Aktuality ze životního prostředí

1 2 3 4 5  další
  • Ocenění školám na Osmičce za recyklaci monočlánků

16.01.2018
    Devět školských zařízení MČ Praha 8 převzalo 16. ledna 2018 Osvědčení o přínosu pro životní prostředí za rok 2017.
  • Spolu8bio – projekt komunitního kompostování v Praze 8

16.01.2018
    Osmá městská část zahajuje ve spolupráci se spolkem Ekodomov projekt komunitního kompostování s názvem Spolu8bio. Jeho cílem je během jara tohoto roku umístit pět komunitních kompostérů pro potřeby obyvatel Osmičky.
  • Kam s ním? Vánoční strom nepatří do kontejneru

05.01.2018
    Kam s vánočním stromkem? Možností je několik.
  • Předání diplomu MŠ Poznaňská za první místo v soutěži ve sběru tvrdého pečiva

22.12.2017
    Dne 19. prosince 2017 předala radní Anna Kroutil v MŠ Poznaňská diplom za první místo v soutěži ve sběru tvrdého pečiva pro koně Městské policie hl. m. Prahy v Troji v kategorii MŠ.
  • U BD Krynická vznikne nový chodník

26.12.2017
    Radnice Prahy 8 se rozhodla v roce 2018 vybudovat zpevněný chodník na ploše zeleně s vyšlapanou pěšinou před bytovými domy ze strany ulice Mazurská.
  • Park Dlážděnka se dočká obnovy

18.12.2017
    Park Dlážděnka v Kobylisích se dočká revitalizace. Memorandum o společném postupu podepsali správci pozemků městská část Praha 8 a Česká správa sociálního zabezpečení. Revitalizace započne již v roce 2018.
  • Nová „zelená linka“ na odboru životního prostředí

13.12.2017
    Odbor životního prostředí zprovoznil novou zelenou linku, na které mohou občané sdělit svůj podnět či dotaz.
  • Víte kam odložit oleje ze smažených řízků a kaprů?

05.12.2017
    Málo kdo si dovede představit štědrovečerní večeři bez smaženého kapra nebo řízku. Víte kam správně odložit použité oleje z těchto smažených pokrmů?
  • Praha zapůjčuje kompostéry

01.12.2017
    V rámci podpory domácího kompostování Hlavní město Praha podalo žádost o dotaci na nákup kompostérů v 68. výzvě OPŽP. Předmětem projektu je pořízení 1750 ks kompostérů, které budou zdarma zapůjčeny a následně po 5 letech darovány zájemcům. Žadateli mohou být fyzické osoby. Podmínkou projektu je umístění kompostéru na vlastním či pronajatém oploceném pozemku na území hl. m. Prahy.
  • Sběrné separační nádoby jsou zpět na Palmovce

30.11.2017
    Separační nádoby na papír, sklo, plast, kovy a nápojové kartony jsou zpět na Palmovce. Nádoby jsou určeny pouze obyvatelům. Živnostníci nesmějí do těchto nádob odkládat odpad vznikající při jejich podnikatelské činnosti.
  • Jak správně separovat do podzemních kontejnerů

30.11.2017
    Podzemní kontejnery mají omezenou velikost vhozu a to hlavně z bezpečnostních důvodů (dle normy EU). Správným vkládáním odpadu se vyhneme ucpávání vhozové klapky a následně hromadění odpadu kolem vhozových domečků. Nebuďte lhostejní k našemu okolí.
  • Zenklova ulice v Praze 8 bude zelenější

28.11.2017
    Jedna z hlavních dopravních tras v Libni v Praze 8, Zenklova ulice se dočká komplexní revitalizace. Kromě rekonstrukce technické a dopravní infrastruktury, která právě probíhá pod vedením Technické správy komunikací a Pražské vodohospodářské společnosti, naplánovalo vedení městské části Praha 8 také revitalizaci ostrůvků zeleně.
  • Úspěšný projekt pro obyvatele Karlína pokračuje – nádoby na tříděný odpad až do domu

15.11.2017
    Hl. m. Praha nabízí vlastníkům objektů novou službu, kterou je umístění sběrných nádob na separovaný odpad na papír, plast a sklo do domovního vybavení (nádoby o objemu 120 a 240 litrů) dle prostorových možností objektu a počtu nájemců, kterým budou nádoby určeny.
  • V Karlíně vznikne nový park pro pejskaře

09.11.2017
    Pro majitele psích miláčků vznikne další park na území městské části Praha 8, v ulici Sokolovská. Louka bude určena pro volný pohyb psů a bude zahrnovat také agility prvky. Otevřen by měla být v září 2018.
  • Podzimního úklidu se zúčastnilo 60 dobrovolníků

06.11.2017
    V sobotu 4. listopadu 2017 se uskutečnil podzimní úklid, který organizovala MČ Praha 8 společně se Sborem dobrovolných hasičů Praha 8. Veliké dík patří 60 dobrovolníkům, za jejichž pomoci se podařilo vysbírat se 1,02 tuny odpadů.
  • Do roku 2019 vznikne v rámci druhé etapy výstavby dalších 29 podzemních kontejnerových stání

30.10.2017
    Vedení MČ Praha 8 učinilo další krok k vyšší efektivitě svozu odpadu.
  • Skončila plošná deratizace potkanů

25.10.2017
    Od dubna do října proběhla plošná deratizace potkanů v Praze. Deratizátoři rozdali 13,5 tisíce kilogramů nástrah do kanalizačních vstupů.
  • První podzemní kontejner v Praze 8 v provozu

19.10.2017
    Od 19. října 2017 je v provozu první podzemní kontejner v Praze 8. Najdete jej v ulici Za Poříčskou bránou u metra Florenc.
  • V parku Dlážděnka začala výsadba stromů

18.10.2017
    V úterý 17. října 2017 se v parku Dlážděnka uskutečnilo sousedské odpoledne, v rámci kterého došlo k představení budoucí podoby parku a k výsadbě prvních stromů.
  • Praha zapůjčuje kompostéry

12.10.2017
    V rámci podpory domácího kompostování hlavní město Praha podalo žádost o dotaci na nákup kompostérů v 68. výzvě OPŽP. Předmětem projektu je pořízení 1750 ks kompostérů, které budou zdarma zapůjčeny zájemcům. Žadatelem o kompostér je fyzická osoba. Podmínkou projektu je umístění kompostéru na vlastním či pronajatém oploceném pozemku na území hl. m. Prahy.