Další přivítaní občánci Prahy 8

Další přivítaní občánci Prahy 8V obřadní síni Libeňského zámku se v pondělí 19. září sešly rodiny s dětmi na tradičním vítání občánků. Nové ratolesti přivítali starosta Ondřej Gros (ODS) a místostarostka Vladimíra Ludková (ODS). Jejich přání do života i upomínkové dárky si odnesli rodiče 89 dětí, z toho dvou dvojčátek. V celkovém počtu převládli kluci, kterých bylo 53.
 
"Vítáním dětí chceme dát lidem najevo, že vnímáme velmi šťastnou událost v jejich osobním životě a že je pro nás důležité, aby obyvatelé získali vztah k místu, kde žijí. Osobně vítání beru jako nejmilejší obřad, který na radnici máme," říká starosta Ondřej Gros.

"Občanství je o tom, že si vážím toho, v jakém žiji prostředí, že si všímám toho, jak to prostředí třeba i zlepšit, a že zkrátka mám zájem pečovat o svoji obec," doplnila místostarostka Vladimíra Ludková. 

Další přivítaní občánci Prahy 8Rituál vítání dětí v Praze 8 vychází ze skutečných rituálů v dávné minulosti, tak jak byl původně zamýšlen v dějinách. Původně se jednalo o tzv. přechodový čili iniciační obřad, jehož základem bylo vítání či přijímání dětí do společenství. Slib a poskytnutí pomoci ze strany společenství, opět symbolicky, provádí představitel radnice podáním ruky rodičům.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Další přivítaní občánci Prahy 8
Další přivítaní občánci Prahy 8Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 20.09.2022
Vytisknout