Radnice Prahy 8 ruší akce pro seniory

Radnice Prahy 8 ruší do odvolání akce určené pro seniory organizované městskou částí. Zároveň doporučuje jiným pořadatelům, aby zvážili konání organizovaných akcí určených seniorům.  Radnice apeluje, aby u ostatních aktivit a akcí byli případným doprovodem dětí jejich rodiče či sourozenci, nikoliv prarodiče.

Mimořádná opatření mají sloužit jako prevence proti šíření respiračních nemocí a zabránit nákaze především u nejrizikovějších skupin, jako jsou senioři, chronicky nemocní či osoby s oslabenou imunitou. Opatření jsou plně v souladu se zákazem návštěv na lůžkových odděleních v nemocnicích či v domovech seniorů, který vyhlásilo ministerstvo zdravotnictví po zasedání Bezpečnostní rady státu.

Opatření ruší následující akce v Praze 8, které budou po skončení rizik nahrazeny.

Od 10.03.2020:
Zrušení všech akcí v Centru aktivizačních programů pro seniory Prahy 8 (CAP)
Od 10.03.2020:Zrušení všech akcí pro seniory pořádaných Osmičkou pro rodinu
12.03.2020: Přednáška pro seniory v Centru Rosa
13.03., 20.03., 27.03.2020
a ostatní termíny do odvolání:
Cvičení pro seniory v Centru Rosa
17.03.2020:Setkání seniorů – Král stále žije v KD Krakov
25.03.2020:Žižkovanka – koncert k tanci a poslechu v KD Krakov

V minulých dnech Bezpečnostní rada Prahy 8 již schválila tzv. pandemický plán pro případ, že by se situace zhoršila a došlo např. k uzavření úřadu. Plán definuje, jak by se zajišťoval chod potřebných agend, komunikace s veřejností apod. Zároveň došlo ke zvýšení frekvence dezinfekce ve školských zařízeních, domech s pečovatelskou službou, poliklinice Mazurská a budovách úřadu městské části.

Praha 8 nadále postupuje dle doporučení ministerstva zdravotnictví, MHMP i hygieniků. Proto je aktuálně uzavřeno návštěvníkům Gerontologické centrum, které poskytuje zdravotní a sociální služby v Praze 8.

Bezpečnostní rada Prahy 8 připomíná nařízení ministerstva zdravotnictví pro každého, kdo se vrátí z Itálie do Česka, povinnost ozvat se lékaři a následně strávit dva týdny v karanténě.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
 

 

Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 09.03.2020
Vytisknout