Aktuality ze životního prostředí

1 2 3 4 5  další
  • Výstavba prvního podzemního kontejneru na tříděný odpad v Praze 8

28.04.2017
    První z celkem šesti desítek podzemních kontejnerových stání by mělo brzy začít fungovat v Karlíně, konkrétně v ulici Za Poříčskou branou. Uzavření realizační smlouvy se společností Pražské služby a.s. schválila rada městské části.
  • Navýšení prostředků na zimní údržbu chodníků

26.04.2017
    Městská část Praha 8 provádí dlouhodobě zimní údržbu chodníků (odklízení sněhu a posyp) nejen na pozemcích, které má ve svém majetku, ale také na pozemcích, které jsou v majetku hl. m. Prahy, a to nad rámec celoměstského systému údržby chodníků hl. m. Prahy. Bohužel ani tato výpomoc Prahy 8, kterou doposud dobrovolně poskytovala, nebyla pro zajištění kvalitního stavu dostačující. Magistrát nechtěl občanům vyjít vstříc a rozšířit službu zimního úklidu.
  • Další dobrovolnický úklid na Praze 8

24.04.2017
    V sobotu 22. dubna 2017 se při příležitosti oslav Dne Země a na podnět obyvatel MČ Praha 8 konala úklidová akce zeleného prostranství v Bohnicích. I přes nepříznivé sobotní počasí vysbírali dobrovolníci celkem 390 kg objemného odpadu.
  • Velká rekonstrukce Thomayerových sadů startuje

24.04.2017
    Od května 2017 bude městská část Praha 8 rekonstruovat cestní síť v Thomayerových sadech. Rekonstrukce se bude týkat i schodišť a zábradlí. Opraveny budou také opěrné zdi, vyhlídky a doplněn bude městský mobiliář a informační cedule.
  • Rekonstrukce pěších cest na sídlišti Ďáblice

21.04.2017
    Městská část Praha 8 provede v období od 1. května 2017 do 30. července 2017 náročnou opravu chodníků na sídlišti Ďáblice. Rekonstruovány budou chodníky v prostranství mezi ulicemi Šimůnkova a Kubíkova.
  • Byl vybrán vítěz architektonicko-krajinářské soutěže „Revitalizace parku Dlážděnka“

21.04.2017
    Městská část Praha 8 tímto vyhlašuje vítěze a další oceněné soutěžící architektonicko-krajinářské soutěže „Revitalizace parku Dlážděnka“, jejíž zadání bylo podrobně konzultováno se zájemci ze strany občanů městské části.
  • Začala výsadba nových stromů v Karlíně

21.04.2017
    Ve čtvrtek 20. dubna 2017 byla za účasti náměstka primátorky hl. m. Prahy Petra Dolínka (ČSSD), starosty městské části Prahy 8 Romana Petruse (ČSSD) a předseda komise pro životní prostředí MČ Prahy 8 Víta Cézy (ČSSD) v Šaldově ulici slavnostně zahájena výsadba nových stromů v Karlíně.
  • Skauti znovu organizovali úklid Proseckých skal

21.04.2017
    A rozhodně v tom ani letos nebyli sami. Celkem 87 dobrovolníků všech věkových kategorií se zapojilo do dalšího ročníku celostátní akce Ukliďme Česko! Prosečtí skauti mají hned nad skalkami svou klubovnu. I proto se rozhodli, že každé jaro budou organizovat v rámci celostátní úklidové akce veřejný úklid celého území přírodního parku. Loni nasbírali 3,5 tuny odpadu. Letošní ročník proběhl v sobotu 8. dubna a opět se povedl.
  • Program Čistá energie Praha 2017

19.04.2017
    Rada hl. m. Prahy schválila podporu projektů přeměny topných systémů a využití obnovitelných zdrojů energie v bytech a v rodinných či bytových domech na území hl. m. Prahy v rámci Programu Čistá energie Praha 2017.
  • Proběhl dobrovolný úklid Rohanského ostrova

14.04.2017
    V úterý 11. dubna 2017 spolek Komunita Rohan uspořádal dobrovolný úklid Rohanského ostrova. Ten proběhl za podpory městské části Prahy 8, která zajistila potřebné pomůcky například ochranné rukavice či pytle na odpad. Akce se účastnilo několik desítek dobrovolníků a výsledkem bylo odvezení šesti plných nákladních kontejnerů nebezpečného odpadu.
  • Praha 8 se zapojila do akce „Ukliďme Česko“

13.04.2017
    Třicet dobrovolníků se dne 8. dubna 2017 v rámci akce „Ukliďme Česko“ zúčastnilo úklidu Rohanského ostrova. Do úklidu se spolu s dobrovolníky aktivně zapojila radní Ing. Anna Kroutil. Naplnily se dva velkoobjemové kontejnery o objemu 15m3.
  • Zkouška důkladného úklidu v okolí zastávek MHD

10.04.2017
    V úterý 11. dubna 2017 v 9.00 hod. proběhne zkušební úklid okolí tramvajové zastávky Stejskalova od nepořádku a prachu. Obě strany ulice budou důkladně vyčištěny tlakovou vodou (ručně), následovat bude strojní zametení vozovky a její závěrečné spláchnutí. Úklid provede společnost Pražské služby a.s.
  • Dotazníkové šetření: Revitalizace významné přírodní lokality Prosecké skály

10.04.2017
    Příprava budoucí podoby revitalizace významné přírodní lokality Prosecké skály. Výsledky dotazníku poslouží i jako podklady pro rozhodování městské části. Dotazník bude možné vyplňovat až do 8. května 2017.
  • Sběr použitých potravinářských olejů má úspěch

06.04.2017
    Hlavní město v prosinci minulého roku umožnilo Pražanům ve všech 20 sběrných dvorech, které provozuje, odevzdávat použité potravinářské oleje a tuky. Zavedená služba získává na popularitě, neboť objem odevzdaných surovin stále roste.
  • Kácení dřevin u Ďáblického hřbitova

05.04.2017
    Započalo kácení dřevin rostoucích podél obvodové zdi Ďáblického hřbitova. To je realizováno na základě pravomocného rozhodnutí o povolení kácení. Provedení stavebních a sanačních prací vyžaduje odstranění stromů a keřů rostoucích v bezprostřední blízkosti hřbitovního zdiva. Výkopové práce budou vedeny podél zdi v pásu širokém 80 cm až 2 m od paty konstrukce. Na základě této skutečnosti nelze zabránit poškození kořenového systému, postupnému odumírání stromů a narušení jejich stability.