Aktuality ze sociální oblasti a zdravotnictví

1 2 3 4 5  další
  • Den otevřených dveří Centra pro integraci cizinců

06.09.2021
    Čtvrtek 9. září 2021 od 15.00 do 18.00 hod., Pernerova 10/32, Praha 8 – Karlín. Představení nových vzdělávacích prostor, dětský klub 3–7 let, registrace do kurzů češtiny, prezentace dobrovolnického programu, nabídka sociálních služeb.
  • Očkování doma

02.09.2021
    Od září vyjíždí mobilní očkovací tým hl. m. Prahy s praktickým lékařem k očkování imobilních osob (popř. rodinných příslušníků) v domácím prostředí.
  • Linka bezpečí – Jsme tu i pro Tebe na telefonu

20.08.2021
    Váháš, zda se svými starostmi zavolat na Linku bezpečí? Máš obavy, co tě čeká a co se děje od chvíle, kdy se k nám dovoláš? Rozhodně se není se čeho bát, jsme anonymní a můžeš se na nás obrátit s jakýmkoliv problémem. Přesto stále váháš zavolat? Zhlédni video, které tě s námi blíže seznámí.
  • Projekt Jak se nesesypat z péče o blízkého

05.08.2021
    Péče o osobu blízkou je jako blesk z čistého nebe – nastává rychle a se vší silou. Pečující většinou neví, kam se obrátit o pomoc, řeší vše formou pokus a omyl. Mnohdy je taková péče kontraproduktivní, spíše vyčerpává a ubližuje, než naopak. Ale u nás v A DOMA myslíme i na tyto neformální pečující a podáváme jim pomocnou ruku. A ta se jmenuje projekt Dva životy Praha II.
  • Očkovací autobus nabídne vakcínu bez nutnosti předchozí registrace

30.07.2021
    V sobotu 31. července poprvé vyrazí Očkovací autobus hlavního města a pražského dopravního podniku, který postupně objede hojně navštěvovaná místa po městě. Na nich se budou moci lidé včetně dětí od 12 let nechat jednoduše zaregistrovat a okamžitě podstoupit i očkování.
  • Pečující roku 2021

12.07.2021
    Do 31. července 2021 je možné podat přihlášku do soutěže o cenu Ministerstva práce a sociálních věcí Pečující roku 2021. Cílem této ceny je ocenit konkrétní neformální pečující, kteří pečují o seniory, blízké s postižením či dlouhodobě nemocné a na jejich příbězích a zkušenostech ukázat, že nejsou sami a že si zaslouží uznání celé společnosti.
  • Výběrová řízení Gerontologického centra

19.07.2021
    Gerontologické centrum přijme zdravotní sestru pro domácí péči a vyučenou kuchařku do kuchyně ve zdravotnickém zařízení.
  • Paní Marie Vodochodská z Prahy 8 oslavila 105 let

13.07.2021
    Paní Marie Vodochodská v Domově pro seniory Nová slunečnice v Bohnicích oslavila 105. narozeniny. Narodila se 10. července 1916, tedy v roce, kdy zemřel rakousko-uherský císař František Josef I.
  • Když se trápí dítě v mém blízkém okolí – první pomoc

22.06.2021
    Dobrý den, jste babička, děda či teta, ale také sportovní trenér nebo vedoucí letního tábora? Jistě se těšíte na společně strávený čas, vymýšlíte a plánujete aktivity… jenže ouha. Není dítě jaksi ve své kůži? Nechcete to nechat jen tak být, zároveň nechcete být moc dotěrní. Co teď? Na našem Blogu najdete 1. díl "první pomoci".
  • SOS Praha 8 vyhlašuje výběrové řízení na pozici Vedoucí pobytové odlehčovací služby (Dům sociálních služeb)

02.06.2021
  • SOS Praha 8 otevírá jesle od 10. 5. 2021

06.05.2021
    Dle aktuálních informací MPO je povoleno otevření jeslí od pondělí 10. 5. 2021.
  • Akce Jehla

05.05.2021
    Strážníci MP Praha 8 se opět zapojili do Akce Jehla s cílem snížit riziko šíření nakažlivých onemocnění a pomoci k hlubšímu povědomí o správném chování při nálezu infekčního materiálu. Zvýšenou pozornost věnovali dětským hřištím a pískovištím.
  • Plán rozvoje prorodinné a proseniorské politiky MČ Praha 8 na léta 2020 a 2021

29.04.2021
    MČ Praha 8 patří ke čtvrté největší a nejlidnatější městské části v rámci hl. města Prahy. Vyznačuje se různorodostí jednotlivých lokalit od panelových sídlišť, vilových částí k lokalitám se starými činžovními domy. Počet obyvatel ve věku nad 65 let přesahuje hranici 20 000, podobně je tomu i u obyvatel ve věku nad 80 let.
  • SOS Praha 8 vyhlašuje výběrové řízení na pozici Všeobecná sestra (domácí ošetřovatelská péče)

20.04.2021
    SOS Praha 8 vyhlašuje výběrové řízení na pozici všeobecná sestra DOP (domácí ošetřovatelská péče)
  • V Praze 8 jsou aktuálně čtyři očkovací místa

17.03.2021
    K dnešnímu dni jsou v Praze 8 čtyři fungující očkovací místa: FN Bulovka, ResTrial s.r.o. (Zhořelecká 514/2), Gerontologické centrum Praha 8 (Šimůnkova 1600) a nově i GHC Genetic, s.r.o. (V Holešovičkách 29).
  • Praha 8 testuje své zaměstnance

09.03.2021
    Každý týden budou zaměstnanci Prahy 8 testováni antigenními testy. Vedení městské části tak chce na úřadě vytvořit co nejbezpečnější prostředí. Příkladem šlo nejužší vedení Prahy 8, které se nechalo otestovat mezi prvními.
  • Velký distribuční týden v Praze 8

27.02.2021
    Praha 8 reagovala na rozhodnutí Vlády ČR o povinném nošení respirátorů, nanoroušek nebo dvou chirurgických roušek na sobě „velkým distribučním týdnem“ s cílem pomoci občanům, kteří z různých důvodů neměli možnost se respirátorem vybavit, ale také školským a sociálním zařízením.
  • Výdej respirátorů pokračuje!

24.02.2021
    Z důvodu velkého zájmu Praha 8 pokračuje v distribuci respirátorů seniorům a lidem v hmotné nouzi. Za dnešní den vydala radnice Prahy 8 respirátory 1.150 zájemcům.
  • Praha 8 nabídne respirátory seniorům a lidem v hmotné nouzi

22.02.2021
    MČ Praha 8 bude vydávat seniorům Prahy 8 a lidem v hmotné nouzi respirátory. Výdej proběhne na dvoře Úřadu městské části Praha 8 24. února od 10 do 18 hodin a na osobu připadne jedna sada respirátorů (3 ks).
  • V Gerontologickém centru v ulici Šimůnkova v Praze 8 je oficiálně schválené očkovací místo

11.02.2021
    Do očkování seniorů proti COVID-19 se zapojí Gerontologické centrum. Senioři se již registrují. S VZP máme od dnešního dne uzavřenou smlouvu na výkon očkování, smlouvy s ostatními pojišťovnami jsou v procesu. V tuto chvíli čekáme na dodávku vakcín Moderna.