Praha 8 přijímá opatření v reakci na povodňovou situaci na Rokytce

Starosta městské části Praha 8 svolal pracovní skupinu Povodňové komise MČ Praha 8, která se zabývá aktuální povodňovou situací na Rokytce. Na základě prvního stupně povodňové aktivity má pracovní skupina za úkol monitorovat a reagovat na dynamicky se měnící podmínky povodňové situace. 

V rámci opatření proběhla dnes ráno kontrola vodního díla Rokytka. Starosta Prahy 8 Ondřej Gros zdůraznil, že situace je kontinuálně sledována a vyzval občany k obezřetnosti a respektování pokynů úřadů. "Bezpečnost našich obyvatel je naší prioritou číslo jedna. Přijímáme veškerá nezbytná opatření, abychom minimalizovali rizika spojená s povodněmi a nepříznivými povětrnostními podmínkami," uvedl starosta Gros.

V této souvislosti vydal doporučení všem občanům, aby nevstupovali do parků a nezdržovali se pod stromy na veřejných prostranstvích, neboť podmáčená půda a dlouhodobě trvající intenzivní déšť v kombinaci se silným větrem představují zvýšené riziko pádu stromů a větví.

Městská část Praha 8 bude i nadále informovat veřejnost o vývoji situace a případných dalších opatřeních prostřednictvím svých oficiálních komunikačních kanálů.


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 14.09.2024
Vytisknout