Aktuality ze životního prostředí

1 2 3 4 5  další 
 • Svozové společnosti jsou připraveny na vánoční a novoroční svoz směsného i tříděného odpadu

  23.11.2022
  Konsorcium Pražské odpady 2016 - 2025, které tvoří Pražské služby, a.s. AVE Pražské komunální služby a.s. a jejich subdodavatelé, zajistí během vánočních svátků svoz směsného a tříděného odpadu na území metropole. Programy svozů a úklidů jsou vytvořeny tak, aby nedocházelo k přeplnění sběrných nádob a vznikající nepořádek v jejich okolí byl průběžně odstraňován.
 • Omezení agendy vydávání rybářských a loveckých lístků.

  14.11.2022
  Ve středu 28.12.2022 nebude možné z provozních důvodů zažádat o vydání rybářských a loveckých lístků. Děkujeme za pochopení.
 • Akční plán Programu zlepšování kvality ovzduší aglomerace Praha

  25.10.2022
  Akční plán Programu zlepšování kvality ovzduší aglomerace Praha CZ 01 pro období 2020+ (PZKO 2020+), druhá část-podpůrná opatření (usnesení č. 2529).
 • Zavedení Centrální evidence psů

  13.10.2022
  Novela veterinárního zákona, účinná od 1. 10. 2022, zavádí centrální evidenci psů (CEP). Správcem a provozovatelem informačního systému centrální evidence psů (dále jen „CEP“) bude Komora veterinárních lékařů.
 • Teploty stoupají přes třicítku. Voda v bazénu si zaslouží kontrolu, upozorňují PVK

  20.07.2022
  Horké léto právě vrcholí a teploty v těchto dnech i metropoli přesahují třicet stupňů celsia. To vše vybízí ke koupání v přírodních zdrojích i v domácích bazénech. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.
 • Využijte dotaci až 180 000 Kč na výměnu starého neekologického kotle na uhlí

  29.06.2022
  Až do 31. 8. 2022 je možno žádat o dotaci na na výměnu starého neekologického kotle na uhlí (koks) s ručním přikládáním, nesplňujícím min. emisní třídu 3 dle ČSN EN 303-5. Pokud domácnosti využijí poslední příležitosti k získání finančních prostředků poskytovaných EU prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí 2021 – 2027, mohou z těchto zdrojů uhradit až 95% nákladů na pořízení nového tepelného zdroje.
 • Dotazník v rámci Studie materiálových toků textilu v Praze

  14.06.2022
  Chcete přímo ovlivnit, aby v Praze vznikalo méně textilního odpadu a aby nacházel další praktické využití? Zajímá nás Váš názor, abychom lépe porozuměli, které z připravovaných řešení bude pro Pražany to NEJ. Klikněte prosím na link a vyplňte dotazník, zabere Vám to pár minut.
 • Jak třídit kuchyňské oleje

  02.06.2022
  Tentokrát si ukážeme, jak olej a tuk v domácnosti správně sbírat, aby to pro vás bylo co nejpohodlnější.
 • Uzavření průchodu parkem Dlážděnka

  01.06.2022
  Z technického důvodu je potřeba zcela uzavřít průchod parkem Dlážděnka pro veřejnost od čtvrtka 2. 6. do 30. 6. 2022. Zároveň bude zamezen přístup k dotčeným pozemkům sousedních nemovitostí - zadní přístup do parcely p. Straky a i sousedních parcel.
 • Voda z cisterny od PVK – ideální řešení pro napouštění zahradních bazénů

  31.05.2022
  Sezóna napouštění domácích zahradních bazénů právě vrcholí. Proto Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.
 • Otevírání kašen a pítek v Praze 8

  18.05.2022
  Na pozemcích svěřených do správy a údržby městské části Praha 8 se nacházejí technické vodní prvky, které zpříjemňují občanům pobyt v parcích a na dětských hřištích.
 • Dejme odpadu druhou šanci

  17.05.2022
  Třídění odpadu je snadné, ohleduplné k přírodě a bezplatné. Ve vašich černých popelnicích končí velké množství materiálu, který by si zasloužil vytřídit, je to skoro ¾ obsahu nádoby. Za popelnici na směsný odpad platíte dle velikosti a frekvence svozu. Praha vám přitom nabízí mnoho služeb bezplatně.
 • Zprovoznění vodních prvků a veřejného WC u dětského hřiště v Thomayerových sadech

  06.05.2022
  Od dnešního dne je zahájen provoz veřejného WC u dětského hřiště v Thomayerových sadech. WC bude otevřeno denně, včetně víkendů a svátků v době od 8 do 21 hod., v nočních hodinách je WC uzamčeno.
 • Park Dlážděnka dostane novou podobu

  14.03.2022
  Park Dlážděnka je jedním z nejkrásnějších míst v městské části Praha 8. První etapa jeho dlouho očekávané revitalizace potrvá do konce května. Po jejím skončení bude park ještě lépe sloužit svému účelu. Bude místem pro odpočinek, procházky i trávení volného času.
 • Nová atrakce na dětském hřišti Burešova

  24.02.2022
  V tomto týdnu bude na dětské hřiště Burešova instalován nový herní prvek. Děti se mohou těšit na sestavu, která bude obsahovat dvě nerezové skluzavky, hnízdo na houpání, klasický i provazový žebřík, dvě věže a další zajímavé prvky, které pomohou rozvíjet jejich motoriku i fantazii při hře.
 • Začala dlouho očekáváná obnova parku Dlážděnka

  14.02.2022
  Park Dlážděnka je jedním z nejkrásnějších míst v městské části Praha 8. Leží na hraně údolí Vltavy s výhledem na pražské panorama. Je velmi vyhledávaným místem pro procházky obyvatel všech věkových kategorií. Jeho dlouho očekávaná revitalizace začala tento týden první etapou, která potrvá do konce května.
 • Úprava zeleně v areálu Kobyliské střelnice

  20.01.2022
  V letošním roce čekají Kobyliskou střelnici, národní kulturní památku nedaleko Ďáblického háje, úpravy zeleně. V areálu Kobyliské střelnice se počítá s mnohými vzpomínkovými akcemi, a tak je třeba v této lokalitě s předstihem zajistit důstojné prostředí.
 • Dotazník: Povltavská promenáda a zelená páteř města

  12.01.2022
  Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy připravuje strategickou studii pro rozvoj přírodního okolí dnešní Povltavské ulice, okolí Pelc – Tyrolky a potoka Rokytky v Libni. Dotazník, který můžete vyplnit do 23. ledna 2022, je možností pro nápady a připomínky veřejnosti k budoucímu rozvoji této důležité zelené páteře města podél řeky Vltavy.
 • Zapojte se do průzkumu o Vltavě a jejím vlivu

  12.01.2022
  Zajímá vás, jak Vltava zlepšuje ovzduší v Praze, nebo rádi trávíte čas v okolí řeky? Zapojte se so přípravy nového naučného programu na míru Pražanům. Stačí vyplnit jednoduchý pětiminutový dotazník, který je součástí výzkumu pro IPR. Jeho cílem je zjistit, jak Pražané vnímají Vltavu, jak a kdy ji využívají a jaká témata jim přijdou zajímavá.
 • Kam s ním? Vánoční strom nepatří do kontejneru

  03.01.2022
  Vánoční období končí tradičně svátkem Tří králů a to je také čas, kdy lidé ve větší míře začínají odstrojovat své vánoční stromky. Kam s ním? Máme pro Vás dobrou zprávu, těch možností je několik.