Praha 8 chce upravit spádové oblasti v Karlíně

Radní Prahy 8 schválili změnu spádových oblastí pro školáky na svém území tak, aby developerská výstavba na Rohanském nábřeží nebyla součástí spádové oblasti ZŠ a MŠ Lyčkovo náměstí. Jde o nezbytné opatření pro zajištění školních kapacit. 

„Ze školského obvodu ZŠ a MŠ Lyčkovo náměstí chceme vyjmout 8 ulic, ze školského obvodu ZŠ a MŠ Petra Strozziho 3 ulice. Jde o developerskou výstavbu severně od ulice Pobřežní. Všech 11 ulic pak včleníme do školského obvodu ZŠ Palmovka,“ vysvětluje místostarosta pro školství Matěj Fichtner (ANO).

Pro změnu spádových oblastí v Praze 8 je zapotřebí změnit platnou obecně závaznou vyhlášku Hlavního města Prahy č. 1/2023, o školských obvodech základních škol. „V návaznosti na dubnové zápisy do 1. ročníků základních škol na školní rok 2023/2024 a v souvislosti s květnovým jednáním zastupitelstva jsme žádost o změnu obecně závazné vyhlášky odeslali hlavnímu městu,“ dodává místostarosta Fichtner. 

Ulice, které by po schválení vyhlášky nepatřily do spádové oblasti ZŠ a MŠ Lyčkovo náměstí, jsou: Breitfeldova, Karolinská, Kelsenova, Rohanské nábřeží, Rohanský ostrov, U Mlýnského kanálu, Za Karlínským přístavem a Zábranská. 
Ulice, které by po schválení vyhlášky nepatřily do spádové oblasti ZŠ a MŠ Petra Strozziho, jsou: Buriánkova, Růžodolská a Vitáčkova.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Lyčkovo náměstí


Mohlo by vás také zajímatZveřejněno: 09.08.2023
Vytisknout