Občané Kobylis mohli podávat podněty již podruhé

Veřejné projednávání ZŠ Hovorčovická Poslední setkání s občany v rámci projektu Měníme Prahu 8 se konalo 25. listopadu 2015 v ZŠ Hovorčovická a uzavřelo tak sérii 7 setkání v rámci sbírání podnětů k vytvoření Strategického plánu udržitelného rozvoje MČ Praha 8. Bezmála dvě desítky občanů podaly okolo 40 písemných připomínek a návrhů ke zlepšení života v Praze 8. Nejvíce se diskutovalo opět v oblasti dopravy.

Občané diskutovali témata jako parkování, nebezpečné křižovatky, hustý provoz v okolí ZŠ Chabařovická, potřebné opravy chodníků a jejich vybudování. Zazněly i podněty ke zlepšení možnosti trávení volného času výstavbou nových cyklotras, in-line drah nebo podporou sportovních aktivit pro střední generaci. V oblasti vzdělávání by někteří rodiče uvítali zřízení třídy s alternativním programem Montessori či programen Waldorfským. Zazněl i podnět směřující k nedostatečné kapacitě jeslí v ul. Mirovická. Občané mohli diskutovat se starostou Romanem Petrusem, místostarosty Petrem Vilgusem a Alenou Borhyovou a dalšími zastupiteli a zástupci MČ Praha 8.

Záznam ze setkání pořídil student ZŠ Lyčkovo náměstí Matouš Ettler ze školní televize Reflegs TV. Videoreportáž bude po zpracování zveřejněna na webových stránkách MČ Praha 8.

Zápis ze setkání a všechny podněty občanů jsou k dispozici ZDE (PDF, 1,12 MB) a ZDE (PDF, 6,45 MB).

Kompletní galerie fotek je přístupná v sekci Místní Agenda 21 –> Foto a videogalerie.

Veřejné projednávání ZŠ Hovorčovická Veřejné projednávání ZŠ Hovorčovická Veřejné projednávání ZŠ Hovorčovická Veřejné projednávání ZŠ Hovorčovická
Zveřejněno: 30.11.2015 – Anna Patočková
Vytisknout