Aktuality ze životního prostředí

1 2 3 4 5  další
  • Sběr jedlých tuků a olejů

11.10.2019
    Jedlé tuky a oleje je v současné době možné odevzdat na všech sběrných dvorech hl. m. Prahy či v rámci mobilního svozu odpadů.
  • Pocitová mapa Prahy 8 – označte místo, které chcete změnit

06.08.2019
    Je vám na určité tramvajové zastávce nebo v konkrétní ulici doslova vedro? Máte možnost na to upozornit v unikátní pocitové mapě. Tato mapa slouží k systematickému sběru názorů a pocitů obyvatel k tématu kvality životního prostředí.
  • Cisterna od PVK – ideální volba při napouštění bazénu

04.06.2019
    S teplým počasím přichází doba napouštění zahradních bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.
  • Bezpečný jarní úklid

12.04.2019
    S jarní sezónou bývají započaty dobrovolnické úklidové akce, které mohou být spojeny s nálezy injekčních stříkaček. V takových případech je potřeba si uvědomit, že odklízení pohozených injekčních stříkaček je riziková manipulace s infekčním materiálem.
  • Ďáblický háj plný odpadků

11.04.2019
    Při sobotním dobrovolném úklidu Ďáblického háje v rámci celorepublikové akce „Ukliďme Česko – 06.04.2019“ uklidilo 132 dobrovolníků celkem 2,14 tuny odpadků. Dobrovolníci, mezi kterými byli i skauti Bohnice, se vrhli již v 9 hodin dopoledne do všech zákoutí Ďáblického háje, plnili pytle odpadky a dávali je k hlavním cestám, odkud je do kontejneru převážel traktorem pan Jiří Jiřík z Lesů hlavního města Prahy. Během dvou a půl hodin úklidu byl přistavený kontejner vrchovatě naplněný odpadky.
  • V Praze 8 začíná jarní blokové čištění ulic

03.04.2019
    V Praze 8 začíná jarní blokové čištění ulic. Jeho jarní část začíná ve vybraných ulicích v Libni od 3. dubna 2019 a bude v 37 blocích probíhat do 11. června stejného roku. Podzimní čištění pak proběhne podle bloků v termínech od 23. srpna do 25. října 2019. Úklid probíhá vždy v čase od 8.00 do 15.00 hod.
  • Deratizace

22.03.2018
    Informace o deratizaci prováděné městskou částí Praha 8 a hlavním městem Praha.
  • Sběr nebezpečných složek komunálního odpadu

24.02.2016
    Informace o sběru nebezpečných složek komunálního odpadu a aktuální harmonogram svozu.
  • Kontejnery na velkoobjemový odpad

18.04.2016
    Aktuální termíny přistavení kontejnerů na velkoobjemový odpad.
  • Svoz bioodpadu

18.04.2016
    Aktuální termíny přistavení velkoobjemových kontejnerů na bioodpad. Váš bioodpad bude zpracován na kompost, který je využíván v zemědělství, pro pražskou zeleň či na rekultivaci.
  • Školy na Osmičce získaly ocenění za sběr monočlánků

15.01.2019
    V roce 2018 se do sběru monočlánků zapojilo již 11 škol a školek v MČ Praha 8. Jejich zástupci převzali 15. ledna 2019 z rukou místostarosty Tomáše Tatranského a Michaely Helclové, zástupkyně společností ECOBAT s. r. o., Osvědčení o přínosu pro životní prostředí za rok 2018.
  • Kam s vánočním stromečkem?

09.01.2019
    Jak naložit po Vánocích s odzdobeným stromkem? Možností je několik.
  • V trojském útulku městské policie opět nadělovala Diakonie Broumov

19.12.2018
    V úterý 18. prosince 2018 proběhla v trojském útulku pro opuštěná zvířata, který spravuje městská policie, tradiční předvánoční nadílka.
  • Víte kam odložit oleje ze smažených řízků a kaprů?

10.12.2018
    Na každém z 19 sběrných dvorů jsou umístěny nádoby na použité oleje a tuky z domácností. Odložení je zcela zdarma, pouze je potřeba oleje zbavit zbytků jídla a přinést je na sběrný dvůr v uzavřené PET lahvi (nikoliv ve skleněné nádobě).
  • Do listopadového úklidu se zapojily tři desítky dobrovolníků

12.11.2018
    V sobotu 10. listopadu 2018 proběhl již tradiční dobrovolný úklid organizovaný MČ Praha. Jako obvykle byla veřejnost vyzvána, aby vytipovala místo, které by si úklid nejvíce zasloužilo. Pro listopad tak bylo vybráno okolí Kauflandu na Střížkově.
  • Deratizátoři PVK potkanům naservírovali třináct a půl tisíce kilogramů nástrah

01.11.2018
    Deratizátoři Pražských vodovodů a kanalizací se letos při plošné deratizaci stokové sítě, která probíhala od dubna do října, nenudili. Zamířili ke třinácti a půl tisícům kanalizačních vstupů a do každého z nich uložili jeden kilogram nástrah.
  • Lesy hl.m. Prahy pokračují v odstraňování nepůvodního akátu z pražských lesů

24.10.2018
    V průběhu tohoto týdne Lesy HMP zahajují práce spojené s managementem akátových porostů na území hlavního města Prahy. Tyto práce potrvají až do listopadu. Postupně se tak nahrazují porosty trnovníku akátu dřevinami, jež jsou součástí přirozené skladby lesů v pražské oblasti.
  • Praha 8 bojuje proti holubům – na Ládví umístí bodce přímo na pouliční lampy

17.10.2018
    MČ Praha 8 připravuje instalaci bodců proti holubům na pouliční osvětlení na Ládví. Reaguje tak na nelehkou situaci obyvatel dané lokality, kterým ptáci znečišťují motorová vozidla. Instalace bude provedena na přelomu října a listopadu 2018.
  • Praha 8 se rozloučila s létem

12.10.2018
    3. ročník oblíbené akce Rozloučení s létem proběhl ve čtvrtek 11. října 2018 na prosluněné louce Žernosecká. Díky skvělému počasí a bohatému programu navštívilo akci přes tisíc dětí.
  • Problematika krmení holubů a udržování čistoty veřejného prostranství

10.10.2018
    Odbor životního prostředí Úřadu městské části Praha 8 obdržel již několik podnětů obyvatel, které trápí znečišťování veřejného prostranství holubím trusem a krmení holubů. Krmit holuby by obyvatelé neměli. Krmení holubů a jiných zvířat na veřejných prostranstvích či soukromých pozemcích a objektech není samo o sobě žádným právním předpisem zakázáno.