Pražané společně ujeli 8 700 km v rámci XI. ročníku Cyklozvonění

XI. ročník Pražského cyklozvonění – září 2017Více než 450 Pražanek a Pražanů z 26 městských částí a přilehlých obcí ujelo celkem 8 700 km v rámci XI. ročníku Pražského cyklozvonění. Sportovní festival se konal v neděli 17. září v Kaizlových sadech v Praze 8. Na festivalu vystoupili mj. vícenásobný mistr ČR v badmintonu Petr Koukal, zpěvák Laďa Kerndl, akrobaté se švihadlem Skipping Boys a skupina Robinαson.

Pražské zvonění je nezisková akce, kterou v roce 2007 začaly pořádat pražské městské části a obce v okolí Prahy. Tuto akci považuji za jeden z výborných způsobů, jak upevnit partnerství mezi jednotlivými městskými částmi,“ vysvětluje Petr Vilgus, místostarosta osmé městské části, za jehož záštity letos akce proběhla. „Praha 8 se snaží podporovat kolo jako běžný dopravní prostředek v městě. V naší městské části vznikají nové cyklostezsky, cyklopruhy. Instalujeme cyklostojany u školek a škol,“ dodává Vilgus.

Pro příznivce městské cyklistiky byly připravené cyklotrasy vedoucí z 26 míst celé Prahy a zakončené v Kaizlových sadech poblíž Invalidovny. Na nejdelší 30km trasu se vydali cyklisté z Průhonic, nejblíže do cíle měli kromě místních sportovci z pražského Žižkova, kteří ujeli 3 km.
Cílem cyklojízdy je ukázat, že jízda na kole může být bezpečná a příjemná a ukázat atraktivní místa ze sedla kola. Snažíme se propojit zkušené cyklisty se začátečníky a podnítit v nich zájem o každodenní cyklistiku,“ vyjmenovává za spolek NaKole Jitka Vrtalová.
Odměnou pro účastníky byl bohatý program připravený letošním spolupořadatelem, městskou částí Praha 8, v Kaizlových sadech, kam se kolem 11. hodiny sjely pelotony z jednotlivých městských částí. Nejen pro cyklisty zazpívali Laďa Kerndl, Magdaléna Urbanová a kapela Robinαson. Zvláštním hostem, byl devítinásobný mistr České republiky v badmintonu Petr Koukal, který svou účast spojil s autogramiádou své knihy Koukal jsem.

XI. ročník Pražského cyklozvonění – září 2017
Vzhledem k charakteru akce nechyběla ani mobilní opravna kol Bajkazyl, aktuální pražské cyklomapy a nabídka cyklopříslušenství a cargo kol. Zájemci mohli vyzkoušet i další sporty, jako např. slacklining, handbike, monoski, nebo pod vedením skupiny Skipping Boys akrobacii se švihadly. Udržitelnou mobilitu zde propagovaly České dráhy a magistrátní stánek kampaně Čistou stopou Prahou.
Akci pořádal spolek NaKole ve spolupráci s hlavním městem Prahou, městskou částí Praha 8 a dalšími 26 městskými částmi a obcemi v okolí Prahy. Záštitu nad akcí poskytli Petr Dolínek, náměstek primátorky hl. m. Prahy, a Petr Vilgus, zástupce starosty městské části Praha 8. Akci, která proběhla s finanční podporou hl. m. Prahy, podpořila svou účastí také radní pro životní prostředí Jana Plamínková. Dalšími partnery byly městské částí Prahy a Státní fond životního prostředí ČR. Akce se konala v rámci Evropského týdne mobility. 

Více doprovodných fotografií a video z akce naleznete ve Foto a videogalerii Mistní Agendy 21.

Akce je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky v rámci projektu „Místní Agenda 21 – Cesta k udržitelnému rozvoji v Praze 8“ www.mzp.cz, www.sfzp.cz.


Ministerstvo životního prostředí logo MA21 Státní fond životního prostřední České republiky


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Zveřejněno: 18.09.2017
Vytisknout