Aktuality z oblasti bezpečnosti

1 2 3 4 
 • Drop In: Praha 8 a Nemocnice Na Bulovce žádají rychlé řešení problémů

  19.03.2019
  Pražská Nemocnice Na Bulovce opět zvýšila bezpečnostní opatření kvůli drogově závislým návštěvníkům. Vedení nemocnice dopisem požádalo o řešení velmi závažné situace i vedení MČ Praha 8. Místostarostka Vladimíra Ludková okamžitě zahájila první potřebná jednání.
 • Zastupitelstvo městské části Prahy 8 jednohlasně schválilo vznik Jednotky sboru dobrovolných hasičů Prahy 8

  15.03.2019
  Ve středu 13. března 2019 zastupitelstvo Prahy 8 na svém 3. zasedání jednomyslně schválilo vznik Jednotky sboru dobrovolných hasičů Prahy 8. Sbor dobrovolných hasičů bude mít nově zřízenu vlastní výjezdovou jednotku a bude tak nově k dispozici blíže událostem v případě nouze.
 • Praha 8 se rozloučila s létem

  12.10.2018
  3. ročník oblíbené akce Rozloučení s létem proběhl ve čtvrtek 11. října 2018 na prosluněné louce Žernosecká. Díky skvělému počasí a bohatému programu navštívilo akci přes tisíc dětí.
 • Ládví podle zprávy policie pro MČ Praha 8 není problémová oblast

  30.08.2018
  Na sociálních sítích se objevují stížnosti na zhoršenou bezpečnost v lokalitě Ládví. Proto si vedení MČ Praha 8 vyžádalo zpracování zprávy Police ČR a Městské police stran kriminality. Skutečnost je dle zprávy zcela odlišná od situace popisované v různých Facebookových skupinách.
 • Starosta Petrus poděkoval policistům a hasičům za jejich službu veřejnosti

  20.06.2018
  Starosta MČ Praha 8 již po třetí poděkoval v úterý 19. června 2018 příslušníkům Policie České republiky, Městské policie hl. m. Prahy a Hasičského záchranného sboru ČR za jejich příkladnou a obětavou službu veřejnosti.
 • Projekt DIGI SVĚT V Praze 8 v plném proudu

  28.05.2018
  V půlce května 2018 byl zahájen projekt MČ Praha 8 a její příspěvkové organizace Osmička pro rodinu DIGI SVĚT. Projekt se zaměřuje na nástrahy internetu, které číhají na každého z nás. V červnu proběhnou další akce.
 • Pozor na podezřelé muže v okolí ZŠ Glowackého

  25.05.2018
  Kolem ZŠ Glowackého, v jejím okolí a i v Čimicích se pohybuje podezřelý muž s potetovanými pažemi a drdolem s dredy a čtyři barevné dodávky. Lákají děti dovnitř se slovy, že jim volala maminka, že je mají hned přivézt domů.
 • Policisté, hasiči či záchranáři se prezentovali v Praze 8

  21.09.2017
  Již podruhé proběhla prezentace jednotlivých složek integrovaného záchranného systému (IZS) na území MČ Praha 8. Ve čtvrtek 21. září 2017 se jí zúčastnilo přes 1 200 dětí z celkem deseti škol.
 • Starosta Prahy 8 po roce ocenil výjimečné policisty a hasiče

  20.09.2017
  V úterý 19. září 2017 byli v obřadní síni Libeňského zámku za účasti starosty MČ Prahy 8 Romana Petruse slavnostně oceněni příslušníci Policie České republiky, Městské policie hl. m. Prahy a Hasičského záchranného sboru ČR.
 • Pozor na podomní prodejce zabezpečovací techniky!

  30.06.2017
  Na komisi pro bezpečnost se v týdnu před prázdninami obrátil syn pána vyššího věku s tím, že na ďáblickém sídlišti, konkrétně v ulici Famfulíkova, řádila parta podomních prodejců, která zvonila na byty a nabízela zejména seniorům speciální vložky do zámku bytových dveří. Potencionální zákazníky muži strašili falešnými informacemi o vykradených sousedních domech a bytech.
 • Pozor na letní kriminalitu

  05.06.2017
  Konec školního roku, začátek dovolených a prázdnin se blíží mílovými kroky. A s nimi i výlety a delší pobyty na chalupách a chatách nebo tam, kde se o nás za naše uspořené peníze starají jiní. Co to pro nás znamená: pomineme-li potřebu zvýšené ostražitosti před úrazy, jedovatými hady a exotickými šelmami, může nám zážitek z dovolené zkazit poberta, který si usmyslel, že si pomůže na náš účet.
 • Byla slavnostně zahájena výstava nového komiksu „Komisař Simon zasahuje“

  11.04.2017
  V pondělí 3. dubna 2017 byla v Obchodním centru Krakov (Lodžská 850/6, Praha 8) slavnostně zahájena výstava nového vzdělávacího komiksu „Komisař Simon zasahuje“. Akce proběhla za účasti starosty městské části Prahy 8 Romana Petruse (ČSSD) a předsedy komise pro bezpečnost MČ Prahy 8 Zdeňka Nagovského (KSČM), který je spolu s policistou Janem Holubem a ilustrátorem Romanem Kliským autorem tohoto komiksu.
 • Strážníci se dozvěděli, jak jednat s lidmi pod vlivem drog

  17.03.2017
  V úterý 14. března 2017 byli v nově zrekonstruované klubovně Obvodního ústavu sociálně zdravotnických služeb strážníci městské policie z Obvodního ředitelství Prahy 8 školeni, jak komunikovat s lidmi pod vlivem drog.
 • Nový komiks zlepší výuku dětí v oblasti bezpečnosti

  16.03.2017
  Nový vzdělávací komiks městské části „Komisař Simon zasahuje“ informuje o bezpečnostních rizicích a hrozbách v současné společnosti. Je určen žákům druhého stupně základních škol, kam bude bezplatně distribuován a učitelé jej tak budou moci využít při výuce.
 • Ledová past

  07.02.2017
  Dne 26. ledna došlo v Thomayerových sadech v Libni poblíž povodňových vrat mezi Vltavou a Rokytkou k nemilé události, při níž bojovaly o život hned dvě živé bytosti. Paní středního věku a pes, který se dostal na nedostatečně zamrzlou vodní hladinu. Ta se se psem probořila a jeho tělo zmizelo pod vodou.
 • Držme se svých peněženek

  16.12.2016
  A je to zase tady. Advent není jen měsíc nákupů a shánění dárků, ale bohužel i hodokvas pro ty, kteří se živí nepoctivým způsobem. Policie ČR upozorňuje na zvýšený výskyt kapesních krádeží, zejména v okolí Florence. Není divu. Praha je evropským velkoměstem, do kterého se sjíždějí lapkové z celé Evropy a právě vánoční svátky bývají vyvrcholením jejich celoročního nepoctivého snažení.
 • Zkouška uzávěru Rokytky a Libeňských přístavů

  17.10.2016
  Od středy 19. října do pátku 21. října 2016 proběhne velká provozní zkouška uzávěru vodního toku Rokytka a Libeňských přístavů.
 • Memorandum o protipovodňových opatřeních

  07.10.2016
  Na memorandum o protipovodňových opatřeních na Rokytce je pozitivní odezva ze strany hl. m. Prahy.
 • MČ Praha 8 ocenila vybrané policisty a hasiče

  29.09.2016
  V úterý 27. září 2016 proběhlo v obřadní síni Libeňského zámku za účasti starosty MČ Prahy 8 Romana Petruse (ČSSD) a předsedy Komise pro bezpečnost Zdeňka Nagovského (KSČM) slavnostní ocenění příslušníků Policie České republiky, Městské policie hl. m. Prahy a Hasičského záchranného sboru ČR.
 • Kontejner na použité injekční stříkačky

  10.08.2016
  V parku Těšnov byl instalován kontejner pro vhazování použitých injekčních stříkaček. Uživatelé drog do něj mohou vhodit použité injekční stříkačky. Kontejner bude v letních měsících vybírán jednou za 2 dny a v zimních jednou za 3 dny.
1234