Aktuality z oblasti kultury a volného času

1 2 3 4 5  další 
 • Bohnický ústavní hřbitov bude ve správě Prahy 8

  12.04.2021
  Několik let trvající jednání o správě hřbitova nyní díky opakovanému rozhodnutí Rady hl. m. Prahy končí. Hřbitov se dostává do správy městské části Praha 8. Dříve patřil pod ministerstvo zdravotnictví, následně jako nepotřebný majetek byl předán Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových a byl uzavřen pro veřejnost.
 • Bohnická velikonoční hra aneb vítání jara

  26.03.2021
  Připravili jsme pro vás další interaktivní zábavnou a vzdělávací QR hru pro celou rodinu nebo jednotlivce. Hra začíná před KD Krakov, kde si vyzvednete herní karty nebo si je sami vytisknete z této stránky. Pokud budete tisknout sami, nezapomeňte též na vytištění mapy.
 • Knihovna otevřela výdejní okna – Knihokna

  19.02.2021
  Městská knihovna v Praze znovu otevřela výdejní okna pro vyzvednutí objednaných titulů nebo vrácení výpůjček.
 • Hrabala a Lustiga připomene Libeňský svět

  04.02.2021
  Městská část Praha 8 si pronajala v ulici Pivovarnická 3 v Libni společenský sál se záměrem vytvořit zde muzeum s kulturním centrem pod názvem „Libeňský svět“.
 • QR Karlínský masopust 2021

  01.02.2021
  Karlínské Spektrum a MČ Praha 8 pro vás připravili trochu jiný masopust neboli Karlibeňskou masopustní pátračku.
 • Výstava: 100 let skautingu v Kobylisích

  22.01.2021
  Od 22. února do 16. dubna 2021, Úřad MČ Praha 8, tzv. Bílý dům, U Meteoru 6, Praha 8. Otevřeno každý všední den. Vstup zdarma.
 • Zeď nad Vychovatelnou bude vyprávět příběh Anthropoidu

  10.01.2021
  Praha 8 se úspěšně zapojila do projektu Galerie hl. města Prahy „MuralArtUM 2020“, v rámci které Praha výtvarně upravuje nevzhledné betonové plochy v obydlených oblastech.
 • V Bohnicích vzniká naučná stezka plná příběhů

  23.12.2020
  Cílem budování naučné stezky je ukázat místním i přespolním, že Bohnice nejsou jen sídliště a léčebna. Tvůrci stezky si předsevzali, že na 24 panelech představí místní tisíciletou historii, jeden z nejstarších románských kostelů, továrnu na dynamit postavenou již tři roky po jeho objevení, raně středověkou tvrz ukrytou pod zemí, chtějí popsat historii zdejších spolků, sportů, školství, přírodní bohatství... Zkrátka, že Bohnice, Čimice i Troja skrývají spoustu příběhů, které čekají, až je někdo bude vyprávět. A díky nim si můžeme uvědomit, kam až sahají naše kořeny.
 • ANKETA: Podpořte vánoční strom Prahy 8 v anketě o nejkrásnější vánoční strom pražských městských částí

  18.12.2020
  Letošní advent na náměstích má kvůli pandemii o poznání jinou atmosféru, než je obvyklé. Zdobí je sice svátečně nasvícené domy i stromy, ale leckde je tentokrát neobklopily stánky trhovců, nebo jich je výrazně méně. V anketě redakce Pražské drbny můžete hlasovat, ve které pražské městské části stojí nejkrásnější vánoční strom.
 • Libeňská vánoční hra

  15.12.2020
  Dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Hra je určena pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce. Cílem hry je najít místo, kde se v Praze objevil první vánoční stromeček. My máme to štěstí, že se tak stalo právě v Libni léta páně 1812.
 • Libeňský zámek – místo významných dějinných milníků

  14.12.2020
  250 let od přestavby Libeňského zámku do současné podoby. Jeho předchůdce-gotická tvrz-stála na tomto místě už ve 14. století.
 • Výzva: Zpěvem proti koronanáladě

  03.12.2020
  Pedagogové ZŠ Bohumila Hrabala v Praze 8 nazpívali, natočili a sestříhali videoklip s názvem Písnička ONLINE. Originální text učitelé zazpívali na melodii Justina Timberlake. Svým hudebním klipem chtěli vyjádřit téma „jak jsme strávili karanténu“ a ukázat, že zpěv je skvělý lék proti „koronanáladě“.
 • Zpěvák a skladatel Miroslav Paleček oslavil sedmdesáté páté narozeniny

  16.11.2020
  Ve čtvrtek 12. listopadu 2020 oslavil sedmdesáté páté narozeniny zpěvák a skladatel Miroslav Paleček. K jeho jubileu mu za Prahu 8 na Libeňském zámku popřál mnoho zdraví a životních sil radní Michal Švarc.
 • VIP matiné – Benefiční koncert prof. Štěpána Raka

  12.10.2020
  V pátek 11. září 2020 se v době Coronaviru a s tím spojených náročných opatření konečně povedlo uskutečnit dlouho plánovaný a z dubna odložený benefiční koncert vynikajícího kytarového virtuosa prof. Štěpána Raka, který slaví své významné výročí.
 • Je 8. října, Památný den Sokola. Proto na Libeňském zámku vlaje dnes jeho vlajka.

  08.10.2020
  Sokolové po celé republice oslaví dnes tradiční Památný den sokolstva, i když kvůli epidemiologickým opatřením v značně omezeném rozsahu. Památný den sokolstva je připomínkou tisíců obětí sokolů a sokolek v boji za svobodu, samostatnost a demokracii. Od roku 2019 je oficiálním významným dnem České republiky.
 • Zrušení vybraných kulturních akcí pořádaných MČ Praha 8

  01.10.2020
  Z důvodu nouzového stavu a epidemiologických opatření, platných od 5. října 2020, se ruší akce pořádané odborem kultury ÚMČ Praha 8.
 • Tři osobnosti převzaly Čestné občanství Prahy 8

  30.09.2020
  Obřadní síň Libeňského zámku zažila včera (29.09.2020) výjimečnou událost – udílení Čestných občanství Prahy 8. Slavnostní udílení čestných občanství proběhlo v Praze 8 již pošesté. Ocenění Čestný občan Prahy 8 převzali Doc. MUDr. Iva Holmerová, Ph.D., zakládající ředitelka Gerontologického centra v Praze 8, Plk. Julián Slepecký, bojovník proti totalitě a za demokracii v zastoupení své manželky Oldřišky a MUDr. Slavoj Brichcín, sexuolog a psychiatr.
 • „To kolo je mého tatínka,“ duchapřítomně opáčila Jindřiška dvěma zvědavým udavačkám

  30.09.2020
  Před sedmdesáti osmi lety jí bylo 14 let. Jmenovala Jindřiška Nováková. Většina ji ale spíše zná jako "tu holčičku s kolem". Byla to totiž právě ona, která po útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha odklidila Kubišovo zakrvácené kolo.
 • Potopa roku 1890

  03.09.2020
  Přesně před 130 lety během velké zářijové povodně, při které byl mimo jiné i proražen Karlův most, došlo u Invalidovny k velké tragédii: Při záchranných pracích zde zahynulo 20 vojáků z nedalekých Ferdinandových (dnes Karlínských) kasáren.
 • Dětský balet Praha hledá nové talentované děti ve věku 4–16 let

  01.09.2020
  U nás tančí děti pro radost, vystupují pravidelně v mnoha projektech a nádherných celovečerních představeních. Profesionální přístup k dětem, všeobecná pohybová a taneční příprava, zábava a rozličné možnosti, jak trávit volný čas, spolupráce s významnými umělci a tanečníky, spolupráce s divadly, TV a reklamou.
Vytisknout