Praha 8 je přátelská k seniorům

Třetí místo v soutěži Obec přátelská seniorům (2017)Třetí místo v prvním ročníku soutěže Obec přátelská seniorům si odnesla městská část Praha 8. Na další podporu seniorů získala městská část dotaci jeden milion korun.

Obce, města i městské části z celé České republiky soutěžily o finanční dotaci na aktivity, které podpoří seniory v regionech. První ročník soutěže navazuje na úspěšný projekt Odboru rodinné politiky a politiky stárnutí Ministerstva práce a sociálních věcí Obec přátelská rodině, který vznikl již před devíti lety. Soutěž byla pořádána ve spolupráci s Radou vlády pro seniory a stárnutí populace.

„Cílem soutěže je více zapojit obce do podpory seniorských aktivit a zlepšovat tak podmínky pro jejich život v regionech. Museli jsme představit konkrétní proseniorská opatření, která reagují na aktuální potřeby rodin a seniorů v naší městské části,“ popisuje radní Jana Solomonová.

MČ Praha 8 soutěžila v V. velikostní kategorii a umístila se třetí za Ostravou – Porubou a Olomoucí. Za MPSV předal v úterý 17. října 2017 ocenění a šeky vítězům náměstek člena vlády Tomáš Petříček spolu se zástupci dalších organizací v Hrzánském paláci v Praze. Za osmou městskou část převzal ocenění a šek na další aktivity určené pro seniory v hodnotě jeden milion korun Jana Solomonová.

Porotu zaujala především pravidelná činnost formou edukačních programů v KD Ládví (přednášky Praha neznámá, tajemství šlechtických rodům a Cesta kolem světa spojené s vycházkami po Praze a výlety po památkách ČR), ale také pravidelné sportovní aktivity pro seniory. Zvláštní pozornost byla věnována také oslavám Dne seniorů.

„Úspěch v soutěži mne, samozřejmě, velmi těší. Ne toliko kvůli finanční dotaci, kterou jsem díky třetímu místu získali, ale především kvůli tomu, že naši práci pro seniory děláme dobře.“ dodává Solomonová.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Praha 8 získala třetí místo v soutěži Obec přátelská seniorům
Zveřejněno: 19.10.2017
Vytisknout