Aktuality ze sociální oblasti a zdravotnictví

1 2 3 4 5  další 
 • SOS Praha 8 vyhlašuje výběrové řízení na pozici Koordinátor/ka pečovatelské služby

  20.04.2022
  SOS Praha 8 vyhlašuje výběrové řízení na pozici Koordinátor/ka pečovatelské služby
 • Probíhá zápis do jeslí Mirovická

  05.04.2022
  Zápis do jeslí Mirovická na rok 2022/2023 právě běží. Nabízíme celodenní odbornou péči pro děti od 15 měsíců do 3 let, s bydlištěm v Praze 8 a zaměstnanými rodiči. Dále nabízíme nepravidelnou docházku – hlídací službu pro děti od 1 do 4 let věku.
 • KLUB PRO RODIČE A DĚTI

  05.04.2022
  Skupina pro ukrajinské rodiče v České republice. Група для українських батьків та дітей у Чехії.
 • Terapie zdarma pro lidi dotčené situací na Ukrajině

  05.04.2022
  Potřebujete psychologickou pomoc v souvislosti s aktuální situací na Ukrajině a nemůžete si ji dovolit? Řekněte si o terapie zdarma v rámci sbírky #hlavunadvodou.
 • Praha 8 učí zdarma své občany první pomoc

  18.03.2022
  Jak se zachovat, když vidím člověka v bezvědomí? Základy první pomoci učí své občany MČ Praha 8.
 • Radnice Prahy 8 připravila tlumočníka do kapsy pro neslyšící

  17.03.2022
  Obecně prospěšná společnost Tichý svět kromě řady dalších služeb pro slyšící i neslyšící nabízí i jedinečnou aplikaci Tichá linka. Potřeba pro její vývoj vyvstala z nedostatku tlumočníků u nás. Radnice Prahy 8 bude proto nově využívat dva tablety, které s pomocí aplikace Tichá linka usnadní komunikaci neslyšícím při vyřizování úředních záležitostí.
 • Informační linka – pomoc pro občany Ukrajiny i české lékaře v komunikaci s ukrajinskými pacienty

  17.03.2022
  Informační linka +420 226 20 1221 – volba 8 poskytuje základní informace o zdravotní péči v ČR pro občany Ukrajiny. Slouží také českým poskytovatelům zdravotní péče, kteří potřebují asistenci při komunikaci s ukrajinskými pacienty, a v neposlední řadě poskytuje také psychologickou podporu.
 • Tichý svět nabízí své služby lidem s poruchou sluchu z Ukrajiny

  16.03.2022
  Mezi lidmi, kteří byli nuceni kvůli válce ve své vlasti opustit své domovy a přijít do České republiky, jsou i lidé s poruchou sluchu. V této složité situaci jim mohou pomoci konzultantky a konzultanti organizace Tichý svět, o. p. s.
 • Adaptační skupiny a volnočasové možnosti

  14.03.2022
  Praha 8 spolupracuje na vzniku adaptačních skupin pro děti z Ukrajiny, další pak vzniknou při domech dětí a mládeže. Zároveň organizace Prahy 8 připravily mimořádnou nabídku volnočasových možností.
 • Mezinárodní den mateřského jazyka slaví i T(t)ichý jazyk

  21.02.2022
  Víte, že se po celém světě mluví přibližně 7 tisíci jazyky? Jsou to jazyky různého typu, z nichž některé neexistují v písemné podobě, ale přesto jsou ve své komunitě používány a pro určitou skupinu lidí jsou jazykem mateřským.
 • Provoz seniorské linky se osvědčil

  08.02.2022
  Seniorská linka, která byla zřízena v souvislosti s pandemií koronaviru, se osvědčila. V současné době na ní pracovníci úřadu zaznamenávají i dotazy, které se týkají běžného života. Z toho důvodu se vedení Prahy 8 rozhodlo pokračovat v jejím provozu.
 • Seniorská linka se osvědčila

  17.01.2022
  Seniorskou linku Prahy 8 využilo za listopad a prosince 2021 přes 300 občanů, převážně z MČ Praha 8. Posílení linek splnilo svoji funkci.
 • Osmička pro rodinu je zařazena do elektronické verze Sborníku dobré praxe rodinné politiky v krajích

  10.01.2022
  Osmička pro rodinu je příspěvková organizace městské části Praha 8, která se primárně věnuje naplňování konceptu rodinné politiky. Mezi projekty Osmičky pro rodinu patří Rodinné centrum osmička a Dětské kluby Ďáblík a Krabík.
 • Srdce osmičky už podruhé plní přání

  14.12.2021
  Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 má za sebou druhý ročník. Do charitativní akce, kterou připravila místostarostka MČ Praha 8 Vladimíra Ludková, se znovu zapojilo několik spolupracujících organizací, aby udělaly radost potřebným nějakým hezkým vánočním dárkem.
 • V Praze 8 pokřtili novou knihobudku

  13.12.2021
  Za zvuku dětských koled pokřtili v Praze 8 novou knihobudku, která musela nahradit tu stávající. Vyrobili ji klienti z chráněné dílny organizace Bona a hned se začala plnit knižními tituly.
 • Starosta Prahy 8 poděkoval zdravotnickému personálu Fakultní nemocnice Bulovka

  13.12.2021
  V pondělí 13. prosince přijel osobně poděkovat zdravotnímu personálu Fakultní nemocnice Bulovka za jejich náročnou práci v období koronavirové pandemie starosta MČ Praha 8 Ondřej Gros.
 • Výzva pro osoby se sluchovým a kombinovaným postižením v tíživé situaci

  30.11.2021
  Máte se na koho obrátit! Výzva pro osoby se sluchovým a kombinovaným postižením v tíživé situaci. Aktuální situace na trhu s energiemi mnoha lidem zkomplikovala život nejen z hlediska větší finanční zátěže rodinného rozpočtu. Někteří lidé, zejména senioři ve vyšším věku, ani nevědí, jak mají při změně dodavatele elektřiny postupovat, nemají dostatek srozumitelných a přesných informací ani povědomí o sociálních službách, které v této situaci mohou využít.
 • Světový den boje s rakovinou slinivky břišní

  19.11.2021
  U příležitosti Světového dne boje s rakovinou slinivky břišní, který připadá na 19. listopad, přinášíme shrnutí základních epidemiologických charakteristik této diagnózy.
 • SOS Praha 8 vyhlašuje výběrové řízení na pozici Koordinátor/ka pečovatelské služby

  03.11.2021
  SOS Praha 8 vyhlašuje výběrové řízení na pozici Koordinátor/ka pečovatelské služby
 • Znovu uvedeny do provozu telefonní linky pro seniory Prahy 8

  02.11.2021
  Linka pro seniory Prahy 8 byla posílena o další čísla. Provoz na naší osmičkové Lince pro seniory vzhledem ke "covid situaci" si vyžádal zprovoznění i zbylých čísel a posílení linky, která fungovala nepřetržitě od jejího zavedení.