Výstava kresleného humoru – Svatby a vítání na Libeňském zámku

Vtipy - svatbyMěstská část Praha 8 ve spolupráci s Českou unií karikaturistů (ČUK) pořádá výstavu kresleného humoru na téma svatby a vítání nových občánků na Libeňském zámku, které autoři rozšířili na plejádu motivů z rodinného prostředí. Expozice bude probíhat od 3. února do 22. března v prostorách radnice městské části (Zenklova 35, Praha 8 – Libeňský zámek). Těšit se můžete na více než 150 kreseb vybraných vtipů, které s humorem zachycují především svatební obřady.

„Když se řekne svatba, jedná se většinou o vážnou a důležitou věc. Tahle výstava je ale především o dobrém humoru,“ zve na expozici místostarostka Alena Borhyová.

Svatby jsou od pradávna vděčným tématem nejrůznějších vtipů, a proto není divu, že se na ně zaměřuje i humor kreslený. Členové České unie karikaturistů Roman Kelbich, Jan Tomaschoff, Miroslav Martenek, Roman Kubec a další, které pro výstavu vybral kurátor a také člen ČUK pan Jaroslav Dostál, prostřednictvím svým děl dokazují, že česká karikatura má co nabídnout. Jejich osobité zpracování přináší nejen inteligentní humor, ale i trošku štiplavé ironie.
 
Výstava se uskuteční v prostorách Libeňského zámku, který se může pochlubit jedinečným obřadním sálem s rokokovou výzdobou. „Jsem ráda, že máme u nás v Praze 8 na zámečku tak krásné a reprezentativní prostory pro konání svateb. Obřadní síň je skutečný unikát, a proto není divu, že je mezi svatebčany tak oblíbená. Věřím, že svatebčané ocení i naši novou výstavu,“ dodává místostarostka Borhyová.

Česká unie karikaturistů byla založena 10. března 1990 v Malostranské besedě v Praze z iniciativy novináře Ivana Hanouska. Sdružuje autory kresleného humoru a karikaturisty nejenom z České republiky. K hlavním činnostem patří pořádání výstav, již několik let uskutečňuje internetovou soutěž karikaturistů Vtip roku a vydávává online Zpravodaj ČUK.  

Vtipy - svatby1  Vtipy - svatby2 vtipy - svatby3 vtipy - svatby4 vtipy - svatby5
Zveřejněno: 29.01.2016 – Anna Patočková
Vytisknout