Aktuality z oblasti kultury a volného času

1 2 3 4 5  další 
 • LIBRE: V Libni se otevřelo nové reuse a komunitní centrum

  18.04.2024
  Prostor, kam mohou lidé přinést a zdarma odložit věci, které jsou v dobrém stavu, ale už je nevyužijí, nabízí nové reuse a komunitní centrum Libre v Libni v Praze 8. Zároveň bude sloužit jako galerie, čítárna, hrací koutek a komunitní prostor pro rodiče s dětmi. Hlavním cílem je vzdělávat veřejnost v oblasti udržitelnosti.
 • Nové komunitní a reuse centrum Libre vystřídá Libeňský svět

  11.04.2024
  Poležet na stejném gauči, kde si hověl spisovatel Arnošt Lustig, nebo posedět u jeho psacího stroje Urania, na němž tvořil svoje díla, můžou návštěvníci komunitního a reuse centra Libre, které Praha 8 otevírá 17. dubna v Libni v Pivovarnické ulici.
 • A ven! Studio ALTA se připravuje na novou sezónu

  04.04.2024
  Studio ALTA sídlící od loňského roku v pražské Libni představuje veřejnosti novou programovou sezónu, ve které oživí své venkovní prostory a libeňské podzámčí. Současně s nabitým kulturním programem bude probíhat rozsáhlá rekonstrukce vnitřních prostor budovy, ve které bude kulturní centrum sídlit nejméně do roku 2035.
 • Výročí narození Bohumila Hrabala a Vladimíra Boudníka připomněly besedy s Jaromírem Hanzlíkem a Oldřichem Kaiserem

  02.04.2024
  Ve Velké mlýně v Libni se se konaly oslavy 110 let od narození Bohumila Hrabala a 100 let od narození Vladimíra Boudníka. Oba umělci společně prožili v pražské Libni řadu let. I když povahou byli oba úplně jiní, spojovaly je podobné pohledy, názory i stejný přístup k životu.
 • Ve Velkém mlýně vystavují Střípky z Hrabalovy galaxie

  20.03.2024
  Ve Velkém mlýně v Praze 8 -Libni probíhá výstava s názvem „Střípky z Hrabalovy galaxie“, která je věnována životu jednoho z nejvýznamnějších českých spisovatelů druhé poloviny dvacátého století. O malby se postaral jeho kamarád, grafik a malíř Vladimír Boudník. Tomu je pro změnu věnována výstava „Vladimír Boudník 100 let“ v Grabově vile.
 • V Praze 8 se představily loutkové soubory

  15.03.2024
  V Divadle Karla Hackera v Praze 8 se konal 46. ročník festivalu pražských a středočeských amatérských loutkařů.
 • Přerušení výstavy o Bohumilu Hrabalovi a Vladimíru Boudníkovi

  14.03.2024
  Z důvodu svátků (Velikonoce) a konání konference bude několik dní uzavřen Velký mlýn a tím bude nepřístupná výstava Bohumil Hrabal a Vladimír Boudník.
 • Přijďte na Pražské věže s Prahou 7 a 8

  08.03.2024
  Pražské věže, velká celodenní dobrodružná hra po Pražských věžích, proběhne v neděli 14. dubna 2024 na území Libně, Karlína, Holešovic a Bubenče.
 • Trh pro dobrou věc přinesl desítky tisíc korun

  20.02.2024
  Dobrá věc se podařila. V KD Ládví proběhl v prvním únorovém týdnu charitativní Trh pro dobrou věc. Podobnou akci, byť pod jiným názvem přitom Praha 8 uspořádala už podesáté. V grafu se můžete podívat, jak při posledních pěti ročnících rostl objem vašich dobrovolných příspěvků. Děkujeme!
 • Studio ALTA se přesouvá na veřejné kluziště

  16.01.2024
  Na konci ledna přesouvá pražské Studio ALTA svůj umělecký program na plochu dočasného venkovního kluziště u Velkého mlýna, přímo před brány svého libeňského působiště. Čtyřdenní program ALTA NA LEDU v jedinečných podmínkách se odehraje od 24. do 27. ledna 2024.
 • V Praze 8 učí děti bruslit profesionálové

  12.01.2024
  V Praze 8 se opět bruslí ve velkém. Městská část vybrala provozovatele kluzišť ve výběrovém řízení, zrušila doplatky na energie pro jejich provozovatele a zavedla dotované bruslení místních škol a školek, pro které navíc zajistila výuku s profesionálními trenéry.
 • Tříkrálová sbírka 2024

  11.12.2023
  Každá koruna pomáhá. Prosíme, podarujte vyslance Charity Česká republika, pomůžete tak lidem v nouzi.
 • Praha 8: Kalendář, pohlednice, rozšířená realita, vzdělání

  14.11.2023
  Je dobře, že i v dnešní digitalizované době neztrácí tištěný kalendář své kouzlo a je součástí našich domovů i kanceláří. Kalendář má obrovskou sílu. Může být opravdovým uměleckým dílem a velmi silnou formou prezentace. Také ale může být silným lidským příběhem, který stál u jeho zrodu.
 • Pěvecká skupina Joyful natočila klip na skladbu Sing

  18.10.2023
  Zpívání je radost, tak zní motto pěvecké skupiny Joyful působící na Praze 8. V létě natočili díky přispění městské části klip na skladbu Sing, který je plný radosti. Právě tato skladba patří k oblíbeným položkám v repertoáru na jejich koncertech na Praze 8.
 • Grabova vila hostí další ročník Salonu výtvarníků

  12.10.2023
  V Grabově vile probíhá další, tentokrát již 19. ročník Salonu výtvarníků. Nabízí díla od 84 amatérských i profesionálních autorů. 33 z nich se této přehlídky letos účastní poprvé.
 • Knihovna, kavárna i kulturní centrum: Velký mlýn po desítkách let ožil

  05.09.2023
  V Libni byl včera slavnostně odemčen barokní Velký (Löwitův) mlýn. Nejen že došlo k rekonstrukci historické budovy, byl jí dán i nový význam. V prostorech bývalého mlýna nyní funguje pobočka městské knihovny, která bude mít otevřeno celý týden. Knížku si návštěvníci budou moci přečíst u šálku kávy nebo sklenky vína z místní kavárny.
 • Divadlo Kámen zahajuje novou divadelní sezónu

  05.09.2023
  Ve čtvrtek 14. září od 19.30 hod. zahájí Divadlo Kámen novou sezónu představením „2024: Julie a Winston“. 22. září je na programu nejnovější hra „Můj bratr mesiáš“.
 • Do Starých Bohnic přijel poprvé Napoleon Bonaparte

  04.09.2023
  Městská část Praha 8 uspořádala ve spolupráci se spolkem Bohnice žijí první ročník akce s názvem Napoleonské slavnosti. Na akci nechyběla dobová hudba, uniformovaní vojáci z počátku 19. století i francouzská gastronomie, kterou mohli návštěvníci ochutnat.
 • Divadlo pod Palmovkou představí 7. ročník mezinárodního festivalu Palm Off Fest

  04.09.2023
  Divadlo pod Palmovkou odstartovalo předprodej vstupenek na další ročník Mezinárodního setkání divadel (nejen) střední Evropy Palm Off Fest, který se zaměřuje na politické a celospolečenské kontroverzní otázky. Letos proběhne od 13. října do 20. října 2023.
 • Již brzy zazní v Libeňském zámku tóny nového klavíru

  10.08.2023
  Na Libeňský zámek se nastěhovalo nové klavírní křídlo. Starý klavír, už téměř čtyřicetiletý, bohužel dosloužil.