Ďáblický háj plný odpadků

Úklid Ďáblického háje, 6. dubna 2019Při sobotním dobrovolném úklidu Ďáblického háje v rámci celorepublikové akce „Ukliďme Česko – 06.04.2019“ uklidilo 132 dobrovolníků celkem 2,14 tuny odpadků. Dobrovolníci, mezi kterými byli i skauti Bohnice, se vrhli již v 9 hodin dopoledne do všech zákoutí Ďáblického háje, plnili pytle odpadky a dávali je k hlavním cestám, odkud je do kontejneru převážel traktorem pan Jiří Jiřík z Lesů hlavního města Prahy. Během dvou a půl hodin úklidu byl přistavený kontejner vrchovatě naplněný odpadky.

Celá akce byla ukončena opékáním buřtů na veřejném ohništi v Ďáblickém háji, při kterém zahrál na kytaru a zazpíval Tomáš Karmazín. Dohled nad ohněm měli hasiči z SDH Praha 8 Bohnice, a tak se nikdo nemusel bát, že by táborák uhasl či naopak, že by se nekontrolovaně rozšířil.

Dobrovolný úklid Ďáblického háje pořádal stejně jako březnový úklid Čimického háje spolek Vědomý dotek. Tentokráte za podpory městské části Praha 8, SDH Praha 8 Bohnice, Lesů hlavního města Prahy a Osmičky pro rodinu.

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří pomohli uklidit Ďáblický háj. Zejména pak skautům Bohnice a panu Jiříkovi.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Úklid Ďáblického háje, 6. dubna 2019 Opékání buřtů – úklid Ďáblického háje, 6. dubna 2019

Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 11.04.2019
Vytisknout