Deratizace

Deratizace prováděná městskou částí Praha 8
Městská část Praha 8 provádí na svých pozemcích pozorování i deratizační zásahy průběžně po celý rok.
Podněty mohou občané podat e-mailem nebo telefonicky na:

Harmonogram deratizace pro rok 2019 prováděné MČ nad rámec cyklické deratizace
Předpokládaný začátek deratizace je druhá čtvrtina roku 2019.
Jakmile budou známy konkrétní termíny, budou zveřejněny na této stránce.

Období SRPEN–LISTOPAD 2019
  • Sídliště Bohnice: okolí obchodních středisek Odra, Nisa. V oblastech ulice Cafourkova, Hnězdenská, Lublinská, Gdaňská, Vratislavská, Mazurská, Ratibořská, Řešovská, Zelenohorská, Hlivická, Krosenská, Podhajská pole vnitroblok, Bukolská, Lehnická a okolí
  • Sídliště Čimice: okolí střediska Draháň, Ulice Ouholická, Křivenická, Čimická
  • Sídliště Ďáblice: kolem jezírka Famfulíkova a okolí metra Ládví, ulice Tanvaldská, Střekovská, Třebenická, Chabařovická, Burešova, Kyselova, Čumpelíkova, Štíbrova, Frýdlanská, Davídkova, Slancova,
  • Karlín: okolí stanice metra a obchodního střediska Invalidovna, ulice Za Invalidovnou, Molákova, Nekvasilova, Okolí DH Karlínské náměstí, okolí metra Florenc, Těšnov
  • Střížkov: ulice Bínova, Černého,
  • Libeň: ulice Na Rokytce, U Rokytky, Chocholouškova, U Libeňského pivovaru, Batličkova – horní Libeň, Palmovka, Dlážděnka
  • Kobylisy: ulice Žernosecká, Šimůnkova a v okolí obchodního centra Billa, dále ulice Horňátecká, Pod Sídlištěm, Čimická. Na sídlišti Kobylisy ulice Třeboradická, OC Sokolníky, Košťálkova, Havlínova, Písečná, Přemyšlenská


Cyklická deratizace prováděná hlavním městem Praha

V souladu s ustanovením § 57 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, bude Hlavní město Praha (dále HMP) zajišťovat i v letošním roce cyklickou deratizaci v objektech a na plochách, které vlastní a přímo spravuje, a dále v přilehlých prostorách a v kanalizační síti.

Deratizace bude provedena na základě smluvního vztahu s příslušnými odbornými firmami. K deratizaci budou používány výhradně přípravky registrované v České republice (viz dále uvedený harmonogram v PDF) a bude postupováno dle Standardní metodiky ochranné deratizace vydané Státním zdravotním ústavem.

Dodržování správného postupu při výkonu deratizačních prací a kontrolu kvality garantuje Hygienická stanice HMP (oddělení DDD HS HMP, jednotlivé pobočky), na kterou se můžete obracet s vašimi případnými dotazy k této problematice.


Harmonogram cyklické deratizace prováděné hl. m. Praha na území MČ Praha 8 v roce 2019

Kontaktní osoba:
Novák Petr, Cafourkova 524/9, Praha 8, 181 00, e-mail: dddnovak@volny.cz

DUBEN 2019
1. 4. – 30. 4.
Okolo OC Draháň, Křivenická, Ouholická, Čimická, u konečné MHD a u konečné MHD Kobyliské náměstí, Žalovská, Na Průhonu, Mlazická, Podhajská pole, Chvatěrubská, Na Hranicích, Pod Čimickým hájem, Lindavská, Dolákova, Cafourkova, Řešovská, okolo OC Visla, Feřtekova, Kusého, okolo OC Odra, okolo OC Nisa, okolo zdr. stř. Mazurská, Ratibořská, Katovická, Lodžská, Radomská, Zelenohorská, Lublinská, Nad Vavrouškou, Velká skála.

KVĚTEN–ČERVEN 2019
2. 5. – 31. 5. Karlín - Molákova, okolí stanice metra Invalidovna, K Olympiku, okolí OC Invalidovna, Za Invalidovnou, Pernerova, U Sluncové, Křižíkova, Kollárova, Karlínské náměstí, Thámova, Pobřežni, Rohanské nábřeží, Prvního pluku, okolí stanice metra Florenc, okolí autobusového nádraží Florenc, U nádražní lávky, Sokolovská, Vítkova, Za Poříčskou bránou.
1. 6. – 28. 6.
OC Ládví, Hlaváčova, okolí metra Ládví, Kyselova, Hrubého, Tanvaldská, Třebenická, Bínova, Taussigova i kolem rybníčku, Frýdlanská, Žernosecká část, Fanfulíkova, Bojasova, Slancova, Střelničná část, Bedřichovská, Šimůnkova, Jelínkova, Čumpelíkova, Štíbrova, Šiškova, okolí OC Žernosecká, Burešova, Kaňkovského, U Slovanky, Na Slovance, Chabařovická, Jitravská, Střekovská, Česákova, Střížkovská.


 ZÁŘÍ 2019
9. 9. – 27. 9.
Okolí stanice metra Palmovka, Novákových, okolí Libeňského mostu, U Synagogy, Na Žertvách, Na Hájku, Chocholouškova, U Rokytky, Na Rokytce, Andrštova, Stejskalova, Na pěšinách, Na Okrouhlíku, Na stráži, Horovo náměstí, kolem přemostění U Kříže, náměstí Dr. Holého, Elsnicovo náměstí, Bulovka, Na Korábě, Pod Labuďkou, Na Labuťce.

ŘÍJEN 2019
1. 10. – 31. 10.
OC Sokolníky, Havlínova, Třeboradická, Písečná kolem zdr. střediska, Služská, Hovorčovická, Kobyliské náměstí, okolo metra Kobylisy, Vršní, Mirovická, Maškova, Paláskova, Balabánova, Neratovická, Pohnertova, Bergerova, K Sadu, Na Šutce, Klapkova, U Školské zahrady, Ke koupališti, Na Pěšinách, Na Dlážděnce.

Kontroly a doplnění nástrah na výskytových místech.
Mohlo by vás také zajímat


Aktualizováno: 02.09.2019
Vytisknout