Aktuality z dopravy

1 2 3 4 5  další
  • Uzavření Libeňského mostu

18.01.2018
    Informace o uzavírce Libeňského mostu platné od 19. ledna 2018.
  • Rekonstrukce Zenklovy ulice v roce 2018

16.11.2017
    Od 3. ledna do konce září 2018 bude na Zenklově ulici v úseku od Palmovky po Bulovku provedena rozsáhlá rekonstrukce technické a dopravní infrastruktury.
  • Uzavírka ul. Zenklova – zřízení nové autobusové zastávky Kundratka a zavedení linky 280

19.01.2018
    Ve stávající trase náhradní autobusové dopravy linky X10 dojde od pondělí 22. ledna 2018 ke zřízení nové autobusové zastávky Kundratka. Bude umístěna v ul. Prosecká, cca 60 m za křižovatkou s ul. Zenklova. Linka X10 bude současně, v době před začátkem vyučování, posílena linkou 280.
  • Novinky o rekonstrukci Negrelliho viaduktu

19.01.2018
    Po spuštění opraveného mostu přes Pernerovu ulici a obnovení dopravy pod mostem vás v měsíci únoru čekají další omezení provozu, tentokrát na ulici Prvního pluku z důvodu snesení starého ocelového železničního mostu.
  • Přístup k budovám úřadu MČ v době rekonstrukce Zenklovy ulice

18.01.2018
    Informace o dopravním spojení úřadu prostřednictvím MHD a silniční motorové dopravy v době rekonstrukce Zenklovy ulice.
  • Rekonstrukce Zenklovy ulice – etapa 1a

06.12.2017
    V rámci této akce bude provedena rekonstrukce Zenklovy ulice v Praze 8 v úseku Elsnicovo náměstí – Bulovka. Práce proběhnou v 5 etapách. V la. etapě budou práce probíhat ve třech úsecích zároveň. V prvním úseku Stejskalova – Horovo náměstí dojde nejprve k rekonstrukci vodovodů a kanalizace.
  • Palmovka opět o krok blíž k tomu být centrem Prahy 8

27.11.2017
    Vedení městské části Praha 8 pokračuje v řešení revitalizace Palmovky. Dalším krokem, kterým se místo přibližuje důstojnému vzhledu jakožto centra osmé městské části, je projektová příprava veřejného prostranství křižovatky Palmovka.
  • Rekonstrukce Negrelliho viaduktu – plánované uzavírky a objízdné trasy

06.11.2017
    Vážení občané Karlína a přilehlých částí Prahy, před časem jsem vás informoval o zahájení prací na Negrelliho viaduktu a současně o případných omezeních v této oblasti. Dnes bych rád navázal a upřesnil další postup prací pro rekonstrukci mostu.
  • Rekonstrukce ulice Zenklova

23.10.2017
    Dne 31. října 2017 zahajuje společnost Colas CZ, a.s. stavební práce na rekonstrukci ulice Zenklova v Praze 8. Stavba je rozdělena na 2 části: Oprava mostu přes Rokytku, vč. přilehlé komunikace na Elsnicově náměstí a Zenklova ulice v úseku od Elsnicova náměstí – křižovatka ulic Zenklova x Stejskalova  x U Meteoru.
  • Plány a vize cyklodopravy v Praze 8 na příští léta

20.10.2017
    Plány a vize cyklodopravy v osmé městské části popisuje cyklogenerel z roku 2015. Dalším krokem ve výstavbě infrastruktury pro cyklisty je schválení bezmotorové komunikace K Pazderkám – Lodžská.
  • Děti na Praze 8 jsou interaktivní formou seznámeny s pravidly silničního provozu

19.10.2017
    Městská část Praha 8 se snaží zvýšit bezpečnost dětí v silničním provozu. Připravila proto školení Bezpečně do školy i ze školy a V jedné stopě.
  • Zvýšení bezpečnosti přechodu u základních škol Žernosecká a Burešova

17.10.2017
    Minulý týden byla dokončena instalace bezpečnostní protismykové úpravy povrchu vozovky před přechodem pro chodce v ulici Žernosecká.
  • Uzavírka ulice Bohnická

13.10.2017
    V období od 30. října do 5. listopadu 2017 bude probíhat ve Starých Bohnicích oprava asfaltového krytu komunikace Bohnická v rámci plánované souvislé údržby TSK hl. m. Prahy, a.s.
  • Parkoviště na Karlínském náměstí bude nově sloužit především místním občanům

11.10.2017
    Vedení městské části Prahy 8 schválilo realizaci převodu parkoviště na Karlínském náměstí do placeného režimu, aby zajistilo, že na něm budou parkovat především místní obyvatelé.
  • Nová bezmotorová komunikace Ďáblická–Žernosecká obepne sídliště Ďáblice

05.10.2017
    Vedení Prahy 8 rozhodlo o vybudování nové bezmotorové komunikace Ďáblická–Žernosecká, která naváže na současnou síť cyklostezek. Trasa přitom nijak neomezí automobily. Postavená by měla být do konce letošního roku.
  • Opravy cyklostezsky na Rohanském nábřeží

03.10.2017
    V polovině dubna 2017 došlo k uzavření páteřní cyklostezky vedoucí okolo hotelu Hilton na Rohanském nábřeží z důvodu havarijního stavu konstrukce cyklostezky a gabionových stěn. Opravy provádí TSK.
  • Reakce na zákaz vjezdu do ulice K Bohnicím

02.10.2017
    Městská část Troja se rozhodla bojovat proti radnici Prahy 8. Na serpentinu ulice K Bohnicím směrem k ZOO osadila značku zákaz vjezdu ve všední dny v ranních hodinách. Je to útok na obyvatele Bohnic a jasně formulovaný vzkaz: bohničáci, přes Troju nikam jezdit nebudete. Praha 8 s tímto záměrem nesouhlasí.
  • Ukončení provozu výdejny POP v KD Ládví

25.09.2017
    Upozorňujeme občany, že provoz posilové výdejny parkovacích oprávnění bude ukončen dne 12. října 2017 (čtvrtek).
  • Oznámení o uzavírkách

11.09.2017
    V termínu od 12. září do 7. listopadu 2017 je uzavřena křižovatka Klapkova x Veltěžská x Máslovická. V termínu od 8. listopadu 2017 do 31. ledna 2018 se také povoluje uzavírka části ul. Mašínova.
  • Uzavírka ul. Bohnická a Na Bendovce

07.09.2017
    V rámci pokračování stavebních prací, probíhajících v oblasti Starých Bohnic, dojde v termínu od 1. října do 22. prosince 2017 k uzavírce ul. Bohnická, v úseku Zhořelecká – Ústavní. Současně dojde v termínu 11. října – 22. prosince 2017 k uzavírce ul. Na Bendovce, v úseku Bohnická – Před ústavem, ul. Na Bendovce.