Park Dlážděnka se dočká obnovy

Park Dlážděnka v Kobylisích se dočká revitalizace. Memorandum o společném postupu podepsali správci pozemků městská část Praha 8 a Česká správa sociálního zabezpečení. Revitalizace započne již v roce 2018.

Vzhledem k tomu, že se park nenachází pouze na pozemku, který je svěřen do správy městské části Praha 8 hlavním městem Prahou, ale také na pozemku České správy sociálního zabezpečení, uzavřely tyto organizace memorandum o společném postupu a spolupráci při revitalizaci parku.

Stav parku Dlážděnka a zejména jejího bezprostředního okolí se v minulosti stále zhoršoval. Její současný stav ani zdaleka nenaplňuje potenciál, který tato veřejná plocha má. „Proto se vedení městské části Praha 8 rozhodlo o obnovu parku. Chceme zde vybudovat krásné místo s piknikovou loukou, vyhlídkou, květinami, stromy a víceúčelovým hřištěm jako úhelným kamenem tohoto území,“ popisuje plány zastupitel a předseda komise pro životní prostředí Vít Céza.

První část revitalizace parku by měla začít již v roce 2018. „Zahájení druhé etapy revitalizace bude záviset na výsledcích jednání se soukromými vlastníky. Doufáme, že všechny formality dotáhneme v příštím roce,“ doplňuje starosta Roman Petrus. Městská část Praha 8 má na první etapu vyčleněno ze svého rozpočtu 10 milionů Kč.

Další informace naleznete také ve videu na www.prahatv.eu.


Užitečné kontakty:
Ing. Jana Buraňová
ředitelka odboru komunikace a tisková mluvčí
Česká správa sociálního zabezpečení
jana.buranova@cssz.cz   
+420 257 063 044


Více informací:
Mgr. Vít Céza
zastupitel MČ Praha 8 a předseda komise pro životní prostředí
vit.ceza@praha8.cz
222 805 187; 777 501 755Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Park Dlážděnka se dočká obnovy_schéma s popisky
Zveřejněno: 18.12.2017   |   Aktualizováno: 08.01.2018
Vytisknout