United Islands připlují do Karlína

V karlínské kavárně Kotelna se uskutečnila tisková konference k festivalu United Islands of Prague.

Festival United Islands of Prague se chystá na nejvýznamnější posun ve své historii. Letos své síly poprvé spojí s pražskou čtvrtí Karlín, která zároveň oslaví 200. výročí od svého založení. Všechna pódia se tak ve dnech 23.–24. června přesunou z historického centra Prahy právě sem.

Za Prahu 8 se tiskové konference zúčastnil místostarosta Radomír Nepil (ANO). Přítomným novinářům řekl: „Jsem rád, že se můžeme podílet na takovéto akci. Dlouho jsme se spolkem Karlín 2000 zvažovali, jak pojmout oslavy 200 let od založení Karlína, které připadají na 23. červen. Nabídka spojit oslavy s tradičním hudebním festivalem United Islands of Prague je unikátní možnost, jak Karlín zviditelnit a přiblížit obyvatelům celé Prahy, za což patří všem organizátorům velké poděkování. Máme příležitost tak všem ukázat, že Karlín po povodních před 15 lety nejen žije, ale že i rozkvetl do krásy.“

United Islands of Prague je největší bezplatný (na koncerty a další doprovodné akce se neplatí vstupné) především hudební festival v Praze. Letošní 14. ročník se uskuteční poprvé mimo absolutní centrum Prahy – proběhne 23.–24. června na Karlínském náměstí, v Kaizlových sadech u Invalidovny, v zahradě Českého rozhlasu a v sobotu 24. června i na Rohanském ostrově. Na festivalu vystoupí mimo jiné Ivan Hlas, The Tap Tap nebo Thom Artway – čerstvý dvojnásobný držitel hudebního Anděla (objev roku a zpěvák roku), ale i řada účinkujících ze zahraničí.

Záštitu nad festivalem má za Prahu 8 Jana Solomonová (ANO), radní pro kulturu, sport, volný čas a seniory: „Jsem velice ráda, že se letošní festival United Islands of Prague bude konat na Praze 8 v Karlíně. Během jednoho víkendu se tak Karlín rozezní hudbou všech žánrů a stylů a současně oslaví své 200. narozeniny.“ Akci rovněž zaštítili primátorka HMP Adriana Krnáčová, radní pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví, cestovní ruch a národnostní menšiny Jan Wolf a náměstek primátorky Petr Dolínek.

Další informace o festivalu www.unitedislands.cz/united-islands-pripluji-do-karlina

United Island – tisková konference, Radomír Nepil (ANO)
Zveřejněno: 25.05.2017