Aktuality z oblasti bezpečnosti

1 2 3 
 • Byla slavnostně zahájena výstava nového komiksu „Komisař Simon zasahuje“

  11.04.2017
  V pondělí 3. dubna 2017 byla v Obchodním centru Krakov (Lodžská 850/6, Praha 8) slavnostně zahájena výstava nového vzdělávacího komiksu „Komisař Simon zasahuje“. Akce proběhla za účasti starosty městské části Prahy 8 Romana Petruse (ČSSD) a předsedy komise pro bezpečnost MČ Prahy 8 Zdeňka Nagovského (KSČM), který je spolu s policistou Janem Holubem a ilustrátorem Romanem Kliským autorem tohoto komiksu.
 • Strážníci se dozvěděli, jak jednat s lidmi pod vlivem drog

  17.03.2017
  V úterý 14. března 2017 byli v nově zrekonstruované klubovně Obvodního ústavu sociálně zdravotnických služeb strážníci městské policie z Obvodního ředitelství Prahy 8 školeni, jak komunikovat s lidmi pod vlivem drog.
 • Nový komiks zlepší výuku dětí v oblasti bezpečnosti

  16.03.2017
  Nový vzdělávací komiks městské části „Komisař Simon zasahuje“ informuje o bezpečnostních rizicích a hrozbách v současné společnosti. Je určen žákům druhého stupně základních škol, kam bude bezplatně distribuován a učitelé jej tak budou moci využít při výuce.
 • Ledová past

  07.02.2017
  Dne 26. ledna došlo v Thomayerových sadech v Libni poblíž povodňových vrat mezi Vltavou a Rokytkou k nemilé události, při níž bojovaly o život hned dvě živé bytosti. Paní středního věku a pes, který se dostal na nedostatečně zamrzlou vodní hladinu. Ta se se psem probořila a jeho tělo zmizelo pod vodou.
 • Držme se svých peněženek

  16.12.2016
  A je to zase tady. Advent není jen měsíc nákupů a shánění dárků, ale bohužel i hodokvas pro ty, kteří se živí nepoctivým způsobem. Policie ČR upozorňuje na zvýšený výskyt kapesních krádeží, zejména v okolí Florence. Není divu. Praha je evropským velkoměstem, do kterého se sjíždějí lapkové z celé Evropy a právě vánoční svátky bývají vyvrcholením jejich celoročního nepoctivého snažení.
 • Zkouška uzávěru Rokytky a Libeňských přístavů

  17.10.2016
  Od středy 19. října do pátku 21. října 2016 proběhne velká provozní zkouška uzávěru vodního toku Rokytka a Libeňských přístavů.
 • Memorandum o protipovodňových opatřeních

  07.10.2016
  Na memorandum o protipovodňových opatřeních na Rokytce je pozitivní odezva ze strany hl. m. Prahy.
 • MČ Praha 8 ocenila vybrané policisty a hasiče

  29.09.2016
  V úterý 27. září 2016 proběhlo v obřadní síni Libeňského zámku za účasti starosty MČ Prahy 8 Romana Petruse (ČSSD) a předsedy Komise pro bezpečnost Zdeňka Nagovského (KSČM) slavnostní ocenění příslušníků Policie České republiky, Městské policie hl. m. Prahy a Hasičského záchranného sboru ČR.
 • Kontejner na použité injekční stříkačky

  10.08.2016
  V parku Těšnov byl instalován kontejner pro vhazování použitých injekčních stříkaček. Uživatelé drog do něj mohou vhodit použité injekční stříkačky. Kontejner bude v letních měsících vybírán jednou za 2 dny a v zimních jednou za 3 dny.
 • Proběhl Den bezpečnosti Prahy 8

  21.07.2016
  MČ Praha 8 uspořádala 20. června na hřišti u ZŠ Glowackého Den bezpečnosti pro děti a rodiče. Mottem této akce bylo „Prevencí proti úrazům ke zdravému dětství“. Program nabídl seznámení s bezpečným chováním jak dětí, tak rodičů a ukázky základů první pomoci hravou formou.
 • Místní samosprávy budou společně prosazovat zlepšení protipovodňových opatření na Rokytce

  22.06.2016
  Představitelé místních samospráv dnes (22. června 2016) v Říčanech slavnostně podepsali memorandum o vzájemné spolupráci ohledně protipovodňových opatření na vodním toku Rokytka. Cílem memoranda je dlouhodobá a úzká spolupráce na společném řešení protipovodňové ochrany po celé délce tohoto vodního toku.
 • Pozor na chmatáky! Není kapsář jako kapsář, ale oškube vás každý

  04.05.2016
  Kapesní zloději tvořili v kriminálním podsvětí vždy zvláštní kastu. Nepožívali sice nikdy výsad „machrů kasařů“, to ovšem neznamená, že by byli ve svém podivném řemesle méně obratnější či vynalézavější.
 • Pozor na podvodné sbírky

  26.04.2016
  V posledních dvou týdnech bylo na území městské části Praha 8 zadrženo několik osob, které se od kolemjdoucích snažily vylákat prostředky prostřednictvím fiktivní sbírkové akce. Všichni zadržení na policii vypověděli, že se prostřednictvím podvodné sbírky snažili získat peněžní prostředky pro vlastní potřebu.
 • Jarní kurzy bezpečného chování pro děti a dospělé

  31.03.2016
  Radnice osmé městské části pro vás opětovně připravila kurzy bezpečného chování. Kurzy se uskuteční od 2. května v Domu dětí a mládeže v Dolákově ulici v Bohnicích a od 5. května v základní škole U Školské zahrady v Kobylisích.
 • Přednáška o terorismu pro žáky Prahy 8

  24.03.2016
  V úterý 22. března 2016 proběhla v Kulturním domě Krakov beseda pro žáky druhého stupně s expertem na bezpečnost, generálem Andorem Šándorem.
 • Zvýšená bezpečnostní opatření v Praze

  23.03.2016
  Pražská policie od včerejšího dne posiluje běžný výkon služby v ulicích metropole. Na těchto zvýšených opatřeních se spolu s policisty podílí i strážníci městské policie a od dnešního rána i příslušníci Armády ČR
 • Poděkování za pomoc po požáru bytu

  23.02.2016
  Paní Lenka Kalinová děkuje za pomoc městské části, jejím představitelům a pracovníkům, farnosti Bohnice, spoluobčanům i sousedům, po nešťastném požáru jejího bytu v lednu 2016.
 • Pozor na předvánoční kriminalitu!

  01.12.2015
  Na co si dát pozor na vánočních trzích, v nákupních centrech nebo na přeplněných zastávkách MHD a jak si nenechat zkazit Vánoce. Tipy od Policie ČR.
 • Praha zavedla úplný zákaz podomního prodeje

  20.11.2015
  Na území hl. m. Prahy bude od dubna příštího roku zaveden úplný zákaz podomního prodeje. V případě porušení zákazu hrozí prodejcům vysoké pokuty.
 • Kurzy bezpečného chování pro děti a dospělé v Praze 8

  23.10.2015
  Od prvního listopadového týdne budou v praze 8 probíhat kurzy bezpečného chování. Lekce jsou určeny pro všechny občany bez rozdílu věku a jsou zdarma.
123