeňském mostu můžete sledovat na našem webu zde.

   S pozdravem

 • Otázka: Jednání o osudu „Hrabalova“ Paláce Svět (Pavel Tesař 23.01.2018 9:54) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  mohl bych Vás požádat o informaci, zda schůzka se zástupci vlastníka Paláce Svět proběhla a zda-li se jednotlivé zúčastněné strany shodli na dalším postupu, příp. jiné výstupu schůzky?
  Děkuji, S pozdravem, Pavel Tesař
  • Odpověď: (23.01.2018 10:11)
   Vážený pane Tesaři,

   bohužel Vás musíme informovat, že schůzka stran Paláce Svět byla ze strany pana Crispina zrušena několik hodin před jejím předpokládaným konáním. Byli jsme ujištěni, že zájem o setkání trvá, a hledáme proto nový termín, kdy bude pan Crispino v Česku.

   S pozdravem

   pracovník vztahů k veřejnosti
   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář tajemníka (OKT)
 • Otázka: Znečištěné chodníky (František Bělák 21.01.2018 13:03) – Životní prostředí
  Sdílet
  Velmi často, především ráno, jsem svědkem toho, kdy jsou chodníky v okolí mého bydliště (Kamenická) zaneřáděny desítkami psích loužiček, které velmi nepříjemně zapáchají a nelze se jim prakticky vyhnout. Neuvažujete o nějakém řešení? V lokalitě totiž chybí jakákoliv místa, kde by psi mohli svou potřebu vykonávat a ta se vsákla.
  • Odpověď: (23.01.2018 8:45)
   Vážený pane Běláku,
    
   problém v Kamenické ulici se týká městské části Praha 7. Dovolíme si Váš podnět předat tamější radnici.
    
   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Veřejná kluziště Praha 8 (Nováková 18.01.2018 13:06) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, v rámci projektu „Veřejná kluziště Praha 8“ jsem se rozhodla pro svůj bruslařský comeback po 20 letech. Předem jsem nastudovala informace o otevírací době na internetu a včera jsem vyrazila na kluziště u ZŠ Glowackého, kde bruslení pro veřejnost končí v 19 hod. Stejná informace byla i na ceduli přímo na kluzišti. Na místo jsem dorazila v 18.30 hod s vědomím, že mi na bruslení zbývá 30 minut, což mi na první sklouznutí bohatě stačilo. Paní v pokladně mě sama upozornila, že budou brzy zavírat, ale o konkrétním čase se nezmínila. K mému překvapení bruslení skončilo již v 18.45 hod. a následně začala úprava ledové plochy. Předpokládám, že v ostatních dnech je tomu také tak a bruslení končí vždy o 15 minut dříve, než je uvedeno. Na letácích je sice napsáno, že: „V rámci provozní doby si Provozovatel vyhrazuje právo na technickou přestávku pro úpravu ledu apod.“, ale když se jedná o definitivní konec provozní doby, mohl by tam čas být uveden správně. Takto jsem zaplatila 40 Kč v podstatě za nic. Na druhou stranu jsem dopadla lépe než pán, který přišel těsně za mnou a půjčoval si brusle. Ten zaplatil za nic jednou tolik co já. Bylo by fajn po 18 hod dát nějakou slevu, když můžete využít pouze cca třetinu zaplacené doby. Předpokládám, že když půjdu na kluziště jiný den, zbývajících 135 minut si odbruslit nemůžu a musím si zakoupit novou vstupenku. Rady typu "přijďte dřív nebo o víkendu" mě opravdu moc nepomůžou, když musím být v práci a o víkendu raději vyrazím mimo Prahu.
  Jinak projekt hodnotím i přes vyšší pořizovací cenu kladně. I kdyby se mělo jenom jedno dítě zvednout od počítače a místo toho si jít ven zabruslit, tak to za to rozhodně stálo, přičemž včera večer jich tam bylo celkem dost.
  S pozdravem
  Nováková
  • Odpověď: (18.01.2018 16:24)
   Vážená paní Nováková,

   úprava ledu se provádí s ohledem na stav kluziště. Dne 17. ledna 2018 se úprava prováděla v době od 18.45 do 19.30 hodin. Od 18.00 hodin personál upozorňoval na čas ukončení.

   V ledu byly trhliny a hlubší díry které se musí ručně opravit. Nelze předem stanovit čas úpravy ledu. 

   Děkujeme za pochopení S pozdravem

   Lubomír Malý
   provozovatel
 • Otázka: Generátor kluziště Ládví (Toman 04.01.2018 1:17) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  Rád bych se zeptal co hodláte dělat s hlukem generátoru na kluzišti ladvi(na začátku prosince zde byl dotaz na toto) a nic se do teď nestalo bydlím v ulici hrubého a hluk je opravdu nesnesitelný a obtěžující i pres zavřená plastová okna a to pro několik stovek lidí bydlících v okolí..rád bych věděl co bude v tomto podniknuto a zda se jedná o projekt Prahy 8 nebo je toto akce soukromníka který s tím nic nedělá a neudělá..dekuji
  • Odpověď: (18.01.2018 15:46)
   Vážený pane Tomane,

   mobilní kluziště, která v zimním období fungují ve třech lokalitách Prahy 8, pořídila do svého majetku městská část Praha 8. 

   Co se Vaší stížnosti na hluk týče, tak v průběhu prosince technici výrobce realizovali opatření k odstranění rezonance generátorů. Dále jsme dodavatele společně s výrobcem požádali o návrh dalšího technického řešení ke snížení hlučnosti. Bohužel jsme jej, i přes urgenci, doposud neobdrželi. Očekáváme jej na počátku příštího týdne.

   Děkujeme za pochopení a trpělivost.
   S podzravem

   vedoucí odboru správy majetku (OSM)
 • Otázka: Legální zdi v okolí sídliště Ládví (Oliver 18.01.2018 0:22) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda se v okolí stanice metra Ládví nachází takzvaná legální zeď, kde lze legálně provozovat street art.
  • Odpověď: (18.01.2018 11:23)
   Vážený pane Olivere,

   o takovéto zdi, bohužel, nevíme. Chystáme však projekty k zvelebení vybraných podchodů. Prosíme, kontaktujte přímo pana starostu Romana Petruse, který je iniciuje.

   S pozdravem

   vedoucí odboru správy majetku (OSM)
 • Otázka: Černé skládky (Milan Šorf 17.01.2018 14:29) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,

  prosím o sdělení seznamu dodavatelů, kteří se v roce 2017 podíleli na odklizení černých skládek na území Prahy 8.

  Děkuji
  • Odpověď: (18.01.2018 8:15)
   Vážený pane Šorfe,

   na základě Vaší žádosti dle zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím, jsme připraveni Vám tuto informaci poskytnout. Prosím, kontaktujte nás přímo.

   S pozdravem

   vedoucí odboru životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: kluziště (novotná 05.01.2018 10:00) – Ostatní
  Sdílet
  Dne 22.11.2017 jsem posílala následující dotaz - bez odpovědi. Prosím znovu o Vaši reakci.

  Vážení, je nehorázné, jak se nakládá s penězi na MČ Praha 8. Kdysi jste se dotazovali občanů, co by si přáli - přáli si altány do základních škol. Mají je? Nemají. Na kluziště se nikdo nikoho neptal a pokud ano, rozhodně nebyla sdělana šokující částka, za kterou bude vše pořízeno. Samozřejmě. Cena je vysoká, když dodavatel musí zničit trávník a poté ho opět dát do původního stavu. Kdybyste se zeptali občanů (tak, jak to máte rádi), tak vám navrhnou mnoho alternativních možností i s blízkým občerstvením (toalety by také jistě nebyly problém). Můj dotaz - konkrétně kdo vybíral prostory pro umístění kluziště a jaké jiné alternativy vyhodnocoval. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (17.01.2018 16:20)
   Vážená paní Novotná,

   vhodné lokality byly vytipovány již v roce 2016. Jak jsme psali již v předchozích odpovědích, byly vybírány zejména s ohledem na infrastrukturu a majetkoprávní vztahy, které byly nejpodstatnějším kritériem, jemuž lokalita koupaliště Ládví odpovídala.

   Ve všech třech lokalitách, kde jsou v této sezóně kluziště umístěny, bylo potřeba připravit povrch pro instalaci kluziště, a to dle projektové dokumentace, která byla součástí zadávacího řízení a která je zveřejněna na webových stránkách naší městské části. 

   S pozdravem

   vedoucí odboru správy majetku (OSM)


Vytisknout