Mrakodrapy na Ládví: Developer CPI se snaží obejít Prahu 8, vyjadřujeme zásadní nesouhlas

Developerská firma CPI, která chce na sídlišti Ďáblice postavit několik výškových budov, chce obejít Prahu 8. Pro budovy Střelničná/Tanvaldská poslala na magistrát územní studii, která má potvrdit, že plánovaná zástavba je výškově přijatelná. Praha 8 se může k návrhu pouze vyjádřit a posílá připomínky, kde záměr zásadně odmítá.

„Územní studie je metodou, jak potvrdit, že plánované budovy jsou výškově přijatelné. Podle mě jednoznačně nejsou. Ale nové stavební předpisy tím společnosti CPI de facto umožňují obejít městskou část. Samozřejmě k tomu podáváme velmi negativní stanovisko,” říká starosta Prahy 8 Roman Petrus.

Společnost CPI, která chce v okolí metra Ládví postavit několik výškových budov, poslala na Magistrát hl. m. Prahy územní studii, která potvrzuje, že její plánovaná trojice výškových bytových domů mezi ulicemi Střelničná a Tanvaldská má přijatelné rozměry z hlediska panoramatu Prahy.

Podle názoru Prahy 8 ale není možné v tomto případě vůbec územní studii použít. Přijatelnost zástavby musí prověřit řádné stavební řízení na stavebním úřadu Prahy 8. Na místě plánovaných výškových budov přitom Územně analytické podklady počítají s nízkopodlažní zástavbou, a taková tam musí podle vedení Prahy 8 zůstat.

Naše připomínky zveřejňujeme a vyzýváme občany, ať se zapojí i se svými připomínkami na Magistrát hl. m. Prahy.
Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Zveřejněno: 11.09.2017
Vytisknout