Aktuality ze sociální oblasti a zdravotnictví

1 2 3 4 5  další
  • Praha 8 uspořádala vánoční jarmark na úřadě

01.12.2022
    Včera bylo v budově radnice Prahy 8 rušno. Probíhal zde tradiční vánoční jarmark chráněných dílen. K vidění i ke koupi byly nejrůznější ozdoby, šperky, dekorace, ale i oblečení a hračky.
  • Takticko-strategická sebeobrana pro ženy

23.11.2022
    Od 10.01.2023, 8 úterků vždy od 20.00 hod., Beachklub Ládví, Chabařovická 1125/4, Praha 8. Bojíte se chodit domů sama? Kurz je zaměřen na praktická cvičení jednoduchých, lehce zapamatovatelných a účinných sebeobranných prvků pro ženy.
  • Jak doprovázet na konci života

23.11.2022
    Cílem kurzu Jak doprovázet na konci života bude shrnout základní informace k tématu a hlouběji prožít oblasti, které si posluchači sami zvolí.
  • Daruj chvilku, daruješ radost!

21.11.2022
    Již potřetí se můžete zapojit do charitativního dárcovského projektu Srdce osmičky, který organizuje místostarostka Vladimíra Ludková (ODS). Srdce osmičky plní přání potřebných klientů sociálních služeb z Prahy 8.
  • Akreditovaný kurz Sociálně-právní minimum

21.11.2022
    Zveme všechny rodinné/neformální pečující na akreditovaný kurz Sociálně-právní minimum, který se koná v pondělí a v úterý 21. – 22.11.2022, vždy od 17.00 do 20.00 v on-line prostoru aplikace Teams.
  • Evropský týden testování na HIV a žloutenky

16.11.2022
    Mezinárodní kampaň Evropský týden testování na HIV a žloutenky probíhá opakovaně v řadě států Evropy. Hlavním cílem je zpřístupnit bezplatné testování na HIV infekci, žloutenky typu B a C, případně syfilis.
  • Podvečery pro rodinu o rodině

14.11.2022
    Odbor zdravotnictví a sociálních služeb ÚMČ Praha 8 a místostarostka Vladimíra Ludková Vás srdečně zvou na Podvečery pro rodinu o rodině.
  • Udržet si nebo získat bydlení dnes není snadné

10.10.2022
    Pomoc existuje a není ostuda si o ni říct – právě startuje osvětová kampaň projektu MPSV Podpora sociálního bydlení s názvem Mít domov.
  • V Praze 8 se uskutečnil Den zdraví a sociálních služeb

06.10.2022
    Odbor zdravotnictví a sociálních služeb ÚMČ Praha 8 uspořádal před KD Krakov v Bohnicích další ročník Dne zdraví a sociálních služeb. Představilo se zde 31 organizací poskytujících sociální služby v Praze 8 se širokým spektrem zaměření, oblíbený byl prodej výrobků chráněných dílen a neméně navštěvované byly též zdravotní stany.
  • Terapeutické tančení

28.09.2022
    Každý pátek od 11.00 hod., Centrum RoSa, Střelničná 1680/8, Praha 8 – Kobylisy. Terapeutické tančení s tanečním mistrem Petrem Veletou. Vstup volný.
  • Dětských psychologů je nedostatek, vnímají to rodiče i školy

22.09.2022
    Ordinace dětských a dorostových psychologů se začaly plnit s návratem dětí do školních lavic. Odborníků je ale nedostatek, proto ambulantní klinika NEO Centrum v Libni nabídla služby svých terapeutů třinácti středním a patnácti základním školám v osmé městské části.
  • Aktuální informace z Úřadu práce ČR - dávky a podpory

13.09.2022
    Shrnutí aktuálních informací o podporách a dávkách (přídavek na dítě, rodičovský příspěvek, příspěvek na bydlení, Milostivé léto II.).
  • Podzim v CIC

11.09.2022
    Kurzy češtiny, konverzace, pracovní semináře, kluby, doučování a mnoho dalšího na podzim v Centru integrace cizinců!
  • Dobrovolnictví v Psychiatrické nemocnici Bohnice

08.09.2022
    Chcete se stát dobrovolníkem a trávit volný čas smysluplně? Zapojte se do dobrovolnického programu Psychiatrické nemocnice Bohnice! Hlavním posláním dobrovolnického programu je psychosociální podpora pacientů nemocnice během hospitalizace.
  • Vzdělávací skupina na podporu pečujícím o osoby se syndromem demence

01.09.2022
    Vážení, dovolte, abychom vám nabídli vzdělávací projekt určený pečovatelům a pečujícím o osoby se syndromem demence nebo vám, kteří pracujete s těmito pečujícími. Na tomto projektu účastníci získávají základní informace potřebné pro péči o osoby trpící demencí. Umožní jim podělit se o své zkušenosti, problémy i úspěchy. Plní i důležitou preventivní roli při snižování rizika syndromu vyhoření.
  • Odborník vyvrací některé mýty o dětských úrazech

01.09.2022
    Končí dvouměsíční prázdniny a začíná nový školní rok. Zeptali jsme se bývalého primáře dětské chirurgie Fakultní nemocnice Bulovka MUDr. Karla Harvánka, jak rizikové je toto přechodné období z hlediska dětských úrazů.
  • MPSV zřídilo linku sociální asistence pro občany Ukrajiny

23.08.2022
    Telefonická linka sociální asistence pro občany z Ukrajiny 800 601 020.
  • V Karlíně testují zdarma a anonymně na HIV

08.08.2022
    HIV testovací centrum funguje v Česku už 33 let. Zaměřuje se především na testování HIV a odborné poradenství. Veškeré testy jsou anonymní a bezplatné.
  • Příspěvek na bydlení lze nyní podat ve zjednodušené formě online

15.07.2022
    Již od ledna letošního roku se příspěvek na bydlení dostal k více potřebným, protože byl rozšířen okruh možných žadatelů.
  • SOS Praha 8 vyhlašuje výběrové řízení na pozici Koordinátor/ka pečovatelské služby

20.04.2022