Oblečte masky a přijďte na Karlínský masopust 2016!

V sobotu 6. února 2016 ožije Karlín masopustním veselím. Od 13.00 do 18.30 hodin zde proběhne již 13. ročník Karlínského masopustu, který si za poslední roky získal stovky příznivců. Ten letošní se koná pod záštitou místostarostky Aleny Borhyové, a městská část jej stejně jako v minulých letech finančně podpořila.

Masopustní odpoledne začíná v 13.00 hodin, kdy z Kaizlových sadů vyjde masopustní průvod na Karlínské náměstí. Průvod slibuje opravdu velkolepou podívanou – koňský povoz doprovodí tradiční masky a postavy spolu s kapelou, která se po celou dobu bude starat o rozjařenou náladu. „Zapojte se i vy do průvodového reje, přijďte v klobouku, masce či kostýmu. Pokud nemáte čas masku shánět, můžete si před průvodem  vyrobit svou vlastní v jedné z našich výtvarných dílen umístěných v Kaizlových sadech,“ říká místostarostka MČ Praha 8 paní Alena Borhyová.

Na Karlínském náměstí bude program pokračovat od 14.00 hodin. Pro návštěvníky budou připravené řemeslné trhy a dílny, ukázky zabijačkových hodů, tradiční řemesla, stánky s občerstvením a samozřejmě nebude chybět také hudební produkce. Zahrají populární Cirkus Problem, Gipsy.cz či Pískomil se vrací. Akcí budou provázet moderátoři Martin Sochor a Yvona Jelénková.

Pro děti bude připraven bohatý program v Domě dětí a mládeže Karlínského Spektra i na náměstí. Těšit se mohou na taneční hrátky s Honzou Onderem a Lucií Hunčárovou, divadlo Basta-fidli zahraje pohádku O námořníku Čepičkovi, připraveny budou také dílničky a soutěže. Rozloučení s masopustním veselím obstará divadlo Amanitas, jehož členové předvedou cirkusové představení plné ohně, žonglování a akrobacie doplněné originálními kostýmy.

„Ať už máte rádi pestrobarevné masky, hudební skupiny či dáváte přednost jídlu, masopust je vždycky velká legrace, kterou s námi na
„osmičce“ můžete jednou do roka prožít. Připojte se k nám,“
zve na oslavu masopustu místostarostka Alena Borhyová.

Zapojte se do kloboukové soutěže o hodnotné ceny!

Karlínský masopust ilustrativní foto Karlínský masopust ilustrativní foto Karlínský masopust ilustrativní foto Karlínský masopust ilustrativní foto

Program Karlínského masopustu:

Kaizlovy sady

13.00 hod. - Zahájení masopustního průvodu
Vystoupí Long Vehicle Circus, The Rebel Pipers a Amanitas.
Na místě můžete využít dílnu na výrobu masek či malování na obličej a zapojit se do průvodu.

Karlínské náměstí  14.00 - 18.30
14.15 hod. - The Rebel Pipers
14.30 hod. - Pískomil se vrací
15.30 hod. - Long Vehicle Circus
15.45 hod. - Circus Problem
17.00 hod. - Gipsy.cz
18.00 hod. - Amanitas – fireshow

Moderují  Martin Sochor a Yvona Jelénková

Program pro děti nejen v Karlínském Spektru:
Tančení hrátky s Honzou Onderem a Lucií Hunčárovou
Pohádka divadla  Basta-fidli – O námořníku Čepičkovi
Dílničky a soutěže
Odpočívárna pro rodiny s dětmi

Doprovodný program:
Jarmark s masopustními specialitami
Projížďky na koňském povoze
Řemeslné dílny

Masopust pořádá DDM Karlínské Spektrum ve spolupráci s MČ Praha 8 a s partnery.
Akce se koná pod záštitou místostarostky Prahy 8 Aleny Borhyové

Masopust 2016