Desátý ročník Taťkafestu rozzářil v Beachklubu Ládví oči dětem i tatínkům

Nabitý program čekal na návštěvníky populárním Taťkafestu v areálu Beachklubu Ládví na Praze 8 v neděli 17. září od 14 hodin. Pro děti byl jako již tradičně připraven bohatý program plný sportu a zábavy. Na své si přišli i dospělí.
 
Nedělní odpoledne patřilo v multifunkčním sportovním areálu rodinám s dětmi a oblíbenému Taťkafestu. Krásné počasí babího léta na akci přilákalo rodiny z Městské části Prahy 8, ale i širokého okolí.
 
„Účast byla úžasná,“ pochvalovali si po skončení akce organizátoři v čele s Petrou Šmídovou a Jaroslavem Falcem, kteří akci přímo na místě koordinovali. „Velké návštěvnosti určitě pomohlo krásné počasí, nemalou zásluhu na ni mají ale i naši partneři, bez kterých bychom akci tohoto typu pořádat nemohli,“ s vděkem dodávají.
 
V rámci zábavného odpoledne se na celkem 17 stanovištích z čehož hned 10 bylo soutěžních, předvedla dětmi oblíbená ukázka vozů městské policie a hasičů Prahy 8, nechybělo ani popelářské vozidlo firmy IPODEC – Čisté město a.s..

Velkou pozornost především z řad tatínků upoutalo představení a zkušební jízdy elektromobilů KIA a Toyota, které speciálně pro Taťkafest zapůjčila společnost AUTOBOND Group a.s.. Obrovský zájem vyvolal také trenažér dopravních nehod, který na akci zapůjčila Generali Česká Pojišťovna.
 
Chybět nesmělo ani malování na obličej, sportovní aktivity a soutěže, na kterých se podílel beachvolejbalový oddíl Beachklubu Ládví, Parkourpraha G P F C, Tenis Ládví, Pražský svaz házené společně s oběma házenkářskými kluby Sokola Kobylisy a organizace Stream of Dance, která tancem upoutala pozornost nejedné malé slečny.
 
Smyslem celého Taťkafestu je nejen zábava, ale i seznámení dětí a rodičů s projekty, které jim mohou v životě pomoci. Jedním takovým je Medvídkova nemocnice, jejíž cílem je, aby se děti nebály lékařů a nechodily k nim nešťastné či dokonce plačící. Společnou hrou se zástupci IFMSA Česká republika, z.s. a jejich zdravotním medvídkem se děti dozvěděly, jak některá lékařská vyšetření vypadají, a že se jich bát rozhodně nemusí.
 
Dalším, vlastně už tradičním účastníkem akcí v Beachklubu Ládví je Obecně prospěšná společnost MEZI NÁMI šířící myšlenku mezigeneračního setkávání, jejíž hlavním cílem je pravidelné, plánované propojování generace seniorů, dětí a lidí v produktivním věku, na základě jejich vnitřní motivace, v místní komunitě s cílem objevování, poznávání, obohacování a vzájemné úcty.

Na jubilejním 10. ročníku Taťkafestu nechybělo ani dobré jídlo a pití místní restaurace Beachklub Ládví.
 
Akci, kterou zaštítil starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS), zakončilo společné opékání špekáčků, které byly pro děti připraveny za odměnu při splnění úkolů na všech deseti soutěžních stanovištích. Vstup na akci byl stejně jako v uplynulých letech zdarma. 


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 19.09.2023
Vytisknout