Pozor: Praha 8 nabízí pomoc rodičům dětí ze stávkujících škol

Z patnácti základních škol a osmnácti mateřských škol zřizovaných městskou částí Praha 8 se zítřejší stávky učitelů zúčastní sedm ZŠ a tři MŠ. Zbývající budou v běžném provozu.

„Chápeme složitost situace pro rodiče dětí ze stávkujících škol, proto se snažíme jim vyjít vstříc nabídkou s možností umístit v den stávky jejich děti do našich klubů provozovaných v projektu Osmička pro rodinu,“ říká místostarosta Prahy 8 pro oblast školství Tomáš Tatranský.

Rodiče dětí ze stávkujících škol v Praze 8 mohou tak využít v rozšířeném režimu tří center: dětský klub Ďáblík, dětský klub Krabík a rodinné centrum Osmička. Ve všech třech klubech se o děti postarají již od 8 hod. až do 15 hod. Celý den bude zdarma. Jídlo pro své děti musí zajistit rodiče. Děti budou v klubech přijímány do naplnění kapacity. Kontaktní osobou pro rodiče je Magdaléna Červená, tel. 725 860 929.


Dětský klub Ďáblík
Taussigova 1172/1
Praha 8 – Kobylisy
dablik@osmickaprorodinu.cz

Dětský klub Krabík
KD Krakov
Těšínská 600
Praha 8 - Troja
info@osmickaprorodinu.cz

Rodinné centrum Osmička
Libčická 333
Praha 8 – Čimice
rc@osmickaprorodinu.cz


Seznam ZŠ a MŠ, které se v Praze 8 připojí ke stávce dne 6.11.2019:

ZŠ Burešova, ZŠ Žernosecká, ZŠ Glowackého, ZŠ Na Šutce, ZŠ Palmovka, ZŠ Bohumila Hrabala (pouze objekt v Zenklově ul.), ZŠ a MŠ Lyčkovo náměstí (pouze ZŠ, včetně přípravných tříd, MŠ v obou budovách bude v provozu), MŠ Sokolovská, MŠ Krynická, MŠ Lešenská. 
Kvůli celodenní odstávce vody v oblasti jsou navíc uzavřeny ZŠ Hovorčovická a MŠ Klíčanská.

Pražská ZOO také zareagovala a na středu 6.11. připravila zvláštní vstupné ve výši 1,- Kč pro všechny děti do 15 let a žáky/studenty do 26 let. Dospělá vstupenka bude stát 50,- Kč.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


ZŠ Burešova – vstup


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 05.11.2019
Vytisknout