ZŠ Palmovka rozšířila možnosti výuky žáků sportovním dvorem a altánem

Druhý den školního roku 2018/2019, úterý 4. září, byl slavnostně uveden v provoz sportovní dvůr a altán pro venkovní výuku v ZŠ Palmovka. Za účastí radní pro školství Anny Kroutil, radní a předsedkyně školské komise Jany Solomonové a paní ředitelky Ivany Vanišové byla symbolicky střižena páska.

ZŠ Palmovka, která letos otevřela dvě první třídy, rozšířila možnosti výuky svých žáků. „Původně betonové nádvoří se proměnilo v úžasný sportovní dvůr, který bude využíván nejen v hodinách tělocviku, ale i pro odpočinek o přestávkách,“ komentuje rekonstrukci nádvoří radní Anna Kroutil. Na dvoře je basketbalový koš, dva pingpongové stoly, skákací panáci, twistter a mnoho dalších her. „Je to určitě zpestření, škola, která nemá žádné jiné venkovní prostory může dvůr využívat na sto procent,“ dodává radní Kroutil.

Na dvoře jsou nainstalovány také stoly a lavice, kde mohou děti trávit přestávky na čerstvém vzduchu, případně se učit. Pro oficiální výuku byla ale zbudován venkovní altán. „Altán je osvětlený, vybavený lavicemi i tabulí. Je skvělé, že učitelé i žáci budou moct využívat venkovní prostory. Není to jen zpestření výuky, je to rozhodně důležitý prvek moderního školství,“ říká radní a předsedkyně školské komise Jana Solomonová.
Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Zveřejněno: 05.09.2018
Vytisknout