Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
 
*
Sečtěte čísla dva a sedm
 
 

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: ostranění značek (Dagmar Pohunková 08.10.2019 12:23) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  šlo by zařídit odstranění přenosných zákazových značek v oblasti Lindnerova x Podlipného?
  Vzhledem k tomu,že neplní svoji funkci a nikdo je nerespektuje akorát překážejí a padají na zaparkovaná auta.
  Při uzavírce Primátorské je vedena objízdná trasa přes Lindnerovou do Podlipného,značky si stejně řidiči posunuli a parkují v křižovatce, v protisměru, zhotoviteli stavby a městské policii je to jedno,měšťákům parkují takříkajíc přímo pod okny a oni to nevidí.
  Svozové firmy už ani nechtějí vyvážet odpad,bo se nevytočí a případné karamboly jdou vždy na triko řidiče svozové firmy.
  Tak ty značky prosím odstraňte ať zbytečně nepřekážejí.
  Hezký den.
  • Odpověď: (10.10.2019 15:56)
   Vážená paní Pohunková,

   zákazy zastavení není možné odstranit, jelikož jsou součástí projektu DIO schváleného PČR, Krajským ředitelstvím policie hl. m. Prahy, odborem služby dopravní policie.  Zákazy zastavení jsou osazeny v místech, kde je potřeba zajistit bezpečný průjezd v rámci objízdné trasy. Neukázněnost obyvatel, kteří svévolně dopravní značení přemísťují, řeší zhotovitel průběžně a na naše upozornění bude kontrola prováděna častěji. Skutečnost, že by byl problém se svozem odpadu nám není známa. V takových případech nás svozová firma informuje a problém se neprodleně řeší.
   Váš podnět předáváme současně zástupcům Městské policie.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: parkování nákladních aut na sídlišti Bohnice (Táňa N. 04.10.2019 8:52) – Doprava
  Sdílet
  Velmi mě pobouřila Vaše odpověď na dotaz, který učinila jedna z obyvatelek sídliště Bohnice, týkající se
  parkování 3 - 6 dodávek (nákladních aut)jednoho podnikatele, které zabírají místo pro osobní auta občanů zde bydlících. Z odpovědi odpovědného pracovníka je cítit absolutní nezájem o tento problém, prostě je vše v pořádku, podnikatel nic neporušuje a tím to končí. Takže kdyby podnikatel rozšířil svůj vozový o dalších dvacet nákladních aut, klidně by měl na sídlišti bezplatné parkoviště pro všechny vozy. Parkováni nákladních aut a obřích firemních dodávek je, bohužel, na sídlišti Bohnice čím dál víc rozšířené. To je opravdu takový problém nainstalovat např. dopravní značky se zákazem parkování nákladních vozů?
  • Odpověď: (10.10.2019 15:43)
   Vážená paní,

   Místní komunikace jsou ze zákona veřejně přístupné.
   Noční stání (20-6 h) nákladních automobilů nad 3,5t je na území hl. m. Prahy místní úpravou provozu zakázáno. 
   Řešit přestupky proti tomuto zákazu je v kompetenci  MP hl. m. Prahy, OŘ Praha 8, kterou můžete, v případě podezření, že je spáchán přestupek, kontaktovat přímo: Operační středisko MP Praha 8: 222 02 5556; 222 02 5557.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Neusnosna situace parkovani v Bohnicich (Jiri Ciz 05.10.2019 19:59) – Doprava
  Sdílet
  Vážení,
  obracím se na Vás z důvodu neúnosné situace parkování vozidel v Bohnicích v oblasti ulic Lindavská, Bukolská, Podhajská pole a Čimická. Situace se velmi zhoršila po rozšíření rezidentních zón do oblasti Šutky a k Čimickému háji. Parkovací místa ve výše uvedených ulicích jsou téměř neustále obsazená, auta zde parkují dojíždějící ze Středočeského kraje a v odpoledních a večerních hodinách jsou ulice opět plné, neboť zde parkují všichni, kdo využívají tělocvičny a sportoviště na Slovanu Bohnice. Na parkovištích zde parkují i kamiony a auta stojí i na chodnících a v zeleni. Situace se opakuje každý den včetně víkendů. Opravdu by bylo vhodné začít situaci s parkováním řešit.
  Děkuji.
  • Odpověď: (09.10.2019 13:48)
   Vážený pane Číži,

   Děkuji za podnět.
   V současné době bohužel není možné zakázat vjezd návštěvníkům sportovišť resp. ostatních návštěvníků do zmíněných ulic.
   Místní komunikace jsou ze zákona veřejně přístupné.
   Noční stání (20-6 hod.) nákladních automobilů nad 3,5t je na území hl. m. Prahy místní úpravou provozu zakázáno. Tento podnět včetně podnětu stání vozidel na chodnících a zeleni předáváme MP hl. m. Prahy, OŘ Praha 8, která je v tomto kompetentní.
   Zavedení ZPS v oblasti Bohnic se v tuto chvíli neplánuje. Váš podnět evidujeme.

   Děkuji za pochopení.
                          
   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Ukazatele času na Kobylisich (Karel 07.10.2019 22:07) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  Proč již minimálně měsíc nefungují uakzatele času a teploty u autobusové zastávky Kobylisy? Je jich tu minimálně 5 a žádná z nich nefunguje přinejmenším měsíc v kuse.
 • Otázka: dokončení vozovky v ul. Cafourkova (Helena Vojtková 04.10.2019 23:11) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  podle vyjádření TSK, které máme vyvěšeno na nástěnce, měla být oprava chodníků a komunikace hotova koncem září. Bohužel v posledním týdnu veškerá činnost ustala, jenom dva až tři lidé pracují na pokládání červených kostek do chodníku na protější straně. Bohužel o chodnících před domem si zatím, při tomto pracovním tempu, můžeme nechat jenom zdát, stejně tak o dokončení vozovky. Prosím o odpověď, jaký je skutečný termín dokončení prací.
  S pozdravem
  Vojtková
 • Otázka: prkování malých motocyklů (Matěková 04.10.2019 12:26) – Doprava
  Sdílet
  Jak je vyřešené parkování malých motocyklů na chodnících v ulici Křižíkova, pracovník městské policie uděluje pokuty na chybné pakování,ale dle informacích se to děje jenom někde.
  • Odpověď: (08.10.2019 10:42)
   Vážená paní Matěková, 

   motocykly na chodníku parkovat nesmí.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: budova Billa Lodžská (Jiří Dostál 02.10.2019 12:09) – Ostatní
  Sdílet
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal, co bude v budově bývalé Billy v Lodžské ulici v Bohnicích.
  Děkuji Dostál
  • Odpověď: (03.10.2019 15:25)
   Dobrý den,

   při rozhovoru s majitelem objektu jsem byl informován, že by v prostoru bývalé Billy mělo být znovu nákupní středisko. Bohužel MČ Praha 8 není majitelem objektu, tedy nemohu tuto informaci garantovat, ani garantovat termín, který byl neformálně zmíněn - jaro 2020. 

   Krásný den

   Jiří Vítek
   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: znaceni (jirka 02.10.2019 0:53) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý večer chtel bych se zeptat proč v ul.Vosmíkovych kde už je takhle málo parkovacích míst jste vyznačili zakaz stání znackou V12a respektivě z jakého duvodu? dekuji za odpověd.
  • Odpověď: (03.10.2019 14:15)
   Vážený pane Jirko,

   Váš dotaz předáváme místně příslušnému silničnímu správnímu úřadu Odboru pozemních komunikací a drah Magistrátu hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: doprava v klidu - nepojízdná vozidla (Tereza Blažková 01.10.2019 12:59) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěla bych upozornit na několik nepojízdných vozidel (špatný technický stav, bez značek apod.), která volně parkují na sídlišti Bohnice (konkrétně kolem bytových domů v okolí Hnězdenké ul.) a zabírají tak parkovací místa obyvatelům. Nemohly by probíhat nějaké pravidelné kontroly parkovacích stání, tak aby tato vozidla byla průběžně svými majiteli odstraňována? Už nyní je situace s parkováním na sídlištích špatná.
  Děkuji.
  • Odpověď: (02.10.2019 15:13)
   Vážená paní Blažková,

   Vaše upozornění na vozidla v okolí Hnězdenské ulice předáváme Správě služeb hl. m. Prahy k prověření dané lokality. 

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: jednosměrná ulice Stejskalova (Jana Mala 25.09.2019 10:49) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  při zjednosměrnění ulice Stejskalova bylo i na tomto fóru argumentováno tím, že by při výjezdu na Zenklovu nebylo možné odbočení dle vyhlášky(už si přesně nepamatuji ten pojem ale šlo o nějaké úhly) Každý druhý den jsme svědkem toho, že Stejskalovou do protisměru projíždí velká popelářská a auta a rozhodně nemají s odbočením na Zenklovu žádný problém. Vedle stojící strážník jim jen kyne. Není tedy toto zjednosměrnění pouze " buzerace" (omlouvám se za ten výraz) pro obyčejné řidiče, kteří musí k odbočení na Zenklovu objíždět půlku Dolní Libně? Pokud se a na křižovatce bezproblémů vytočí nákladní auto, proč je problém tam pustit osobní? Děkuji.
  • Odpověď: (01.10.2019 10:12)
   Vážená paní Malá,

   dopravní režim zde stanovil místně příslušný silniční správní úřad Odbor pozemních komunikací a drah Magistrátu hl. m. Prahy v rámci akce rekonstrukce ulice Zenklova.
   Je zde zohledněno šířkové uspořádání komunikací (zejména ulice Stejskalova) a také bylo nutné zohlednit vyčkávací prostor před nově vzniklou světelnou signalizací.
   V případě bližších informací je nutné se obrátit na výše uvedený odbor Magistrátu hl. m. Prahy (Ing. Lukáš Vopava, Lukas.Vopava@praha.eu).
                          
   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)


Vytisknout