Cenu starosty MČ Praha 8 Opera Pragensia získal Serge Borenstein za vybudování Karlína

V Jízdárně Pražského hradu je do 30. listopadu přístupná výstava 100 let české a slovenské architektury, která je nejrozsáhlejší retrospektivou architektury v našich zemích za více než století. Na výstavě jsou představena více než 500 nejvýznamnějších architektonických děl stovek architektů a architektek působících od začátku 20. století do současnosti v Česku i na Slovensku.
 
Výstava navazuje na reprezentativní večer na Žofíně, který připomněl 30. výročí vzniku Českého a Slovenského státu. V rámci večera byly předány i Ceny Opera Pragensia, které mají za cíl představit široké veřejnosti postupný vývoj pražské architektury v kontextu samostatné České republiky.
 
Cena starosty MČ Praha 8 Opera Pragensia byla udělena panu Serge Borensteinovi za vizionářský přístup ke konverzi Karlína z průmyslové oblasti do moderního městského centra. Cenu předal starosta MČ Prahy 8 Ondřej Gros (ODS). Cenu v zastoupení za pana Serge Borensteina převzala paní manažerka marketingu a PR společnosti Karlín Group Hana Samuelová.

Další informace na https://martinfryc.eu/vystavy/velka-vystava-ceska-a-slovenska-architektura-100-let-a-slavnostni-predani-cen-opera-pragensia-za-architekturu-a-pamatkovou-peci/


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Cenu starosty MČ Praha 8 Opera Pragensia získal Serge Borenstein za vybudování Karlína
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 08.11.2023
Vytisknout