Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla devět a sedm
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Náměstí Bohnice (Ondřej Obluk 05.12.2019 20:23) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, více než rok je nákladem 30 mil. CZK opraven prostor náměstí u OC Krakov, postavené prostory pro kavárnu atd. jsou však stále prázdné. Proč tyto investované peníze leží ladem?
  • Odpověď: (09.12.2019 16:18)
   Vážený pane Obluku,

   Vzhledem k nedokončené kolaudaci, nezapojení budovy na elektrickou energii ze solárních panelů a mnoha nedodělků, trval celý proces více jak půl roku. Ještě nemáme například dořešenou dopravní značku se zákazem vjezdu apod. V současné době však máme již vybraného provozovatele v transparentním výběrovém řízení a věříme, že brzy začne místo fungovat ke spokojenosti občanů.

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Vánoční výzdoba veřejného osvětlení (Jarmila Jirásková 29.11.2019 15:32) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, zda bude letos provedena vánoční výzdoba veřejného osvětlení v městské části Bohnice a Trója?
  Děkuji. J.Jirásková
  • Odpověď: (05.12.2019 10:25)
   Vážená paní Jirásková,

   z důvodu špatné finanční situace MČ Praha 8 bylo rozhodnuto letos vánoční osvětlení neinstalovat.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: Vánoční osvětlení (Karel Řezníček 29.11.2019 13:40) – Kultura
  Sdílet
  Dobrý den,z jakého důvodu nejsou letos vánoční LED světla na sloupech VO a vůbec chybí celá vánoční výzdoba která byla v minulých letech? Děkuji za odpověď Karel Řezníček
  • Odpověď: (05.12.2019 10:22)
   Dobrý den, pane Řezníčku,

   z důvodu špatné finanční situace MČ Praha 8 bylo rozhodnuto letos vánoční osvětlení neinstalovat.

   S pozdravem

   pověřen vedením odboru kultury, sportu a mládeže a památkové péče (OKSMPP)
 • Otázka: uklid na uul. Vojenova (Vilmante 26.11.2019 9:55) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobry den. Stav na ul. Vojenova je nesnesitelny, probiha tam vubec nejaky uklid? Vedle je parcik, vali se odpad po posezeni bezdomovcu, ten samy odpad se pak vali na ulici...Zasilam fotky...
  • Odpověď: (05.12.2019 10:18)
   Vážený pane Vilmante,

   žádost o úklid ulice Vojenova byla předána Technické správě komunikací hl.m. Prahy a obratem přišlo ujištění, že úklid je objednán a bude proveden co nejdříve.

   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Hohl 
   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: problém s PŘECHÁZENÍM (Barbora Pochmanova 29.11.2019 9:36) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den

  chtěla jsem se zeptat, jak si představujete situaci na Prosecké . Jak jsou tam ty špatné semafory směrem na Palmovku. A ted se to tam jeste opravuje. Ten komplikovaný prechod z tram. zastavky U krize a chci jit smerem na proseckou. Vy jset to tam celé ZABRALI - nebo nejaka firma. A já uz nemuzu SKORO s KOČÁRKEM projít ty semafory a protoze se tam KVULI ZABRANE STAVBĚ nevejdeme. JA potrebuji se dostat domu. Nelze to nejak vyresit, že by se třeba trochu posunuli? ? !!!!!Stejne tamtudy ty lidi chodi pres krizovatku protoze jinudy nemuzou a pres bus vam chodit stejne nebudou .... Děkuji za vasi odpověd
  S pozdravem
  Barbora Pochmanová
  • Odpověď: (04.12.2019 13:38)
   Vážená paní Pochmanová, 
    
   odbor dopravy ÚMČ Praha 8 není v této věci kompetentní. Státní správu na komunikaci Prosecká i Zenklova vykonává odbor pozemních komunikací a drah MHMP, oddělení silničního správního úřadu, který povoloval i Vámi zmiňovaný zábor veřejného prostranství.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Horňátecká (J. Maun 28.11.2019 8:38) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  bylo by možné nad křižovatkou Horňátecká/Přemyšlenská ve směru do centra zřídit odbočovací pruh vlevo do Přemyšlenské? Středový pás je myslím pro toto opatření dostatečně široký. Toto opatření by umožnilo zřídit samostatný pruh pro autobusy, tak aby nemusely využívat zařazování před křižovatkou (v podstatě vzájemné křížení s auty), což je v ranním hustém provozu nebezpečné a zároveň to zneužívají i někteří motoristé, kvůli kterým mohou autobusy popojíždějící pouze v pravém pruhu nabrat výrazné zpoždění.

  Děkuji za odpověď.
  JM
  • Odpověď: (04.12.2019 10:39)
   Vážený pane Maune, 

   Váš dotaz předáváme oddělení silničního správního úřadu, odboru pozemních komunikací a drah MHMP, který je v této věci kompetentní, k vyjádření.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)


   Vážený pane Maune,

   Váš podnět na zřízení odbočovacího pruhu v křižovatce Horňátecká – Přemyšlenská jsme zaslali k odbornému posouzení oddělení Útvaru dopravního inženýrství Technické správy komunikací . Realizace Vámi navrženého opatření bude záviset na výsledku posouzení, zajištění finančního krytí a na celopražských prioritách.  Děkujeme za Váš zájem o zvýšení bezpečnosti a plynulosti automobilového provozu v Praze 8.

   Ing. Jiří Tumpach, MBA
   specialista silničního správního úřadu
   HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
   MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
 • Otázka: Thomayerovy sady (Filip Votruba 19.11.2019 10:34) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den, v krásných a udržovaných Thomayerových sadech je množství nově vyhlížejících košů na odpadky a psí výkaly. Při víkendové procházce měly úplně všechny do jednoho otevřené dno se smetím a výkaly rozesetými po blízkém okolí. Nevím, jestli IPODEC zvolil nevhodné koše, které se samovolně otevírají, anebo je jejich pracovníci nedbale zajišťují, výsledek je každopádně tristní a celé místo značně dehonestuje.
  • Odpověď: (04.12.2019 9:57)
   Vážený pane Votrubo,

   děkujeme za Váš podnět. Svozová společnost IPODEC byla ÚMČ P8 vyzvána, aby zkontrolovala odpadkové koše v dané lokalitě. V případě, že objeví koš s porouchaným mechanismem, tak zajistí jeho opravu, nebo náhradu. Bohužel jsou odpadkové koše v Thomayerových sadech opakovaně terčem vandalů. Každopádně pokud by se problémy s koši opakovaly, tak mě neváhejte kontaktovat a pokud možno ke svému podnětu přidejte i číslo rozbitého koše, případně fotodokumentaci.

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: Likvidace psích exkremetů (Kristýna Vaňková 18.11.2019 10:35) – Životní prostředí
  Sdílet
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, jak městská část Praha 8 řeší likvidaci psích exkrementů, které končí v odpadkových koších na ně určené, a jestli se do budoucna plánuje jejich možné třídění nebo využití - přeci jen se jedná o bioodpad. Také by mě zajímalo, zda v rámci ochrany životního prostředí přemýšlíte o zavedení rozložitelných či kompostovatelných sáčků na psí exkrementy.
  Předem děkuji za odpověď.
  S pozdravem, Vaňková
  • Odpověď: (04.12.2019 9:52)
   Vážená paní Vaňková,

   žádné speciální využití pro psí exkrementy městská část Praha 8 nemá. Zařazení psích exkrementů do cirkulární ekonomiky je poměrně problematické, ať už z hlediska chemických vlastností, tak z hlediska toho, že v koších na psí exkrementy končí i velké množství ostatního odpadu. O zavedení kompostovatelných sáčků z výše uvedených důvodů aktuálně neuvažujeme. 

   S pozdravem

   oddělení kontroly ovzduší, odpadů a správních činností
   odbor životního prostředí (OŽP)
 • Otázka: osmička pro rodinu (Vokálová 24.11.2019 21:45) – Školství
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, proč přestala fungovat osmička pro rodinu a dětský kluby krabík a komunitní centrum U Pazderek. Děkuji Vokálová V.
  • Odpověď: (26.11.2019 11:09)
   Dobrý den,

   Osmička pro rodinu funguje. Pouze v posledních dnech došlo k výpadku fungování webu www.osmickaprorodinu.cz, který je nyní již funkční.
   Zde naleznete kalendář akcí.

   S pozdravem

   Kateřina Halfarová
   Osmička pro rodinu
 • Otázka: Novák (Michal 21.11.2019 8:11) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěl bych se informovat, kdy končí funkční období ředitelů škol ZŠ U školské zahrady, ZŠ Žernosecká, ZŠ B. Hrabala a ZŠ BUrešova. Na webových stránkách škol nebo MČ tato informace není uvedena. Jakým způsobem probíhá konkurz na tyto pozice? Děkuji. Michal Novák
  • Odpověď: (25.11.2019 14:51)
   Vážený pane Nováku, 

   funkční období Mgr. Staňkové, ředitelky ZŠ a MŠ U Školské zahrady, končí k 31. 7. 2024, funkční období RNDr. Čerňanské, ředitelky ZŠ Žernosecká, končí k 31. 7. 2020, funkční období Mgr. Trojanové, Ph.D., ředitelky ZŠ Bohumila Hrabala, končí k 31. 7. 2024 a funkční období Mgr. et. Bc. Mlejneckého, ředitele ZŠ Burešova, končí k 31. 7. 2024. 

   Konkursní řízení na funkci ředitele probíhá v souladu se školským zákonem a příslušnou vyhláškou – v tomto případě vyhláškou č.  54/2005 Sb., ve znění pozdějších předpisů. 

   S pozdravem

   vedoucí odboru školství (OŠ)


Vytisknout