Komunitní centrum a zahrada kousek od Palmovky se otevřelo veřejnosti

Slavnostní otevření Kotlasky dne 27. června 2017Bydlíte na Praze 8 a chtěli byste pěstovat rajčata, nebo jen příjemně strávit volný čas v zeleni? Na Kotlasce kousek od Palmovky si od června můžete vyhlédnout vlastní záhonek. A nejen to. Komunitní centrum se zahradou v budoucnu nabídne spoustu dalších aktivit pro děti i dospělé.

Za projektem stojí městská část Praha 8, která pro tento projekt poskytla zázemí a nezisková organizace RUBIKON Centrum, která už přes dvacet let pomáhá lidem s těžkou životní minulostí v návratu do života.

Překrásný pozemek se starým objektem na Kotlasce jsme s kolegy objevili minulý rok na jaře a hned nám přirostl k srdci. Podařilo se nám získat dotaci na projekt komunitního centra a zahrady. Našim plánům byl nakloněn i Magistrát hlavního města Prahy, který nám pozemek pronajal, a místostarosta Radomír Nepil z radnice městské části Praha 8, jež nám pronajala objekt na pozemku a dala tak zelenou projektu, který bude dělat radost nejen lidem z osmičky,“ říká pracovnice Komunitního centra a zahrady Kotlaska Kateřina Jirová.

Oficiálně se Kotlaska otevřela v úterý 27. června 2017. Z programu slavnostního zahájení provozu je jasné, že nuda ani v budoucnu nehrozí. O téměř půl hektaru velkou zahradu se stará zahradnice, která zájemcům zodpověděla všechny pěstitelské otázky a o plánech promluvila zahradní architektka. Návštěvníci si mohli zkusit, jak se vyrábí domácí květinový parfém nebo si vytvoří originální potisk na tričko. Program byl připraven i pro děti. Třeba malování na kameny nebo poznávání rostlin v zahradě. Podobné aktivity budou Na Kotlasce probíhat pravidelně.

Lidé, kteří žijí v okolí Kotlasky získají místo, kde budou moci příjemně trávit volný čas a možná se i seznámit se sousedy.

Co si od působení Komunitního centra a zahrady Kotlaska slibuje místostarosta Prahy 8 Radomír Nepil (ANO)?

Jsem rád, že jsme mohli podpořit tento projekt, věřím, že pomůže nejen klientům neziskové organizace, ale krásná zahrada zpříjemní volný čas i občanům Prahy 8, kteří se pohybují v oblasti Kotlasky. V neposlední řadě komunitní zahrada pomůže i v budování dobrých a přátelských sousedských vztahů, což je v dnešní době často vzácností,“ uvádí místostarosta Prahy 8 Radomír Nepil (ANO), který projekt podporuje od samého začátku.

Centrum se nachází na adrese Nad Kotlaskou I 95, 180 00 Praha 8 – Libeň.
Viz odkaz na Google mapu.

Všechny informace, nejen o programu zahrady, pak najdete na facebookové stránce komunitního centra s názvem Komunitní centrum a zahrada Kotlaska.


Kontakt:
Komunitní centrum a zahrada Kotlaska
Kateřina Jirová
Nad Kotlaskou I., 180 00 Praha 8
tel.: +420 775 408 484
jirova@rubikoncentrum.czDostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

 
Komunitní centrum Kotlaska na Praze 8 Komunitní centrum Kotlaska na Praze 8Zveřejněno: 27.06.2017 – Anna Patočková
Vytisknout