Aktuality z oblasti bezpečnosti

1 2 3 4 5 
 • Pomozte najít podezřelého z vloupání do RD

  15.08.2023
  Pražští policisté se od konce července zabývají případem vloupání do rodinného domu v Praze 8. Dosud neznámý podezřelý vnikl otevřenými dveřmi do domu a odcizil tam dvě peněženky s platebními kartami, klíč od vozidla a kosmetickou tašku se šminkami.
 • Nabíjení koloběžek v bytech, doslova hazard se životem

  31.07.2023
  Elektrokoloběžky jsou stále oblíbenějším dopravním prostředkem ve městech, umožňujícím rychlé a ekologické přepravování. Jejich rostoucí popularita však přináší také nová rizika a bezpečnostní otázky, zejména pokud jde o nabíjení těchto zařízení v bytech. V tomto článku si povíme o nebezpečí šíření kouře a vhodném způsobu hašení při potenciálních požárech spojených s nabíjením elektrokoloběžek v bytových prostorách.
 • Podvody na online bazarech

  13.12.2022
  V poslední době raketově roste počet podvodů na internetu, a to i u nás v Praze 8. Nejčastěji se s podvody můžeme setkat na online bazarech a tržištích, jako jsou Sbazar, Bazoš, Vinted nebo Facebook Marketplace.
 • V Praze 8 zničil požár stodolu se slámou a senem, zasahovaly jednotky z třetího stupně

  10.11.2022
  Šest profesionálních a devět dobrovolných jednotek zasahovalo 09.11.2022 v Praze 8, v ulici U Drahaně, u požáru slámy a sena ve stodole na ploše 50 × 10 metrů. Při příjezdu první jednotky byl objekt zasažen prakticky v plném rozsahu.
 • Strážníky a policisty potřebujeme především v ulicích

  08.09.2022
  Včera proběhla v oblasti Florence a Palmovka preventivní bezpečnostní akce, kterou iniciovali starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS) s místostarostou pro bezpečnost a krizové řízení Jiřím Vítkem (Patrioti) a radním a předsedou komise pro bezpečnost Liborem Paulusem (ODS).
 • Inovativní přístup k přípravě a řešení krizových situací a mimořádných událostí

  05.05.2022
  Cílem projektu je formulovat inovativní metodiku a vytvořit softwarový nástroj pro podporu krizového řízení, přípravy a řešení katastrof na území MČ Praha 8, zahrnující nejen krizové řízení ale i ochranu obyvatelstva a vedoucí ke zvýšení kvality života občanů MČ Praha 8 a jejich bezpečnosti.
 • Manuál: Co dělat, když...?

  24.03.2022
  Místostarosta Prahy 8 Jiří Vítek připravil s týmem odboru bezpečnosti a krizového řízení MČ Praha 8 manuál pro případ mimořádné situace s názvem „Co dělat, když…?“
 • Dar dobrovolným hasičům Prahy 8: velkokapacitní cisterna

  27.10.2021
  Na Libeňském zámečku převzala jednotka sboru dobrovolných hasičů Praha 8 velkokapacitní cisternu Tatra 815, kterou v minulosti používal Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy.
 • Strážníky a policisty potřebujeme především na ulicích

  26.10.2021
  Nejen včera proběhla v oblasti Florence preventivní bezpečnostní akce, kterou iniciovali starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS) s místostarostou Jiřím Vítkem (Patrioti) a radním a předsedou komise pro bezpečnost Liborem Paulusem (ODS). Účastnili se jí kriminalisté SKPV Obvodního ředitelství policie Praha III.
 • Kontaktní centrum pro online setkávání odsouzených a jejich blízkých

  20.07.2021
  Na Praze 8 otevřelo Generální ředitelství vězeňské služby a Asociace organizací v oblasti vězeňství jedno z kontaktních míst pro online návštěvy odsouzených. Rodina a blízcí budou moci navštívit odsouzené online a zůstat tak v častějším kontaktu.
 • Hasičská stanice v Praze 8 dostala zelenou

  20.05.2021
  Dnešní souhlas členů Výboru pro územní rozvoj, územní plán a památkovou péči Zastupitelstva hl.m.Prahy se změnou územního plánu umožní výstavbu nové hasičské stanice pro oblast Čimice a Bohnice. Stalo se tak na žádost Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy a městské části Praha 8.
 • Akce Jehla

  05.05.2021
  Strážníci MP Praha 8 se opět zapojili do Akce Jehla s cílem snížit riziko šíření nakažlivých onemocnění a pomoci k hlubšímu povědomí o správném chování při nálezu infekčního materiálu. Zvýšenou pozornost věnovali dětským hřištím a pískovištím.
 • Praha 8 testuje své zaměstnance

  09.03.2021
  Každý týden budou zaměstnanci Prahy 8 testováni antigenními testy. Vedení městské části tak chce na úřadě vytvořit co nejbezpečnější prostředí. Příkladem šlo nejužší vedení Prahy 8, které se nechalo otestovat mezi prvními.
 • Letos bez petard!

  31.12.2020
  Pro používání volně prodejné pyrotechniky 31. prosince 2020 a 1. ledna 2021 platí nová pravidla stanovená vyhláškou hlavního města Prahy.
 • Dočasné uzavření budovy Místního oddělení Policie České republiky Kobylisy

  01.10.2020
  Oznámení občanům: Dnem 05.10.2020 se z důvodu rozsáhlé rekonstrukce uzavírá budova Místního oddělení Policie České republiky Kobylisy, Obvodní ředitelství Praha III (na adrese Zenklova č.p. 91/225). Útvar bude od 05.10.2020 od 10.00 hod. přijímat trestní a jiná oznámení občanů na Policejní stanici Ďáblice.
 • Šmejdi mají nový trik, jak zneužít důvěru seniorů

  26.08.2020
  Dříve často praktikované předváděcí akce předražených výrobků už zřejmě tolik nezabírají. Tzv. šmejdi se nevzdávají a přišli s novým trikem, jak zneužít důvěřivost starších lidí a vymámit z nich peníze. Seniory v bytových domech přesvědčují, že zámky na jejich dveřích nejsou dostatečně bezpečné vůči zlodějům. A rovnou jsou připraveni na místě zámek vyměnit za údajně bezpečnější. Samozřejmě za neúměrně vysokou cenu. Právě takový případ nyní řeší radnice Prahy 8. Kvalifikovaný je jako přestupek pro porušování tržního řádu.
 • Bouřky v Praze poslaly na premiérový „ostrý“ zásah Jednotku sboru dobrovolných hasičů Prahy 8

  15.06.2020
  Výjezdní hasičský vůz Dennis s šestičlennou posádkou na svůj historicky první ostrý zásah včera vyslal centrální dispečink pražských hasičů kvůli přívalovému dešti, který zatopil suterén Polikliniky Mazurská v Praze 8 – Bohnicích. Dennis na místo dorazil za 9 minut od zavolání, přesně v 19.36 hod.
 • Strážník městské policie v Praze 8 Václav Lapec je nominován na ocenění Zlatý záchranářský kříž

  29.01.2020
  Městská policie hl.m.Prahy se rozhodla nominovat za rok 2019 na prestižní ocenění Zlatý záchranářský kříž strážníka z Prahy 8 Václava Lapce. Zlaté záchranářské kříže znamenají nejvyšší ocenění záchranářských činů. Z rukou ředitele pražské městské policie Eduarda Šustera převzal Václav Lapec také medaili Za záchranu života.
 • Prevence: Jak postupovat, je-li nařízena evakuace

  06.01.2020
  Při některých mimořádných událostech (povodně, požár, únik nebezpečných látek) může dojít k situaci, kdy je nezbytné z ohroženého objektu nebo oblasti přemístit obyvatelstvo, zvířata, příp. movitý majetek, aby nedošlo ke ztrátám na životech nebo poškození zdraví či majetku.
 • Osmá městská část v prosinci instalovala dva defibrilátory

  20.12.2019
  Osmá městská část v prosinci instalovala dva defibrilátory (AED) na místa, kde je běžně větší pohyb lidí a může se stát, že zde přístroj bude zapotřebí.