Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané,

máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy. Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme Vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla jedna a osm
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: In-line dráha (Jana Šmatová 16.03.2017 12:21) – Ostatní
  Dobrý den,

  prosím vás, podél Kaizlových sadů byla zřízena dráha pro in-line (v reálu tam byl blokovaný vjezd aut a plot směrem k tramvajím). Nicméně s úpravou tramvajové trati se in-line dráha bohužel zrušila. Mohu vědět proč a zda bude někde jinde znovu zřízena? Děkuji.
  • Odpověď: (20.03.2017 18:37)
   Vážená paní Šmatová,

   Vámi zmiňovaná in-line dráha byla odstraněna v rámci rekonstrukce Sokolovské ulice. In-line dráha se zde obnovovat nebude.

   S pozdravem

   Michal Komenda
   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Modré parkovací zóny v Karlíně (Jana Šmatová 16.03.2017 12:38) – Doprava
  Dobrý den,

  pokud byly zřízeny modré zóny v Karlíně proto, aby z něj nebylo parkoviště, šlo by platnost zón omezit jen na ráno (třeba do deseti hodin) a pak nějak na večer? Přes den je tu na modrých zónách všude prázdno a když chce přijet návštěva s dětmi (s kočárky, odrážedly...) tak musí parkovat o několik ulic dál a děti hnát přes silnice. Stejně tak to komplikuje situaci řemeslníkům, kteří občas potřebují pro něco do auta.
  • Odpověď: (20.03.2017 18:22)
   Vážená paní Šmatová,

   každý návštěvník naší městské části může po uhrazení parkovného kdykoli v oblastech se zavedenými ZPS zaparkovat, a to jak v rezidentní (modré) zóně, tak v zóně smíšené (fialové) a samozřejmě v oranžové (návštěvnické) zóně.

   V modré zóně se platba parkovného provádí pouze prostřednictvím virtuálních parkovacích hodin:
   Ve fialových a oranžových zónách jsou instalovány parkovací automaty.

   Řemeslníci mohou navíc na základě smlouvy o zakázce požádat o parkovací oprávnění.

   Kompletní informace jsou zveřejněny na www.parkujvklidu.cz, ceny parkovného, provozní doba zón a maximální doba parkování v jednotlivých úsecích jsou k vyhledání na https://vph.zpspraha.cz.

   S pozdravem

   Michal Komenda
   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Uzavírka Trojské od 10.3. (Sabina L. 13.03.2017 9:17) – Doprava
  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala na řešení dopravní situace v ulici Trojská.

  Od 10.3. je uzavřena ulice Trojská od Hercovky směrem dolů.
  Bydlím v těsné blízkosti této uzavírky (u Finančního úřadu). Děti chodí do školy v ulici Trojská. Do školy jezdíme necelých 5 minut. Nyní nám bylo řečeno, že jelikož naše bydliště je "před cedulí", musím hledat jinou cestu. To znamená, vydat se v té největší špičce přes Holešovičky, kdy jen projet od Kobyliského náměstí k Bulovce je často na 20 minut. O dalším zatížení Holešoviček směr Blanka nemluvě. Cesta do školy tak místo 5 minut je minimálně o 30 minut delší. Myslím, že jsem jen jeden z mnoha takových případů, kdy uvedené opatření výrazně komplikuje rezidentům přirozený pohyb v oblasti. Nejprve systém jednosměrek, následně parkovací zony a nyní i omezení v přirozeném pohybu v nejbližším okolí bydliště - odvoz a svoz dětí ze školy.
  Holešovičky jsou též v situaci, kdy je nařízeno snížení hluku z důvodu vysokého překročení limitů vzhledem k vysoké dopravě. Nyní se Holešovičkami zvýší průjezd a ranní tlak i těmi, kteří tudy vůbec jezdit nemusí. Dle policie, která nové nařízení hlídá "se máme naučit jezdit do školy spodem" tj. přes Holešovičky.

  Domnívám se, že průjezd Trojskou by prospěl okolní dopravě a zároveň snížil průjezd Trojskou, pokud by byl umožněn alespoň pro přilehlé rezidenty Prahy 8 (Kobylis, Libně).

  Zároveň je uvedeno, že omezení platí do plánované rekonstrukce Trojské od poloviny roku.
  Ta bude za účelem zprůjezdnění následně v obou směrech, či k rekonstrukci dojde opět jen pro průjezd ze spoda?

  Děkuji
  Sabina
  • Odpověď: (20.03.2017 9:43)
   Vážená paní Sabino,

   nové dopravní opatření v ulici Trojská je realizováno z důvodu omezení tranzitní automobilové dopravy. Žádné výjimky z místní úpravy provozu nebudou vydávány. V případě jízdy směrem do centra je nutné použít jiné trasy.

   V rámci plánované rekonstrukce (a po rekonstrukci) ulice Trojská bude dopravní režim ještě řešen. Ale i v tomto případě bude cílem omezení tranzitní automobilové dopravy v ulici Trojská.
    
   S pozdravem

   Marek Černý
   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Odpadkové koše (Vlasta 16.03.2017 11:06) – Životní prostředí
  Dobře znám lokalitu, o které píše ve svém dotazu paní Wheeler (odpověď 15.3.2017). Psí exkrementy jsou odpadkem nejméně příjemným, proto nejvíce zmiňovaným. Ale když ho seberu, kam s ním? V této oblasti je velký problém s jakýmkoliv odpadkem (kapesníček, obal od bonbónu,...) - odpadkové koše zcela vymizely, kontejnery a popelnice jsou nepřístupné, a tak mnoho odpadků skončí na chodníku nebo v okolí.
  Mohli byste proto k navýšení počtu odpadkových košů - nejen na psí exkrementy - přistoupit co nejdříve? Děkuji
  • Odpověď: (17.03.2017 12:44)
   Vážená paní Vlasto,

   instalaci košů plánujeme, nové lokality budou zařazeny.
   K doplnění přistoupíme hromadně v průběhu roku.

   S pozdravem

   Ing. Tomáš Beneš
   pověřený vedením oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Psí exkrementy (Marcela Havrdová 16.03.2017 14:10) – Životní prostředí
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak je to s odklízením psích exkrementů z chodníků. Dříve jezdil pán s vysavačem, pravidelně jsem ho potkávala a ulice byla v pořádku. Nyní(řekla bych od 1/2017) už ho nevidíme a ulice jsou plné exkrementů - jedná se hlavně o ulici U libeňského Pivovaru, kde jen na jedné straně chodníku musíte mezi "bobkama" kličkovat! Někteří jak je vidět, kličkovanou nezvládli. Vím, že to je nezodpovědnost pejskařů,ale zatím jsem žádného nepřistihla, abych ho vykrákala. Dá se s tím něco dělat ? děkuji za zprávu Havrdová
  • Odpověď: (17.03.2017 12:33)
   Vážená paní Havrdová,
    
   úklid psích exkrementů mobilním vysavačem v ulici U Libeňského pivovaru probíhá a to v četnosti 2x týdně. Na konkrétní lokality, které jsou zařazeny do programu úklidu psích exkrementů, se můžete podívat na tomto odkazu.
    
   Bohužel vše, co zmiňujete ve Vaší korespondenci, je závislé na lidském faktoru. Co se týče psích exkrementů, odbor životního prostředí není kompetentní ani k sankcionování majitelů psů za jejich volné pobíhání, popř. za znečištění veřejného prostranství. Je nutné se obrátit na městskou policii, která je v této věci věcně příslušná. Každý majitel má povinnost po svém psu uklízet. Zajištění udržování čistoty se věnuje v Praze obecně závazná vyhláška č. 8/2008, která výslovně uvádí, že v případě znečištění ulice nebo jiného veřejného prostranství výkaly zvířete, musí osoba, která je vlastníkem nebo držitelem zvířete nebo jiná osoba, která má zvíře v dané chvíli ve své péči, neprodleně toto znečištění odstranit.

   S pozdravem

   Mgr. David Zlatý
   pověřený vedením oddělení výkonu státní správy, kontroly a sankčních řízení
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Narkomani a bezdomovci na ulici S. K. Neumanna po druhé (Michal 04.03.2017 23:40) – Sociální problematika
  Dobrý den, na konci slepé ulice S. K. Neumanna se znovu objevili narkomani sídlicí na opuštěném městském pozemku za garážemi. Neustále se motají kolem zmíněných garáží a pozemek za nimi je plný odpadků, rozbitého nábytku a oblečení (viz přiložené foto). Obávám se o bezpečnost své rodiny a důrazně žádám o zabezpečení pořádku a zvýšení bezpečnosti na tomto městském pozemku. Jestli to nedokážete prosím obraťte se na Policii ČR. Myslím, že už tady jednou zasahovala. Také by nebylo špatné, aby jste daný pozemek zabezpečili před vniknutím cizích osob pořádnymi dveřmi se zámkem, který tam chybí, případně nainstalování vhodného bezpečnostného systému. Děkuji předem za specifikaci a načasování kroků, které povedou k nápravě této situace.
  • Odpověď: (17.03.2017 10:00)
   Vážený pane Michale,
    
   v nedávné době proběhlo několik místních šetření odboru životního prostředí ve spolupráci s oddělením krizového řízení.
    
   Výsledkem tohoto jednání bude likvidace odpadu na předmětném pozemku a zajištění proti opětovnému vniknutí závadových osob.
    
   S pozdravem

   Mgr. David Zlatý
   pověřený vedením oddělení výkonu státní správy, kontroly a sankčních řízení
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Volné pobíhání psů (Jana Šmatová 16.03.2017 12:29) – Životní prostředí
  Dobrý den,

  v Kaizlových sadech je zakázáno volné pobíhání psů, ale běžně tam volně pobíhají (a kálejí, aniž by po nich někdo uklízel). Nebylo by možné to nějak uhlídat? A proč zmizely značky podél cestiček, že tam psi pobíhat nesmějí? Děkuji.
  • Odpověď: (17.03.2017 9:53)
   Vážená paní Šmatová,
    
   dle obecně závazné vyhlášky hl. m. Prahy o ochraně veřejné zeleně (dle zákona č. 131/2000 Sb., o hlavním městě Praze) § 3 odst. 1 je ve veřejné zeleni, která je součástí zahrad a parků uvedených v příloze č. 1, zakázáno nechat volně pobíhat psy. Bohužel jako odbor životního prostředí nemáme legitimní prostředky jak tento problém hlídat. Tuto možnost má městská policie, která za volné pobíhání psů a nesbírání psích exkrementů může udílet občanům blokové pokuty na místě.

   Upozornění o zákazu volného pobíhání psů je v návštěvním řádu, který je na několika místech v parku a který jsou návštěvníci parku povinni dodržovat. Umístění značek zvážíme.
    
   S přáním hezkého dne

   Barbora Měkutová
   oddělení plošné správy území
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Nepochopitelné rozdělení zón placeného stání v Karlíně na oblast 8.1 a 8.2 (Vít Tyszyk 15.03.2017 13:20) – Doprava
  Vážená paní, vážený pane,
  rád bych se dotázal, z jakého důvodu byla Invalidovna resp. sídliště Invalidovna v rámci Zón placeného stání zařazena do oblasti 8.2 (kam spadá především Libeň), když Invalidovna vždy byla a stále je součástí Karlína. Mimo jiné, obyvatelé celého Karlína včetně Invalidovny mají stejnou doručovací Poštu na Karlínském náměstí, ale „starý“ Karlín je ale v rámci ZPS oblast 8.1. Obyvatel Karlína, ale držitel oprávnění z Invalidovny (ZPS oblast 8.2) tak např. nemůže ani zaparkovat před poštou, pokud si potřebuje vyzvednout např. těžký balík, nebo příbuzní nemohou např. odvézt své starší či nemocné příbuzné na poštu a počkat na ně, protože zkrátka nesmějí v této oblasti zaparkovat. Zdůrazňuji, že jde také o občany Karlína. Mohou si sice koupit oprávnění pro celou Prahu 8, ale pokud potřebují výjimečně zaparkovat před poštou, připadalo by mně cynické je k tomuto nutit. Přibližně od ulice Březinova po ulici Za Invalidovnou je možné parkování pro rezidenty se zakoupeným oprávněním jak pro oblast 8.1, tak pro oblast 8.2., ale to neřeší popisovanou situaci.
  Prosím tedy o umožnění parkování na Karlínském náměstí všem obyvatelům Karlína, tedy držitelům oprávnění pouze pro oblast 8.2.

  Analogicky k výše uvedenému by mně připadalo rozumné, aby by bylo umožněno parkování všem občanům Městské části Praha 8 poblíž Úřadu MČ Praha 8 a všech jeho pracovišť, kteří mají zaplacené parkování pro jinou oblast, než 8.2., kam náleží ulice Zenklova, Elsnicovo nám. atd. Obyvatelé („starého“) Karlína (8.1) či Kobylis (8.3) tak nemohou zaparkovat před Úřadem MČ Praha 8 a vyřídit si svojí agendu.

  Děkuji a přeji příjemný den
  Vít Tyszyk
  • Odpověď: (17.03.2017 9:40)
   Vážený pane Tyszyku,
    
   jednotlivé oblasti nejsou stanoveny podle katastrálních území. Praha 8 a Praha 5 jsou městskými částmi, které se v rámci ZPS dále člení na tzv. rezidentní oblasti a žadatel může žádat o parkovací oprávnění (POP) jak pro jednu rezidentní oblast, ve které je místně příslušný, tak pro celou ZPS v MČ Praha 8. V Jiných MČ je pro všechny rezidenty platná snížená sazba pouze 1.200 Kč. Je na každém rezidentovi z jednotlivých oblastí, jaké parkovací oprávnění si zvolí.
    
   S pozdravem

   Michal Komenda
   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Odra (Knoppová 15.03.2017 18:49) – Ostatní
  Bourá se část Odry, co tam bude?
  • Odpověď: (17.03.2017 9:30)
   Vážená paní Knoppová, 

   dle pravomocného povolení se odstraňuje nevyužívané a nebezpečné schodiště.

   S pozdravem

   Ing. Pavel Kryštof, MBA
   vedoucí odboru územního rozvoje a výstavby (OÚRV)
 • Otázka: Školství (Petra 15.03.2017 20:33) – Školství
  Dobrý​ den, chtěla bych se prosím zeptat, která základní škola/školy je spádová pro ulici Pod Labuťkou. Dekuji


Vytisknout