Spolu8bio – projekt komunitního kompostování v Praze 8

Osmá městská část zahajuje ve spolupráci se spolkem Ekodomov projekt komunitního kompostování s názvem Spolu8bio. Jeho cílem je během jara tohoto roku umístit pět komunitních kompostérů pro potřeby obyvatel Osmičky. Projekt je realizován pod záštitou radní Hany Matoušové.

„V rámci projektu Spolu8bio chceme lidem nabídnout možnost kompostovat kuchyňský odpad v rámci sousedského kompostování. Podobné projekty byly realizovány na Praze 12 a Praze 10, na Praze 8 jde o pilotní projekt. Cílem projektu je otestovat, zda budou mít obyvatelé Karlína, Libně, Kobylis a Bohnic o tento typ kompostování zájem,“ objasňuje projekt radní Prahy 8 Hana Matoušová.

Komunitní kompostování je vhodné zejména pro ty, kteří nemají možnost si umístit kompostér do uzavřeného vnitrobloku nebo na svoji zahradu. Výsledný kompost je možné použít např. k úpravě předzahrádek či k pěstování na balkónech. 

Komunitní kompostéry SIVA DUO (viz www.ekonakup.cz), které jsou uzamykatelné a zateplené, budou dle zájmu instalovány v průběhu jara 2018. Kapacita kompostéru vystačí pro cca 10 až 15 domácností. V případě zájmu o zapojení se do projektu pište do konce února 2018 na e-mail kompostovani@praha8.cz.

Více informací naleznete v článku Komunitní kompostování Spolu8bio.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Spolu8bio
Zveřejněno: 16.01.2018
Vytisknout