Na Ládví se otevřela odpočinková zóna u historické fontány

Pítko u fontányPo rekonstrukci historické fontány v centru Ládví se otevřela také odpočinková zóna v jejím okolí. Městská část Praha 8 investovala do kompletní výměny povrchu, který je nyní tvořen světlou žulou. Rozšířil se i výrazně bezbariérový přístup a přidalo se osm designových laviček, které navrhl architekt a autor fontány Viktor Tuček.

„Naší vizí je udělat z odpočinkové zóny místo, kde bude radost trávit volný čas. Vedle samotné fontány, jež po nedávné rekonstrukci vypadá skutečně nádherně, budeme nyní s hlavním městem spolupracovat na úpravách okolí,“ říká místostarosta Prahy 8 pro strategický rozvoj Tomáš Hřebík (TOP 09 a STAN).

Otevřením odpočinkové zóny se tak dokončila druhá etapa její celkové revitalizace. Během ní se vyměnila žulová dlažba a obrubníky, přibyly nové designové lavičky a pítko. „Byly dodány prvky z šedé žuly s obchodním názvem Cinza Ariz s tryskaným protiskluzným povrchem. Došlo i k vytvoření bezbariérových přístupů na plochu. Z mého pohledu se jedná o hezkou realizaci, která citlivě ucelila prostor obnovené fontány,“ hodnotí Jan Hruška, jednatel společnosti Kámen Pečky, jež rekonstrukci realizovala.
 
„Lavičky ze sibiřského modřínu, které navrhl pan architekt Viktor Tuček, krásně proměnily celé prostředí odpočinkové zóny. Na jednom místě se tak spojuje historický prvek fontány s moderním mobiliářem, za což chci panu architektovi poděkovat,“ dodává Hřebík.

V první polovině příštího roku začne poslední etapa revitalizace, kdy projde terénními a sadovými úpravami okolní zeleň. Umístí se v ní nové koše a další drobné doplňky. Práce provede z pověření Hlavního města Prahy a za spolupráce městské části společnost ACTON.

„Vytvoříme zavlažované záhony různých druhů rostlin, které byly pečlivě vybrány naším zahradníkem s ohledem na specifický charakter daného místa, zvýšený pohyb osob a zajištění bezproblémové údržby. Při výběru rostlinného materiálu byl mimo jiné kladen důraz na jeho rozmanitost, barevnost a udržitelnost. Pravidelnou údržbu bude zajišťovat naše správcovská společnost na náklady Hlavního města Prahy," říká Radovan Borlovan, vedoucí správy pozemků hl. m. Prahy ze společnosti ACTON.

Městská část po dokončení celkové revitalizace odpočinkové zóny bude také usilovat o zvýšení bezpečnosti v jejím prostoru. Počítá se i s umístěním bezpečnostní kamery jako prevence proti vandalismu.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Odpočinková zóna s fontánou na Ládví
Odpočinková zóna s fontánou na Ládví


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 20.12.2023
Vytisknout