Dnes byla zahájena stavba trolejbusové tratě Palmovka – Prosek a Letňany – Čakovice

Dnes byla zahájena stavba trolejbusové tratě Palmovka – Prosek a Letňany – Čakovice„Trať pro elektrobusy z Palmovky přes Prosek a Letňany do Čakovic je příkladem, kdy má elektrický pohon opravdu smysl. Částečně zbaví část Prahy emisí z dieselových motorů, což jako zástupci Prahy 8 naprosto vítáme,“ řekl starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS) při dnešním poklepání základního kamene stavby, která má být hotova do konce letošního října. 

Firmy postaví necelých 15 kilometrů nového trolejového vedení a potřebnou napájecí a dobíjecí infrastrukturu. Nové trolejové vedení bude v úsecích mezi Palmovkou a Kundratkou, Kelerkou a zastávkou Prosecká, a mezi terminálem Letňany a obchodním centrem Čakovice. Trolejové vedení bude po zprovoznění pokrývat zhruba 50 procent trasy, po které budou jezdit takzvané parciální trolejbusy. Projekt nese název Elektrifikace autobusové linky č. 140 (Palmovka – Miškovice). Dopravní podnik hl. m. Prahy pro provoz na této lince chystá nasadit 15 nových kloubových bateriových trolejbusů. 

Trolejbusy jezdily v Praze od roku 1936 do roku 1972. Dopravní podnik hl. m. Prahy obnovil trolejbusový provoz 15. října 2017 přesně po 45 letech od zrušení původní trolejbusové dopravy v Praze. Velký návrat umožnil rozvoj bateriových technologií, které nejsou tak náročné na budování infrastruktury na trase.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Dnes byla zahájena stavba trolejbusové tratě Palmovka – Prosek a Letňany – Čakovice
Dnes byla zahájena stavba trolejbusové tratě Palmovka – Prosek a Letňany – Čakovice
Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 10.01.2022
Vytisknout