Slavnostní otevření dětského hřiště v MŠ Klíčanská

Nové hřiště v MŠ Klíčanská 2016Slavnostní otevření nového dětského hřiště proběhlo v pondělí 12. prosince 2016 za účasti dětí a učitelek MŠ Klíčanská, ředitelky Šárky Fišerové a vedoucího odboru školství Prahy 8 Petra Svobody. Renovace hřiště byla možná díky participativnímu rozpočtu, ten umožnil občanům Prahy 8 rozhodnout o tom, jaké projekty se budou v rámci rozpočtu městské části realizovat. 

Participativní rozpočet schválila rada městské části na svém zasedání dne 18. května 2016 a vyhradila pro jeho realizaci 10 milionů korun. Projekty, pro které bylo možné hlasovat, byly z různých oblastí. „Projekt nového hřiště pro školku v Klíčanské se umístil na třetím místě a podpořili jsme jej dotací ve výši 370 000 Kč," uvádí místostarosta Prahy 8 Matěj Fichtner (ANO).

Dětské hřiště se v porovnání s původním stavem změnilo k nepoznání. Na stávající nevyhovující betonovou plochu byl nanesen plně probarvený granulát, který je pro děti mnohem bezpečnější a vhodnější. Na tento povrch byly umístěny 3D a 2D herní prvky. „Děti si nejvíce oblíbily mraveniště a tunel a různé barevné geometrické tvary určené ke hře. Na terase školy jsme ještě vybudovali menší hřiště, kde děti hrají skákacího panáka a šneka," říká ke změnám místostarosta Fichtner. 

Pro hmyzí hotel našly děti ze školky společně s učitelkami vhodné místo na školním pozemku u vchodu do mateřské školy tak, aby dění v hotelu mohli sledovat i rodiče dětí a návštěvníci školy. „Hmyzí hotel je velmi vhodná pomůcka pro pozorování a ilustraci života hmyzu a slavil velký úspěch i v jiných našich školách. Děti si při každé příležitosti hmyzí hotel prohlížejí a hledají v něm případné obyvatele," doplňuje místostarosta Fichtner.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Nové hřiště v MŠ Klíčanská 2016 Nové hřiště v MŠ Klíčanská 2016 Nové hřiště v MŠ Klíčanská 2016 Nové hřiště v MŠ Klíčanská 2016 Nové hřiště v MŠ Klíčanská 2016 Nové hřiště v MŠ Klíčanská 2016 Nové hřiště v MŠ Klíčanská 2016 Nové hřiště v MŠ Klíčanská 2016 Nové hřiště v MŠ Klíčanská 2016

Nové hřiště v MŠ Klíčanská 2016 
Zveřejněno: 12.12.2016 – Anna Patočková
Vytisknout