Dalších 10 podzemních kontejnerových stání v Praze 8

V MČ Praha 8 vzniknou v tomto roce další podzemní kontejnerová stání. Rada osmé městské části schválila na konci března prováděcí smlouvy pro pokračování I. etapy zavádění tohoto moderního prvku kultivující veřejné prostranství.

„V letošním roce vznikne minimálně dalších 10 ks podzemních stání. Práce začnou v létě a dokončeny by měly být na podzim 2018,“ uvádí místostarosta MČ Praha 8 Matěj Fichtner. „Cena jednoho podzemního stání kontejnerů se pohybuje kolem jednoho milionu korun bez DPH, přičemž až 85 % z uznatelných nákladů jsem získali díky 69. výzvě Ministerstva životního prostředí v rámci ,Operačního programu Životní prostředí 2014–2020´,“ informuje dále Fichtner.

Stejně jako na prvním stanovišti v Karlíně, které funguje od října 2017, budou instalovány sady tří kontejnerů na tříděný odpad – sklo, papír a plast – případně se čtvrtým na tetrapak a kov. Letos budou zrealizovány podzemní kontejnery např. v ulici Sokolovská, Křižíkova a Molákova, tedy v Karlíně. V Libni budou podzemní kontejnerová stání v ulici Krejčího, U Meteoru nebo na nám. Dr. Václava Holého. Po jednom stanovišti počítáme s Bohnicemi a v Troji.

„Podzemní kontejnery vnímám velice pozitivně. Jejich přínos je samozřejmě ve větším objemu, což znamená méně časté svozy odpadu, a tedy ekonomičtější variantu ke klasickým stanovištím. Zároveň je to výhoda pro veřejný prostor, který se stává modernějším a estetičtějším,“ vyjmenovává místostarosta Fichtner.

Plánovaná místa, kde se v Praze 8 budou nacházet podzemní kontejnery, najdete v mapě na konci článku. Jak správně separovat do tohoto typu kontejnerů najdete zde.

Zveřejněno: 04.04.2018