Letní provoz našich osmičkových mateřinek je v rámci Prahy zcela jednoznačně nejrozsáhlejší

Mateřská škola Na PěšináchPro období letních prázdnin v roce 2020 nabízí radnice Prahy 8 rodičům vylepšenou variantu provozu mateřských škol. Opět budou mít rodiče možnost využít až šest týdnů v mateřských školách, termín pro přihlášení je nově do31. ledna 2020.  A platbu již nebudou muset rodiče provádět osobně, ale nově přes internetové bankovnictví. 

Zákonní zástupci závazně přihlásí své dítě na prázdninový provoz ve své kmenové mateřské škole, a to nejpozději do 31. ledna 2020. Od začátku ledna budou přihlášky ke stažení na webových stránkách radnice i školy. Šestitýdenní letní provoz mateřských škol v Praze 8 je unikátem v hlavním městě. „Žádná jiná městská část nepokrývá rodičům předškoláků letním provozem mateřských škol tři čtvrtiny letních prázdnin. Jsou dokonce i městské části, kde v létě jsou školky zcela zavřené. Chápeme, že někdy je organizování času v létě, kdy rodiče musí chodit do práce a babičky nejsou poblíž, složité. Proto přicházíme s naší pomocí tak široké možnosti využití provozu mateřských škol,“ vysvětluje Tomáš Tatranský, místostarosta pro školství v Praze 8. 

Rodiče si mohou pro své dítě vybrat ze tří 2týdenních turnusů: 13.7.–24.7., 27.7.–7.8. a 10.8.–21.8.2020. Počet zvolených turnusů není omezen. V každém turnusu se lze přihlásit na oba týdny, nebo jen na jeden. Při splnění podmínek, tedy přihlášení se a platbě v termínu, bude mít dítě zajištěno místo ve školce v lokalitě, kde sídlí jeho kmenová mateřská škola, a to jak v lokalitě Karlín a Libeň, tak v lokalitě Kobylisy i lokalitě Bohnice a Čimice. „Myslíme si, že se rodičům při plánování letních prázdnin v mnohém uvolní ruce. Tím, že si s předstihem tzv. zablokují pro své dítě kapacitu ve školce, jim dává větší klid na konkrétní plánování pak svých dovolených v létě," dodává místostarosta Tatranský.

Kmenové mateřské školy předají odboru školství radnice Prahy 8 sumarizovaný počet zájemců na prázdninový provoz nejpozději do 14. února. V návaznosti na počet přihlášených dětí bude stanoven konkrétní prázdninový provoz, a to nejpozději do 29. února. Prostřednictvím kmenových mateřských škol budou zájemci vyzváni k úhradě školného a stravného, a to výhradně bezhotovostně. Příslušné platby je třeba posílat tak, aby je mateřská škola mající prázdninový provoz obdržela na účet nejpozději do 31. března 2020 a byly jednoznačně identifikovatelné. V případě neuhrazení či uhrazení po termínu nebo neidentifikovatelné platby budou platby vráceny a mateřská škola nebude s dítětem na prázdninový provoz počítat.8 otázek a odpovědí (FAQ) o letním provozu 2020

1) Co mám udělat, abych své dítě na letní provoz přihlásil? 

Vyplníte závaznou přihlášku (od počátku ledna 2020 bude i na webu jednotlivých školek) a odevzdáte ji v termínu do 31. ledna 2020 ve své kmenové mateřské škole, zřizované městskou částí Praha 8. 

2) Kolik termínů si mohu vybrat? Mohu si vybrat přímo školku? 

Zákonní zástupci si mohou pro své dítě vybrat ze tří 2týdenních turnusů, a to: 13/7–24/7, 27/7–7/8, 10/8–21/8 2020. Počet zvolených turnusů není omezen. V každém turnusu se lze přihlásit na oba týdny, nebo jen na jeden. V každém z uvedených termínů se předpokládá otevření minimálně jedné mateřské školy ve všech lokalitách městské části Praha 8, a to jak v lokalitě Karlín a Libeň, tak v lokalitě Kobylisy i lokalitě Bohnice a Čimice. Dítě bude mít zajištěno místo – při splnění podmínek (tj. přihlášení v termínu, identifikovatelná platba v termínu) – ve školce v lokalitě, kde sídlí jeho kmenová mateřská škola. Tudíž školku si vybrat nemůžete, bude určena s ohledem na možné rekonstrukce, počet přihlášených, letní provoz v minulých letech apod. 

3) Kdy a kam půjdu platit školné a stravné? 

Prostřednictvím kmenových mateřských škol budou zájemci vyzváni mateřskými školami s prázdninovým provozem k úhradě školného a stravného, a to výhradně bezhotovostně. Příslušné platby je třeba poslat tak, aby je mateřská škola mající prázdninový provoz obdržela na účet nejpozději do 31. března 2020 a byly jednoznačně identifikovatelné. Tudíž veškeré informace vám poskytne kmenová školka a platby budou pouze bezhotovostní. 

4) Co když nezaplatím, nebo si vzpomenu na platbu až v dubnu, či co když pošlu platbu bez požadovaných údajů (budou v instrukcích o platbě)? 

V případě neuhrazení v termínu nebude mateřská škola mající prázdninový provoz s dítětem na prázdninový provoz počítat, v případě uhrazení po termínu bude platba vrácena a mateřská škola také nebude s dítětem na prázdninový provoz počítat. V případě neidentifikovatelné platby bude platba vrácena a mateřská škola nebude rovněž s dítětem na prázdninový provoz počítat.

5) Budu mít místo o letním provozu ve školce opravdu jisté? 

Městská část Praha 8 jako zřizovatel svých 24 mateřských škol garantuje všem zákonným zástupcům, kteří splní předem dané podmínky: přihlášení v termínu, identifikovatelná platba v termínu – místo pro své dítě v mateřské škole v letním provozu 2020. 

6) Proč se systém změnil a jaké má výhody? 

Důvodů změny systému je několik: požadavek zákonných zástupců na bezhotovostní platby i na letní provoz, požadavky mateřských škol na možnost čerpání dovolené svých pedagogických pracovníků v rozsahu stanoveném zákonem. Také je výhodné posunutí termínů dopředu tak, aby zákonný zástupce již v březnu 2020 věděl, jak má letní provoz pro své dítě vyřešen a mohl plánovat svou dovolenou. Obecně lze říci, že letní provoz by  měl být opravdu víceméně pro ty, kteří školku v létě potřebují a nebude jim vadit, že to může být školka o 3 zastávky dále než jejich kmenová. 

7) Mohu zaplatit školné a stravné za letní provoz poštovní poukázkou (složenkou)?  

Ne. V případě takové platby, bude platba neidentifikovatelná – zároveň bude problém s vrácením, jelikož školka nebude znát číslo účtu, resp. variabilní symbol. Proto prosíme výhradně využívejte platby z účtu na účet. 

8) Co když se pro jistotu přihlásím na všech 6 týdnů a až podle určení mateřské školy se rozhodnu a zaplatím? 

Letní provoz je prioritně určen pro ty, co opravdu v létě mateřskou školu potřebují. Pokud by se zákonní zástupci chovali výše uvedeným a velmi nezodpovědným způsobem, způsobí velké problémy dalším rodičům. Např. v lokalitě Bohnice a Čimice bude přihlášeno 200 dětí. Na základě toho budou určeny 2 mateřské školy, které budou mít letní provoz. V každé z nich zaplatí však jen 30 dětí. V návaznosti na bod 9 Pravidel dojde k tomu, že v provozu bude pouze jedna mateřská škola. Rodičům z druhé bude platba vrácena na účet a nabídnuta školka, která bude v provozu. Proto prosíme hlaste své děti na letní provoz, pokud ho opravdu potřebujete – a to bez ohledu na lokalitu otevřené školky. Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Mateřská škola, Praha 8, Šimůnkova 13


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 03.12.2019   |   Aktualizováno: 02.01.2020
Vytisknout