Joudrs jinak – Jarní úklid – IV. Ročník

Jarní úklid Joudrs, 24. dubna 2018, areál Svoboda parkuV letošním roce se klub Joudrs zapojil do jarního úklidu při projektu MČ Prahy 8 DEN ZEMĚ – Ukliďme Česko. Úklidem jsme tak chtěli přispět ke zlepšení životního prostředí na Praze 8 a vyčistit oblast, u které trávíme nejvíce času.

Naší lokalitou pro úklid bylo přilehlé okolí Svoboda parku a část lesa.

Sraz jsme stanovili na 16.45 hod před clubhousem. Již deset minut před očekávaným začátkem se prostranství před clubhousem zaplnilo pomocníků z řad hráčů, rodičů a trenérů, kteří chtěli co nejvíce pomoci. Kontejner na odpad nám zajistila městská část Prahy 8 a přistavila na domluvený čas.

V 17.00 hod. styčný důstojník pracovní čety, která vznikla z jednotlivých týmů, vyfasoval rukavice a pytle. Dle připravené mapky dostal instrukce, kde se s úklidem začne a jak se bude ve vytvořených skupinkách postupovat od spodní části lesa směrem nahoru až k areálu Svoboda park. A mohlo se začít…

Nálezy byly opravdu zajímavé od klasických kelímků a sáčků až po lustry a cennosti po babičkách, postupně jsme naplnili skoro celý kontejner a hezky vyčistili les a přilehlé okolí.

Počasí nám opravdu přálo. Odvedli jsme kus práce. Udělali jsme užitečnou věc nejen pro přírodu, ale i pro sebe. Můžeme na sebe být hrdí.

Celkem se nás sešlo okolo 125 Joudrsáků ,všem moc děkuji za účast a za pomoc. A věříme, že se příští rok na 5. ročníku sejdeme v alespoň stejném počtu.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


 

Jarní úklid Joudrs, 24. dubna 2018, areál Svoboda parku
Zveřejněno: 27.04.2018
Vytisknout